PDA

View Full Version : Turksportal FM 2018 Lisans Paketi Made by burc ugur

burc ugur
13.Aralık.2017, 19:07
Merhabalar oyun çıktığından bugüne kadar kısıtlı imkanlarımla zorda olsa bu paketi oluşturdum. Dediğim gibi kişisel sebepler ve kısıtlı imkanlar yüzünden henüz v1 olarak yayınlıyorum ancak final olarakta düşünülebilir zira final sürümünde sadece bir kaç ufak değişiklikler olacağı için lisans yamasını şimdiden başına bir iş gelmeden paylaşmayı yeğledim.

FM 2018 Lisans Paketi neler getiriyor?

Serge Djiehoua 1926 Bulancakspor'a eklendi.

Ajax'lı oyuncu Abdelhak Nouri oyundan emekliye ayrıldı. (Gerçekte Kalp Krizi geçirmişti.)

- Türk takımları gerçekteki gibi sponsorlu şekilde yer alacak.
Örneğin: Teleset Mobilya Akhisarspor (TM Akhisarspor) - Atiker Konyaspor (A. Konyaspor) gibi.

- Türk takımlarının stadyumları gerçekteki gibi sponsorlu şekilde yer alacak.
Örneğin: Türk Telekom Stadyumu Medical Park Stadyumu gibi.

-Ajax'ın sahibi olduğu Amsterdam ArenA stadının adı Johan Cruyff ArenA olarak düzeltildi.

- Oyunda bulunan yurtdışında oynayan Türk futbolcularının isimlerinin Türkçe Karakterli olmaması sorunu giderildi.
Örneğin: Burak Yilmaz, Hakan Çalhanoglu gibi..

- Oyunda "bana göre" hatalı olan Osmanlıspor F.K. ve Başakşehir F.K.'nın kuruluş yılı 2014 olarak "düzeltildi." Ayrıca Osmanlıspor'un tüm zamanlarda forma giyen oyuncularının geçmişlerine 2014-2015 sezonu öncesi Ankaraspor A.Ş. (Şimdi Osmanlıspor F.K.) olarak değiştirildi. (Evet bunun için geçmiş sezonlarda forma giyen oyuncuları datada aratarak uğraştım... FINAL sürümde Başakşehir içinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor yapacağım.)

- Osmanlıspor turnuvalar bölümünde Kulüp başarısı olarak 2003-2004 sezonuna baktığınızda ekranda TFF 1. Lig 3.'lük (Ankaraspor A.Ş. ile) yazacak..

- Oyunda günümüzde fiilen sona ermiş olan ancak oyunda hala aktif olarak görünen kulüpler databaseden sona erdirildi. Örnek kulüpler: Van İ.Ö.İ.S - Turanspor vb. bir çok takım..

- Kariyerlerinde Vanspor A.Ş. forması giyen oyuncuların "araştırma ekibinin" düşüncesine göre Vanspor'un devamı olarak gördükleri Van Büyükşehir Belediyespor olarak kariyerlerine eklenmesini düzelterek, zamanında Vanspor A.Ş'de forma giyen ve yöneten teknik direktörlerin geçmişi Vanspor A.Ş. olarak düzeltildi. (Çünkü Van Bld. Spor Vanspor A.Ş.'nin devamı değil.)

- Van Büyükşehir Belediyespor'un kuruluş yılı "her ne kadar logolarında 1982 yazsada" 1997 olarak değiştirildi. Çünkü TFF kayıtlarına göre bile 1997-1998 sezonundan sonra aktif bir kulüp.. Logolarında 1982 yazmalarının sebebi ise kendilerini Vanspor A.Ş. olarak görmeleri ve sözde kulübün devamı havası vermek için..

- Ümit Davala'nın oyuncu olmayan geçmişine Tuzlaspor eklendi. (2016-2017'de Tuzlaspor'u yönetmişti.)

- Başakşehir F.K.'nın kulüp başkanını oyunun rastgele ataması yerine Göksel Gümüşdağ yapıldı.

- Tüm lig ve organizyon isimleri lisanslandı.
Örneğin: UEFA Şampiyonlar Ligi, FIFA Dünya Kupası, Spor Toto Süper Lig gibi.

- İspanya-Almanya-Portekiz takımları lisanslı hale getirildi.
Örneğin Porto yerine FCP, Schalke 04 yerine Gelsenkirchen, Real Madrid yerine R. Madrid yazıyordu. Bunlar düzeltildi.

- Tüm oyuncu ödülleri lisanslandı.
Örneğin: Ballon dOr, Spor Toto Süper Lig Ayın Golü, Spor Toto Süper Lig Haftanın Golü gibi.

- 1461 Trabzonun iç saha maçlarını Ahmet Suat Özyazıcı yerine Medical Park Stadyumu'nda oynaması sorunu düzeltildi.

- İstanbul Amatör kulüplerinden K.Karabekir Mevlanaspor'un B.B. Erzurumspor'un stadı olan Kazım Karabekir Stadyumu'nda oynaması sorunu düzeltildi.

- Türkçe karakter yazılmamış bir çok stadyumun adı düzeltildi.
Örneğin: Çinarcık İlçe Stadyumu - Çınarcık İlçe Stadyumu şeklinde.

- Konyaspor'un stadyum isim hatası düzeltildi.
Konya Büykşehir olarak yazılmış. Konya Büyükşehir olarak düzeltildi.

- Tüm ülke adları düzeltildi.
Örneğin: Fransız Guyanası yerine Guyana, Kosta Rika yerine Kostarika yazıyordu bunlar gibi bir çok ülke ismi hatası düzeltildi.

- Çin Süper Ligi takımlarından Being Guo'an takımının adı sponsorluk anlaşması sonucu Beijing Sinobo Guoan yapıldı.
- Çin Süper Ligi takımlarından Shanghai Shenhua takımının adı sponsorluk anlaşması sonucu Shanghai Greenland Shenhua yapıldı.

DOWNLOAD: (Dosya Boyutu 363 KB!): http://www.mediafire.com/file/zna97eim6y5zx6z/fm18_lisans_paketi_v1.rar

burc ugur
14.Aralık.2017, 17:23
Konu güncellendi ve indirme linki eklendi...

Nocna Mora
15.Aralık.2017, 18:53
Ellerine sağlık dostum. Çok güzel bir çalışma.