PDA

View Full Version : İnanmanızı tavsiye ederim!

Bulut
07.Nisan.2005, 12:33
• ordegin vakvaklamasinin yanki yaratmadigini ve bunu kimsenin aciklayamadigini?
• dunyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arizalarin %23 unun, makinenin ustune oturup kendi popolarinin fotokopisini cekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldigini?
• yasamin boyunca uyku sirasinda yaklasik 70 bocek ve 10 orumcek yiyecegini?( Mmmmh!!
• idrarin zifiri karanlikta parladigini?
• eger cok siddetli hapsirirsan, kaburgalarindan birini kirabilecegini?
• hapsirmayi engellemeye calisirsan,basindaki veya boynundaki damarlardan birinin yirtilabilecegini ve olebilecegini?
• hapsirdigin sirada gozlerini acik tutmaya calisirsan, yerlerinden firlayabileceklerini?
• domuzlarin vucut yapilarindan dolayi hicbir zaman baslarini yukari kaldirip gokyuzune bakamadiklarini?
• dunya nufusunun %50 sinin hic telefonla konusmadigini?
• farelerin ve atlarin kusamadiklarini?
• 1 saat sureyle kulaklikla birsey dinlemenin kulaktaki bakteri sayisini %700 arttirdigini?
• cakmagin kibritten once bulundugunu?
• parmak izleri gibi dil izlerinin de her insan icin benzersiz oldugunu?
• bu yaziyi okuyan insanlarin %75 inden fazlasinin, dirseklerini yalamaya calisacaklarini:)
Deve kuşlarının gözleri beyinlerinden büyüktür
Timsahların ağızlarını açma güçleri kapama güçlerinden daha azdır
Karınca deliklerinin girişi her zaman kuzey"e bakar
En zehirli hayvanın altın kurbağa olduğunu biliyor muydunuz?
Bir insanın damarları arka arkaya konulduğunda dünyanın çevresini 2 defa dönececek kadar uzunluktadır.
:Bir çift sineğin sadece nisan-mayıs aylarında bıraktıkları yumurtaların tamamından sinek çıksa idi, dünyayı 14 metre kalınlığında bir sinek tabakası kaplar
Nobel barış ödüllerinin kurucusu Alfred nobel aslındA dinamit yapımcısıydı
Dünyanın en soğuk yeri güney kutbu olup sıcaklık -80 ve -90 civarındadır
Tarihte en uzun hakimiyette kalmış sülale Osmanlı sülalesidir: 623 yıl

Bunları Biliyor muydunuz???
(bilgiler yenilenmiştir)

Bilge Kağan
11.Nisan.2005, 11:46
helal olsun sana.okudum ve hakkaten inanamadım. :?:

Bulut
11.Nisan.2005, 11:50
helal olsun sana.okudum ve hakkaten inanamadım. :?:
Valla cidden okuduysan sağol :!: (b)

Bilge Kağan
11.Nisan.2005, 12:01
asıl ben sana teşekkür ederim.çok güzel bir konu ve güzel bir yazı olmuş.okudum bişiler öprendim. (b)

Bulut
11.Nisan.2005, 13:24
asıl ben sana teşekkür ederim.çok güzel bir konu ve güzel bir yazı olmuş.okudum bişiler öprendim. (b)
Yok rica ederim sizlere bilginize bilgi kattıysam ne mutlu bana! (b) :g:

capriceman
01.Mayıs.2005, 22:57
Abi vay be okudukça okudum heyttt

ToFy
02.Mayıs.2005, 01:21
ben bunların hepiicinii radyo programımda okumuştum daha önceden tşkler sergio (k)

Bulut
02.Mayıs.2005, 01:34
ben bunların hepiicinii radyo programımda okumuştum daha önceden tşkler sergio (k)
ne olacak klavyeme yapışmadı ya :mrgreen: maksat forumdaşları bilgilendirmek (b) :mrgreen:

KSKManiac
02.Mayıs.2005, 18:04
Yanliz yanlislik var ayni seyi yazmissin birinde 2 birinde 200

Bir insanın damarları arka arkaya konulduğunda dünyanın çevresini 2 defa dönececek kadar uzunluktadır.

Bir insanın damarlarının uzunluğunun dünyayı 200 kere dolaşabileceğini biliyormuydunuz?

Başkan John F.Kennedy,20 dakkada 4 gazete okuyabiliyordu. (bende okuyorum :D)bide okudugun gazeteye bagli...

