PDA

View Full Version : Kafam Karışık..

EreN
07.Ağustos.2006, 20:55
Hımm.. Şöyle bir forum turuna çıktım.FM 2006 bölümüne girdim ve kayboldum (benimle aynı fikirde olan en az bi üst yönetici gösterebilirim :D) :o explorer sayfasını kapatmak zorunda kaldım.
Fifa Bölümüne bi konu açtım Fifa 2007 ile ilgili içinde türkiye ligi eklenecek felan gibi genel bilgilerde vardı ama bi baktım arkasından sayısını hatırlamadığım konu açılmış türkiye ligi felan diye.Neyse Tura devam ettim fm2005 bölümüne girdim amanın oda ne ???? Bilgisayarı kapatmadan çıkamadım işin içinden..
Arkasından aşağıda daha fazla kaybolmamak için son kez futbol GEnel konusunda bi giriş yaptım.Giriş o giriş hala oralarda bi yerlerdeyim :)

Anlyacağınız forumda biraz daha dikkat olabilsek.Biraz daha post kirliliği ve konu kirliliğini engelleyebilsek.Hani insan rahatça sıkılmadan 50 tane aynı konuya göz atmadan forumda "Zap" yapabilse diyorumda tadından yenmez site :)

S-B-Z
07.Ağustos.2006, 21:13
Hımm.. Şöyle bir forum turuna çıktım.FM 2006 bölümüne girdim ve kayboldum (benimle aynı fikirde olan en az bi üst yönetici gösterebilirim :D) :o explorer sayfasını kapatmak zorunda kaldım.
Fifa Bölümüne bi konu açtım Fifa 2007 ile ilgili içinde türkiye ligi eklenecek felan gibi genel bilgilerde vardı ama bi baktım arkasından sayısını hatırlamadığım konu açılmış türkiye ligi felan diye.Neyse Tura devam ettim fm2005 bölümüne girdim amanın oda ne ???? Bilgisayarı kapatmadan çıkamadım işin içinden..
Arkasından aşağıda daha fazla kaybolmamak için son kez futbol GEnel konusunda bi giriş yaptım.Giriş o giriş hala oralarda bi yerlerdeyim :)

Anlyacağınız forumda biraz daha dikkat olabilsek.Biraz daha post kirliliği ve konu kirliliğini engelleyebilsek.Hani insan rahatça sıkılmadan 50 tane aynı konuya göz atmadan forumda "Zap" yapabilse diyorumda tadından yenmez site :)
problem şuki bu sitede iki çeşit üye profili var.birisi buna bende dahilim,konu açarken dikkat eden ve daha önce açılmadığına özen gösteren forum kirliliğine karşı olan insanlar,diğeride konu açayımda ne olursa olsun diyenler.
bu durumun düzeleceğine pek inanmıyorum açıkçası.
ama umarım birkaç kişide olsa dikkate alır bu uyarıyı...

Vieri
07.Ağustos.2006, 21:28
bu olayı bizde yöneticiler arasında çok düşündük taşındık bununla alakalı bir takım çözümler düşündük fakat unutulmaması gereken forum eskisi gibi değil her gün yeni 200 e yakın üye geliyor.. üstelik yaş ortalaması bakımından bakarsanızda oran düşük. tek çözüm üye olduğu gibi hemen konu açmalarını engelleyecek şekilde bir yöntem geliştirmek veya bu kullanıcıların açtıklar konuları mod onaylı yapmak.. belli bir süre sonrada bu kullanıcıların gruplarını değiştirmek olabilir... ama böyle olursada esas amacı bilgi edinmek ve bilgi vermek olan forum amacından sapabilir

Sekopej
07.Ağustos.2006, 23:29
Aynen benim de kafam karışık. Ama yapacak bişey yok. Kimseye sen mesaj yazamazsın, konu açamazsın diyemeyiz.

Bir de şöyle bir konu var; mesaj atarken tarihe çoğu kişi bakmıyor hadi ama önceki mesajları okuyun bari. buradaki linkten ne dediğimi rahatlıkla anlayabilirsiniz. Daha kaldırmıyorum o konuyu bakalım kaç kişi daha mesaj atacak...
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=8665&page=2

S-B-Z
08.Ağustos.2006, 00:27
Aynen benim de kafam karışık. Ama yapacak bişey yok. Kimseye sen mesaj yazamazsın, konu açamazsın diyemeyiz.

