PDA

View Full Version : Din Bölümü Olsun

Aslan41
24.Temmuz.2006, 03:45
ben bu siteyi sıcakkanlı üyelerden oluşduğu için eleştirilerimizin önerilerimizin dikkate alındığını düşündüğüm için bazı eleştirilerde bulunuyorum...(hiçbir kötü niyetim yoktur)
aşağıdakide bunlardan biri....

bize sorarlar????
senin dinin ne????
biz :İSLAM deriz...
peki dinimizi bizler ne kadar yayarız????
bizler dinimize ne kadar saygı duyarız????
bunu kime sorsak saygıda kusur etmeyiz der....

ben bu site sahiplerine soruyorum....
bu site bir fm sitesidir..
ancak bu sitede bir DİN ile ilgili sadece Dinimiz için özel bir bölüm olamaz mı???
cevaplarınızı bekliyorum.....

Vieri
25.Temmuz.2006, 16:38
Bunun için sohbet alanını kullanabilirsiniz

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 19:09
bencede bununla ilgili bir başlık açılmalı.bütün herşeyle ilgili konu var ama dinle ilgili yok neden?
sohbet alanında dinle ilgili sadece sınırlı konular açılabilir bence ve açılan fazla konu sebebiyle çoğu kaybolup gider.ayrı bi başlık olmalı.
aslan41 i destekliyorum.

Universal
30.Temmuz.2006, 19:13
Aslında artık bir FM sitesi dışına çıktı bu site valla dinle ilgilenen arkadaşlar için açılabilir böyle bir konu.

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 19:17
Aslında artık bir FM sitesi dışına çıktı bu site valla dinle ilgilenen arkadaşlar için açılabilir böyle bir konu.
yani benim için öylemi :D

VoLkaN BaROs
30.Temmuz.2006, 19:34
aslına bakarsanız bende çok istiyorum dini bir bölüm açıp genç arkadaşlarımızın bilgilenmesini. Ancak bunu istismar edebilecek kişiler var, konular çok uç noktalara kayıyor.

haa bakın, derseniz ki dini gündemi değil din bilgimizi konuşuruz, bilmediklerimizi öğrenizirz o zaman açarız. İmamı da Şampiyon yaparız tamam olur :)

gorkemyilmazkarasu
30.Temmuz.2006, 19:40
İmamı da Şampiyon yaparız tamam olur :)

abi yoruma koptum yaa :D :D valla şöyle bişeyde olabilir bölüm sorumlusu şampiyon olursa senin avatarın altında dalgıç varya şampiyonun avatarın altınada imam resmi koyarsınız abi tabii kendide kabul ederse :D nası olur :D

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 19:42
aslına bakarsanız bende çok istiyorum dini bir bölüm açıp genç arkadaşlarımızın bilgilenmesini. Ancak bunu istismar edebilecek kişiler var, konular çok uç noktalara kayıyor.

haa bakın, derseniz ki dini gündemi değil din bilgimizi konuşuruz, bilmediklerimizi öğrenizirz o zaman açarız. İmamı da Şampiyon yaparız tamam olur :)

ahanda volkanda burdaymış ben seni oyunu türkçeleştiriyor diye biliyordum,arada uğruyosun demek bu iyiye işaret.fazla kapılma türkçeleştirecem diye kafayı sıyırır insan:D
böyle bir bölüm açılırsa seve seve the imamı olurum neden olmasın:D
bir kişiye bile faydamız dokunursa ne ala.ve ülkemizde bu sorun mevcut aslında.dini bilgi eksikliğinden kaynaklanan pek çok cinayet,tecavüz,hırsızlık ve benzeri olaylar var.
bir müslümanın bilmesi gereken temel şeyleri yazıp bu konularda görüş alış verişinde bulunabiliriz.faydalı bi bölüm olacağına eminim.

peşimist
30.Temmuz.2006, 19:46
BEnCEDe OlabİliR Ve olMalı Bu Arda 100. MsJım HaYıRlı olsun..

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 19:51
BEnCEDe OlabİliR Ve olMalı Bu Arda 100. MsJım HaYıRlı olsun..
mesaj yazarken mesaj sayına bakmadan yazsan daha rahat olursun :D
sıkma kendini.
kabul ederiz görkem neden olmasın:D
senide müezzin secerim kendime :D:D:D
bu nasıl?:D

emirduman
30.Temmuz.2006, 19:51
Bence açılırsa çok dikkat edilmesi gerekir, çok yanlış yerlere kayabilir birçok konu...

