PDA

View Full Version : FM 2006

Pages : [1] 2

Vieri
13.Mart.2005, 23:32
Evet yeni oyun için çalışmalar önümüzdeki aylarda başlayacak!..

Nedir Görüşleriniz istekleriniz arzularınız eleştirileriniz. şu şöyle bu böyle olsaydı bu eklenseydi bu çok canımı sıkıyor vb..

yazın rahatlayın :mrgreen:

Kanka.Exciting
14.Mart.2005, 00:41
Bir sonraki maç için galibiyet primi
Maç bilet fiyatları

Vieri
14.Mart.2005, 01:25
bence maç biletleri olayı olmasın kulübün finans işlerine bu kadar dalmak kötü olabilir!..

kenanakin
14.Mart.2005, 01:30
Mac Sonu Röportaj Vermek Ve Mac Oncesı basın Toplantısı yapmak..

Vieri
14.Mart.2005, 01:41
gerçi maç öncesi ve maç sonrası basın açıklaması yapabiliyoruz ama bu olay ne kadar eklenebilir bilemem

Kanka.Exciting
14.Mart.2005, 03:18
ya bence maç bileti fiyatları eklensin hatta forma fiyatlarına kdar eklensin sims city gibi tatlı olur (a)

e_mali
14.Mart.2005, 10:11
ya bence maç bileti fiyatları eklensin hatta forma fiyatlarına kdar eklensin sims city gibi tatlı olur (a)

o zaman manager değil klüp başkanı olursun :mrgreen:

Vieri
14.Mart.2005, 14:28
evet bu tarz eklentilerle oyun tamamen patronluğa dönüyor. biz menajerin yaw kulüp başkanı değil ki :mrgreen:

gerilla
14.Mart.2005, 15:49
Aslında primler fena fikir degil.[/quote]

Can_BuLuTBeY
14.Mart.2005, 16:36
gerçek futbol camiasında teknik direktörler neler yapabiliyorsa onların hepsi bulunsun

ferhatsen1987
14.Mart.2005, 22:46
KARDEŞİM ŞÖYLE SAÇMA SAÇMA KONULAR AÇMAYIN DAHA FM 2005 İN TÜRKÇESİ BİLE ÇIKMADI SİZ HEMEN FM 2006 YA GEÇİYOSUNUZ ADAMIN OYNAMA ZEVKİNİ DÜŞÜRÜYORSUNUZ BAŞKALARIDA BURAYA GÖRÜŞLERİNİ YAZMASIN

Vieri
14.Mart.2005, 23:05
geçeceğiz elbet kardeş bundaki eksik noktaları bir sonraki versiyonda olmaı ıgerekenleri.. bu sezonki türk ligi versiyonundaki eksik ve hatalı noktaları bilelimki ona göre davranalım... böyle saçma sapan konuşma herkes görüşünü yazmakta serbest.. istemiyorsan senin için FM2005 içinde konularımız var onlara bak.

VoLkaN BaROs
15.Mart.2005, 02:36
KARDEŞİM ŞÖYLE SAÇMA SAÇMA KONULAR AÇMAYIN DAHA FM 2005 İN TÜRKÇESİ BİLE ÇIKMADI SİZ HEMEN FM 2006 YA GEÇİYOSUNUZ ADAMIN OYNAMA ZEVKİNİ DÜŞÜRÜYORSUNUZ BAŞKALARIDA BURAYA GÖRÜŞLERİNİ YAZMASIN

Şimdi Türkçe yamanın çıkmasıyla FM 2006 yı tartışmamız arasında ne gibi bir bağlantı var onu anlayamadım...

Oynama zevkin niye düşüyorki, oyun çıkışı kasım aylarına denk gelecek ki bunada oldukça uzun bir zaman var...

e_mali
15.Mart.2005, 10:19
Mactan once futbolcularla toplantı yapalım, kampa alalım onları vs vs.. :mrgreen:

apaydin2148
15.Mart.2005, 12:56
FM 2005'de dribling'i ve finishing'i 13 vaya 14 olan bir futbolcu İtalya liginde 15 gol atarken bir sezonda finishing'i ev dribling'i 18 ve üzeri olan bir futbolcu hiç gol atamıyor
örnek:Cafercan Aksu ilk yılda 16 gol attı ama milan'ın altyapısında olan MAtti abbiati 0 yazıyla sıfır gol attı.
böyle tezatlıkların giderilmesi iyi olur

Kanka.Exciting
15.Mart.2005, 14:39
oyuncu özellikleri çok kısır:
02-03 olsun 03-04 de olsun bol miktarda kaliteli oyuncular yetenekler vardı
evandro,bojinov,v.b. buna benzer pek çok oyuncunun güçleri çok iyi olmasada önmli olanları 15in üzerindeydi ama fm de oyuncuların yetenekleri çok az bence biraz daha şişirilseler çok ii olur sadece bbük takılarda ii topçular olmasın

VoLkaN BaROs
15.Mart.2005, 15:36
Mactan once futbolcularla toplantı yapalım, kampa alalım onları vs vs.. :mrgreen:

aha güzel fikir valla, hatta maç kasetlerini izletelim :mrgreen:

Rocko
15.Mart.2005, 15:53
Bu oyunun menajerlik oyunu olduğunu unutmayalım. Bu nedenle bilet fiyatları, stadyum geliştirme, tesisleşme gibi bir menajerin kapsama alanın dışındaki şeylerin oyuna eklenmesini beklemeyelim. Bunları istiyorsanız diğer gerçek dışı oyunlara yönelebilirsiniz ;)

Bence SI bundan sonra ses ve görsel malzemelere ağırlık vermeli. Öncelikle daha kaliteli ve maç heyecanını yansıtan sesler oluşturulmalı. Görsel malzeme olarak ta logo, forma, fotoğraf ve skin miktarı olabildiğince arttırılmalı.

Kritik ofsayt pozisyonlarının tekrarı olabilir ve tekrarda ofsayt çizgisi görüntülenebilir. Frikiklerde mesafe gösteren bir çizgi de 2D maç motorumuz için ufak tefek güzellikler olarak düşünülebilir.

Sheriff
15.Mart.2005, 18:36
şu ofsayt kararlarını biri düzeltse güzel olur. çok can sıkıcı bir şey ya (l) ha bide oyuncuları biraz sıkmak lazım hemen isyan ediyolar. bide her futbolcu her klüpte sorun çıkarmazki ama anelka çıkarıyor. onada bi çare fena olmaz.

gerilla
15.Mart.2005, 18:52
bide her futbolcu her klüpte sorun çıkarmazki ama anelka çıkarıyor. onada bi çare fena olmaz.

Bence anelka sonradan müsliman oldugu için cekemiyorlar. Gerçi zidane da müsliman oldu ama...

tolginho
15.Mart.2005, 21:13

Kimse bu oyunun Türkçesi çıksın diye zorlamıyor ki bizi, biz kendimiz istemedikten sonra hayır çevirmeyeceğiz de deriz. Maalesef doğru düzgün çevirebilecek kimse yok, keşke çok iyi ingilizcesi olan 100 kişi olsa da çıksa hemen.

Türkçesi bile çıkmamak ne demek sen bana onu söyle? FM 2006'ya geçecek olan biz değiliz, SI GAMES tir.

ferhatsen1987
15.Mart.2005, 22:37

Kimse bu oyunun Türkçesi çıksın diye zorlamıyor ki bizi, biz kendimiz istemedikten sonra hayır çevirmeyeceğiz de deriz. Maalesef doğru düzgün çevirebilecek kimse yok, keşke çok iyi ingilizcesi olan 100 kişi olsa da çıksa hemen.

Türkçesi bile çıkmamak ne demek sen bana onu söyle? FM 2006'ya geçecek olan biz değiliz, SI GAMES tir.

YANİ OYUNUN DAHA TAM TADINI ALMADIK DEMEK GERÇİ ÇIKARANLAR VAR AMA BEN TURKSPORTALINKİNİ BEKLİYORUM BELKİ DAHA GÜZEL BİR ŞEY YAPARLAR DİYE YARDIM ETMET İSTERDİM AMA İNGİLİZCEM PEK İYİ DEĞİL

Parma Maniac
16.Mart.2005, 02:38
Kusura bakma Ferhat kardeş, saçma sapan konular açıp seni rahatsız ettiysek özür dileriz, bi dahaki sefere daha dikkatli oluruz, hatta sana danışırız, ben hemen yönetime senin topic denetleyici olarak görev almanı önereceğim.. topic açarken artık senin onayın falan olur, daha güzel olur buraları..

Navras
18.Mart.2005, 21:08
bence oyunun en kötü tarafı, cm lerden bu yada süregelen, mesela gerçekte 1 mil $ a alınabilen bi adama bi dünya para verilmesi ama buna mütabadiyen kuluplerin bütçesi çok az.buna bi çözüm bulunmalı bence. bide çok geniş bi haber ve basın açıklama arşivi olması lazım

VoLkaN BaROs
18.Mart.2005, 21:34
evet 1M$ lık bir adamı neredeyse 10M$' a alabiliyoruz, yada alamıyoruz bile...

Ancak haber arşivi oldukça geniş, normalde öylesine haberler var ki, ancak bu haberler oyunda bulunduğunuz pozisyonlara göre neredeyse hiç karşınıza çıkmıyor..

Artheus
18.Mart.2005, 23:30
Oyuncu öneriyorlar bizlere. Ellerinde videolarla falan gelip. İşte bu özelliğin kendi oyuncumuzda da olmasını istiyorum. Mesela ben Arif'i takımda istemiyorum ve bir maçta çok iyi oynadı. O maçın görüntülerini bir takıma gönderip Arif'i kakalayabilmek istiyorum.. (l)

Ayrıca Rocko'nun belirttiği noktalara(frikik mesafeleri, skin seçeneklerinin artırılması) aynen katılıyorum.

Can_BuLuTBeY
19.Mart.2005, 01:44
şu oyuncuların haftalık maaşıyla oynamak limitsiz olsa keşke

emirduman
19.Mart.2005, 11:33
Bence maç motoru bayağı bir geliştirilmeli, maç motoruna çeşitlilik arttırılmalı ve mesela şu da olabilir, her farklı ülkedeki liglerde takımların oynama stilleri değişik olablir mesela ingiltere liginde bir takımla oynarken defansın arkasına forvet kaçırarak gol atmak çok meydana gelir başka ligde de (şu an hatırlıyamadım) başka bir tipik özellik............

Bir de maç sonraki gün o gün gazetelerde çıkan haber başlıkları mesaj olarak gelebilir..Medya analizi tarzı birşey......

e_mali
19.Mart.2005, 14:31
Bir de maç sonraki gün o gün gazetelerde çıkan haber başlıkları mesaj olarak gelebilir..Medya analizi tarzı birşey......

bak bu hosuma gitti (d)

Kanka.Exciting
20.Mart.2005, 01:21
haftalara göre idda benzeri şans oyunları olsun :)
biz yıllarca klupden maaş alıyoruz bu maaşalr nereye gidiyo o paraları biriktirip küçük çaptaad olsa takım alalım kendimize (aykut kocaman-istanbul gibi) sonra bizi seven oyuncular bizimle gelsin rui-terim gibi....

VoLkaN BaROs
20.Mart.2005, 05:23
bizi seven oyuncular bizimle gelsin rui-terim gibi....

Hakkaten, bizi seven oyuncular takımdan ayrılınca favori personeli veya favori takımı olsak dahi gelmeye nazlanıyorlar, gelmiyorlar bile maaşı beğenmeyip...

Kulübün tüm imkanlarını seferber ediyorsun ama nafile...

Navras
20.Mart.2005, 13:14
ya teknik direktörleri dünyanın her yerinde basın göreve getirip basın gönderir ama fm de hiç bu tarz şeyler yok.bence göreve asistan menajer olarakta başlamalıyız(o zmn mesela sistem kurarsınız futbolcu almak istersiniz ne bilim değişiklik yaparsınız ama asıl menager bunu yapmaz ve başarısız olur.işte o zmn bizi başka takımlar ve ya o asistan olduğumuz takım bizi manager yapmak istemer) bide total club managerde olan kluble manager arasında contract,medeni hali(özel hayatı) oyuna renk getirebilir bence.

Kanka.Exciting
20.Mart.2005, 15:03
basın bizi kışkırtsın nası diim mesela bi
telegol programı olsun bi SERHAT UlUREN BİZİ YERDEN YERE VURSUN artık ayrıldığımızda kına yakacak hale gelsinler...

Vieri
20.Mart.2005, 17:48
yuh be abi ne yaptın :mrgreen: yarın öbür gün dersiniz bende oyunun içine gireyim bir ofisim olsun televizyonum olsun maç kasetleri gelsin oturup izleyim :mrgreen:

VoLkaN BaROs
20.Mart.2005, 19:19
basın bizi kışkırtsın nası diim mesela bi
telegol programı olsun bi SERHAT UlUREN BİZİ YERDEN YERE VURSUN artık ayrıldığımızda kına yakacak hale gelsinler...

Ahahahaa.. koptum valla yahu, hatta Ahmet Çakar olsun, topuğuna sıksınlar :mrgreen:

Şaka bir yana, TV programları işi bence güzel olur... Haftalık Futbol programlarındaki yorular haber olarak gelebilir mesela...

apaydin2148
20.Mart.2005, 20:06
maç öncesi var ama maç şonrası yok(medya soruları) senin takımını kesin yenecem diyen takımı yendikten sonra havanı atamıyorsun.maç sonrası medyada olsa çok güzel olur.insan gaza gelir walla

Skilledmask
21.Mart.2005, 10:48
Bence ilk başta maaş olayına el atmaları lazım... mesela sezon başında bize ek olarak 600k lık maaş bütçesi çıkarsın ve yapıcağımız sözleşmelerin miktarını biz belirleyelim ister 400k verelim ister 40k ve bunun devamı olarak eğer bir futbolcuya aşırı derecede fazla maaş verirsek diğer futbolcular buna tepki göstersin...

2. olarakta manager skilleri ve becerileri bence dahada arttırılabilsin ve dil faktörünün oyna daha fazla aktarılması yabancı managerlerle yerli managerler arasındaki farkı ortaya çıkartır. mesela kendimizi geliştirebilelim ingilizce öğrenerek veya başka bir dil öğrenerek diğer oyuncularla daha iyi iletişim kuralım ve iletişim skillimiz artsın. oyuncuların antremanları kaçırdığında veya kart gördüğünde verdiğimiz cezalar disiplin skillimizi belirlesin, oyuncuları yerlerinde yada verimli olabilecekleri yerde oynatmamız zaman içinde adam yönetimi skillimizi etkilersin. hazır manager bilgilerine girmişken managerin oynama tarzı ve kullandığı taktik hakikaten değişmiyo bence bunların 1 sezon sonunda oynattığı tarza göre ayarlanması çok iyi olur.

