PDA

View Full Version : Turksportal.Net Dosya Bölümünün Kapılarını Tüm Sitelere Açıyor

VoLkaN BaROs
11.Temmuz.2006, 05:54
Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi olan Turksportal.Net Dosya bölümünün kapılarını tüm FM severlere ardına kadar açıyor.

İsterseniz bireysel bazda, isterseniz site olarak yaptığınız hertürlü FM çalışmalarını sitemiz vasıtası ile tüm FM severlere ulaştırabileceksiniz. Amacımız Fm severlere geniş bir ürün yelpazesi sunmanın yanı sıra FM siteleri ile aynı yolda yürüyebileceğimizi, onlarla hırs, kırgınlık olmadan neler başarabileceğimizi göstermektir.

Yenilenen Turksportal.Net yeni yayın dönemine çok daha farklı girecek. Yeni Turksportal ile üyelerimiz artık kendi dosya alanını oluşturabilecek, bu çalışmalarını tüm FM severler ile paylaşabilecek. Aynı zamanda da dosyaları forumlarımızda yayınlanacak ve buradan FM Severlerin yorumlarını alabilecek. Bunun için yeni yayın dönemini bizlerde sizler gibi iple çekiyoruz...

İşte bu sistemin bir bölümünü yeni siteye geçmeden sizler için başlattık. Bundan böyle çalışmalarını yayınlamak isteyen üyelerimiz FM Geliştirme & Güncelleme bölümünde çalışmasına ait detaylı bilgilerle ilgili konusunu açacak, bölüm yneticimizin onayı için konu beklemeye alınacak, bölüm yöneticilerimiz bu dosyayı sitemize ekledikten sonra konuya onay verip forumlarımızda yorum alması için üyelere açık hale getirecek. Bu şekilde FM Geliştirme & Güncelleme bölümümüz düzenli kalcak. Bu bölümümüz sitemizdeki dosya bölümü ile parelel gideceği için de FM Severler aradıklarını çok kolay bulup yapımcısına istedikleri soruları sorma imkanı yakalayacaklar.

Diğer sitelerden gelecek tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır, umarız bundan böyle aynı yolu paylaşan bireyler olduğumuzu unutmayız, FM Severlere daha çok ürün sunarız...

Vieri
11.Temmuz.2006, 06:15
Öncelikle bu kararımızın hayırlı olmasını diliyorum. Football Manager için çalışmalar hazırlayan emek verenlerin, çalışmalarını Türkiye'nin Football Manager portalı Turksportal'da yayınlarayak daha fazla kitlelere ulaşarak Football Manager severler için çok yararlı olacağını düşünüyorum.

nekop
11.Temmuz.2006, 06:24
hayırlı olsun darısı diger sitelere...:)

Cyzio
11.Temmuz.2006, 09:14
herkese hayırlı olsun

tosunpasa
11.Temmuz.2006, 11:13
herkese hayırlı olsun bu yeni yayın dönemini sabırsızlıkla bekliyorum

TaşkınMahmut
11.Temmuz.2006, 11:55
Fm den anlamayan bazı sitelerde (anlayan anlar) buradan faydalanırlar kendi çalışmamız derler :) Hayırlı olsun. Bence çok güzel bir olay bu yaptığınız.İnşallah CM içinde birşeyler az da olsa olur. Valla burayı çalışmaya boğarım :D

Shani
11.Temmuz.2006, 12:08
Tüm FM severler ve turksportal.net ailesi adına hayırlı olursun.

Eray Dengiz
11.Temmuz.2006, 12:25
Güzel bir uygulama. Hayırlı olsun :)

emircanatici
11.Temmuz.2006, 12:58
sonunda beklediğim an geldi ha o zaman bir duyuru yapayım arkadaslar FM için (eger cm warsa daha fazla) cok güsel programları ve grafikleri size ulastıracagım sizinde cok hosunuza gidecegine eminim

TaşkınMahmut
11.Temmuz.2006, 13:10
Tabi burası SIGAMES in Fm sitesi ama nasıl PES FIFA varsa CM ye de biraz ilgi.Ben VolkaN_BaRoS a da söledim bunuda belirtiyim.Artık herhalde CM bölümüde olabilir.Az detaylı olsada olsun vallaha.Bizi başka yerlerde dolaştırmayn. Fm için buraya CM için başka yere gitmeyelim.2001 den beri bildiğim CM sisi burasıdır.Cm için yine buraya gelmek istiyooom :) Çok güzel çalışmaları hazırlıyorum vallaha CM için.CM bölümünde duyurdum ztn.Ve sponsored by TSI (Turksportal Interactive)İmzasınıda atacam ;;) . Çünkü biz çoğu şeyi buradan öğrendik...

Krusty
11.Temmuz.2006, 13:28
Fm den anlamayan bazı sitelerde (anlayan anlar) buradan faydalanırlar kendi çalışmamız derler :)
Bu tür üslupla olaya yaklaşman düşündürücü gerçekten.Ne olursan ol burda söylememlisin ki sonuçta onların ellerinden de bu geliyor, başka bir şey gelmiyor..;;) Hem eğer öyle bir siteyse kimin ne yaptığını anlarlar, kendi çalışmamız demesinede gerek olmaz ;)

Bu arada bu uygulama iyi olmuş.Zaten amacımız bütün FM'cilere aynı imkânları sağlamak; böylelikle ''turksportal'' adı altında yapılan dosyalardan onlarda yararlanabilecek.Ne mutlu bize :rolleyes:

TaşkınMahmut
11.Temmuz.2006, 14:58
ismin candı yanlış hatırlamıyorsam.İşten anlamıyorlar Fm - CM sitesi açıyorlar ve TSI nin yaptığı çalışmaları biryerlere upload edip kendi çalışmamız diyorlar.Benim demek istediğim bu.Anlamıyorlarsa emek hırızlığı yapıyorlarsa site açmayada mecburi değillerki ;;) Kaynak bile göstermiyorlar.Bir dünya site örneği var TSI nin çalışmasını kendi çalışmasıymış gibi gösteren...

Selman Ozturk
11.Temmuz.2006, 15:14
Turksportal'ın isminin büyüklüğüne,yüceliğine yakışan bu uygulama herkese hayırlı olsun. Umarım bazılarına örnek olabiliriz...

DeDe
11.Temmuz.2006, 16:17
hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle..iyi bir karar bencede..

Universal
11.Temmuz.2006, 16:25
uygulama hayırlı olsun ama bişey anlayamadım sizler onay vermediğiniz zaman açılaıyacakmı ve bu dosyalar için ne gibi kurralar var ona göre yaparız?

Krusty
11.Temmuz.2006, 17:30
uygulama hayırlı olsun ama bişey anlayamadım sizler onay vermediğiniz zaman açılaıyacakmı ve bu dosyalar için ne gibi kurralar var ona göre yaparız?

