PDA

View Full Version : Turkish Super Patch 19 by Affluence

affluence
17.Kasım.2018, 02:21
Herkese selam arkadaşlar.

Her sene olduğu gibi bu seneki amatör ligler yamasını en sonunda bitirdim. Bu seneki editör gerçekten de çok zorladı. Çok fazla hata verdiği için çözmem zaman aldı. Zaten çok karışık bir çalışma olduğu için bayağı bir uğraştırdı melun :P

ÖNEMLİ NOT: Lütfen emeğime saygı gösterin ve bu yamayı Türksportal'ın izni olmadan başka bir yerde paylaşmayın.

YAMANIN ÖZELLİKLERİ:

Spor Toto Süper Lig

Para ödüllerini gerçeğe en yakın şeklinde değiştirdim (Bazılarına takımların kazançları fazla gelebilir...)

Takımlara hersene geçmiş şampiyonluk veriliyor. Örneğin Galatasaray bu sezon 63.000.000 tl sadece geçmiş şampiyonluk pirimi aldı.
Her kulübe ayakbastı parası olarak 35.000.000 tl.
Galibiyet, beraberlik ve malibiyet ödülleri değişti.
Sarı kart ve Kırmızı Kartta takımlara para cezası eklendi.
Lig sonu sıralama para ödülü eklendi.

Spor Toro 1. Lig
TFF 2. lig

21 yaş altı oyuncu oynatma para ödülü eklendi.

TFF 3. Lig

Ligden çıkma ve ligden düşme mümkün olan en gerçekçi şekilde düzenlendi. (Önümüzdeki versiyonlarda 17 takımlı bir grubu ilerleyen seneler için 18 takım olacak şekilde düzelteceğim kısmetse)
Kadro kuralları gerçeğe uygun olarak düzenlendi.
21 yaş altı oyuncu oynatma para ödülü eklendi.
24 Erzincanspor'un rengi düzeltildi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig

11 Bölgesel Amatör Ligi eklendi.

Her takımın bölgesel ve il grupları ayarlandı. Takımlar her sene kendi BAL ve İllerinin liglerine yer alıyor.

Ligden çıkma ve ligden (play-off & play-out) düşme mümkün olan en gerçekçi şekilde düzenlendi.
Disiplin kuralları gerçeğe uygun olarak düzenlendi.
Para ödülleri eklendi.

Federasyonun deplasman ve yol parası yardımı.

Tüm takımların reputasyonları düzenlendi.

Türkiye Süper Amatör Ligi

81 İlin Süper Amatör Ligi eklendi

Her takımın bölgesel ve il grupları ayarlandı. Takımlar her sene kendi BAL ve İllerinin liglerine yer alıyor.

Mersin İdman Yurdu'nun puan cezası eklendi.

Türkiye 1. Amatör Ligi

59 İlin 1. Amatör Ligi eklendi

U 19 Ligleri

TFF U 19 Gelişim Ligleri haricinde BAL'dan itibaren u 19 ligleri oluşturuldu.

v.1.5 LİNK: https://www.mediafire.com/file/cmymg6dm38rak6d/Turkish_Super_Patch_19_by_Affluence_v.1.5.fmf/file

KURULUM:

İndirdiğiniz dosyayı ''C:\Users\Kullanıcı Adı\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2019\editor data'' içerisine atın.
Yeni oyun kurarken Sağ üstte ''Veri Tabanı'' bölümünden ''Turkish Super Patch 19 by Affluence'' dosyasını işaretleyin.
''Gelişmiş Kurulum'dan'' Türkiye'yi ve istediğiniz ligleri seçin.

attkoc
17.Kasım.2018, 02:44
Hocam elinize, emeğinize sağlık, hemen kuruyorum.

CanrY
17.Kasım.2018, 03:12
eline sağlık hocam, gerçekten epey uğraş istiyor sayenizde her seride oynayabiliyoruz

burhankemal
17.Kasım.2018, 10:53
Hocam çok teşekkür ederim aramadığım yer kalmadı. Sağ serçe parmağından sol serçe parmağına kadar hepsine tek tek teşekkür ederim :)

affluence
17.Kasım.2018, 11:54
Eyvallah herkese.