Oyuncuları parayla kandırabilelim....
evet belki normalde milanda olsa 40k parayla oynucak oyuncuyu biz samsunspora neredeyse bütün maaş ödeneğimizi ayırarak 90k maaş vererek alabilelim...

Maçtan önce....
futbolcularla konusabilelim kilit adamlarımızla özel olarak ilgilenebilelim, devre arsında onları azarlayıp övebilelim veya prim takviyesi yapıp onları hırslandırabilelim. maça başlamadan önce o maçı sezonun en önemli maçı ilan edbilelim böylece fener bahçeyi türkiye kupası finalinde yenebilelim...

Maçtan sonra...
basıntoplantısı düzenlemek şart olsun gerekli yorumları yapalım veya bir anda soruya sinirlenip odayı terkedelim. veya basın mensupları bizi beklerken biz arkakapıdan tüyelim.

Antrenman...
bazı futbolcularla özel olarak ilgilenebilelim buda onların daha hızlı gelişmesine yol açsın veya morali çok bozuk olan, maça hazır olmayan futbolcuyla özel olarak ilgilenelimki maça hazır hale gelsin. birde ne kadar korner çalışırsanız çalışın futbolcularınız ne kadar iyi kafa vurabilirlerse vursunlar kornerden kafayla gol oranını belirgin bir biçimde arttıramıyorsunuz bunun geliştirilmeside çok iyi olur bence... şampiyonlar liginde fenerbahçe kornerden gol bulmasıyla ünlenmişti hatırlarsanız!!!

Takımların genetik özellikleri olsun...
her ülkenin futbolu farklıdır bazıları güce bazıları fiziğe dayanır bunların farkı oyuna hiç yansıtılmamış ki takımlar arasındaki farklılıklardan hiç bahsetmiyorum... bizde takımlara belli özellikler katabilelim fatih terimin galatasaraya avrupada kattığı sonuna kadar savaşma hırsı gibi ( bu arada yalnış anlamayın fenerliyimdir (b) )

e_mali
21.Mart.2005, 15:20
Sanırım genel dusunce mac sonu basın toplantısı dusenlemek uzerine....
Oyuna cok hava getirecektir bu bence de.

dinaMYt
22.Mart.2005, 23:37
ya şu hakemlere ve federasyona sataşabilelim artık türkiye de normalde futbol dünyasının %80i hakem kavgasından oluşuyo ama biz fedrasyona laf bile atamıyoruz (c)

VoLkaN BaROs
23.Mart.2005, 02:37
ya şu hakemlere ve federasyona sataşabilelim artık türkiye de normalde futbol dünyasının %80i hakem kavgasından oluşuyo ama biz fedrasyona laf bile atamıyoruz (c)

Hekem yorumlarına ktılıyorum, hakem yorumları, itirazları olmalı..

ozziee
23.Mart.2005, 19:03
bencede maç sonrası basın toplantısı yapabilmeliyiz.
oyuncularla tek tek ilgilenebilmeliyiz. onlarla özel konuşmalar yapabilmeliyiz, mesela yapacağımız maçın önemini oyuncuya bire bir anlatıp ondan o maçta neler beklediğimizi anlatabilmeliyiz.

VoLkaN BaROs
23.Mart.2005, 20:30
Aslında evet, motivasyon özelliğinin oyun içerisindeki sınırları dar. Medya yorumlarına, maçlardaki skorlara, antrenmanlara göre motive olmaları yeterli değil, oyuncularla ilişkileimizin biraz daha derinleştirilmesi olabilir..

mono
25.Mart.2005, 15:15
bence oyunun bu kadar kısır olması tabiki özellik bakımından iyi.nedeni ise araştırmamınz daha geniş oluyo ama arayıncda bulunuyo.

mono
25.Mart.2005, 15:17
şu da var ki fm yetkilileri ondan bundan yana skin ve grafik olaylarına biraz daha yer verseler fena olmaz hatta mükemmel olur da diyebilirim...

Vieri
27.Mart.2005, 15:19
- oyunun açılışı çok kötü
- bana kalırsa oyun çok hantal

tabi bu oyunun yavaşlık ve hızlanmasını oyun motorundan kaynaklanıyor. Özellikle maç detayları oyunu oldukça yavaşlatıyor. Birde aşırı grafiksel arayüz ortadüzey bir PC de kasmalara sebep oluyor.

Oyunun yapısı kadar teknik ve performans özelliklerininde dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum.

Birde oyunun veritabanı tek bir dosyada toplamak gibi bir düşünce tabi adamlar bunu daha iyi bilir ama programcı gözüyle baktığımda bana biraz kötü geliyor.

ufukonline
27.Mart.2005, 16:09
haftalara göre idda benzeri şans oyunları olsun :)
biz yıllarca klupden maaş alıyoruz bu maaşalr nereye gidiyo o paraları biriktirip küçük çaptaad olsa takım alalım kendimize (aykut kocaman-istanbul gibi) sonra bizi seven oyuncular bizimle gelsin rui-terim gibi....

Buna Katılıyorum Ve menejerlerin kulpten alıdğı paraların toplanmasını hatta iflas eden kuluplerin satın alınması ve oyuncuların menejerliğini yapmak

ceyhun_the_master
27.Mart.2005, 17:25
bence adam alma olayındaki saçmalıkları gidersinler artık...
aylardır peşinden koştuğun,fiyatının 3-5 katını teklif edipte alamadığın bi adamı bilgisayar komik rakamlara çat diye alıyoo..
Böle saçmalık olur mu????

ayrıca yıllıklar da düzeltilebilmeli..
mesela fenerbahçe gerçekte anelkaya yılda 4 milyon euro verebilirken
oyunda en fazla 2 m $ la başlıyooo
saçmalıkkk..... (c)

Cibiliemin
01.Nisan.2005, 14:51
Bence Maç Motoru Çok Kıcık. Ya Çok Hızlı Oluyor Ya Çok Yawaş Oluyor CM Olduğu gibi Olsa Daha İyi Olur Düşüncesindeyim

VoLkaN BaROs
01.Nisan.2005, 15:17
Günümüzde birçok kulüp şirketleşerek borsaya açılmış durumda, borsa verilerine göre haberler de olsa fena olmaz...

Birde menajerlerin aldığı paraların bir işe yaraması konusunda arkadaşlarla hemfikirim, zira kontratımız var, belirli ücret karşılığında çalışıyoruz ancak oyundaki tek tatinkarlığımız kupa kazanmak, oyuncu bulmaktan öteye gidemiyor..

Skilledmask
01.Nisan.2005, 16:12
Birde menajerlerin aldığı paraların bir işe yaraması konusunda arkadaşlarla hemfikirim, zira kontratımız var, belirli ücret karşılığında çalışıyoruz ancak oyundaki tek tatinkarlığımız kupa kazanmak, oyuncu bulmaktan öteye gidemiyor..

hatta club, ev satın alabilir yada bazı oyuncuların bonservisi alınabilir. sizin gittiğiniz takıma onuda götürürsünüz falan :) (abartımı oldu ne (b) )

ozziee
01.Nisan.2005, 21:50
yok evi görmeye gideriz sonra beğenmeyiz falan araba verir kulup bize kaza yaparız
:mrgreen: :mrgreen:

şaka bir yana aldığımız veya kulübün bize vermeyi öngördüğü maaş miktarına görede repulationumuz artabilir

apaydin2148
01.Nisan.2005, 22:52
aslında biz menajer olarak futbolcuların bonservislerini alırsak harika olur kendi oyuncumuzun kasetlerini takımlara göndererek diğer takımlara fahiş fiyatlara satabilsek ve kara geçebilsek iyi olur

konstantine
02.Nisan.2005, 17:38
bencede mac oncesi ve devre araLarında oyuncuLarLa bire bir diaLog kursak iyi oLurdu. soyLe mactan once gaz feLan versek yada. devre arasında tak. kötü ise söyLe bir fircaLasak fena oLmazdi diorm ben.. :mrgreen:

apaydin2148
02.Nisan.2005, 21:18
Ayrıca bize verilen ücreti artırmak için teklif yapabilirsek çok iyi olur

11
06.Nisan.2005, 00:16
evet kardeşim.para verip oyunu alıyoruz.sonra yıllarca 3-5 kuruşa talim ediyoz olmaz ki ama.ben de negoteyt etmek istiom.

ErtaNAgA
06.Nisan.2005, 00:19
Taraftar Grublari eklensin Mesela GFB;Carsi,Ultralar felan ve Hooliganizim hehe :D

hakanxm77
06.Nisan.2005, 08:53
ben doğum günümüzde bir şeyler olsun istiyorum mesela antrenmanda süpriz pasta falan kesilse. bir de bizim maaşlarımız oyunculardan yüksek olmalı ki takım içinde otoritemiz olsun.

Bulut
06.Nisan.2005, 12:31
Maç öncesi Futbolcularla toplantı süper olur ayrıca mesela istediğin oyuncu ile bire bir sohbet etmek derdini dinlemek sohbet edebilmek (k) (ı)
(g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) GS (g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) GS
Fenerlillere ibret olsun (k)

19yusuf05
06.Nisan.2005, 15:35
bence yaş ayarları düzeltilmeli eğer ben 86 doğumluysam 19 yaşında olmalıyım ve futbolcu olmalıyım menejerlerim olmalı transfer olmalıyım paramı kullana bilmeliyim veya klübe bağışlamalıyım bir klüp'ü sonradan favori klüp olarak seçe bilmeliyim yaşlandığım zaman değerim düşmeli antremana çıkmalıyım antremanda beni hoca azarlamalı sonra futbolu bırakmalıyım sonra asistan manager filan olup sonra teknik direktör olmalıyım basın yorum yapmalı spor yazarları ve futbolcularla basın aracılığıyla atışmalıyım bide 3B maç olursa züpper olur,fiyatlar çok yüksek sevmediği klüp bölümü eklen meli gazete başlıklarını gazete resmigibi görebilmeliyiz yada internete girmiş gibi olmalı ama en önemlisi Türkçe olmalı şimdi başka aklıma gelmiyo gelince yazarım

hatta Ahmet Çakar olsun, topuğuna sıksınlar :mrgree
süper fikir

Skilledmask
06.Nisan.2005, 15:57
Asistan Manager olma fikri güzel ilk başlangıç için öyle bir seçenekte olabilir ama sonuçta managerlik oyunu olduğu için futbolcu olmak pek çekici gelmedi bana.

korayozcan
06.Nisan.2005, 16:36
Bu konuyu açmışsın vieri kusura bakma göremedim. bir anket başlıkta ben açtım. oysa buradan devam edebilirdik sanırım. Ben ŞİKE ve TEŞVİK PRİMİ konularını isterim. Gerçeklikse gerçeğe yakın olsun.

bir mevzumda sanırım bir ara bir versiyonda vardı. maç sonrası hakemle ilgili görüş belirtme! Hatta 4-5 hafta üst üste yenildim. Hakem hakkında hep olumsuz değerlendirme yaptım. 6. hafta maç sonu koray hakemle kavga etti 6 ay hak mahrumiyeti cezası aldı diye bir haber bile okumuştum. (r)

19yusuf05
06.Nisan.2005, 17:07
Asistan Manager olma fikri güzel ilk başlangıç için öyle bir seçenekte olabilir ama sonuçta managerlik oyunu olduğu için futbolcu olmak pek çekici gelmedi bana.
niyekine bana göre çok süper olur vede idda olayınada katılıyorumparayı değerlendire bilelim ondansonra mesela ev yaptırıcaz paralazım site bizim kaybetmemize 1e1000 veriyo hemen yenilelim evi yaptıralım şike tekliferi gelsin ister kabul edelim ister ihbar edelim duruma göre ispatlanırsa teklif eden ceza alsın biz yaptıysak ortaya çıkarsa bizde ceza alalım 155'i arama olsun Şikede (m)
ama şahsen ben yapmam ama olayın suyu çıkarılmadan olsun buarda bi şike teşvik primi tartışılsın gündeme gelsin yanlız abartılmasın yoksa sıkar

19yusuf05
06.Nisan.2005, 17:13
bir mevzumda sanırım bir ara bir versiyonda vardı. maç sonrası hakemle ilgili görüş belirtme! Hatta 4-5 hafta üst üste yenildim. Hakem hakkında hep olumsuz değerlendirme yaptım. 6. hafta maç sonu koray hakemle kavga etti 6 ay hak mahrumiyeti cezası aldı diye bir haber bile okumuştum. (r)
ama hakemler hakkında yorum yapılmıyo vede okadar cezada olmaz

Can_BuLuTBeY
06.Nisan.2005, 18:56
Oyunculara Prim Ve Şike olayı olmalı bence

Skilledmask
06.Nisan.2005, 19:00
prim olayı abartılmaması şartıyla olabilir ama şike türkiyeden başka kaç ülkede varki???

Bulut
06.Nisan.2005, 23:00
Valla bence şike bir tek bizde değil her ülke de yalnız bizim kadar açıkça ve ahmakça yapan yok (m) (ö)
(44) :e: (g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) GaLaTaSaRaY
fenerliler ibret alın (ı)

korayozcan
07.Nisan.2005, 01:11

Valla gözüme mi inansam sana mı? CM 01/02 de oynadım. ve abartı bir ceza aldım. o oyunda vardı.

Batu_tr
07.Nisan.2005, 11:00
valla olursa süper olour (i)

19yusuf05
07.Nisan.2005, 12:34

Valla gözüme mi inansam sana mı? CM 01/02 de oynadım. ve abartı bir ceza aldım. o oyunda vardı.
çok ilginç

Valla bence şike bir tek bizde değil her ülke de yalnız bizim kadar açıkça ve ahmakça yapan yok (m) (ö)
(44) :e: (g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) (g) GaLaTaSaRaY
fenerliler ibret alın (ı)
çok haklısın

apaydin2148
07.Nisan.2005, 12:43
ben bu aralr milli takımı yönetiyorum.
milii takıma 16 yaşında birini çağırdım ve ilk maçında 2 gol attı ama hiç bir şey olmadı medyada.gerçekte olsa dünya sallanırdı hatta rekor kırmış olmam lazım.yani medya böyle konularda pasif kalıyor

efsane_goztepe
07.Nisan.2005, 13:49
evet bazı olaylar çok sönük kalıyor örneğin Milan Baros'u Göztepeye aldım üstelik Türk oldu. normalde böyle bi olay olsa medyada olay olur. daha aktif olmalı medya bunu bir türlü yapmadılar gitti

apaydin2148
07.Nisan.2005, 13:53
evet o coşkuyu hissedemiyorum

ibo
07.Nisan.2005, 17:29
türkçe dil desteği olsun. mesela FM 2005 için %100 türçe yama yapıyor turksportal bu yamayı si games e yolayarak fm 2006 da olması sağlanabilir. ya da dil dosyasında eklentiler olduğu için fm nin tyürkiye temsilcileri bildiğiniz gibi TURKSPORTAL si games oyun çıkmadan önce bu dil dosyasını yollayarak TURKSPORTAL a çevirmeyi yapabilirler.

not: bu sadece benim şahsi fikrimdir. kimsenşn işine karışmıyorum ;)

carsi
07.Nisan.2005, 19:23
Takımı istenilen zamanda kampa alma, maç öncesi prim, basın toplantıları, bilet fiyatları olabilir kısmen. Harika olur.

