PDA

View Full Version : soy ağacı

sorsecret
14.Ağustos.2006, 13:23
arkadaşlar bugün değişik bişey araştırmak istedim ve kendi soy ağacımı merak ettim.ama bütün aramalarım sonuçsuz kaldı.acaba içinizde nerede bulabileceğimi bilen var mı_?

bu konuyu her zaman merak etmişimdir ama şimdi merakım daha da arttı.sonuçta her insan kendi geçmişini merak eder.

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:confused: :confused: :confused:

senderson
14.Ağustos.2006, 19:28
abi o iş için profosyonel firmalarla anlaşman lazım en sağlıklısı o olur.Ama dersen benim tüm zamanım boş ozaman.Ailenin en büyüklerinden destek alabilirsin.Tabi hazırı varsa daha güzel olur:)

Eray Dengiz
21.Ağustos.2006, 01:09
Tam benim konum :)

Öncelikle soyağacı'nı çıkarmak için Türkiye'de ki gerekli yerlere başvurup geçmişini incelemelisin. Ama bu biraz zor durum. İzin vermeli biraz zor oluyor. Tanıdık ile bağlayabilirsin ne ala!

Bu iş olmadı en güvenilir kaynak dedelerimiz, babaannelerimizdir..

3 gün önce bu konu için Anneme danıştım. Bana bir dosya çıkardı. Tam tamına 30-40 sayfalık bir dosya idi. İçinde ailemiz hakkında çok önemli konular vardı. Zamanında Dedem bunları tek tek elleriyle yazıp bizden sonra ki nesile aktarmak istemiş. Bunun için kendimi ben görevlendirdim. Birde soyağacı çıkarmış. Yeni kişileri ben ekledim ve bir çok eski yazıları bilgisayar'da çıkartıp düzenledim.

Kısacası, genellikle büyüklerimizden gidebildiğin kadar geriye gidip, geçmişin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

S-B-Z
21.Ağustos.2006, 01:20
Tam benim konum :)

Öncelikle soyağacı'nı çıkarmak için Türkiye'de ki gerekli yerlere başvurup geçmişini incelemelisin. Ama bu biraz zor durum. İzin vermeli biraz zor oluyor. Tanıdık ile bağlayabilirsin ne ala!

Bu iş olmadı en güvenilir kaynak dedelerimiz, babaannelerimizdir..

3 gün önce bu konu için Anneme danıştım. Bana bir dosya çıkardı. Tam tamına 30-40 sayfalık bir dosya idi. İçinde ailemiz hakkında çok önemli konular vardı. Zamanında Dedem bunları tek tek elleriyle yazıp bizden sonra ki nesile aktarmak istemiş. Bunun için kendimi ben görevlendirdim. Birde soyağacı çıkarmış. Yeni kişileri ben ekledim ve bir çok eski yazıları bilgisayar'da çıkartıp düzenledim.

Kısacası, genellikle büyüklerimizden gidebildiğin kadar geriye gidip, geçmişin hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
valla deden akıllı adammış gerçekten helal olsun ne diyeyim.bi zamanlar bununla ilgili bir haber çıkmıştı ama o zamanlar ben araştırdım bulamadım.bilen varsa böyle bi site falan yardım etse çok faydalı olur.

Eray Dengiz
23.Ağustos.2006, 04:32
valla deden akıllı adammış gerçekten helal olsun ne diyeyim.bi zamanlar bununla ilgili bir haber çıkmıştı ama o zamanlar ben araştırdım bulamadım.bilen varsa böyle bi site falan yardım etse çok faydalı olur.

Benim bildiğim en geniş kayıtlı site, http://www.soyagaci.gen.tr/ burasıdır. Tabi eklendiyse..
49 bin kişi kayıtlıdır.

ibo
27.Ağustos.2006, 20:09
arkadaş sen gideceksin nüfus dairesine oradan alackasın bilgileri. babam aldı nüfustan dedemin dedesine kadar var kayıtlar...

S-B-Z
28.Ağustos.2006, 00:27
arkadaş sen gideceksin nüfus dairesine oradan alackasın bilgileri. babam aldı nüfustan dedemin dedesine kadar var kayıtlar...
sağolasın hızlığolu ve ermoon teşekkürler.

spreew
28.Ağustos.2006, 21:32
reankarnasyon olaylarından falan mı bahsediyosun baba??

yavuuzzzz
25.Ekim.2006, 12:40
ben aslen sivaslıyım da babam ve annem Büyük Yüreğil Köyündendir tabi dedemde.Köyde babamların sülaleye İmamgiller derler bu imamgillerden eskiden ileri gelenler soyağacımızı çıkartmışlar bayağı eskilere dayanırmış dedem anlatırdı aama o kitabı hiç göremedim

Atakan38
30.Ekim.2006, 23:53
bende cok merak edıorum gecmısımızı
her sene koye gıttıgımızde muhakkak dedemLerLe konusurum
dedemLerde ramazan ayında ist'a geLırLer su andada bızdeLer haLa konusurum

cok acaip,zewkLı we enterasan konuLar yaa
ztn unıw. okumak ıstedgım boLumde tarıh we arkeoLojı eskı zamanLara cok merakım wardır bu yuzden tarıh dersım hep 5 geLmıstır :)

NoFeaR788
03.Kasım.2006, 18:12
taa orduya dayanıyor bizim

bartın>izmit>düzce>bolu>ordu