3.Lig ve altı için u 19 liglerinde bir fikstür sorunu var onu diğer versiyonlarda düzelteceğim inşallah.

affluence
17.Kasım.2018, 16:28
v.1.5'i linkten indirebilirsiniz. U19 Fikstür sorunu düzeltildi.

hsnugrl
18.Kasım.2018, 13:22
v.1.5'i linkten indirebilirsiniz. U19 Fikstür sorunu düzeltildi.

Merhaba Link ile ilgili bir problem var sanırım indiremiyorum. yardımcı olabilir misin ?

https://drive.google.com/file/d/1jUxu_KC3FHd-H-7wil3pVX7okBim933v/view?usp=sharing

affluence
18.Kasım.2018, 15:35
http://www.mediafire.com/file/w22pt2daycibsha/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.1.5.fmf

bunu dene istersen.

hsnugrl
18.Kasım.2018, 16:23
http://www.mediafire.com/file/w22pt2daycibsha/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.1.5.fmf

bunu dene istersen.

Bu çalıştı. Teşekkürler.

shaqirr
18.Kasım.2018, 17:13
Hocam mrb yeni oyun diyince takılıyor açılmıyor ?

affluence
18.Kasım.2018, 18:36
Türkiye liglerini içeren her hangi başka bir yama ile kullanma.

Açılmadığına emin misin? Ben böyle bir hata almadım. Belki çok yavaşlıyordur? Bazı fm kullanıcılarında oyun açılışı aşırı yavaşlıyor. Oyunun kendi forumunda bundan şikayet edenler var.

shaqirr
18.Kasım.2018, 19:00
Yok hocam hiçbir yama normalde oyun açılıyor yamayı atınca takılıyor

affluence
18.Kasım.2018, 19:34
Yok hocam hiçbir yama normalde oyun açılıyor yamayı atınca takılıyor

İstersen oyunu tekrardan kur. Yamada hata yok. Açılması biraz uzun sürüyor. Çok fazla data değişikliği var. Bi 10-15 Dakika bekle oyunu kurmak için. Hatta küçük database seçili kurmayı dene.

GFBaTu_KhaN
18.Kasım.2018, 20:42
Ellerine sağlık her sene olduğu gibi yine sayende alt ligler ile oynayabileceğiz.

uaemrah
20.Kasım.2018, 16:57
Emeğin için teşekkürler

affluence
21.Kasım.2018, 21:41
Versiyon 2.0 link: http://www.mediafire.com/file/kldu2o55l9az7dw/000+Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.2.0.fmf

Bazı hatalar giderildi.

burocukk
22.Kasım.2018, 00:13
Versiyon 2.0 link: http://www.mediafire.com/file/kldu2o55l9az7dw/000+Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.2.0.fmf

Bazı hatalar giderildi.
yama loading ekranında donuyo yamayı editör dataya koyduğum halde

ONURAKB53
22.Kasım.2018, 03:00
Loading ekranından sonra ilerlemiyor oyun yanıt vermiyor yamayı silince sorunsuz çalışıyor

burocukk
22.Kasım.2018, 11:10
Loading ekranından sonra ilerlemiyor oyun yanıt vermiyor yamayı silince sorunsuz çalışıyor
neden öyle peki

ONURAKB53
22.Kasım.2018, 17:09
bilmiyorum ki yamayı kurunca hata verdi bende buraya yazdım

attkoc
22.Kasım.2018, 20:36
Hocam sezonun ortasına gelmiştik :). Eline sağlık, artık eni kariyer zamanı.

affluence
24.Kasım.2018, 19:54
Valla tekrar başlıcaksın galiba, çünkü yeni bi versiyon daha yaptım :P

Sürümde:
Bazı takımların renkleri düzeltildi.
BAL Play-off kademesi değiştirildi.
Bazı tarihler değiştirildi.
Birkaç yazım hatası düzeltildi.

LINK: http://www.mediafire.com/file/5v6ly35u1hqlvym/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.3.1.fmf

burocukk
25.Kasım.2018, 00:07
Valla tekrar başlıcaksın galiba, çünkü yeni bi versiyon daha yaptım :P

Sürümde:
Bazı takımların renkleri düzeltildi.
BAL Play-off kademesi değiştirildi.
Bazı tarihler değiştirildi.
Birkaç yazım hatası düzeltildi.

LINK: http://www.mediafire.com/file/5v6ly35u1hqlvym/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.3.1.fmf
3 versiyonuda indirdim ama oyun hala donuyor nedeni nedir tam olarak cevapla gözüm

affluence
25.Kasım.2018, 01:48
3 versiyonuda indirdim ama oyun hala donuyor nedeni nedir tam olarak cevapla gözüm

Böyle bir hata almadım şimdiye kadar.

