PDA

View Full Version : co-owned NEDİR?

efrasiyap26
06.Temmuz.2006, 13:36
arkadaşlar oyuncularla co-owned anlaşması nasıl yapılıyor bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşları adminlerin tavsiyelerini bekliyorum hepinize bol fm2006lı günler bekliyorummmmm.......

Oghuse
06.Temmuz.2006, 13:38
arkadaşım bu co-owned bonservis paylaşımı oluyor yani futbolcuyu %50 ye %50 paylaşıyorlaar

mgungor
06.Temmuz.2006, 13:39
Bir tür ortaklıktır.Ama sadece İtalyada olur..

tonifan30s
06.Temmuz.2006, 13:43
arkadaşım bu olay sadece italya liginde var bu olay ise şu oluyor bir futbolcunun bonservisine 2 takım sahip oluyor ve o futbolcu her sezon sonu karar alınıyor ve o takımlardan birinde oynuyor

cüneyt11
06.Temmuz.2006, 14:21
arkadaşım bu olay sadece italya liginde var bu olay ise şu oluyor bir futbolcunun bonservisine 2 takım sahip oluyor ve o futbolcu her sezon sonu karar alınıyor ve o takımlardan birinde oynuyor

aynen böle işte.

Omerdinho
06.Temmuz.2006, 17:31
Benim oyunda Inter Ile Juventus Ortaklasa Kompany i almislardi bir sezon interde bir sezon juveda oynadi

dentaconstantin
06.Temmuz.2006, 17:55
ben co-owned i genelde kullanmam kimseye yar etmem zihniyeti var bende:)

Eray Dengiz
06.Temmuz.2006, 17:58
Arkadaşım "Co-ownership" olayı sadece İTALYA liginde geçerli, ilk önce bunu söyleyeyim.

"Co-ownership" olayında bir oyuncunun 2 tane sahibi oluyor yani iki ayrı kulüp bir oyuncu üzerinde söz sahibi oluyor.

Mesela sen bir başka takımdaki oyuncuya co-ownership olarak transfer teklifi yaparsan başlangıçta daha az transfer ücreti ödüyorsun ve transfer konuşmalarında oyuncunun hangi takımda oynayacağı kararlaştırılıyor. Bu tip sözleşmenin süresini de belirliyorsun transfer konuşmalarında, mesela 3 yıl yapmışsan oyuncu 3 yıl belirlenen takımda top oynuyor.

Yalnız her sezon sonunda "Co-ownership" sözleşmesi hakkında karar verilmesi isteniyor. Yukarıdaki süre bu yüzden önemli(Örneğimizde 3 yıl). Her kulübün bu kararı erteleme hakkı var. Eğer 1 kulüp ertelemeyi seçerse bu karar öbür sezona kalıyor ta ki bu 3 yıl doluncaya kadar.

Eğer iki kulüp de bu kararı ertelemek istemezse, 2 kulüp de birbirlerinden habersiz FEDERASYON'A kapalı mektup usulü teklif veriyor. Hangi kulübün teklifi daha büyükse, oyuncu o kulüpte kalır.(Örneğin Fiorentina'daki Montolivio için Fiorentina £5M, Atalanta £3,5M verirse, oyuncu Fiorentina'nın oyuncusu olur). Eğer teklifler eşitse oyuncu O AN OYNADIĞI KULÜBÜN futbolcusu olur.

Son olarak eğer "co-ownership" sözleşmeli bir oyuncuyu herhangi 3. bir kulüp almak isterse, oyuncu üzerinde söz sahibi olan 2 kulübü de transfer için ikna etmek zorunda.

Umarım anlatabilmişimdir.

Bu yazıyı Kerim Kerimov arkadaşımız zamanında yazmıştı..

chorme86
06.Temmuz.2006, 19:16
2005 te yanılmıyorsam ADRIANO nun bonsevisinin yarısı parmada yarısı interdeydi

SYLaR
06.Temmuz.2006, 19:50
aynen oyleydi

anadolu184
06.Temmuz.2006, 21:08
bu olay tek italya da uygukanıo baska ülkerler de olmuo oyuncunun yarı bonservisine sen sahip oluosun hangi takımda ne kadar oynucak onu da belirliosun...

efrasiyap26
06.Temmuz.2006, 21:33
arkadaşlar peki ben co-owned nasıl yapabilirim.........paramın yetmediği adamlar alcam bi sezon bende bi sezon fenerde oynar zormu yaniiii

mgungor
06.Temmuz.2006, 21:41
Arladaşım sadece İtalyada olur diyoruz sen diyon Fener..

dentaconstantin
07.Temmuz.2006, 00:10
arkadaşlar peki ben co-owned nasıl yapabilirim.........paramın yetmediği adamlar alcam bi sezon bende bi sezon fenerde oynar zormu yaniiii
co-owned sadece italyada geçerli

efrasiyap26
07.Temmuz.2006, 01:01
allah allah tamam gençlik sağolun

mgokalparslan
07.Temmuz.2006, 23:56
ya bu co owner teklifi nasıl reddediliyor
adamın trnasfer statusune gelıyorum transfer ve kiralık a kapalı dıyorum ayrıca butun teklıflerı reddedıyorum
amabir sürü co-own teklifi geliyor bıktım onları tek tek reddetmekten
varsa soylermısınız