Mc.Speedy
30.Temmuz.2006, 19:55
Din Bölümü Açılabilir , Asıl Konunun Dışına Çıkılmassa Eğer :)
Çünkü Saptırıldığı Zaman iyi olmuyor :(

Universal
30.Temmuz.2006, 19:55
yani benim için öylemi :D
Hayır senin için değil sadece dinle ilgilenen arkadaşlar için ben sadece bayramlarada namaz saatlerine bakmak için uğrarım anca o kadar ama çok ileriye gitmeden din konuları tartışabilir çünkü benim gibi kişilerde bu sitede çok sen nedemek istediğimi anladın. :)

Peki burda sadece müslümanlıkmı tartışılacak çünkü bu siteye üye olan hristiyan, musevi veya başka dinden arkadaşlarda vardır onlarda kendi dinlerini tartışmak isteyebilir.

r_a_z_o_r
30.Temmuz.2006, 19:57
Açılsa iyi olur alsında biraz imana geliriz fena olmaz.

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 20:01
Hayır senin için değil sadece dinle ilgilenen arkadaşlar için ben sadece bayramlarada namaz saatlerine bakmak için uğrarım anca o kadar ama çok ileriye gitmeden din konuları tartışabilir çünkü benim gibi kişilerde bu sitede çok sen nedemek istediğimi anladın. :)

Peki burda sadece müslümanlıkmı tartışılacak çünkü bu siteye üye olan hristiyan, musevi veya başka dinden arkadaşlarda vardır onlarda kendi dinlerini tartışmak isteyebilir.

merak etme bizden başka kendi dinini tartışan yoktur heralde :D
böyle arkadaşlar varsa elbette onlarda istek yapıp yazabilirler.kimse karşı çıkmaz heralde buna.

Universal
30.Temmuz.2006, 20:03
merak etme bizden başka kendi dinini tartışan yoktur heralde :D
böyle arkadaşlar varsa elbette onlarda istek yapıp yazabilirler.kimse karşı çıkmaz heralde buna.
Onlar bizden daha çok tartışıyor onlardaki mehzep sayıları dünyanın hiç bir yerinde yok.

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 20:09
Onlar bizden daha çok tartışıyor onlardaki mehzep sayıları dünyanın hiç bir yerinde yok.
o açıdan demedim :D
yani dinin kendisini sorgulamıyorlar.sorgulasalar müslüman olurlardı zaten.

Del Piero_10
30.Temmuz.2006, 20:19
köşe açılsın
62.000 üye içinden bir kişiye bir parça faydası bile olsa amacına ulaşmış olur.

nekop
30.Temmuz.2006, 20:35
abi ben acılırsa inanılmaz hassasiyet gerekir...

gezenti
30.Temmuz.2006, 21:00
açılsın ama belli başlı kişilerin propandası yapılmasın örneğin bir cümle söylerken Fethullah Gülenden değil Peygamberimizden örnekler verilsin konu dışına çıkılmayacaksa kesinlikle olması gerekn bir başlık...

S-B-Z
30.Temmuz.2006, 23:13
açılsın ama belli başlı kişilerin propandası yapılmasın örneğin bir cümle söylerken Fethullah Gülenden değil Peygamberimizden örnekler verilsin konu dışına çıkılmayacaksa kesinlikle olması gerekn bir başlık...
tamamen katılıyorum.

comandante
31.Temmuz.2006, 03:10
beyler söz veriyorum karıştırmıcam ortalığı=) bence de açılsın iyi olur aslında...ama gökhanın da dediği gibi propoganda amaçlı değil eğitmek bilgilendirmek amaçlı olsun.

ben de bazı sorulara cevap bulurum belki...

Krusty
31.Temmuz.2006, 03:17
Tabi açılsın ama bu forumda o bölümü görmek bana biraz garip geliyor. Sonuçta bu forumun amacı tamamen farklı ve Din konusu ile ilgili sitelerde var. [Bu benim fikrim, lütfen küçültücü mesajlar yazmayın.]

Aydin
31.Temmuz.2006, 03:21
yok olmasın.

Burak Duran
31.Temmuz.2006, 03:34
forumun amacının dışında

comandante
31.Temmuz.2006, 03:35
yanlış anlaşılmasın ama ben zaten uğramam.sorularıma da din hocası bile cevap veremedi...zaten haz aldığım bi konu da değil...açılırsa da olaylar çıkar yani...ben olsam da olmasam da olay çıkar...

Krusty
31.Temmuz.2006, 03:47
yanlış anlaşılmasın ama ben zaten uğramam.sorularıma da din hocası bile cevap veremedi...zaten haz aldığım bi konu da değil...açılırsa da olaylar çıkar yani...ben olsam da olmasam da olay çıkar...
Evet olaylar çıkar tabi. Hem dini konular çok karışık oluyor. Bi nerden giriyorsun, bi nerden çıkarıyorsun. İnsan deliriyor resmen. Forumda da böyle birşeyin olması kötü olur bence.

