PDA

View Full Version : Süper lig ilerleyen sezon zorluğu ve Türk takımların transferleri + 1 ufak soru

Wintermane
08.Ocak.2018, 22:52
Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra FM serilerine geri döndüm FM18 ile ve fark ettim ki oyunu bıraktığımdan daha güzel hale getirmişler. Haliyle eğlenerek oynuyorum.
Durumumla ilgili biraz bilgi verip kısa kesmeye çalışacağım.
Öncelikle şu anki oyunum 3. save ve 3. sezon bitmek üzere. 2 defa savegame(toplam 4,5 sezonluk oyun gitti) sildim (her 2 oyunumda da aşırı sinirlenip maçtan sonra alt+f4 çektim fakat daha sonra içim rahat etmedi ve kapattım :uzgun:)

Yeni oyunumda hiç save load yapmadan ve eski oyunlardaki hatalarımı da tekrarlamadan daha düzgün transfer politikaları ve tesis yenilemeleri sayesinde müthiş 3 sezon geçirdim. Harika oyuncular transfer ettim, mali durum şahane, 2. sezonda ŞL aldım ve bu sezon finalde A.Madrid ile oynayacağım. Buraya kadar her şey süper çok mutluyum :) ama Süper ligde oyun tat vermiyor. Takımlar transfer yapmıyor yapamıyor. 3 büyüklerin mali durumları sıkıntılı, aldıkları oyuncular hep vasat haliyle ligde kötü sonuclar alıyorlar. Ingame editör ile takımlara para takviyesi yapmak bile geçti aklımdan. Bu durumla karşılaşmış arkadaşların yorumlarını bekliyorum, illa ki 8+ sezon falan oynayanlarınız vardır belki daha da fazla, sizin oyunlarınız da süper ligin ve 4 büyüklerin durumları nasıl?

https://i.hizliresim.com/LbdoE1.png
https://i.hizliresim.com/rOYdRM.png
https://i.hizliresim.com/7628Pv.png

Edit: 2. sezon aslında fena değilmiş ama transferleri gerçekten kötü - Oyun mu yetersiz kalıyor yoksa para yok diye mi anlamadım.

Ufak sorularıma gelince; FM 18 için regen facepack/hair pack bulamadım FM17 için hair pack ve realface packleri buldum fakat fm18'in dosya yapısı değiştirildiği için uyum sağlamıyorlar (sanırım?), bu konu hakkında beni yönlendirebilir misiniz? Oyunun regenleri inanılmaz kötü suratlara sahipler.

NOT: Aslında 2 sorum vardı ama diğer sorumu unuttum ya gece gece :uzgun:.https://i.imgur.com/6Z3gOlr.png

Papi44
08.Ocak.2018, 23:12
Dostum maalesef her sene böyle bu. TFF den yükselip süper ligdeki ilk sezonumda şampiyon olduktan sonra bir daha Türkiyede oynamamaya karar kıldım. Fantazi olsun diye belki düşünebilirim ama inan hiç keyif vermiyor. Sana tavsiyem İspanya liginden kendine bir takım seç İngiltere kadar zor değil ama İngiltere zor olsada para çok olduğu için bir süre sonra ordada lige hükmedebiliyorsun ama İspanya zor olmasına rağmen mali durum çok kısıtlı kendi rekorumu kırarak ilk defa 10 sezonun üstüne bu seride bu ligde çıktım.

Dennis Bergkamp
08.Ocak.2018, 23:28
Bu sene bence böyle bir şey yok açıkçası yada bana böyle bir kariyer denk geldi.Her sene 70 puan üstüne çıkan benim dışımda 2 takım oluyor(Genelde Galatasaray ve Konyaspor).Ben de rotasyona düşkün bir adam olduğum için ikinci sene averajla Galatasaray'a kaptırdım şampiyonluğu.5. senemde Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldum ama ligde son 2 haftaya 3. girdim.Allah'tan Konya ve Galatasaray birbirleriyle oynadı o hafta berabere kaldılar ve şampiyon olabildim.Şu an ülke katsayısı olarak 6. sıraya yükseldi Türkiye ve gelecek sene Şampiyonlar Ligi'ne 2 takım direk gidecek 1 takım play-off oynayacak.Avrupa Liginde bu sene 4 takım da gruplardan çıkmayı başardı(Galatasaray,Konyaspor,Beşiktaş,Başakşehir) .