Bulut
07.Nisan.2005, 21:09
Bence de carsı kamp olayı iyi olabilir (ö) (m) (ı)

magicstigvolki
08.Nisan.2005, 02:16
Takımlar adam gibi transfer yapsın ve yıldız oyuncularını bu kadar kolay elinden bırakmasınlar yani yıldız oyuncuların transferi daha zor olsun ve bence canlı pazarlık olsun mesela adama 20 milyon verelim hemen karşı yönetim 30 istesin 25 de olayı fitliyelim teklif götürüp cevap beklemiyelim

Oyunculara maç için prim verilsin ve bilet fiyatları ayarlansın

Bide tab çok daha hızlı olsun :mrgreen:

Kanka.Exciting
08.Nisan.2005, 02:43
maaşlar düzeltilmellli (f)

19yusuf05
08.Nisan.2005, 19:12
ben bu aralr milli takımı yönetiyorum.
milii takıma 16 yaşında birini çağırdım ve ilk maçında 2 gol attı ama hiç bir şey olmadı medyada.gerçekte olsa dünya sallanırdı hatta rekor kırmış olmam lazım.yani medya böyle konularda pasif kalıyor
evet ona bende çok gıcık oluyorum

konstantine
09.Nisan.2005, 13:48
mac oncesi ve sonrası oyuncuLarLa bire bir konusma cok güzeL oLurdu.. (d)

Can_BuLuTBeY
09.Nisan.2005, 17:44
Hızlı olması en büyük dileğimiz.

19yusuf05
09.Nisan.2005, 23:54
cm 5 hızlı ama kim oynuyor

Bulut
09.Nisan.2005, 23:59
cm 5 hızlı ama kim oynuyor
Katılıyorum hızlı olsa ne fayda önemli olan FM 2006; FM 2005 den daha iyi olsun yeter (b)
Yani FM 2005 in üstüne yenilikler eklensin yeter (ı)

eqZo
10.Nisan.2005, 00:11
Benim aklıma gelen yenilik şöyle.

Örneğin;

Oyunun başında, bize bir test uygulanacak (antrenörlükle ilgili) (medya ilişkileri, oyuncu ilişkileri, antrenör bilgileri, falan filan) bunlarla ilgili bir test.

Ardından menejer özelliklerimiz buna göre belirsin. Ve bu özelliklere göre takım seçebilelim.
(Bu test sayesinde alacağımız özellikler, zaten oyunun ve menejerlik işini ne kadar bildiğimizi göstereceği için daha gerçekçi olacağı kanaatindeyim)

Oyunun eksiklerine daha sonra girerim fakat, benim oyunda olmasını istediğim bir başka özellik ise yine menejer özellikleri ile ilgili.

Şuan tam hatırlıyamıyorum yalnış hatırlamıyorsam 10 tane menejer özelliği var. Bu bence çok az. Kılı kırk yararak, daha ince ayrıntılara girmelerini istiyorum. Belki bu şekilde daha tatmin edici olur. En azından 3 senede menejerliğin kitabını yazmış gibi tüm özellikleriniz 20 olmaz..

Bulut
10.Nisan.2005, 00:20
Benim aklıma gelen yenilik şöyle.

Örneğin;

Oyunun başında, bize bir test uygulanacak (antrenörlükle ilgili) (medya ilişkileri, oyuncu ilişkileri, antrenör bilgileri, falan filan) bunlarla ilgili bir test.

Ardından menejer özelliklerimiz buna göre belirsin. Ve bu özelliklere göre takım seçebilelim.
(Bu test sayesinde alacağımız özellikler, zaten oyunun ve menejerlik işini ne kadar bildiğimizi göstereceği için daha gerçekçi olacağı kanaatindeyim)

Oyunun eksiklerine daha sonra girerim fakat, benim oyunda olmasını istediğim bir başka özellik ise yine menejer özellikleri ile ilgili.

Şuan tam hatırlıyamıyorum yalnış hatırlamıyorsam 10 tane menejer özelliği var. Bu bence çok az. Kılı kırk yararak, daha ince ayrıntılara girmelerini istiyorum. Belki bu şekilde daha tatmin edici olur. En azından 3 senede menejerliğin kitabını yazmış gibi tüm özellikleriniz 20 olmaz..

Aslında söylediklerin güzel olabilir (bu arada ilk anlattığına benzer bir şey FİFA 2005 in Kariyer bölümünde de var) (b) Yani dediklerin olursa oyunumuz biraz daha gerçekçi olabilir (d) (ı)

Vieri
10.Nisan.2005, 01:14
şuda olabilir..

bizim etkimizin veya kontrolümüzün olmadığı fakat kulüp yönetimi veya kulübe yakın isimler tarafından stadyum için çalışmalar, forma sponsorluklarını görme vs. bence hoş olabilir..

Bulut
10.Nisan.2005, 02:06
şuda olabilir..

bizim etkimizin veya kontrolümüzün olmadığı fakat kulüp yönetimi veya kulübe yakın isimler tarafından stadyum için çalışmalar, forma sponsorluklarını görme vs. bence hoş olabilir..

Eh olabilir! İdare eder bir fikir (b) :mrgreen:

Bulut
10.Nisan.2005, 19:37
FM mizde gerçekteki gibi başkanlık seçimi dönemleri falan olsa, sonra yeni başkan adayları falan.Yeni başkan gelince ben seninle çalışmak istemiyorum falan dese. Bizde onu ikna etmeye çalışsak! Edemezsek kovulsak!
Bu şekilde Bence çok zevkli olabilir! (b)

11
10.Nisan.2005, 19:55
FM mizde gerçekteki gibi başkanlık seçimi dönemleri falan olsa, sonra yeni başkan adayları falan.Yeni başkan gelince ben seninle çalışmak istemiyorum falan dese. Bizde onu ikna etmeye çalışsak! Edemezsek kovulsak!

valla aynısını bende başka bi konu başlığı altına yazdım (l)

Bulut
10.Nisan.2005, 20:00

valla aynısını bende başka bi konu başlığı altına yazdım (l)
Olsun! (b) Bir de burada olsun farketmez (ı)
Bu arada aynısını değil benzerini (b) :mrgreen:

Can_BuLuTBeY
11.Nisan.2005, 20:03
Bide Arkadaşlar en önemli şey Takımların İstihdam kazandığında halka açılabilmesi yani BORSA bu özellik de olursa cok iyi olur.

Can_BuLuTBeY
11.Nisan.2005, 20:18
Bu Arada istekleri Bi Liste Yapalım bi istek bilinmeden ikinci kez söyleniyo sonra karma karışık oluyo konuyu açan arkadaştan rica ediyorum.

Genghis_Khan
15.Nisan.2005, 18:57
1- Yabancı oyuncular için kendimiz federasyona T.C. vatandaşlık başvurusu yapabilelim(ya da futbolcuya teklif edelim, eğer kabul ederse otomatik olarak federasyona başvurulmuş olsun)
2- kontrat sona erdiğinde kulüple menejer arasında ücret pazarlığı olsun
3- yeni teknik direktör olduğumuz takımda antrenörleri (yani ekibimizi) kendimiz seçelim.
4- pilot takım uygulaması olsun

Bulut
15.Nisan.2005, 22:20
1- Yabancı oyuncular için kendimiz federasyona T.C. vatandaşlık başvurusu yapabilelim(ya da futbolcuya teklif edelim, eğer kabul ederse otomatik olarak federasyona başvurulmuş olsun)
3- yeni teknik direktör olduğumuz takımda antrenörleri (yani ekibimizi) kendimiz seçelim.
Bravo katılıyorum!...
Özellikle 1 ve 2. fikrin hoşuma gitti!... (b)

Lord Black
16.Nisan.2005, 13:17
Gerçekçiliğin artırılmasını istiyorum ben..

Mesela basın toplantıları , yönetim ile daha detaylı konuşabilmemiz..

RubenMartin
17.Nisan.2005, 01:10
Her şey ok. Biraz medyayı aktifleştirsinler yine ok....

invisible
17.Nisan.2005, 01:39
valla güzel fikirler hepsine katılıyorum basın toplantısında klavye ile yazabilsek mesela kendi fikirlerimizi :)

efsane_goztepe
17.Nisan.2005, 12:21
evet şu istekleri klavye ile yazabilme olayı olsa süper olur ama yazabilsek bile sadece ingilizce yazabiliriz sanırım

Bulut
17.Nisan.2005, 13:13
Valla bence de bu da süpeeeeer bir fikir!... (b)
Klavye ile yazmak çok güzel bir fikir inşallah yaparlar bunu!... (b)

İsildur
17.Nisan.2005, 18:52
UEFA kriterleri falan olsun.(tabi daha önce yazan arkadaşların dediklerine de katılıyorum.

m_ulu85
20.Nisan.2005, 23:25
Kısaca FM2006 daha iyi olsun...hatta daha da iyi...

MRe
21.Nisan.2005, 02:27
Bu yabanci oyuncu statüsü adami cileden cikartir, bana göre federasyon'a hakemlerle ilgili aciklamalar falan hepsi icinde dialog olayinin tamamiyle geli$mesi taraftariyim.. Reel hayattada bizim gerizekali Futbol Federasyonu'nun kafasi hic cali$miyor vallahi, yabanci statüsünü bana göre acmalari lazim yani , bu yabanci statüsü yüzünden türk takimlari ba$arili degil.. avrupada daha cokses getirmek istiyorsak statüyü a$malari lazim, ve bakarsaniz , her oyuncu kolay kolay Türk vatanda$i olmuyor FM de , 5 seneden sonra eger futbolcunuz mutluysa sorun cikarmazsa oluyor, ve 5 sene o oyuncuya dayanabilmek var tabii ki, ben degi$ikligi sevdigim icin i.CavCav hesabi hepsini satiyorum =))

11
21.Nisan.2005, 11:18
bence yabancı statüsü böyle çok iyi.sonuçta ülkemizden dünya çapında yıldız 2 yılda bir bir tane çıkıyor ancak.bir de yabancı sayısı artarsa bu iyice düşer.diğer ülkelerde yıldız oyuncu sıkıntıs olmadığı için yabancı sayısının pek önemi yok.
bu durum mali durumu da etkiler.paramız ülke içinde dönmüş olur. (/u)

Can_BuLuTBeY
22.Nisan.2005, 18:19
bakalım nasıl cıkarıcaklar

Genghis_Khan
22.Nisan.2005, 22:33
Yeni önerilerim war...
1- Futbolcuyla bir önceki ya da sonraki maçla ilgili konuşma(dikkat medya ile değil futbolcuyla). Bu karşılıklı konuşma şeklinde olmalı. Mesela oynanacak maçla ilgili menajer, futbolcusuna "bu maçta sana çok iş düşüyor ya da bu maçın kahramanı sen olmalısın" gibi açıklamalar yapabilir. Futbolcu da cevap olarak "bana güveninizi boşa çıkarmayacağım ya da bana kaldıramayacağım bir sorumluluk yüklüyorsunuz" gibi...

2- Maçın devre arasında kötü oynayan futbolcularla motive edici konuşmalar yapmak. ( Mesela F. Terim gibi güzel bir fırça çekebiliriz. bu şekilde motive olur keratalar :mrgreen: :mrgreen: )

hasan_10
23.Nisan.2005, 09:57
bencede ilk dediin olsa super olur

efsane_goztepe
24.Nisan.2005, 23:19
Yeni önerilerim war...
1- Futbolcuyla bir önceki ya da sonraki maçla ilgili konuşma(dikkat medya ile değil futbolcuyla). Bu karşılıklı konuşma şeklinde olmalı. Mesela oynanacak maçla ilgili menajer, futbolcusuna "bu maçta sana çok iş düşüyor ya da bu maçın kahramanı sen olmalısın" gibi açıklamalar yapabilir. Futbolcu da cevap olarak "bana güveninizi boşa çıkarmayacağım ya da bana kaldıramayacağım bir sorumluluk yüklüyorsunuz" gibi...

bencede bu olay mutlaka olmalı

birde ilave olarak maaş konusunda bi düzletme yapılmalı yıldız bi oyuncu almak için biraz daha yüksek maaşa izin vermeli yönetim ya da eldeki yıldız oyuncuyu kaybetmemek için kesenin ağzını biraz açmalı

comandante
26.Nisan.2005, 17:19
e_mali demiş ki:
Mactan once futbolcularla toplantı yapalım, kampa alalım onları vs vs..

aha güzel fikir valla, hatta maç kasetlerini izletelim

zaten antreman programında taktik antremanında maçların video görüntüleri izlenmiyo mu?yanlış mı biliyorum?

comandante
26.Nisan.2005, 17:25
şu oyuncuların haftalık maaşıyla oynamak limitsiz olsa keşke

katılıyorum çok iyi bi fikir.maaş bütçesinin 4.5milyon dolar altındayım ama 500bin dolar maaş verebiliyorum

comandante
26.Nisan.2005, 17:36
VoLkaN BaROs demiş ki:

hatta club, ev satın alabilir yada bazı oyuncuların bonservisi alınabilir. sizin gittiğiniz takıma onuda götürürsünüz falan :) (abartımı oldu ne )

mesela bi klupten teklif geldiğinde öyle bodozlama dalmak olmasın.bize kontrat önerilsin.

oyunun adını hatırlamıyorum ama transfer edeceğin adama kontratta ev ve araba sunabiliyordun.hatta belki inanmazsınız arabanın markasıni bile seçebiliyordun öyle birşey olabilir

comandante
26.Nisan.2005, 17:45
bencede mac oncesi ve devre araLarında oyuncuLarLa bire bir diaLog kursak iyi oLurdu. soyLe mactan once gaz feLan versek yada. devre arasında tak. kötü ise söyLe bir fircaLasak fena oLmazdi diorm ben

devre arası gaza getirme fikri müthiş.bi düşünsenize konuşmanızı:

(/1) beyler,farkındayım rakip bizden üstün.adrianoları,stankovicleri,cordobaları var...AMA ONLARIN YILDIZLARI VARSA SİZİNDE BEDENİNİZE SIĞMAYAN Bİ YÜREĞİNİZ VAR.ŞİMDİ ÇAKAIN VE ŞU LANET OLASI MAÇI KAZANIN.İTALYAYA TÜRKİYE CEHENNEMİNİ TATTIRIN.HADİ ASLANLARIM.

