PDA

View Full Version : yeni konu açma sınırlansın...

S-B-Z
29.Haziran.2006, 01:53
siteye yeni üye olan herkes kendine ne lazımsa hiç araştırma dahi yapmadan belki yüzlerce kez yanıtlanmış bi soru hakkında hemen konu açıyor,ben bunun önüne geçilmesinden yanayım.mesela 30 veya 50 mesajı olmayan üye yeni konu açamasın eğer böle bişey yapabilirseniz.böylece forum kirliliğide önlenmiş olur.

mgungor
29.Haziran.2006, 02:05
Çok saçma..

Burası herşeyden önce bir yardımlaşma forumudur...

O zaman yeni üye olan arkadaşlarımızda alakasız konulara alakasız cevaplar atıcak.
Örnek:
Konu Adı : Türkiye AB ye Girmelimi
Yeni üye olan arkadaşımız : Arkadaşlar oyuncularla nasıl sözleşme imzalaacağız?

S-B-Z
29.Haziran.2006, 02:24
iyide mustafa senin bu dediğin zaten oluyor hem konu içinde hemde yeni konu olarak.
ve sana teknik problemler bölümüne dikkatle bakmanı öneririm.özellikle son zamanlarda açılan konulara.
adamın msj sayısı 1 başlık;güzel değel.
neymiş efendim türkçe yamayı yapanlara sövgü saygı,böle yama olmazmış vs.vs.
diğeri skin sorunu belki binlerce kez anlatıldı ama yeni konu açılmış,
taktiği nereye yükleyecem ve daha bunun gibi niceleri....
böyle olunca saçma olmuyorda,benim dediğimdeki gibi olunca mı saçma oluyor?
ayrıca bu benim yaptığım bir öneridir,dikkate alınır veya alınmaz,sende beğenirsin veya beğenmezsin ama sakın başkalarının fikirleri hakkında çok saçma gibi yorumlar yapma,beğenmeyişinin sebebini yaz olsun bitsin.tartışma çıkarmaya gerek yok!
saygılı ol lütfen....

Krusty
29.Haziran.2006, 02:38
İyi de benim anlamadığım bu yeni üyeler forumda aktif olmak için üye olmuşlarsa?Belki diğerleri gibi sorunu için üye olmamışdır?Bu açıdan o konu açamayacak..Hem saçma bence..Zaten yeni konu açılıyor,gereksiz görünürse taşınıyor..

meddah
29.Haziran.2006, 02:47
Eskiden Teknik Sorunlar bölümlerinde "adam gibi" sorular ve bunlara çoğu moderatörler tarafından verilen cevaplar olurdu.. Şimdi bu bölümler "Yardım" "Acil" "Lütfen"den geçilmiyor.. Çoğu yardım talebi de bir adet beyni ve iki dakika zamanı olan birinin kolaylıkla çözebileceği sorunlar üzerine..
FM ile ilgili diğer bölümler keza patlamış durumda: "Kadrom nasıl?" "Bilmemkaç gol, bilmemkaç asistlik performans" "Fener'i 30-0 yendim" "Kimi alayım" "Kimi satayım"..
Özetle FM bölümü can çekişiyor, mesela futbol bölümü de aynı yolda..
Forum bu, adı üstünde fikir üretilir, paylaşılır ama, yine Mustafa'ya dokundurmuş olmayayım, son bir kaç ayda futbol bölümüne açılan başlıkların ve yazılan mesajların hatırı sayılır bir yüzdesi copy-paste haber.. Geri kalanın da büyük çoğunluğu Galatasaray - Fenerbahçe zırvası..

Neyse..
FM bölümü için konu açma sınırlamasına gidilmesi zor.. Çünkü bu bölümde teknik sorunlar paylaşımı var ve yeni üyeyi bundan mahrum etmek haksızlık olur.
Ama belirli bölümler için bu tarz sınırlamalar getirilebilir. Özellikle futbol bölümü için daha farklı bir sınırlama gündemde. Henüz hayata geçirilmesi kesinleşmedi ama böyle giderse aciliyet kesbedecek..

nart_susruko
29.Haziran.2006, 02:52
yok abi bence öylede olsa bişey değişmez, sadece kirlilik azalır...
yani sonuçta yine olur,
ama aslında o da kardır ya...