Yama oyun editörü tarafından onaylı. Oyun içinde de 3 sezon test ettim. Yamayı sorunsuz oynayanları yukarıdaki yorumlardan görebilirsin.

Bence oyunu sil ve tekrar kur. Yamayı bir başka yamayla değil tek başına aç.

uaemrah
25.Kasım.2018, 08:39
Oyunda 4.sezonu bitirdim ve sonra fikstür ve ligler kendini güncellemedi.
sadece TR kupası ve avrupa kupası maçları var. he birde hazırlık maçları anlamadım gitti :S

affluence
25.Kasım.2018, 22:14
Oyunda 4.sezonu bitirdim ve sonra fikstür ve ligler kendini güncellemedi.
sadece TR kupası ve avrupa kupası maçları var. he birde hazırlık maçları anlamadım gitti :S

Save game'ini bana yollayıver, bi bakayım.

uaemrah
26.Kasım.2018, 03:30
Süper Lig örnek ;
resimag.com/p1/b294f3fd26.jpeg

1.Lig Örnek ;
resimag.com/p1/7f8df03f40.jpeg

affluence
26.Kasım.2018, 17:42
Versiyon 4 : http://www.mediafire.com/file/88hbs56nqjfhtq6/000+Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.4.0.fmf

Bazı hatalar giderildi. 3.Lig gerçekteki gibi 2. sezon 54 takımlı oluyor.

affluence
29.Kasım.2018, 20:35
Versiyon 4.1 : http://www.mediafire.com/file/hwrhaxcsvt8iiy8/000+Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.4.1.fmf

Büyük ihtimalle şubat devre arası güncellemesi öncesi son update olacak bu versiyon.

Tek değişiklik alt yapılarda.

U21 Sadece süper lig ve 1. lig takımları için mevcut.
Diğer takımlar U19 ve U17 alt yapılarına sahip.

aliihsan15
30.Kasım.2018, 09:16
Hocam öncelikle yama için çok teşekkür ederim. Ancak yamada 3 veya 4 sezon geçtikten sonra maç fikstürü ve liğ organizasyonu kurulmuyor. Ben ne olacak diye merak ettim bir sezon boyunca tatil modunda yeni sezonu bekledim ve boş geçen sezondan sonra yeni sezon organizasyonu kuruldu. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.

affluence
03.Aralık.2018, 22:09
Versiyon 4.5 : http://www.mediafire.com/file/5nsax4mfa0pat1k/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence+v.4%2C5.fmf

Hatalar giderildi arkadaşlar. Oyun içinde 5 sezon test ettim ve herhangi bir hata ile karşılaşmadım.

İyi oyunlar.

medievil
06.Aralık.2018, 23:19
eline sağlık.

Türkiye ligini uzun vadede kalitesini arttıracak neler yapılabilir bu yamanın üzerine? Sadece para ile maalesef lig gelişmiyor. Adamlar çok dandik teknik direktörleri takımın başına getirip, çok dandik oyunculara milyonlar veriyorlar. Sonuçta süper lig senelerdir olduğu gibi yine çöp haline geliyor.

affluence
08.Aralık.2018, 00:45
EN GÜNCEL VERSİYON: http://www.mediafire.com/file/35ihwdgs07l66j0/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence.fmf

Arkadaşlar slm. Bu sürüm ile fikstür hatası giderildi. Valla çok uğraştırdı ama en sonunda halloldu çok şükür :D

affluence
08.Aralık.2018, 07:30
eline sağlık.

Türkiye ligini uzun vadede kalitesini arttıracak neler yapılabilir bu yamanın üzerine? Sadece para ile maalesef lig gelişmiyor. Adamlar çok dandik teknik direktörleri takımın başına getirip, çok dandik oyunculara milyonlar veriyorlar. Sonuçta süper lig senelerdir olduğu gibi yine çöp haline geliyor.

cheers m8.