Ünlü satranç ustası Kasparov saniyede 120 hamle düşünebilmektedir . IMKANSIZ, bak ben 18 yas alti satranc milli takimindayim , saniyede 3,4 hamle ancak hesaplanir kim olursa olsun.... yani çogu atmasyon bu yazilanlarin...

emirduman
02.Mayıs.2005, 18:15
Ya hepsini okuyamadım ama müthiş bilgiler............

capriceman
02.Mayıs.2005, 20:27
hmmmmmmmmmmmmmm genede uğraşmış sergio eline sağlık

KSKManiac
02.Mayıs.2005, 22:47
copy paste rulz :P kendisi yazmis olamaz hepsini , sadece biryerden bulmaya ugrasmistir... bu arada 120 hamleyi degistirmis :D cakal :D

Dünyadaki hayvanların yüzde sekseni altı ayaklıdır. karincadir heralde :D yoksa bu kadar cok olmaz :D

Bulut
03.Mayıs.2005, 02:35
copy paste rulz :P kendisi yazmis olamaz hepsini , sadece biryerden bulmaya ugrasmistir... bu arada 120 hamleyi degistirmis :D cakal :D

Dünyadaki hayvanların yüzde sekseni altı ayaklıdır. karincadir heralde :D yoksa bu kadar cok olmaz :D
1. si hiç bir şeyi değiştirmedim!...
2. si ben nasıl olursa olsun buraya yazmışım beğenen okur sağolsın, (b)
beğenmeyen de yine sağolsun!...

MRe
03.Mayıs.2005, 02:51
Yanliz yanlislik var ayni seyi yazmissin birinde 2 birinde 200

Bir insanın damarlarının uzunluğunun dünyayı 200 kere dolaşabileceğini biliyormuydunuz?

Başkan John F.Kennedy,20 dakkada 4 gazete okuyabiliyordu. (bende okuyorum :D)bide okudugun gazeteye bagli...

Ünlü satranç ustası Kasparov saniyede 120 hamle düşünebilmektedir . IMKANSIZ, bak ben 18 yas alti satranc milli takimindayim , saniyede 3,4 hamle ancak hesaplanir kim olursa olsun.... yani çogu atmasyon bu yazilanlarin... kopyala yapi$tir olayindan daha ne bekliyorsunki sende ;)

Bulut
03.Mayıs.2005, 02:55
Tekrar yazıyorum;

1. si hiç bir şeyi değiştirmedim!...
2. si ben nasıl olursa olsun buraya yazmışım beğenen okur sağolsın, (b)
beğenmeyen de yine sağolsun!...

BİR DE ŞUNU EKLEMEK İSTİYORUM;
beğenmeyen kendi yazsın!... Ben o kadar (ne şekilde olursa olsun) yazdım :!:

kaptanonder
03.Mayıs.2005, 04:28
sergıo yazdıkların çok güzel ama geneli aynı olmasa daha güzel olacaktı sende biliyormusun sergio bu yazıda her bes yazıda aynı yazıyı yazdığını--- (d) :mrgreen: (ı) (k) (m) biliyormuydunuz<<<>>>>bilmiyorsanız okuyunuz yazılar en üst tarafdadır.. :mrgreen: pardon ilk sayfadaymışş :mrgreen: (b)

MRe
03.Mayıs.2005, 18:57
kizma :P , kötü b$ey demedik sende ;)

MRe
03.Mayıs.2005, 18:58
kaptanonder =)))

kaptanonder
03.Mayıs.2005, 19:11
MRe herzaman hespiri yapmak gerekiyor segio güzel konulara elmatmıs tebrik etmek gerekir (b)

Genghis_Khan
03.Mayıs.2005, 19:16
Dünyada ilk defa bir müslüman(Saadettin Teksoy) kutuplarda namaz kılmıştır.
Ama abdestsiz kıldığı için kabul olmamıştır :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bulut
21.Mayıs.2005, 02:19
Dünyada ilk defa bir müslüman(Saadettin Teksoy) kutuplarda namaz kılmıştır.
Ama abdestsiz kıldığı için kabul olmamıştır :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: (d) :mrgreen:

Güzel espri (b)
Bu arada bilgileri yeniledim :!: (b)

capriceman
21.Mayıs.2005, 04:45
Yahu adam yazmış okuyun işte yorumuda içinizde ututn adamın suçu ne?

VoLkaN BaROs
21.Mayıs.2005, 04:50
şimdi arkadaşlar bu tür yazılar herkese maille geliyor, sergio' da bunlardan hatırladıklarını oturup yazmıştır, yada kendine gelen bir maildeki bilgileri paylaşmıştır..

şimdi copy/pastle diye arkadaşımızı üzmeyelim dilerseniz öyle bile olsa paylaşım paylaşımdır :)

Bulut
21.Mayıs.2005, 04:54
Yahu VoLkaN BaROs zaten ben reddetmiyorum bunları ben yazmadım bazı yerlerden birleştirerek buraya sizlerle paylaştım :mrgreen: :mrgreen: (b)

umutcanerkut
20.Aralık.2005, 00:36
abi beğenmiyen okumasın bu kdr basit yaw