Bir de şöyle bir konu var; mesaj atarken tarihe çoğu kişi bakmıyor hadi ama önceki mesajları okuyun bari. buradaki linkten ne dediğimi rahatlıkla anlayabilirsiniz. Daha kaldırmıyorum o konuyu bakalım kaç kişi daha mesaj atacak...
bi çözüm var aslında;
babalarından imzalı kağıt getirebilirler üye olanlar :D
boş yere konu açmayacağına ve efendi gibi mesajlar yazacağına aileler kefil olabilir.:D
en büyük sorun yaş ortalaması zaten.eğitim şart :D

r_a_z_o_r
08.Ağustos.2006, 02:01
bi çözüm var aslında;
babalarından imzalı kağıt getirebilirler üye olanlar :D
boş yere konu açmayacağına ve efendi gibi mesajlar yazacağına aileler kefil olabilir.:D
en büyük sorun yaş ortalaması zaten.eğitim şart :D
Sana katılıyorum şampiyon en büyük sorun yaş ortalaması birde ücretli üyelik olsa daha iyi olur.:)

Vieri
08.Ağustos.2006, 02:14
şimdi yaş konusunda birşey yapamayız ama kardeşlerimize sen buraya yazamazsın demekte ayıp olur...

şöyle bir uygulama olabilir.. yeni üye olan kişilerin bulunduğu grupun sadece mesaj atabileceği bir bölüm yapılabilir.. diğer bölümler için özel bir grup oluşturulur.. yeni üye olan birisi burayı bilmediği için ilk zamanlarda tanıyana kadar takılabileceği bir yere konu açar.. diğer bölümlere yazması için kurallarını davranışları tamamen öğrendiğinine kanaat getirdiğimiz zaman grubunu değiştirebiliriz. bu durumda gereksiz yerlere gereksz konular açanlar olmaz.. tanıdığımız insanlar forumda olur...

pessy
08.Ağustos.2006, 02:58
evet en mantıklısı bu

SaRPeR1903
08.Ağustos.2006, 04:03
yeni trend oldu 1 yıllık 1.5 yıllık konulara mesaj atıyorlar birgün tepem atacak beni de siteden atacaklar yani o olacak

Burak Duran
08.Ağustos.2006, 12:23
o eski konulara mesaj atmayı engellemek için artık ceza uygulkuyorum ama fayda etmiyor. Bencede yeni üye olanlara özel grup olsun

IcedEarth
08.Ağustos.2006, 13:06
bence bu iş sadece yaş işi deil ya adam kaç zaman öncenin konusuna mesaj atmış kaç yaşında bakıyorum çok da küçük deil ben 15 yaşındayım yazmadan önce bakıyorum tarihe önceki mesajlara da bakıp öle cvp yazıorum bi konu vardı adam kaleci ve mr istemiş sonraki mesajlarda kaleciyi buldum mr istiorum yaazmış üstelik de leo francoyu aldım demiş hala leo francoyu al dienler var :mad: yaşla ilgisi yok abi adam 20 yaşında bile olsa bakmadan mesaj atıo bi önceki mesaja bakmadığı için ceza alacağınıda bilmio

EreN
08.Ağustos.2006, 15:28
Mesela şöyle bir yapı getirilebilir.
'Paf' üyelik.. Kullanıcı foruma üye olduktan sonra ilk olarak paf üyeliğe sahip olur ve paflara özgü bi bölüm açılır genel bir bölüm orda yazışıp ederler sonra yöneticiler uygun gördükleri üyeleri normal üyeliğe çekebilirler bu şekilde ufakta olsa forum kullanımı & verimi & düzeni artabilir.

Universal
08.Ağustos.2006, 15:32
Bu olaylar benim içinde geçerli her gün binlerce konu açıyor belki bunları bende yapıyorum ama...

meddah
08.Ağustos.2006, 15:49
İlk mesajda adı geçen benim galiba..

Zor bir durum, güzel bir tespit (fm bölümünün karışıklığı)..
Mesaj yazma - konu açma sınırlaması getirilmezse bile, nasıl "Yardım - İmdat" gibi başlıklar direkt siliniyorsa; "Şunu alayım mı - bunu satayım mı" gibi başlıklar da direkt silinebilir..
Ama bunun da kendi içinde dezavantajları var tabi..

Bir de, bölüm sorumluları ikiye ayrılıp, bir kısmı update - yama çalışmalarıyla ilgilenirken, bu işle ilgilenmeyen, görevi forumu düzenlemek olan yeni sorumlular atanabilir.

EreN
08.Ağustos.2006, 15:59
Bir de, bölüm sorumluları ikiye ayrılıp, bir kısmı update - yama çalışmalarıyla ilgilenirken, bu işle ilgilenmeyen, görevi forumu düzenlemek olan yeni sorumlular atanabilirEvet biraz daha mantıklı bu :)

nekop
08.Ağustos.2006, 19:12

abi biri podolski demiş biri klose demiş biri luis saha demiş senin uyarılar işe yaramamıs bakalım hürmet kırmızıyla yazmıs daha yazıcaklarmı...

