PDA

View Full Version : Uyarı & Ceza Sistemi {Güncelleme: 07 Ağustos 2006}

VoLkaN BaROs
28.Temmuz.2006, 01:51
Renklerle Kural Değişiklik Bilgisi:
- En son değişiklikte var olan ve değiştirilmeyen kurallar
- En son değişiklikte o kuralda düzenleme yapıldı
- En son değişiklikte yeni kural olarak eklendi

Forumlarımızda uygulanan denetim sistemi üyelerimizin rahat etmesi göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Her uygulanan sistemdeki açıklar yada gereklililkler bir sonraki sistemde kapatılmakta, üyeyi foruma kazandırmanın yolu aranmaktadır. Üyeye ceza vermek veya forumdan atmak bizim amacımız olmadığı gibi üyelerimizin de bize bu konuda yardımcı olması gerekmektedir.

Şunu sakın unutmayın, verilen uyarılar ceza değil sizin ceza almamanız için forum kurallarımızın kısa bir hatırlatmasıdır. Tabiki hatırlatmalarımıza rağmen aynı hatalara devam edilirse gerekli cezaya maruz kalırsınız.

Verilen uyarının haksız yere olduğunu düşünüyorsanız uyarıyı verenin bir üstüne itirazda bulunabilirsiniz. Bunun için ana sayfadaki renkli rütbelerin sırasını takip edebilirsiniz. Lütfen aldığınız uyarılar için forumda konu açmayın.

Uyarı ve Ceza Sistemimizin işleyişi tamamiyle değişti, bundan böyle üyelerimiz aşağıdaki denetim sisteminde olduğu gibi forumda işlem yapacaklar.

Süreli Uzaklaştırma ve haftalık yazma cezası kaldırılmıştır.
Üye; şahsa, kuruma, bir topluluğa küfür & hakaret ettiği takdirde ya da birden çok hesap açması durumunda uyarı puanı verilmeden siteden atılacaktır.
Üye her uyarı için 5 uyarı puanı alacak ve toplamda 100 uyarı puanı hakkı olacaktır.
100 puan kotasını dolduran üyeler otomatik olarak siteden atılacaktır.
Her bölüm için üyeye 5 uyarı hakkı verilecek, 5 uyarı hakkını dolduran üyelerin o bölüme girmeleri süresiz olarak engellenecektir.
Uyarılar standart olacak, kişinin aldığı uyarı forum kurallarından başlıklar şeklinde olacaktır. Bu başlıklar özel renk ile yazılarak birbirinden ayrılması sağlanacaktır.
Üye aldığı AYNI 5 uyarıda yazma cezası alırken uyarı aldığı mesajları attığı bölümler kapatılacaktır. Örneğin, uyarının 3 tanesi futbol Genel bölümüne atılan mesaj, 1 tanesi Türkiye ve Dünya Gündemi bölümüne, diğeri de Basketbol Genel bölümüne atılan mesajlar ise üye bu bölümlere bir daha yazamayacaktır.
Bölüme süresiz olarak yazma cezası alan üyeler sadece adminler ve cezayı veren yöneticinin affı ile tekrar yazmaya başlayabilir. İkinci bir şans tanınan üyelerde aynı durum tekrarlandığında aynı işlem uygulanır ve bir daha af alması söz konusu olamaz.
Üyeye her mesajı için uyarı verilmeyecek, kotası hemen doldurulmayacak. Üye o gün bölümdeki bir mesajı için 5 uyarı puanı aldıysa diğer mesajlarına sadece 0 (sıfır) puanlı uyarı verilecek. Böyle üye dikkatli olması için ceza kotasından yemeden uyarılacak.
0 (sıfır) puanlı uyarılar verildiği tarih itibari ile 1 hafta sonra silinecek, silinmeyen uyarılar için uyarıyı alan üye tarafından uyarıyı veren yetkili bilgilendirilip uyarının silinmesi sağlanacaktır.
Üyelere yapılan uyarılar bundan böyle daimi olacak, silinme işlemi uyarıyı veren yöneticiye veya üst yetkiliye bağlı değişebilecektir.