Batuhan, onay vermeyince tabi açılmaz :) Benim fikrim bu yapacağım dosyaların açılması için kendi çalışmamız olmalı.Bence bu yeter diyorum..;;)
Bu arada yeni siteye ne zaman geçilecek ..? :rolleyes:

Vieri
11.Temmuz.2006, 17:48
tabiki inceleyip sitemize ekleyeceğiz dosyaları.
bununla alakalı ne gibi kurallar olduğunu Forum Kurallarımızı güncellediğimiz bölümümüzde görebilirsiniz.

yeni sitenin ne zaman açılacağı konusunda şu anda oldukça yoğun bir tempomuz bulunmakta. Site ile uğraşan kadronun sadece Turksportal ile uğraşmadığını unutmayalım. Üstelik Fm2007 araştırmasıda aynı zamana denk geliyor. kısacası elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve herhangi bir zaman vermekten kaçınıyoruz

Universal
12.Temmuz.2006, 01:17
peki bu kadar konu ve mesaj yeni siteye taşınacakmı

TaşkınMahmut
12.Temmuz.2006, 01:36
site farklı forum farklı batuhan. Forum yazdığımız yer yine kalıcak ama sadece site değişecek ;;)

tolginho
12.Temmuz.2006, 01:51

Evet suistimalı engellemek için yine kontrolden geçecek. Kurallar da sistem devreye alınınca açıklanacak.

peki bu kadar konu ve mesaj yeni siteye taşınacakmı

Dosya linkleri kademeli olarak dosya sistemine aktarılacak. Aktarma işlemi tamamlandığı zaman da bu bölümü tamamen kaldırmayı düşünüyoruz.

Universal
12.Temmuz.2006, 02:00
yanıtlar için sağ ol.

tolginho
12.Temmuz.2006, 02:01
yanıtlar için sağ ol. Yahu uykun yok mu senin, bu başlıkta mı yaşıyorsun anlamadım :) Ne zaman baksam buradasın.

Universal
12.Temmuz.2006, 02:05
Yahu uykun yok mu senin, bu başlıkta mı yaşıyorsun anlamadım :) Ne zaman baksam buradasın.
yok uykum :) yanıtlarımı bekliyorum ayrıca içime doğdu gene yanıt yazmışındır diye girdim belki gereksiz yazıyorum ama huyum gereği sohbetlerede en konuşmayı yazışmalarda ise en son yazışmayı isterim
iyi akşamlar...

EreN
12.Temmuz.2006, 13:08
Güzel fikirler şimdiden oluşmaya başladı :)

dnz498
12.Temmuz.2006, 16:25
ya çok güzel oldu da benim sorum şey mesela FM ile alakalı çeşitli şeyler üzerindeki editlemelerimizi falan yayınlayabilecekmiyiz mesela temaları türkçe uyumlu hale getirilmesi gibi

mersiniy
16.Temmuz.2006, 18:41
arkadaslar site acayip gelisim gösteriyor yeni yeni seyler cıkıyor insaallah herkese hayırlı olur

cronaldo
16.Temmuz.2006, 18:49
Football Manager sevgisi budur beee abi!!dosya bölümü kapasitesinin 2-3 katına çıkacak :D

LaKe
20.Temmuz.2006, 11:44
Herkese hayırlı olsun. Bize bu imkanları sağlayacak olan TSI Yönetimine teşekkürler ;)

sanalkardes
20.Temmuz.2006, 16:32
Herkese hayırlı olsun arkadaşlar

exlove
21.Temmuz.2006, 22:25
bence bu uygulamanın üyelere hiçbiri yararı olmayacak sadece yılda bir kez türkçe dosyası ile birlikte uyduruktan skin ve update çıkarıp sonra 1 sene yatan ve kendilerine Resmi araştırma sitesi diyen,halbuki datada binlerce hatası olan ve bunları eleştirmeye kalkanlara kötü gözle bakan(yani eleştiriye kapalı dar görüşlü olan) Turksportal kazançlı çıkacak.

Halbuki duyuru yazısında da :umarız bundan böyle aynı yolu paylaşan bireyler olduğumuzu unutmayız, FM Severlere daha çok ürün sunarız... ibaresi bulunuyor.Amaç belli gibi duruyor burada sitede daha fazla dosya olması bu alemde tek olmak diğer siteleri silmek yani yazıyla ters orantılı bir durum.Hatta bu işi böyle söyleyerek üyeler bir bakıma kandırlıyor diyebiliriz.

Türkçe konusunada gelelim birkaç ay önce bununla ilgili bi konu açmıştım izinli mi diye baya bi cevap gelmedi ondan sonra cevap dahi verilmeyen bir cevap(!) verildi.İşin aslı kanımca (%99 doğru olduğunu düşünüyorum) şu:Sigames'den izin alma işi bu işin bahanesiydi ne zaman ki **** bir yama çıkardı hemen TSI ardından bir yama çıkardı ne oldu izin işleri?hani amaç ortaktı?

neyse söyleyeceklerim bu kadardır şimdi gelecek tepkileri merak ediyorum:)) silinebilirde belki yazım(ki bunu yazdıysam kesinlikle silinmez:)))

meddah
22.Temmuz.2006, 00:27
Yeni dosya sisteminin çıkış noktası forumdaki yüklenmeyi ve darmadağınık vaziyetteki, muhtelif sitelerin reklam çabasını önlemek.. Ayrıca, sansürlerin sebebi de, burada bahsedilen reklam çabaları genelde..
İsteyen gelip dosyasını ekleyerek, kendisinin ve sitesinin adıyla yayınlayabilecek. Burada turksportal ın, forumunun ve dosya sayfasının düzenli kalmasının haricinde ekstra bir çıkarını mantık sahibi kimse iddia edemez.

Bu uygulamanın sizi bitireceğini düşünüyorsanız, dosyalarınızı yayınlamaz ve bitmezsiniz. En azından çamur atmaktan daha kolay ve sonuca daha yakın bir çözüm..

Bu çıkış, "Foruma dosya yüklemek kolaydı, sitenin dosya merkezine nasıl yükleyeceğiz" gibi bir kaygıdan kaynaklanıyorsa, gerekli rehberin hazırlanacağını müjdeler, yine de olmazsa ilgili topiclerde yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim..

Biraz saçma sapan da olsalar, mesajdaki diğer konuları da, yukarıda olduğu gibi alakasız topiclerde değil, ait oldukları topiclerde gündeme getirirsen fazlasıyla aydınlatılacağına garanti veririm. Kaldi ki, cevap alamadığını, aldığın cevabın cevap olmadığını iddia ettiğin konuda da, anlamak isteyen herkesin anlayabilceği üç yönetici mesajı var..

