PDA

View Full Version : Pkk'ya Adam Çağırma(1. ağızdan)

gezenti
18.Ağustos.2006, 16:09
geçenlerde ocakta otururken muş gibi sorunlu bir yerde ülkü ocaklarını kuran bir abimiz geldi başladık muhabbete.adam kürt ama 100 türke bedel bir kürt vatanını milletini aşırı derecede seven onun için yapamayacağı şey olmayan birisi yani.
o muşta arkadaşıyla 40 derece sıcağın altında bir düzlük alanda (14üne bastığı gün)koyunlarını otlatırken gölge bir yer bulmuş vede oturmuş.
ondan sonra karşıdan son model mercedes marka bir araba yanlarına yaklaşmış.içinden 3 kişi çıkmış haza beyefendi denilen kişilerden bunların yanına oturmuş ilk önce başlamışlar muhabbete alf lafı açmış söz konusu terör örgütü pkkya gelmiş.
gelen adam:siz burda ne kazanıyorsunuz?
cvp:karnımızı doyuruyoruz
gelen adam gülmüş:türkler sizin sırtınızdan 10 kat daha fazla kazanıyor.(yavaştan aşılıyor)
cvp:sağlık olsun
gelen adam:siz bu kadar sıcakta serinleyip yüzebileceğiniz bir yer yok mu?
cvp:yüzmek mi o nedir.bizim burda küçük bir göl var pis ama biz ona giriyoruz bazen.
gelen adam:türklerin öyle gölleri varki uçsuz bucaksız bunlara deniz diyorlar içine girip yüzüyorlar serinliyorlar eğleniyorlar çok müthiştir.hele birde ölüdeniz bodrum antalyası var of of of....
cvp:gene sağlık olsun.
gelen adam:sizin evde kaç kişi var?
cvp:en son 15 idi.
gelen adam:türklerin kocaman evleri var vede en en fazla 5 kişiler.
cvp:ya yeter anlatma gittikçe türklerden nefret etmeye başladım(işlem başarıya oğru devam ediyor).
gelen adam:sizin evdeki çocuklar ve siz okula gidiormusunuz.
cvp:okul mu güldürme beni abi ben ilkokul 2den terkim arkadaşımsa hiç okumamış.evdekileride bazen erkek çocuklar gidior ama kız çocuklar kesinlikle gitmiyor.
gelen adam:türkler 5 yaşında okula gitmeye başlıyor kız erkek farketmiyor.hepsi okuma yazma biliyor.
cvp:vay beleşçiler şu anda karşıma bir türk çıksa hemen öldürürüm diyor bize anlatan abinin arkadaşı.
gelen adam:gülüyor senin hakların neler senin başkentin neresi?
cvp:ne başkenti abi o nedir ne hakkı tek hakkım geceleri uyuyabilmek oda sivri sinekler tarafından alıkoyuluyor.(kahkaha kopuyor)
gelen adam:size hak deniz başkent rahatlık huzur eğitim isterseniz verebilirz.
cvp:nasıl olucakmış bu abi biz türk değilizki.
gelen adam:bizim bir kürt ordumuz var size orda eğitim vericez bir kaç sene sonra türklerle savaşıcaz onların elinden denizlerini alıcaz hepsi sizin olucak yasal haklarınız olucak kimse sizi ezemeyecek denize giriceksiniz çocuklarınız okuyabilecek diyor(ve seans burada bitior)
cvp:bu çok güzel abi ne zaman başlıyoruz ben arkadaşlarıma hemen haber vereyim diyor.
gelen adam:muş ocak başkanına sen diye soruyor.
cvp:vatanım belli dinim belli dilim belli haklarım belli ben vatanıma ihanet etmem eğer edeni görürsem anlının ortasından vururum.
gelen adam:sen bilirsin diyor ve gidior.

akşam oluyor gelen adamlar çocuğu almaya geliyor çocuk babasını amcasını kardeşini arkadaşlarını almış nerden baksan 100 kişi olmuş gidior.

işte böyle arkadaşlar bunları yapıyorlar bir anda binlerce kişiyi kendilerine çekiyorlar ben bunu dinlerken ağzım açık kaldı siz ne tepki vericeksiniz merak ediyorum....

barahir
18.Ağustos.2006, 16:18
merak etmeyin bunların köküne kibrit suyu sürecez görecek onlar.

