PDA

View Full Version : Türkiye liginde hakem VAR'a gitmiyor?

hptimiz
12.Ocak.2019, 03:24
Parça parça olmak üzere türkiye liginde 25-30 sezon oynadım. 1 kere bile hakem köşeye gidip pozisyonları izlemedi. Fakat bundesligada 2 sezon oynadım, hemen her maç hakem izlemeye gidiyor. Burada bir hata var diye umuyorum ama kimse de konu açmamış. Sorun sadece bende mi?

CanrY
12.Ocak.2019, 20:33
ben arada rastlıyodum hocam gidip geliyodu var hareketi falan da yapıyodu :D

lexoqe
13.Ocak.2019, 10:56
Türkiye liginde var hakemine soruluyor ve gelen cevap doğrultusunda posizyon değerlendiriliyor. Avrupa liginde ise hakem VAR’a gidiyor. İkisi de aynı şey.

MoNToLiVo_
25.Ocak.2019, 00:21
ben her 3 macta bir en az 2 kere görüyorum kendi kariyerimde . :) taktigin ve oyundaki taktiksel sertlikle alakalı bir durum galiba.

azalkmar
09.Şubat.2019, 14:42
Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü söyleyin yazsınlar kral geri döndü varmı acaba benden eskisi :))

BaGa TaRKaN
11.Şubat.2019, 09:17
Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü söyleyin yazsınlar kral geri döndü varmı acaba benden eskisi :))

Ben Sayılır mıyım acaba :zuhaha

direnkaymak
13.Şubat.2019, 12:03
Sürekli olan bir VAR uygulaması bulunmakta. TSL'de görmedim fakat avrupa liglerinde yan çizgiye gidiyor hakemler.
Ayrıca TSL'de sadece, ceza sahası yan çizgilerinde yapılan faullerde VAR'a gidiyorlar. 7 sezon böyle geçti :)

pusathan01
22.Şubat.2019, 16:42
Bende ( Adanaspor ile oynuyorum) iki maçın birinde mutlaka VAR oluyor. Bazen gerçekten işe yarıyor. Bir çok yediğim gol bu sayede iptal oldu. :))