PDA

View Full Version : filistin ve ırak için bir şeyler yapalım

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 14:16
Arkadaşlar tekrar merhaba beni tam 2 gündür yanlış anlıyorsunuz veya yanlış anlamak işinize geliyor bilmiyorum ama ben de size bir öneri sunuyorum bu israilin ve beraberindeki amerikalıların muslumanlara yaptıgı zülmün hiç değilse acısını hafifletmek için bir şeyler yapmamaız gerektiği inancındayım bu nedenle görüş ve fikirlerinizi bekliyorum benimle tartışsanızda hatta bazılarınız paralayacam filan desede hepinizin görüşlerine sonsuz saygım var fikirlerinizi bekliyoum arkadaşlar müslümanlar oldürülüyor tepkisiz kalmayalım

Del Piero_10
02.Ağustos.2006, 14:45
ne yapabilirizki?

Türkiye'nin sözü ne amerikaya ne israile geçiyor

TaşkınMahmut
02.Ağustos.2006, 14:50
Amerikaya bombamı atalım napalım? Ne gibi bir katkımız olur gözün sevem.

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 14:52
del piero kardeşim mesela şu olabilir ilaç yardımı çok zor bir şey değil bunları yapmak sonuçta yeterli katılım ıolsun evdeki kullanmadıgımız süresi geçmemiş ilaçları bu ülkye gönderebiliriz yani bu sadece bir fikir ben deminki bölümdede ona kızıyorum bunlar diyorlar din bölümü açılsın açılsın tamamda orda adamlar ölürken sen burda dinden bahsettiğinde ne kazanıcaksın onlar musluman del piero yardım bekliyorlar sen hala burda güzel ahlaktan bahsedicen di,n bölümü açıp adamlar orda musluman kadınlara tecavüz ediyorlar dünyanın gözünün içine baka baka hala formu açalam mı açmıyalım mı açmıyalım kardeşim orda muslumanlar ölürken sen burda tartış varmı böyle bir mantık

abi ilaç yardımı olabilir sitede güvendiğiniz biri varsa para yardımı bilen olabilir inandıgınız birinin banka hesabına havale yaparız oda bu paraları lübnandaki sosyal yardım fonuna filan ulaştırır

bursa_mc
02.Ağustos.2006, 14:55
ne yapabiriz yaw alla alla bizim yapabilceğimiz bişi değil bu

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 15:03
hayır çok şey yapabilirsini gücün yoksa hiç bir şey yapamıyorsan bursa mc gece kafanı yastıga koydugunda oradaki müslümanlara yardım etmesi için rabbimize yalvar

Del Piero_10
02.Ağustos.2006, 15:14
İMKANI OLAN istediği takdirde yardım eder zaten

ama israil yardım konvoylarınıda vuruyor

yani biz hiçbir şey yapamıyoruz maalesef
ülke olarak ateşkes için arabulucuk etmeye çalışmaktan başka

hayır çok şey yapabilirsini gücün yoksa hiç bir şey yapamıyorsan bursa mc gece kafanı yastıga koydugunda oradaki müslümanlara yardım etmesi için rabbimize yalvar

onu her zaman yapıyorum zaten

TaşkınMahmut
02.Ağustos.2006, 15:23
erayaydemir arkadaşım . Lütfen aşırıya kaçmayalım.Zaten annelerimiz babalarımızda dua ediyor savaş olmasın diye.Ama sen nie bu kadar üsteliyorsun?

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 15:27
taşkın mahmut kardeşim içime sinmiyor orada olanlar

aslında haklısın del piero kardeşim ama yinede bir yolu olmalı

Eray Dengiz
02.Ağustos.2006, 15:29
kimse kusura bakmasın ama biz daha kendi ülkemiz için doğuda ki insanlar için bir şeyler yapamazken gidip nasıl filistin ve ırağa yardım edelim?