Sekopej
18.Ağustos.2006, 17:49
Ben bunu kendi çevremdeki arkadaşlara hatta kürt arkadaşlara da söylerim, tamam siz kürt olabilirsiniz ama siz Türk vatandaşısınız ne zamanki kürtler biz de Türküz derse o zaman ne bu pkk kalır ne kürt sorunu. Ama önce onların seninde örnekte belirttiğin gibi biz TÜRKÜZ demeleri lazım.....

aykut_gencfb
18.Ağustos.2006, 18:04
walla tam bi ş.....fsizlik ya...yazık ya hergün bi şehit haberi duyunca gerçekten çok üzülüorum tüm moralim altüst oluor bu baştakilerin birinin oğlu ölse ne olur acaba

eser3131
18.Ağustos.2006, 18:11
O zaman Gebertelim Hepsini Olsun Bitsin :D:D - Ne Kürt Kalır Ortada Ne Pkk Sıra gelir Amerikaya

gezenti
18.Ağustos.2006, 18:21
bakın beyler bütün kürtleri suçlamayın bakın yukarıda belirttim bana bunu anlatan adamda kürttü ama vatanını milletini çok severdi ben böyle bir sürü kürt tanıdım o yüzden hepsini kapsamayın.ama şöyle diyebiliriz kürtçülük yapanlar yani türklere düşman olanlardan bahsedebiliriz...

bursa_mc
18.Ağustos.2006, 18:21
yeter artık şehit vermek istemıyoruzz ,her ilden şehit haberleri duyunca kahroluyorumm yeter artıkk

gezenti
18.Ağustos.2006, 20:37
haklısın kardeşim haklısın ama sabır diyelim nede olsabaşbakanında(anca)sabrı tükenmiş(!)....

fmsmyrna
18.Ağustos.2006, 20:49
hadi hepsini vurmuyosun bunların başları lehinde eylem yapanları ni vurmuyosun o topluluk eylem yaparken çoluk çocuk yaşlı dinlemeden tara bak bakalım bi daha eylem kalıyomu ortada

gezenti
18.Ağustos.2006, 21:17
bakın beyler bütün kürtleri kapsarsanız size faşist derler ırkçılık yapmayın.dediğim gibi bütün kürtler aynı değildir bu vatanı çok seven kürtlerde vardır ben buna çok şahit oldum.
birde yapılan eylemlerden bahsetmişssiniz ama ordaki eylemler nasıl yapılıyor biliyormusunuz?adam diyarbakırda (mesela) miting ya***ak her mahalleye 5 adam gönderiyor.her eve gidiorlar bunlar evdeki nüfüsu öğreniyor isimlerini alıyorlar mitingte isimleri okuyorlar orada olmayan kişilerin yanına gidiorlar miting sonunda evine gidip dadamı bulup kafa göz giriorlar sonra sıkıyorsa gitme.
işte bu yüzden çok kalabalık oluyorlar çoluk çocuk.
dipnot:burdan onları savunuyorum zannetmesin eğer önüme böyle bir çocuk çıksaydı onu dövmez direk öldürürdüm...

crazy_engin88
18.Ağustos.2006, 21:48
hadi hepsini vurmuyosun bunların başları lehinde eylem yapanları ni vurmuyosun o topluluk eylem yaparken çoluk çocuk yaşlı dinlemeden tara bak bakalım bi daha eylem kalıyomu ortada

bende bundan Bahsediyom Sokaklarda Ellerinde APO resimleri PKK cılar Eylem Yapıyo - Bizimkiler Suyla Yıkamakla Yetiniyi - Moltof kokteyleri Havada uçuşıyo Bu ne Kardeşim - Al otomatikleri Bi Tarattır Orayı Bi Kaç Tanesini de Yakalayıp Canlı Canlı Sallandır - Bunları 2 3 Eylemde Yap - Bi daha Eylem Yapabiliomu o pkk ...leri - Bizim Devlet Çok Vicdanlı - Amerikada Oluyomu Pkk olayları - Bush Olsa Ortalığı Can Pazarına Döndürür - Bi Pkk lı Sağ Çıkamaz Ordan

gezenti
19.Ağustos.2006, 00:05
bunları güney doğudan başka bir yerde yapamıyorlar yapamazlarda.gün gelicek hepsinden kurtulucaz hükümetiimizin orayıda vatan toprağı olaarak gördüğü zaman bunların hiçbiri olmayacak.....

