PDA

View Full Version : Turkish Super Patch 18 By Affluence

affluence
29.Kasým.2017, 19:31
Herkese selamlar.

Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig'i kapsayan yamanýn bu seneki ilk versiyonuna linkten ulaþabilirsiniz arkadaþlar.

LÝNK:

http://www.filefactory.com/file/61fco9dxybm1/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v1 .0.fmf (http://www.filefactory.com/file/61fco9dxybm1/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v1 .0.fmf)

Ýndirdiðiniz dosyayý C:\Kullanýcýlar\Kullanýcý adý\Belgeleri\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data klasörüne attýktan sonra oyuna baþlarken detaylý lig kurulumundan seçmeniz gerekli.

YAMANIN ÖZELLÝKLERÝ:

2. LÝG

Gerçeðe uygun genç oyuncu teþvik sistemi,

3. LÝG

Gerçeðe uygun lig sistemi,
Gerçeðe uygun kadro kurallarý,
Gerçeðe uygun ceza sistemi,

BÖLGESEL AMATÖR LÝG

Gerçeðe uygun lig sistemi (play-off ve play-out),
Gerçeðine uygun 12 BAL grubu,
Tüm takýmlar her sene kendi bölge grubuna yükseliyor,
Düzenlenmiþ takým reputasyonlarý,

SÜPER AMATÖR LÝG

Gerçeðine uygun 97 adet illere özel grup,
Tüm takýmlar her sene kendi il grubuna yükseliyor,
Düzenlenmiþ takým reputasyonlarý

1. AMATÖR LÝG

Gerçeðine uygun 67 adet illere özel grup,

NOT: BAL PLAY-OUT TAKIMLARI BU VERSÝYONDA KENDÝ BÖLGESÝNÝN TAKIMLARI ÝLE EÞLEÞMÝYOR MALESEF. Önümüzdeki versiyonda çok daha detaylý bir play-out sistemi yayýnlayacaðým inþallah.

Lütfen bu yamayý baþka bir sitede izinsiz paylaþmayýn.

Ýyi oyunlar.

Mamadou
29.Kasým.2017, 20:20
Eline saðlýk.

affluence
29.Kasým.2017, 22:58
Eline saðlýk.

Eyvallah saðolasýn.

Papi44
29.Kasým.2017, 23:02
Güzel bi çalýþma olmuþ emeðine saðlýk.

efernsy
30.Kasým.2017, 02:12
Eline emeðine saðlýk, sen çok yaþa emi!

GFBaTu_KhaN
30.Kasým.2017, 12:08
Ellerine saðlýk.

affluence
30.Kasým.2017, 16:54
eyvallah arkadaslar. iyi oyunlar herkese. eger cozebilirsem bal liginden dusme sisteminin aynisini yapmaya calisiyorum. her ilin balda kontejyani olacak ve sadece kendi ilinin takimlariyla play-out oynayacak.

inanilmaz karisik bi formulu var. insallah cozerim.

tomreagan
30.Kasým.2017, 17:38
hocam alternatif bir link verebilir misiniz? server problemi var filefactoryde.

edit: düzeldi.

efernsy
30.Kasým.2017, 21:50
@affluence þimdiden kolay gelsin hocam. Bu arada amatör lig isimlerinin birkaçýnda karýþýklýk var (1. Amatör Lig'in SAL olarak gözükmesi gibi). Bilgin olsun diye söylüyorum. Zaten varsýn bu kadarcýk da olsun, sonuçta büyük bir emek var. Bize þükran duymak düþer.

affluence
01.Aralýk.2017, 10:54
super amator lig 6. seviye liglerin genel adidir. bu seviyede illerin takim sayilarina gore bazi ligler super amator lig, bazi ligler de 1. amator lig olarak adlandirilir. dolayisiyla bu 7.seviye liglerini de degistirir. bu birebir gercek statudur.

efernsy
01.Aralýk.2017, 17:53
Doðrudur hocam bilgilendirme için teþekkürler.

attkoc
01.Aralýk.2017, 18:12
Hocam eline saðlýk, indirdim ve en sevdiðim kariyere baþladým... Hocam http://www.amatorfutbol.org/ bu linkteki gibi yapabilir miyiz alt ligleri, gereken yardýmý göstermeye hazýrým.

affluence
02.Aralýk.2017, 00:12
Hocam eline saðlýk, indirdim ve en sevdiðim kariyere baþladým... Hocam http://www.amatorfutbol.org/ bu linkteki gibi yapabilir miyiz alt ligleri, gereken yardýmý göstermeye hazýrým.