VoLkaN BaROs
22.Temmuz.2006, 17:55
bence bu uygulamanın üyelere hiçbiri yararı olmayacak sadece yılda bir kez türkçe dosyası ile birlikte uyduruktan skin ve update çıkarıp sonra 1 sene yatan ve kendilerine Resmi araştırma sitesi diyen,halbuki datada binlerce hatası olan ve bunları eleştirmeye kalkanlara kötü gözle bakan(yani eleştiriye kapalı dar görüşlü olan) Turksportal kazançlı çıkacak.

Halbuki duyuru yazısında da :umarız bundan böyle aynı yolu paylaşan bireyler olduğumuzu unutmayız, FM Severlere daha çok ürün sunarız... ibaresi bulunuyor.Amaç belli gibi duruyor burada sitede daha fazla dosya olması bu alemde tek olmak diğer siteleri silmek yani yazıyla ters orantılı bir durum.Hatta bu işi böyle söyleyerek üyeler bir bakıma kandırlıyor diyebiliriz.

Türkçe konusunada gelelim birkaç ay önce bununla ilgili bi konu açmıştım izinli mi diye baya bi cevap gelmedi ondan sonra cevap dahi verilmeyen bir cevap(!) verildi.İşin aslı kanımca (%99 doğru olduğunu düşünüyorum) şu:Sigames'den izin alma işi bu işin bahanesiydi ne zaman ki addm bir yama çıkardı hemen TSI ardından bir yama çıkardı ne oldu izin işleri?hani amaç ortaktı?

neyse söyleyeceklerim bu kadardır şimdi gelecek tepkileri merak ediyorum:)) silinebilirde belki yazım(ki bunu yazdıysam kesinlikle silinmez:)))
Niyetin ve nereden buraya geldiğin açık, sürekli aynı site ile bizi mukayese ediyorsun. Ama sana daha önceki sorularında da verdiğimiz gibi cevap vereceğiz.

Tekelci olarak karalıyorsun bizi ama bir zamanlar tüm sitelerin dosyalarının burada yayınlandığını, o sitelerin yöneticilerinin buraya gelip dosya eklediğini bilmiyorsun sanıyorum. Ki bundan da gurur duyuyorduk, biz daha büyüğüz veya siz daha büyüksünüz gibi düşüncelere girmeden, aynı amaç içinde olduğumuzu bilerek... Bazı büyük sorunlar nedeniyle aldığımız bir karar ile dosya paylaşımını kapadık. (bu nedenle de yeni kurallarımız gereği site ismi yazılmasını engelldik, o bahsettiğin konu da bu nedenle oluştu, şuan onu da kaldırdık) Ancak yine açtık, isteyen gelsin yayınlasın, sadece kendi sitesinde durmasın buradan da FM severlere ulaşsınlar diye. Kapadığımızda da türlü senaryolar üretilmişti açtığımızda da. Yani anlayacağın bunun bir ortasını bulamazsın... Memnun olanlar gibi olmayanlar da çıkacaktır elbet, saygı duyarız ama buraya gelip çamur atarlarsa o çamuru aynen geri iade etmesini de biliriz.

İstersen dosya alanını açıp nelerin olduğunu hangi çalışmaların Turksportal tarafından yapıldığına bir bak bakalım, yılda bir kez TR çıkarıp yatıyor muyuz? (ki bu kelimeni hiç ama hiç beğenmedim) Senin uyduruk olarak nitelendirdiğin çalışmaları hazırlamak için nice emek veriliyor, ama sen emeğin ne olduğunu bilmeyen guruptan olduğun için bunun değerini de anlayamazsın. Türkçe yamayı biz 4-5 yıldır yapıyoruz, üstelik yama yapmaya senin dediğin gibi "hadi başlayalım" diyip başlamıyoruz. Senenin tüm aylarını bu işe ayırıyoruz. Hem bir tek TR yama çıkarıp köşeye çekilsek bile o Türkçe yama için bu oyunu alan ne kadar çok insan var bunu biliyor musun? Hemde hiç küçümsenmeyecek bir şekilde. Eskiden neyin ne olduğunu anlamayan insanlar artık oyunun Türkçesi var diyerek anlayarak gerçekten bilerek oynuyorlar bu oyunu. Bunla da gurur duyuyoruz, 5 kuruş bile talep etmeden yaptığımız, aylarımızı feda ettiğimiz bir işe birazdaha saygılı olman gerektiğini düşünüyorum.

Senin sene de bir defa çıkarılıyor dediğin Türkçe yama en az 3 versiyon olarak çıkıyor, her bir versyon için aylarımızı veriyoruz bunu da bilmiyorsun demekki. Ayrıca kaç bin cümle var ondan da haberin yok sanıyorum, ya da bir cümlede ortalama kaç kelime var? 30 küsür bin cümle, 600 bin üzerindeki kelime yapısı ile yaptığımız çevirilerin senede kaç defa çıkmasını istersin bunu öğrenebilir miyim? İstersen dosyayının A4 kağıdına bir çıktısını al, 1500 sayfadan oluşan bir çeviriyi Tercümanlık bürolarına götür sana bunların %80-90 ını tam zamanlarını vererek başka hiç iş almayarak ne kadar sürede çevirebileceklerini gör. Üsteklik her şeyde kendimize çıkar sağladığımızı düşünüyorsun, peki bu işlerin hiçbirinden para almadığımızı, o yaptığımız çevirilerin %90 üstü bir kısımının Turksportal tarafından yapıldığını, (kalınına da üyelerimizin yardımcı olduğunu) bu çeviriler için sosyal yaşamımdan ne kadar büyük fedakarlıklar verdiğimizi.... Ama senin için sadece bir yama, tabi öyle ya sen yama çıktığında sadece 5 dakikada indirip oynuyorsun. Ya da onbinler oynuyor... Ama sen o onbinleri hiç düşünmeden buraya gelip yaptığımız işi küçmseme hakkını kendinde bulabiliyorsun...

Grafik, dosya bölümüne de şu şekilde bir açıklama yapmak istiyorum. Biz herşeyden önce bir araştırma sitesiyiz. Bizim birinci önceliğimiz fan siteleri gibi grafik, vs çıkarmak değil, araştırma yapmak ve bu araştırmaları yapan arkadaşların hatalarını bulup ona göre düzeltmeler yapmaktır. Oyunun yapımcısı bile oyunu piyasaya sürdükten sonra defalarca düzeltmeler yapıyor.

Araştırmalar konusunda da Türkiye Araştırması başlığımızı okumanı tavsiye ediyorum. Belli ki o bölümde yazılan onca ağır kelimelere ithamlara nasıl bir uslup ile cevap vermişiz okumamışsın, yapılan eleştirilere nasıl katıldığımızı ve sorunu düzeltebilmek için elimizden geleni yapacağımızı söylediğimizi okumamışsın. Hiçbir eleştiriye (küfür ve hakaret içermeyen) ters tepki göstermedik, göstermeyizde. Küfür edenleri de cevap bile vermeden siteden atarız. Herşeyi geçtim ana sayfamızda TR Araştırma takımının yenilendiğini eski araştırmacıların büyük bir kısmının görevine son verildiğini, yeni isimler ile dataların daha sağlıklı çıkarılması için uğraş verdiğimizi idrak edememişsin...