bu konuya ilginin bu kadar az olucağınıı bilseydim hiç yazmaya uğraşmazdım....

dnz498
19.Ağustos.2006, 19:57
yaa kardeşim çok haklısınız ama bu kadarda değil benimde arkadaşım var Kürt gibi Kürt ama o da bu ülke için benim ya da senin kadar çalışır çabalar sözleriniz çok ağır kaçmış yapmayın şu taktirde o çocuk katleden p.ç'lerden bi farkınız kalmaz

gezenti
20.Ağustos.2006, 01:06
yaa kardeşim çok haklısınız ama bu kadarda değil benimde arkadaşım var Kürt gibi Kürt ama o da bu ülke için benim ya da senin kadar çalışır çabalar sözleriniz çok ağır kaçmış yapmayın şu taktirde o çocuk katleden p.ç'lerden bi farkınız kalmaz
işte bunu anlatmaya çalışıyordum...

gezenti
20.Ağustos.2006, 01:31
bakın beyler yanlış yapıyonuz kürt milletini kapsayamasınız diyarbakırda da ülkü ocakları vardır kendilerine BOZKÜRTler demekteler.onlarda en az benim kadar vatanını sevmektedir bundan şüpheniz olmasın....

CeM_85
20.Ağustos.2006, 01:48
herkesin msjlarını okudum size şöyle söyleyeyim Türkiyede kürt sorunu yoktur Türkiyede pkk sorunu vardır o yüzden genelleme yapmadan konuşun bence benimde çok kürt arkadaşım oldu belkide senden benden bu vatanı seven çocuklar sizden iyi olmasın. Ama elbet bir gün gelecek ve biz bu pkk terörünün kökünü kazıyacağız tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi onlarda bizim vatanımızı almaya çalıştılar ama sonunda ne oldu tıpış tıpış gittiler ülkelerine Allah vatanımıza milletimize zeval vermesin.

gezenti
20.Ağustos.2006, 04:56
amin kardeşim.evet bu ülkede kürt sorunu yoktur.pkk sorunu vardır.bu pkkda ancak eğitimle ortadan kaldırılır(tam olarak).selçukluda böyle yapmamışmıydı nizamiye medreselerini açmamışmıydı.cahil kişiyi kandırması kolay olur yukarıdaki örnektede yazdığım ama bunlar eğitimli olsa bu vatana kanının son damlasına kadar savunurlar.ama onları ilk önce kazanmamız gerek böyle en iyi kürt ölü kürttür gibi şeyler bize yakışmaz biz zamanında kimlere kapımızı açmışız yüzyıllardır bizlerle yaşayan kürtlere sırt çevirecek değiliz heralde...

ÇocuksuMavi
20.Ağustos.2006, 10:18
pkk işi kimsenin sandığı gibi bi olay değil.. olay bir kaç terörist ve ölen askerlerimizden ibaret de değil.. çok büyük pislikler dönüyor. hiç şu soruyu sormuyomusunuz kendinize ;

yıllar önce koskocaman asala belasını çatlı ile yok eden devlet , neden pkk yı bir başka piyon ile yok etmiyor ???

EDEMİYOR!

gezenti
20.Ağustos.2006, 15:48
pkk işi kimsenin sandığı gibi bi olay değil.. olay bir kaç terörist ve ölen askerlerimizden ibaret de değil.. çok büyük pislikler dönüyor. hiç şu soruyu sormuyomusunuz kendinize ;

yıllar önce koskocaman asala belasını çatlı ile yok eden devlet , neden pkk yı bir başka piyon ile yok etmiyor ???