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 15:39
ermoon sana katılmamam mümkün değil çok dogru ama ben şahsen kitap olsun ilaç olsun doğudaki yurttaşlarımızın sorumlarına elimden geldiği kadar maddi ve manevi anlamda yardım ediyorum bence 2 konudada yardımcı olmalıyız hem kendi ülkemizdekilere hemde lübnan dakilere kı

comandante
02.Ağustos.2006, 17:46
arkadaşlar eray kardeşimiz gidip de israilde amerika da ayaklanma çıkaralım demiyor zaten...savaşalım falan da demiyor.kastettiği şey yardım...nasıl yardım derseniz kitap defteri geç zaten şu anda inanın en son ihtiyaç duyacakları şeydir...erzak ve kıyafet yardımı olabilir...ama eraycım bu büyük organize isteyen bir iş ve kesinlikle bir aracı olmalı yoksa yapılabilecek birşey değil...ama ermoon(eray)ın da dediği gibi bence öncelik doğudaki insanlarımızındır...

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 19:02
bence dün başka bir başlık altında yazdığın mesajla hiç örtüşmeyen başka bir konu açmışsın.gerçekten dediğin gibi seni anlamakta güçlük çekiyorum.
ayrıca ülkemizde filistin,lübnan,kenya ve daha başka bu tip ihtiyaç sahibi olan ülkelere yardım amaçlı kurulmuş dernekler mevcut.yardım etmek istiyorsan bu derneklere bağışta bulunup ulaştırmaları için destekte bulunabilirsin.bunun için ayrıyeten birşeyler yapmaya gerek yok yani.
bir diğer mesele oraya yardım amaçlı giden konvoylarda hedef seçilip vuruluyor çoğunlukla.yani açıkçası yapacak pek bişey yok.

erayaydemir
02.Ağustos.2006, 19:35
şampiyon kardeşim dünkü olayı çözüme kavusturduk biz ben yazarken bir noktalama işaretini kullanmadıgım için uyarım cok başka yerlere gitti ve yanlış anlaşılma oldu inan elimden geleni yapıyorum yardım olarak o bölgeye ama senin yapacak bir şey yok mantıgın beni biraz üzdü açıkçası yapacak bir şeyler olmalı arkadaşlar ben herkez yardım etsin demiyorum bir fikir verin bakalım ne yapabiliriz diyorum sadece istediğim sizden fikir yürütmeniz Comandante kardeşime ise sözlerinden ve beni anladığından teşşekkür ediyorum comandante inan elimden geleni kitap ve kırtasiye olarak yardım ediyorum doğu bölgelerimize keşke elimde daha fazla imkan olsa okul yaptırabilsek ama yok birde olaya geniş çerçeveden bakmak ve bireysel düşünmek lazım sustukça israil ve amaerika zulumu arttırıyor son dolaşan laflar çok ilginç israil bölücülere intihar komandosu eğitimi veriyormus arkadaşım uyanık olmamız lazım hemde çok uyanık

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 19:46
ben yapacak bişey yok demedim mesajın özünde yapılacak şeyleri yapan kurumlar olduğundan bahsettim.ve bence bir yardım toplanacaksa bu bölük parça değil en kuvvetli el kimse,onun eliyle gerçekleştirilmeli.yani bu konuda deniz feneri gibi dernekler var ve yıllardır yapıyolar bu çalışmaları.açıkçası ben bu şekilde yapıyorum yardımımı.yani başka ne şekilde yapabilirizki?

gezenti
02.Ağustos.2006, 20:02
beyler doğudaki insanlardan bahsetmişssiniz oraya neden kimse gitmek istemiyor biliyormusunuz?örneğin tıbbı örnek alalım bir zümreye hitap etib sözü geçen bir insan rahatsızlanıyor doktora götürüyorlar durumu iyice ağırlaşınca hakkı rahmetine kavuşuyor.ama ordaki insanlar vay biz sana bu adamı sağlam getirdik sen nasıl olurda onu öldürürsün diyor vede doktoru öldürüyor.
bunu birde eğitim açısından ele alalım bir öğretmenin tahini doğuya çıkıyor adam öğretmenlik yapcağı yerde okul açmak istiyor köylü birdden ayaklanıyor vayy kafir çocuklarımıza ne kötü şeyler öğretecek atatürk ü anlatacak diye yada düzeni bozucak bu öğretmen diye adamın kafasına sıkıyorlar vede öldürüyorlar soruyorum size kim böyle bir yere gitmek ister???
ırak lübnan filistin olaylarına gelince onlara internet üzerinden yapacağımız tek yardım herkesin avuçlarını açıp dua etmesidir.başka bir yardım olamaz....