Yeni sistem hepimize hayırlı olsun....

ÖNEMLİ: Yeni sisteme geçiş çerçevesinde verilen eski uyarı puanları yöneticilerimiz tarafından silinecektir. Silinmeyen uyarılar için uyarıyı veren yöneticiyi yada bir üst yöneticiyi bilgilendirip uyarının silinmesini sağlayabilirsiniz.

Sekopej
28.Temmuz.2006, 01:57
Hayırlı uğurlu olsun bu yeni sistem. İnşallah bu sistem hiç kullanılmak zorunda kalmaz ama bu imkansız gibi bir şey. Sitenin düzeni ve üyelerin rahatı için yaptıklarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim....

Krusty
28.Temmuz.2006, 01:59
Yeni sistem hayırlı uğurlu olsun.

SaMaNYoLu
28.Temmuz.2006, 02:05
yeni ceza ve uyarı sistemımız hayırlı oLsun inşalla uyarız, uyarlar. Forum gittikçe güzelleşiyor.

r_a_z_o_r
28.Temmuz.2006, 02:06
Yeni sistem hayırlı olsun.

S-B-Z
28.Temmuz.2006, 02:46
hayırlı olsun aynı şekilde ödüllerde artırılsın kat,yat gibi mesela :D:D:D

SYLaR
28.Temmuz.2006, 03:21
yeni sistem hayırlı uğurlu olsun

nekop
28.Temmuz.2006, 04:52
hayırlı olsun insallah üzerimde denenmez :D

Mc.Speedy
28.Temmuz.2006, 05:54
Yeni Uyarı ve Ceza Sistemi Hayırlı Olsun ;)
Umarım Kullanmaya Gerek Kalmaz :)

oguz14kurt
28.Temmuz.2006, 10:08
Bence çok saçma bunlara gerek yok yaaaaa

tosunpasa
28.Temmuz.2006, 10:48
ne demek gerek yok kardeş forumun huzuru açısından böyle kuralların kurulması lazım yoksa forumda huzur denilen şey kalmaz:(
yeni ceza sistemi hayırlı uğurlu olsun:)

Mc.Speedy
28.Temmuz.2006, 11:11

Kurallara Uymayan Üyelere Dejavantajlı , Fakat Kurallara Uyan Üyelere Avantajlı Bir Sistem..
ve Forumun Huzuru Açısından Gerekli Bir Eklenti..

Del Piero_10
28.Temmuz.2006, 11:57
bu vesileyle benim 5 aylık uyarılarımda silinir herhalde
zaten bir tanesi inanılmaz gereksizdi

Burak Duran
28.Temmuz.2006, 12:04
Uyarıları silinmeyen üyeler bize mutlaka ö.m ile ulaşsın çünkü büütün uyarılmış üyeleri bulmamız biraz zor

Universal
28.Temmuz.2006, 13:10
Hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.

DeDe
28.Temmuz.2006, 14:32
hayırlı,uğurlu ve kademli olsun..

acguneyli
28.Temmuz.2006, 18:59
hayırlı olsun...

LaKe
28.Temmuz.2006, 19:21
Hayırlı uğurlu olsun... Umarım herkes kurallara uyar.

JunkChorn
29.Temmuz.2006, 09:20
herkese hayırlı ugurlu olsun...

Capture
30.Temmuz.2006, 01:43
beni 2 kere uyarmıstınız onceden 10 puan olması lazım ama 100 puan yaptınız attınız direk eski nickimi..

TaşkınMahmut
30.Temmuz.2006, 02:00
beni 2 kere uyarmıstınız onceden 10 puan olması lazım ama 100 puan yaptınız attınız direk eski nickimi..

