PDA

View Full Version : FM 2007'de Türkiye Ligi'nden beklentileriniz

sezer92
17.Ağustos.2006, 21:29
arkadaslar fm 2007 de sizce Türkiye Süper Ligi nasıl olur en iyi oyuncu kim olur?fm 2007 Türkiye Süper Liginden beklentileriniz nelerdir?

pessy
17.Ağustos.2006, 21:48
en iyisi delgado ve ricardinho olur en güçlü takımda beşiktaş ve en zevkli liglerden biride tsl olur..

19gs19
17.Ağustos.2006, 21:59
bence en iyi takım bjk olur ama konyaspor da iyi bir forvet oyuncu alırsa konyaspor da iyi bi takım olur takım sağlam çünkü en zevkli lig ise ingilter olur her zamanki gibi

LaKe
18.Ağustos.2006, 13:39
En güçlü takım Galatasaray olcak bence. Çünkü oyunda zaten iyi yapılan gençler bu sezon ön plana çıktı(Mehmet,Arda,Uğur vs.). Ve son şampiyon olarak, geçen sezon çok iyi mücadele eden Ümit Karan, Hasan Şaş, Hasan Kabze, Sasa Ilic ve Tomas 2006'ya göre çok daha iyi yapılacaktır.

aberkay37
18.Ağustos.2006, 14:29
bence de Galatasaray olacak çünkü son şampiyon ve gençler bence de iyi olur LaKe ye katılıyorum ama Carrusca nasıl olcak onu merak ediyorum.

King_James
18.Ağustos.2006, 18:00
evet ben de en çok Carrusca'yı merak ediyorum..

Comanche72
18.Ağustos.2006, 18:19
gelirse ricardo oliviera olacak (gelirse tabii ama bitmiş diolar)
o da olmazsa alex , umit karan en iyilerden olcak

S-B-Z
18.Ağustos.2006, 20:47
türk olarak yine cafercan ve arda büyük ihtimalle.
beşiktaş bu kez hakettiğini alacak umarım.
bu arada en çok istediğim konyaspora gereken önem verilmesi ve doğru düzgün oyuna aktarılması

muhtar15
19.Ağustos.2006, 03:12
carrusca fm 2006 da fena değildi ama fm 2007 de daha iyi olacaktır.bence ilic en iyi oyunculardan biri olacaktır

sanalkardes
19.Ağustos.2006, 10:49
Her zamanki gibi yine en güçlü takım galatasaray olur

9sami
19.Ağustos.2006, 10:53
geçen yıllardaki gibi standartları karşılasa yeter çünkü yamalarla oyunun gerçekçiliği bozuluyor

LaKe
19.Ağustos.2006, 12:19
carrusca fm 2006 da fena değildi ama fm 2007 de daha iyi olacaktır.bence ilic en iyi oyunculardan biri olacaktır

Carrusca FM 2006'da baya iyidi bence. Şimdi eski klubünden daha popüler bir klübe, yani Galatasaray'a geldi. Bence Carrusca çok iyi olur;;)

rustem goldberg
19.Ağustos.2006, 13:32
Abi su tomas rezaletini duzeltseler ii olur

Ilhan
19.Ağustos.2006, 13:54
gökhan zan'ı da ii yapmaları lazım bence

hp-fm-gs
19.Ağustos.2006, 15:33
Abi en iyi takım bence de gs olur.Çünkü gençelri 2006 da bile mükemmel.2007 de düşünemiyorum...

bursa_mc
19.Ağustos.2006, 20:04
beklentim transferlere paranın yeterli olmasıı

berk42
19.Ağustos.2006, 22:53
bence bjkden iyi oyuncular g.güleç,nobre,delgado zaten riconun gücü süper :D

jacke
20.Ağustos.2006, 12:54
Abi su tomas rezaletini duzeltseler ii olur

abi harbiden bi fenerli olarak tomas rezaleti düzelsin.yani tomas gerçekte bu kadar kötümü ya ...

S-B-Z
20.Ağustos.2006, 13:54
türkye ligindeki pek çok oyuncu maalesef gerçek gücüyle yansıtılmamış oyuna,bu seferde düzeleceğini pek sanmıyorum ya hayırlısı.

07stormmert
20.Ağustos.2006, 19:33
bence fenerbahçeye önem verirler.(100. yılı olduğu için)en iyi oyuncuda alex yada appiah olur.(türkiye liginde)

mgokalparslan
20.Ağustos.2006, 20:00
benim en büyük dileğim hata yapmasınlar yeter fm 2006 da şampiyonlar liginde oynayan fenerbahce deki fabiano yu bile kiralık olarak gösterdiler yuh artık dedim yani fener de bile böyle yapiyorlarsa diğer takımalrda nasıl olur bide bazı oyunlarda bazı oyuncuların actıgın her farklı oyunda pozısyonu ve ozellıgı farklı oluyordu yanı oyuna patch indirmekten bıktım her format atıp oyunu kurdugumda patch yuklmekten bıktım bı kere de duzgun oyun cıkarsınlar da 50 tane turkıye lıgı patch ı yuklemek zorunda kalmayalım
bu arada en iyi oyuncu alex olur zaten adamın son 2 senedeki istatistiklerini hepimiz biliyoruz adam oynadığı maçtan çok golde katkı yapmış zaten 3 haftada yaptıkları da ortada onun için alex i en iyi yapmaları lazım

Universal
20.Ağustos.2006, 20:55
Bence diğer liglerden farkı olmayacak tek fark takımlar ve oyuncular olacak klasik bir lig oynayacağız.

S-B-Z
21.Ağustos.2006, 01:03
geçen gün demiştimki konyasporun gerçek gücünü yansıtsınlar.
vazgeçtim yansıtmasınlar gerçek gücünü yoksa bu yılki kadroyla rezil bir durum ortaya çıkar.eskisi daha iyi olur heralde.

sezer92
21.Ağustos.2006, 11:55
carrusca nın iyi olması lazım bide tomas rezaletini düzeltseler cok güzel olur

çaalar
22.Ağustos.2006, 00:13
bence en iyi takım yine fb olur bunun yanında lig biras daha zor olursa çok iyi olur yaaa

yasark
22.Ağustos.2006, 13:51
oyuncu yeteneklerinin gerçeğe yakın olması taraftarıyım abartılı gençler falan çıkıyor bazen oyunun tadını kaçırıyor bi de ligimizin kalitesinin saygınlığının biraz daha artmasını istiyorum ne de olsa dünya çapında tanınmış yıldızlarımız var artık

bence en iyi takım yine fb olur bunun yanında lig biras daha zor olursa çok iyi olur yaaa
evet zorluk derecesi biraz artırılsın çok kolay şampiyon oluyoruz

ibo
22.Ağustos.2006, 14:03
Galatasaray dan tomas,ilic,ümit karan,arda,ferhat vb.. bir çok oyuncunun daha iyi yapılması gerektiğine inanıyorum. 2007 de bence V.Manisaspor a önem verilmeli gerek kadro gerekse maddi olarak iyi olmalı diye düşünüyorum...

sayin
23.Ağustos.2006, 05:04
en guclu fener olur
en iyide alex veya apiah

adem1905
23.Ağustos.2006, 21:36
valla ben marcelinho, ricardinho, delgado, carrusca ve luganoyu baya bi yüksek yapacaklarına inanıyom

starfreedom
23.Ağustos.2006, 21:48
Herkes kendi takımını yazmış

Ancak en iyi kadro şuan beşiktaş'ta

Ricardino-delgado-kleberson-burak

felaket bir orta saha.

alperen1993
24.Ağustos.2006, 00:31
valla ben kim iyi olcak bilmiom ama carrusca'yı iyi yapsınlar gerçekte bir işe yaramıyor oyunda bari kullanalım:))

alper_xxl
24.Ağustos.2006, 12:29
bence enguclu takım trabzonspor ve besıktas olur bomba icin ise genclerbirligi super olacak yenı genc yıldızlar aldılar nicoise/traoure/grhamni/ gibi genc yeteneklerı aldılar zten ısaac promese ve risp vardı.sakarya da gusel olur cunkı cangele ve capurro vede martınezı aldılar colombıa mıllı kalecı g.s de gusel olur cunkı gencler cok ıyı ama sunu soyleyım fener cok kotu olacak cunkı daum yuzunden genclerkendını gosteremedı. onun cıın fenerın genc lerını bomba yapmazlaryanı potansıyelı az olur

yasark
24.Ağustos.2006, 12:51
Galatasaray dan tomas,ilic,ümit karan,arda,ferhat vb.. bir çok oyuncunun daha iyi yapılması gerektiğine inanıyorum. 2007 de bence V.Manisaspor a önem verilmeli gerek kadro gerekse maddi olarak iyi olmalı diye düşünüyorum...
vet haklısın v manisa nın finans problemi de yok ouyncuları da gayet iyi hele ilk üç haftaya bakarsak bunu görebilriz

KnightBaris
24.Ağustos.2006, 13:35
bence en iyi takım bjk olur ama konyaspor da iyi bir forvet oyuncu alırsa konyaspor da iyi bi takım olur takım sağlam çünkü en zevkli lig ise ingilter olur her zamanki gibi
nasıl konyaspor olur yaw ,sıcak mı çarptı seni

yasark
24.Ağustos.2006, 13:38
nasıl konyaspor olur yaw ,sıcak mı çarptı seni
hakkatten yaw konyanın kadrosunda kimler varki ama size bişey söyliyeiym türkiyeden değil ama premier ligde newcastle united süper transferler yaptı en son martins i de alıyorlarmış bu kadroyla fırtına gibi eserler emre de orda owen de ord azaene kaliteli bi kadrosu var

