PDA

View Full Version : FM bir oyun değildir!Yaşam biçimidir...

Lim10
21.Temmuz.2006, 03:07
FM hakkındaki görüşünüz.Sizin için ne ifade ediyor?Ve asıl soru; sizin için sadece bir oyundan ibaret mi, yoksa günlük planlarınız; yani hayatınızın içinde sürekli yer alan bi kavram mı.Benim için .........Söylememe gerek yok:D , diğer 185 msjımın herhangi birinde bu cvp mutlaka vardır zaten.Hadi buyrun arkadaşlar:D ...

izzet
21.Temmuz.2006, 03:34
Gecelerimin kâbusu... :)

anadolu184
21.Temmuz.2006, 05:14
gecelerime bir günes gibi doguyor:D :D :D...

SefaReis66
21.Temmuz.2006, 05:17
sağlığa zaralı :D

musty17
21.Temmuz.2006, 07:00
saat sabah 6..ben hala fm oynuyorum..buna oyun diyenin gözü çıksın :)

mlt44
21.Temmuz.2006, 09:26
Esrarengiz Birşey :)

canerduzgun
21.Temmuz.2006, 10:22
Her eve lazım.Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamak lazım:D:D:D
Siagara gibi alışkanlık yapıyo:D:D

tonifan30s
21.Temmuz.2006, 12:41
süper bi oyun bu fm ya hayatımın parçası oldu

Cyzio
21.Temmuz.2006, 12:55
fm ve pes hayatımın bi parçası bu oyunlar olmasa çıldırırdım

istanbul1453
21.Temmuz.2006, 13:54
Yukardakileriiiin hepsiii :D

Universal
21.Temmuz.2006, 14:53
İnsanı asosyal yapan bir oyun.

Silent Island
21.Temmuz.2006, 15:38
abi sigara paketlerine yazıyorlar ya "SAĞLIĞA ZARARLIDIR"diye fm 2007'ye de aynı uygulama yapılacakmış.

HellhammeR
21.Temmuz.2006, 15:48
FM bizler için tabiki bir yaşam biçimi ben 28 yaşındayım ve yaklaşık nerdeyse 18 senedir menejerlik oyunları oynadım piyasadaki bütün menejerlik oyunlarını oynadım fakat fm serilerinde durdum gerçekçiliği ve bizleri sıkmadan ekranbaşına kitleyen bir oyun bu oyun sayesinde tv de maç seyrederken takımların ve oyuncuların taktiklerini artık hepimiz kağıtlara dökebiliyoruz mesela benim bir defterim var görseniz taktikler oyuncu isimleri antreman programları antrenör isimleri(Ben FM ye biraz kendimi kaptırdımda)fm de bulduğumuz genç isimlerin büyük takıma transfer olması fm oynerken mahmut hanefiyi antalya spora almıştım bir iki ay sonra gerçek oldu mahmut hanefi fenerbahçeye transfer oldu oyunun gerçekçiliği bir kez daha kanıtlandı.İş yerindede fm konuşulur kim hangi takımı yönetiyor taktik oyuncular kağıtlar havalarda uçuşur son olarak bir anı taksimde bir barda doğumgünü partisi kızlar erkekler karışık ortam biraz soğuk gibi birden kankiyle fm muhabbeti açıldı ve hemen hemen bütün erkekler toplanıp başladık sohbete kızlar çok sıkılmıştı fakat bizler acaip eğlenmiştik her zaman her yerde FM iyi eğlenceler başarılar.

cüneyt11
21.Temmuz.2006, 15:49
bence tek kelimeyle açık ve net. --bağımlılık--.

Lim10
21.Temmuz.2006, 16:22
Ohh ne güzel ya bütün arkadaşlar aynı fikirde nerdeyse.Bende bi manyak benmiyim diodum:D ...