Krusty
29.Haziran.2006, 03:02
son bir kaç ayda futbol bölümüne açılan başlıkların ve yazılan mesajların hatırı sayılır bir yüzdesi copy-paste haber.. Geri kalanın da büyük çoğunluğu Galatasaray - Fenerbahçe zırvası..

Üstüne diyecek birşey bulamıyorum !
Benimde dikkatimi çekti,açan üyelere soracağım yazılanları okuyor musunuz diye ama susmayı tercih ettim.

VoLkaN BaROs
29.Haziran.2006, 03:13
Bu konuda haklısın Ömer, bizler de çok bunalıyoruz bu tür başlıklardan. Bi çaresini muhakkak bulacağız, belki ilk üye olanlara bir kaç gün foruma yazma izni vermeyecek bir uygulama ekleyebiliriz.

Dediğin türde başlıklardan da en çok kızdığım Türkçe bölümünde açılan konular oluyor. Sabit başlıklarda sorunlarının çözümü varken, teknik sorunlara ait konu varken her yeni gelen üye münferit başlıklar açıyor, hele ki konuyu açtığı yerdeki mesajlara bile bakmıyor. Zira orada "TR FM 2006 v1.0 Yardım Rehberi (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=6563)" bulunuyor ki bu konu üyelerimizin yaşadıkları, yaşayabilecekleri tüm sorunlara çözüm getiriyor. Ama kimse buraya bakmıyor veya sabit başlığa yazmıyor, kendine özgü konu açıp yardım bekliyor. Halbuki sorduğu sorunun yanıtı o başlıkta bulunuyor. Tabi bizlerde buna müdehale ediyoruz ama sonuçta suçlu biz oluyoruz.Daha bugün bu yüzden hakaret küfür dolu bir öm geldi bana.

Bu konulara canım çok sıkılıyor, en azından kişi foruma kaydolduktan sonra bir kaç gün yazma izni vermezsek belki oturup sorununu aramayı dener (bence dener)

Krusty
29.Haziran.2006, 03:17
Bu konulara canım çok sıkılıyor, en azından kişi foruma kaydolduktan sonra bir kaç gün yazma izni vermezsek belki oturup sorununu aramayı dener (bence dener)
Dediğim gibi her üye aynı şey için mi üye oluyor?Belki bazılarının amacı yardım değil de forumda aktif olmak ?
Birde bence hiç aramaya kalkmaz,başka bir foruma yönlenir,olmadı bize p.m atar msn adresini alır msn'de görüşür.Hiç beklemeye gelmez bu iş çünkü hemde Türk Milleti belli ediyor bu konularda kendini...

VoLkaN BaROs
29.Haziran.2006, 03:28
Buradaki tüm çözümleri başka forumlar da bulamazlar ya da bir çok çözüm dğer sitelere Turksportal'dan gitmiştir.

Sonuç olarak FM ile ilgili hemen hemen tüm konular, çözümler Turksportaldan çıkıyor ve diğer sitelere dağılıyor. Bununla da gurur duyuyoruz...

Dediğin gibi; diğer siteler, msn ve pm eskiden de vardı şimdi de var. Bizim sorunumuz çözümü bulunmuş bir konunun tekrarı olmasın, açılmış konu açılmasın yada saçmalamaya varan mesajlar atılmasın. Bu, dünyanın hangi foumuna gitsen böyledir; hem yöneticiler için hem de üyeler için.

Diğer sitelere, senin (derken sen dahil genelleme yapıyorum) MSN' ine veya pm' ine böyle mesajlar gelecekse buyursun gelsin, buraya yazıp gerçek bilgiyi arayanları, sohbet etmeyi amaçlayanları rahatsız etmez forumun da düzenini bozmaz.