By_aBuNis
24.Ağustos.2006, 13:52
galatasaray en guclu takım olsa bıle gercektekı gıbı fenerbahceyı alan arkadaslar rahatlıkla galatasarayı yeneceklerdırr .. Bence Fenerbahçe olur en guclu takım.. Benm fıkrım ;;)

nerazzuri
28.Ağustos.2006, 12:43
valla hocam galatasaray mı fb mi bjk mi daha büyük olur bilmem ama kezman,,deivid,,edu,, fb nin yeni transfer leri harika olur.. bence bu sene tsl manyak olur yine türkiyeden baska lig kumam gibime gelıo..................
hem de Delgado marcelınho rıcardınho var yani unutmamak lazım.....

eser360
28.Ağustos.2006, 13:07

Aynen katılıyorum ama Tomasın düzeleceğine inanmıyorum galiba Toması unuttular :)
Birde hep kadrolar filan diyoruzda Teknik Drektörler çok cacık oluyor bazı teknik drektörler kötü takıma gitsede iyi şeyler yapıyorlar Ersun Yanal, Samet Aybaba, Aykut vs.. gibi bunları iyi yapsalar otomatik olarak lig zorlaşır zaten birde devamlılıkları olmuyor iki sezon iyi üçüncü sezon takım küme düşecek nerdeyse dört büyüklerde bu çok oluyor bu takımlar ne kadar kötü olsada ilk ondan aşağıya düşmemeli

istanbul1453
01.Eylül.2006, 15:10
Yanılıyorsunuz bu sefer 3 büyükler baya güçlü olacak..Çünkü gerek fn nin gerek beşiktaşın iyi transferleri var..Yalnız şunu unutmayalım ben hiç beşiktaşla bugüne kadar cm 2003-2004 hariç şampiyonluk için yarışmadım..Hatta ilk 3 de görmedim ne işse...Hep gs fb yarışıyor..Yine fazla önem verilmezse seagames en güçlüler bu iki takım sonra bjk olacak gbi geliyor...Tabi altyapı ile ve son şampiyon olması bir yana en çok tanınan takım olarak gs güçlü olacak..Hele fb nin o kadrosundan şampiyonluğu aldığına göre kesin böyle olur....Ama benim asıl beklentim her sene transfer yapmayan büyük takımlar..BU acayip saçma geliyor.... 1. lige çıkan takımlar hemen saldırıyor gerçekteki gibi transfer yapıyorlar büyükler bekliyorlar..Hata oyunda bu takımlar potansiyel yeteneği yüksek oyucular transfer ediyorlar....Hayret bir şey bunlar inşallah düzelir yaniii :)

caner9292
01.Eylül.2006, 19:32
en iyi oyuncu kezman ve lugano olur bence

FedeX
02.Eylül.2006, 10:33
ben fm de bjk nın turkıye lıgındekı sampıyonlukları alacagını dusunoyurm..ayrıca fb de avrupada bişile yapablir...bakalım artık......

a.arıcı-11
02.Eylül.2006, 10:47
bırakın kapuskayı iliçi delgadoyu galatasarayı beşiktaşı her zamanki gibi en iyi yine FENERBAHÇE olacak (bakınız Fm 2005-Fm 2006)

istanbul1453
02.Eylül.2006, 12:01
HEe öledir eminim...Birde cl ye katılamayan diye ayarlarlarsa ne yapcaka göreceğiz ..Zamanla...

I_0VEAnd5LaVE
02.Eylül.2006, 12:05
kezman olacak

Omerdinho
02.Eylül.2006, 14:11
bence de Galatasaray olacak çünkü son şampiyon

Her zamanki gibi yine en güçlü takım galatasaray olur

en iyisi delgado ve ricardinho olur en güçlü takımda beşiktaş ve en zevkli liglerden biride tsl olur..
herkes tuttugu takimi guclu yapmis :)

peşimist
02.Eylül.2006, 17:54
Türk ligi ni Çok GÜzEL YaPmalIlAr.

FuLL_MaNiAc
02.Eylül.2006, 23:21
burak yılmaz geleceğin adaylarından olmalı ayrıca cafercan özgürcan iyi olmalı beşiktaş en iyi takım olmalı bence şu anda en iiyi takım tslde bizde güç olarak bizim iyi olmamız lazım....

kirsehirli
05.Eylül.2006, 17:32
2006 daki türkiye liginden iki kat daha iyi bir türkiye ligi olmali bence.

Omerdinho
05.Eylül.2006, 20:48
beşiktaş en iyi takım olmalı bence şu anda en iiyi takım tslde bizde güç olarak bizim iyi olmamız lazım....
bence alakasi yok

Slim-Shady
05.Eylül.2006, 20:51
bırakın kapuskayı iliçi delgadoyu galatasarayı beşiktaşı her zamanki gibi en iyi yine FENERBAHÇE olacak (bakınız Fm 2005-Fm 2006)
arkadaş özetlemiş:cool:

GuineveRe
05.Eylül.2006, 20:59
trabzonun ortasahası çok iyi olucak..

tabi bizim takım komple iyi olucak :)(sağ ve sol bek hariç :D )

istanbul1453
07.Eylül.2006, 14:04
İyi güzel kim hangi takımı tutmuşsa o takım süper olacak anlaşıldı...Kötü takım kalmadı bee...:D Bence önem verilmezse ki verilmeyecek bunu daha öncede sööyledim....Aynı tas aynı hamam olacak...

Thierry_Henry
07.Eylül.2006, 19:16
GaLaTaSaRaY'ın aLt yaPısı baa ii oLmaLı yane diger üç büyüklerden fiLn ii oLması Lasım...Lig biraz daa kaLiteLi oLmaLı ve SaSa İLic'in özellikleri yükseltilmeLi

Atakan38
07.Eylül.2006, 21:13
turkıye lıgı daha ii oLacak bence
guzeL transferLer oLdu bu sene
her zamankı gıbı yıne gaLatasarayımızı turkıyenın 1 numarası yapmaLıLar aLt yapı ozeLLıkLe bıde sasa ıLıc,arda ümit karan we hakan şükür cok daa ii oLmaLı ümitLe hakan ztn iii oynuo oyunda
f5,bjk,ts we kayserıspor'da baya ii oLmaLı oyuncuLarı,fınansLarı faLan

eytanfb
08.Eylül.2006, 01:50
fenerbahçe en iyi olacaktır hele yeni gelenlerle fenerbahçenin avrupada yaptığı primle...

en iyi futbolcu kezman olur büyük ihtimalle. delgadonun 06 dan çook daha iyi olacağı muhakkak ama yine de kezman 1.ciliği alır diye düşünüyorum. onu lugano edu ricardinho iliç appiah alex ve marcelinho zorlar. bide aurelionun oldğundan çook daha kötü olduğunu düşünüyorum oyunda. o da bi zahmet düzeltilirse iyi olur.

En büyük isteğim finansların doğru yansıtılması. Mesela 6s neredeyse fener kadar para verebiliyor, mümkün mü tabii ki diil. bunun düzeltimesinin yanında en büyük finansal hata V.Manisada buda düzeltilir umuyorum.

başka bir konu ise maç sonrası basın toplantıları. eğlenceli bir fikir olabilir. zorunlu değil ama oyuna renk katar diye düşünüyorum.

_DEFOE_
08.Eylül.2006, 03:18
beyler ben fanatik gs liyim ama oyun için diosak kabullenmek istemesekte fb fena olur. lugano fm2006 da çok iiydi kezmanı zaten bilioz bide alex tümer falan. parada gani tabiii. Ama bnde en çok carrusca yı merak ediom.

Prowler84
08.Eylül.2006, 13:18

sadece fena deilmiii? dünya çapında bir yıldız adayıydı fm 2006 da potansiyeli -8 idi (maximum -10 zaten) (bilmeyenler için;oyunda genç oyuncular için sabit bir potansiyel yetenek koymak yerine yaklaşık deger verilir bu degerler en düsük -1 ile en yuksek -10 arasında değişir.)

anIL_GfB
08.Eylül.2006, 20:26
BeN Derımkı Insallah Bazı Takımların Arması Olur Derım

ZeroG
08.Eylül.2006, 22:36
Vala Fenerbahçe Ve Beşiktaş En Güçlüler Olucak Galatasaray Şampiyonluğundan kazanır diorum ben.Trabzonda Çok İyi Olucak Kesinlikle Marcelinho fln yani.Türkiye Ligi 06'dan Çok Daha Zevkli Olucak Hem de baya bi çok.En iiler Ricardinho, Alex, Kezman olucak gibi.Sürpriz Bi şekilde Deividin Yetenekleri coşçak bence...

fmcilerden biri
09.Eylül.2006, 17:49

kapuskayı bırakırsak, mateja KEZBAN'ı da bırakmamız gerekir. Kısasa kısas ;)

Memedov
09.Eylül.2006, 19:49
yaa Baksanıza Herkez Neden Tuttuğu Takım iyi olur diyo sizden neler istediklerinizi söyleyin diyorlar ayıp ya

Jeust
10.Eylül.2006, 03:06
Fenerbahçe olacak en güçlü takım.Lugano,Edu,Kezman,Deivid...Daha sayımmı yıldızları ? :D

jacke
11.Eylül.2006, 14:49
bence 2007 de aurelio gibi futbolcunun cok iyi olması gerekio.özellikle tackling li gücü yüksek olması lazım sahanın her yerine basan bi adam aurelio bence fm 2006 aurelio tam bi hayal kırıklığı.ayrıca gs li ardanında tekniği falan yüksek olması lazım onunda genc yildiz olarak gösterilmesi gerekiyor...