Yama gerçek süper amatör lig sistemine çok yakýn benzerlikte. En büyük fark bazý çift gruplu ligleri (örneðin Muþ 1. Amatör) tek grup yapmak zorunda kaldým. Bunun sebebi, bal playout'u düzgün ayarlamak için amatör amatör lig sayýsý 96 olmak zorunda. Versiyonun geçen seneki gibi olmasý gerekli fakat bu sene editör bazý hatalar veriyor. þuan onu düzeltmeye çalýþýyorum. 1. Amatör lig ise eldeki takým sayýlarýna göre geröek lig yapýsýna en yakýn halde.

siyabendbartin
02.Aralýk.2017, 10:34
hocam kolay gelsin. “genç oyuncu teþvik sistemi” ne oluyor? acaba bahsedeceðim þey mi? diðer bal ligi yamasý grubunda dün gece yazarak izah etmiþtim. isterseniz okuyabilirsiniz. hatta burda da izah edeyim. spor toto 3. ligde kariyer yapmak istiyorum. ancak 23 yaþ altý 10, 23 yaþ üstü 7 oyuncu kaydetmek zorundayýz maç kadrosuna. bu kural kariyer yapmayý imkansýzlaþtýrýyor. sizin konuyu yeni gördüm. umarým bu kuralý kaldýrmýþsýnýzdýr. eve gidince deneyeceðim. bir de transfer listesi hiç ilgi çekmiyor. listeye koyduðumuz oyuncuya istediðimiz fiyat gelmese bile en azýndan daha düþük bi ligden teklif gelsin, istediðimizin yarýsýný versinler falan. buna da razýyým ben. ama listeye koyduðum hiçbie topçunun teklif alamamasýna razý deðilim. gerçekçi de deðil.

affluence
02.Aralýk.2017, 18:43
Gerçekçi derken? 3.lig kadro kurallarý ne ise yamada da ayný þekilde. Tff kurallarý böyle sonucta. Belli sayýda yaþlý oyuncu oynatabiliyorsun. Genç oyuncu teþviði 2. Ve 3. Ligde uygulanýyor. Oynattýðý her u21 oyuncu icin belli bir para odeniyor. Yamada da ayný þekilde..

siyabendbartin
03.Aralýk.2017, 12:21
Gerçekçi derken? 3.lig kadro kurallarý ne ise yamada da ayný þekilde. Tff kurallarý böyle sonucta. Belli sayýda yaþlý oyuncu oynatabiliyorsun. Genç oyuncu teþviði 2. Ve 3. Ligde uygulanýyor. Oynattýðý her u21 oyuncu icin belli bir para odeniyor. Yamada da ayný þekilde..

yanlýþ algýlamýþsýnýz yazdýklarýmý. gerçekçi olmayan kýsmýn hiçbir oyuncunun transfer alamadýðýný, böylece kurallara göre bir kadro þekillendirmenin imkansýzlaþtýðýný söylemiþtim. yani ne bütçe var genç alabilecek, ne de yaþlý oyuncularý satmak isteyince talip var. aslýnda bir önceki mesajýmý tekrar ediyorum þuan. ama bu sefer iyice anlaþýlmasý için üstüne basa basa yazacaðým.

bu kurallardan haberi olmayan birçok kiþi ligin ilk maçýna geldiði zaman büyük ihtimalle 2-3ten fazla yedek seçemeyecek ve kariyere devam etmek istemeyecektir. kuraldan haberi olanlarýn da bu liglerde kariyer açacaðýný düþünmüyorum. iþte bu yüzden ''24 yaþ altý-üstü'' kurallarýnýn olmadýðý bir editor dosyasý daha paylaþabilir misiniz demiþtim. neyse ki gerek kalmadý. bi yarým saat daha kurcalayýnca kendim kaldýrabildim kurallarý.

bu arada bu kural futbolumuz için çok akýllýca bir kural. çok hoþuma gitti. ancak fmde iþleri kariyer yapamamaya kadar götürüyor.

affluence
03.Aralýk.2017, 13:29
yanlýþ algýlamýþsýnýz yazdýklarýmý. gerçekçi olmayan kýsmýn hiçbir oyuncunun transfer alamadýðýný, böylece kurallara göre bir kadro þekillendirmenin imkansýzlaþtýðýný söylemiþtim. yani ne bütçe var genç alabilecek, ne de yaþlý oyuncularý satmak isteyince talip var. aslýnda bir önceki mesajýmý tekrar ediyorum þuan. ama bu sefer iyice anlaþýlmasý için üstüne basa basa yazacaðým.