Sekopej
08.Ağustos.2006, 19:18
abi biri podolski demiş biri klose demiş biri luis saha demiş senin uyarılar işe yaramamıs bakalım hürmet kırmızıyla yazmıs daha yazıcaklarmı...

dururlar mı yazdılar tabi. 2 kişi daha yazdı ve gereken yapıldı....

S-B-Z
08.Ağustos.2006, 19:47
dururlar mı yazdılar tabi. 2 kişi daha yazdı ve gereken yapıldı....
frene basıldı yani :n::n::n:

Ilhan
15.Ağustos.2006, 10:36
özellikle oyuncu forumunda gereksiz şeyler için yeni konular açıldığını ve açılan konulara tekrar tekrar gereksiz mesajlar atıldığını görmekteyim.
açılan konuyu doğru yere açma konusunda ve gereksiz mesajlar atmama konusunda daha ciddi bir uyarı yapılması gerekiyor bence.
adminlerin el atmasının gerektiğini düşünüyorum bu konuya.

meddah
15.Ağustos.2006, 12:08
Yine bu bölümdeki "Kafam Karışık "topicinde bu konu gündemde.. Bu da oraya taşınıyor..

Ilhan
15.Ağustos.2006, 12:34
dikkat etmemişim pardon

Krusty
15.Ağustos.2006, 19:25
Off off bu ne böyle.. :mad:
Küçücük birşey bile olsa, herkes konu açıyor.. :rolleyes:

SYLaR
15.Ağustos.2006, 21:40
Bu şekil bir uygulama yapılabişlir
İlk başta yeni üye olan kişiler konu açamasınlar sadece açılan konulara cewap yazsınlar
Sonra yazdıkları cewaplara göre kişinin steye katkısı olacağı anlaşılırsa kişiye konu açma yetkiside verilebilir

ForsakeN
15.Ağustos.2006, 22:18
Bu şekil bir uygulama yapılabişlir
İlk başta yeni üye olan kişiler konu açamasınlar sadece açılan konulara cewap yazsınlar
Sonra yazdıkları cewaplara göre kişinin steye katkısı olacağı anlaşılırsa kişiye konu açma yetkiside verilebilir

Bence bi mesaj sayısına ulaşıldığında( mesela 100) kişie konu açabilme yetkisi verilsin.

Sekopej
15.Ağustos.2006, 22:19
Bence bi mesaj sayısına ulaşıldığında( mesela 100) kişie konu açabilme yetkisi verilsin.

o zaman 100 mesaja ulaşmak için daha saçma mesajlar olacaktır...

ForsakeN
15.Ağustos.2006, 22:39
o zaman 100 mesaja ulaşmak için daha saçma mesajlar olacaktır...

Saçma konular açılmasından iyidir

ibo
16.Ağustos.2006, 01:44
Saçma konular açılmasından iyidir
100 tane saçma mesaj yazan adamın sonra akıllı bir konu açacağını sanmıyorum....

Ilhan
16.Ağustos.2006, 08:58
bence oyuncu forumunda sadece sabit başlıklar altında konuşulsun çünkü zaten atılan bütün mesajlar sabit başlıklar altındaki konularla ilişkili. o zaman herkes o başlıklar altında önerisini yapar isteğini yapar olay da çözüme kavuşur bence.

EreN
16.Ağustos.2006, 14:00
Tekrarlıyorum PAF üyelik güzel bişi olur

fmsmyrna
16.Ağustos.2006, 17:37
bence konuyu açan kişi ağer istediğini aldıysa konuyu silebilsin böylece rahatlama olabilir

ya da yeni üyelere site hakkında bi flash yapılsın önce onu izlesin site hakkında bilgi edinsin sora yamaya başlasın

SaRPeR1903
19.Ağustos.2006, 11:11
bence konuyu açan kişi ağer istediğini aldıysa konuyu silebilsin böylece rahatlama olabilir

ya da yeni üyelere site hakkında bi flash yapılsın önce onu izlesin site hakkında bilgi edinsin sora yamaya başlasınya kardeş kusura bakma saçma olmuş flash falan adminlerin uğraşıp bilmem kaç saatte yazdığı forum kurallarına göz atmamış olanlar bile var aramızda bu işin flashı mlash yok

fmsmyrna
19.Ağustos.2006, 11:17
ama yeni üye olanlar mecbur izlicek hem okumaktan daha keyifli olacağı kesin