erdemerok
11.Eylül.2006, 17:06
fm genclerı ruhuna uyarak
en ıyı : tuncay sanlı ( yıne yenı yenıden:)
en ıyı genc tum dunya ıcın: arda ( cocuklugundan belliydi ne olcagı kocakafa lakaplı bu cambazın:)

en ıyı kalecı: rustu
en ıyı orta saha: ricardınho ve alex
enıyı turk gelecek vadeden forvet: burak yılmaz bana cisseyı hatırlatıo
en ıyı defans: lugano ve aslan gıbı dc olan song

en ıyı forvetler: kezman bası ceker. umıt karan nobre devamı olur. okan yılmaz klasını konusturur

enıyı takım: uefanın bıle kupada favorılerde bası cektıgını soledıgı fb
en surprız takım ve hoca: kayserı ve degerlı hocamız ertugrul saglam

5 sene sıonranın en ıyı takımı altyapısyla gs olur avrupada bıle kupa alır

yılın muamması trabzon olur-cok ıyı? ıyı? orta? nasıl olur bende merak edıorum

herkes KENDI TAKIMINI OVMUS BEN GERCEKCI YAKLASMAYA CALISTIM

Emurafu
11.Eylül.2006, 21:48
oyunun zor olması ve kolay trnsfer yapılması

istanbul1453
13.Eylül.2006, 12:38
yaa Baksanıza Herkez Neden Tuttuğu Takım iyi olur diyo sizden neler istediklerinizi söyleyin diyorlar ayıp ya
Harbi yaa başlık nee bu fanatizm hayranları ne anlatıyor bende dahil:D

bortecine
13.Eylül.2006, 12:45
kapuskayı bırakırsak, mateja KEZBAN'ı da bırakmamız gerekir. Kısasa kısas ;)
Fanatiklik yapmaya gerek yok ama carrusca nın iyi olacağını sanmıyorum hele inamoto nun hiç . belki iliç iyi olabilir . ama eminim fenerbahçenin yabancıları daha iyi olacaktır ...

Türkiye Ligi'ne gelince İnanıyorum kianadolu takımları güçlü olur ...

rectangle
13.Eylül.2006, 13:54
oyuncuların özelliklerinin random olmaması yeterli benim için

jackal1905
13.Eylül.2006, 18:36
Benim isteğim şu ki

kulubün sadece transfer politikası ve futbolu yönetmekten çok daha ileri gitmesi gerekiyor ertık. Mesela stadyum yapabilsek, store açabilsek, oyuncu transferinden sonra forma satmaya çalışsak, iddaa oynasak olmaz mı (sanki fazla şey istiyom ama ...)

:p :p
Fanatiklik yapmaya gerek yok ama carrusca nın iyi olacağını sanmıyorum hele inamoto nun hiç . belki iliç iyi olabilir . ama eminim fenerbahçenin yabancıları daha iyi olacaktır ...

Türkiye Ligi'ne gelince İnanıyorum kianadolu takımları güçlü olur ...

febe başkanı Azize 2 oldun çıktın başımıza sadece kendi bildiğini en doğrusu olduğunu düşünen ve her zaman kendisine patlayan transfer politikası yöneten ve kendini herkesten üstün gürmeye çalışan bilmiyo ki kendisi 2. sınıf insan olduğu için zaten kendisinin sınıfında başka kimse olmadığı için üstün görüyo halbu ki 1. sınıf insanların klasmanına çıkamıoyr ve bundan kaymeden bi fener, aziz ve sen hiç bi farkınız kalmıyo ...

Ortega dediniz zorla adamı yolladınız, Anelka dediniz ne olduğu belli, şimdi de Kezban yenge diyosunuz aynı olacak hala anlamadınız mı

Gravity
19.Eylül.2006, 02:43

Ya sen ciddi misin? "Fanatiklik yapmaya gerek yok..." yazdıktan sonra söylediklerine bir bak allah aşkına. Senin fanatiklik yapmayan halin buysa yandık ki ne yandık.

Ben diğer takımları bilmem ve bilsem de onlar hakkında konuşmak istemem. Diğer takımlar hakkındaki kişilerden beğendiklerim buna istisna oluşturur. Bu nedenle Galatasaray ve beğendiğim kişiler hakkında konuşacağım.

Bir defa bu sefer altyapı daha iyi araştırılmalı. Geçen sene hepsi neredeyse iyi oyuncular oluyorlardı ama artık özellikleri belirginleşmiş oyuncularda bile bir uğraş yoktu ve hepsi rastgele düzenlenecek haldeydi. Bunun düzeltilmesi lazım. Geçen sene de Tomas hakkında serzenişte bulunuyordum ve hala devam ediyorum. Bu sene henüz formunu yakalayamamış olması Tomas'ın kötü olduğunu göstermez. Bence üzerine ciddi olarak uğraşılması lazım Tomas'ın. Ferhat ve Arda'ya özellikle dikkat edilmeli zira her ikisi de ilk 11'de oynama kapasitesine erişmiş durumdalar. Ilic'e biraz daha özen gösterilmeli. Geçen sene benim hiç iyi olarak görmediğim özellikleri çok yüksekken iyi özellikleri oldukça düşüktü örneğin. Ümit Karan ve Hasan Kabze'de geçen sene gerçek güçlerini yansıtmıyorlardı. Ümit Karan şu anda Türkiye'nin en iyi ve Hasan Kabze'de en umut vaadeden forvetidir. Ayrıca Carusca'nın Arjantin'de el üstünde tutulan bir yetenek olduğu göz önüne alındığında oldukça iyi olacağını düşünüyorum. Bir de Mehmet Topal'ın üzerine çok uğraşılmalı.

Bunun dışında Beşiktaş'lı Mehmet Sedef, Gökhan Güleç ve Burak Yılmaz, Fenerbahçe'li Kerim Zengin, Sivasspor'lu Hayrettin Yerlikaya, Konyaspor'lu Muhammet Hanifi Akagündüz, Gaziantepspor'dan Kaba Diawara, Bursaspor'dan Serkan Kurtuluş (çok az izleyebildim ama üzerine düşülürse bir yıldız olur) ve Vestel Manisa'lı Hakan Balta üzerinde itinayla durulması gereken futbolcular.

sivaslizoro
19.Eylül.2006, 19:19
çekişmeli olsun yeter :)

hadi hayırlısı :)

Bordo61Mavi
19.Eylül.2006, 21:17
en iyi takim bence yok, butun 4 buyukler in sanslarini esit goruyorum. turkiye liginde cok sey duzeltilmesi lazim, umit ozat a okadar ozellik verilmemesi lazim.

Omerdinho
20.Eylül.2006, 17:57
bu ne ya
modlar basliga bi goz atmali

ibrahimovic R
20.Eylül.2006, 18:04
edu iyi olmayacak benim görüşüm bakinin pozisyon alamsı çok düşük olur arda süper olur gsden beklentim fazla deil tomas baya kötüleştirilir ergünde orhan iyileştirilir aurelio da iyi olmalı vede apiah tabikdie ricardinho ve delgado istenielni veremdi bence

karizma
21.Eylül.2006, 11:49
ben 3.lig ve amatör liglerin olmasını isterdim. o zaman oynardım sapancasporumla

yasark
21.Eylül.2006, 15:18
Ya sen ciddi misin? "Fanatiklik yapmaya gerek yok..." yazdıktan sonra söylediklerine bir bak allah aşkına. Senin fanatiklik yapmayan halin buysa yandık ki ne yandık.

Ben diğer takımları bilmem ve bilsem de onlar hakkında konuşmak istemem. Diğer takımlar hakkındaki kişilerden beğendiklerim buna istisna oluşturur. Bu nedenle Galatasaray ve beğendiğim kişiler hakkında konuşacağım.

Bir defa bu sefer altyapı daha iyi araştırılmalı. Geçen sene hepsi neredeyse iyi oyuncular oluyorlardı ama artık özellikleri belirginleşmiş oyuncularda bile bir uğraş yoktu ve hepsi rastgele düzenlenecek haldeydi. Bunun düzeltilmesi lazım. Geçen sene de Tomas hakkında serzenişte bulunuyordum ve hala devam ediyorum. Bu sene henüz formunu yakalayamamış olması Tomas'ın kötü olduğunu göstermez. Bence üzerine ciddi olarak uğraşılması lazım Tomas'ın. Ferhat ve Arda'ya özellikle dikkat edilmeli zira her ikisi de ilk 11'de oynama kapasitesine erişmiş durumdalar. Ilic'e biraz daha özen gösterilmeli. Geçen sene benim hiç iyi olarak görmediğim özellikleri çok yüksekken iyi özellikleri oldukça düşüktü örneğin. Ümit Karan ve Hasan Kabze'de geçen sene gerçek güçlerini yansıtmıyorlardı. Ümit Karan şu anda Türkiye'nin en iyi ve Hasan Kabze'de en umut vaadeden forvetidir. Ayrıca Carusca'nın Arjantin'de el üstünde tutulan bir yetenek olduğu göz önüne alındığında oldukça iyi olacağını düşünüyorum. Bir de Mehmet Topal'ın üzerine çok uğraşılmalı.

