PDA

View Full Version : Sürekli Hata veriyor

burhankemal
07.Aralık.2019, 15:09
FM19 da yıl boyunca 10 tane falan hata almıştım toplam FM 20 de oyunda ilerlerken nerdeysel oyunda 2 hafta da bir cars dump hatası veriyor. FM 19da FM20de hemen hemen aynı yamaları kullanıyorum

attkoc
07.Aralık.2019, 15:35
FM19 da yıl boyunca 10 tane falan hata almıştım toplam FM 20 de oyunda ilerlerken nerdeysel oyunda 2 hafta da bir cars dump hatası veriyor. FM 19da FM20de hemen hemen aynı yamaları kullanıyorum

Hocam steam oyunu ise dosyaları doğrulamayı dene

burhankemal
07.Aralık.2019, 15:44
Hocam steam oyunu ise dosyaları doğrulamayı dene

CD oyunu olarak aldım. Dosyaları doğrulamayı bilmiyorum

Nocna Mora
11.Aralık.2019, 03:29
Eğer oyununuz korsan ise bu problemi yaşamanız normal ne yazık ki.

burhankemal
14.Aralık.2019, 17:36
Eğer oyununuz korsan ise bu problemi yaşamanız normal ne yazık ki.

Oyunum korsan değil malesef

tombul taho
21.Aralık.2019, 14:16
Oyunum korsan değil malesef
benim bi arkadasim da ayni problemle karsilasti ve sonrasinda oyunu komple silip steam'den tekrar aldi oyunu ve bi sikinti yasamadi sonrasinda. tabi o yasamadi diye sana da "steamden al sorun kesin cozulur" diyemem o da ayri mevzu. ama oyunlarin artik cd ile alinmasi da pek tavsiye edilmiyor zaten.

BaGa TaRKaN
09.Ocak.2020, 00:18
İyi Akşamlar,

CD ile alması falan önemli değil CD de Olsa İnternetten Yine Güncelleme İster Yine Steamden Doğrulanması Gerekir Oyunun.

Crush Dumps Hatasının Bir Çok Farklı Nedeni Var Oyuna Sonradan Eklenen Yamalardan Tutta Ekran Kartının Güncelliği Ram Belleklerin Yetersizliği vs. Uzar Gider.

Kesin Bir Çözümü Yok Bu Hatanın. Ama En Basitinden Bir Format Atıp Oyunu Tekrar Kurmak ve Oyunu Orjinal Kendi Haliyle Oynamayı Tavsiye Ederim Ekstra Oyun Dışı Yamaları Pek Tavsiye Etmem. Bilgisayarın İyiyse Belki O Zaman Farklı Tatlarda Yol Alabilirsin.

Nocna Mora
10.Ocak.2020, 12:38
O zaman kurulan yamalardan bir çakışma yaşanıyor olabilir. Oyunu silip baştan kurmak ve tüm grafik yamalarını kaldırmak bir çözüm olacaktır.

burhankemal
10.Ocak.2020, 20:51
Steamden Doğrulanması sonrasında hata bitti çok şükür. İlginize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Nocna Mora
15.Ocak.2020, 21:24
Sevindim düzelmesine. İyi oyunlar.

Braveheart5584
11.Mart.2020, 15:07
arkadaşlar ben oyunu biraz önce steam üzerinden satın alıp indirdim ancak oyunu başlatmak istediğimde
footbaall manager 2020 20.4.0-1356331 staging bu hatayı veriyor oyun acılmıyor bilgisi olan varmı

BaGa TaRKaN
11.Mart.2020, 21:23
arkadaşlar ben oyunu biraz önce steam üzerinden satın alıp indirdim ancak oyunu başlatmak istediğimde
footbaall manager 2020 20.4.0-1356331 staging bu hatayı veriyor oyun acılmıyor bilgisi olan varmı

Muhtemelen Bilgisayarın Oyun Kurulurken Oyunun Bir Dosyasını Virüs Algılayıp Silmiş Olabilir. Tek Çözümü Oyıunu Bütünüyle Komple Silerek Kalıntı Bırakmadan Kaldırman Gerekiyor. Bilgisayarından da Korumasını Artık Virüs Programı mı Olur ya da Defender Olur Devre Dışı Bırakıp Oyunu Yeniden Yüklemenizi Öneririm.

Braveheart5584
11.Mart.2020, 23:02
hocam bilgisayara bugun format attırdım eve gelince ilk işim steamdan oyunu satın alıp kurmak oldu bilgisayarımda suanda virüs programı kurulu değil sabahtan beri her yere bakıyorum çözüm bulamadım

BaGa TaRKaN
12.Mart.2020, 16:12
hocam bilgisayara bugun format attırdım eve gelince ilk işim steamdan oyunu satın alıp kurmak oldu bilgisayarımda suanda virüs programı kurulu değil sabahtan beri her yere bakıyorum çözüm bulamadım

Windows'un Güvenlik Duvarını da Devre Dışı Bırak Öyle Kur Oyunu Sorun Çözülecektir.

Cengo
14.Mart.2020, 00:58
Yıllardır yazıyorum. Yıllar sonra foruma baktığımda aynı soruyu gördüm.

Crash dump bir hata tipi değildir. Crash çökmek demektir, dump da yığın. Çökme yığını, çökme dökümü, çökme çıktısı demek. Yani oyununuz çöküyor ve neden çöktüğünü anlatan bir dosya veriyor. Dump file deniyor buna. O dosyayı alıyorsun ve dump file analyzer denilen toollar ile okutuyorsun içeriğini. Nedenini sana hata kodları ile veriyor. Kodların karşılığında da donanımsal ya da yazılımsal arıza vardır. Sorununu bulursun kod tablosundan.

Sürekli sorun alıyorsan, bunu SI Community üzerinden raporlayacaksun. Save ve dump file dosyalarını da ekleyeceksin. Sorunu bulacaklar. Başka türlü çözüm mümkün olamaz. İşlemcin, harddiskin ya da ramindeki sorunu derinlemesine bakmadan bilemeyiz.