PDA

View Full Version : bilgisayarım restart oluyor

oguzislek
26.Temmuz.2006, 01:23
arkadaslar benım bıl.da oyuna baslıyorum ama maca gırdıgımde veya oyunda haberler kısmında farketmıyo yanı hemen bılg.kendıne reset atıyo neden olabılır bılg.da vırusden eser yok elektrık akımı saglam ama oyundan kaynaklanan bır hata bu bana yardımcı olursanız cok sevınıcem saygılarımla........

Krusty
26.Temmuz.2006, 01:24
Sana yardım etmek çok isterim ama birşey anlamadım dediklerinden :rolleyes: :)

oguzislek
26.Temmuz.2006, 01:26
oyun oynarken bılg.kendıne reset atıyo neden olabılır 6.03 yuklu

Krusty
26.Temmuz.2006, 01:27
Peki sadece FM'de mi oluyor ?

Kuvvetmira
26.Temmuz.2006, 01:29
bak o dediğin bana oluo du.. büyük ihtimalle ram üzerindeki fanlardan biri çalışmıodur,oyunda ram fazlasıyla kullanıldığından ram üzerindeki fan da sorun olabilir ama sen yinede bütün fanları kontrol et.. havada sıcak zaten %90 fandandır,emin olmak için pc nin ısını gösteren bi yazılım indirip,sorunun fandan olup olmadığını anlayabilirsin;;)

oguzislek
26.Temmuz.2006, 01:31
ama kardesım ben most wantedda oynuyorum ama onda yapmıyo aynı seyı fan dıyosunda bılmıorum pek aklıma yatmadı ama denıycem senın dedıgını

Kuvvetmira
26.Temmuz.2006, 01:32
ama kardesım ben most wantedda oynuyorum ama onda yapmıyo aynı seyı fan dıyosunda bılmıorum pek aklıma yatmadı ama denıycem senın dedıgını
o zmn fandan değildir..

oguzislek
26.Temmuz.2006, 01:35
pekı kardes fandansa ne yapmamız gerekıyo yada fanın calısma sıcaklıgı ne olabılır bılıyomusun

r_a_z_o_r
26.Temmuz.2006, 01:37
Sistemin özellikleri ne yazarmısın NFS MW sorun yoksa fm'de hiç olmaması gerekir..

Kuvvetmira
26.Temmuz.2006, 01:39
pekı kardes fandansa ne yapmamız gerekıyo yada fanın calısma sıcaklıgı ne olabılır bılıyomusun
max 70 e kada çıkar.. normal seviye 30-35 filan

oguzislek
26.Temmuz.2006, 01:40
sıstemın ozellıgı 40 gb 256mb vestel marka bı makıne sadece ekran kartı dusuk oldugu ıcın mostwantedta kasıyo okadar eskıden yoktu boyle bısey 6.03 kurdum bıde cok guzel gıdıyodu ama son 3 haftadan berı bu problemı yapıo hayır askere gıdıcem 21 agustosda oynamak ıstyorum oynayabıldıgım kadar oda olmuyo

r_a_z_o_r
26.Temmuz.2006, 01:50
Sana hayırlı teskereler diliyorum ama vestelse beni aşar usta ya vestelle yıldızım hiç barışmadı..

Vieri
26.Temmuz.2006, 03:12
işlemciyi kastırdığı için işlemci ile alakalı bir sorunda olabilir

eser3131
26.Temmuz.2006, 15:22
Bazı Donanımlar Çakışıyorsa Pc Kendini Resetler Ama FM Hangilerini Etkilior Bilmem - Bak Tv Kartın Falan Takılıysa Pc de Onu Devre Dışı Bırak Bide Öyle Oyna

Ilhan
26.Temmuz.2006, 15:40
işlemci sıcaklığı cok fazla olunca bilgisayar restart atabilir..

iki tane fan al işlemci fanını da deiştir sorunun buyuk ihtimalle cozulur fakat gormediğim için kesin diyemem ama sen fan al kendine ii olur...

SaMaNYoLu
26.Temmuz.2006, 15:44
arkadaslar benım bıl.da oyuna baslıyorum ama maca gırdıgımde veya oyunda haberler kısmında farketmıyo yanı hemen bılg.kendıne reset atıyo neden olabılır bılg.da vırusden eser yok elektrık akımı saglam ama oyundan kaynaklanan bır hata bu bana yardımcı olursanız cok sevınıcem saygılarımla........

kardeş savda veya herhangı bır harekette pc Kendını Restartlıyorsa bılgısayarında kesinlikle vürüs veya trojan vardır.. güzel bir vürüs programıyla bilgisayarını taramanı hatta imkanın varsa bilgisayarını formatlamanı tavsiye ederim....

Ilhan
26.Temmuz.2006, 15:47
doğru.. virüs de olabilir veya ram'ini yeni aldıysan anakartına uyumsuz olabilir..

oguzislek
26.Temmuz.2006, 22:55
ya ben bu pc yı hemen satmam gerek yoksa camdan asagı atacam ya ne bıcım bır bılgısayarmıs ben anlamadımkı bunu

LaKe
26.Temmuz.2006, 23:25
Bu marka bir bilgisayarsa garantisi falan yokmu? Götür bir göster.

SaMaNYoLu
26.Temmuz.2006, 23:47
yok sorunu kesınlıkle vürüsle alakalı.. savlı oyunlar yuzunden restart atıyorsa pc bu %99 vürüsle alakalıdır.

Ilhan
27.Temmuz.2006, 09:03
yok sorunu kesınlıkle vürüsle alakalı.. savlı oyunlar yuzunden restart atıyorsa pc bu %99 vürüsle alakalıdır.

yok ya kesin virus diyemezsin.. benim de basıma bi keresinde benzer bi olay geldi yeni bir ram aldım bilgisayarı actım. sonra kayıtlı oyunu acınca bilgisayar yeniden başlattı sonra bir daha denedim yine aynı sey.
bir daha denedim windows coktu arastırdım problem ram'daymiş. yeni aldıgım ram anakart ile uyumsuzmus..
sonra ram'i değiştirdim format attım sonra windows'u kurup yeniden fm oynamaya devam ettim
ama senin dediğin gibi virüsten de olabilir

mlt44
27.Temmuz.2006, 13:39
bilgisayarında bir arıza war

manwhowalksalone
27.Temmuz.2006, 16:27
Evet işlemci ısındığında restart atabiliyor..

JunkChorn
27.Temmuz.2006, 16:33
ilşlemci olamaz eger o olsaydı haberler kısmında deil oyuna girer girmez atar yada oyunu acarken cnk bilgisayara en cok ozaman yukleniyo...sen oyunu bastan kurmayı denedin mi??

cezmilik369
31.Temmuz.2006, 11:49
fandan kaynaklanan bişey değil çünkü bilgisayarında bi virüs vardır msnden hack olabilir