Bunun dışında Beşiktaş'lı Mehmet Sedef, Gökhan Güleç ve Burak Yılmaz, Fenerbahçe'li Kerim Zengin, Sivasspor'lu Hayrettin Yerlikaya, Konyaspor'lu Muhammet Hanifi Akagündüz, Gaziantepspor'dan Kaba Diawara, Bursaspor'dan Serkan Kurtuluş (çok az izleyebildim ama üzerine düşülürse bir yıldız olur) ve Vestel Manisa'lı Hakan Balta üzerinde itinayla durulması gereken futbolcular.
kardeş gerçekten güzel bir değerlendirme yapmışsın eline sağlık

rockverap
23.Eylül.2006, 11:59
İnamoto Olmasinda Kİm Olursa Olsun Bİde Fener İn Yenİ Transferlerİ Olursa (kezman,deİvİd,lugano) Fenerde GÜzel Olur

Omerdinho
23.Eylül.2006, 13:29
avucunu yalarsın,gs ve sevilla 100üncü yılında berbat yapılmıştı ama ikiside önemli şeylere imza attılar.bu fmi yapanlar megalomanyak heralde

lugano kimmiş lan delgado marcelinho ana bacı götürürler

sen gerizekalısın.fm 2006 da gs ye verilen oran daa ii di fb den fm 2005 te konuşma zaten fb küme düşmekten zor kurtuldu bende.Sana sölenecek bir şey var:ENAYİSİN
gs yuzuncu yilinda hangi onemli seye imza atti söyleyebilirmisin???? :rolleyes:
sampiyonlugu fenere kaptirdi.

neco2bugs
23.Eylül.2006, 13:38
bence en güzel tğrk NURİ SAHİN

delgadoh
23.Eylül.2006, 16:57
keşke gercekci yapsalar ama yapmıyorlar...örnek basel de delgado müthiş işler yapıyo ama eminim bizim ligde orta seviyede falan oalcak

Hububat_Fiyatları
23.Eylül.2006, 18:28
gözle görülür bi hata yapmasınlar bi de birazcık daha iyi araştırsınlar yetenekli oyuncuları başka bişey istemiyorum en iyi türk takımı hangisi olur diye sorulursa walla ben bjk liyim ama en iyi 1-) Fener 2-) Bjk ve Gs bence eşitler çünkü gs nin genç yetenekleri çok iyi ama bjkde de gsdekinden iyi yıldızlar da var sonuç olarak en iyi fener olur 11 olarak ha yabancıları saymazsak en türk kadro gs de olur en iyi türk defans ise bjk de olur tabi trabzonun hücum hattını da unutmamak lazım bi de manisadaki gençleri

mgokalparslan
23.Eylül.2006, 19:01
fabiano nun fener den kiralık olarak gittiği gibi çok saçma şeyler yapmasınlar
biz de böylece doğru düzgün oynayabiliriz

niceray
24.Eylül.2006, 05:02
en iyileri fenerbahçe ve kezman

Gravity
24.Eylül.2006, 05:11
kardeş gerçekten güzel bir değerlendirme yapmışsın eline sağlık

Eyvallah hocam.

niceray
24.Eylül.2006, 05:24
GenÇ Oyunculari İnŞallah İyİ Yaparlar

Hububat_Fiyatları
25.Eylül.2006, 04:54
Vestel Manisa'lı Hakan Balta üzerinde itinayla durulması gereken futbolcular.hepsini anladım da hakan baltayı anlayamadım onun gibi 2. lige tonlarca adam var tmm manisanın sistemine uyuyor da hüseyin çimşir gibi bişey sadece heah bu arada nizamettin bugün güzel bi gol attı o da baya potansiyeli olan bi oyuncu

heah batuhan ı da unutmayalım http://www.internetspor.com/v3/haber.php?haberID=28816 çok manyak istatistikleri var belki yeni türk starlarından biri olur oyunda

gürcü
26.Eylül.2006, 15:43
Bence İİ Takimlar Arsinda Trabzonspor Da Olacaktir ÇÜnkÜ Çok SaĞlam Bİr Orta Sahaya Sahİp Özellİkke Marchelİno Yu Çok Merak Edİyorum Almanyada En İyİ Yabanci Oyuncu ÖdÜlÜnÜ Alan Bİrİ Sİzce Ne Kadar KÖtÜ Olabİlİrkİ

fatih öksüz
26.Eylül.2006, 19:19
gökhan zan ve ibrahim toraman çok iyi olacaklar

silencer1905gs
27.Eylül.2006, 14:56
arkadaslar hayret ettim size, 6 sayfalik yazi var, bir allahin kulu kayserispordan bahsetmemis, ben kayserisporu guclu yapmalarini umit ediyorum, ertugrul saglam ve ogrencileri bunu hakediyo.

yasark
28.Eylül.2006, 16:14
hakediyor valla inş. bu akşam da az alkmar ıdağıtırlar o zaman Fm yapımcılarının dikkatlerini çeker

ultraslanerdem
28.Eylül.2006, 17:08
bence alacak kayseri maçı

Scocco
28.Eylül.2006, 17:12
Türkiye Liginin standardı 14, Fransa'nın ise 15. İkisininde arasında uçurum farkı var. Mesela yabancı sayısı, genç yetenek sayısı ve kulüplerin finansal durumuna bakarsak Fransa daha üstün. Türkiye Ligindeki genç yetenek sayısı lig standardı 9 olan Çek cumhuriyeti ligiyle aynı neredeyse. Ortada çelişkili meseleler var. FM 2007'de lig standardımız düşebilir, Genç yetenek sayısı daha az olabilir.

kayıp şehir
28.Eylül.2006, 22:46
bi galatasaraylı olarak soluyorum bence fenerbahce en iyi takım olur fmde

mgokalparslan
28.Eylül.2006, 23:12
bence takım sıralaması fener,beşiktaş,galatasaray,trabzon,kayseri,manisa olur
genç yetenekleri ve mehmet topal,gökhan ünal gibi çok gelişme gösteren oyuncuları düzeltmeleri lazım
gerçi ben pek umutlu değilim adamların fm 2006 yaptığı türkiye liginin berbatlığını biliyoruz büyük olasılıkla fm 2007 de yine özenmeyecekler biz de bir sürü patch indirip onları düzeltmek zorunda kalacağız

yasark
28.Eylül.2006, 23:45
Türkiye Liginin standardı 14, Fransa'nın ise 15. İkisininde arasında uçurum farkı var. Mesela yabancı sayısı, genç yetenek sayısı ve kulüplerin finansal durumuna bakarsak Fransa daha üstün. Türkiye Ligindeki genç yetenek sayısı lig standardı 9 olan Çek cumhuriyeti ligiyle aynı neredeyse. Ortada çelişkili meseleler var. FM 2007'de lig standardımız düşebilir, Genç yetenek sayısı daha az olabilir.

gayet güsel bir açıklama peki bu standartlara nerden bakabiliriz kardeş

Murderer26
29.Eylül.2006, 21:37
walla oyuncuların iyi olması gokhan unal fln

prof
29.Eylül.2006, 21:53
Ben mevki kavramının kaldırılmasını istiyorum. Futbolcuların özelliklerine göre istediğim mevkide oynatabileyim. Mesela adamın tackling'i iyiyse defans da oynatabileyim ama hangi ayağını daha iyi kullanabiliyorsa o kanada koyabileyim. Hem tacklingi hem de passingi iyi ise ön liberoya koyayım. Eğer özelliğine göre yanlış mevkiye koymuşsam performansı düşsün...Gerçekde de öyle değilmi Sabri'ye bir bakıyorsunuz DR bir bakıyorsunuz AMR bir bakıyorsunuz AML. Teknik direktör istediği yere koyuyor ama her mevkide kullandığı ayağına göre ya da özelliklerine göre performansı değişiyor. Dünyada da bu böyle. Oshea DC iken DMC oldu...Tabi eğer koyduğunuz mevkide futbolcu iyi performans gösterememişse basın üzerine gelsin. Tuncay'ı sol kanatta değil forvette oynat, o adam orada oynar mı sen ne biçim hocasın falan desin. Bi de milli takımlara yıldız futbolcuları almayınca da basın üzerimize gelsin, milli takıma sürpriz futbolcular alınca da medya bunu haber yapsın.

e_mali
30.Eylül.2006, 10:52
Oyuncunun diger mevkiye yetenegi varsa antreman ile o mevki ozeligini katabilirsin. Milli tak›ma surpriz oyuncu al›nca veya iyi bir oyuncuyu almay›nca medya zaten bunu haber yap›yor.

Bir ekleme daha yapay›m konu ile alakal›.
FM 2007 de Turkiye liginin degeri daha dusuk olcakt›r.

Scocco
30.Eylül.2006, 10:57
gayet güsel bir açıklama peki bu standartlara nerden bakabiliriz kardeş

Oyunun editöründe competitions bölümünde liglere baktığın zaman altında belitiriliyor.

yasark
30.Eylül.2006, 12:10
Oyunun editöründe competitions bölümünde liglere baktığın zaman altında belitiriliyor.

şükran kesiran yani çokça teşekkürler
:D

EL-Hadji
30.Eylül.2006, 12:27

sen gebzespordannnnnn murat türkkanı tanıyormusun????

wirus tr
30.Eylül.2006, 22:41
acaba çok merak ettiğim bişiyi danışmak istiom 2 tane pilot takım olur mu we beklentilerim yine kalitesiz we oyuncuları önem wermeden yapacaklarını düşünüyorum allah bilir türkiye milli takımında hala tugay hakan unsal falan wardır

by_forza
30.Eylül.2006, 23:06
gerek gerçekte gerek oyunda en iyi BEŞİKTAŞ!

uAOnuR
03.Ekim.2006, 12:53
Oyunda Arda Turan'ı Türkiye Ligindeki en iyi kanat oyuncusu yapmazlarsa büyük ayıp ederler

klebinho
03.Ekim.2006, 18:07
ben besiktaslıyım am takımlar hakkında degil am lig hakkında yorum yapacam bence turkiye ligi demodaki gibi olursa cok ayıp ederler sadece iyi oyuncuları sayıcam bjkde rico delgado nobre kleberson (bunlar dunyaca unlu hatta iki tanesinin dunyakupasıı kaldırmıslıgı var delgado uefa tarafından manset yapıldı gecen sene uefa kupasının en degerli futbocusu oldu nobre ise 10 numara bir golcu)bobo gulec burak toraman (gokhan zan ı arsenal istiyo)

gs de ise ilic umit karan (turkiyede rakip oalrak encok korktugum adam) arda song tomas hepsi avrupa kalitesindeki her takımda oynar

fb kezman alex appiah lugano aurelio tuncay gibi ustduzey futbolcular var deivid nerde derseniz hayatımda gorduum en kazma golcu ona 1 euro bile vermem edu ise kapalı kutu bence toraman yada zan veya onder veya can ondan cok daha iiler

ts Abartmıyorum ama onlarında kadrosu ii hatta galatasaraydan kagıt ustunde daha guclu gorunuyor marcelinho gokdeniz symkowiak (yattara onu gozum kapalı alırım) musampa huseyin fatih akyel ersen martin daha ne sayayım

yani ozet olarak ricardinho alex delgado appiah ilic kleberson lugano nobre kezman yattara marcelinho yattara bobo song bu gibi yıldız lar ligimizde varken umarım sigames tsl yi berbat yapmaz cunku bu futbolcular fransa hollanda iskocya belcika gibi liglere cok luks gelecek oyuncular olmasına ragmen turkiye ligini bu liglere gore berbat yapıyolar bence turk takımları kadro gucu olarak cok gucluler sorunları sadece sistemden kaynaklanıyo bekleyip gorecegiz

perpetua
03.Ekim.2006, 18:17
umarım sigames tsl yi berbat yapmaz

Turkiye ligleri SI games tarafindan degil, bu site adminlerinin de icinde oldugu Turk arastirma gurubu tarafindan derleniyor.