Eleştirilere kapalısınız, tahammül edemiyorsunuz diyorsun. Ama çıkardığımız yamalar için açtığımız özel hata ve eleşrtiri alanlarını görmüyorsun, Türkiye Araştırması için açtığımız eleştiri başlıklarını grmüyorsun. Sana veya diğer eleştirel yaklaşan hiçbir üyemize ne ters cevaplar verdik, ne de bizi eleştiriyor diye onun aklında kalan bu soruları aydınlatmamazlık yaptık. Konulara girip okuyabilirsin, ama okumadan bunları yazdığına göre yine okumayacaksındır...

Umarım merakını giderebilmişizdir....

Vieri
22.Temmuz.2006, 18:11
Cevabın muhatabı olarak,

Bizler başka sitelerdeki mantık gibi değil her eleştiriye açığız ve mesajları silmiyoruz için rahat olabilir. Ama buraya gelen başka site adminleri cevaplarımızdan sonra nedense attkları mesajları silmekten çekinmiyorlar bunuda anlamıyoruz?

bence bu uygulamanın üyelere hiçbiri yararı olmayacak
Öncelikle üyelere hiç yararı olmayacak senin düşüncendir ve saygı duyarız. Bugun başka sunuculardan dosya indirmek için
insanlar uğraşıp duruyorlar. Mesela bir rapidshare olayı varki ben bile bu siteyi kullanamıyorum. Benim gibi dosya indirmek için uğraşan üyelere bedava sunucularda hizmet veriyorum diyen, biz bir numarayız diye geçinen siteleri görüyoruz. Bu işler üyelerden dilenmekle olmuyor bu bir.. Bizler bu işi hobi olarak seçtik ve hiçbir karşılık beklemiyoruz. Nasıl bir bilgisayar oyununu hobi için satın alıyorsak bu işte bizim hobimiz. Cebimizdeki milyonları sunuculara harcamakta bununla bağlantılı. O yüzden kendi sunucumuzda var hostingimizde var...

Sadece yılda bir kez türkçe dosyası ile birlikte uyduruktan skin ve update çıkarıp sonra 1 sene yatan ve kendilerine Resmi araştırma sitesi diyen
Uyduruktan skinler dediğin çalışmaları kullanan üyeler sayısına bakarsan pekte uyduruk gibi durmuyor.. Olsa bile niye bu kadar insan kullansın? Bana Türkiye'de doğru dürüst skin yapan kişi göster o zaman.. üstüne bugun bu çalışmaları hazırlayan arkadaşlarımız bir çok skin yapımcısına yol göstermiştir. Biz hiç yoktan başkalarının çalışmalarını çalıp çırpıp biz yaptık demiyoruz ve emek verenin hakkını koruyoruz. Bu dosyaların yayın hakkıda bundan doğmuştur zati.. Önüne gelen başka kişilerin ve sitelerin çalışmalarını biryerde bulup izinsiz sitemizde ben yaptım diye yayınlamaktadır. Bunun önüne geçmek diğer Türk FM sitelerine yakınlaşmak, çalışmalarınızı bizde yayınlayabiliriz demek içindir. Türkçeleştirme çalışmasıda uyduruktan çalışmaların yanında oldukça ileri seviyede ve bugün Türkiye'de binlerce kişinin bilgisayarında olan alanında bir numaralı yamadır ve bunu hazırladığımız için gurur duyuyoruz.

Şu anda Türkiye'de Football Manager deyince akla ilk gelen site biz olduğumuza göre FM topluluğuna başka sitelerin çalışmalarını sunmakta reklamını yapmanın bize ne getirisi olabilir ki? Burada üyeler kandırılmamakta üstüne daha kazançlı çıkmaktalar.

Türkçe konusunada gelelim birkaç ay önce bununla ilgili bi konu açmıştım izinli mi diye baya bi cevap gelmedi ondan sonra cevap dahi verilmeyen bir cevap(!) verildi.İşin aslı kanımca (%99 doğru olduğunu düşünüyorum) şu:Sigames'den izin alma işi bu işin bahanesiydi ne zaman ki **** bir yama çıkardı hemen TSI ardından bir yama çıkardı ne oldu izin işleri?hani amaç ortaktı?
Türkçeleştirme çalışması FM2006 çıktığı gibi elimizdeydi ve yayınlamıyorduk. Fakat bir takım emek hırsızları çalışmalarımızı yayınladıkları gibi gereken iletişimi Sigames ile kurduk. Kendi çalışmamızın başkalarının sıfatı altında yapıldığını gördüğümüzdede gereken tepkileri sadece site ekibimizle değil tüm FM topluluğu olarak gösterdik, buradaki admini moderatörü editörü değil üyesine kadar gereken tepkiyi bu sitelere gösterdi. Sigames'in Türkçeleştirme çalışmalarının piyasada olmasına tepkisi olsun ziyani yok umursamıyoruz tepkisiylede kendi çalışmalarımızı hemen sunduk. Sonuç kim karlı çıktı? Tabiki Türk Football Manager Severler...

Eray Dengiz
22.Temmuz.2006, 18:31
ve kendilerine Resmi araştırma sitesi diyen,

Adminlerimiz, moderatörlerimiz zaten tüm eleştirilere cevap vermiş. Fakat benim takıldığım bir cümle oldu. Alıntı yapılan cümlenin, daha doğrusu senin yazdığın cümlenin ne kadar yanlış olduğunun farkındasındır umarım..

Football Manager 2006 - Research (Araştırma Ekibi - Resmi Ekip)

http://img93.imageshack.us/img93/6126/ads305zgx2.th.jpg (http://img93.imageshack.us/my.php?image=ads305zgx2.jpg)

Saygılar.

exlove
23.Temmuz.2006, 01:36
yaptığım eleştirilere verdiğiniz cevaplara saygılıyım fakat aynı cevaplara bende kendime göre doğru olan cevapları rahatlıkla verebilirim.Ama olay uzar bence gerekyok buna.

Birde hurmet herhangi bir siteyle bağlantım yok.A.ddm hakkında konuşuyorsan binlerce üyeleri var türkü yabancı gösterme oplayları varsada bilgim yok

VoLkaN BaROs
23.Temmuz.2006, 02:40
Eleştiri ve karalama arasındaki farkı biliyoruz, buraya attığın o mesaj eleştiriden uzak karalama niyeti taşıyan bir mesajdı. Bizim silmek gibi bir adetimiz yoktur, bu mesajına da olay uzayıp gitsin diye cevap vermedim, sadece bizi üyelerimize veya diğer insanlara başka türlü gösterme niyetinin kanıttan, gerçekçilikten ne kadar uzak olduğunu belirtmek için cevap verdim.