Biraz abartı oldu ama güzel olur yaaa

comandante
26.Nisan.2005, 18:17
bide ülkelerin spor programları eklense iyi olur.mesela maratonadlı programda erman toroğlu bize yüklenebilir.takımın oyununu eleştirebilir

bide kongre toplantısı falan olsa iyi olur.hiçbir zaman kulüp başkanı değişmiyo oyunda.

arada bi menajerlerden biri cep telefonunu çaldırsın skandal olsun.mesela ben çaldırdım telefonu heber gelsin telefonu çaldırdınız yorum yapın diye biz de seçelim.mesela seçenekler şunlar olabilir:

*hepiniz hırsızsınız
*bari sim kartı verin yaaa:(
*canınız sağolsun.
*ya daha yeni kontor yükledim allah belanızı versin
*80milyon masrafı var hoparlör de çalışmıyo yaptırsın kim aldıysa
*sakın sevgilime mesaj atmayın daha yeni barıştık zaten
*sakın galeriye girme.hadi girdin kız arkadaşlarına falan gösterme.ayıp.

abarttım galiba ama güzel olur.

sonra oyuncu dövme olsun.kırmızı kart mı gördü.vur ik tane ağzına bi daha görüyo mu bakalım.

şaka bi yana bizim özelliklerimiz genişletilsin ya.sadece medyaya yönelik özellikler var saçma olmuş biraz.diğer menajerler gibi olsun özelliklerimiz ve medya da dahil olsun.güzel olur bence.

11
02.Mayıs.2005, 03:09
teknik direktörler çok kolay takım değiştiriyor.bende defalarca jose morurinho chelsea yi 2-3 yıl içinde bırakıp portekiz milli takımı başına geçiyor,capello,ancelotti kovuluyor,mancini lazio ya geçiyor.bence bunlar bu kadar basit olmamalı.

Genghis_Khan
02.Mayıs.2005, 14:39
bencede 11 arakadaş haklı. mesela ingiltere' de teknik direktörler uzun süre aynı takımı çalıştırıyorlar. ama türkiyede de anadolu takımları bir sezonda 2-3-4 teknik direktör değiştirebiliyor. liglerdeki bu özellikler oyuna yansıtılabilir

Navras
02.Mayıs.2005, 15:33
medya hiç eleştirmio. böyle hayvanlar gibi b.kunu çıkarana kadar ahmet çakarlık erman toroğluluk olsa manyak olur vallahi.
bide mesela türkiyede dışardan hoca gelmio hep hocalar yer değiştirio hoş italya ve ispanyadada öyle ya. o ülke dışından antranörler gelsin

İsildur
03.Mayıs.2005, 22:16
Maç sırası olaylar falan olsun.(Olayları spiker anlatsın.)Bu olaylar sonucu kulüplere para cezası falan gelsin.

Genghis_Khan
03.Mayıs.2005, 22:41
başka bir konuda da yazmıştım, oynadığım oyunda ingilter ligi de seçiliydi kazara Premier Lig tablosuna baktığımda son sıradaki Fulham'ın 9 puanı silinmişti. ilk defa böyle bir şey gördüm. böyle bir şey olduğunu ve nasıl olduğunu bilmiyorum. acaba çalıştırdığı takımda böyle birşey başına gelmiş olan var mı?

fanatikadnan
06.Mayıs.2005, 17:19
ay ben 3D görüntü istiyorum nedense 3D daha çekici geliyo bana.oyuncuların hareketlerini(klas hareketlerini :)) görmek için özellikle .mesela iyi bi futbolcum 3-4 kişiyi dizio çalımla ama ben nasıl geçtiini göremiorum .bana sanki eksiklikmiş gibi gelio (b)

fanatikadnan
06.Mayıs.2005, 17:20
bide futbolcularla birebir konuşma olsun.baya güzel olur.morallerini düzeltmek,maçlardan önce hırslandırmak için falan güzel olur (b)

S-B-Z
07.Mayıs.2005, 21:26
stadyum kenarında seyircilerde iyi olur bence amiga 500 de sensible diye bi oyun vardı onda vardı mesela

comandante
07.Mayıs.2005, 22:02
yağmur yağdığını görelim ve etkisi belli olsun

saha içi kavgalar olsun.agrasif oyuncular çıkarsın kavgayı

RubenMartin
08.Mayıs.2005, 00:58
yağmur yağdığını görelim ve etkisi belli olsun

saha içi kavgalar olsun.agrasif oyuncular çıkarsın kavgayı

bence önemli bi özellik olmalı biraz daha maç motorunu canlandırır..

comandante
08.Mayıs.2005, 22:47
mesela maçta bi penaltı oldu.oyuncu maç sonunda evet peneltıydı tarzı cümleler kullansın

_BatusaJ_
10.Mayıs.2005, 22:21
-Transfer edeceğimiz oyuncuların maç kasetlerini izleme
-Oyuncularla birebir diyaloglar artmalı
-ülkelere göre futbol topu,hakem kıyafetleri,kaleler değişmeli
-Kesinlikle dediğiniz gibi prim olmalı

umarım çok iyi işler çıkarırlar.. :roll: :roll: :roll:

BARBAR
10.Mayıs.2005, 23:11
Merhaba arkadaşlar,
Sports Interactive; yaptığı basın toplantısı sonrasında Football Manager 2006'yı resmen duyurdu. Oyunla birlikte pek çok yenilik geliyor; işte bazıları.
Teknik Direktör olarak, yönetimle kendi kontratınız üzerinde tartışabileceksiniz, ayrıca transfer bütçesi, oyuncu maaşları ve stad büyültmeleri gibi konularda da pazarlığa oturabileceksiniz.
Devre arasında oyuncularla konuşma yapabileceksiniz.
Oyuncuların moralleri ve psikolojileri konusuna daha çok etki edebileceksiniz.
Geliştirilmiş medya, taktik ve antrenman sistemi.
Artık hakemlerin de profilleri olacak; son maçlarda kaç kart çıkartmış ne yapmış ona göre defansif müdahale sisteminizi ayarlayacaksınız.
Oyun 2005 kışında piyasada olacak, bu yenilikler gerçekten insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Gelişmeler oldukça sizi bilgilendireceğiz.

RubenMartin
10.Mayıs.2005, 23:52
yaa harbiden çok düşünülmüş öz. war. Heyecanlandım birden..

Steven_Gerrard
11.Mayıs.2005, 00:46
şampiyonluk priminin mutlaka olması lazım artık.. premier manager 99(actua sport)'da bile wardı..

hasan_10
12.Mayıs.2005, 22:29
inş.sauper.olacak (ı)

infazkatibi
15.Mayıs.2005, 03:52
Bazı Oyuncularda gizli özellikler bulunabiliyor. Örneğin 2005'te freddy Guarin, Van Borre vs. vs. vs. bu oyuncular özellikleri gelişmeden daha A takımlarında mükemmel oynuyorlar. Bundan daha iyi özellikleri olan oyuncular ise bu özelliklerini maçlarda gösteremiyorlar. Bu tezatlıkların giderilmeki gerekir bence...
Yani oyuncuların özelliklerinin gelişme ve bu özelliklerin maçlara gerçekçi şekilde yansıtılmasını istiyorum.
Ayrıca antreman programlarının zenginleştirilmesi artı bir faktör olabilir. Örneğin bir oyuncu sizle özel görüşme yapıp, bu antreman bana fazla ağır diyor şeklinde yorum yapması ilginç bir durum olacaktır elbette (d)

efsane_goztepe
15.Mayıs.2005, 14:11
en gıcık oldugum şeyde teknik olarak hiç bir özelligi olmadıgı halde fiziksel özellikleri cok iyi olan oyuncuların mükemmel maçlar çıkarması teknik özelliklerinden hiçbiri cift haneli rakam olmayan ama fiziksel özellikleri 15 ve üstünde olan oyuncular özellikle gençler çok iyi oynuyor (c) (c) (f) (f)

MRe
15.Mayıs.2005, 18:35
oyuncularin potansiyellerini a$ma olasiligini ekleseler ne güzel olurdu ? =( cünkü adamina göre muamele yapan oyuncular da wardir ya hani o bakimdan bence onunda olmasi gerekir.. bide $unu söliyim adnanda demi$ 2D mac motoruna yagmurun etkisi , agresiflikler falan bunlar gayet ho$ $eyler olmasida bayagi güzel olur.. ben oynadigim oyunda Istanbul'a kar yagdigini görmüyorum nedense.. ? ? ?

Vieri
16.Mayıs.2005, 10:10
İlk Görüntüler yayınlandı.

Oyuncuların bireysel olarak pozisyonlandırma, oyuncular üzerinde yorum yapma, menajer kontratları ve takım oyuncularının bu kontratlara tepkisi, bize sunulan kontratlarda özel isteklerde bulunmamız, gelişmiş antrenman sistemi... gerçektende her geçen gün gelişiyor mutluluk vericii!!!

fledermaus
16.Mayıs.2005, 18:02
sigames in bi açıklaması vardı eğer orjinal fm satışı istenilen düzeyde olursa oyunun orjinalinde türkçe olacaktı. bunun üstüne kaçak yerine orjinal aldım ve bunun için orjinal oyun alan kişilerde var. peki bu satış rakamları istenilen düzeyde mi oldu. bu konuda bir haber varmı sigamesten.

GiaNPaoLo_PazZiNi
16.Mayıs.2005, 18:54
bence en önemlisi daha çok genç yetenek gerek mesela fm2005 de adam gibi türk sol bek ya da kaleci yok 2-3 taneyi geçmez bence daha çok yetenekli oyuncu eklemelri lazım cm4 de sayısız genç yetenek vardı

dinaMYt
17.Mayıs.2005, 00:20
bence maçtaki alt yazılar da biraz gelişitirilmeli örneğin şampiyon olduğumuzda önemli maçlari kazandığmızda oyun hiç tepiki göstermio ufak bi detay belki ama oyuna farklı bi hava katacağı kesin (d)

Genghis_Khan
17.Mayıs.2005, 17:22
FM 2006'da yapılan yenilikler çok güzel olmuş. Daha da güzel olanı bu forumda yazılan olmasını arzu ettiğimiz bazı yeniliklerin de gerçekleşmiş olması...

Bulut
19.Mayıs.2005, 01:36
FM 2006'da yapılan yenilikler çok güzel olmuş. Daha da güzel olanı bu forumda yazılan olmasını arzu ettiğimiz bazı yeniliklerin de gerçekleşmiş olması...
Peki biraz bilgi versene canım moderatörüm :!: (b)

MRe
19.Mayıs.2005, 06:16
görünüm mörünüm hâla ayni ufak capli degi$iklikler oyunu hit kilmaz.. bu yüzden daha fazla ayrintilara girmeleri lazim.. $u antrenman konusuna sinir oluyorum mesela onu direkt antrenöre yiksak ve antrenörlerin oyuncu üzerindeki faktörü olsa mesela.. mac motorunda yeniliklerde mesela ; takim kupa kaldirmasi stand kurulmasi , gol sevinclerinde menajere ko$ulmasi , yada cember olu$turmak üst üste cikmak =)))) bunlar olsa daha cok sevindiklerini belli ederler.. oyunda ba$arili oyunculardan etkilenen gencler olsa (Hagi-Emre) olayi gibi.. biraz daha gercekci kilsalar daha hit olacaklarindan eminim.. yalniz bide $u var01/02'nin yerini hic biri hâla tutmuyor..

comandante
19.Mayıs.2005, 13:14
mac motorunda yeniliklerde mesela ; takim kupa kaldirmasi stand kurulmasi , gol sevinclerinde menajere ko$ulmasi , yada cember olu$turmak üst üste cikmak

çok katılıyorum...gol olunca deli gibi bi köşeye koşuyolar.ben böyle gol sevinci örmedim hiç...bi tamsah yürüyüşü falan yapsalar ya.

Genghis_Khan
19.Mayıs.2005, 13:37
Peki biraz bilgi versene canım moderatörüm :!: (b)

Menajer Kontratları, Devre arası futbolcularla konuşma, oyuncularla birebir konuşma yapma, hakemlerle ilgili yenilikler.. bunlar bu forumda dile getirilen şeyler.

oyuncularla tek tek ilgilenebilmeliyiz. onlarla özel konuşmalar yapabilmeliyiz, mesela yapacağımız maçın önemini oyuncuya bire bir anlatıp ondan o maçta neler beklediğimizi anlatabilmeliyiz....

MRe
19.Mayıs.2005, 18:31
i$i iyice realiteye dökmezlerde oyuna ragbet olmaz.. !

Seçkinn
20.Mayıs.2005, 04:37
Sanırım artık bu kadar talepten sonra maç primi özelliği eklenir..Oyuncularla devre arası konuşması kadar normalde yapabileceğimiz motivasyon konuşmaları olmalı bence...En azından önemli maçlar öncesinde...

Ayrıca takım kaptanı ile sürekli diyalog özelliği kurulsa çok daha süper olur...Futbolcuların arzularını o bize bildirse bizde motivasyonu onun üzerinden sağlasak harika olur...

Aslında belkide benim kabiliyetsizliğim ama antreman sisteminde bir türlü istediğim verimi alamadım...Belki birkaç ufak değişiklik faydalı olabilir...

comandante
20.Mayıs.2005, 11:37
Sanırım artık bu kadar talepten sonra maç primi özelliği eklenir..Oyuncularla devre arası konuşması kadar normalde yapabileceğimiz motivasyon konuşmaları olmalı bence...En azından önemli maçlar öncesinde...

Ayrıca takım kaptanı ile sürekli diyalog özelliği kurulsa çok daha süper olur...Futbolcuların arzularını o bize bildirse bizde motivasyonu onun üzerinden sağlasak harika olur...

Aslında belkide benim kabiliyetsizliğim ama antreman sisteminde bir türlü istediğim verimi alamadım...Belki birkaç ufak değişiklik faydalı olabilir...

dediklerine harfiyen katılıyorum seçkinn...kaptan olayı çok mantıklı

19yusuf05
20.Mayıs.2005, 16:21
başkanla klüp yöneticileriyle tartışabilelim sonrada bizi kovsunlar (ı)

hasan_10
20.Mayıs.2005, 16:38
yaw abi oyunun goruntusu hep boylemi kalcak..bi bilgisi olan varmı (f)

apaydin2148
20.Mayıs.2005, 17:11
bırak kalsın zaten gözümüz yeni alıştı :mrgreen:

Genghis_Khan
20.Mayıs.2005, 17:27
bırak kalsın zaten gözümüz yeni alıştı :mrgreen:
aynen katılıyorum (d)
o neydi öyle FM'i ilk oynadığımda stresten mideme ağrılar girmişti (e) (e)

Seçkinn
21.Mayıs.2005, 02:07
yaw abi oyunun goruntusu hep boylemi kalcak..bi bilgisi olan varmı (f)

Farklı tasarımlar koyulabilir aslında...Ama bu tasarım yine ana skin olarak kalmalı bencede...Zira FM'yi ilk oynadığımda neredeyse çıldıracaktım...Tabi o zaman Türkçe versiyonu da yoktu...Oda ayrı bir felaketti...