Eğer siz ligde 90 puan alıyorsanız elbette size kafa tutacak bir takım çıkması zor ama 16-17 yaşındaki çocuklara şans veriyor sene sonu 75-80 puan barajında kalıyorsanız oldukça zevkli ve çekişmeli bir lig oluyor.Diğer takımların yaptığı transferler her sene daha iyi oluyor oyun ilerledikçe.Şu an Grujic Gazişehir'de oynuyor.Markovic Göztepe'de Batshuayi Beşiktaş'ta.Osmanlıspor'un forveti adını unuttum Niane gibi bir şeydi sanırım geçtiğimiz sene 27 golle gol kralı oldu her sene 20 civarı atıyordu zaten.

Genelde böyle değilse eğer çok şanslıyım çünkü Şampiyonlar Ligi'ni aldığım an Fenerbahçe kariyerimin sonu olurdu genelde ama bu sefer gerçekten çok zevk alıyorum hem ligden hem ŞL'den o yüzden gidebildiğim kadar gitmeyi planlıyorum.

Wintermane
08.Ocak.2018, 23:41
Valla senin oyun daha eğlenceli duruyor uzaktan bakınca :) Bu 3 sezonda FB, BJK, TS, Başaksehir transferleri hep 400B £ civarı sadece BJK'de 2 transfer 4M (lens ve Josuha Guilavogui) ve Silvio Romero 8M £ almışlar. Bu transferlerin hepsi de 2. sezonda yapılmış. Benim 3 sezonda transfer harcamam 120M transfer gelirim 70M(mor'u listedeyken 8'e aldım 25e sattım, gerisi belhanda, mariano gibi ilk sezonun oyuncularından geldi).

Rotasyon ve gençlere şans vermeye gelince, takımımın yaş ortalaması zaten 21-22 civarında şuan. Muslere ve Gomis hariç 3 sezondur oynayıp yaşı 30+ olan başka oyuncum da yok.

Vallahi sezon bitince oyunu yedekleyip tüm takımlara itibarlarına göre biraz transfer bütçesi vereceğim ve yaptıkları transferlere bakacağım. Paraya rağmen saçma sapan transferler yapıp oynatmayacağı oyuncuya para veriyorlarsa yeni oyun ver elini İngiltere artık...

Dennis Bergkamp
08.Ocak.2018, 23:47
https://i.hizliresim.com/BLoR4D.png (https://hizliresim.com/BLoR4D)

İkinci sezona başlarken ilk seneyi dördüncü bitiren Beşiktaş şu transferleri yaptı bende :) Dedim ki bu sene şampiyon filan olamam süpürürler ligi.Ben şampiyon olamadım da Beşiktaş değil Galatasaray oldu şampiyon :)

Wintermane
08.Ocak.2018, 23:53
Mod falan yok değil mi senin oyunda? Harika transferler bunlar ya. 48M harcamışlar yuh sanki sen oynamışsın gibi. Talisca'yı almaları gerçekçi olmuş mesela, Yusuf, Batshuayi, Ahmet Oğuz, Tom Rogic... Süper ya...

Bende transfer harcama ve kazanları da böyle

TS - 11.7M / 6M
BJK - 30.5M / 18.5M
FB - 875B! / 4.5M
BŞ - 1.6M / 9.75M

Dennis Bergkamp
09.Ocak.2018, 00:03
Her şey orjinal hiçbir şey yok oyunda.Fakat şöyle bir şey var.Eğer Galatasaray'la oynasaydım başta Berke ve Yusuf olmak üzere bu oyuncuların 2-3 tanesini ben alırdım öyle bir durumda nasıl bir yol izlerlerdi bilemiyorum.Fenerbahçe'de ilk 2 sene ne yaparsan yap transfer bütçesi verilmediği için 2 sene boyunca ellerini kollarını sallayarak oyuncuları alabildiler bu da daha rekabetçi bir lig oluşturdu sanırım.Galatasaray'ın transferleri bu kadar iç açıcı değil açıkçası fakat Beşiktaş'tan daha başarılılar.

gfblugano35
09.Ocak.2018, 12:00
Ben ilk sene Fenerbahce ile sampiyon oldum, avrupa liginde ceyrek final oynadim. Sezon sonu maas butcesini ayarladigimde 25 milyon euro butcem oldu. (Ozani devre arasinda 15 milyon euroya sattim)

dikmenlee
15.Ocak.2018, 19:25
Ben süper ligte 4 büyükleri almıyorum gayet zevkli oluyor.3 büyüklerle istediğin adamı rahat alabiliyorsun zevkli olmuyor

Wintermane
20.Ocak.2018, 14:58
Buraya yazmam gerekiyormuş demek ki oyunun kendine gelmesi için, FB & BJK 4. sezonda transfer rekoru kırdı, Başakşehir Arda'yı transfer etti. (Monaco'dan geldi)