Beta demolarindan gozlemledigim kadariyla gecmis surumlere gore Turkiye liglerinde (ozellikle 1. ligde) gozle gorulur ilerlemeler var ve eski surumlerden daha gercekci yapilmis durumda.

Bu ilerleme icin Bas Arastirmaci Turker Tozar ve ekibini kutlamak gerekli. Gelecek surumlerde bu ilerlemenin devamini umit ediyorum.

klebinho
03.Ekim.2006, 18:20
ve son olarak bir seye deginmek istiyorum tsl de takımların maas odenekleri portekiz hollanda fransa gibi takımlara gore cok daha yuksekken oyunda onların yarısı kadar dahi veremioruz bu oyunun en buyuk hatası bence fransada oyuncular ortalama yıllık 1 milyon alırken bu rakam aslında turkiyede ozellikle bjk ve fb de cok daha yuksek gs ise finans olarak turkiyede bir futbolcuya anadolu takımları kadar dahi para veremez buda bir gercek ama yinede 4 buyuklerimizin maas odenekleri kafadan sallama yapılmıs fm 2006 dan bir ornek vereyim fransada lens takımının maas odenegi haftada 90000 oyun acıldıgında bjk nin ise 32500 gercekte bir arastırma yaptım lenste en yuksek parayı yıllık 1.150 bin wuroyla aruna dindane alıyor bjk de 2 milyon euro garanti paray kleberson oynuyor sadece bu bir ornek yani tsl her yonden kafadan sallama bir li olarak kuruluyor insallah bu sene turkiye liginden sorumlu arkadaslar yine raporları yanlıs vermemstir cunku avrupada hic bir takımın kolay kolay veremeyecegi paralar turkiyede rahat veriliyo turkiyeye avrupada avrupanın katarı da deniliyor

umarım yorumlarım elestiri olarak degil uzerinde durulması gereken konular olarak algılanılıyordur herkese hayırlı ramazanlar dilerim

gülleci
03.Ekim.2006, 21:23
en iii si bence beşiktaş olcak yine eskilerdee oluğu gibi bazıları alınmasın delgado ve rico paşa ileride nobre...... gerisini siz düşünün:) şampiyon beşiktaş

perpetua
04.Ekim.2006, 01:10
ve son olarak bir seye deginmek istiyorum tsl de takımların maas odenekleri portekiz hollanda fransa gibi takımlara gore cok daha yuksekken oyunda onların yarısı kadar dahi veremioruz bu oyunun en buyuk hatası bence fransada oyuncular ortalama yıllık 1 milyon alırken bu rakam aslında turkiyede ozellikle bjk ve fb de cok daha yuksek gs ise finans olarak turkiyede bir futbolcuya anadolu takımları kadar dahi para veremez buda bir gercek ama yinede 4 buyuklerimizin maas odenekleri kafadan sallama yapılmıs fm 2006 dan bir ornek vereyim fransada lens takımının maas odenegi haftada 90000 oyun acıldıgında bjk nin ise 32500 gercekte bir arastırma yaptım lenste en yuksek parayı yıllık 1.150 bin wuroyla aruna dindane alıyor bjk de 2 milyon euro garanti paray kleberson oynuyor sadece bu bir ornek yani tsl her yonden kafadan sallama bir li olarak kuruluyor insallah bu sene turkiye liginden sorumlu arkadaslar yine raporları yanlıs vermemstir cunku avrupada hic bir takımın kolay kolay veremeyecegi paralar turkiyede rahat veriliyo turkiyeye avrupada avrupanın katarı da deniliyor

umarım yorumlarım elestiri olarak degil uzerinde durulması gereken konular olarak algılanılıyordur herkese hayırlı ramazanlar dilerim

Bu futbolcu maas konusunda benim de bir suredir arastirma gurubundan ricalarim var.

Ancak onlarin da hakli oldugu bir konu da bir kac futbolcu icin futbolcu maaslarinin sadece gazete haberlerinden bulunabilmesi. Bir cogunun ise hic bulunamamasi. Buna Besiktas ekli degil cunku futbol takimi halka acik oldugu icin futbolcu maaslarini borsaya bildirmek zorundalar. Ancak bu rakamlari diger bir cok kulupte oynayan futbolcu icin imkansiz gibi bir sey.

Besiktas'li oyuncular icin maaslar eger dogru girilmemis ise bunda arastirma gurubu tenkit edilir cunku bu bilgilere ulasmak gercekten de zor degil.

Bu forumlarin bir arastirma bolumu var. Bu bolumde arastirma konusunda, takimlarin arastirmalarini yapan kisilere ulasmasi icin bilgiler/tenkitler/tavsiyeler yazilabilir. Ozellikle bu konuda benim daha once yazmis oldugum yazilari gormek mumkun :)

Turkiye liglerini daha gercekci yapmak her ne kadar arastirma gurubunun elinde olsa da, ayni zamanda arastirma bolumunde belirteceginiz goruslerle sizlerin de elinde.

tonifan30s
04.Ekim.2006, 11:26
valla onu bunu bilmem kayserisporu baya bi ii yapmaları lazım helde mehmet topuz ve gökhan ünal

jagatai
04.Ekim.2006, 16:59
valla bence kim güçlü olur kim olmaz pek önemli değil ama transfer olayını düzeltmelerler 06 da çok berbattı bence para etmeyen adamlar milyon dolarlara satılıyor para edenlere teklif bile yok bizim yönettiğimiz takımdaki oyuncuyo bonservisinin üzerinde para verende yoktu, Adamı kiralık listesine koyuyorduk teklif falan gelmiyordu. Kısaca transfer olayını düzeltsinler bana yeter.

Not: Tomas ı kesinlikle düzeltsinler ama düzeltmezlersede sorun olmaz gs de onun yerini dolduracak adam var satarım yenisini alırım sürekli yaptığım iş nasılsa :)

99danberi
04.Ekim.2006, 18:42
tomas zaten fm2006da kötüydü,gerçek hayatta da kötüoynuyor.Açıkçası ben sevmiyorum ve hemen satmayı düşünüyorum.birde ardayı çok merak ediyorum.

ALEN_34
04.Ekim.2006, 21:18
tabiki son şampiyon galatasaray olur gençleriyle yine ön plana çıkacaktır.arda-sasa iliç-carrusca-ümit karan dahada iyi olacaktır:D:D:D

reddevil
04.Ekim.2006, 21:52
Bence Türkiye ligi yine yüksek kaliteli ingiltere,ispanya ve italya gibi ülkelerin gerisinde 2.sınıf futbol kalitesinde kalır nedenide gayet açık futbola yapılan yatırım az diğer ülkelerde çok daha büyük paralar dönüyor fakat genede yeni katılan ricardinho,delgado,kezman,marcelinho,deividi be gelişen genç futbolcularıyla yine oynamaya değer 4 büyüklerin müthiş rekabetine sahne olucak yeni bir oyun bizi bekliyor...

king_hawk_67
06.Ekim.2006, 02:58
türkiye lgi sarmıodu inşallah bu sefer sarar
en iyi hrzmanki gibi tuncay

mericbey
06.Ekim.2006, 07:17
arkadaşım byle dedin ama turksportal yaptıklarının sigames tarafndan kullanılmadığını söyledi

acaran
08.Ekim.2006, 03:07
Walla ben demoyu oynadim alexi mukemmel yapmisla,appiahı ise direk ingiliz takimlari transfer ediyor,arda ise yetenegi olmasina ragmen fiziksel ozellikleri zayif bu yuzden bu oyunda cok gelisemicek ne yazikki tuncay klasik tuncay iste her oyuda oldugu gibi bu oyundada unlu olacaktir, ve son olarak bu oyunda futbolcularin ozelliklerinden cok kariyerleri on plana cikiyor ..... kisacasi bizim lig yine seviye olarak dusuk olacak carusca ise hic iyi yapilmamis zaten 23 yasına gelen futbolcu arjantin milli takımında oynayamamıssa bu oyunda unlu olmasınıda bekleyemeyiz son olarak tabiki lugano kariyeri en saglam futbolcu olarak ligimizde en kaliteli yabanci olacak zaten bi defans oyuncusu icin 9 milyon dolar gibi bi degere sahip

tentenboy
08.Ekim.2006, 13:26
Walla ben demoyu oynadim alexi mukemmel yapmisla,appiahı ise direk ingiliz takimlari transfer ediyor,arda ise yetenegi olmasina ragmen fiziksel ozellikleri zayif bu yuzden bu oyunda cok gelisemicek ne yazikki tuncay klasik tuncay iste her oyuda oldugu gibi bu oyundada unlu olacaktir, ve son olarak bu oyunda futbolcularin ozelliklerinden cok kariyerleri on plana cikiyor ..... kisacasi bizim lig yine seviye olarak dusuk olacak carusca ise hic iyi yapilmamis zaten 23 yasına gelen futbolcu arjantin milli takımında oynayamamıssa bu oyunda unlu olmasınıda bekleyemeyiz son olarak tabiki lugano kariyeri en saglam futbolcu olarak ligimizde en kaliteli yabanci olacak zaten bi defans oyuncusu icin 9 milyon dolar gibi bi degere sahip

kardes oyunu daha oynamadım tek tek yorumları okuyodum.. bi cok sacma yorum var. herkes takımı hakkında o super bu super demis. ama senin su lugano hakkında soyledigine baya guldum. "tsl en kaliteli yabancı olacak" yani bunu fanatiklikten mi soyledin, oyun da mı böyle yoksa senin hayallerin mi?
lugano da edu da lucaiano nun eline su dokemezler.. adamlar da ustun bi ozellik olarak hicbisey yok. onder'le luciano'ya yazık edildi..
oyun için de tek temennim dogruların koyulması abartılmadan kucumsenmeden..

