PDA

View Full Version : CM2007'Den Beklentileriniz.

TaşkınMahmut
08.Ağustos.2006, 20:21
Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Olumsuz yorum yazacak arkadaşlar lütfen oyunu karalamaya çalışmayın, lütfen .

2005 Yılında SIGAMES ile EIDOS un ayrılığını sağır sultan bile biliyor.Ve yıllardır severek oynadığımız ,uğruna kız arkadaşlarımızı ektiğimiz, bizi yemeklere en son oturtan,derslere çalıştırmayan oyunumuzun adı artık CM değildi. CM ismi yerini FM ye bırakmıştı.Ama EIDOS CM yi diğer bir oyun geliştirici firma olan BGS ye verdi.Dağıtıcılığını yine EIDOS yapacaktı CM mizin.

Açıkçası ben dergi felan okumayan biriyidm ve FM nin Sigames tarafından yapıldığını bilmiyordum.
Cd ciye gittiğimde abi CM nezaman çıkacak dediğimde bana CM nin isminin değiştini Artık FM olduğunu söylediği an yıkıldım.Hemen CM nin resmi sitesine girdim ve bir baktımki 13 Martta CM5 çıkacak yazıyordu koskocaman yazılarla.

Bu benim için fevkalade bir haber olmuştu.Gittim salak gibi parayı bastım ve CM5 i aldım.Bu hayal kırıklığını hayatım boyunca yaşamamışımdır herhalde.2 Aurelio, sağ ayak Sergen Yalçın, Yedek Takımlar ruslar ve azeri isimleriye dolu ama ülkesinde türk yazan oyuncular, tamamen beni şoke etmişti.Gittim hemen FM aldım.FM yi beğendim ama inanınki sırf CM nin ismi var die CM 5 i tam Aralık 2005 e kadar oynadım :).

CM2006 benim için farklı bir yere sahip.Çünkü bu oyun bana en hoş gelen CM serisi olmuştur.İnanın neden bilmiyorum ama en güzel CM bana göre CM2006.CM 2006 için Skin , data güncelleme gibi yamalar yapıyorum ve oyunumdan gayet memnunum.

Böyle bir açıklamadan sonra gelelim asıl konumuza.BGS firmasının yapmış olduğu Championship Manager 2007 den neler bekliyorsunuz? Ne gibi özellikler eklemesini bekliyorsunuz?

weban
08.Ağustos.2006, 21:32
Bana gore oyuna daha once olmayan bir seyler eklesin
ozel hayatlar, primler, bilet fiyatları,takım konusmaları,sponsorlar,mac icindeki ilginc ve ilgi cekici olaylar vb.. bunları cogaltabiliriz..
Ve Tabiki hataların fazla olmadıgı bir oyun olmalı bence
OYUNCU MEVKİLERİ,PROFİLLER VB..KUSURSUZ VE EKSİKSİZ OLMALI...
YANİ FM'dE OLMAYAN OZELLİKLERİ YAPARLARSA BENCE CM ESKİSİ GİBİ İLGİ GORUR VE OYNANIR...
VE LUTFEN CM07 CIKARSA ARTIK BİR TURKCE PACHT HAZIRLANSIN NE 06 NEDE 05 İ TURKCE OYNAYAMADIK BARİ 07 TURKCE OYNAMA SANSI OLSUN

Krusty
08.Ağustos.2006, 21:38
Yazı güzel olmuş, tebrik ediyorum. CM2007, eski serileri gibi olsun yeter!

kaltuntas
08.Ağustos.2006, 21:52
cm0304 e benzesin. hatta skini bile aynı olsun ama mantığı değişmesin.ben o nokta adamları istiyorum. uzun boylu cubukları değil. ve birde oyun keşke hızlı olsa.