bu kurallardan haberi olmayan birçok kiþi ligin ilk maçýna geldiði zaman büyük ihtimalle 2-3ten fazla yedek seçemeyecek ve kariyere devam etmek istemeyecektir. kuraldan haberi olanlarýn da bu liglerde kariyer açacaðýný düþünmüyorum. iþte bu yüzden ''24 yaþ altý-üstü'' kurallarýnýn olmadýðý bir editor dosyasý daha paylaþabilir misiniz demiþtim. neyse ki gerek kalmadý. bi yarým saat daha kurcalayýnca kendim kaldýrabildim kurallarý.

bu arada bu kural futbolumuz için çok akýllýca bir kural. çok hoþuma gitti. ancak fmde iþleri kariyer yapamamaya kadar götürüyor.

ok. yapabilmiþsin. biraz kurcalayýnca zor deðil editör zaten.

Ayrýca birþey daha belirteyim ki aslýnda oyuncularýna çok fazla teklif gelmemesi bence daha gerçekçi. 3.lig'den (hatta 2.lig de dahil edilebilir) itibaren çoðu oyuncu senelik sözleþme yapar genelde. ve bu liglerde oyuncu gerçekten çok gelecek vaadetmiyor veya iyi bir menajeri yoksa, çoðu sözleþme serbest sözleþme olarak gerçekleþir.
Mesela sende sezon bitmeden 6 ay önce sözleþmesi bitecek oyuncularý kovalamýyor musun genelde? :P

attkoc
04.Aralýk.2017, 11:43
Yama gerçek süper amatör lig sistemine çok yakýn benzerlikte. En büyük fark bazý çift gruplu ligleri (örneðin Muþ 1. Amatör) tek grup yapmak zorunda kaldým. Bunun sebebi, bal playout'u düzgün ayarlamak için amatör amatör lig sayýsý 96 olmak zorunda. Versiyonun geçen seneki gibi olmasý gerekli fakat bu sene editör bazý hatalar veriyor. þuan onu düzeltmeye çalýþýyorum. 1. Amatör lig ise eldeki takým sayýlarýna göre geröek lig yapýsýna en yakýn halde.

Hocam bilgilendirme için teþekkür ederim, bunu söylemem deki sebep, ben zonguldak 1. amatörden baþladým kariyere, gerçekte zonguldak SAL ve 4 tane amatör lig var. Böyle oynamakta zevkli, emeðinize saðlýk, yapabilceðim biþeyler olursa yardýma hazýrým hocam.

Ýyi günler.

affluence
07.Aralýk.2017, 00:08
Versiyon 2'ye linkten ulaþabilirsiniz;

http://www.filefactory.com/file/1mfj7bkjm6ez?ns=1&dd=1

Gruplu iller artýk tek baþlýk altýnda,
31 adet ulusal, bölgesel ve yerel medya yayýn organý eklendi.
Bazý takýmlarýn renkleri düzenlendi.

affluence
09.Aralýk.2017, 02:44
v.2'de küçük bi hata var. o yüzden aþþaðýdaki son versiyonu kullanýn arkadaþlar.

V.2.1 linki:
http://www.filefactory.com/file/4p2kvt2bsj3h/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v2 .1.fmf

haykirish
11.Aralýk.2017, 21:55
Hocam linkler kýrýk :/ https://www.mediafire.com/ sitesine yüklermisin ?

Edit: Ben buldum 2.1 Linki https://www.mediafire.com/file/zqv1q54dmnrawo7/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v2 .1.fmfAffluence (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=126156#post2780678) hoca linki düzeltene kadar burda sonra isterse silerim.

affluence
17.Aralýk.2017, 13:59
Versiyon 3'e linkten ulaþabilirsiniz;
http://www.filefactory.com/file/69anbmv0v10r/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v3 .fmf

Bu sürümle artýk BAL takýmlarý sadece kendi bölgesinin takýmlarýyla playout maçý oynayacak.
Ayrýca Profesyonel liglerde sarý ve kýrmýzý kart baþýna kulüplere kesilen para cezalarý gerçeðe uygun olarak ayarlandý.

Ýyi oyunlar.

affluence
07.Ocak.2018, 16:11
Versiyon 4'e linkten ulaþabilirsiniz;
http://www.filefactory.com/file/77effo0zzdfv/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v. 4.fmf

Çoklu grubu olan Adýyaman, Antalya, Bursa, Ýzmir, Ýstanbul, Kocaeli, Manisa, Sakarya ve Trabzon Süper Amatör Ligleri artýk tek bir il altýndaki gruplarda.