Kendine göre doğruları söyle de bizde bilelim. Bu sitede görev alan her insan hayatlarında belirli noktalara gelmiş kişiler. Biz burada alnımızın teri ile birşeyler yapıyoruz, yasalara insanlara saygılı oluyoruz; olmak için de telkinlerde bulunuyoruz, benim o yukarıda yazdıklarımın bir tanesininin tersini ispatla bırakır giderim burayı...

apaydin2148
23.Temmuz.2006, 03:32
Az önce sizin devamlı bir üyeniz olan arkadaş, bu başlıkda bu tarzda konuşmalar olduğunu söyledi ve girdim. ( ismini vermeye gerek yok, bizlerle konuştuğu için MSN'de siteden dahi atılabilir... :) )

Diğer mesajlara amenna beni ilgilendirmez, herkesin kendi sorunu. Laf ebeliği yapmaya gerek yok, mesajında kimden bahsettiğin belli. Burada çıkıp şu kadar üyemiz oldu falan diye de sana açıklama yapma gereği duymuyorum. Bahsettiğin konudan bizi kast ettiğini anladım, sitemizde 5 yabancı üyemiz var, 3 tanesi thaloxx'un hollanda'dan arkadaşları, diğerleride capriceman'in arkadaşları. Bizden birinin aklına böyle birşey gelmedi dahi, dünyada ki herkesi kendi bakış açınla değerlendirme... Davranışına bir açıklama getirme gereği duydum. Bunları yazan parmakların özür dilemeyide biliyordur umarım.

Evet bir dönem TSİ yönetimi ile sorunlarımız oldu ancak bende, Batuhan'da gerek Tolga gerekse Mustafa ile konuştuk defalarca, artık herhangi bir aramızda sorun olduğuna ben inanmıyorum. Senin varsa onu bilemem, kibirin boyunu aşmış çünkü. Kendimize göre birşeyler yapmaya çalışyıoruz, senin başkalarını küçümseme çaban dahi koskoca resmi siteye yakışmıyor. Senin adına üzüldüm inan bana, abi tavsiyesimi sayarsın, bir insan tavsiyesimi, kendi akranların ile kaşık oyna her zaman. Bizimle alakalı konuşmak burada sana değil 3 tane site adminine düşer. Kafanıza taş düşsede bizden bilmeyin artık, ayıp çünkü. Adminlerinizle bir sorunumuz yok, ne diye ortamı geriyorsun?

Bizlerle bir sorunun varsa, bunu istediğin türde çözelim arkadaşım. Ama bizim ne senle nede TSİ ile var sorunumuz, zorla gelip çatma insanlara.

Her bu siteye olumsuz birşey yazanıda artık bize mal etmeyin lütfen... Bizim kimse ile alıp veremediğimiz yok, sizlerinde lütfen olmasın. Lütfen :)

VoLkaN BaROs
23.Temmuz.2006, 03:44
Abdullah şimdi sana veya sitene bişey diyen mi oldu? Sen niye üzerine alındın?

apaydin2148
23.Temmuz.2006, 03:48
Abdullah şimdi sana veya sitene bişey diyen mi oldu? Sen niye üzerine alındın?

Konudan haberim yoktu, ortak bir üyemiz dahi mesajdaki ince mesajı ! fark etmiş söyledi bana. Sizin mesajların zaten bizle alakası yok, ancak bu arkadaşımızın sende farkındasın niyetinin ne olduğunu. Sammi olmak lazım, ortada yani kime dediği. Adam fırsatı bulsa bizi bir kaşık suda boğacak. Durup dururken ne zaman fırsat bulsa tahrike başlıyor.

VoLkaN BaROs
23.Temmuz.2006, 03:53
hayır hala çözemediğim olay onun mesajında da isminiz veya başka bir unsurunuz geçmiyor. O cümlesinden nasıl kendinize laf edildiğini anladın, bilmediğimiz bişeyler mi var?

Bu arada exlove denilen arkadaş eleştirinin boyutunu hakarete dönüştürdüğü için sitemizden atılmıştır. Turksportal iyi şeyler yaptığ dönemlerde böyel bir iki tanesi muhakkak çıkıp karalamalara başlar. bunların da işi bu napalım, biz de bunları kollamaya devam edeceğiz...

apaydin2148
23.Temmuz.2006, 03:55
hayır hala çözemediğim olay onun mesajında da isminiz veya başka bir unsurunuz geçmiyor. O cümlesinden nasıl kendinize laf edildiğini anladın, bilmediğimiz bişeyler mi var?

Bu arada exlove denilen arkadaş eleştirinin boyutunu hakarete dönüştürdüğü için sitemizden atılmıştır. Turksportal iyi şeyler yaptığ dönemlerde böyel bir iki tanesi muhakkak çıkıp karalamalara başlar. bunların da işi bu napalım, biz de bunları kollamaya devam edeceğiz...

Çünkü bu yabancı üye konusunda birkaç kere bize eleştiri geldi bizde yanıtlamıştık. Arkadaşın bizi sıkı takip ettiği belli. O konu bizle alakalı Volkan, lafı bize yani. Bilmediğin şey bu sanırım.

Vieri
23.Temmuz.2006, 03:59
uzatmaya gerek yok sanırım olayları bizim kimseyle sorunumuz bulunmamakta. Herkese kapımız açık, her eleştiriyede açığız tabi bu dozajını ayarlamıp kişilere hakaret boyutuna ulaşmadıkça.

meddah
24.Temmuz.2006, 19:32
Konu kapanmış görünüyor ama bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim..

Az önce sizin devamlı bir üyeniz olan arkadaş, bu başlıkda bu tarzda konuşmalar olduğunu söyledi ve girdim. ( ismini vermeye gerek yok, bizlerle konuştuğu için MSN'de siteden dahi atılabilir... :) )

Abdullah,

Kimse sizinle konuştuğu için siteden atılmıyor, atılmaz da, yeter ki milletin anasına bacısına küfür edecek kadar dingil olmasın.
Şimdiye kadar siteden atılan tayfanızdan, biri yukarda yazdığım dingilliği yaptı, diğeri de hakaret sebebiyle yazma cezası alınca kendine yeni bir üye hesabı aldı; bunun yasak olduğunu sen benden daha iyi biliyorsun.
Bu tür adamları biz burada barındırmıyoruz; siz barındırıyorsanız sizin sorununuz.

En güzel örnek şu: İki kişi haricindeki yönetici tayfanız tekmil burada; harıl harıl mesaj da yazıyorlar, yorum da yapıyorlar. Kimsenin en küçük bir ayrımcılığına da maruz kalmadılar.
Bir başka örnek: Üç yöneticiniz çeşitli dönemlerde "Ayın Üyesi" seçildi.