Please use the last version i just uploaded.

arded07
09.Aralık.2018, 23:53
EN GÜNCEL VERSİYON: http://www.mediafire.com/file/35ihwdgs07l66j0/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence.fmf

Arkadaşlar slm. Bu sürüm ile fikstür hatası giderildi. Valla çok uğraştırdı ama en sonunda halloldu çok şükür :D

kardeşim eline sağlık çok güzel olmuş. senden bir ricam olacak. eğer ayarlayabilirsen kadro kayıtları 35 kişi yapabilir misin sakatlık çok fazla oluyor adam kalmıyor.
bir de bu yamanın b takımlısını yapmak mümkün mü yani ispanyadaki gibi b takımları olsa büyüklerin böyle bir şey yapılabilir mi?
emeklerine sağlık. :)

affluence
10.Aralık.2018, 17:16
kardeşim eline sağlık çok güzel olmuş. senden bir ricam olacak. eğer ayarlayabilirsen kadro kayıtları 35 kişi yapabilir misin sakatlık çok fazla oluyor adam kalmıyor.

Kendin de editörden yapabilirsin.
Turkey / Fizture Rules / 0 yolunu takip edersen ''maximum squad numbers 25'' diye bir bölüm var. Onu 35 yap ve Kurallar / Test Kursalları / Hepsi diyerek onayla.

bir de bu yamanın b takımlısını yapmak mümkün mü yani ispanyadaki gibi b takımları olsa büyüklerin böyle bir şey yapılabilir mi?

Yaparsın tabi 2012 yada 2013 yıllarında zaten bu durum bizde de vardı. Trabzonspor ve birkaç takımın Amatör takımı mevcuttu. Tekrardan bu takımları oluşturup liglere atarsın. Çok zor değil aslında.

GFBaTu_KhaN
11.Aralık.2018, 08:01

Hocam tekrardan ellerine sağlık çok müthiş bir çalışma gerçekten. 2018 içinde bulamamıştım bu yıl içinde bulamadım ama BAL ve SAL liglerinde yaş kuralını nereden değiştirebiliyoruz ?

Editörün altını üstüne getirdim bir türlü bulamadım.

affluence
11.Aralık.2018, 10:21
Yine aynı yoldan.

Turkey / Fizture Rules / 20'den sonrası amatör liglerin kuralları. Orada istediğini değiştir.

butser1903
11.Aralık.2018, 15:38
sürüm 4.5 de sorun varmıydı ? kariyer e başlamıştım onla sıkıntı yaşar mıyım ilk 5 sezon denedim sıkıntı yok yazmıştın

affluence
12.Aralık.2018, 01:04
sürüm 4.5 de sorun varmıydı ? kariyer e başlamıştım onla sıkıntı yaşar mıyım ilk 5 sezon denedim sıkıntı yok yazmıştın

Valla ben sorunsuz 5 sezon denedim ama hiç riske etme bence. direk en son versiyonu kullan.

arded07
13.Aralık.2018, 13:31
ben denedim ama başaramadım eğer çok fazla yoğunluğunuz yoksa türkiye ligini birazcık iyileştirip, b takımlarla lige entegre edip(ispyandaki gibi) kadroyu kaydını birazcık fazlalaştırabilir misiniz? Editör bilgim ve ingilizcem çok iyi değil. :(

affluence
16.Aralık.2018, 15:01
Son bir güncelleme daha yaptım.

DEĞİŞİKLİKLER:

İstanbul Süper Amatör Klasman Playoff eklendi.
Bazı eksik Süper Amatör Takımları düzenlendi.
Bazı kulüplerin isim değişiklikleri eklendi.

http://www.mediafire.com/file/oe9t2ot2skgiszi/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence.fmf

medievil
28.Aralık.2018, 16:28
Normalde oyunu almayacaktım. Bu yama için satın alacağım

affluence
29.Aralık.2018, 01:01
Normalde oyunu almayacaktım. Bu yama için satın alacağım

:icon_lol: Eyvallah.

İyi oyunlar olsun.

yaso3597
05.Ocak.2019, 14:17
İzmirspor aldım fakat şu problem var bütün oyuncuların isimleri siyah görünüyordu yani hiçbir oyuncu aktif değildi. Takımda maaş alan oyuncu yok hiçbir takımın başında menajer yok süper amatörde şampiyon oldum 1.bitirdim BAL ligine çıkamadım ertesi sene tekrar oldum şampiyon BAL ligine çıktım bal liginde şampiyon oldum 3.lige çıkmadı bir daha oldum çıktı yani bir üst lige çıkmak için 2 kere şampiyon olmak gibi birşey lazım bu yama bozuk galiba bunun yanı sıra mesela transfer tarihleri 28 aralıkta başlıyor ocağın ortasında bitiyor yaz transfer dönemi ise ağustosun ortasında bitiyor garip bir yama neden böyle olur bilginiz varmı ?