ESTetik
08.Ocak.2018, 16:51
Affluence, sýrf sana teþekkür etmek için üþenmedim buraya kayýt oldum. Ellerine saðlýk. Çok iyi iþ çýkartýyorsun. Süper.

affluence
08.Ocak.2018, 18:25
Affluence, sýrf sana teþekkür etmek için üþenmedim buraya kayýt oldum. Ellerine saðlýk. Çok iyi iþ çýkartýyorsun. Süper.

Üþenme tabi yaa... Türksportal candýr :D

Ýyi oyunlar.

CanrY
08.Ocak.2018, 18:53
Hocam baþka bir yere yükleme þansýnýz var mý? Siteyi Beyoðlu Cumhuriyet Baþsavcýlýðý engellemiþ de :D

affluence
08.Ocak.2018, 20:05
Hocam baþka bir yere yükleme þansýnýz var mý? Siteyi Beyoðlu Cumhuriyet Baþsavcýlýðý engellemiþ de :D

http://www.mediafire.com/file/vgtzsm89c38a02s/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v. 4.fmf

PikaTak
13.Ocak.2018, 22:16
Herkese selamlar.

Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig'i kapsayan yamanýn bu seneki ilk versiyonuna linkten ulaþabilirsiniz arkadaþlar.

LÝNK:

http://www.filefactory.com/file/61fco9dxybm1/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v1 .0.fmf (http://www.filefactory.com/file/61fco9dxybm1/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v1 .0.fmf)

Ýndirdiðiniz dosyayý C:\Kullanýcýlar\Kullanýcý adý\Belgeleri\Sports Interactive\Football Manager 2018\editor data klasörüne attýktan sonra oyuna baþlarken detaylý lig kurulumundan seçmeniz gerekli.

YAMANIN ÖZELLÝKLERÝ:

2. LÝG

3. LÝG

BÖLGESEL AMATÖR LÝG

Gerçeðe uygun lig sistemi (play-off ve play-out),
Gerçeðine uygun 12 BAL grubu,
Tüm takýmlar her sene kendi bölge grubuna yükseliyor,
Düzenlenmiþ takým reputasyonlarý,

SÜPER AMATÖR LÝG

Gerçeðine uygun 97 adet illere özel grup,

1. AMATÖR LÝG

Gerçeðine uygun 67 adet illere özel grup,

NOT: BAL PLAY-OUT TAKIMLARI BU VERSÝYONDA KENDÝ BÖLGESÝNÝN TAKIMLARI ÝLE EÞLEÞMÝYOR MALESEF. Önümüzdeki versiyonda çok daha detaylý bir play-out sistemi yayýnlayacaðým inþallah.

Lütfen bu yamayý baþka bir sitede izinsiz paylaþmayýn.

Ýyi oyunlar.

Link kýrýk düzeltirseniz çok sevinirim.

PikaTak
13.Ocak.2018, 22:19
Link yukarýda paylaþýlmýþ þuan fark ettim. Teþekkürler yama iþin.

ESTetik
29.Ocak.2018, 13:10
Merhaba Usta,

bu yamaya daha baþka bir update gelecek mi? Þayet gelecekse yeni oyun update'den sonra baþlamak istiyorum.
Gerekçe: Benim için bu update FM serisinin miladý. Yeni oyun çýkýnca deðil, bu update bitince yeni oyunu alýyorum ben. (::)

Teþekkürler

affluence
03.Þubat.2018, 21:00
Merhaba Usta,

bu yamaya daha baþka bir update gelecek mi? Þayet gelecekse yeni oyun update'den sonra baþlamak istiyorum.
Gerekçe: Benim için bu update FM serisinin miladý. Yeni oyun çýkýnca deðil, bu update bitince yeni oyunu alýyorum ben. (::)

Teþekkürler

Þuan bir update yapmayý düþünmüyorum. Ocak transfer yamasýndan sonra eðer hata oluþursa, küçük bir düzeltme yaparým sadece.

sevket33
08.Þubat.2018, 22:08
güzel bir yama eline saðlýk 1.amatör ligdeki takým sayýsýný 10 yapmak istiyorum nasýl yapabilirim

affluence
09.Þubat.2018, 19:12
güzel bir yama eline saðlýk 1.amatör ligdeki takým sayýsýný 10 yapmak istiyorum nasýl yapabilirim