hinatakun
08.Ekim.2006, 18:11
arkadaslar ligteki maclara bakarak oyuncularin ii olmasini yada kotu olmasini beklemeniz garip olmus bu adamlar 8 haftalik futbolcu degiller
mesela devid. nobre zamaninda bu adamin yedegidi
ardanin cok ii olmasini beklemekte sacma olur
gecen sene vestelde oyle cok ii oynamadi bu sene ise sadece 8 9 macta gorduk bu kadar mac icin adamin messiyle ayni olmasi beklenemez (bencede cok ii oyuncu ama fizik gucsuzlugu var)

maslow
09.Ekim.2006, 02:52
arkadaşlar ! oyuncuların 3 maçlık performanslarına bakıp bunun oyuna yansımasını bekleyen tuhaf tuhaf yorumlar yapmayın.

3-4 yıl önce üretkenlik vardı bu forumda , çoğunuzun adını bile duymadığı with ball without ball tartışmaları yapardık , şimdiyse fanatiklik çerçevesinde incir kabuğunu doldurmayacak boş boş yorumlar. yazık

can777
09.Ekim.2006, 11:14
en iyi oyuncu bence marcelinho olmus ..

fatih öksüz
09.Ekim.2006, 16:49
kardes oyunu daha oynamadım tek tek yorumları okuyodum.. bi cok sacma yorum var. herkes takımı hakkında o super bu super demis. ama senin su lugano hakkında soyledigine baya guldum. "tsl en kaliteli yabancı olacak" yani bunu fanatiklikten mi soyledin, oyun da mı böyle yoksa senin hayallerin mi?
lugano da edu da lucaiano nun eline su dokemezler.. adamlar da ustun bi ozellik olarak hicbisey yok. onder'le luciano'ya yazık edildi..
oyun için de tek temennim dogruların koyulması abartılmadan kucumsenmeden..
SEN DE BİRAZ ABARTMIŞSIN LUGANO GÜNEY AMRİKANIN EN İYİ DEFANSI SEÇİLDİ VE EDU DE MİLANIN ALACKLARI LİSTESİNDEYDİ LUCİANO İSE SADECE KAFA TOPLARINDA VARDI GERİSİ YOK ZATEN ÇOK AĞIR KOŞUYODU

hinatakun
09.Ekim.2006, 16:52
arkadaslar bu turkiye liginin hali ne boyle
bu full versiyonda duzelirmi fb ve gs disinda butun takimlarin kadrosu bi garip
bi cok adam eksik

tentenboy
09.Ekim.2006, 18:33
SEN DE BİRAZ ABARTMIŞSIN LUGANO GÜNEY AMRİKANIN EN İYİ DEFANSI SEÇİLDİ VE EDU DE MİLANIN ALACKLARI LİSTESİNDEYDİ LUCİANO İSE SADECE KAFA TOPLARINDA VARDI GERİSİ YOK ZATEN ÇOK AĞIR KOŞUYODU

ya o orda seçildi bu bunun listesinde beni ilgilendirmiyo.. ben şu geldiklerinden beri oynadıkları futboldan bahsediyorum.. tamam dersin ki daha alışamadılar. ama bi adamın kumaşında varsa daha kafadan belli eder.. arda gibi burak gibi..
mesela önder geldiğinde ben dedim mükemmel bi defans ve hala öle düşünüyorum.
ama bu adamlarla fener daha çok gol yemeye başladılar..
e ama dogru biri g.amerikanın en iyi defansı diğeri de milan'ın listesinde..

GLoBaL_DeeJaY
09.Ekim.2006, 22:01
Kezman arda

AlicanKidd
09.Ekim.2006, 23:25
FenerBahce & Manisa & Kayseri Diyorum.
Önder,Alex,Zelenka,Mariano,Gökhan,Kavianpour !. . .

y_layta
10.Ekim.2006, 00:39
trabzon vestel kayseri
gökdeniz arda gokhan ünal ersen

notformoney
10.Ekim.2006, 01:03
9 sayfayı tek tek okudum ve yazdıklarınızın (3-5 tanesi dışında) gerçeklik payı yok
a:"tabiki gassaraya çünkü son şampiyon çünkü ..."
b:"febe en iyi olcak bakın yıldızlara alex appiah kezman tuncay norwich kuyruklu yıldızı ......."
c:"bejeke gerçekteki gibi en iyi olucak ...."
d:"trabzonsipor iyi olmalı sonuçta kiki muşamba marselinyo gibi isimler aldık ....."

yani herkes tuttuğu takımı en iyi biziz diye adlandırmış oysaki ben ne zaman oyuna başlasam bir bjk bir ts erkenden havlu atıyorlar hatta ts düşme potasında geziyor bu en son cm 4de iyiydi o oyunda herkes yarışın içinde idi ama sonra bozuldu falan değil....
şunu unutmayalım türkiye süper ligi dünya ligleri içinde ilk 10da bile değil ve şöyle bir takım yapsak :
kalede:
jefferson,(mondragon,runje,rüştü yada bunlardan biri)
defans:
serkan balcı song ibrahim t. mehmet sedef
ortasaha:
yattara(burak yılmaz,mehmet topuz) alex(delgado,marcelinho) kleberson(appiah) arda t.(kiki musampa,hasan şaş)
forvet:
kezman ümit karan ve yedeklerle birlikte ki bir kısmını da yazdım 25 kişilik bir karma kadro kurulsa bu takım ingiltere italya ispanya liglerinde öle şampiyonluğa falan oynamaz en fazla 3-6 arası bir hedef belki biraz realist olur belki almanyada 2-4e oynar yani demek istediğim şudur türkiyeden çıkacak en iyiler karması bile bir barcelona chelsea arsenal man utd real madrid valenia milan fiorentina lyon inter newcastle shalke werder bayern ile aynı kapasitede olamıyor yani biraz gerçekçi olalım tsl ligi aynen eskisi gibi olacaktır tabikide genç yıldızlara biraz önem verilmeli örneğin :arda,ferhat,özgürcan,oguz sabankay,aydın yılmaz,kerim zengin,olcan adın,gürhan gürsoy,serdar kurtuluş,burak yılmaz,m.sedef,aydın(soy ismini bilmiyorum ama paf maçlarında bjk de en göze batan çoçuk)eminim trabzonda da bunlar gibi niceleri vardır
yani ben bunların dışında türkiye liginden pek bişey beklemiyorum ayrıca oyunda çok kötü olan tomas iliç ve oyunda çok iyi olanda gerçekte tam bir soru işareti olan deivid düzeltilmeli diyorum bunların dışında yine en iyi takım kadro/fiyat bakımından fenerbahçe başı çekecek arkasından galatasaray onun arkasından trabzon onun arkasındanda bjk gelicek bunları kafamdan yazmadım resmi bir menejerlik sitesinden aldım ve tsldeki takım sıralaması su şekilde geçiyor (bu fiyat listesidir)

Fenerbahce Istanbul 89.285.000
Galatasaray Istanbul 71.965.000
Trabzonspor 65.160.000
Besiktas Istanbul 61.985.000
Sakaryaspor 23.950.000
Ankaraspor 21.775.000
Kayserispor 21.450.000
Vestel Manisaspor 21.120.000
Sivasspor 20.795.000
Bursaspor 20.475.000
Kayseri Erciyespor 18.925.000
Konyaspor 18.720.000
Gaziantepspor 18.150.000
Denizlispor 17.925.000
Genclerbirligi Ankara 16.975.000
MKE Ankaragücü 16.875.000
Caykur Rizespor 15.175.000
Antalyaspor 11,495,000

evet sitedeki takım değerleri böyle yani eşitsizlik tüm ihtişamı ile göze çarpıyor bir anektod daha fenerbahçenin en pahalı oyuncusu olarak gösterilen appiahı fenerbahçe eğer satarsa rahatlıkla antalya sporu satın alabiliyor ve barca ronaldinhoyu satarsa ve galatasarayı alabiliyor yani hiç boşuna tsl kaliteli falan demeyin yine şampiyonluk için (eğer siz oynamıyorsanız)fb ve gs kapışır belki iki üç sezon sonrada başka bir şampiyon çıkar eğer biz yönetmezsek herkese iyi oyunlar