S-B-Z
31.Temmuz.2006, 20:22
Evet olaylar çıkar tabi. Hem dini konular çok karışık oluyor. Bi nerden giriyorsun, bi nerden çıkarıyorsun. İnsan deliriyor resmen. Forumda da böyle birşeyin olması kötü olur bence.
Dini konular neden karışık olsunki?bence sen kafana takılan bazı sorulaa anlayacağın şekilde yanıt alamamışın o yüzden böyle düşünüyosun.tabi buda benim fikrim.ayrıca forum neden amacının dışına çıkacak anlamış değilim.edebiyat,sinema,vb. bölümler olunca amacından çıkmıyorda din bölümü olunca amacındanmı çıkıyor.bu sözüm sana değildi cngnsry.gittiği yere gitti.

SaMaNYoLu
31.Temmuz.2006, 20:27
Bencede Din Konusu oLsun Dınımıze uygun olup olmayan davranışları tartışlım.

S-B-Z
31.Temmuz.2006, 20:43
Bencede Din Konusu oLsun Dınımıze uygun olup olmayan davranışları tartışlım.
nedense ben bu bölüme uğramam bile diyenler en başta karşı çıkıyor ve olaylar çıkar diyor.bu tip forumlara girmeden olaylar çıkacak demek nasıl birşey anlamadım gitti?

Krusty
31.Temmuz.2006, 21:09
Ya daha 'TürbaN' konusu açıldı ve herkes kendi fikirlerini söyleyince tartışma çıkıyor ister istemez. Bir de DİN konusu açılırsa, gerisini düşünemiyorum.

S-B-Z
31.Temmuz.2006, 21:21
[QUOTE=şampiyon].ama böyle ikide bir benim karşıma çıkıpta yok sen şunumu kastediyorsun,yok polemik yaratma gibi laflarla çıkma.benim siyasi veya dini görüşüm sebebiyle beni sevmeyebilirsin.buna mecburda değilsin.ama ikide bir bu şekilde yaklaşımlarla geliyosun.bunu yapma bence.herkes senin gibi düşünmek zorunda değil.
geçen akşam kilitlediğin konudan bahsediyorum açık yazayımda yine başka bişey söyleme.

[QUOTE]

polemik yaratmadememin sebebi üstü kapalı laf sokmaya çalışman desen ki açıkça böyle diyosun ama bu konularda var bende usturuplu b şekilde cevap veririm. ben burda utup seni sevmiyoum da demiyorum sin düşüncelerine saygı duyarım. Benim lafım üstü kapalı kouşmana. umarım anlatabilmişimdir. Senin siyasi ve dini görşün kendinedir beni ilgilendirmez
bence bunun ne şekilde olduğunu ikimizde çok iyi biliyoruz.ama uzatmaya gerek yok.
kısaca ben sadece burada değil başka yerdede hiçbir zaman polemik yaratmadım yaratmamda.sen o şekilde düşünüyosan orasını bilemem.ben fikirlerimi söylüyorum.edebiyat ve sinema kültürel aktivite olabilir ben buna birşey demedim.olmasında demedim.elbette olacak.dinde dünyadaki pek çok bilim adamı tarafından insanın en önemli ihtiyacı olarak nitelendirilmiştir.ve pekçok forumda böyle bir bölüm vardır.burada neden olmasın.
eğer fm sitesinde bir amaç sapması olarak görülüyorsa buna sinema ve televizyon bölümleri,edebiyat bölümleride dahildir.o zaman sadece fm ile ilgili şeyler olsun başka bişey olmasın.bundan bu çıkıyor.

gezenti
31.Temmuz.2006, 21:42
bence şampiyon sonuna kadar haklı din bölümnü neden istemiyorsunuz şimdi bir fatihanın anlamını öğrenmek kötüde tvde bu akşam nerde ne var diye bakmak iyi öylemi ya brakın beyler bu saatten sonra bu içinde bulunduğumuz sitenin sadece bir fm sitesi olduğunu bana sitenin kurucusu gelse inandıramaz.
neyse uzatmayalım bence kesinlikle olması gereken bir konu.......

meddah
31.Temmuz.2006, 22:21
"Din Bölümü olsun mu" konusunu, Din bölümü varmış gibi bir havaya soktuğunuzun gözlerden kaçmadığını belirteyim.

Site yönetiminin de kaygısı budur. İnsanları birbirinden, birbirlerine hakaret edecek, birbirlerinin kalbini kıracak kadar ayıracak sınıflandırmalara mahal verilmemelidir. Buna Fenerbahçeliliğin, Beşiktaşlılığın, Galatasaraylılığın da dahil edildiğini Spor Furumları'ndan takip edebilirsiniz.
Kaldı ki ülkemizde Din, şüphesiz tutulan takımdan, desteklenen parti ve siyasi görüşden de daha hassas ve benimsenen bir olgu.
Ama maşallah, bu bölüm olsun mu tartışmasında bile, ancak olsaydı vuku bulabilecek derecede tartışma çıkıyor.

Bir örnek vereyim, umarım Din konusunun büyüklüğünü daha rahat anlarsınız:

Mesela diyerek..