Bu yamayý geliþmiþ editör ile yaptým. Dolayýsýyla böyle bir deðiþiklik yapmak istiyorsan biraz editör deneyimin olmasý lazým. Çünkü sadece o lige takým eklemiyorsun, ayrýca o ligin detaylarýndan minimum ve maksimum takýmlarýný ayarlamalýsýn. Ayný iþlemi ülke bölümünde de yapman gerekli. Eðer yeni takým ekleyeceksen daha karýþýk.

sevket33
09.Þubat.2018, 20:52
kktc ligi yamasý yapma imkanýn varmý daha basit, süper lig,1.lig, BTM (yükselme) 1.ligi beyaz ve kýrmýzý gruplar

affluence
10.Þubat.2018, 19:13
kktc ligi yamasý yapma imkanýn varmý daha basit, süper lig,1.lig, BTM (yükselme) 1.ligi beyaz ve kýrmýzý gruplar

Valla KKTC yamasý yapmak, ''temel editör'' ile bile pek kolay deðil. Sadece ligleri ve turnuvalarý yapmak yetmiyor. Tüm takýmlarý sýfýrdan oluþturmak lazým. Bir de tabi yeni bir ülke oluþturuyorsun ve bu daha çetrefilli. Bayaðý bir iþ yani. Bence editor kullanarak deneme-yanýlma ile biraz alýþtýrma yap. En azýndan ''temel editör'' kullanarak istediðini yapabilirsin. Takýldýðýn bir yer olurs dm at.

sevket33
11.Þubat.2018, 15:58
orijinal oyunu aldým ama editörü almadým bölgesel amatöre kadar olan logolarý yaptým þu an bölgesel amatör lig logolarýný yapýyorum

sevket33
11.Þubat.2018, 16:11
2016 ve 2017 editörlerim var onlardan çalýþma yapabilirim tarif edebilirsen

aliihsan15
12.Þubat.2018, 15:38
Hocam öncelikle tþk ederim ama yamada süper lið 1. lið 2. lið ve 3. lið de kadro kayýtlarýnda hata var 1 aðustostan sonra kadroya oyuncu kaydý yapýlmýyor düzeltme yapabilirmisiniz

pusathan01
12.Þubat.2018, 16:22
Ýngiltere 22. liginden baþlayan bir yama var mý? Ya da yapýlabilir mi?

Ben aradým ama bulamadým. En alt lig olarak 12. ligi bulabildim. FM17 de bu þekilde yapýlmýþ bir yama vardý. Þimdi ayný yapan kiþiyi takip ediyorum ama hala bir ses yok.

affluence
12.Þubat.2018, 23:48
247
Hocam öncelikle tþk ederim ama yamada süper lið 1. lið 2. lið ve 3. lið de kadro kayýtlarýnda hata var 1 aðustostan sonra kadroya oyuncu kaydý yapýlmýyor düzeltme yapabilirmisiniz

Tarihlerde bir hata yok. Baþka bir yama kullanýyor musun?

247

aliihsan15
13.Þubat.2018, 09:35
247

247
Sizin tarafýnýzdan yapýlmýþ olan yamanýn v4 nü kullanýyorum

aliihsan15
13.Þubat.2018, 09:51
Türkiye Futbol Federasyonundan yapýlan açýklamada, 2017-2018 sezonu 1. transfer ve tescil döneminin 17 Haziran’da baþlayýp, 8 Eylül’de sona ereceði belirtildi. Ayrýca, 2. transfer ve tescil döneminin ise 4-31 Ocak tarihlerinde olacaðý aktarýldý.

aliihsan15
13.Þubat.2018, 09:53
Türkiye Futbol Federasyonundan yapýlan açýklamada, 2017-2018 sezonu 1. transfer ve tescil döneminin 17 Haziran’da baþlayýp, 8 Eylül’de sona ereceði belirtildi. Ayrýca, 2. transfer ve tescil döneminin ise 4-31 Ocak tarihlerinde olacaðý aktarýldý.

wqwx
17.Þubat.2018, 04:15
Ellerine saðlýk

aliihsan15
17.Þubat.2018, 10:28
247

247

Hocam konu ile ilgili yardýmcý olabilirmisiniz transfer tarihlerini yazdým

affluence
18.Þubat.2018, 13:03
Hocam konu ile ilgili yardýmcý olabilirmisiniz transfer tarihlerini yazdým

yeni versiyonu þubat transfer güncellemesi gelince yayýnlayacaðým.

aliihsan15
02.Mart.2018, 14:09
yeni versiyonu þubat transfer güncellemesi gelince yayýnlayacaðým.
Hocam yeni versiyonu sabýrsýzlýkla bekliyorum. Þubat tranfer güncellemesi çýktý. Transfer ve oyuncu kayýtlarý ile ilgili düzeltmeleri yaparsan sevinirim.

affluence
03.Mart.2018, 02:15
18.3.0 Ýle uyumlu yamayý ekten indirebilirsiniz.