klebinho
11.Ekim.2006, 00:06
notformoney sen de cok realist konusmamıssın sen listeyi vermissin ama o listeye gercekten inanıyosan sen fm oynamamalısın besiktas 61milyon trabzon 65 gs ise 75 verilmis bak sadece sunu soliyim gercekte gs ile bjk kadrosunu takaslamak istsen ustune atlar vede 50 milyon daha verirsin gercekci ol bi delgado nuz yok bir riconuz yok bi kleberson unuz hic yok olmıcak olamazda senin verdigin sitede musampa 7.5 milyon iken kleberson 6.3 miyon ise bu siteye guvenipte listesini buraya koyma aslında sende inanmıyosun ama kendini avutmak icin o listeyi buraya koymak istedin cunku galatasarayın kadroyla bi anadolu takımı arasında artık bir kalite farkı yok kardesim vede besiktasın kadrosu nun gercek degerine bakacagına o sayfaya tıklar burak yılmazın degerinede bir bakardın 50000 euro yapmıslar sana bu site gercekci geliomu kardesim

notformoney
11.Ekim.2006, 01:13
notformoney sen de cok realist konusmamıssın sen listeyi vermissin ama o listeye gercekten inanıyosan sen fm oynamamalısın besiktas 61milyon trabzon 65 gs ise 75 verilmis bak sadece sunu soliyim gercekte gs ile bjk kadrosunu takaslamak istsen ustune atlar vede 50 milyon daha verirsin gercekci ol bi delgado nuz yok bir riconuz yok bi kleberson unuz hic yok olmıcak olamazda senin verdigin sitede musampa 7.5 milyon iken kleberson 6.3 miyon ise bu siteye guvenipte listesini buraya koyma aslında sende inanmıyosun ama kendini avutmak icin o listeyi buraya koymak istedin cunku galatasarayın kadroyla bi anadolu takımı arasında artık bir kalite farkı yok kardesim vede besiktasın kadrosu nun gercek degerine bakacagına o sayfaya tıklar burak yılmazın degerinede bir bakardın 50000 euro yapmıslar sana bu site gercekci geliomu kardesim

o listeyi ben yapmadım ne yazıkki avrupa da profesyonel futbolcu menejerlerinin kullandıkları bir oyuncu arama sitesinden aldım yani anlıyacağın bu oyun değil ilk önce bunu anlamalısın o liste tamamen menejerlerin ve uefanın belirlediği değerlerdir madem bu işi biliyorum diyosun o zaman sunuda bilmelisin o değerlere oyuncu alınıp satılmıyor tabiki ama burak yılmazıda milyonlara almadınız kelberson dediğin şahsı muhterem 2003de yaşadığı düşüsten sonra old trafforddan ayrılıp inönüye geldi ricardinho dediğin kişilik ise 29 yaşında olmasına rağmen sadece 13milli maçta oynadı burak yılmaz ne yaptıda fiyatının artmasını bekliyorsun bazı kişisel kompleksleri anlayabilirim ama biraz abartmışsın örneğin ibrahim toraman 5mn euro olarak geçiyo yani değerlerin yanlışlığına inanmıyorum yada appiah 11mn olması lazım yani fiyatların artması oyuncunun performansı ile doğru orantılı demekki avrupa arenasında ricardinho yada kleberson o kadar da iyi futbolcular değilmiş zaten şunu aklından çıkar türkiyede hiç bi takımda 1. sınıf futbolcu bulunmuyor (belki fenerbahçede appiah ve kezman) ama 2. sınıf futbolcular kategorisininde en iyileri bizde değil bizim ligimize genelde isim yapmış ve performansında "gözle görülen bi düşüş" yaşayan 2. sınıf yabancı futbolcular geliyor ayrıca senin realiten "gs ile takasa girelim bakam kim kimden pahalı biz geçmek için 50melyon daha vermeniz lazım" ise zaten bu realite değil fanatizmdir bazı oyuncu değerleri klüp ismi ve başarıları ile doğru orantılıdır ve son olarak demişsinki bi şununuız bi bununuz yok bende şunu söyliyebilirim ki bu nitel bi gözlem olur "galatasaray onlara gerek duymadan bu ligde şampiyon olmuştur ama bu şampiyonluğu daha çok fenerbahçenin büyük hataları kazndırmıştır"
ve biraz bende fanatiklik yapıyım sizin gruptan nasıl çıkarız(yada çıkabilirmiyiz) planı yaptığınız turnuvayı biz na mağlup kaldırdık bunu unutma
ayrıca oyun dediğimiz fm serilerinde bile ilk kıtasal itibarı kazanan türk takımı galatasaray olmuştur ardından fenerbahçe almıştır ve ne yazık ki oyunu yapan insanlar başka bir türk takımının kıtasal anlamda isim yaptığını düşünmemektedir....

OneCash
11.Ekim.2006, 16:58
-manisa en az bir büyük takim kadar kaliteli olmasi (tek eksikleri ekonomi)
-genellikle yabancilarin kücümsenilmemesi. fm2005´de mesela yurt disinda oynayip baya özellikleri olan bi futbolcunun türkiyeye geldiginde (fm2006´da) daha kötü bi oyuncu olmasini hic anlamadim... ne yazikki gercek de cogu zaman onu yansitiyo...

fatih öksüz
11.Ekim.2006, 18:31
hala uefa kupasındalar inanamıyorum yaa o kupadan sonra futbolda değişmeyen ne var bi söylesene sizin zamanınızda futbol bugünkü kadar organize oynanmıyodu o zaman çık tekrar yen hadi arsenali şu anda beşiktaş belki gruptan çıkmanın hesaplarını yapıyo ama bu günümüz futbolunun ne kadar zorlaştığını gösterir o

klebinho
11.Ekim.2006, 19:01
notformoney kardes ben zaten o rakamları sen attın demedim aldıgın sitedeki adamların tutarsızlıgına senin dahi aldanıp seni her acıdan avuttugu ve en azından gs nin isim degerinin yerlerde surundugu su donemde seni sevindirdigi icin buraya koydugunu soledim sen anlamadın heralde konuyu bayagı bir saptırmıssın ben diyorumki galatasarayın kadrosu degil 75 milyon euro 30 milyon euroyu gecmez hele besiktasın 61 olupta trabzonun 65 gs nin 71 oldugu listeye ben degil senin bile icinden inanmadıgına adım gibi eminim bugun umit karana 6 milyon euro deger bicilmis bugun o dama 3 milyon onersinler ben hic bis ibilmiom o yuzden bir internet sitesinin yanlıs bilgilerini buraya tasıyıp sonrada oyun da bu dogrultuda olacaktır demen sanki biraz komik oldu

hinatakun
11.Ekim.2006, 21:38
ben notformaney e katiliyom o degerler oyun acisindan onemli olur
ve su anda demo oynuyorum sadece fb ve gs nin kadrolari dogru
digerlerin kadrolari sacma sapan
klebinho da degerler konusunda akli bi necati hakan umit e o paralar verilmez ama deger bicilirken su andaki oyunlarina bakilmiyo sadece gecmiste yaptiklarinada bakiliyo bu yuzden o futbolcular oyle deger bicilmesi cok dogal

notformoney
12.Ekim.2006, 01:12
klebinho da degerler konusunda akli bi necati hakan umit e o paralar verilmez ama deger bicilirken su andaki oyunlarina bakilmiyo sadece gecmiste yaptiklarinada bakiliyo bu yuzden o futbolcular oyle deger bicilmesi cok dogal
hayır o değerler verilirken su anda da ne yaptıklarına bakılıyor bir ümite bir necatiye o para verilmez demişsin ama ümit dediğin adam geçen sene toplam (lig kupa uefa) 24 maçta 17 gol atmış geçen sene 1 milli maçta oynayıp 2 de gol atmış necati de 30 küsür maçta oynayıp yine 16nın üstünde gol kaydetmiş ve ümitin geçen sezonlarda fiyatı 3milyonlarda gezerken şimdi 5 e çıkmış yani bu değerler güncelleniyor arkadaşım appiah dünya kupasından sonra çok normal bir şekilde fiyatını arttırdı aynı şekilde bütün futbolcular performansları ile zaten orda artırılıp indiliyorlar eğer geçmişte ne yaptıklarına bakılsa idi sadece emin ol o fiyatlar çok değişik olurdu yani iyi oynayan futbolcu fiyatını artıracaktır yada düşürecektir

notformoney kardes ben zaten o rakamları sen attın demedim aldıgın sitedeki adamların tutarsızlıgına senin dahi aldanıp seni her acıdan avuttugu ve en azından gs nin isim degerinin yerlerde surundugu su donemde seni sevindirdigi icin buraya koydugunu soledim sen anlamadın heralde konuyu bayagı bir saptırmıssın ben diyorumki galatasarayın kadrosu degil 75 milyon euro 30 milyon euroyu gecmez hele besiktasın 61 olupta trabzonun 65 gs nin 71 oldugu listeye ben degil senin bile icinden inanmadıgına adım gibi eminim bugun umit karana 6 milyon euro deger bicilmis bugun o dama 3 milyon onersinler ben hic bis ibilmiom o yuzden bir internet sitesinin yanlıs bilgilerini buraya tasıyıp sonrada oyun da bu dogrultuda olacaktır demen sanki biraz komik oldu
evet birincisi galatasarayın adı yerlerde geziyor yada gezmiyorsa buna biz karar vermeyiz borç konusunu söylüyorsanız geçen sene final oynamış arsenalin açıkladığı borcunu bulup bi bakmanızı öneririm ki benim dudağım uçukladı yanılmıyorsam 200küsür mlyon pound(ki daha fazlaydı) gs fanatiği değilim yada bu tür komplekslerim yok ama galiba biraz sende var bjk kötü bi klüp değil dedim ama fakat sen gs nin yerlerde sürünen bi takım olduğunu söyledin ama bu kötü takım bjk yi her seferinde yeniyor niyeyse bükemediğin eli öpüceksin öncelikle buda bi büyüklüktür!!!!