Artık orijinal CD alımı yükselsede Türkçe dil seçeneği eklense hem bizler için hemde Türksportal için harika olur...Ama sanırım bu hayalden öteye pek geçemiyor...

Seçkinn
21.Mayıs.2005, 05:56
Hep ben yazıyormuşum gibi oldu ama...Böyle alt alta

Bu görüşlerden bir karma yapıp Türksportal bizim adımıza Sigames'e bildirse bir sonuç alınamazmı acaba...En azından bir kısmı için...

Yada böyle bir uygulama var mı???

MRe
21.Mayıs.2005, 06:07
bunu ba$ka konular altinda da yazmi$tim sanirim nere yazdigimi bilmiyorum.. ama Türkiye'de bu oyunlar bu kriz ve milli gelir düzeyi yüzünden satilamiyor.. millet maa$ini almayi iple ceker , zaten ne kadar yettigide ayri bi olay.. bide oyuna okadar para.. PUSU ve diger Türk oyun piyasasi olu$turmaya ba$layan yapimcilar i$leri biliyorlar , onlarda Orjinal satilsin diye fiyati bi hayli a$$agiya cekmi$ler.. Türkiye'de orjinal oyun alanlari parmakla gösterirler o derece az yani.. ayrica FM'de yeni özellikler koymazsalar ben almam $ahsim adina söyliyeyim 2 , 3 özellik degi$ti diye para veremem tekrar.. özellikleri arttirsinlar.. ayrica biz fM5'i beklerkenki gelen screenshot'da olanlar normalde oyunda yok.. oyuncularin boylar kilolari profilde gösteriliyor (ss'da) ama oyunda yok ! + 2D mac icon'lari cok kalite gibi gözüküyordu top adamlari koydular gene =)) smiley iconlari gibi.. realite $art..

RubenMartin
21.Mayıs.2005, 12:13
yaw peki bu orjinal oyunları satan türkiyede internet sitesi yokmu???

from_edi
21.Mayıs.2005, 13:41
wAR....sanırSAm bu sitedeN sipariş werebilirSİN... ( fm içiN )

Cibiliemin
27.Mayıs.2005, 23:00
Menejere Gelen Teklifi En Az 1 Hafta Düşünme Mühleti Verilmeli Diye Düşünüyorum Yok Aniden Gelen Teklif Karşısında Ne Yapacağımızı Şaşırabiliriz.
Örn. aynı Anda Fransa, İngiltere Ve Almanya Teklif Verdi Ne Yapacağımı Şaşardım O Yüzden Üçünüde Red Ettim.

Genghis_Khan
28.Mayıs.2005, 14:00
Kupalarda (Lig Kupası, CL, UEFA...vb.) çekilen kuralardan sonra eşleştiğimiz rakip ya da rakiplerle ilgili medyaya açıklama yapabilsek güzel olurdu. Mesela CL'de gruplar belli olduğunda aynı gruba düştüğümüz takımlarla ilgili genel yorumlar yapabiliriz; "çok zor bir gruba düştük" ya da "bu gruptan lider olarak çıkacağımızı umuyorum" gibi...

Seçkinn
30.Mayıs.2005, 19:59
Biz şimdiden 11 sayfa doldurmuşuz baya bir istek var her sene olduğu gibi...Acaba oyunun çıkışı hangi ayda olacak...Tahmin edebilen yada bir bilgisi olan var mı???

_BatusaJ_
01.Haziran.2005, 14:10
Gerçekten çok harika gelişmeler var oyunda ama ben nefret ettiğim ve fm 2005 de beni çıldırtan olaylar olmasın diye dua adiyorum.Bunlar:
*Kesinlikle her sarı kart sınırında olan oyuncum diğer maç sarı kart görüyor
*Her sezon en az 5 tane as oyuncum 1-2 ay sakatlanıyor (tüm antremanları denememe rağmen)
*Rakip takımın çektiği 10 frikikten 6-7 si baraja çarpıp gol giriyor
*Sakatlanan veya yorgun olduğu için dinlerdirdiğim adamlar ilk 11 de oynayamadığı için gitmek istiyor
*Kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda tüm oyuncuların(rakiplerde böyle) gol atma şansı çok düşük oluyor.

Başlıca sorunlar bunlar umarım fm 2006 da belli bir oranda düzelir

freddy_guarin
01.Haziran.2005, 21:51
1-) Öncelikle Oyuncularla ve Yönetimle Olan Diyaloglar Artırılmalı
2-) Şampiyonluk veya Derbi Maçlar İçin Oyunculara Prim Verilebilmeli
3-) Menejerler Kulüp Yönetimi İle Sözleşme Pazarlığı Yapabilmeli
4-) Maç Başlangıcında ve Devre Arasında Oyuncuları Motive Edici Görüşmeler Yapılabilmeli
5-) Oyuncuların Suçlu Olduğu Durumlarda Bile Ceza Verildiğinde Hemen Ters Tepki Verme Olayı Yeniden Gözden Geçirilmeli (Oyuncu Çıt Kırıldım Olmamalı)
6-) Maç Motoru Biraz Daha Güzelleştirilmeli (Biraz Daha Görsel Olmalı)
7-) Son ve En Önemli Olarak Biz Orjinal Oyun Almaya Dünden Razıyız Yeterki Onlar Dil Seçimlerine TÜRKÇE'yi de Eklesinler (En Son Bunu Söyledim Ama En Önemlisi Bu)

MonsterOfTheLake
10.Haziran.2005, 04:53
1) Yas secimi. Ben 29 degilim :)
2) Dil secimi, hangi dilleri konustugun
3) Daha gorsel mac motoru, mesela kaptanin dairesi daha koyu bir renk olmali vs.
4) [Zaten eklenmis ama] Hakemlerle interaksiyon

narakan1969
10.Haziran.2005, 16:25
bence kamp yeri secilebilsin..maclarda kavga cıksın..baskan ile bire bir görüsme yapılabilsin
örn;yauw hagi ne olacak bu cimbomun hali gibi mesala

michaelowenmichael
14.Haziran.2005, 14:09
bence transferlerde ucuk rakamlarla karşılaşılmaması bir oyuncu almak için tüm paranızı harcıyosunuz. aynı sekilde kendi oyuncularımızında değerleri aşırı sekilde yükselmemeli....

from_edi
14.Haziran.2005, 14:46
bence transferlerde ucuk rakamlarla karşılaşılmaması bir oyuncu almak için tüm paranızı harcıyosunuz. aynı sekilde kendi oyuncularımızında değerleri aşırı sekilde yükselmemeli....
bu da önemli bi sorun....

alieren7
14.Haziran.2005, 16:36
Futbolcuların dinleri olsun dicem ama futbolcuların çoğu özel hayat bilmem ne diye karşı çıkarlar

GENERAL
14.Haziran.2005, 19:15
onu bu zamana kadar kımse bılemedı kı sen bılesın alieren

11
15.Haziran.2005, 02:52
Futbolcuların dinleri olsun dicem ama futbolcuların çoğu özel hayat bilmem ne diye karşı çıkarlar
e yuh artık daha neler!

di canio
15.Haziran.2005, 20:33
Bir de maç içindeyken taktik butonuna basınca ekrana gitmesi için oyunun durmasını bekliyor. Hemen o ekrana gitmeli. Eğer oyuncu değişikliği yapmışsak oyuncu oyun durunca girsin. Ben takımıma istediğim anda müdahale edebilmeliyim.

brambi
15.Haziran.2005, 20:44
bilet fiyatları filan mali yönlerininde olması gerekiyor oyunda güzel olur olursa

di canio
18.Haziran.2005, 22:26
Daha önce bi arkadaş bahsetmiş, bi takımda göreve başlayınca biz istediğimiz bi ekip kurabiliyoruz (yardımcı hoca,koç,gözlemci,doktor). Diğer menajerler de kendi ekiplerini kurabilmeli. Örneğin Saskıp Özberk sürekli oğlu Gökhan Özberk ile çalışır. O takımın başından ayrılınca ve bi başka takıma gidince yardımcılarını da götürmeli.
Daha öncede yazılmış, favourite staff'lar vefasız çıkıyo diye. Bence de düzeltilmeli bu.
Milli Takımların U21, U19 hocaları eklenmeli, Biz bi Milli takımın başına geçince hocalara görev teklif edebiliyoruz ama başka bi hoca da teklif edebilmeli (Belki de ediyodur ama ben hiç rastlamadım).
Ayrıca hazırlık maçlarında ve kadro numarası uygulaması olmayan turnuvalarda neden 13 numara yok da 12'den 14'e atlıyor. Oyuncuların forma numaraları da işlenmeli bence oyunun verilerine. Örneğin bir oyunumda Patrick Vieira transfer olmuştu. 4 numara boşken Vieira'ya 6 numara verildi. Favori personel gibi favori numara olabilir. 2-3 tane numara belirtilir, oyuncu boş olunca o numaraları giyer.
Dünya kupası, Avrupa Şampiyonası vb. gibi üst düzey turnuvalarda (günümüzde hemen hemen tüm turnuvalarda kadro numarası uygulaması var) kadro numarası uygulaması olmalı.
Son olarak da liglerimizdeki değişiklikler önümüzdeki oyuna yansıyacaktır heralde dimi?

saka_onur
19.Haziran.2005, 00:31
bence yansımaz çünkü zaten türkiye ligine 2 lig çıkarıolar yani lisanslı deilmi ne derler ya..

FeYYaz1989
19.Haziran.2005, 01:28
başka bir konuda da yazmıştım, oynadığım oyunda ingilter ligi de seçiliydi kazara Premier Lig tablosuna baktığımda son sıradaki Fulham'ın 9 puanı silinmişti. ilk defa böyle bir şey gördüm. böyle bir şey olduğunu ve nasıl olduğunu bilmiyorum. acaba çalıştırdığı takımda böyle birşey başına gelmiş olan var mı?
Ben Liverpool'u yönetirken para krizine girmiştim (l) aşırı transferden ondan sonra finans daki dengeyi toparlayamayınca 9 puan ımı sildiler (f) .Hatta benimle birlikte Everton takımıda para krizine girmişti onunda 9 puanını sildiler

RubenMartin
20.Haziran.2005, 13:00
medyayı baya bi geliştirsinler... Röportaj vermek falan kesin olsun..

di canio
20.Haziran.2005, 18:25
Ben Liverpool'u yönetirken para krizine girmiştim (l) aşırı transferden ondan sonra finans daki dengeyi toparlayamayınca 9 puan ımı sildiler (f) .Hatta benimle birlikte Everton takımıda para krizine girmişti onunda 9 puanını sildiler

Benim oyunumda da oldu. İngiltere Ligi'nde "Burnley mali kriz yaşıyor" şeklinde bir haber geldi. Daha sonra da puan silme haberi geldi.

LeHeb
20.Haziran.2005, 18:40

Peki 9 Puanının silinmesi karşılığında sen herhangi bişey aldın mı bütçeni rahatlatıcak?Para filan.

CeNTeR_TR
30.Haziran.2005, 20:00
abı fm de gencler samsun fener besıktas cok abrtılı mı yapılmıs yoksa bana mı ole gelıo ben bursa merınosu yonetıyorum gercı herseneyı sampıyon bıtırıyorum ama galatasaray trabzonspor ve gazıantep gıbı koklu kuluplerın hepsı ıkıncı lıg ve daha altındalar son uc sezon dur lıg sıralamsıda aynı 1 bursa merınos
2 fenerbahce
3 besıktas
4 gencler
5 samsun

zaten ılk 3 bende sampıyonlar lıgıne gıdıo ben ve fener fınalde oynuyoruz sonrada besıktasla genclerde uefa fınalını oynuyor buda bana bıraz abartılı gelıor sızdede bole sasırtıcı seler oluyormu ustelık besıktasda bu uc sezonun ardından kume dusmemek ıcın oynuyor ve yıne bır sacmalık turkıye kupası fınalıstı sarıyer sımdı barcelonayı uefadan elıyor ve adını ceyrek fınale yazdırıyor ama yınede fm degısmıycegım tek oyun sızde yorum yaparsanız ve ornekle acıklarsanız sevınırım

boyle sacmalıklar olmasa mesala buyuk takımlarda transfer yapsa ole bıuse oluokı heo bedava oyuncular alıyorlar baska turklude hep bızım yonnettıgımız takımın futbolcularına teklıf yapıyorlar

narakan1969
02.Temmuz.2005, 22:06
kongre secimleri,

özgürkartal
03.Temmuz.2005, 00:48
bence futbolcularla maçtan önce birebir görüşme yapılmalı onlara cesaret veya özel taktik verilmeli transferlerde de özel görüşme filan yapılmalı sezon sonunda futbolcularla görüşme yapılmalı hatta beşiktaşta takım bulamayan futbolcuların fulyaya gönderilmesi filan da olmalı

efsane_goztepe
03.Temmuz.2005, 01:12
kongre secimleri,

bencede oyunda takımın başkanıda değişmeli kongre yapılmalı takımların başkanları yöneticileri hiç degişmiyor.