Versiyon 5 Link:

http://www.mediafire.com/file/ya1fy13x54opeh6/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v. 5.1.fmf

Not: Süper Lig yabancý oyuncu kadro kayýt düzeltildi.

aliihsan15
03.Mart.2018, 11:17
Hocam öncelikle çok teþekkür ederim çok güzel bir çalýþma olmuþ. Yamayý editörden açýp test kurallarý seçeneðine girince bölgesel amatör lig güncelleme günü 30/06/2018 için tam zamanýnda sonuçlanmadý hatasý alýyoruz. Düzeltme yaparak yeni versiyonu yayýnlar mýsýnýz

affluence
03.Mart.2018, 12:48
Hocam öncelikle çok teþekkür ederim çok güzel bir çalýþma olmuþ. Yamayý editörden açýp test kurallarý seçeneðine girince bölgesel amatör lig güncelleme günü 30/06/2018 için tam zamanýnda sonuçlanmadý hatasý alýyoruz. Düzeltme yaparak yeni versiyonu yayýnlar mýsýnýz

editör ile test etme. Editör test tam çalýþmýyor. Yama hatalý deðil. Oyun içinde test edildi.

Yama üzerinde kendin için deðiþiklik yapacaksan text dosyasý ile doðrulaman gerekli oyunu... Editörden yapamazsýn.

Ayrýca böyle olmasý yamayý izinsiz kullanýlmamasý için daha iyi oluyor...

arneas
14.Mart.2018, 11:21
editör ile test etme. Editör test tam çalýþmýyor. Yama hatalý deðil. Oyun içinde test edildi.

Yama üzerinde kendin için deðiþiklik yapacaksan text dosyasý ile doðrulaman gerekli oyunu... Editörden yapamazsýn.

Ayrýca böyle olmasý yamayý izinsiz kullanýlmamasý için daha iyi oluyor...

Yamanýzý her seri sabýrsýzlýkla bekliyorum tekrar teþekkür etmek istedim ve þöyle bi sorunla karþýlaþýyorum.

Ediyor data nýn içinde

Real name sortitoutsi nin
Turksportal güncelleme yapasý perpetua nýn
Ve sizin 3.lig süper amatör yamasý var

Data sadece turkiye ligi seçtiðimde 2. Yýl fikstür çekiliþi yapýlýrken
Büyük database seçili, almanya, Ýngiltere iki lig, italya, ispanya, fransa, rusya, Belçika, birezilya (153000) kiþilik seçimde fikstürseçimi 2. Yýl yapýlmýyor.

Kontrol etmeniz mümkün mü?

affluence
18.Mart.2018, 15:20
Yamanýzý her seri sabýrsýzlýkla bekliyorum tekrar teþekkür etmek istedim ve þöyle bi sorunla karþýlaþýyorum.

Ediyor data nýn içinde

Real name sortitoutsi nin
Turksportal güncelleme yapasý perpetua nýn
Ve sizin 3.lig süper amatör yamasý var

Data sadece turkiye ligi seçtiðimde 2. Yýl fikstür çekiliþi yapýlýrken
Büyük database seçili, almanya, Ýngiltere iki lig, italya, ispanya, fransa, rusya, Belçika, birezilya (153000) kiþilik seçimde fikstürseçimi 2. Yýl yapýlmýyor.

Kontrol etmeniz mümkün mü?

Tekrar test ettim. Herhangi bir sorun yok. Yama sorunsuz çalýþýyor.
Real name yamasý ile çeliþme olmaz fakat diðer güncelleme ile denemedim. Belki o yama ile birlikte sorun oluyordur.

arneas
18.Mart.2018, 16:50
Tekrar test ettim. Herhangi bir sorun yok. Yama sorunsuz çalýþýyor.
Real name yamasý ile çeliþme olmaz fakat diðer güncelleme ile denemedim. Belki o yama ile birlikte sorun oluyordur.

Cevabýnýz için teþekkürler

Yamalarýn hepsi varken sadece turkiye ligi açýk problem yoktu.
Fakat yamalarýn hepsi varken dediðim ligler seçildiðinde sorun çýktý.

Tekrar bi oyun açtým en son güncellemeden dolayý olabilir diye düþünüyorum.
Sorun olursa tekrar yazarým size.