Lütfen arada sırada yaptığın böyle abuk sabuk imalardan vazgeç, okuyan bir şey var zannedecek..

apaydin2148
24.Temmuz.2006, 20:44
Konu kapanmış görünüyor ama bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim..

Abdullah,

Kimse sizinle konuştuğu için siteden atılmıyor, atılmaz da, yeter ki milletin anasına bacısına küfür edecek kadar dingil olmasın.
Şimdiye kadar siteden atılan tayfanızdan, biri yukarda yazdığım dingilliği yaptı, diğeri de hakaret sebebiyle yazma cezası alınca kendine yeni bir üye hesabı aldı; bunun yasak olduğunu sen benden daha iyi biliyorsun.
Bu tür adamları biz burada barındırmıyoruz; siz barındırıyorsanız sizin sorununuz.

En güzel örnek şu: İki kişi haricindeki yönetici tayfanız tekmil burada; harıl harıl mesaj da yazıyorlar, yorum da yapıyorlar. Kimsenin en küçük bir ayrımcılığına da maruz kalmadılar.
Bir başka örnek: Üç yöneticiniz çeşitli dönemlerde "Ayın Üyesi" seçildi.

Lütfen arada sırada yaptığın böyle abuk sabuk imalardan vazgeç, okuyan bir şey var zannedecek..

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=5978

buraya bakıp bu imaların nedenini anlayacaksın.

ek olarak diğerlerinin nerede ne yaptığı beni ilgilendirmiyor.ben kendi işime bakıyorum.Daha fazlada bu konu üzerine yazmak istemiyorum

Krusty
24.Temmuz.2006, 21:10
Belki bana düşmeyecek ama; bir üye olarak boşunuza tartışmalara girdiğinizi belirtmek istiyorum.Bütün mesajları okuyanlar, benle aynı kanıda olacaklardır.Kimin ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez; sonuçta ''NEYİN NE OLDUĞU GÖZÜKÜYOR!'' :j: Yani girdiğiniz polemikler saçma :j:

S-B-Z
25.Temmuz.2006, 01:20
ben pek bişey anlamadım açıkcası apaydın o linkteki yazılanlardan.yani sana açıkca bi suç isnat edilmemiş.

apaydin2148
25.Temmuz.2006, 02:03
anlaması gerekenler anlıyordur zaten...

meddah
25.Temmuz.2006, 06:31
( ismini vermeye gerek yok, bizlerle konuştuğu için MSN'de siteden dahi atılabilir... )

Ben hala bu imanın dayanağını göremedim..

O zaman hodri meydan:
Bana seninle msn üzerinden konuştuğu için siteden atılan birini örnek gösterirsen ve ben de gerçek atılma sebebini ispat edemezsem tarayıcımın adres kısmına bir daha turksportal.net yazmayacağım.
Aksi halde şu başlık altında "Asılsız iddia ve imalarımdan dolayı özür diliyorum" yazmayı kabul edersen tabi..

Gelelim ikinci imaya:

Mesajlarınızda forum sitelerinin ismini ve direkt linkini veremezsiniz.

Üyelik gerektiren sitelere üye olunması yada bu sitelerde görev alınması için mesaj gönderemezsiniz.

İlk kural sen burada yöneticiyken de vardı hatta ben üye olurken de.. İkinci kural da birincinin uzantısı ve ondan pek farklı değil.
Kimsenin özel mesajları, telefon dinlenir gibi takip edilmiyor. Üyeden şikayet gelirse "Bana böyle bir özel mesaj geldi" diye, kontrol edilip iddia doğru ise ceza uygulanıyor.
Kaldı ki, izinsiz reklam yapmak senin sitende de yasak..

Özel mesaj yoluyla reklam yaptıkları ve üyelerden kendi sitelerine üye olmalarını istedikleri için siteden atılanlar listesi:

megataraftar
b@tu
karaoglan
ozan_14
tolgahan132t

İçlerinde seninle-sizinle doğrudan alakası olanlar var mı?
Mukabil, özel mesaj yoluyla reklam yaptığı tespit edildiği halde, siteden atılmayan iki kişi var, ikisi de senin sitenin yöneticileri.

Hodri meydan teklifimi bir düşün; ama istersen sen bu konu hakkında konuşmak istememeye devam et.

apaydin2148
25.Temmuz.2006, 12:24
o linkte görmenizi istediğim şeyi burada yayınlayım o zaman

[quote]Alıntı:
cifaaa tarafından gönderildi
bana demin özel mesajdan değil ama msn den kendi sitesinin reklamını yaptı ben bunu nasıl kanıtlıyacam

Eğer Plus kullanıyorsan "Sohbet Günlük Dosyaları" adlı text dosyaları vardır. Orada bütün konuşmalarınız yazar. Onu bize yollaman yeterli Cihan.[quote]

bilmiyorum da benim burada gördüğüm ile ilk mesajımda parantez içinde yazdığım arasında %100 bir ilişki var.

Zaten ben kimseye benmile MSN üzerinden konuştuğu için atıldı demedim ve sadece benimle konuştuğu içinde atılacak demedim örneğini gösteremezsin sadece MSN'de ben bizim sitemizle ilgili konuşursam atılır gibi birşey dedim ki öyle birşey de çok saçma yolda giderken sağına baktın diye siteden atılmak gibi mantıksızca birşey oluyor o.

Bu durumda imalarımın yanlış olmadığı kanaatindeyim.

Burak Duran
25.Temmuz.2006, 12:40
gördüğün üzere üye rahatsızlığını bildirmiş biz durduk yere bişey yapmamışız açık ve net

Krusty
25.Temmuz.2006, 14:36
Benim anlamadığım o rahatsız olan üyede kendi sitesinin reklamını yapıyor.Şikayet edeyim diye şikayet ediliyor bu tür olaylar.Çünkü kimse kimseyi rahatsız etmiyor, sadece 1 kez söylüyor.Bu rahatsız etmek mi oluyor? Hem anlamadığım msn'de istediğin şeyleri konuşamaz mısın? Sonuçta siteden ayrı insanlar oluyoruz msn'deki sohbetlerimizde ;) .. Bana o kadar çok kişi sitesini söyledi ama gelipte burda kimseyi ''şikayet edeyim diye etmedim.'' Sonuçta msn ayrı, TSİ ayrı. Msn'deki olaylara karışmamanız gerekiyor. Çünkü olay 3 kişiye site söyledim diye; benim de başıma geldi.