Eguet
21.Temmuz.2006, 16:58
aynen katılıyorum ve ayrıca kaba yerimin uyusmasına sebep olan oyun :D:D:D:D:D

ALİ_can
21.Temmuz.2006, 17:31
evden dışarı çıkmaz oldum:D annem zorla pc yi kapattırmasa kapamıcam. pc yi kapatınca o maçta şöle taktik yapsam öle olmazdı o adamı deil şunu alsam böle olurdu. yarın kesinlikle bu adamın transferinde son noktayı koyacam vs vs söleniom:D bazı geceler uykumda büyük takımlara karşı cl yi kaldırdığımı görüyorum:D

manwhowalksalone
21.Temmuz.2006, 17:54
Kaba yerimin uyuşmasına ve beni asosyal yapan bir illet...

life law
21.Temmuz.2006, 17:58
hayatimin parcasi fm.
fm siz hayat asla.....

nekop
21.Temmuz.2006, 18:12
sabah kalkınca ilk actıgım ve gece yarısına kadar kapatamadıgım sey...

dreams_19
21.Temmuz.2006, 18:55
Bu oyun çok farklı. Ben hiçbir oyuna böyle bağlanmadım. saatlerce oturupta başından kalkmadığım olmadı. Bence başlamamak lazım bu oyuna. Bu batağa düşmemek lazım. Bağımlılık yapıyor yav

atlantis_fb
21.Temmuz.2006, 20:15
gerçek hayatta kendimi menajer hissetmeme neden olan illet

eser3131
21.Temmuz.2006, 21:41
Bu Oyun Yüzünden Hangi Takımı Alırsam - Kötü Maçlarda Sinirden Adamların ne Anasından tut avradına Kadar Gidiyor - Bi Yandan Gerçek Managerlik Hakkında Bilgi Sahibi Olurken - Diğer Yandan Küfür Yeteneğim Gelişiyor :D

dentaconstantin
21.Temmuz.2006, 21:46
bence oyunun üzerinde 18 yaşından küçükler oynamamalı yazmalı:D

Lim10
21.Temmuz.2006, 22:49
Arkadaşlar ben kaba yerimizin uyuşmaması için bikaç şey biliyorum kendi bulduğum::D .
1-Sürekli aynı şekilde oturmayın,
2-Arada bir omuzlarınızı belinizi falan oynatın, kalkıp oturun,
3-Maçlarda maçı başlattıktan sonra koltukta oturmayın(taktik verirken hariç,ama ben bazen o zaman bile ayakta veriyorum taktiği) ayağa kalkın pc nin karşısında eller bağlı bi şekilde maçı izleyin.Hem insan kendini harbiden o takımı çalışıtırıyo gibi hissediyo:D

Bunları yapın bakın farkı görüceksiniz.Yaw bizde sanki doktor gibi konuştuk:D.Ama hakkaten faydası oluyo...:p

the_dunker
21.Temmuz.2006, 22:52
bu msj ı yazarken bile bir yandan fm oynuyorum daha ne olsun..

westsideboy
21.Temmuz.2006, 23:44
FM bizler için tabiki bir yaşam biçimi ben 28 yaşındayım ve yaklaşık nerdeyse 18 senedir menejerlik oyunları oynadım piyasadaki bütün menejerlik oyunlarını oynadım fakat fm serilerinde durdum gerçekçiliği ve bizleri sıkmadan ekranbaşına kitleyen bir oyun bu oyun sayesinde tv de maç seyrederken takımların ve oyuncuların taktiklerini artık hepimiz kağıtlara dökebiliyoruz mesela benim bir defterim var görseniz taktikler oyuncu isimleri antreman programları antrenör isimleri(Ben FM ye biraz kendimi kaptırdımda)fm de bulduğumuz genç isimlerin büyük takıma transfer olması fm oynerken mahmut hanefiyi antalya spora almıştım bir iki ay sonra gerçek oldu mahmut hanefi fenerbahçeye transfer oldu oyunun gerçekçiliği bir kez daha kanıtlandı.İş yerindede fm konuşulur kim hangi takımı yönetiyor taktik oyuncular kağıtlar havalarda uçuşur son olarak bir anı taksimde bir barda doğumgünü partisi kızlar erkekler karışık ortam biraz soğuk gibi birden kankiyle fm muhabbeti açıldı ve hemen hemen bütün erkekler toplanıp başladık sohbete kızlar çok sıkılmıştı fakat bizler acaip eğlenmiştik her zaman her yerde FM iyi eğlenceler başarılar. kardeş süpersin yaa harika:D