EDEMİYOR!

böyle adamlar ülkeye az gelir.çatlı mükemmel bir adamdı.hani adam gibi adam derler ya işte öyle.ama o zamanın devletindeki yürek şimdikilerde varmı bilemem..

r_a_z_o_r
20.Ağustos.2006, 15:52
böyle adamlar ülkeye az gelir.çatlı mükemmel bir adamdı.hani adam gibi adam derler ya işte öyle.ama o zamanın devletindeki yürek şimdikilerde varmı bilemem..
Çok doğru söyledin gezinti susurluk olayı olmadan bir gün önce termalde otelde konaklamışlar benim arkadaşın anlattıkları tüylerimi diken diken etmişti.

hp-fm-gs
20.Ağustos.2006, 17:20
Ohooo.Abdullah Çatlı gibi bir abimiz,bir daha bu dünyaya zor gelir.Ayrıca istanbul1253 kardeş haklı söylediğinde...

ÇocuksuMavi
21.Ağustos.2006, 18:17
gezenti ;

geç şimdi yürek mürek davasını.. yeşil'le denendi ama olmadı. güneydoguda kaç tane başarısız pkk operasyonu düzenlendi biliomusun ?

devlet istese bi çatlı daha çıkarır! ama çıkaramaz!

anlatmak istediğim ince detayı farketmissindir umarım.

gezenti
21.Ağustos.2006, 19:09
gezenti ;

geç şimdi yürek mürek davasını.. yeşil'le denendi ama olmadı. güneydoguda kaç tane başarısız pkk operasyonu düzenlendi biliomusun ?

devlet istese bi çatlı daha çıkarır! ama çıkaramaz!

anlatmak istediğim ince detayı farketmissindir umarım.
işte çıkaramaz diyorsun bende o yüzden yüreksiz dedim......

gezenti
21.Ağustos.2006, 21:16
aferin sana aferin
zaten senin gibiler yüzünden ülke şu an bu halde
Ben kürdüm ama hiçbir zamanda pkk yı desteklemedim desteklememde
Yıllarca kendimize yunanistanı düşman olarak gördük ama 17 ağustos depreminde ilk gelen yunanistan oldu
senin gibilerin fikirleri yüzünden bu ülke bu halde
Walla senin gibi düşünenlere acıyorum
Benim çocukluğum doğuda geçti.tam olayların hat safhada olduğu zaman daha küçücük bir çocukken olayların arasında kaldım
Çatışma yüzünden okuldan eve gidemediğimiz zamanlar oldu.Ama hiç bir zaman bu ülkeye ihanet etmedim etmemde.sen orda rahat yatağında yatarken biz orada savaşın orasında büyüdük ve inandığım bir şey var bu ülkeye senden ve senin gibi düşünenlerden daha fazla yararım olacaktır

walla onur özür diledi.herkez hata yapabilir.başbakan bile demiyormu "deeğiştim değiştim gelişerek değiştim"onurda özürünü diledi.özürü kabul etmek büyüklüktür.
ama bana göre bu ülkeye yararın cheye mao ya tapmakla olmaz.
dipnot:nacizane benim fikrim...

ÇocuksuMavi
21.Ağustos.2006, 21:26
gezenti ;

çıkaramazdan kastım yürek meselesi değil.. bi tane daha çatlı rahat çıkarır.. pkk konusunda büyük pislikler dönüyor dememin nedeni bu..

dikkat et söylediğime ;

ÇIKARIR AMA ÇIKARAMAZ!

oooff off neler dönüyor Allahım. Sen Türk'ü Koru ve Yücelt.

SYLaR
22.Ağustos.2006, 00:47
walla onur özür diledi.herkez hata yapabilir.başbakan bile demiyormu "deeğiştim değiştim gelişerek değiştim"onurda özürünü diledi.özürü kabul etmek büyüklüktür.
ama bana göre bu ülkeye yararın cheye mao ya tapmakla olmaz.
dipnot:nacizane benim fikrim...