Yama ve ilginiz için teþekkürler.

affluence
18.Mart.2018, 17:01
Cevabýnýz için teþekkürler

Yamalarýn hepsi varken sadece turkiye ligi açýk problem yoktu.
Fakat yamalarýn hepsi varken dediðim ligler seçildiðinde sorun çýktý.

Tekrar bi oyun açtým en son güncellemeden dolayý olabilir diye düþünüyorum.
Sorun olursa tekrar yazarým size.

Yama ve ilginiz için teþekkürler.

Eyvallah. Sorun olmaz inþallah. Ýyi oyunlar.

Caliente1
28.Mart.2018, 23:22
Hocam selamlar teþekkürler yama için. Süper amatörde baþladým ama diðer ligdeki hiçbir takýmýn baþýnda hoca yok ve kadro kýsmýnda takýmdaki herkesin ismi siyah görünüyor. Babaeskispordayým ve oyuncular gerçek oyuncularla tamamen farklý ve herkes 18 yaþýnda. Bunlar normal mi gerçek oyuncular yok çünkü

affluence
01.Nisan.2018, 18:54
Hocam selamlar teþekkürler yama için. Süper amatörde baþladým ama diðer ligdeki hiçbir takýmýn baþýnda hoca yok ve kadro kýsmýnda takýmdaki herkesin ismi siyah görünüyor. Babaeskispordayým ve oyuncular gerçek oyuncularla tamamen farklý ve herkes 18 yaþýnda. Bunlar normal mi gerçek oyuncular yok çünkü

Oyuna baþlamadan ''kullanýlabilir takýmlara oyuncu eklensin'' gibi bir sekme var. onu iþaretlemen gerekli.

Tahmin edersin ki 1200 küsur takýma oyuncu eklemek olacak iþ deðil.

Dennis Bergkamp
10.Nisan.2018, 08:32
Ýlk önce emeðine saðlýk böyle güzel bir yamayý hazýrlamaya uðraþtýðýn için fakat bir þeyi merak ediyorum.

Takýmlarýn hepsini ekleyememiþ olman veritabanýnýn izin vermemesinden kaynaklý bir durum mu acaba?Ankara Amatör'ü bildiðimden dolayý oradan örnek verebileceðim.Ankara 1. Amatör'de 10-11 takýmlý 5 grup varken oyunda 7-8 takýmlý 4 grup var.Sebebi elindeki eksik bilgi ise bu sene için artýk geç elbette ama gelecek sene için yardýmcý olabilirim,veritabanýyla ilgiliyse zaten yapacak bir þeyimiz yok.

Tekrardan yama için ellerine saðlýk.

affluence
12.Nisan.2018, 20:02
Ýlk önce emeðine saðlýk böyle güzel bir yamayý hazýrlamaya uðraþtýðýn için fakat bir þeyi merak ediyorum.

Takýmlarýn hepsini ekleyememiþ olman veritabanýnýn izin vermemesinden kaynaklý bir durum mu acaba?Ankara Amatör'ü bildiðimden dolayý oradan örnek verebileceðim.Ankara 1. Amatör'de 10-11 takýmlý 5 grup varken oyunda 7-8 takýmlý 4 grup var.Sebebi elindeki eksik bilgi ise bu sene için artýk geç elbette ama gelecek sene için yardýmcý olabilirim,veritabanýyla ilgiliyse zaten yapacak bir þeyimiz yok.

Tekrardan yama için ellerine saðlýk.

Süper amatör lig takýmlarý neredeyse %90 doðru. Biz bu takýmlarý yaparken geçen sezon sonu sonuçlarýný baz alýyoruz. Fakat yeni sezon baþlamadan, yani kura çekilmeden bir çok takým ya ligden çekiliyor, ya isim deðiþtiriyor, ya da yarýþmacý hakkýný baþka bir takýma devir ediyor. Dolayýsýyla %10'luk sapma bu yüzden kaynaklanýyor. Mesela Ankara süper amatör ligde ''SALda yer alma hakký olan 1.amatör play off ikincisi Site Zaferspor ve üçüncüsü Yenidoðanspor lige girmediler.Yerlerine 1.amatör play off dördüncüsü Ankara Cebecispor ve beþincisi Saçak Gençlikspor alýndý'' gibi bir durum söz konusu. Bunlarý sezon baþlamadan öngeremeyiz malesef. Çünkü dosyalarý teslim etmek için bir süre var.