Üyeliği iptal edilmiş ve uyarılardan banlanmış üyelerimizin TSI Forumlarına yeniden üye olması yasaktır.Keşke yeniden üye olmadan önce adminlerden biriyle konuşsaydın.Ayrıca eski nickin nedirki :confused:

physicist87
30.Temmuz.2006, 18:51
Üyeliği iptal edilmiş ve uyarılardan banlanmış üyelerimizin TSI Forumlarına yeniden üye olması yasaktır.Keşke yeniden üye olmadan önce adminlerden biriyle konuşsaydın.Ayrıca eski nickin nedirki :confused:

Dediğin doğru olabilir Taşkın, ee şimdi ne olacak üyenin durumu???

fox3131
31.Temmuz.2006, 01:09
hayırlı uğurlu olsun

saintilker
03.Ağustos.2006, 18:00
eyvallah....

unique_bmw
04.Ağustos.2006, 00:08
Kurallara Uymayan Üyelere Dejavantajlı , Fakat Kurallara Uyan Üyelere Avantajlı Bir Sistem..
ve Forumun Huzuru Açısından Gerekli Bir Eklenti..
avantaj olarak pek bilgi yok sanırım! ne gibi avantajları war??
bu arada yeni yasalarımız hayırlı olsun:cool:

ibo
04.Ağustos.2006, 01:30
Kurallara uymayanları ağır şartlar bekliyor :) hayırlı olsun...

VoLkaN BaROs
04.Ağustos.2006, 02:48
hayır, aksine kurallara uymayanlar ağır şartlara mağruz bırakılmadan defalarca kurallarımıza uymaları için telkin ediliyor (uyarı sistemi ile) aynı hatayı defalarca üst üste yaparsa o zaman ağır şartlara mağruz kalıyor...

Ama kişi tutup bir uyarı alınca "sen beni nasıl uyarırsın", "sen kimsin de beni uyarıyorsun" gibi konular açarsa forumlarımızda en ağır şartı yerine getiririz...

Yani bu yeni sistem tamamen sizin forumdan daha iyi ve bilinçli bir şekilde yararlanmanız için kuruldu ;)

Del Piero_10
04.Ağustos.2006, 11:17
bence bir uyarı üstünden 3 ay yada sizin belirlediğiniz bir süre sonra tekrarlanmadığı takdirde kaldırılabilir.

VoLkaN BaROs
07.Ağustos.2006, 04:17
Uyarı ve Ceza Sistemimiz geçiş devresinin ardından uygulanmaya başlanmıştır.

Bundan sonra forum kurallarını ihlalinizde forum içi mesaj ile değil uyarı alanından uyarılacaksınız.

Yeni uyrılarımızın başında # işareti bulunmaktadır ve başlığı renklidir.

Lütfen eski uyarıya sahip üyeler uyarılarını ilgili yöneticiye bildirerek sildirsinler.

Hububat_Fiyatları
07.Ağustos.2006, 04:42
0 (sıfır) puanlı uyarılar verildiği tarih itibari ile 1 hafta sonra silinecek, silinmeyen uyarılar için uyarıyı alan üye tarafından uyarıyı veren yetkili bilgilendirilip uyarının silinmesi sağlanacaktır.
benim uyarı kaç aydır sıfır :D

VoLkaN BaROs
07.Ağustos.2006, 04:51
:)

O anlamda değil, uyarılacaksınız ama puan almadan demek istiyoruz. Puan almadan alınan uyarılar da 1/5 kuralına dahil değil...

burax
07.Ağustos.2006, 19:29
kurallara uymak lazım

niceray
14.Ağustos.2006, 14:52
kurallar çiğnenmek içindir ama biz turksportal sitemize football manager sitesine ihanet etmeyiz saygılarla

eGowiCh
25.Ağustos.2006, 21:36
Futbol Genel kısmında fanatizm yaptığım gerekçesiyle bir yönetici arkadaşımız bana forum dışında bir yerde "Eğer 1-2 fanatik mesaj daha atarsan, Turksportal'dan atılacaksın" diye bir ithamda bulundu. İsim vermek istemiyorum.