Burak Duran
25.Temmuz.2006, 14:48
dediğimiz gibi adam rahatsızlığını belirttiyorsa ve reklam yaptığını kanıtlıyorsa biz karışırız olay bizi bağlar hala gelir. o zaman o iki kişi arasında olan konu bize taşınmış oluyor sonuçta site görevlileri olarak bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz

Vieri
25.Temmuz.2006, 14:52
zamanında turksportal yöneticilerinin topuna küfür edip msnde küfür şov yapan kişileri barındırmayız tabiki abdullah, ama gel gelelimki forum haricinde başka bir yerde isteyen istediği reklamı yapsın buna biz karışamayız. Biz mümkün oldukça forum kurallarında yer alan maddeler doğrultusunda açılan konulara ve atılan mesajlara el atıyoruz. Üyeden bir şikayet veya bir talep geldiği doğrultuda araştırma yapmak ve yardım etmekte bizim hakkımızdır. Eğer bir üye reklam yapıyorlar msnden nasıl kanıtlayacağım diyorsa bu sebeple siteden atılma söz konusu olamaz.

Ayrıca konu iyice dağıldı. Amacımız FM severlere Türklerin yaptıkları çalışmaları yaymak değil mi? Daha önceden bir takım sitelerde bizim çalışmalarımız yayınlandığı zaman nasıl ismimiz siliniyorsa ve reklam yapılmasın burada deniyorsa bizde zamanında buna aynı şekilde izin vermiyorduk. Fakat anladıkki böyle yaparsan zararı fm severlere. Şimdi ise hiç bir sitenin bize başvurusunu red etmedik, bizlerün üstünde durduğu konu yine emek veren, bakın üye gidiyor bir unofficial fan sitesinde gördüğü çalışmayı geliyor buraya yayınlıyor yapımcı izni olmadan, sonra bir sürü teşekkür ederimü, ellerine sağlık, sen bir numarasın mesajları ile diğer üyeler kandırılıyor. Bu tip çalışmalar yayınlayamayız tabiki.

Biz dosya bölümünü tüm site çalışmalarına açtık, yapımcısı gelirde bize böyle böyle bir dosya var sizin sitenizdede yayınlamak istiyorum veya dosyalar bölümüne arzu ettiği şekilde konu başlığını açıp tanıtımını yaparsa bizler buna karşı değiliz. Birisi kuyuya bir taş attı, yaramaz bu sistem diye bizi aklı sıraca kötüledi, olay nerelere taşıdı...

Turksportal'da yönetici veya görev almak isteyen bir çok arkadaşımız oluyor, bize msnden olsun emaille olsun bir sürü başvuru alıyoruz, haliyle hepsine olumlu cevap veremiyoruz. Başka sitelerde görev almak onlarında hakkıdır buna karşı değiliz. Ama bazı artniyetli insanlar sitemizi sırf karalamak veya buradan nasıl üye çarparım mantığı ile kullanmakta bu yüzden bu tiplerle muhattap bile olmak istemiyoruz, ek olarak cm fan yönetimi ile herhangi bir sorunumuz bulunmamakta sorunumuz olan bazı barındırdığınız kişiler. Cmturk sitesi ile içeriğimizi paylaşıyoruz banner değişimi bile yaptık. fifa.cm.tr zaten yaptıkları hata ile bitti. Aklıma başka sayabileceğim kaliteli site bile gelmiyor.

apaydin2148
25.Temmuz.2006, 18:04
--------------------------------------------------------------------------------

dediğimiz gibi adam rahatsızlığını belirttiyorsa ve reklam yaptığını kanıtlıyorsa biz karışırız olay bizi bağlar hala gelir. o zaman o iki kişi arasında olan konu bize taşınmış oluyor sonuçta site görevlileri olarak bizde yardımcı olmaya çalışıyoruz

zamanında turksportal yöneticilerinin topuna küfür edip msnde küfür şov yapan kişileri barındırmayız tabiki abdullah, ama gel gelelimki forum haricinde başka bir yerde isteyen istediği reklamı yapsın buna biz karışamayız. Biz mümkün oldukça forum kurallarında yer alan maddeler doğrultusunda açılan konulara ve atılan mesajlara el atıyoruz. Üyeden bir şikayet veya bir talep geldiği doğrultuda araştırma yapmak ve yardım etmekte bizim hakkımızdır. Eğer bir üye reklam yapıyorlar msnden nasıl kanıtlayacağım diyorsa bu sebeple siteden atılma söz konusu olamaz.

açıklama için teşekkürler Vieri yeni sisteminiz inşallah tüm FM severlere hayırlı olur

Burak Duran
25.Temmuz.2006, 18:07
kendince karşılaştırma yapmışsın ve yardımcı olmak atılmak farklı şeyler :D

Neva
25.Temmuz.2006, 18:37
Vieri Demiş ki (Pardon Quote yapmayı beceremedim):

Eğer bir üye reklam yapıyorlar msnden nasıl kanıtlayacağım diyorsa bu sebeple siteden atılma söz konusu olamaz.

Hürmet Demiş ki:

dediğimiz gibi adam rahatsızlığını belirttiyorsa ve reklam yaptığını kanıtlıyorsa biz karışırız olay bizi bağlar hala gelir.

İlk olarak beni bilen bilir, onlar da her hangi bir başka spor sitesiyle alakam olmadığını bilirler..

Ama olaya el koymadan da duramadım.. Şimdi çok çelişkili bir durum var.. Bir insanın kendisini MSN' de rahatsız ettiklerini kanıtlamasının bir yolu olmadığı yukarıdaki vieri' nin sözlerinden anlaşılıyor..

Soru: MSN' den rahatsız ediliyorum, nasıl kanıtlayacağım?..

Cevap: Kanıtlayamayacaksın..

Soru: E ne yapmalıyım şimdi?..

Cevap: Seni rahatsız eden adamın nickine sağ tık yap ve onu bloke et..

Soran Kişi: Tamam abi, sağol..

Ve olaylar gelişir..

Bu olaya daha kesin çözüm, kişinin tanımadığı ve tanımak istemediği kişilere MSN adresi dağıtmaması, dağıttığı zaman da, örtmenim bu bana reklam yolluyo tadında şikayetlerle gelmemesi..

Forumda yaş ortalaması sıkıntısı olduğunu biliyorum, ama bu 10 yaşını geçmiş bir insan evladının da MSN' den rahatsız edildiğinde karşı koyamayacak, psikolojisini bozacak, hayatını değiştirecek sonuçlar doğurmayacağı gerçeğini değiştirmiyor..

Bence şöyle yapalım, gerek fiziksel, gerekse zeka yönünden 7 yaşın altındaki üyeler şikayet edebilsinler.. Geri kalanlar şikayet etmesinler, kendileri halletsinler..

Ne saçma bir olay bu, bir de sabahtır tartışılıyor, üstelik çözümlenemiyor da..

Haddim olmayarak gülüyor, gülüyor, gülüyorum.. :D:D

meddah
25.Temmuz.2006, 18:49
Abdullah, sen maksatlısın.. Ben bunu anladım..