Futbol Forumu'ndan bir başlık: "A. Yıldırım transfere el koydu"
Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Yıldırım futboldan ne anlar"

Din Forumu'ndan bir başlık: "Hz. Muhammed'in Ahlâkı"
Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim"

Birinciye verilebilecek maksimum tepkiyi ve ikinciye verilecek maksimum tepkiyi hayal ederseniz, site yönetiminin olaya bakış açısını görürsünüz..

eGowiCh
31.Temmuz.2006, 22:36
Mehmet (meddah) abiye katılıyorum, çok güzel bir örnek vermiş.

Vieri
31.Temmuz.2006, 23:02
Futbol Forumu'ndan bir başlık: "A. Yıldırım transfere el koydu"
Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Yıldırım futboldan ne anlar"

Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim"

aman abicim sonra el kaide falan forumu bombalar allah korusun ;)

Del Piero_10
31.Temmuz.2006, 23:30
aman abicim sonra el kaide falan forumu bombalar allah korusun ;)
peygamberimize biri saygısızlık yaparsa ona cevabı biz veririz

el kaide nereden çıktı?

2007s
31.Temmuz.2006, 23:57
konu dafa fazla uzatılmadan kapanmalı!,açılmadan din bölümü bu kadar tratışma oldu ya açılınca?

DeDe
01.Ağustos.2006, 00:02
nacizene müslümanlığını yaşamaya çalışan bir kişi olarak bu bölüme karşı çıktığımı (üzülerrek) belirtmek isterim..işte nedenleri..
1. daha bölüm açılmadan tepkilere bakınız..
2. mehmete katılıyorum hatta katılmakla kalmayıp
Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim
b şıkkına verilecek minumum tepkiyi hesaplıyorum(başta ben veririm)
3. ve en büyük gerekçem..öyle yada böle Hz. Peygamber efendimize bilinçli yada bilinçsiz olarak,dolaylı yada direkt hakaret edilebileceğini düşünüyorum..ha savunmak mı eyvallah..ama hakaret edildikten sonra neye fayda ?
4. son olarakta yarım doktor candan,yarım imam dinden eder derler..
yarım yamalak bilgilerimizle din konuşmanın pek fayda getireceğini düşünmüyorum..münferit sohbet alanlarında kendimizce konuşabiliriz..ama hepinizin malumu bilinmeyen bir konuda yorum yapmak yanlışlıkla bizi şirke kadar götürür allah muhafaza..kimsenin günahına da girmeyelim..

nacizane fikirlerimdir..ama dinimize sahip çıkıldığını görmek beni ayrıca mutlu etti.belirtmeden geçmiyim..

VoLkaN BaROs
01.Ağustos.2006, 17:09
Dede'nin bahsettiği son yani 4 numaralı maddeki durum burada gerçekleşmezdi zira konuları onaylı yapacaktım ve konuları Ku'an ayetlerine veya diyanet onaylı kitaplarlara dayanmayanlar açılmayacaktı. Bu şekilde her önüne gelen her yarım yamalak bilgi sağdan soldan duydukları ile değil kur'an a ve din işleri yorumlarıyla öğreneceki.

Şimdi ben pazartesi günü açacaktım bu bölümü ama Dede'nin de belirttiği bu hususlar kafamda soru işareti oluşturuyor. Ancak butür insanlar hayatımızın her devreinde zaten var. Allah'ı saymayan, Muhammed'i peygamberi kabul etmeyen, dine Alllaha söven, vs...

Bu küçük insanların gelip burada birkaç ters kelime etmesi ne bizi dinimizden eder, ne Allah'ın varlığını yok eder, ne de Hz. Muhammed'in O'nun elçisi olduğu gerçeğini değiştirir...

Zaten buraya mesaj yazanların IP numaraları alınıyor, gerekirse kişiyi savcılığa vermekten çekinmeyiz.

Bir müddet daha düşünelim, sizlerin de yorumlarını alalım birleştirip kararımızı veririz...

nacizene müslümanlığını yaşamaya çalışan bir kişi olarak bu bölüme karşı çıktığımı (üzülerrek) belirtmek isterim..işte nedenleri..
1. daha bölüm açılmadan tepkilere bakınız..
2. mehmete katılıyorum hatta katılmakla kalmayıp
Başlıkta bir cevap: "Yahu bırakın bu işleri, Muhammed de kim
b şıkkına verilecek minumum tepkiyi hesaplıyorum(başta ben veririm)
3. ve en büyük gerekçem..öyle yada böle Hz. Peygamber efendimize bilinçli yada bilinçsiz olarak,dolaylı yada direkt hakaret edilebileceğini düşünüyorum..ha savunmak mı eyvallah..ama hakaret edildikten sonra neye fayda ?
4. son olarakta yarım doktor candan,yarım imam dinden eder derler..
yarım yamalak bilgilerimizle din konuşmanın pek fayda getireceğini düşünmüyorum..münferit sohbet alanlarında kendimizce konuşabiliriz..ama hepinizin malumu bilinmeyen bir konuda yorum yapmak yanlışlıkla bizi şirke kadar götürür allah muhafaza..kimsenin günahına da girmeyelim..

nacizane fikirlerimdir..ama dinimize sahip çıkıldığını görmek beni ayrıca mutlu etti.belirtmeden geçmiyim..

baron
01.Ağustos.2006, 18:11
din knusunun olması herkes için en hayırlısı.....

eGowiCh
01.Ağustos.2006, 20:22
Din bölümü bence açılmalıdır. Böylece bilmediğimiz şeyleri öğrenebilir, paylaşımda bulunabiliriz.