SaMaNYoLu
21.Temmuz.2006, 23:45
Arkadaşlar ben kaba yerimizin uyuşmaması için bikaç şey biliyorum kendi bulduğum::D .
1-Sürekli aynı şekilde oturmayın,
2-Arada bir omuzlarınızı belinizi falan oynatın, kalkıp oturun,
3-Maçlarda maçı başlattıktan sonra koltukta oturmayın(taktik verirken hariç,ama ben bazen o zaman bile ayakta veriyorum taktiği) ayağa kalkın pc nin karşısında eller bağlı bi şekilde maçı izleyin.Hem insan kendini harbiden o takımı çalışıtırıyo gibi hissediyo:D

Bunları yapın bakın farkı görüceksiniz.Yaw bizde sanki doktor gibi konuştuk:D.Ama hakkaten faydası oluyo...:p

doktor gıbı konuşmuşsun ama iyi Konuşmussun ne demısler nerde hareket orda bereket :)

sanalkardes
22.Temmuz.2006, 10:15
Hayatımın en önemli şeyi.Bağımlılık yaptı bırakamıyorum

JunkChorn
22.Temmuz.2006, 10:18
iki kelime ile aynen baslıktaki gibi ---yasam bicimi---

aanilll
22.Temmuz.2006, 13:04
Bağımlılık.. Sigaradan falan daha tehlikeli..

LaKe
22.Temmuz.2006, 13:44
FM'ye fazla bağımlı değilim. Ama bağımlı değilim dediysem günde sadece 1-2 saat oynuyorum anlamına gelmez :D Günde 3 saatimi FM'ye ayırırım. Ama dediğim gibi bağımlı değilim. İstediğim zaman başından kalkabilirim. :) İnşallah bağımlı hale gelmem bende :(

TR.CaPTaiN
22.Temmuz.2006, 14:07
Kesinlikle böyle :)

emir077
24.Temmuz.2006, 22:00
bağımlılık

MeMo
24.Temmuz.2006, 22:45
geceleri uyamayışımın tek sebebi:D :D :D :D :)

r_a_z_o_r
24.Temmuz.2006, 23:13
Benim fm severliğim fanatiklik derecesinde olsada en nihayetinde bir oyun zaten bu aralar oynamıyorum yavaşlığı beni uyuz ediyor...

S-B-Z
25.Temmuz.2006, 00:01
fazla bağımlı değilim ama sadeliği ve gerçekliği hoşuma gidiyor.
en ufak ayrıntılarına kadar uğraşmak.bütün takımları didik didik etmek ve helede güzel bi oyuncu keşfedip bir gün o adamın meşhur olduğunu görmek;tabiki sonunda arkadaşlara ben size bu adam ileride dehşet bi oyuncu olacak ismini unutma dememişmiydim sözünü söyleyebilmek gerçekten güzel.
ama gerçekten bir yaşam biçimi değil bana göre insanlarla sohbet etmek helede sevdiklerinizle daha güzel.

