PDA

View Full Version : Kadro Kayıt Sorunu

defective1907
25.Ocak.2018, 23:31
:mad::mad::mad::mad:

Gerçekten şu tabloları görünce oyundan soğudum...

https://i.hizliresim.com/gOy0A5.png

https://i.hizliresim.com/9mE155.png

defective1907
25.Ocak.2018, 23:32
Bu sorun belki de önceki oyunlarda da vardı benim dikkatimi çekmedi...

FM yi FM yapan gerçekçi yabancı oyuncu kuralları, kadro kayıt kuralları, müthiş veritabanı vs....

böyle bir hata nasıl olabilir ?

edit: aynı garabet fm 2017 de de var

defective1907
26.Ocak.2018, 21:46
Sizin dışınızda oynayan takımlar kafalarına göre kayıt kurallarını delebiliyor...İnanılmaz bir saçmalık...

Ayrıca burası nasıl resmi FM sitesi ? bir tane yönetici ilgilenmemiş...

Oyunum orjinal steam den de devamlı güncelleniyor...

Steam adresim canberkkocaaslan isteyen bakabilir...

3842
28.Ocak.2018, 15:55
Cidden epey saçmaymış. Bunu istersen SI forumlarında Bugs kategorisine yazmayı düşünebilirsin, buradaki yönetici ve geliştirmeci arkadaşların buna pek bir etkileri olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Belki onlardan birisi SI forumlarında böyle bir başlık açmana yardımcı olabilir en fazla.

FM18'de oluyor mu bilmiyorum ama FM17'de de ben Galatasaray'la oynarken 2 yıldır yerli statüsünde oynayan Ferdi Kadıoğlu Hollanda Milli Takımı'nda oynayınca yabancı statüsüne düşmüş ve otomatik olarak kayıtlı kadromdan çıkarılmıştı ve devre arasına kadar oynatamamıştım. Yanılmıyor isem ayrıca yabancı kontenjanım da vardı.

Oyunu bence iyi güzel her sene geliştiriyorlar ama yıllardır çözmedikleri (çözemeyeceklerini sanmıyorum) ufak tefek ayrıntılar cidden insanın oynama hevesini baltalıyor. Sonuçta Football Manager'in olayı yıllar geçtikçe detay seviyesi yüksek, küçük ayrıntıların bile yansıtıldığı bir menajerlik oyunu olması. :)

defective1907
28.Ocak.2018, 17:43
Dostum benim üyeliğim yok, İngilizceden de pek anlamam...Sen gönderebilir misin bu hatayı raconunu da biliyorsun :)

Nocna Mora
28.Ocak.2018, 19:23
@perpetua...

BaGa TaRKaN
29.Ocak.2018, 11:58
Ben Burada Bir Hata Göremiyorum. Kurallar Gerçekçi. Bu Kurallar Çerçevesinde Oyuncuları Mecburen Kaydedeceksin. Elinde Yeterince Oyuncu Olmadığı Durumlarda Kadroyu Eksik Göndermek Zorundasın.

1.Resimde; Elinde Bu Şartı Taşımayan Oyuncu Varsa 21 Kişilik Kadro Listesi Göndermek Zorundasın.

2.Resimde; Yine Elinde Bu Şartı Taşımayan Oyuncu Varsa 24 Kişilik Kadro Listesi Göndermek Zorundasın.

3842
29.Ocak.2018, 20:01
Ben Burada Bir Hata Göremiyorum. Kurallar Gerçekçi. Bu Kurallar Çerçevesinde Oyuncuları Mecburen Kaydedeceksin. Elinde Yeterince Oyuncu Olmadığı Durumlarda Kadroyu Eksik Göndermek Zorundasın.

1.Resimde; Elinde Bu Şartı Taşımayan Oyuncu Varsa 21 Kişilik Kadro Listesi Göndermek Zorundasın.

2.Resimde; Yine Elinde Bu Şartı Taşımayan Oyuncu Varsa 24 Kişilik Kadro Listesi Göndermek Zorundasın.

Yanlış anladığın veya tam incelemediğin için yanlış algıladığın bir konu var Baga. Olay şu ki arkadaşın oynadığı takımlar değil bunlar ve kadro listesi şartlarını delip oyuncu listelerini göndermişler. Kuralların gerçekçi olması veya kurallarla ile ilgili bir sıkıntısı yok.

Gerekli konuyu SI forumuna açtı arkadaş, yanılmıyor isem aynı kullanıcı adıyla, siz de benzer sıkıntılar fark ederseniz gönderebilirsiniz oraya.

defective1907
05.Şubat.2018, 22:19

SI forumunda açtım konuyu; bana verdikleri cevap Türkiye liginde son kayıt günü görünen hata düzelir...

Kıbrıs Rum takımının Avrupa kayıtları içinde oynanamayan lig takımları açısından böyle bir problemin olduğunu ve bunu da bildiklerini söylediler...

defective1907
05.Şubat.2018, 22:21
Bu takımlar benim yönettiğim takımlar değil yukarıda da belirtmiştim...Yani benim yönettiğim takım dışındaki takımlar istediği gibi kuralları deliyordu şikayetim...

Neyse ki SI forumu tatmin edici bir cevap verdi sıkıntıyı belirttikten hemen sonra...

https://community.sigames.com/topic/428318-squad-registration-bug-for-europa-league-and-turkish-league-maybe-also-others/