Bunun yanı sıra, Allah'ı inkar edenleri saygıyla karşılıyorum; zira Allah'la onun arasında olan bir şeydir ve ben şahsen Allah'a edilen hakarete 'Allah ona gereken cevabı vereceğini bildiğimden' karışmam. Allah ile kul arasına girilmez. Allah'ı ve Muhammed'i inkar eden kişilere, biz her ne kadar sert çıksak da, sonuçta onların görüşünü değiştiremeyiz. Dinde zorlama yoktur. Bence din bölümü olmalıdır.

Del Piero_10
01.Ağustos.2006, 20:28
forumda zart bölümü,zurt bölümü herşeyin bölümü varken

Din bölümüde bence kesinlikle olmalı

S-B-Z
01.Ağustos.2006, 21:05
volkan ilgin ve alakan için gerçekten teşekkür ediyorum.

VoLkaN BaROs
01.Ağustos.2006, 21:27
forumda zart bölümü,zurt bölümü herşeyin bölümü varken

Din bölümüde bence kesinlikle olmalı
şiit bölümlerimize öyle zart zurt deme bakiim :)

S-B-Z
01.Ağustos.2006, 21:35
şiit bölümlerimize öyle zart zurt deme bakiim :)
:n::n::n::n::n:

Kuvvetmira
01.Ağustos.2006, 21:44
Din bölümünün bir sitede olması bence iyi bir şey çoğumuz karşı çıkmayız ben dahil,ama böyle resmi araştırma sitesinde olurmu bilmem.. yani kaç tane football manager araştırma forumlarında dini bölüm vardır..son karar adminlerindir açılırsa saygı duyar,bölümden maksimum faydalanırım..;)

erayaydemir
01.Ağustos.2006, 22:26
admin arkadaşlar,

burda ilk olarak din bölümünü kurmak isteyecekler ondan sonrada bu sitede inan irticai faaliyet yapmaya çalışacaklar sonrada burda vatana ve millete ve bölünmez bütünlüğe aykırı şeyler konusulacak tamam diyelim birisi din bölümünü açtınız sonra kürt diye bir bölüm açmak isteyecekler dikkatli olalım allaha çok şükür hepimiz müslümanız ama burası bunun yeri değil arkadaşlar yapmayalım

Adana_UA
01.Ağustos.2006, 22:39
ahanda volkanda burdaymış ben seni oyunu türkçeleştiriyor diye biliyordum,arada uğruyosun demek bu iyiye işaret.fazla kapılma türkçeleştirecem diye kafayı sıyırır insan:D
böyle bir bölüm açılırsa seve seve the imamı olurum neden olmasın:D
bir kişiye bile faydamız dokunursa ne ala.ve ülkemizde bu sorun mevcut aslında.dini bilgi eksikliğinden kaynaklanan pek çok cinayet,tecavüz,hırsızlık ve benzeri olaylar var.
bir müslümanın bilmesi gereken temel şeyleri yazıp bu konularda görüş alış verişinde bulunabiliriz.faydalı bi bölüm olacağına eminim.

katılıyorum +1905

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 00:35
katılıyorum +1905
sağolasın.

Nedvedmania
02.Ağustos.2006, 00:37
din bölümü olsun

uzun cümle yazmaya gerekyok bukadar

ibo
02.Ağustos.2006, 00:46
Neden din bölümü olmasın ki. Bir insanın dinini bilmesinde ve dinini yaşamasından daha güzel ne olabilir. dikkatimi çekiyor bazı insanlar nedense dinini öğrenmekten o kadar çok korkuyorlar ki hiç bir anlam veremiyorum. Dinimizi öğrenelim-bilelim ondna sonra gereklerini yapmak-uygulamak herkesin kendisine kalır. Ayrıca dinini iyi bilen - iyi yaşayan birinin vatanın bütünlüğünü bozmakla - vatanı bölmekle bağdaştıran arkadaşıda Kınıyorum :mad: Uzun lafın kısası Forumumuzda DİN bölümü olmasını isterim. insanlar hem dini yükümlülüklerini öğrenirler hemde ahlakını geliştirirler...