SaRPeR1903
08.Ağustos.2006, 04:47
aşırı derecede bağımlıyım arkadaşlar kendimi oyuna çok kaptırıyorum gol olunca bağırıyorum penaltı kaçırınca küfür ediyorum hatta bi kere oynuyodum bi adamım penaltı kaçırdı ben kendi kendime basın açıklaması yapıp adamla sözleşeyi fesh etmiştim :D harbi manyağım :D

sanalkardes
08.Ağustos.2006, 11:09
Hayatımın anlamı

Gfb Emre
08.Ağustos.2006, 17:00
Anlatılmaz Oynanır :D

ultrasker
08.Ağustos.2006, 18:44
abi yaşam biçimi desem hangi yaşamın biçimi fmyle yatıp fmyle kalkıyorum yaşama sevincim fm yani 7/24 fmleyim fm oynarken sıgaraların ardı arkası kesilmio fm ve sigara en ii dostumdur benim

alper_xxl
08.Ağustos.2006, 21:38
işin den gucunden olursun :)

Rodrigo Tello
09.Ağustos.2006, 00:47
gece öyle heyacanlı oluyorum ki sabah kalkıyım da fm oynuyum dıe

pessy
09.Ağustos.2006, 00:54
bağımlıyım mutluyum:D

tosunpasa
09.Ağustos.2006, 00:54
fm nin bağımlılarındanım oturdum mu başından kalkamam:Dsanki monitöre hapis edilmiş gibi:D Fm bence bir hastalıktır ama çaresi bulunamamıştır:D

Scocco
09.Ağustos.2006, 00:57
Yarlarları:
1- Menajerlik hissi uyandırır.
2- Hırsınızı güçlendirir.
3- Sabır sisteminizi geliştirir.
4- Mantık bilginizi ölçer.
5- Futbol bilginizi geliştirir(En önemlisi)
Zararları:
1-Aşırı bağımlılık yaratır.
2-Kız arkadaşınızdan ayrılmanıza sebep olabilir.
3-Uykusuz kalmanıza sebep olur.
4-Okulda, işte, ekmek kuyruğunda yarım kaldığınız oyunu düşünerek dikkatinizi dağıtır.

okuyun...:D:D

not: yarar ve zarar yaşamın bir parçasıdır. Bu sebepten böyle sıraladım:D

Lim10
09.Ağustos.2006, 01:36
Oh oh.Bütün arkadaşların benim gibi manyak olması çok hoşuma gitti:D :D

mremre
09.Ağustos.2006, 03:24
fm anlatilmaz yasanir cinsinden bi dumur(durum degil...)zaten bir cok yerde tekrarlanmistir oyunun kendine ceken bir cok ozelligi var gercekciligi...misal fm 4 te hatem ben arfa,samir ben nasri,oskitz estafania ve daha nice oyuncular genc yetenekdi simdi bu oyuncular as takimlarinda oynuyorlar bunu gormek insana ayri bi zevk veriyor(sanki kendin kesfetmissin gibi:))(tek hayal kirikligim youssef hersiydi...)veya biktirmamasi...vs...fm beni asosyal yapan tabiri caizse insanliktan cikaran,bilgisayarimin bazen 1-2 gun acik kalmasina sebep olan,ailemle aramin bozulmasina neden olan(bir zamanlar)zamanimi asiri derecede calan...bence asiri derecede zararli bir oyun benim icin zaten birakmayi planliyorum...bu ulkenin bir evladi olarak boyle seylerle ugrasmami dogru gormuyorum sizleride seviyorum
vay be kafiyeli oldu guzel oldu

Silent Island
09.Ağustos.2006, 15:44
arkadaşlar gelin bir kulüp kuralım "Fmkolik" diye :D :P

baksanıza cümleten fm bağımlısı olmuşuz.ama en kötü etkisi dikkat dağılması.ne ile uğraşırsam uğraşayım şu maçta bunu yapsaydım bunu alayım şuna şu antrenman programını vereyim diye geçiriyiorum aklımdan.

emrekaymakcı
09.Ağustos.2006, 16:05
ya fm gibi oyun yok zatende ama evinizde kardesiniz veya abiniz varsa dikkat edin ben 2012 yılına geldim ve save dosyaları silindi kafayı yicem..