S-B-Z
29.Haziran.2006, 13:14
evet volkan katılıyorum sana zaten konuyu açmamın sebebide banada öm den küfür dolu gelen mesaj.siteden atılmış adam gerçi ama hala sinirliyim.adam açılmış bir konuyu dahi okumaya üşeniyor ve ardından buradaki herkese basıyor küfürü.soru sormuşta cevap bulamamışmış falan filan.ortak bir fikirle buna bir çözüm bulabiliriz diye düşünüyorum.benim dediğim illa da 30 mesaj beklesin diye değil bu sadece bir öneri daha faydalı öneride bulunacak varsa
yazar fikrini.bu benim fikrim.ama bu başlıkta dahi (ve aktif üyeler olmasına rağmen yok saçma yok bilmemne gibi yazılan cevaplar üzdü beni.sonuçta burada bi paylaşım yapmaya ve yeni arkadaşları bilgilendirmeye çalışıyoruz.
gerçekten problemi olan bi arkadaşa yardım etmeye çalışıyosun ama ertesi gün siteye girip baktığında birbirinin aynı onlarca konu açılmış ve o mesajı bulamıyosun dahi.kızdığım bu.gerçek sorunlar arkaplanda kalıyor hep.ve yardım etmeye çalışırken suçlu durumuna düşüyosun çoğu zaman...

Vieri
29.Haziran.2006, 14:27
gereksiz konuların arttığının farkındayız ve buna yeni sezonla beraber bir çözüm bulacağız.

mgungor
29.Haziran.2006, 16:06
iyide mustafa senin bu dediğin zaten oluyor hem konu içinde hemde yeni konu olarak.
ve sana teknik problemler bölümüne dikkatle bakmanı öneririm.özellikle son zamanlarda açılan konulara.
adamın msj sayısı 1 başlık;güzel değel.
neymiş efendim türkçe yamayı yapanlara sövgü saygı,böle yama olmazmış vs.vs.
diğeri skin sorunu belki binlerce kez anlatıldı ama yeni konu açılmış,
taktiği nereye yükleyecem ve daha bunun gibi niceleri....
böyle olunca saçma olmuyorda,benim dediğimdeki gibi olunca mı saçma oluyor?
ayrıca bu benim yaptığım bir öneridir,dikkate alınır veya alınmaz,sende beğenirsin veya beğenmezsin ama sakın başkalarının fikirleri hakkında çok saçma gibi yorumlar yapma,beğenmeyişinin sebebini yaz olsun bitsin.tartışma çıkarmaya gerek yok!
saygılı ol lütfen....

Ben kendi fikrimi söyledim isteyen katılır isteyen katılmaz...

S-B-Z
29.Haziran.2006, 18:11
Ben kendi fikrimi söyledim isteyen katılır isteyen katılmaz...

banada senin fikirlerin çok saçma geliyor bu konuda ama yazmadım demi.ve senden saygılı olmanı istedim benim fikirlerime katılmanı değil ama senden çok sey beklemişim.çok saygısız birisin buda benim fikrim...
isteyen katılır,isteyen katılmaz....

barman
29.Haziran.2006, 18:30
kusura bakmayın ama bende mustafaya katılıyorum.Yeni üye olan bi arkadaşımız sorunlarını paylaşması için konu açabilir.İllaha konulara mesaj atıp hemen 50 msj yapıp bu msjlarda malum gereksiz olucak.Bu seferde mesajlar kirli duracak.Belki buna daha ii bi yol bulunabilir ama senin dediğin gibi olmaz;;)fikrim budur;;)

S-B-Z
30.Haziran.2006, 00:26
kusura bakmayın ama bende mustafaya katılıyorum.Yeni üye olan bi arkadaşımız sorunlarını paylaşması için konu açabilir.İllaha konulara mesaj atıp hemen 50 msj yapıp bu msjlarda malum gereksiz olucak.Bu seferde mesajlar kirli duracak.Belki buna daha ii bi yol bulunabilir ama senin dediğin gibi olmaz;;)fikrim budur;;)
buda bir fikirdir,ama benim demek istediğim adam zaten 50 tane mesaj yazana kadar daha önce yazılanlara bakmayı akıl eder bu şekilde.yani kalkıpta bi konu açmak için ne bileyim 10 tane bile mesaj yazmaz.illaki bu şekilde de olacak değil ama bi çıkar yol bulunur muhakkak görüşlerin için sağol..