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 20:10
beyler doğudaki insanlardan bahsetmişssiniz oraya neden kimse gitmek istemiyor biliyormusunuz?örneğin tıbbı örnek alalım bir zümreye hitap etib sözü geçen bir insan rahatsızlanıyor doktora götürüyorlar durumu iyice ağırlaşınca hakkı rahmetine kavuşuyor.ama ordaki insanlar vay biz sana bu adamı sağlam getirdik sen nasıl olurda onu öldürürsün diyor vede doktoru öldürüyor.
bunu birde eğitim açısından ele alalım bir öğretmenin tahini doğuya çıkıyor adam öğretmenlik yapcağı yerde okul açmak istiyor köylü birdden ayaklanıyor vayy kafir çocuklarımıza ne kötü şeyler öğretecek atatürk ü anlatacak diye yada düzeni bozucak bu öğretmen diye adamın kafasına sıkıyorlar vede öldürüyorlar soruyorum size kim böyle bir yere gitmek ister???
ırak lübnan filistin olaylarına gelince onlara internet üzerinden yapacağımız tek yardım herkesin avuçlarını açıp dua etmesidir.başka bir yardım olamaz....
tespitler doğru olabilir ama bu oraya hiç kimsenin gitmemesi gerektiği anlamına gelmez.karşımızdaki bizi anlamıyorsa bence biz kendimizi doğru ifade edememişizdir.
şahsen ben gitmek isterim.
doğu terkedilerek değil,üstüne düşülerek kazanılacaktır tekrar.

gezenti
02.Ağustos.2006, 20:13
tespitler doğru olabilir ama bu oraya hiç kimsenin gitmemesi gerektiği anlamına gelmez.karşımızdaki bizi anlamıyorsa bence biz kendimizi doğru ifade edememişizdir.
şahsen ben gitmek isterim.
doğu terkedilerek değil,üstüne düşülerek kazanılacaktır tekrar.
şu anda askerliğini nerde yapmak istiyorsun diye sorsalar direk güneydoğuda askerlik derim.ama herkes senin benim gibi düşünmüyor.böyle insanlar dünyada az çıkar herkez kelle koltukta gezmek istemez....

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 20:18
şu anda askerliğini nerde yapmak istiyorsun diye sorsalar direk güneydoğuda askerlik derim.ama herkes senin benim gibi düşünmüyor.böyle insanlar dünyada az çıkar herkez kelle koltukta gezmek istemez....
sana katılıyorum,ben erzurumda yaptım askerliğimi,gitmeden önce hep güneydoğu istedim.kısmet orasıymış oraya gittik ama gönlüm hep orada olmayı istedi.ama vatan için her türlü fedakarlık yapılmalı.orada görev yapmam diyen adama şüpheyle bakarım.

Alpkaan10
02.Ağustos.2006, 20:23
arkadaşlar tmm yardm etmek gerekir ama bn en kolay ve 1 dk lık olan şu yardımı öneririm denizfenerinin kampanyası.5560 a tüm gsm operatörlerinden msj atın 5 ytl yardım gidiyor kampanyayı görmek istiosanız(yalan deil yani o açıdan)http://www.denizfeneri.org.tr/icerik.asp?icerik=ANASAYFA a tıklayn

bu arada hiçbişey yazmıyosunz telefonunuzdan sms bölümüne girip boş şekilde gönder deyip 5560 a atıyosnz 5 ytl yardım gidiyor filistine düşünsenize hepimiz 5 5 5 derken 100 bin ytl leri bulsa güzel olmaz mı 70,000,000 uz..