Attığım her mesaj incelenebilir. Bunlar fanatizm değildir. Eğer yaptığımın adı fanatizm ise, tüm medya, basın ve spor yazarları da fanatizm yapıyor demektir. Tartışamayacak mıyız bazı konuları? Sert veya yumuşak... En sert tartışmalara girmeyi seviyorum. Böylelikle iyi bir tartışma ortamı oluyor ve konuyu enine boyuna tartışıyoruz. Ama bazı yönetici arkadaşların kendi takımı hakkında OLUMSUZ bir şey söyledim diye, mesajlarım silinebiliyor ve sert ithamlarda bulunulabiliyor. Fenerbahçeliyim, Galatasaray hakkında yorum yapamayacak mıyım? Örneğin, GS'nin ŞL kurası çekildi ve yorumlar başladı. Ben de GS'nin gruptan çıkamayacağını iddia ettim. Yönetici arkadaşların çoğu Galatasaraylı veya Beşiktaşlı, hiç olmadı Fenerbahçe düşmanı... Hemen sert cevaplar yazdılar. Ve fanatizm yaptığımı iddia edenler oldu. Toz kondurmuyorlar takımlarına. Bu mu sportmenlik?

Yönetici arkadaşın biri "1-2 mesaj daha yazınca atılacaksın" demesi, beni şaşırttı. Bildiğim kadarıyla puanlı veya puansız uyarı sistemi mevcut. %0 uyarım var, tıklıyorum o kısma ve hiçbir uyarı yok. Ama ben 1-2 mesaj daha yazarsam, atılacakmışım. Hem de sözlü veya yazılı uyarı almadığım halde! Uyarı sistemi süs değil sanırım... Bu yönetici arkadaşın tavrı hiç hoşuma gitmedi, böylesini görmedim. Arkasından konuşmak gibi oluyor belki şu an, ama bunu yazmaya mecburum. Aniden siteye girince atıldığımı görmek beni şoke eder. Aynı bu yönetici arkadaşın söylediği söz gibi...

Del Piero_10
25.Ağustos.2006, 22:26
küfür yada çok ağır tahrik içeren mesaj atmadıktan sonra kimse birden atılmaz

SaRPeR1903
25.Ağustos.2006, 23:18
bence yönetinin adını verseydin iyi olurdu kim kimmiş öğrenmek lazım

Krusty
25.Ağustos.2006, 23:47
Egowich 'in siteden atılmaya yönelik mesajlar yazdığını düşünmüyorum. Fakat Fenerbahçe dışındaki rakip takımları küçümsüyor. Bunu her defasında da yapıyor. Ancak bunun yüzünden ''siteden atılacaksın'' da denilmez yani.. Uyarılır; daha sonra da siteden atılma boyutuna gelirse ise atılır..

senderson
26.Ağustos.2006, 00:14
Futbol Genel kısmında fanatizm yaptığım gerekçesiyle bir yönetici arkadaşımız bana forum dışında bir yerde "Eğer 1-2 fanatik mesaj daha atarsan, Turksportal'dan atılacaksın" diye bir ithamda bulundu. İsim vermek istemiyorum.

Attığım her mesaj incelenebilir. Bunlar fanatizm değildir. Eğer yaptığımın adı fanatizm ise, tüm medya, basın ve spor yazarları da fanatizm yapıyor demektir. Tartışamayacak mıyız bazı konuları? Sert veya yumuşak... En sert tartışmalara girmeyi seviyorum. Böylelikle iyi bir tartışma ortamı oluyor ve konuyu enine boyuna tartışıyoruz. Ama bazı yönetici arkadaşların kendi takımı hakkında OLUMSUZ bir şey söyledim diye, mesajlarım silinebiliyor ve sert ithamlarda bulunulabiliyor. Fenerbahçeliyim, Galatasaray hakkında yorum yapamayacak mıyım? Örneğin, GS'nin ŞL kurası çekildi ve yorumlar başladı. Ben de GS'nin gruptan çıkamayacağını iddia ettim. Yönetici arkadaşların çoğu Galatasaraylı veya Beşiktaşlı, hiç olmadı Fenerbahçe düşmanı... Hemen sert cevaplar yazdılar. Ve fanatizm yaptığımı iddia edenler oldu. Toz kondurmuyorlar takımlarına. Bu mu sportmenlik?