TaşkınMahmut
09.Ağustos.2006, 00:47
merak etme uzun boylu adamları ben kaldıracam ;;)

kaltuntas
09.Ağustos.2006, 09:53
inşallah abicm yav nefret ediyorum çubuklardan zaten onları gördüğm anda cm den soğumuştum ondan dolayı nerdeyse hiç oynamadım fm ye yöneldim ama o da nafile keşke süper bi cm0304 çıkarsalar:):)

Jeust
26.Ağustos.2006, 13:45
Evet ya cm5 iğrençti ... 2 Mahmut Hanefi,2 aurelio,sağ sergen yalçın isimlerde hiç duymadığım türklere yabancı isim koymuışlar :) İnşallah Cm 2007 güzel olur Cm 03-04 kadar olmasada ...

emir077
27.Ağustos.2006, 13:07
kazandığımız paralarla bişeyler yapalım

TaşkınMahmut
02.Eylül.2006, 03:21
arkdaşlar az önce CM nin skin yapımcısı NeckuS ile görüştüm ve CM 2007 nin tanıtıldığı gibi olmadığnı ve Football Manager skininin aynısı ( Metallic 2007 ) olacağını söyledi.Ayrıca CM 2007 nin FM 2007 den erken çıkmasında büyük bir avantaj.Bakalım hayranı olduğum oyun nasıl olacak.( Not Skin CM 2006 içinde kullanabileceğini ve ilk baş CM 2006 da deneneceğini ve herkezin indirebileceğini söyledi önümüzdeki hafta )

Berkaiser
02.Eylül.2006, 13:07
Doğru düzgün bir oyun yapamazlarsa oyunu hiç piyasaya çıkartmasınlar.Tek isteğim bu.

LeBron.23
04.Eylül.2006, 13:32
Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Olumsuz yorum yazacak arkadaşlar lütfen oyunu karalamaya çalışmayın, lütfen .

2005 Yılında SIGAMES ile EIDOS un ayrılığını sağır sultan bile biliyor.Ve yıllardır severek oynadığımız ,uğruna kız arkadaşlarımızı ektiğimiz, bizi yemeklere en son oturtan,derslere çalıştırmayan oyunumuzun adı artık CM değildi. CM ismi yerini FM ye bırakmıştı.Ama EIDOS CM yi diğer bir oyun geliştirici firma olan BGS ye verdi.Dağıtıcılığını yine EIDOS yapacaktı CM mizin.

Açıkçası ben dergi felan okumayan biriyidm ve FM nin Sigames tarafından yapıldığını bilmiyordum.
Cd ciye gittiğimde abi CM nezaman çıkacak dediğimde bana CM nin isminin değiştini Artık FM olduğunu söylediği an yıkıldım.Hemen CM nin resmi sitesine girdim ve bir baktımki 13 Martta CM5 çıkacak yazıyordu koskocaman yazılarla.

Bu benim için fevkalade bir haber olmuştu.Gittim salak gibi parayı bastım ve CM5 i aldım.Bu hayal kırıklığını hayatım boyunca yaşamamışımdır herhalde.2 Aurelio, sağ ayak Sergen Yalçın, Yedek Takımlar ruslar ve azeri isimleriye dolu ama ülkesinde türk yazan oyuncular, tamamen beni şoke etmişti.Gittim hemen FM aldım.FM yi beğendim ama inanınki sırf CM nin ismi var die CM 5 i tam Aralık 2005 e kadar oynadım :).

CM2006 benim için farklı bir yere sahip.Çünkü bu oyun bana en hoş gelen CM serisi olmuştur.İnanın neden bilmiyorum ama en güzel CM bana göre CM2006.CM 2006 için Skin , data güncelleme gibi yamalar yapıyorum ve oyunumdan gayet memnunum.