Ronaldinho_99
05.Temmuz.2005, 13:53
Bence rakiplerin BASINA ACIK TUTTUGU antremanlari takip edebilseydik cok guzel olurdu.Bu sayede onlarin bize karsi nasil hazirlandigini bilmis olurduk

fm05_fbli
08.Temmuz.2005, 17:03
FM06 ya kulup satın alma (PAF)takım kurma filan olsun ayrıca neden kulubun finansıyla oynamama olmasın ki hem yeni kullanıcı ekle diye bişey var oda kulubu çökertmek isteyenlere yetiyorr.
TEŞEKKÜRLER!!! (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı)

evandro-roncatto
09.Temmuz.2005, 02:26
bence tribünlerdeki her koltuk başına fiyat koysak tabi her maçtan 1 hafta önce ayarlasak bunu ii olur:D

deatheagle
12.Temmuz.2005, 14:08
birde oyuncu transferlerinde oyuncunun ikna edilmesi için asistan falan görevlendirelim ikna ettikten sonra teklif yapalım ya (ö)

turgaay
12.Temmuz.2005, 15:07
maç skorları daha mantıklı olsun hangi takımı bir kullanıcı seçse o takım daha çok gol atıyor ben interle her sezon en az 120 gol atıyorum ama inter hiç hayatında 120 gol atmamış bunlar düzeltilsin birde contratının bitimine 6 ay kalan futbolcuların 30 40 tanesini alabiliyoruz ve bunları satıp para kazanıp transfer yapabiliyoruz bu gerçekte olmaz bunu yerine 3 4 tane alabilelim bunuda yönetim

the_dunker
12.Temmuz.2005, 15:22
birde oyuncu transferlerinde oyuncunun ikna edilmesi için asistan falan görevlendirelim ikna ettikten sonra teklif yapalım ya (ö)

kesinlikle katılıyorum

chipyu
12.Temmuz.2005, 20:35
1)Arkadaşlar mesela gerçekte bir takımsınız ve bir oyuncu almak istiyorsunuz mesela robinho olsun gidip yöneticilerle görüşüyorsunuz ve oyuncunun fiyatını öğreniyorsunuz misal 10milyon dolar peki oyuncunu fiyarı 10milyon dolarsa ben niye 10milyon dolardan fazla ödüyeyimki fm de oyuncunu fiyatı 5 milyon dolar ben onu almak için 10 -15 milyon dolar veriyorum ya varmı böyle bir saçmalık eski oyunlarda daha fazla artıyordu bu farklar sizcede mantıksız değilmi zaten 10 milyon dolar serbest kalma maddesi gibi birşey yani 10milyon doları zaten getirirsem robinho için o oyuncuyu kesin alcam ben şimdi 10milyon dolardan aşağıya indirmem gerekir fiyatı yani öyle olması gerekir.yani eğer kulüp satmak istemiyorsa oyuncuyu bir madde olsun şu an bu oyuncu satilmak istenmiyor diye yani önerdiğimiz zaman normalde fm de var ama teklifi az yükseltince hemen kabul ediyor kulüpler

2-) arkadaşlar birde 500k ya aldığımız oyuncu bir bakmışsın 50 milyon dolar olmuş yani oyuncu fiyatları çok dengesiz ve çok çabuk artıyor yani türkiyede necati için gs bir milyon doalr bile bonservis parası ödemedi fm de 10-15 milyon en az yani birde oyuncularımız az iyi oynuyınca fiyatlar tavan yapıyor bu konuda çok önemli

3-)birde tanınmayan bir futbolcunu mevkisi her oyunda değişiyor mesela geçen tv de gördüm almanyadan galiba bir kulüp nietto diye arjantinli bir oyuncu aldı dediler baktım özellikleri iyi değildi yinede aldım alırken forvet ti yeni oyuna başladım adam dl olmuş önceki cm lerde hatırlıyorum tuncay sakaryadaydı adam kaleci bile oldu ya bunlar basit oyuncularda oluyor herhalde tam mevkilerini bilmedikleri içindir ama araştırsınlar ya lütfen

4-) gelelim forvetlere arkadaşlar bir gün bu monitörü kafamla kırcam ya chelsea halt etmiş kadromun yanında karşı takım desen berbat bir takım yinede forvet oyuncularım robinho felan ama adamlar kaleyi başka yerlerde görüyorlar ya kaleci ile karşı karşıya yine dışarı atıyor yok abuk zubuk yerlere atıyorlar ya delirtiyorlar ya beni abartmışlar yani

5-) transfer olayında da siz başkan olsanız oyuncuyu t.direktörle ortaklaşa almaz mısınız ya burda teknik hoca alıyorda bir başka o kadar transfer bütçesini bir hocaya vermez o kadar kolay transfer yaptırmaz yani ortaklaşa yapılmalı bence transferler

6-) birde gerçekten sizin dediğiniz gibi şike veya teşvik primi olursa güzel olur

desperate84
13.Temmuz.2005, 10:51
çok haklısın chipyu...bence yeni fm de transfer olayına iyice yüklenmeleri gerekiyor.bir de mesela kardeş kulüp,pilot kulüp muhabbetini koysalar çok mükemmel olur. (b)

Fatihin Fedaisi
13.Temmuz.2005, 12:01
Ne zaman çıkacak fm 2006

yusuf yusuf
14.Temmuz.2005, 10:50
bence menejerler aldıkları maaşları biriktirip kendilerine bir kulüp alabilsinler böylece menejerler yönettiği takımından sahip olduğu takıma oyuncu aktarabilsinler
örnek:chelsea_cska moskova (a) (a) (a)

med_cezir
14.Temmuz.2005, 11:35
kesinlikle prim olmalı bu mükemmel bişe olur... ama werilen primin morallere etkisi fln olcak adamın konsantresini artırması lazım... yoqsa wer wer nereye kadar.:)

tontonzola
14.Temmuz.2005, 15:59
yukarıda arkadasın dedıgı gıbı t.direktor oyuncu almaz oyuncu ıster yanı 2006 da bence klup baskanına ben şu oyuncuları ıstıyorum alırsan sampıyon olurum almazsan fazla bısey beklem gıbı bır secenek olmalı ve bence oyuncuyu t.direktor degıl başkan almalı ve başkan lar degısebılmelı kongre fılan ıste gelırsem bu oyuncuyu alacagım yok tek.direktoru degıstırecem vs..

Fatihin Fedaisi
14.Temmuz.2005, 16:31
Vallaha dediğiniz gibi bise olursa fm 2006 yeni bir çığır açılacak --

tHee__uYuSsS__eMReE
19.Temmuz.2005, 19:15
1- DiğeR ForuMdada YaZdıM..KüçüK klipLEr isTiYoruM..HePsi aYNı Olsunda söZLeşMe iMzaLayıNca fLaN o aN görüNtüLeNsiN :mrgreen: taRaFtAr çoŞkuSu iLE..

2- TraNsFer üCrEtLeri Ve TraNsfer YaPıM ŞeKli KEsinLiKLe değiŞmeli..oYuNCu fiyaTLarı 10 triLyoNdaN baŞLAması..ÖzeLLikLe futßol'da gERide kALmış üLkeLerde böLE ßi ücReT TaLep eDiLmEsi çok saÇma..

3- arKAdaŞLArIn dediği gißi TRansFeri YönEtim kuRuLu YapsIN..ßiz sEÇeneK sunaLıM..iStEdiğiMizDe yöNEtiMLe sözLeşMe YeNiLeyeliM..SoNsuza deK Gidebiliorz saNırIm 1 takıMda? Tam ßilmiomda eGer öLeySe.. hANi KoNtroLe aL deyip takıma geÇmek oLmasIn..Görüşelim aDamLarLA..ßölecE heMen ßüyük Klüpte iŞ bulma ŞaNsı %1 fln olur sanırım..Küçük kLüpten Büyüğe GitmeK daha Çok baŞarı demEKtir..OyUn geRçeKçiliğini ARtTıRır.. oLsa Belki kötü oLuR aMa DaHa heycaNLı OLur ve DahA hıRsLaNıRız (b) Klüp iLE sözLeşMe TariHi oLMamLı MeNeJeRiN.. ßitince KLüptEn aYrıLcan YA Da uzatcaN..

4- t.dirEktöR ParA ßiriKtiRSin..evEt katıLıyOrum..ßeLki KuLüP aLıcAM..ßelki baŞkan adayLıGıNa girip KuLußün ßaŞıNa qeÇip sAdece TraNsfEr Yapıp maÇ izLicEM..ßu da oLaßilir.. KeNdi KuruLuMu KurUp TAKıMA DeSteK oLucam..ßu da oLaßilir.. :mrgreen:

5- kamp YerLeri seÇME SeÇeNeqi OLsUN..saNırIm TotaL CLup MaNager mi ne o OyuNda VarDı..OyNamaDım aMa üLKe sEÇip Kampa gidebilioduN..

6- eMeKli oLcaK futßoLcuLar içiN JüßiLe maçLarı düzeNLeME ŞANsı oLsa.. ßöyLece EfsaNe oLMuş FutßoLcuLar ßi aNda KayßoLmAz..

7- haßer qeLse sel flN oLdu die.. yaRdım mAÇı düzeNLeSEk... (d)

8- 2d pitCH gÖrüNümüNü DAhA qüzeL oLucaKtıR Ztn..SoN oLarAKTa ßUnda düzeNLeME ßekliyoRum.. Fm 2006 şimdideN hayIrLı oLsuN hEPiMizE (ı) (ı)

aMMa ÇHoq şEY isTeDiM.. deDiKLeiMiziN hePsi YAPıLsa oYun 10 cd iLe PiyaSa çıKAr .. Pc kaLdırMaZ waLLa :mrgreen: :mrgreen:

aaa sÖLeMeYi uNUTTuM .. TrißüNde TaRafTaR sesLEri isTiOrMm...!! GeRÇeK seSLer oLcak..heP aYNı uguLtu çeKiLmioR waLla.. (d)

fm05_fbli
21.Temmuz.2005, 21:14
Bence yönetimle toplantı olayı oyuncuyla toplantı sözleşmelerde oynama (2yıl+3yılopsiyon)gibi oyuncuya performansına göre istediğin zaman da prim verme olayı filan olabilir..
HERŞEY FM İÇİN...
TEŞEKKÜRLER.. (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı) (ı)

efsane_goztepe
21.Temmuz.2005, 22:06
evet sözleşmelerde opsiyon olayı mutlaka olmalı özellikle yabancı oyuncuları satmak zor oluyor ve sözleşmesi bitene kadar öyle bekliyor en azından alacagımız bi yabancı oyuncuyu 1+3 yıl gibi opsiyonlu alırsak 1 sezon sonunda ne yapacagımıza karar veririz.

Laz_Asker_61
22.Temmuz.2005, 00:27
opsiyon olayı gerçekten güzel olur eğer oyuncuyu istemiyorsak göndermemiz daha rahat olur

oguzksk
22.Temmuz.2005, 06:59
Bence oyuncular olsun felan. Ya da ne bileym askere gitsin.Mactan kacsin.gelmesin bi daha. Antremanda kavga ciksin.Saha yabanci madde atilsin.Saha taraftar girsin.Mac iptal olsun oynanmadan.gazeter boqunu cikarsin tansiyonu yuksek maclar icin. vs vs..

Bunllar olursa bence ligler ortadan kaldirirlar.. fm ligi baslar... eheheheheheh...

med_cezir
23.Temmuz.2005, 14:43
burdakilerin en imkansızı we mantıklı olmayanı bence bi teknik direktörün para biriktirip klüp alması:) öle bişe olursa oyun db den geçilmez:) bi kaç bilgisayar hariç hiç bi bilgisayarda oynanmaz bu oyun. çünkü başkan falan olmak herşeyi ayarlamak demek...

tombul taho
23.Temmuz.2005, 14:57
Ya aslnda bu 2d pitchi değiştirmeleri lazım.. Yane ne bileyim kenarlarda falan kale arkalarında şöle dandirikten bi tribün olabilir mesela. Ayrıca yedek kulubesini daha güzel yapabilirler. Ve yedek kulubesini tam bi kulube gibi falan yapsalar ve ne bileyim mesele yedek kulubesinin üstünde şamp. ligi maçı esnasında onun logoları olsa.. Çünkü gerçekte yedek kulubeleri şamp. ligi maçlarında böyle biliyosunuz. Ayrıca mesela arada teknik direkötürn yedek kulubeden çıktığını fln görsek (rakip takm için) bunlar gayet hoş şeyler.. Hem o kdr da iyi bi bilg. gerektirmiyo. Sadece grafik bunlar!

sergen yalçın
25.Temmuz.2005, 22:20
yani tabi olsa güzel olur dediğimiz şeyler ama yapmıyolar işte

Steven_Gerrard
26.Temmuz.2005, 00:47
ee abi herşeyi birden yapsalar öbür seneye yapıcak bişi kalmaz dimi????

Warrior
26.Temmuz.2005, 01:09
Ya Konunun hepsini okudum.Millet dönmüş dönmüş aynı şeyleri söylemiş.Diğeri de tutmuş özetini çıkarayım muhabbetinden tekrar söyleyince aynı şeylere aynı cevaplar gelir olmuş (k) :mrgreen: :mrgreen: (ı).Ama ben farklı birşey söyleyeceğim.Taktik bölümü daha geniş olsun.Yani ben mesela Defans oyuncusuna forvette boş adam buldunmu daya ona,bulamazsan hazırlık pasları yap diyebilmeliyim.Ya da bir menejerin kendi kendi tarzı olsun taktiksel olarak.Meneje ekranında stili felan yazıyorda.ben onun kendi oyun taktiğime göre değiştiğini görmedim şahsen,gören varsa bilemem.Bide örneğin ben Gs ye futbolcu sattım.adam benim taktiğimi anlatmalı yada bunu tersine çevirirsek,Arsenalden aldığımız adam Arsen Wenger in oyun stilinden(hani taktik bölümü genil olacak ya) ipuçları vemeli.Ya da eski futbolcunu arayıp bu takımın özellikleri ne nerde zorluk çıkarabilir de diyebilmeliyim

Şimdilik bu kadar bu arada cm5 in taktik bölümünü Fm ye uyarladım.Hoş oldu.oradan idare ediyoruz işte (a) :mrgreen: (ı) (ı)

emirduman
26.Temmuz.2005, 01:13
Bence 2d maç motorunu kesinlikle geliştirmeliler, daha fazla değiik pozisyonlar olmalı, ve ayrıca ap.tal ap.tal olan bazı oyuncu hareket ve davranışları çıkarılmalı.......

Ap.tal ap.tal burda kullamılmasında yanlış bir şey görmüyorum...

Warrior
26.Temmuz.2005, 01:40
ben mesela Defans oyuncusuna forvette boş adam buldunmu daya ona,bulamazsan hazırlık pasları yap diyebilmeliyim

Yoksa uzun topla oyna desem adamın bo olup olmadığına bakmadan vuruyor ve %90 ihtimalle top doğrudan karşı defansın oyuncusunun kafasına oturuyor.hehehe (i)

Cengo
26.Temmuz.2005, 03:50
Farklı şekillerde şutlar yok, aynı tür çok fazla açıya sahip falsolu şutlar ile goller oluyor.
AI bu bakımdan biraz eleştirilebilir, ancak düzeltileceğini düşünüyorum..

kAikio
27.Temmuz.2005, 16:20
ben fmde su ana kadar son dakkalarda macın çewrildiini görmedim bu sadece banamı oluo bilmiorum yane ben görmedim
cm01-02de taktik hemen etkisini gösterio ama fmde eger ilk yarı mac nasılsa ikinci yarıda öle oluo buda gerçekçilii yitirio zewkli olmuo...