Yönetici arkadaşın biri "1-2 mesaj daha yazınca atılacaksın" demesi, beni şaşırttı. Bildiğim kadarıyla puanlı veya puansız uyarı sistemi mevcut. %0 uyarım var, tıklıyorum o kısma ve hiçbir uyarı yok. Ama ben 1-2 mesaj daha yazarsam, atılacakmışım. Hem de sözlü veya yazılı uyarı almadığım halde! Uyarı sistemi süs değil sanırım... Bu yönetici arkadaşın tavrı hiç hoşuma gitmedi, böylesini görmedim. Arkasından konuşmak gibi oluyor belki şu an, ama bunu yazmaya mecburum. Aniden siteye girince atıldığımı görmek beni şoke eder. Aynı bu yönetici arkadaşın söylediği söz gibi...
ne yapabilirizki??

S-B-Z
26.Ağustos.2006, 00:50

bu şekilde siteden atılma olayına karşıyım kendi adıma,seninle en çok tartışanlardan biride benim ama ben şahsen tasvip etmem böyle birşeyi.sonuçta herkes fikirlerini yazıyor burada ve ben yazdıklarında fanatizm olduğundan ziyade kendi takımına karşı yapılan şeylere gösterdiğin tepkiden yola çıkarak eleştirdim ve aynı şeyi senin yaptığını gördüm GS hakkında.ben buna kızdım.ama bence bu siteden atılmak için bir sebep değil.

eGowiCh
26.Ağustos.2006, 02:05
Fanatizm yapmıyorum. Fenerbahçeli biri tabi ki kendi takımını savunur. Küçümseme de değil. GS gruptan çıkamayacağını düşüne düşüne, çıkar yazmam daha mı iyi olur? Yani fanatizm yapmamak için düşündüklerimi değil de, milletin düşündüklerini mi yazayım? Eğer benim yaptığım fanatizmse, yöneticilerden birinin forumda yaptığı fanatizmi de gösterebilirim. Yönetici de ben de aynı üslupta yazıyoruz, benimki fanatizm, onunki normal oluyor nedense...

VoLkaN BaROs
26.Ağustos.2006, 03:22
Ama bazı yönetici arkadaşların kendi takımı hakkında OLUMSUZ bir şey söyledim diye, mesajlarım silinebiliyor ve sert ithamlarda bulunulabiliyor. Fenerbahçeliyim, Galatasaray hakkında yorum yapamayacak mıyım?
Bu sitede hiçbir yönetici kendi taraftarı olduğu takım aleyhine yazı yazıldı diye üyeyi uyarmaz, mesajını silmez, ya da uyarı puanı vermez... Bunun tam aksini olduğunu düşünüyorsanız herşeyden önce adminlere bildirmeniz gerekir...

Forumlarımızda yapılan sert tartışmalara içinde küfür, hakaret geçmediği sürece izin veriliyor. Bunu özellikle ben istiyorum, çünkü burası bir tartışma alanı ve herkes fikrini açıkca belli edecek ama fanatizm yapmadan, hakaret küfür etmeden...

Ama illa fanatizm yapmak için hakaret etmek de gerekmez... Karşı takımı küçümserseniz bu da fanatizme girer ve forumun havasını bir anda değiştirir. Biri bir cevap verir diğeri kendini tutamaz başka bir cevap verir uzar gider ve sonucunda da hiç hoş olmayan görüntüler çıkar ortaya...

Tartışın, size kimse tartışmayın demiyor. ben yönetici arkadşlara sürekli olarak "üyelere mümkün olduğunca töleranslı davranın" diye telkinde bulunuyorum ama bunun da karşılığını sizlerden görmek istiyorum...