Böyle bir açıklamadan sonra gelelim asıl konumuza.BGS firmasının yapmış olduğu Championship Manager 2007 den neler bekliyorsunuz? Ne gibi özellikler eklemesini bekliyorsunuz?
arkadaşım ben 03/04'den beri cm oynamıyorum ama öle bi yazı yazmışsınki duygulandım yaww...:o

muratali
05.Eylül.2006, 03:22
guzel bir skin
yapay zeka
gercege uygun database
mac motorundaki hatalar(2006da gulunc goller oluyodu kaleci onundeki topa cıkmıyodu yarım saat sonra forvet gelip golu atıyodu:D)
ayrıca ole guzel ozellikleride varki fmdede olmasını istiyorum
1-simulate world(acmadıgınız ligleri gorebiliyosunuz puan durumu filan hos bisi)
2-100 uzerinden puanlar=arkadaslar simdi freekickci seccem bakıyorum 20 ile iki oyuncu var ama hangisi daha iyi 100 uzerinden puanlamaya aldıgımda ise birinin 95 birinin 99 oldugunu goruyorum bence super bisi
3-hız=gercekten cok hızlı bi oyun

murat67
05.Eylül.2006, 10:11
bu oyun muhkemmel bende var ve oynyorum ben fenerbahceyim oyunda super bir oyun

TaşkınMahmut
05.Eylül.2006, 11:26
cm 2007 mi :eek: çıkmadıki daha :p

r_a_z_o_r
05.Eylül.2006, 11:58
Fm ile rekabet edecek kalitede bir oyun olsun yeter.

murat67
05.Eylül.2006, 14:01
ama cm06 muhkemel bir oyun super

ZeroG
05.Eylül.2006, 18:30
Yapay Zeka İyi Olsun, Maçlar Mantıklı Olsun, Dandik Dandik Gol Yenmesin Mesela Sora Frikiklerin %50 si Gol Olmasın, Adamlar 3d 2d Karışımı Olmasın (Derdim Ama Çok Geç Heralde), Oyuncu Özelliklerine Dikkat Edilsin.
Bide Cm den Fm nin Alması Gereken Şeyler de Var.Mesela Hız Sora muratali nin Dediği gibi Özellikler 100 Üzerinden Olursa Daha İyi Olur Gibi Gelio Banada...
Ne Kadar Kötü Olursa Olsun Almaya Çalışıcam Sonuçta Adı Var...

murat67
05.Eylül.2006, 18:32
super oyun cm06

LaigLeNoiR
10.Eylül.2006, 08:13
Bölümümüz 03-04 ve öncesi için olduğundan kaldırılmıştır.

yasin78
25.Eylül.2006, 13:24
ya bu cm 2006 nın türkçe si yokmu ya varsa bir mesaj atın ya nerde olduğunu bulamadım

real_footballer
27.Eylül.2006, 14:17
bence bu oyunu hiç cıkartmasınlar cunku yine alay konusu olurlar.eğer oyun cm03/04 gibiyse guzel olur ancak son cıkan cm gibiyse hiç cıkartmasınlar
daha iyi

TaşkınMahmut
27.Eylül.2006, 14:47
alay konusu? kimse alay etmiyor ki. fm ciler fm oynamaya devamn ederken cm ciler cm sine devam ediyor;)

ozzy_casanova
17.Ekim.2006, 23:31
cm 03 04 ün çok büyük bir önemi vardı bende ve hala var o yüzden gttm ve cm 2007 yi aldm :)

powerof21
11.Aralık.2006, 13:07
cm2007 türkçe si warmı ?

TaşkınMahmut
11.Aralık.2006, 13:09
hayır çıkmadı. data sorunu hallolsa yapacağım fakat olmuyor

dream_5
21.Aralık.2006, 11:13
Türkçesi Bulursan Minnettar Olurum

onur89
23.Aralık.2006, 10:24
ya fm 2007 belkıde en kotu oyununu yaptı transferler hıcte gercekcı deil her yenı oyun actıgımda m.topuz hemen besıktasa gıdıyo ayrıca yabancı kontenjanına kiralık oyuncular da gırıyo birine teklıf yapıyom bi ileri dememde hemen cevap geliyoo pilot akım yapmıslar ama onlarla baglantılarımız sıfırr ne para yardımı yapabılırsın ne oyuncu verırlerr ben en kotu menager oyunuyla yanı fm 2007 le karsılastımm cm 2007 den cok sey beklıyom cm 2007 nın tr yaması cıkınca ılk ısım onu almakk

fmcifm
23.Aralık.2006, 18:52
cm2007 tr yamayı merakla sabırla bekliyoruz paşalar.