PDA

View Full Version : Lig yamaları ve TSL yabancı sınırı

eaglenette
07.Ağustos.2006, 02:19
Birileri ilgilenirmi bilmem ama ben azerbaycan, kazakistan vs. liglerde de oynamak istiyorum eğer bir daha ki lig yamalarında yaparsanız iyi olur.
Birde Süper Lig'den yabancı sınırlamasını kaldırmamın bir yolu var mı

S-B-Z
07.Ağustos.2006, 02:21
Birileri ilgilenirmi bilmem ama ben azerbaycan, kazakistan vs. liglerde de oynamak istiyorum eğer bir daha ki lig yamalarında yaparsanız iyi olur.
Birde Süper Lig'den yabancı sınırlamasını kaldırmamın bir yolu var mı?
muhakkak ilgilenir
sınırlamayı editörle kaldırabilirsin ama tavsiye etmem,hiçbir zevk almazsın o zaman

mertcan1304
07.Ağustos.2006, 02:36
arkadsım niye aynı konudan iki tane acyosun http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=17191

eaglenette
09.Ağustos.2006, 14:26
editörle nasıl kalkacak
denedim ama numara kullan otomatik olark tıklı ve değişmiyor

BeyazLim
10.Ağustos.2006, 17:32
ya bu yabancı sayısı editörle nasıl kalkıyo ya çok baktım ama :)

güzel düşünce seninki azebaycan ligi falan iyi olurdu valla..

rectangle
10.Ağustos.2006, 18:07
yabancı sayısı editörle kalkmaz arkadaşlar bizim gibi programlama bilgisi olmayanlar kaldıramaz o sınırı fakat kazak,azeri ligi eklenebilir(en azından eskisi editlenir) ama oyuncularını bilmediğimiz için gerçekçi olamaz eğer bana birisi bilgileri yollarsa yaparım ben sorun değil.

Fietra 10
10.Ağustos.2006, 18:34
aslında var vietnam ligi fln yüklüyorum ama oyunda görünmüyo...

eaglenette
11.Ağustos.2006, 16:16
ya arkadaşlar birde 2005 lig yamasını indirdim ama çalışmıyor yeni oyun deyince görülmüyor birisi ilgilensin de indirdiğim yamayı kullanayım

rectangle kardeş ya sana zahmet şu yabancı sınırını kaldıran bir tür yama programı yapsana birşey daha soracağım bir arkadaş bahsetmiş iran vs. ligi var diye bende merak edip indirdim o ligleri seçmediğim halde bir sürü ligin oyuncularını otomatik olarak görüyorum ki o da oyunu oldukça yavaşlattı bu bir sorun mu yamanın çalışma formatı mı?

rectangle
11.Ağustos.2006, 21:41
eaglenette hocam ben kaldırırırm demedim sadece kazak ve azeri liglerini ekleyebilirim dedim.yabancı sınırını kaldırmayı bu sitenin adminleri daha yapamaz zannımca:)

eaglenette
12.Ağustos.2006, 01:05
neyse yinede sağol

eaglenette
14.Ağustos.2006, 03:36
ya bu arada aklıma birşey geldi abi malumunuz KKTC'ye ambargo uygulanıyor bunu oyunda olsun delme şansımız var mı?
mesala editörden işe yaramaz bir ülkenin adını vs değiştirip oyunda onu KKTC olarak görmek mümkün mü oyuncusunun falan görünmesine gerek yok başarı falan da istemiyorum takımı falan da görünmesin yeter ki Kıbrıs Rum Kesminin olması gibi KKTC'de olsun isterim...

meddah
14.Ağustos.2006, 05:20
Bunu yapmak tabi ki mümkün ama eğer Kıbrıs'da yaşamıyorsan karşılaşacağın en büyük güçlük; takım kadrolarının temini olacak.

Ben bir ara rsssf için maç skorları toplama hevesiyle yola çıkmış, daha ligin ilk haftasında çarpılmıştım.
Maç skorlarını KKTC gazetelerinden takip edecektim, gazeteler sanırım maç saati nedeniyle ilk hafta bir maçın skorunu atlayınca, bütün hevesim kursağımda kaldı. Gerçi sonra bu maçın skorunu temin ettim etmesine de, bunu her hafta yaşamaktan korktum.
Bu işle daha önce ilgilenen, hatta beni de teşvik eden bir arkadaş, KKTC'deki gazetecilerden skor vs. almanın zorluğundan dem vurunca ben de temelli vazgeçtim..

Bu fikir aslında çok güzel bir fikir. Bir benzerini, yukarıda bahsettiğim arkadaş yapmıştı.
Amacı, KKTC Ligi'ni duyurmaktı ve bu ligi rsssf listesine sokan da sanırım oydu.

eaglenette
14.Ağustos.2006, 11:26
ya pekala futbolcu listelerine ulaşırsam acaba bunu yapacak kişiyi bulabilirmiyim?

Emurafu
14.Ağustos.2006, 12:50
peki milllet su 2.lige yabancı trnsferi yapmamak için bir yama varmı

meddah
17.Ağustos.2006, 19:23
ya pekala futbolcu listelerine ulaşırsam acaba bunu yapacak kişiyi bulabilirmiyim?

Salt futbolcu listesi yeterli olur mu acaba?

Şöyle ki, FM'nin datasında ortalama şu bilgiler var:

Her Lig için; fikstür-maç günü bilgileri, para vs. ödüller, kupalar, yabancı oyuncu sınırlamaları, muhtelif prosedürler..

Her takım için; stad, forma, personel, kadro, ekonomik durum bilgileri..

Her futbolcu için; fiziksel ve zihinsel yüz türlü özellik, pozisyon bilgileri, P ve C Abilityler vs..

Bu da basbayağı FM araştırması demek, ki Turksportal'ın komple misyonu bu..

Öbür türlü, bu sitede herhangi bir ligi editörden data değiştirerek KKTC Ligi'ne dönüştürecek bir sürü adam bulunur..

senderson
17.Ağustos.2006, 20:31
biraz saçma ama bildiğim(yani başkan vs. sini tanıdığım en az 4-5 maçlarını izlediğim{antremanlarınıda}) kulüpleri araştırsam oyuna girebilirmi??

meddah
17.Ağustos.2006, 20:35
Resmi olarak tabii ki de oyuna giremez, ama geniş bir arşiv yaparsak biz ekleyebiliriz..

Sonradan uyandım işe; senderson, sen galiba Türkiye'deki kulüplerden bahsediyorsun.. Biz KKTC Ligi'nden bahsediyorduk, o sandım..
Ona da şöyle cevap vereyim: Türkiye araştırması ekibine girebilirsin ve incelediğin kulüpler resmi olarak oyuna girer.. Ama sanırım profesyonel olmak durumundalar..