Bir Galatasaraylının "Fener UEFA' da gruplara kalamaz", yada bir Fenerlinin "Galatasaray gruplardan çıkamaz" demesi kadar doğal birşey yoktur... Bu sizin düşüncenizdir buna saygı duymayanlar uyarılır siz değil... Ama bu sözleri öyle değil de şu şekilde yazarsanız: "Fener UEFA' da gruplara kalamaz inşallah", "Galatasaray gruplardan çıkamaz inşallah" ya da "Fener UEFA' da gruplardan çıkamasın", "Galatasaray gruplardan çıkamasın" işte biz buna müdehale ederiz. Çünkü bu düşüncesini belirtmekten öte fanatizme girer...

Son olarak da şunu belirteyim. Fanatizm yaptığı için uyarı almadan kimseyi atmıyoruz... Bunun için bir kota var ve bu kota dolunca o kişi sadece o alana giremiyor atılmıyor yanii.. Ve şunu da unutmayın haksız olduğunu düşünüdüğünüz uyarıları bir üst yöneticiye bildirebilir inceletebilirsiniz...

eGowiCh
26.Ağustos.2006, 04:56
Beni rahatlatan açıklama, teşekkürler Volkan abi. Fakat yönetici arkadaş işte, ne hikmetse, 1-2 mesaj kotan kaldı demek istedi, atılacağımı ima etti. Senin bu attığın bilgilendirme mesajı için sağolasın, çok mantıklı bir açıklama yazdın. Bahsi geçen yönetici de keşke senin gibi düşünse ;)

Zaten bugün dediğinin benzeri yaşandı. Bir üye "Umarım her şey GS aleyhine olur" yazdı ve atıldı. Yöneticilerin ilgisi için teşekkürler, gereğini yaptılar ve attılar.

Hiçbir sözlü veya yazılı uyarı almama rağmen, böyle bir sözle karşılaşmam beni şaşırtmıştı Volkan abi. Ama senin bu yazın rahatlattı. İlgin için teşekkür ederim.

SaRPeR1903
26.Ağustos.2006, 10:05
eGowiCh,
Konuşma tarzın ve üslubun böyle bir platforma uygun değil bence mesela roberto carlos konusuna yazmışsın:Fenerbahçe bu adamı getiremiyosa ,beşiktaş nasıl getirsin bundan sonra alacağın tepkiye de razı olmasılısın bilmem anlatabildim mi?

eGowiCh
27.Ağustos.2006, 01:26
Fenerbahçe'nin daha çok maddi imkanı olduğundan bu transferde BJK'den daha önce olduğunu söyledim orada. Bunu herkes söylüyor, sadece ben değil. Bu bir gerçek. Mesela şunu desem yine fanatiklik mi olur? :

Barcelona'nın alamadığı adamı Fenerbahçe nasıl alsın?
Real Madrid'in alamadığı adamı Osasuna nasıl alsın?

S-B-Z
27.Ağustos.2006, 01:43
Fenerbahçe'nin daha çok maddi imkanı olduğundan bu transferde BJK'den daha önce olduğunu söyledim orada. Bunu herkes söylüyor, sadece ben değil. Bu bir gerçek. Mesela şunu desem yine fanatiklik mi olur? :

Barcelona'nın alamadığı adamı Fenerbahçe nasıl alsın?
Real Madrid'in alamadığı adamı Osasuna nasıl alsın?
chealsede tonla para var ama istediği her oyuncuyu alamıyor,herşey parayla bitmiyor.real madridle bütçen aynı olsun ronaldinho'yu,henry'i getir bakalım fenere getirebilirsen.
fanatiklik değil ama saçmalık bence.

senderson
27.Ağustos.2006, 14:56
Bazen yöneticiler kararlarını verirken kendi renklerine bakıyor, sonra bizim renklere bakıyor.Ceza ona göre değişiyor:)