Vieri
02.Ağustos.2006, 01:02
benim için bir sorun olmaz, eğer forum genelinde isteniyorsa hay hay.

comandante
02.Ağustos.2006, 01:52
anket açın...

borakargici
02.Ağustos.2006, 03:09
ben bu siteyi sıcakkanlı üyelerden oluşduğu için eleştirilerimizin önerilerimizin dikkate alındığını düşündüğüm için bazı eleştirilerde bulunuyorum...(hiçbir kötü niyetim yoktur)
aşağıdakide bunlardan biri....

bize sorarlar????
senin dinin ne????
biz :İSLAM deriz...
peki dinimizi bizler ne kadar yayarız????
bizler dinimize ne kadar saygı duyarız????
bunu kime sorsak saygıda kusur etmeyiz der....

ben bu site sahiplerine soruyorum....
bu site bir fm sitesidir..
ancak bu sitede bir DİN ile ilgili sadece Dinimiz için özel bir bölüm olamaz mı???
cevaplarınızı bekliyorum.....
Küçükten mescit bölümü ile cami bölümüde ister misin?

eGowiCh
02.Ağustos.2006, 03:49
Hmm. Aslında işin farklı boyutu da var. Forumun amacı; FM, Futbol ve Basketbol. Misyon bu, sanırım. Hadi geyik, teknoloji bölümleri de olabilir, o kadar alakasız değil. Fakat "Din" bölümü olursa, önümüzdeki günlerde başka bölümler de istenir ve iş çığrından çıkar. FM ve Spor forumu yerine, "Forum Sitesi" haline gelebilir. Bu da işin farklı bir boyutu. Bence Din bölümünün sakıncası yok, hatta açılsa iyi olur; ama adı üzerinde: Turksportal. Burası FM ve Spor forumu amacıyla kuruldu, yakında kendini tamamen foruma adamış sitelere dönerse, bence iyi olmaz. Tabi son söz adminlerin.

Krusty
02.Ağustos.2006, 03:58
Hmm. Aslında işin farklı boyutu da var. Forumun amacı; FM, Futbol ve Basketbol. Misyon bu, sanırım. Hadi geyik, teknoloji bölümleri de olabilir, o kadar alakasız değil. Fakat "Din" bölümü olursa, önümüzdeki günlerde başka bölümler de istenir ve iş çığrından çıkar. FM ve Spor forumu yerine, "Forum Sitesi" haline gelebilir. Bu da işin farklı bir boyutu. Bence Din bölümünün sakıncası yok, hatta açılsa iyi olur; ama adı üzerinde: Turksportal. Burası FM ve Spor forumu amacıyla kuruldu, yakında kendini tamamen foruma adamış sitelere dönerse, bence iyi olmaz. Tabi son söz adminlerin.
Aynenn ! Çok haklısın ;) Olay bundan ibaret..

ibo
02.Ağustos.2006, 11:35

kardeş zaten sitede futbol da var diğer bölümler de var. Bknz:
-----------------
Sanat Rehberi
Alt Forumlar:
Sinema
Televizyon
Müzik
---------------
Sohbet Alanı
Sıcak Bir Sohbet Ortamına Davetlisiniz
Alt Forumlar:
Anket Alanı
İlginç Videolar
Mizah
Oyunlar
----------------
ve daha bir sürü konu. Bunların arasında Din bölümünün de olması siteyi kesinlikle amacı dışına çıkarmaz...

Nedvedmania
02.Ağustos.2006, 14:09
ya din bölümü açılmasın diye düşünenler niye mesaj atıyoki eğer açılırsa hiç girmessiniz zaten yani sizi alakadar edicek bi durum yok

Del Piero_10
02.Ağustos.2006, 14:17
ya din bölümü açılmasın diye düşünenler niye mesaj atıyoki eğer açılırsa hiç girmessiniz zaten yani sizi alakadar edicek bi durum yok

olay bundan ibaret işte
bu kadar basit

borakargici
02.Ağustos.2006, 14:18
Aslında durun ondan ibaret değil burası fm ve spor forumları sohebt her yerde var ama din bölümü ender rastlanan bi bölüm hatta ben hiç rastlamadım bizim amacamız fm burda din değil herkesin dini kendine lütfen sosyal forumu da değiştirmeyelim

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 14:20
bora kargici sana sonuna kadar katılıyorum

TaşkınMahmut
02.Ağustos.2006, 14:56
Burası Football Manager Resmi Araştırma sitesidir arkadaşlar.Eğer Din olursa AKP ANAP MHP CHP bölümleri siyaset bölümü ,c..rak serıal istek, a..dul.t bölümü de açalım.EEEE Nerde kaldı resmilik??

eGowiCh
02.Ağustos.2006, 17:28
Taşkın, sonuna kadar katılıyorum. Din bölümü açılmasında, hiçbir sakınca yok. Yani açılırsa herkes paylaşım yapar, yeni bilgiler öğrenir. Fakat bu sitenin misyonuna aykırı. Reklam yapmak serbest olsa, bir forum linki verirdim, herkes de bilir vermeme de gerek yok. Türkiye'nin en büyük forum sitesinde her konu var, fakat Turksportal'da her konu değil, öncelikle FM ve Spor, ardından diğer konulara ağırlık verilmelidir. Din, Moda, Sağlık, Aşk, Komedi Merkezi, Donanım & Yazılım, Cep Telefonu vs. gibi bölümler olursa forumda, bu gibi birçok bölüm de açılacak ve forum FM ve Sporu amaç edinmiş değil, genel şeyleri amaç edinmiş hale dönecektir.