DeDe
02.Ağustos.2006, 21:01
Arkadaşlar tekrar merhaba beni tam 2 gündür yanlış anlıyorsunuz veya yanlış anlamak işinize geliyor bilmiyorum ama ben de size bir öneri sunuyorum bu israilin ve beraberindeki amerikalıların muslumanlara yaptıgı zülmün hiç değilse acısını hafifletmek için bir şeyler yapmamaız gerektiği inancındayım bu nedenle görüş ve fikirlerinizi bekliyorum benimle tartışsanızda hatta bazılarınız paralayacam filan desede hepinizin görüşlerine sonsuz saygım var fikirlerinizi bekliyoum arkadaşlar müslümanlar oldürülüyor tepkisiz kalmayalım
güzel kardeşim..o kelimeyi ben kullandım..sende ne demek istediğini anlatmışsın burda..bi yanlış anlama olmuştur..velhasılı kelam ben o kelimeyi senin şahsın için kullanmadım.benim anlatmak istediğim şey ilk mesajımı okursan ayan beyan ortadadır..sadece bir örnekti senin yazım şekline göre..yoksa kimesi paparalamak niyetinde değilim şahsen..haddim değil bir kere..
ayrıca filistin için şu an için elimizden biişeyler gelmiyor maalesef.amma istanbulda otursam mitinglere kesinlikle katılırdım..orda olanlar müslüman değil bir hristiyan toplumununda başına gelse aynı hassaiyeti gösterirdim ayrıca..
keşke elimizden gelen bişey olsa..yapılabilecek herşeye şahsım adına varım..
bu arada o kelime maksadını aşan bir kelime oldu kusruma kalma.:o

meddah
02.Ağustos.2006, 21:31
Bir yanlış anlamayı da ben düzelteyim..
DeDe'nin kullandığı tabir (iki keresinde de aynı şekilde kullandı) "paparalamak"..
Ki bu tabir, Türkçe'deki bildiğimiz "paralamak" tabirinin yanlış yazılmış hali değil..

"paparalamak" karedeniz şivesinde kullanılan ve azarlamak, söylenmek, paylamak anlamlarına gelen bir kelimedir..

DeDe
02.Ağustos.2006, 22:12
hay ağzına sağlık mehmedim..vallahi işin açığı kimsenin onu paralamak kelimesinin yanlış yazımı olarak düşüneceği aklıma gelmemişti..teşekkürlerimle...

S-B-Z
02.Ağustos.2006, 23:54
Bir yanlış anlamayı da ben düzelteyim..
DeDe'nin kullandığı tabir (iki keresinde de aynı şekilde kullandı) "paparalamak"..
Ki bu tabir, Türkçe'deki bildiğimiz "paralamak" tabirinin yanlış yazılmış hali değil..

"paparalamak" karedeniz şivesinde kullanılan ve azarlamak, söylenmek, paylamak anlamlarına gelen bir kelimedir..
gerçekten açıklama iyi olmuş,öğrenmiş olduk bende dede niye ikidebir paralamak değilde paparalamak diye yazıyor diyorum

erayaydemir
03.Ağustos.2006, 04:29
şampiyon sanırım kızıl ayda yardım toplanıyor

arkadaşlar bakın güzel fikirler ortaya çıkıyor gezenti dün seninle tartışmıştık ama yukarda yazdıklarına kesinlikle katılıyorum sadece filistin ve lübnan için umutsuzluga düşürdün beni sadece dua etmek yetmez kardeşim arkadaşlar güzel fikirler veriyorlar bakalım daha olanaklar olarak yapabileceğimiz fikirler çıkacak mı?

gezenti
03.Ağustos.2006, 13:12
beyler siz anlamıyorsunuz galiba filistişnde lübnanda ırakta ölen insanlar için ben üzülmüyormuyum içim kan ağlıyor ama bunlar için kısa vadeli şeyler yapmamız hiçbir yardım sağlamaaz. ekonomik özgürlüğü olmayan bir devlet başka devletlere legal olarak yardım edemez hemde savaşın ortasında o yüzden ilk önce bizim kendi devletimiz üzerinde uğraşmamız lazım.dünyadaki en büyük ve güçlü türk devletiyiz ama en fazla dış borcu olanda biziz.yani demek istediğim oradaki insanlara internet üzerinden yapabileceğimiz en büyük yardım ne bileyim bir imza kampanyası olabilir yada onun gibi birşşey birde Allah'a dua edebiliriz....