S-B-Z
27.Ağustos.2006, 15:07
Bazen yöneticiler kararlarını verirken kendi renklerine bakıyor, sonra bizim renklere bakıyor.Ceza ona göre değişiyor:)
hepsi değil ama bazıları yapabiliyor bunu :)

tosunpasa
14.Eylül.2006, 19:08
abi konuyla alakasız mesajlar yazma eğer amacın protesto ise bi başlık aç futbol bölümüne ayıp ama yapma böyle

bursa_mc
14.Eylül.2006, 19:22
Sevgili arkadaslar biz ESKİŞEHİRSPOR taraftarları olarak ulusal basınının istanbul takımlarına olan uşaklıgını protesto etmek için 16.09. 2006 tarihinde baslayarak spor gazeteleri basta olmak uzere tum gazeteleri almıyarak tepkimiz ortaya koyucaz sizlerinde bize katılması en buyuk temennimiz
abi çok saçma düşünüyonuz

süperoyuncu
16.Eylül.2006, 11:54
hayırlı ve uğurlu olsun inşallah uyarız ve uyarlar

Asi ÇocUk_16
16.Eylül.2006, 16:44
haksızlığa karşı çıkanlar gönderiliyor eğer bu siteden gezenti gibi bizi bu siteye bağımlı yapan biride gönderildiyse daha kimler gönderilmez.arkandayız gökhan asla yanlız yürümeyeceksin...

Vieri
16.Eylül.2006, 18:23

bu şekilde düşündüğün yöneticileri adminlere bildirirsen inceleriz. bu şekilde kimse kafasına göre karar veremez.

haksızlığa karşı çıkanlar gönderiliyor eğer bu siteden gezenti gibi bizi bu siteye bağımlı yapan biride gönderildiyse daha kimler gönderilmez.arkandayız gökhan asla yanlız yürümeyeceksin...
isterse 100bin kişiyi bağımlı yapsın kurallarımıza uymadıktan sonra kimseyi burada barındırmayız. Bunu beğenmeyen içinde kapı açık beğenmeyen gidebilir.

Aydin
16.Eylül.2006, 18:25
yürüyün be kim tutar. 4ç1s

tosunpasa
16.Eylül.2006, 18:43
yürüyün be kim tutar. 4ç1s
abi bu 4 çay 1 su ne?uzun zamandır kullanıyonda bi anlam veremedim:D

barahir
16.Eylül.2006, 18:47
bize 4 çay, gidenede buz gibi bi su diyo galiba:D

leave_992
16.Eylül.2006, 18:52
ben diorum 4ç1s ne:D...Aydın abinin meşhur lafı:D:D:D

bluepaw
16.Eylül.2006, 18:59
gündem forumu kaldırıldı mı ben mi göremedim :D

Del Piero_10
16.Eylül.2006, 19:03
gündem forumu kaldırıldı mı ben mi göremedim :D

uçmuş,gözlerin iyi

Vieri
16.Eylül.2006, 19:03
evet arkadaşlar kaldırdım çünkü orada bazı arkadaşlarımz gündemi tartışmak yerine siyasi tartışmalara giriyorlar. demekki böyle bir bölüm gereksizmiş.

leave_992
16.Eylül.2006, 19:06
o zaman gündemle ilgili haberleri sohbette mi başlık açalım

Vieri
16.Eylül.2006, 19:11
hayır o bölümü tekrar açacağım ama bundan sonra mod onayı ile yayınlanacak ve politik siyasi diğer etnik grupları ilgilendiren hiç bir mesaja izin verilmeyecek bunları konuşmak isteyende başka forum bulacak kendine.

bluepaw
16.Eylül.2006, 19:12
çok iyi düşünmüşsünüz mustafa abi

S-B-Z
16.Eylül.2006, 21:30
hayır o bölümü tekrar açacağım ama bundan sonra mod onayı ile yayınlanacak ve politik siyasi diğer etnik grupları ilgilendiren hiç bir mesaja izin verilmeyecek bunları konuşmak isteyende başka forum bulacak kendine.
teşekkür ediyorum mustafa,bu sitede artık bu şekilde tartışmalar yaşamak istemiyordum,bence bu üyeler ve site açısından en hayırlı gelişme olacak.