PDA

View Full Version : Devrik Cümleler

Oghuse
08.Temmuz.2006, 23:15
Yaw millet şu forumda bazen öyle uzun cümleler kuran oluyorki cümleyi anlayamıyor.Buna belkide ben dahilim.Benim tavsiye kısa ve anlaşılır cümleler kurmak ve forumda birbirimizi iyi anlayabilmek.
Please Düzgün Türkçe :)

vita es morte
08.Temmuz.2006, 23:22
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=10146

Krusty
08.Temmuz.2006, 23:28
İlk önce sen düzgün konuş lütfen .. ;)

pessy
08.Temmuz.2006, 23:40
ya illa kavga illa tartışma..

Krusty
09.Temmuz.2006, 00:12
Ne oldu ?
Haksız mıyım ?
Lütfen ortamı germe..

Aydin
09.Temmuz.2006, 00:46
Yaw millet şu forumda bazen öyle uzun cümleler kuran oluyorki cümleyi anlayamıyor.Buna belkide ben dahilim.Benim tavsiye kısa ve anlaşılır cümleler kurmak ve forumda birbirimizi iyi anlayabilmek.

bir kere "yaw" diyerek kendin katlediyorsun. sonra da Türkçe'nin içinde olan devrik cümleleri kurmayın diyorsun. devrik cümleler anlatım bozukluğuna bile girmiyor. yani Türkçe'nin anlaşılmadığından şikayet ediyorsan ilk önce sen kendine çeki-düzen vermelisin.

S-B-Z
09.Temmuz.2006, 01:13
evet bencede senin kurduğun cümleden de pek bişey anlaşılmıyor.özellikle çağrından sonra yazdığın please yazısı dahada güzel uymuş açtığın konuyla.tebrikler.:D:D

vita es morte
09.Temmuz.2006, 01:37
belki de ironi yapmak istemiştir arkadaş?

Aydin
09.Temmuz.2006, 01:38
"Please düzgün türkçe" kısmında ironi olabilir ama yaw diye girmesi.. zannetmiyorum. zaten yakındığı devrik cümleler. diğer konu değil.

Omerdinho
09.Temmuz.2006, 02:10
Bence ilk önce kendin düzgün cümle kurmayi ögren ..
Please Düzgün Türkce ne oluyor???

S-B-Z
09.Temmuz.2006, 02:28
adam kuyuya bi taş attı kırk akıllı çıkaramadık :D