VoLkaN BaROs
27.Temmuz.2005, 17:47
ben fmde su ana kadar son dakkalarda macın çewrildiini görmedim bu sadece banamı oluo bilmiorum yane ben görmedim
cm01-02de taktik hemen etkisini gösterio ama fmde eger ilk yarı mac nasılsa ikinci yarıda öle oluo buda gerçekçilii yitirio zewkli olmuo...
Benim başıma oldukça çok geldi ama olumsuz yönde :)) 2-0 öndeyken adamlar son 5 dakkada ya 2 gol yada 3 gol attılar bazı maçlarda... Ben de böyle maç kazandım birkaç kez...

Aslında bu 2d motoru oyunun özelliklerinden ödün vermeden 3d yapabilirler... Tabi full maç seçeneğinde değil önemli anlarda...

Onun dışında benim canımı sıkan pasif aktif ofsayt olayı, bu kurala uyulmuyor önüne gelene bayrak kaldırıyor yardımcı hakemler :))

Warrior
27.Temmuz.2005, 21:07
Screenshot ını gördüm fm2006 nın sadece klübeleri yapmışlar :D.Başka hiçbi değişiklik yok.Taktik ekranında az bişey değişme var.AMA ne kadar kazanıyorsunuz istatistikleriniz kontratınız konuşmalar falan güzel.İçerik olarak biraz değişmiş.Unutmadan maç sırasında kavga da çıkıyor.Hakem tam kavgacıların arasına dalacakken çekilmiş bir tanesi var tuttum orasını.2d aynen.Hatta bian kendimi fm 2005 e bakıyormuş gibi zannettim :D.Yine de ss lerden belli olmaz.bakarsın daha güzel şeylerde çıkar (d) (d) (a)

driv3r
30.Temmuz.2005, 14:32
Screenshot ını gördüm fm2006 nın sadece klübeleri yapmışlar :D.Başka hiçbi değişiklik yok.Taktik ekranında az bişey değişme var.AMA ne kadar kazanıyorsunuz istatistikleriniz kontratınız konuşmalar falan güzel.İçerik olarak biraz değişmiş.Unutmadan maç sırasında kavga da çıkıyor.Hakem tam kavgacıların arasına dalacakken çekilmiş bir tanesi var tuttum orasını.2d aynen.Hatta bian kendimi fm 2005 e bakıyormuş gibi zannettim :D.Yine de ss lerden belli olmaz.bakarsın daha güzel şeylerde çıkar (d) (d) (a)

onun bi sitesini versene veya linkini walla çok güzelmiş yaw

RoCCo_42
30.Temmuz.2005, 15:12
Abi bence su hazırlık maclarinda biraz gelistirme yapsalar oda hos olur.

mesela
Koredeki Peace Cup(gercekde baya degerli bir turnuva birinci takıma 2 milyon dolar veriliyor)
Amsterdamdaki ABN-AMBRO kupasi gibi kupalar oyuna eklense cok hos olur.Daha bunlar gibi cok kupalar war ama benim bildiklerim belli baslı bunlar.

Ne dersiniz hos olmaz mi? (b) (b) (b)

emirduman
30.Temmuz.2005, 17:28

mesela
Koredeki Peace Cup(gercekde baya degerli bir turnuva birinci takıma 2 milyon dolar veriliyor)
Amsterdamdaki ABN-AMBRO kupasi gibi kupalar oyuna eklense cok hos olur.Daha bunlar gibi cok kupalar war ama benim bildiklerim belli baslı bunlar.

Mantıklı, olabilir...

Ronaldinho_99
30.Temmuz.2005, 18:55

mesela

evet guzel olabilir
Boylece lige daha guzel hazirlanabiliriz
Bence kengi turnuvamizi da kurup bunu geleneksel hale getirebilmeliyiz
Mesala ben Chelsea ile oynarken her sene London Cup diye bir turnuva duzenlerdim
Bu turnuvaya yalnizca Londra takimlarini davet ederdim
Keske boyle turnuvalari geneleksel hale getirebilsek oyunda
London Cup 2005
London Cup 2006 gibi

isofb1907
30.Temmuz.2005, 21:10
Bence oyunda bazen hakemler yanlış karar versin biz çıldıralım veya sevinçten havalara uçalım.
Yani bazen yan hakem orta saha çizgisinin oralardayken,hakemde diğer yarı sahadayken ofsaytı hakemler göremesin.
Mesela başka şöyle bişey olsun hakem taç olduğunda veya faul olduğunda yan hakemden ve 4. hakemden yardım alsınlar.

BÖYLE ŞEYLER OYUNA DAHA Bİ HAVA KATAR
(AMA TABİ ABARTILMAMASI GEREKİR)

emirduman
30.Temmuz.2005, 21:12
Sen her sene yap o kupayı, ondan sonra da her sene kurarken içinde bulunduğun senenin adını ekle...

Bak işte ne güsel gelneksel oldu... ;)

:mrgreen:

driv3r
02.Ağustos.2005, 16:54
Bu Fm 2006 3D olursa 2 cd olur. E 2 cd olacaksa biraz daha eklemeler olsun mesela TCM' de oyunculara prim verilebiliyor veya oyuncuyu beğendiğinde ona fazladan para veriyosun oyuncunun takıma bağlılığı artıyor. Bu tür özellikler olsun ki oyunun tadı çıksın dimi yani?? (ı)

motaba
04.Ağustos.2005, 17:58
prim olayı fena fikir değil ama türkçe yama'yı siteden indiriyoru zaçamıyoruz açıyoruz oyun göçüyo onun için türkçe language dosyaının birinci elden yani sega tarafından yapılması bence oyunun oynanabilirliğini 2 kat arttırır... (d) (d) (d)

Cristiano Ronaldo
04.Ağustos.2005, 19:02
Arkadaşlar keşke kulüplerden aldığımız paralar bir yerde birikse paramız yetmediğinde kendi cebimizden versek oyuncuya, düşünsenize ne biçim havamız olur.Bir de Diyelimki size Chelsea, yılda 1.750.000M € veriyor. Galatasaray 1.100.000M € veriyor.Galatasaray'a gidersem,vay be ne büyük adammış, Chelsea'nin teklifini bile reddetti diye söylentiler çıksa Medya'da, Sizce hoş olmazmı??

semih5
07.Ağustos.2005, 12:20
mesela oyunculari kampa almak olabilir.mac biletleri,maca girmeden ve macin ortasinda oyuncularka konusmak olabilir.ben bunalari istiyorum

e_mali
12.Ekim.2005, 10:32
Mac arasında oyuncularla konusabiliyorsun FM 06 da

Fatihin Fedaisi
15.Ekim.2005, 13:50
oyun ne zaman türkiyey gelioooooooooooooooo

sabrım kalmadıııııııııııııı

sezeraci
15.Ekim.2005, 20:37
Arkadaşlar FM nin Türkçesini bizim torunlar ancak görür
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sheriff
15.Ekim.2005, 21:08
o değilde oyunun tam çıkış tarihi ne bilen varmı?

SamJam
16.Ekim.2005, 16:56
21 Ekim 2005 >> (p) http://www.footballmanager.net/en/platform_pccd.html

gozgoz
16.Ekim.2005, 19:20
5 gün kaldı :mrgreen:

from_edi
16.Ekim.2005, 19:49
insan bi fiyatını DA yazAr...

Vieri
16.Ekim.2005, 21:11
avrupa fiyatı şu anda web sitelerinde 60 ile 70 ytl arası değişiyor. Türkiye deki fiyatını bilemiyorum daha belli değil. gerekli firmalarla irtibata geçtik. önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgiler web sitemizden verilecek.

enuff
19.Ekim.2005, 10:54

total club manager oynamayi düsündün mü?

from_edi
19.Ekim.2005, 21:20
Sitede 70 YTL dio amaa..... ben meseLa taksitle almak istiyorum... onu nası yapçaz...

Vieri
22.Ekim.2005, 18:57
onun için d&r a gideceksin. vya teknosa ya ısmarlayacaksın oyun geldiğinde seni arayacaklar. sonra kredi kartı ile çektireceksin

from_edi
23.Ekim.2005, 00:00
okk... yarın bi d&r ' a uğrayayım...

Emirbt
23.Ekim.2005, 13:03
Selam,

D&R, Teknosa, Bimeks hiç bir yerde yok oyun,Aral'a yazıklar olsun aklı başında ciddi bir firma en azından müşterilerine bilgi verir, forumlarına göz attım 21'inde geliyor gecikme yok yazmışlar o kadar, kaç kere mesaj mail attım nerden bulurum diye hiç bir cevap yok, ondan sonra da neden Türkiye'de orjinal oyun satılmıyor,neden acaba??? (f)

Vieri arkadaşımıza mesaj attım,o da olmazsa internetten sipariş vericem.

Saygılarımla,

comandante
23.Ekim.2005, 13:17
ben de ilk kez orjinal oyun alacaktım bi heyecanla çıktım evden.yok abi bulamadım.dönüşte de 50 yaşlarında bi amca cd satıyo.koymuş en öne de fm 2006yı.cd bana bakıyo ben cd ye...dayanamadım aldı.eve geldim cengiz kurtoğlunun müzik cd si çıkmasın mı.epey küfür yedi amca yani

from_edi
23.Ekim.2005, 15:30
zauhauhauhahuaaaa... abi onunda en az fm kadar fanatiği waR... :mrgreen: :mrgreen:

Vieri
23.Ekim.2005, 15:47
euehe öldüm ya fm 2006 ya cengizde girdi ya helal olsun..

arkadşalar bu sitede yer alan game.net sitesi türkiyeye göndermiyor halen manyaklar azerbaycana kadar gönderiyorlar.. bende adamlarla iletişime geçtim gödnerdiğiniz kargolar türkiyeye gitmeli yani azarbaycana bile gidiyor listede turkiye yok falan cevap bkliyorum..

oyunun türkiye fiyatını bilmiyorum o yüzden daha girişmedim olaylara ama burada 60 ile 70 milyon arasında şimdi bir firma var onlarla anlaşırsam onlar tr ye gönderiyorlar o site üzerinden direk adresinize postalanacak oyunlar ve türkiyeye satıldığı gözükecek. posta ile 4-5 günde elinizde olur. sanırım 65 ytl ye geliyor toplam maliyeti. baktık gördk olmadı artık ben alıcam size göndereceğim sizde bana hava gönderirsiniz hesabıma

comandante
23.Ekim.2005, 17:07
abi azerbeycana gidiyo bize nie gelmio anlamadım yaaa...

Vieri
23.Ekim.2005, 17:23
bende aynen senin gibi söyledim :D şu linki kaldırayım eklenince koyarım gene :D

cankatcug
23.Ekim.2005, 17:41
bende orjinal alıcam ama dün kadıköyde gördüm, dayanamadım.eve geldim kurulumu çok değişik...ama başardım...oynamaya başladım..ya bu oyun çok güzel yaaaaaaa....müthiş olmuş..maç modu o kadar gerçekçiki..devre arası konuşmalar o kadar etkili ki..gelmiş geçmiş en iyi managerlik oyuınu..FM2006..olağanüstü, fantastik, wonderfull (a)

Sheriff
23.Ekim.2005, 20:03
Arkadaşlar herkesin fm2006 orjinal oyun almasını tavsiye ederim böylece oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz ve çıkacak patchlerde sorun yaşamayacaksınız.

comandante
23.Ekim.2005, 20:53
ben gerçekten orjinal almayı düşünüyorum...

emirduman
23.Ekim.2005, 21:05
Abi ben de dayanamadım aldım FM 2006'yı...

Ne güzel bea.... oldukça iyi olmuş...

Para biriktiriyorum, birikisin alıcam...

Birikene kadar böyle artık....

Oyun çok güzel bu arada....

Vieri
23.Ekim.2005, 21:15
arkadaşlar düşünceleriniz gerçekten güzel. kopya oyun almanızıda sabırsızlıktan dolayı anlıyorum :) gününde çıksa parası olan hemen alırdı

tombul taho
23.Ekim.2005, 21:38
açıkçası ben daha almadım.
musti senle konuştuk biliyosun. ben senin şu olayını bekliyorum.. ondan sonra alacam naapalım biraz daha sıkacaz dişimizi artıkın (o)

from_edi
23.Ekim.2005, 23:11
bende msutafa abiyi beklioruM....

kral_67
24.Ekim.2005, 00:00
valla be internetten indirdim oyunu keşke orjinal oyun bizim keseyede uygun olsada alsak (o) ama maalesef bizi aşıyor oyunu indirip türlü madrabazlıklardan sonra oynadım beğendimde güzel olmuş özellikle yeni antreman seçenekleri hoş olmuş....

from_edi
24.Ekim.2005, 00:29
bakalım bana ne zaman ksımet ooacak oynamak... :mrgreen:

ogsusam11
24.Ekim.2005, 18:17
(r)

comandante
24.Ekim.2005, 19:05
ya ben sahtesini bile bulamadım daha yaaa (f)

Laz_Asker_61
24.Ekim.2005, 19:08
valla bende bulamadım silivriye gelmemiş daha bakalım ne zaman gelecek

FM_Mania
24.Ekim.2005, 20:17
Ben 22 Ekimde beşiktaştan aldım.Dayanamadım orjinal oyunda yok piyasada mecburen aldım.Sanırım bayramdan sonra TR'de piyasaya sürülür oyun .Ben abimle ortak alacam orjinal oyunu tabii 1 kopya çıkartıp ömür boyu saklayacam kendilerini:) (d) :mrgreen:

11
25.Ekim.2005, 05:23
ben aldım şu an oynuyorum,baya bi yenilik var.özellikle maç motoru çok güzel. (ı)

from_edi
25.Ekim.2005, 12:20
yaw ben alsamda ingilizce fazla anlayamadığım içiN yine bi zevk alamyacam.... işallah en yakın zamnda turkçesi çkAR...

volkan333
25.Ekim.2005, 13:59
ben daha almadımda alan arkadaşlar demodan farklı olarak beligin bi özellik varmı

semih5
25.Ekim.2005, 21:25
ya nerelerde cikti ki ben soruyom adamlar yok diyor ben ne yapam yardimmmmmmm

Sheriff
26.Ekim.2005, 00:19
Arkadaşlar Football Manager 2006 yı EA nın çıkartmış olduğu Fifa Manager2006 ile karıştırmayın 3cd değil tek cd. orjinalini siteden sipariş edebilirsiniz

cuckoo
27.Ekim.2005, 14:13
yaa fm 2006 super olacakmıs insallah ole olur arkadasların dediği eklentiler olursa acaip bi oyun ortaya cıkar ama ne olursa olsun biz fm ciler ayrılmaz ikili fm ve BİZ... (ı)

RoCCo_42
27.Ekim.2005, 15:23
yaa fm 2006 super olacakmıs insallah ole olur arkadasların dediği eklentiler olursa acaip bi oyun ortaya cıkar ama ne olursa olsun biz fm ciler ayrılmaz ikili fm ve BİZ... (ı)

olacakmıs demene gerek yokki.Zaten oyun cıkdı ama her konuda oldugu gibi gene anadoluya gereken önem verilmedi heralde daha anadoluda hic biyerde oyunun oldugunu sanmıyorum nedense.