TaşkınMahmut
25.Temmuz.2006, 18:50
zaten sorun yokta bana dediki msnde reklam yaptın. sende o sözü diyince Mustafa mesaj yazma gereği duydum.Neyse fazla germeyelim.O günde üyeliğim silinsin derken Mustafa CM yi koruduğum için aşalanıcaksam üyeliğim silinsin ben reklam felan yapmadım dedim.

SONUÇ: Turksportal FM Türkiye Aleminin en büyük 'RESMİ' Araştırma sitesidir.Büyükler kısakanılır ve böyle tartışmalar ortaya çıkar ;;)

Burak Duran
25.Temmuz.2006, 18:50
ya şuna açıklamak istiyorum banlamak yardımcı olmak farklı şeyler ama diğer dediklerine katılıyorum :)

Vieri
25.Temmuz.2006, 18:56
valla biz kendi yağımızda kavruluyoruz daha iyisini yapabilmek için uğraşıyoruz, seven sever sevmeyen sevmez, girmez olur biter. Dosya paylaşmak isteyen kurallarımıza göre paylaşır Turksportal üyesiz kalmaz :)

Neva
25.Temmuz.2006, 19:00
Bir şey daha soracağım.. Diyelim ki ben buradan birini MSN' ye ekledim, adam bana webcam' den orasını burasını gösterdi..

Bu durumda Turksportal' ın arkadaşa bir yaptırımı olacak mı?..

Yani adamı eklemişim, webcam' i kabul etmişim, dahası adama o hareketi yapacak kadar yüz de vermişim, dahası oturup izlemişim..

Anlatabilmişimdir umarım olayın anlamsızlık boyutlarını..

Vieri
25.Temmuz.2006, 19:04
valla neva alemsin :D

bu site bana bunu dedi turksportal amca döv onu der gibi :D

TaşkınMahmut
25.Temmuz.2006, 19:07
:) :) bence tartışmaya gerek bile yok. TSİ En büyüktür .Dosyaları isteyen tüm siteler paylaşabilir.Başlıkta bu.Bence dağıtmayalım.Daha önceki mesajlarımdada belirttiğim gibi süper bir uygulama.FM2007 ile beraber bu uygulamada baya bir server yüklenmesi olacak TSİ ye.Çünkü TSİ FM nin EN BÜYÜK ''RESMİ'' araştırma sitesi

Burak Duran
25.Temmuz.2006, 19:09
neva süperdi bu yaklaşım şeklin.... Mustafa sana katılıyorum isteyen gider hiç farketmez :D (biraz çarşı grubunun tezahüratı oldu ama)

VoLkaN BaROs
25.Temmuz.2006, 19:24
Ben olaya son noktayı koymak istiyorum, bu mesajımdan sonra rica ediyorum konuyu uzatmayalım. Cevap vermek istediğiniz mesaj veya kişi varsa Ö.M. veya E Posta'sını kullanın. Uzatılırsa tek tek sileceğim mesajları bilginize...

En başta şunu belirtmek istiyorum, Turksportal üye tabanlı bir sitedir. Hertürlü düzenini ayarlamalarını üyeleri için yapar. Üyeleri rahat etsin, mutlu olsun diye site üzerinde çeşitli düzenlemeler yapar ki yakında üyelerin ceza almalarını zorlaştıracak, forumdan atılmalarını en aza indirecek bir sistem getireceğiz.

MSN üzerinden yapılan konuşmalara karışmayız, ancak konuşan kişiler forumlarımıza üye ise ve bu konuşmalar bizi kötüleyici nitelikte ise buna da karışma hakkımız vardır.

Abdullah, ben seni severim ancak yanlış kişilerle berabersin. Bize ağza alınmayacak derecede küfür etmiş kişileri yönetiminde barındırıyorsun. Bundan oldukça rahatsız oluyoruz. (cevap vermek istersen öm veya msn kullanabilirsin)

Şunu da belirteyim, bizim hiçbir sitenin burada çalışmalarını yayınlamasına ihtiyacımız bulunmuyor. Biz istiyoruz ki insalnalr gelsin çalışmalarını yayınlasınlar daha çok kullanıcıya hitap etsin. tabi bu sadece bizim bazımızda değil, tüm siteler bazında böyle... Tüm siteler kapılarını açsın birbirine ki FM seveler daha çok dosyaya & bilgiye daha kolay ulaşabilsin...

Yok efendim biz SIGames'den tonlarca para alıyormuşuz, yok efendim üyelerin sırtından toınlarca para kazanıyormuşuz. Bunları geçelim. Biz yaptığımız bu iş nedeni ile 1 tek kuruş almışi değiliz SIGames yada başka bir kuruluştan. Sadece oyun data araştırmaları için Türker'e bir miktar ücret ödüyor SIGames o da telefon görüşmelerinde vs tükeniyor.

Turksportal yayın hayatını tamamiyle kendi ayakları üzerinde sürdürüyor, kendi sunucularında hizmet veriyor ve bu şekilde de sürdürmeye devam edecektir.

Biz SIGames ile oyunun orjinaline Türkçe konulsun diye o kadar çok görüşme yaptık ve yapıyoruz ki. Hatta ben onlara ücret vermeyin ben tek başıma bile yaparım önerisi sunuyorum. Sadece sizler yararlanın, sizler sevdiğiniz bu oyunu doyasıya oynayın diye...

Bizler yaşınıbaşını almış, iş hayatında belli yerlere gelmiş insanlarız. Kimsenin kaprisleri ile çekememezlikleri ile uğraşacak ne zamanımız var ne de isteğimiz. İsteyen bizimle dost olur insanlığımızı paylaşırız karşılıklı, istemeyende bize çamur atarak kısır hayatlarını sürdürüp gider...

oSa
10.Ağustos.2006, 18:39
Yapılan tartışmaları direk geçip, aldığınız bu güzel karardan ötürü sizleri tebrik ediyorum. Önceki durumun saçmalığı hakkında o kadar yakınmıştım ki böyle bir sonuca varmanız inanın beni çok sevindirdi. Sonuçta bu işi yapan amatör kişiler (herhangi bir maddi kazanç elde etmeyen ve sadece FMyi sevdiği için çaba gösteren kişi ve siteler) olarak hepimizin tek bir ortak amacı vardır; o da FMyi daha çok kişiye sevdirebilmek ve zaten FM hastası olmuş kişilere ise daha güzel bir FM sunabilmek. Bu amaçla FM siteleri arasındaki anlam veremediğim çekememezlik, sansürleme, görmezlikten gelme gibi durumların sonra ermesi dileğiyle...

Onur Serkan

niceray
15.Ağustos.2006, 20:59
Hayirli Ola

Jeust
06.Eylül.2006, 02:01
Hayırlı olsun ne diyelim :)

RoNNiE91
10.Ekim.2006, 21:18
hepimize hayırlı olsun...