- Turksportal forumu nedir?
- FM ve Futbol ağırlıklı, diğer sporlar da mevcuttur.

- Turksportal forumu nedir?
- Valla abi ne ararsan var, Din, Moda, Sağlık, Futbol, Yazılım...

barahir
02.Ağustos.2006, 17:30
bence bu hali daha ii tartışmayalım boşuna

comandante
02.Ağustos.2006, 17:37

ben de adult bölüm olsun diye böyle bi başlık açayım o zaman sadece destekleyenler girsin...saçmalamışsın cihan kusura bakma da yani...bi konu açıldığında sadece tasvip edenler girecekse açılmasına ne gerek var o zaman?

gezenti
02.Ağustos.2006, 17:52
admin arkadaşlar,

burda ilk olarak din bölümünü kurmak isteyecekler ondan sonrada bu sitede inan irticai faaliyet yapmaya çalışacaklar sonrada burda vatana ve millete ve bölünmez bütünlüğe aykırı şeyler konusulacak tamam diyelim birisi din bölümünü açtınız sonra kürt diye bir bölüm açmak isteyecekler dikkatli olalım allaha çok şükür hepimiz müslümanız ama burası bunun yeri değil arkadaşlar yapmayalım
bu mesajı volkan abi kavga çıkmasın diye editlemiş aynı zamanda benimkinide ama ben bu erayın mesajının sonunu gördüm.o zaman vaktim yoktu cevap yazamadım.ama seninle her zaman her konuda tartışırım.sen kafanı yorma benim sosyal bilgimle filan.sana bir iki kitap ismi veririm sadece yapılan yorumlardan korkup kitabın yüzüne açmazsın.bak aslanım senin yeni öğrendiğin şeyleri ben çoktan unuttum.benimle ülke sorunlarını tartışma benim ülkenin her şehrinde ama tekrarlıyorum herşehrinde abim var yani olanları hep 1. ağızından dinlerim aydın doğanın kafasına göre kesip biçtiği haberlerden öğrenmem.bir daha kimi dansa kaldıracağını iyi seç herkesle rax edilmez....
konuya dönicek olursak bazıları olaya çirkef karıştırmadığı sürece tartışma filan çıkmaz birde yazdığımız yazının kaynağını belirtirsek tartışma kişiler üzerine değil kaynaklar üzerine olur bizde birbirimizi kırmayız....

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 18:56
burası resmi fm sitesi,ve bu şekildeki kaygısını gerçekten art niyet göstermeden dile getiren arkadaşlara birşey demiyorum.bu şekilde bir kaygı haklıda olabilir esasında.kısacası çıkıp dersenizki sadece fm olur burada başka bişey olmaz diğer alanlarada karşıyım o zaman kabulüm.
ama birde başka bölümlerin açılmasına,daha öncede yazdım,türkiye ve dünya tarihi,sinema,müzik vb. bölümler içinde aynı tepkiyi göstermeyip din bölümünü duyunca buna karşı çıkanlar var.bence diğer bölümlerde olsun karşı değilim ama eğer resmi sitede amaçtan sapma kaygısı varsa bu bölümler neden var ve buna neden kimse itiraz etmiyor?
ne alakası var türkiye ve dünya tarihinin fm oyunuyla,sinemanın ne alakası var fm ile.ve daha nice örnekler.
lütfen itiraz ederkende makul ölçülerde edelim.akıl,mantık kıstaslarının dışına çıkmayalım.

SaRPeR1903
02.Ağustos.2006, 19:04
bence şu şekilde konuyu bağlıyalım eğer herkes 0 art niyet olacak,din parti progandası yapılmayacak,Mesela ramazanda güzel bir sohbet ortamı yaratacak,dini konularda Peygamberimiz ve Kuran'dan örneklerle sadece bilgi olacak,Hiçkimse dinsiz ilan edilemeyecekse açılsın,ama bir propaganda vs.şey olduğunda da direk olarak Din konusu tamamen kaldırılsın.Benim görüşüm bu ;)

din parti yazmışım dini parti propagandası olacaktı özür dilerim

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 19:10
bence şu şekilde konuyu bağlıyalım eğer herkes 0 art niyet olacak,din parti progandası yapılmayacak,Mesela ramazanda güzel bir sohbet ortamı yaratacak,dini konularda Peygamberimiz ve Kuran'dan örneklerle sadece bilgi olacak,Hiçkimse dinsiz ilan edilemeyecekse açılsın,ama bir propaganda vs.şey olduğunda da direk olarak Din konusu tamamen kaldırılsın.Benim görüşüm bu ;)

din parti yazmışım dini parti propagandası olacaktı özür dilerim
böyle birşeyin yapılmasına zaten izin verilmez.
ayrıca ben faydalı ve güzel sohbetlerin olacağı konusunda umutluyum.
mesela turksportal cafedeki ortam gibi.buradada yine bildiklerimizi paylaşacağız sonuçta.