hayır o değerler verilirken su anda da ne yaptıklarına bakılıyor bir ümite bir necatiye o para verilmez demişsin ama ümit dediğin adam geçen sene toplam (lig kupa uefa) 24 maçta 17 gol atmış geçen sene 1 milli maçta oynayıp 2 de gol atmış necati de 30 küsür maçta oynayıp yine 16nın üstünde gol kaydetmiş ve ümitin geçen sezonlarda fiyatı 3milyonlarda gezerken şimdi 5 e çıkmış yani bu değerler güncelleniyor arkadaşım appiah dünya kupasından sonra çok normal bir şekilde fiyatını arttırdı aynı şekilde bütün futbolcular performansları ile zaten orda artırılıp indiliyorlar eminimki eğer geçmişte ne yaptıklarına bakılsa idi sadece emin ol o fiyatlar çok değişik olurdu yani iyi oynayan futbolcu fiyatını artıracaktır yada düşürecektir

ve fatih öksüz kardeş hemen atlamışsın bakıyorum öncelikle şunu bi öğren türkiyede 3lü savunmadan 4 lü savunmaya ilk geçen takım galatsaraydır yani buda total futbolu türkiyede ilk uygulamaya başlayan takımın galatasaray olduğunu az da olsa gösterir eğer galatasaray takım oyunu oynamıyo olsaydı (zaten olmayan) yıldızlardan medet umardı değilmi! ama futbol takım oyunudur. besiktas fener trabzon ve diğer verilen bütün maçları izleyen biri olarak sunu söliyebilirim bjk son iki maçında pekde takım görüntüsü vermiyor (tabi bunda yediğiniz talihsiz gollerde var) yani iğneyi başkasına çuvaldızı kendine batır demişler önce kendimize bakalım sonra başkası hakkında yorum yapalım yanlış anlaşılmasın ben avrupada mücadele eden 3 takımımızında başarılı olmasını istiyorum

memocemo
12.Ekim.2006, 17:09
Veritabanında bir çok Türk oyuncu boşta duruyor. tff.org'dan yararlanarak yaptığım güncellemelerde 2B ve 3. Lig takımlarının kadrolarına hiç dokunulmadığını gördüm. Yalnızca Süper Lig ve 2A takımlarından alt liglere gitmiş oyuncuların geçmişleri işlenmiş, yani 2B ve 3. Lig kadrolarındaki oyuncularda geçmişler hiç güncellenmemiş.

Ayrıca boşta bulunan bazı futbolcuların kabiliyetlerine de senelerdir dokunulmamış. Çoğu Süper Lig takımının sezon başı, saçma gördüğümüz transferleri yapmasının sebebi de budur.

Bunun yanında çok sayıda da 66-67-68 doğumlu oyuncu var veritabanında. Bu oyuncuların hepsini teker teker kontrol ettim ve sadece 3 oyuncunun geçen sene sözleşme imzalamış olduğunu gördüm. Bu sezon ise hiç biri profesyonel bir kulüple anlaşmamış.

Kısacası SI Games, Türkiye Ligleri veritabanı çalışmasında açıkçası çağ dışı kalmış, "Türkler orjinal oyun almıyor demek" de tembelliğe kılıf değildir. Umarım bundan sonraki oyunlarda daha itinalı davranırlar.

hinatakun
12.Ekim.2006, 22:23
notformoney cumlemi biraz yamuk kurmusum
dedigim sedece simdiye bakilmadigi
elbette simdiyede bakilacak

dogus4621
13.Ekim.2006, 20:56
Bence Kayserispor,Gençlerbirliğ ve vestalmanisa spor ii olur.Çünkü kadrodaki oyuncular çok kaliteli.

Emurafu
14.Ekim.2006, 00:48
cok atımıssın kardes bence ben cimbomluyum ama dogrusunu söylemek gerekirse en iyi oyuncu
alex
kezman
lugano
yani fenerli oyuncular olur

El Comandante
14.Ekim.2006, 18:08
cok atımıssın kardes bence ben cimbomluyum ama dogrusunu söylemek gerekirse en iyi oyuncu
alex
kezman
lugano
yani fenerli oyuncular olur
luganoyu cikar oradan.
türkiye liginde en iyi ilk 10 oyuncu
1-)alex
2-)delgado
3-)hasan sas
4-)ümit karan
5-)kezman
6-)marcelinho
7-)ilic
8-)ricardinho
9-)gökdeniz
10-)song

en iyi kalecide
1-)mondi
2-)rüstü
3-)runje
4-)volkan demirel
5-)jefferson
6-)aykut
10-)

klebinho
14.Ekim.2006, 22:32
arda ultraslan sendehasan sasla ilic i cıkar oradanda appiah la nobre yi koy gercegi bu o kadroya gsden sadece umit karanla song girebilir hatta su kadroyu duzgun yapalım
1-)alex
2-)delgado
3-)appiah
4-)nobre
5-)kezman
6-)marcelinho
7-)burak yılmaz
8-)ricardinho
9-)gokhan zan (song lugano ve edu dan cokdaha saglam bir defans bana gore)
10-)song

Bordo61Mavi
15.Ekim.2006, 04:39
turkiye liginin en iyi 10 oyuncusu bence;
1.appiah
2.marcelinho
3.delgado
4.kezman
5.gokhan zan
6.arda
7.gokdeniz
8.alex
9.gokhan unal
10.tuncay

siralama degildir sadece bi liste

Ralph
15.Ekim.2006, 17:05
walla benim tr ligindeki tek beklentim birazcık itibarın yükselmesi we genç yeteneklerin biraz daha fazla çkması (ilerde tbiiki)

kievlitarzan
17.Ekim.2006, 14:08
bu sezon uzerinde durulmasi gereken takimlar vestel manisa ve kayserispor olmali...zelenka holosko rafael caner selcuk sezer ozturk ve nizamettinin iyi yapilmasindan yanayim...ligde de delgado ricardinho burak koray ilic umit karan song arda sabri appiah kezman onder alex tuncay gokdeniz yattara ersen hasan marcelinho gokhan unal mehmet topuz bulent bolukbasi diawara mehmet cakir gibi oyuncularin ozellikler iyi tutulmali..ama vestelin gencleriyle ve yabancilariyla bu oyuna damga vuracagina inaniyorum...umarim her takim guclu olurda zevkli rekabetli oyunlar oynariz

El Comandante
19.Ekim.2006, 17:15
turkiye liginin en iyi 10 oyuncusu bence;
1.appiah
2.marcelinho
3.delgado
4.kezman
5.gokhan zan
6.arda
7.gokdeniz
8.alex
9.gokhan unal
10.tuncay

siralama degildir sadece bi liste
arkadasim sen ne diyon ya o listede kezman ve hatta tuncay var ve türkiyenin en iyi golcüsü ümit karan yok,hasan yok,song gökhan zandan iyi am song da yok.allah allah.futboldan anlamadigin burdan belli.

arda ultraslan sendehasan sasla ilic i cıkar oradanda appiah la nobre yi koy gercegi bu o kadroya gsden sadece umit karanla song girebilir hatta su kadroyu duzgun yapalım
1-)alex
2-)delgado
3-)appiah
4-)nobre
5-)kezman
6-)marcelinho
7-)burak yılmaz
8-)ricardinho
9-)gokhan zan (song lugano ve edu dan cokdaha saglam bir defans bana gore)
10-)song
ne nobreasi daha ligde 1 gol atmis kazma futbolcuyumu listeye alcam,arda buraga 1000 basar hatta aydin yilmaz bile buraktan iyidir.bakiyorum listeni besiktastan kurmussun,hasan sas yok,ümit yok,arda yok,yerlerine burak,nobre ve ricardinho var sacmaliga bak.:mad: :mad:

jamboo77
20.Ekim.2006, 14:16
en iyi oyuncular şöyledir herhalde.henüz oynamadım ama öyle olmalı:
alex
tuncay
appiah
kezman
ricardinho
delgado
marcelinho
hasan şaş
ümit karan
iliç
arda
gökhan ünal
zelenka
mehmet topuz
gökdeniz

not:belli bir sıralama veya sayı yoktur.

klebinho
20.Ekim.2006, 23:57
turkiye liginin arti ve eksileri
(eksileri)
Kulup finans bilgileri(tsl nin en iyi finansi ve maas odenegi gs de)
Oyuncu profilleri berbat (resmen avrupanin en kotu ligi yapi lmis)
Turk Milli takimi (resmen kafadan sallanmis onder turaci milli takimda)
Oyuncu degerleri (arda ile appiah in fiyati ayni delgado en ucuz futbolcu)
(artilar)
oldugunumu zannediyosunuz bu oyunu biraz bilenler oyunun fm 2006 ya gore hicbir artisi olmadigina adi gibi eminler
Acikcasi bu oyun tsl uzerine hicbir emek harcanmamis bir oyun olarak piyasaya cikti

GLoBaL_DeeJaY
21.Ekim.2006, 11:38
takım olarak gs ve fb başabaş mücadele verir
anadalu klüplerdende 4-5 tane iyi olur

futbolcularda kezman-- gökhan ünal-- volkan demirel--necati--ümit karan--appiah

GLoBaL_DeeJaY
21.Ekim.2006, 11:44
takım olarak gs ve fb başabaş mücadele verir
anadalu klüplerdende 4-5 tane iyi olur;;)

:D futbolcularda kezman-- gökhan ünal-- volkan demirel--necati--ümit karan--appiah

birde bazı 2.ligdeki takımların futbolcuların profili türkiye 1.liginden çok yüksek hersene dandik yapıyolar bizim ligi:(

bayrak111
27.Ekim.2006, 09:32
kötü şehirde yaşamanın olumsuzlukları olduğu için daha oyunu alamadım. :mad: daha gelmedi ama güzel ve sorunlu bir oyuna benziyor. :( ne olursa olsun biz fm hastasıyız onu bırakmayız.