1. Amatör lig daha da karýþýk. Dolayýsýyla 1. amatör lig takýmlarýnýn hepsini eklemekle uðraþmýyorum açýkcasý. 1. Amatör lig takýmlarýnýn % 60-70 kadarý database'de.

hakkaov
12.Nisan.2018, 22:32
Hocam çok güzel bir yama ellerine saðlýk ancak 3. sezonumda ilk devrede türkiye'de süper ligden 3.lige kadar herkes ligde oyuncularýný kayýt etmiyor 21 yaþ altýyla maçlara çýkýyor 2. devrede kayýtlar düzeliyo ancak yeni sezonda tekrar ilk devrede yine oyuncularýný kayýt etmiyorlar sebebi ne olabilir ?

daimy2017
13.Nisan.2018, 01:02
yama için teþekkürler dostum

arneas
14.Mayýs.2018, 17:58
Sanýrým baþlangýç tarihleri ile ilgili bir sýkýntý var, 8. Ayda baþlandýðýnda 2. Sezon fikstür çekimi gerçekleþiyoriken, 7. Ayda baþlandýðýnda 2. Sezon fikstürturu çekilmiyor.

arneas
19.Mayýs.2018, 23:49
Sanýrým baþlangýç tarihleri ile ilgili bir sýkýntý var, 8. Ayda baþlandýðýnda 2. Sezon fikstür çekimi gerçekleþiyoriken, 7. Ayda baþlandýðýnda 2. Sezon fikstürturu çekilmiyor.

Türkiye'deki tüm ligler onanýr olarakseçildipinde geçerli.

@affluence

affluence
17.Haziran.2018, 22:05
fikstür veya baþka bir hata alanlar bu linkteki versiyonu deneyebilirler.

http://www.mediafire.com/file/y0b6du2soqad6v9/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v. 7.fmf

arneas
18.Haziran.2018, 11:46
çok teþekkürler, hemen deneyeceðim.

taro11
26.Haziran.2018, 21:36
fikstür veya baþka bir hata alanlar bu linkteki versiyonu deneyebilirler.

http://www.mediafire.com/file/y0b6du2soqad6v9/Turkish%20Super%20Patch%2018%20By%20Affluence%20v. 7.fmf

@affluence Öncelikle böyle bir yama yapmýþ olduðunuz için teþekkür ederim
.
Gözüme çarpan bazý þeyleri paylaþmak istiyorum.

1- Lig sýralama kurallarý bazý liglerde çok farklý. Alt ligler hakkýnda pek emin deðilim ama hepsi süper lig'deki gibi ikili averaj>averaj>atýlan gol olmasý gerekmez mi?
2- Alt liglerdeki ödül paralarý ve tv gelirleri hakkýnda da biraz cömert davrandýðýnýzý düþünüyorum. Araþtýrmama raðmen süper lig dýþýndakiler hakkýnda pek fazla bilgi bulamadým ben de ama yine de bu kadar fazla gelir elde edilmemesi gerekir diye düþünüyorum.
3- Yine alt liglerde maç sýrasý kýsmi rastgele olarak seçilmiþ. Onlarýn da direkt olarak düzeltilmesi gerekiyor sanýrým.

Þimdilik gözüme çarpan bunlar. Bir de bu süper lig için tv gelirlerini ayarlarken þampiyon takýmlar için ayrý bir düzenleme yapma ihtimali var mý? Anadolu takýmlarýnýn performans primi ve ayakbastý parasý dýþýnda ekstra olarak gösterilen maçlardan gelir toplamasý engellenemez mi? Son olarak, þu u21 oyuncu oynatanlara ödül verilmesi hakkýnda ayarlarý bulamadým, o ayarý nereden deðiþtirebilirim?

sevket33
24.Eylül.2018, 23:35
yeni oyun açtým ikinci sezon fikstürü çekilmedi v5 i kullanýyordum, 1 amatör ligin altýna takým datasý ekleyebilirmisiniz eksik takýmlarý buraya kaydetsek, takýmlar kupa usulü kullanýlarak 1.amatöre çýkarýlabilir

GFBaTu_KhaN
08.Ekim.2018, 18:50
Merhaba,

Editörden yaþ sýnýrlamasýný BAL ve süper amatör lig için nasýl deðiþtirebilirim ?

GFBaTu_KhaN
10.Ekim.2018, 18:58
Merhaba,

Editörden yaþ sýnýrlamasýný BAL ve süper amatör lig için nasýl deðiþtirebilirim ?

Selamlar,

Yardýmcý olacak kimse yok mudur ?

Editörde bir türlü bulamýyorum yaþ kuralýyla ilgili alaný.

attkoc
19.Ekim.2018, 15:50
affluence hocam FM 19 için 3. Lig, BAL Ligi ve amatör ligler için çalýþma yapacak mýsýnýz?