erayaydemir
03.Ağustos.2006, 16:46
gezenti kardeşim insanlarla konusurken ilk olarak bu eray filan böyle bir hitap şekli varmı ,aydın doganın haberlerini seyrettiğimi nerden biliyorsun müneccim le bir sosyal yakınlaşman mı var,ülkenin her şehrinde abim var ne demek bunu açıklarmısın,kendini çok yukarlarda görüyorsun ve öyle oldugunu iddia ediyorsun(benim yeni ögrendiğim şeyleri sen unutmuşsunya)bu kadar kültürlü insanın!biraz daha diğer insalara düzgün hitap etmesi gerekmezmi aslanım filan bu eray çok seviyesizce ve çok cahilce bence benden daha kültürlü ve bilgili olabilirsin ama insalarla iletişim kurmayı ögren bence saygılar

gezenti
03.Ağustos.2006, 17:15
gezenti kardeşim insanlarla konusurken ilk olarak bu eray filan böyle bir hitap şekli varmı ,aydın doganın haberlerini seyrettiğimi nerden biliyorsun müneccim le bir sosyal yakınlaşman mı var,ülkenin her şehrinde abim var ne demek bunu açıklarmısın,kendini çok yukarlarda görüyorsun ve öyle oldugunu iddia ediyorsun(benim yeni ögrendiğim şeyleri sen unutmuşsunya)bu kadar kültürlü insanın!biraz daha diğer insalara düzgün hitap etmesi gerekmezmi aslanım filan bu eray çok seviyesizce ve çok cahilce bence benden daha kültürlü ve bilgili olabilirsin ama insalarla iletişim kurmayı ögren bence saygılar
bak şimdi türkiyeninn her yerinde ülkü ocakları vardır.hepsininde telleri bende mevcuttur.yani ülkenin bütün illerinde diyarbakır dahil olmak üzere konuştuğum görüştüğüm büyüklerim var anladın mı?birde sana aslanım demişim kusura bakma hitap edişimde sorun var doğru ama ben bazı konulardan kafamı kaldıramadığım için hitap şeklim bozulmuş ben bazıları gibi magazin programı seyretmem.o yüzden bu tarz alışmışım ama ben her zaman yerine göre konuşmuşssumdur.sen aç olay tv arşivlerini bak bakalım oradaki kim basın konuşması yapmış ülkü ocakları orta öğretim adına yani sen merak etme ben heryerde nasıl konuşulması gerekiyorsa öyle konuşurum....

erayaydemir
03.Ağustos.2006, 17:33
bak ne güzel anlattın şimdi derdini daha açıklayıcı ve daha düzgün olmuş bende magazin programlarını seyretmem ülkemizde insanlar ölürken sibel canın poposu hülya avşarın yeni sevgilisi beni ilgilendirmez ben senin kadar medyatik değilim ama gerçekten siyasi bir platformdaysan hitap şeklini düzeltirsen savunduğun görüşleri daha iyi anlatırsın ,olay tv yi seyretmiyorum bende sana kanaltürkü ve skytürkte yayınlanan ne var ne yok adlı programı seyretmeni tavsiye ederim

erkanaslan
03.Ağustos.2006, 17:44
abi zor ya olursa anca futbolcuların dininden tartışırız :P

Nedvedmania
03.Ağustos.2006, 17:54
vieri abinin bi mesajını hatırlatırım sizlere

benim için bir sorun olmaz, eğer forum genelinde isteniyorsa hay hay.

Hustler
03.Ağustos.2006, 18:01
saçmalamışsın hakkaten ben dine inanmıorm mesela ayrımcılık olur + hristiyanı musevisi war onlarada ayrımcılık olmazmı laik bir ülke burası

ogngr
03.Ağustos.2006, 18:06
kim ne derse desin bu ülkede hala dine karşı bi bağımlılık var
ülkenin başındaki yöneticiler bile bazı kararları alırken İslama ters gelio mu gelmio mu bakıo
Türkiyenin çok büyük çoğunluğunun müslüman olduğunu da göz önüne alırsak bence açılsın
seviyesiz en küçük bi konuşmayı yapanın karşısında herkesin olacağına ben eminim
ayrıca böyle konuşmaları kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceğini düşünüyorum

VoLkaN BaROs
03.Ağustos.2006, 19:55
Bu konuyu kapatıyorum, ilerleyen sürelerde açılma şartları ile dini bölüm istenip istenmediğini anketle belirleyeceğiz. Bu şekilde konu daldan dala atlıyor...