Artheus
28.Ekim.2005, 00:53
yarın sahtesini alacağım, dayanamadım naapiim :roll:

bayramdan sonra da biriken paralarla orjinalini alırım inşallah. (g)

comandante
28.Ekim.2005, 11:30
ben aldım oyunu.e tabiki sahtesini yani...demoyu oynamamıştım ben.çoook beğendim gerçekten oyunu.

ailton-kleberson
28.Ekim.2005, 11:43
bende alcam insallah güzeldir fmden farklıdır insallah bide dedikleri kaar zormu yaw

comandante
29.Ekim.2005, 10:46
bence pek de zor diil ailton yaaa...ama güzel gerçekten.

kral_67
29.Ekim.2005, 13:08
valla zor yerine gerçekci kelimesini kullansak daha uygun olur......

comandante
29.Ekim.2005, 13:13
valla zor yerine gerçekci kelimesini kullansak daha uygun olur......

katılıyorum

yıldo_82
29.Ekim.2005, 15:37
full oyunu nerden buldunuz yaw.ben hala bulamadım.kopyası çıkmadımı hala???

semih5
29.Ekim.2005, 15:53
evet ya bende bulamadim ben edirne de sordum adam kopyasi pazartesi cikar dedi sizin oralarda da cikar ya

comandante
29.Ekim.2005, 19:44
ben de var oyun arkadaşlar.bulamayanlarla msn de bi görüşelim tabi isterlerse

[email protected]

ogsusam11
30.Ekim.2005, 00:51
Ataköy Atrium 3.kat Ghost Bilgisayar (k)

Vieri
30.Ekim.2005, 01:00
kaç para?

ogsusam11
30.Ekim.2005, 01:12
3.500.000 tl

ama ben orjinalini alcam..kopyasında sorunlar cıkıyomus. pazartesi yesilkoy D&R a gelcekmis. ordan alacam

comandante
30.Ekim.2005, 13:33
ya ben kopyalıyıp dağıttım tüm siteye bizim...orjinali gelirse almaya eskisi kadar düşünmüyorum maalasef

RoCCo_42
30.Ekim.2005, 13:45
ya ben kopyalıyıp dağıttım tüm siteye bizim...orjinali gelirse almaya eskisi kadar düşünmüyorum maalasef

bi tanede bana göndersene? :mrgreen:

Enjoy
30.Ekim.2005, 15:26
oyun daha elime geçmedi..en kısa zamanda alıcam..topladığım bilgilere göre çok güzel olmuş..

yeniay
30.Ekim.2005, 19:01
Beyler oyun zor diyenlere pek katılmıyorum dogru kelime gercekci ben onceden oldugu gibi 2d macları izlemiyordum şimdiye kadar hep oyle oynadım manager serilerini istatistiklere falan bakarak adam değiştiyordum ama 6 maç ust uste yenilince bir deniyim dedim mac içinde mudahele edildiği için dahada ilgimi cekti ve ordan izlediklerime gore takımın taktiğini ve değişiklikleri ayarlıyorum vede oyun oynanırken oyun içinde mudahele ediyorum şimdi ise 28 mactır bileğimi buken yok

Emirbt
31.Ekim.2005, 02:37
Selamlar,

Umarım Aral'ın tahmini doğru çıkar da yarın alırım oyunu,demo oynamaktan bıktım :roll:

Aranıza katılmak istiyorum arkadaşlar (k)

Şimdilik iyi geceler... (i)

metalic
31.Ekim.2005, 04:21
demoda oyun eskisine gore zordu ve gercekciydi bence cok kolay olucana zor olsun birazda zorlanalım di mi

11
08.Kasım.2005, 14:19
size süper bir tüyo.forvet oyuncularınıza cross ball ve through balls u often yaptırın birbirlerine çok iyi asist yapıyorlar.

Cisse
08.Kasım.2005, 22:05
dostum bana bi antreman tawsiyen warsa linkini buraya koyabilcen mi

odhinn
09.Kasım.2005, 21:09
(l) arkadaşlar türkçe yaması çıktımı fm 2006 nın?
benim bakacak fırsatım olmadı :roll:

FM_Mania
10.Kasım.2005, 11:19
Ya beyler şu Aral denen firmayı Sigames'e şikayet edelim TR'de insanlar onun yapamadığı dağıtım yüzünden korsan'a yönleniyor.Herkes sonuçta orjinal oyun oynamak ister bu nasıl bir anlayış anlamadım gitti

preximo
10.Kasım.2005, 14:33
Aral başlı başına bir muamma zaten! Hiç bir şeyden emin değiller durmadan özür diliyorlar çıktı çıkacak diye 2 haftadr YALAN söylüyorlar. Bandrol sorunu imiş! Külahıma anlatsınlar. Ben bu işlerin içindeyim istersen 1 günde halledersin bu işi! Geçen senede aynı tantana idi. en iisi yurt dışından sipariş etmek. sendit.com gönderiyor

Şİkayet konusuna gelince SI elinden bir şey gelmez zira dağıtıcı başka firma yok Türkiye de (varsa da küçük firmalar) Zaten tekel olmasalar bu kadar rahat olurlar mı?

Kimse kusura bakmasın ama bu iste hatası olan herkesi Allah'a havale ediyorum. Biliyorum biraz ağır oldu ama bunu hakettiler. Sorun sadece oyunu geçiktirmeleri değil (ki zaten isteseler bu işe hiç girişmezlerdi) esas sorun dalga geçer gibi "çıktı çıkacak" "yok bandrol sorunu" diyerek milleti kandırmalarıdır! Esas terbiyesizlik budur !

Emirbt
11.Kasım.2005, 14:09
Herkese selamlar,

Evet gerçektende Aral'ın bu sene ve geçen seneki sorunları çoğu kişinin orjinal almaktan vazgeçmesine yol açtı belkide,ben de hala oyunun çıkmasını bekliyorum :(

14 Kasımda çıkıyor diyorlar bakalım insallah...

Saygılarımla,

preximo
15.Kasım.2005, 19:01
Tabii ki oyun 14 ünde çıkmmadı daha da çıkacağını sanmam. Ne diyiim ben sana Aral !

11
15.Kasım.2005, 19:25
http://img42.imageshack.us/img42/1361/bruno2kb.jpg (http://imageshack.us)
adama bak,ankaragücüne giderim ama bana sezon sonuna kadar haftalık 5.500 yuro vereceksin diyor,bende zütür lan otur oturduğun yerde dedim.sevdim bu özelliği :mrgreen:

Emirbt
15.Kasım.2005, 19:29
Evet Aral seneye kadar (!!!) bandrol sorununu çözer insallah,hala beklemedeyiz,ama biraz daha uzarsa vazgeçip send.itden sipariş edicem,az kaldı... (f)

Saygılarımla,

Drogbazooka
16.Kasım.2005, 11:30
herkese merhaba bu forum a ilk mesajım umarım hayırlı olur :mrgreen:
beyler sizde hiç oldumu bilmiyorum ama ilk oyunu kurduğumda oyuna giriyodum ama ondan sonra arasıra girmemeye başladı bugün ise hiç girmiyor verdiği hata ise please insert the correct CD-ROM, select Ok and restart application. bu sorunun nasıl çözülebileceğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun şimdiden sağolun.

RoCCo_42
16.Kasım.2005, 13:45
herkese merhaba bu forum a ilk mesajım umarım hayırlı olur :mrgreen:
beyler sizde hiç oldumu bilmiyorum ama ilk oyunu kurduğumda oyuna giriyodum ama ondan sonra arasıra girmemeye başladı bugün ise hiç girmiyor verdiği hata ise please insert the correct CD-ROM, select Ok and restart application. bu sorunun nasıl çözülebileceğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun şimdiden sağolun.

Oyunun kopya ancak illegal yöntemlerle cözebilirsin ama aradıgını bu sitede bulamazs
n burasi illegal yaklaşımlara karsi bir site.Bence bu konu hakkında kimseden yardim bekleme.

Drogbazooka
17.Kasım.2005, 12:21
Tamam rocco sağolasın

sauron_17
18.Kasım.2005, 15:59
HEEEY BEYLER FM 2006 ÇALIŞIYORDU ŞİMDİ ***** SORUYOR

EĞER ORJİNALİNİ ALAN VARSA FİYATINI ÖĞRENEBİLİMİYİM

akrepveumut
18.Kasım.2005, 16:37
hcm 63 ytl falan olması lazım bu arda 11 sen neden soyadını gizledin(((((cevaplamak konusunda zorunlu deilsin nede olsa kendi hür düşüncen))))

Emirbt
18.Kasım.2005, 19:57
Herkese selamlar,

Sonunda oyun çıktı ve aldım başladım arkadaşlar Bimeksten aldım,fiyatı 75 lira.
Neyse ben oyunuma döneyim özlemişim (ı)

Saygılarımla,

11
18.Kasım.2005, 23:50
hcm 63 ytl falan olması lazım bu arda 11 sen neden soyadını gizledin(((((cevaplamak konusunda zorunlu deilsin nede olsa kendi hür düşüncen))))
1-tanınmakdan nefret ederim
2-kendimi ifşa etmekten hoşlanmam
3-sen sorasın diye :mrgreen:

hem düşünsene dost var düşman var,bu site herkese açık.neden beni tanısınlar ki?zaten onun için isim yerine nick kullanmıyormuyuz.

akrepveumut
19.Kasım.2005, 21:07
1-tanınmakdan nefret ederim
2-kendimi ifşa etmekten hoşlanmam
3-sen sorasın diye :mrgreen:

hem düşünsene dost var düşman var,bu site herkese açık.neden beni tanısınlar ki?zaten onun için isim yerine nick kullanmıyormuyuz.yeter yeter teslim oluyorum (e) (e) (e) (e) :mrgreen:

11
19.Kasım.2005, 21:37
ya beyler sigames.com dan ilk yamayı indiremiyorum 2 gündür.turksportalda da bulamadım ne iş bu?

salvatore
19.Kasım.2005, 22:46
ben 99 da boyle bir oyun oynamıstım arkadaslar tum urunleri satabiliyosun nasılki simdi takımların storeleri var aynen oyle forma gazete bayrak sapka vs vs vs ama takımı batırdıgınız da oluyo o kotu işte ama bide prim olayı vardı o oyunda mesela sampiyonluk icin veya ligde kalmak icin veya mac kazanmak icin ve cok ise yarıyodu ama finansal olarak dusuyodu burdada olsa iyi olur

burak_likable
21.Kasım.2005, 01:35
selam naber benim bu oyunu indirmem lazım nasil indrimem gerekiyor bana yarıdm cı olurmusunuz rica etsem simdiden tsek eedrim bay bay

Burası FM Official sitesi olduğu için illegal konularda kimse yardım da bulunamaz. Lütfen bu tarz taleplerde bulunmayınız.

#capriceman#

Cisse
21.Kasım.2005, 13:15
sigames in sitesine gir we satın al :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zargı
22.Kasım.2005, 02:32
türk milli takımına ve türkiye ligine düzeltmeler yapılırsa çok iyi olur (g) (g) (g) (g)

francesco10
23.Kasım.2005, 15:48
ilk msj tam bi falso oldu ama milli takımla ilgili güsel bişi yazxaym dünya kupsına elemelerle gittiler almanyanın grubunda brirnci oldular almanya çıkamadı (j) ve finalde fransayı yenip şamp oldular hem de ersun yanal yönetiminde . değiştirmemişler ersun yanalı adamın tanınmışlık world-wide oldu

ATHLETURCA
24.Kasım.2005, 06:18
oyunu 2.5 milyona aldım sonra gönlüm rahat etmedi netten satın aldım baktım henüz gelmedi oyun haftalar geçti 2.5 milyonluk olanla oynuyorum seneye yeni fm çıkınca elime geçer herhalde bu gidişle bi seneye yollayacaklar gibi :mrgreen: :mrgreen:

en güzeli tr den aramakmıs orjinal oyunu net falan sakat işler..

moody
25.Kasım.2005, 18:31
en önemli eksiklik (ki eskilerde de böyleydi) Türkiye'deki klüplerin maddi güçlerindeki dengesizlik. ülkelere göre farklılık artmalı. bir ülkede iyi futbolcu yetişmesi orada klüplerin de zengin olacağı anlamına gelmez tabi tersi de geçerli.

klüpler fakirken de iyi oyuncu yetiştirilebilir. mesela isveç, brezilya, türkiye

türkiyedeki oyuncular çok pahalı buna bir çözüm bulunmalı.

anlatmaliymis_meger
27.Kasım.2005, 16:28
yaa arkadaşlar...
yıldız desen yıldız var , para desen para var , ee benim gibi bir menajer var takımın başında ama ne huzur var ne de başarı.... :mrgreen:

what is a problem :!: :?:

tombul taho
27.Kasım.2005, 16:57
problem şu :

olay senin olman ya da yıldız oyuncuların olması değil! oyunun biraz daha gerçeğe yaklaştırılması. yani zorlaştırılması. bunda sizin taktik dehanız ortaya çıkıyor. artık eskisi gibi aynı taktikle 5-10 sezon geçiremiyosunuz. her maça hemen hemen farklı taktik çıkıyorum ben. tabi farklı diyosam da o kadar uçuk diil. olabildiğince farklılıklar yaratıyorum. sizde bi deneyin bence.

francesco10
28.Kasım.2005, 14:28
ben kalsik 4-4-2 oynuorm her maç sadece deplasmanda golü attıktan sonra çift önliberoya geçiorm ve pas ı direct yapıorm . çünkü fazla taktik değiştrmekte sakıncalı çünkü antremanda hazırda olan taktik çalışılıo yada her maçtan sonra diğer maçta çıkacağın taktiği yapman lasım ki onu çalışsnlar

anlatmaliymis_meger
29.Kasım.2005, 11:36
fm 2006 ver 6.0.1 i indirip üzerine fm 2006 düzeltme ve geliştirme paketini kurunca oyun tam anlamıyla oyun oluyo arkadaşalr deneyin bence (d) makaay'a tekrar teşekkürler buradan...bi de türkçesi çıksa ahh ahh.. (g) (g) (g)

RoCCo_42
29.Kasım.2005, 12:08
fm 2006 ver 6.0.1 i indirip üzerine fm 2006 düzeltme ve geliştirme paketini kurunca oyun tam anlamıyla oyun oluyo arkadaşalr deneyin bence (d) makaay'a tekrar teşekkürler buradan...bi de türkçesi çıksa ahh ahh.. (g) (g) (g)

oyunun orjinal mi peki?