affluence
05.Ocak.2019, 23:53
İzmirspor aldım fakat şu problem var bütün oyuncuların isimleri siyah görünüyordu yani hiçbir oyuncu aktif değildi. Takımda maaş alan oyuncu yok hiçbir takımın başında menajer yok süper amatörde şampiyon oldum 1.bitirdim BAL ligine çıkamadım ertesi sene tekrar oldum şampiyon BAL ligine çıktım bal liginde şampiyon oldum 3.lige çıkmadı bir daha oldum çıktı yani bir üst lige çıkmak için 2 kere şampiyon olmak gibi birşey lazım bu yama bozuk galiba bunun yanı sıra mesela transfer tarihleri 28 aralıkta başlıyor ocağın ortasında bitiyor yaz transfer dönemi ise ağustosun ortasında bitiyor garip bir yama neden böyle olur bilginiz varmı ?

En son sürümü indirmen gerekli.

http://www.mediafire.com/file/oe9t2ot2skgiszi/Turkish+Super+Patch+19+by+Affluence.fmf

Ayrıca oyuna başlamadan önce kurulumda altta seçenekler var. Ordaki ''yönetilebilir takımlara oyuncular eklensin'' kutucuğunu işaretlemelisin. Ayrıca hemen onun üzerindeki ''önemli personel eklenmesin'' kutucuğu işaretlenmemiş olmalı.

Eğer bunları seçmezsen takımların başında hoca olmaz ve oyuncu yaratılmaz.

Yamayı sorunsuz oynayabilirsin. Sadece son sürümü indir ve anlattığım seçenekleri işaretle.

GFBaTu_KhaN
06.Ocak.2019, 22:05
Her sene yaptığın bu eklenti ile keyifle oyunu oynuyoruz. Bilgisayarım çok iyi değil ama bundan önceki serilerde hiç sıkıntı yaşamamıştım bu sefer 1.amatör kümeye kadar oyunu açtım ve tarih inanılmaz yavaş işliyor. Bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim acaba ?

affluence
07.Ocak.2019, 20:39
Her sene yaptığın bu eklenti ile keyifle oyunu oynuyoruz. Bilgisayarım çok iyi değil ama bundan önceki serilerde hiç sıkıntı yaşamamıştım bu sefer 1.amatör kümeye kadar oyunu açtım ve tarih inanılmaz yavaş işliyor. Bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim acaba ?

Oyuncu database'ini küçük seçmeyi dene. Bir de fazla oynanabilir ülke seçme. Oyun kasıyor malesef.

yaso3597
23.Şubat.2019, 02:17
Amatör Lig yaması buldum yaptım İzmirspor aldım fakat şu problem var bütün oyuncuların isimleri siyah görünüyordu yani hiçbir oyuncu aktif değildi. Takımda maaş alan oyuncu yok hiçbir takımın başında menajer yok süper amatörde şampiyon oldum 1.bitirdim BAL ligine çıkamadım ertesi sene tekrar oldum şampiyon BAL ligine çıktım bal liginde şampiyon oldum 3.lige çıkmadı bir daha oldum çıktı yani bir üst lige çıkmak için 2 kere şampiyon olmak gibi birşey lazım bu yama bozuk galiba bunun yanı sıra mesela transfer tarihleri 28 aralıkta başlıyor ocağın ortasında bitiyor yaz transfer dönemi ise ağustosun ortasında bitiyor garip bir yama neden böyle olur bilginiz varmı ?

affluence
24.Şubat.2019, 21:10
Amatör Lig yaması buldum yaptım İzmirspor aldım fakat şu problem var bütün oyuncuların isimleri siyah görünüyordu yani hiçbir oyuncu aktif değildi. Takımda maaş alan oyuncu yok hiçbir takımın başında menajer yok süper amatörde şampiyon oldum 1.bitirdim BAL ligine çıkamadım ertesi sene tekrar oldum şampiyon BAL ligine çıktım bal liginde şampiyon oldum 3.lige çıkmadı bir daha oldum çıktı yani bir üst lige çıkmak için 2 kere şampiyon olmak gibi birşey lazım bu yama bozuk galiba bunun yanı sıra mesela transfer tarihleri 28 aralıkta başlıyor ocağın ortasında bitiyor yaz transfer dönemi ise ağustosun ortasında bitiyor garip bir yama neden böyle olur bilginiz varmı ?