Del Piero_10
03.Ağustos.2006, 13:40
arkadaşlar tmm yardm etmek gerekir ama bn en kolay ve 1 dk lık olan şu yardımı öneririm denizfenerinin kampanyası.5560 a tüm gsm operatörlerinden msj atın 5 ytl yardım gidiyor kampanyayı görmek istiosanız(yalan deil yani o açıdan)http://www.denizfeneri.org.tr/icerik.asp?icerik=ANASAYFA a tıklayn

bu arada hiçbişey yazmıyosunz telefonunuzdan sms bölümüne girip boş şekilde gönder deyip 5560 a atıyosnz 5 ytl yardım gidiyor filistine düşünsenize hepimiz 5 5 5 derken 100 bin ytl leri bulsa güzel olmaz mı 70,000,000 uz..

sadece bir gece için insanlar cep telefonuna melodi yada oyun indireceğine 5560 a mesaj gönderebilir bence

ZiD4n3
03.Ağustos.2006, 14:25
keşke bişeyler yapabilsek be abicim
onlar da bizim kardeşimiz bence duadan başka bişey yapamayız Allah tan onlardan yardımlarını esirgememesini isteyelim dualarımızda olması yeterli bence diğer kampanyalarada yardım yapabiliriz
yardım hatları banka hesapları var onlar** para yatıralım gibi şeyler
Allah(c.c) yardımcıları olsun

baron
03.Ağustos.2006, 14:33
filistin ve ırak için yapılacak çok şey var...
1- ırak alındı neden saddam vardı...saddam bahane edildi alındı..
2- filistine amerika saldıramadı çünkü yeni savaşdan çıkdı...
3- filistine saldırılmasının nedenlerinden biride suriye ye gözdağı vermek....
4- suriye de alınacağından şüphem yok....
5- sırada Türkiye oluyor...

onların esas istediği Türkiye ancak Türkiye diğerleri gibi kolay lokma değil....
o yüzden hemen saldırramıyorlar.....
10 - 15 sene sonra istila altında olan ülke Türkiye olacak......
işte sizlerin yapabileceği bu o zamanın geldiğinde kendinizi profesyonel birer asker olmanız lazım.....
dışarıdan sıradan vatandaş gibi görünen profewsyonel vatansever birer asker olmasınız ki onlar içeri rahatlıkla girebileceğini sanığ sınıra dayandığında
onlara atalarımız kadar direnebilecek güçde askerler olmamız lazım.....
ondan sonra da zaten zulüm görenler yanımızda zulüm yapanlar karşımızda olacak....
zulüm yapanlara karşı gücümüzü o zaman görecekler.....

BEN TÜRKÜM......
TÜRKİYE YE KARŞI HİÇBİR GÜÇ ATEŞ EDEMEZ........
GÖĞSÜMÜZÜ O MERMİYE KARŞI SİPER EDER VATANIMIZA MİLLETİMİZE ZARAR GELMESİNİ ENGELLERİZ...

erayaydemir
03.Ağustos.2006, 16:18
dede tamam anladım ben seni ,türkiye; teorinde haklı oldugunu düşünüyorum ama 10- 15 sene bekleyecekleri zannetmiyorum öyle bir şey oldugundada bu cennet vatanı onlara cehennem ederiz gelsinler bakalım TÜRK'ler araplara benzemezler

meddah
03.Ağustos.2006, 16:27
Konu dışına çıkılıyor..
Forumun başlığı: "Öneriler ve Eleştiriler"