Keşke başka bir yerde yazdığın bu birebir yorumun cevabını okusan....!

1-En son versiyonu kullan.
2-Oyunu kurarken ''seçilebilir takımlara oyuncu ekle'' ve ''seçilebilir takımlara teknik ekip ekle'' seçeneklerini seç.

affluence
01.Mart.2019, 19:00
Ocak yaması ile uyumlu sürümü linkten indirebilirsiniz:

https://www.mediafire.com/file/jby41l463m9kjb7/Turkish_Super_Patch_19_by_Affluence.fmf/file

Eray1914
02.Mart.2019, 22:26
Ocak yaması ile uyumlu sürümü linkten indirebilirsiniz:

https://www.mediafire.com/file/jby41l463m9kjb7/Turkish_Super_Patch_19_by_Affluence.fmf/file
Dosya Silinmiş galiba.

affluence
03.Mart.2019, 00:39
Dosya Silinmiş galiba.

Aynen. Farketmedim.

RoCCo_42
09.Mart.2019, 15:26
Hocam eksi puanlarda düzenleme gerekiyor sanırım. Bunu yamaya yansıtabiliyormusunuz?

Yama da Manisa -15 (Son dosya da -9) ve Antep'in -36 (Son dosya da -21) şeklinde cezalarınının güncellenmesi gerekli.

3.Lig'de her hangi bir puan silme cezası bulunmuyor ama BAL'da 5 takımın -3 cezası var. Resmi yamada da bu yansıtılmamış. Editöre baktım bu verileri girilecek bir kısım bulamadım.

BAL'da ki cezalar
Erciş ( -3 ) (Grup 1)
Dersim 62Spor ( -3 ) (Grup 2)
Hankendispor ( -3 ) (Grup 2)
Adana Vefa 01 ( -3 ) (Grup 5)
Yeşil Bursa A.Ş. ( -3 ) (Grup 10)

affluence
09.Mart.2019, 23:02
Hocam eksi puanlarda düzenleme gerekiyor sanırım. Bunu yamaya yansıtabiliyormusunuz?

Yama da Manisa -15 (Son dosya da -9) ve Antep'in -36 (Son dosya da -21) şeklinde cezalarınının güncellenmesi gerekli.

3.Lig'de her hangi bir puan silme cezası bulunmuyor ama BAL'da 5 takımın -3 cezası var. Resmi yamada da bu yansıtılmamış. Editöre baktım bu verileri girilecek bir kısım bulamadım.

BAL'da ki cezalar
Erciş ( -3 ) (Grup 1)
Dersim 62Spor ( -3 ) (Grup 2)
Hankendispor ( -3 ) (Grup 2)
Adana Vefa 01 ( -3 ) (Grup 5)
Yeşil Bursa A.Ş. ( -3 ) (Grup 10)

Bu BAL takımlarının eksi puanları lig sonuna doğru ligden çekildikleri için. Dolayısıyla bunu yamaya yapmak bence pek gerçekçi olmaz. Sonuçta sezon başında böyle bir durum yok.
Aynı şekilde Gaziantep de ligden çekilmeden dolayı böyle.

mnytz
10.Mart.2019, 18:32
Yeni bir kariyere baslıyacağım bu yama ile.Başka bir güncelleme gelmez sanırım ?Güncelleme gelir ise tekrardan kariyeri iptal et yeniden basla olmasın diye soruyorum.Yama için ise çok teşekkürler..Oyunun zevki böyle en alt ligler için yapılan yamalar ile zevkli :icon_razz:

affluence
11.Mart.2019, 21:16
Yeni bir kariyere baslıyacağım bu yama ile.Başka bir güncelleme gelmez sanırım ?Güncelleme gelir ise tekrardan kariyeri iptal et yeniden basla olmasın diye soruyorum.Yama için ise çok teşekkürler..Oyunun zevki böyle en alt ligler için yapılan yamalar ile zevkli :icon_razz:

Eyvallah. Başka bir güncelleme gelmez artık bu sene. İyi oyunlar.

sercan37
22.Nisan.2019, 01:09
fm 2017 de çalışır mı bu yama

pusathan01
23.Nisan.2019, 22:05
fm 2017 de çalışır mı bu yama
Sercan aynı yamanın FM17 için olanını aşağıdaki linkte bulabilirsin.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125602&page=3

ESTetik
13.Mayıs.2019, 13:09
Merhaba affluence,

süper bir çalışma. Teşekkür ederim. Senen yaman olmasa almam oyunu :)

Ancak bir kaç şey dikkatimi çekti. Editörde baktığımda ...

1. Spor Toto 3. Lig gruplarında (1., 2., 3.) TV-gelir ve 'maç için ödenecek para' miktarı Spor Toto 2. Lig gruplarından kat kat daha yüksek.

2. 'Spor Toto 3. Lig (2018)' ve 'Spor Toto 3. Lig (Default)' şıklarına baktığımda TV-gelir ve 'maç için ödenecek para' miktarı daha az görünüyor. Ancak buradaki miktarlar da Spor Toto 2. Lig'de ödenen miktarlar ile aynı. Aralarında az da olsa fark olması gerekmez mi? 2. ve 3. ligler aynı parayı mı alıyor?

Yardımcı olursan sevinirim. Gerçekci bir oyun başlamak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

affluence
14.Mayıs.2019, 00:12
Merhaba affluence,

süper bir çalışma. Teşekkür ederim. Senen yaman olmasa almam oyunu :)

Ancak bir kaç şey dikkatimi çekti. Editörde baktığımda ...

1. Spor Toto 3. Lig gruplarında (1., 2., 3.) TV-gelir ve 'maç için ödenecek para' miktarı Spor Toto 2. Lig gruplarından kat kat daha yüksek.

2. 'Spor Toto 3. Lig (2018)' ve 'Spor Toto 3. Lig (Default)' şıklarına baktığımda TV-gelir ve 'maç için ödenecek para' miktarı daha az görünüyor. Ancak buradaki miktarlar da Spor Toto 2. Lig'de ödenen miktarlar ile aynı. Aralarında az da olsa fark olması gerekmez mi? 2. ve 3. ligler aynı parayı mı alıyor?

Yardımcı olursan sevinirim. Gerçekci bir oyun başlamak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

slm. hem 2.lig, hem de 3. lig de 2 kademe var.
normal sezon ve playoff. normal sezon tv para ödülü (havuz bedeli) ve maça çıkma paraları ile playyoff tv para ödülleri ve maça çıkma paraları farklı.
örneğin kulüpler her iki ligde de normal sezonda 585.556 (₺) havuz bedeli, 42.500 (₺) galibiyet, 34.000 (₺) beraberlik ve 25.500 (₺) yenilgi ödemesi alıyor.
playofflarda ise bu rakamlar daha az ama her iki lig için de aynı.

2.lig ekiplerinin tek gelir farkı, tüm sezon boyunca oynattıkları 21 yaş altı oyuncuların sayısına göre sezon sonunda 2.000.000 (₺) bedelin takımlara dağıtılacak olması.

Yani statü böyle.

ESTetik
14.Mayıs.2019, 10:02
Yani statü böyle.

Sen öyle diyorsan tamamdır. Gözden kaçmış gibi duruyor ilk bakışta. Çok teşekkür ederim.

ustamfa
19.Kasım.2019, 23:49
FM2020 için bi çalışma var mı hocam?

affluence
20.Kasım.2019, 19:48
FM2020 için bi çalışma var mı hocam?

Evet yapıcam inşallah. Ama 1 ayı bulabilir.

ustamfa
21.Kasım.2019, 22:18
Evet yapıcam inşallah. Ama 1 ayı bulabilir.

teşekkürler. sabırsızlıkla bekliyoruz hocam. eline emeğine sağlık

attkoc
01.Aralık.2019, 16:32
Hocam sabırsızlıkla bekliyorum, yapabileceğimiz bişeyler var mı sizin için.

usaklirasatci
30.Nisan.2020, 01:17
süper amatörden bir kulübü düzenlemek yada süper amatöre kendim bir kulup eklemek istedim editörü açtım editör data ekle dedikten sonra önce daha eski database ile yapılmış bazı uyumsuzluklar olabir dedi sonra test ettim hiç bişey yapmadan bu uyarıyı verdi çözümünü bulamadım. yardımcı olurmusunuz
https://i.imgyukle.com/2020/04/30/rC19By.jpg