Ülkeye yararım sizin ocaklarda sabah akşam oturmaklamı olacak

gezenti
22.Ağustos.2006, 18:25
Ülkeye yararım sizin ocaklarda sabah akşam oturmaklamı olacak
güldürme beni ocakta sabah akşam oturmaklamı.orda bizim orda verdiğimiz seminerlerin yarısını tkpde bulamazssın.hiçbirşey yapmasan allah adını zikredip bir iki rekat yüzünü secdeye koyarsın.
sana başımdan geçen bir olayı anlatayım.bir gün pirinçhanda oturuyordum bursada olanlar bilir.neyse oranın nargilesi mükemmel ötesidir.orda nargile içerken içeriye bağararak birileri girdi israilin lübnana girmemesi imza kampayası topluyorlardı.benim yakamda da 3 hilal rozeti vardı seminerden çıkmışım.neyse ben sordum nedir neyin nesidir diye anlattılar.BENDE İMZA ATTIM.çünkü bu olaya bende karşıyım.neyse laf lafı açtı bana tkpye gelip ortamı gör diye söz verdirdiler.bende orda neler yapılır diye çok merak ettim.biz söz verdimi tutarız dedim.gerekirse ölürüm dedim.herkez gitme dedi ama helleşip gittim.orda oturdum kendimi tanıttım bana anlatmaya başladılar.burda seminer verilir(gittiğimde en son semineri 2 ay önce vermişler.)ondan sonra burası karanlık oda lambaları yakabilirmiyim dedim hayır dediler içerden resmen leş kokusuna benzer koku geliyordu.bir açtım yerde kedi leşleri satanist işaretleri duvarlarda kanlar.dedim bunlar ne bizim grubumuzda satanist arkadaşlar var filan dedi birde aramızdaki çakallara cezasını verdiğimiz oda dedi((laf birde bize faşist derler).bir odada bir kız bir erkek yanlız kalmış çırılçıplak sevişiyorlar.biz odaya girdik hiç istiflerini bozmadılar ben hemen odadan çıktım burası neresi dedim çiftlerin kaldığı yer dediler.ben hayretler içinde kaldım oda bana şaşırdı bunda ne var diye.
onu gördükten sonra direk çıktım ocağa gittim o ufak çayımı yudumladım oksijenimi içime doya doya çektim rahatladım.
yukarıda yazdıklarım sanada normal geliyorsa devam edebilirsin.ülkeye çok faydan olur....

Burak Duran
22.Ağustos.2006, 18:58
beyler kürt ve pkk yı ayırın allah aşkına yapmayın böyle saçma yorumlar

VoLkaN BaROs
22.Ağustos.2006, 20:43
Bu ülkede bazı şeyler değişmeli, insan hakları, Avrupa Birliği hırsına kürt ve/veya pkk birbirine karıştı... Bizi bölen asıl Avrupa Birliği, ben AB ye karşı değilim ama temsilcilerini Türkiye ye yollayıp Dİyarbakırda temaslarda bulunan, her sorun çıktığında Dİyarbakır'a koşturan bu AB değil mi? Buna izin veren bizim hükümetimiz değil mi?

Diyarbakır Türkiye Cumhuriyeti'nin bir toprağı değil mi? İşte size en basitinden bir bölücülük... AB ye bu tavizler verilmese şuan ortada pkk da kalmaz Kürt-Türk ayrıcalığı da...

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir geberen pkk lıları (teröristleri) devletin ambulansı ile naklederken, Türkiye Cumhuriyetine karşı terörün başlatılmasının yıl dönümlerinin kutlanmasına sessiz kalınırken, abdullah öcalan adına fidanlıklar kurulurken, geberen pkk lılara Diyarbakır Belediye Başkanı tarafından mezar yaptırılırken, daha da ileri gidilip anıt mezar yapılırken, herşeyden önemlisi evlatlarımız şehit edilirken acaba hükümet ne yapıyor?

İşin çözümü çok açık arkadaşlar, pkk ya destek vereni vatandaşlıktan çıkarıp sınır dışı edeceksin gözünün yaşına bakmadan, hemde bunu yoğun bir şekilde yapacaksın... Sınırlarının, vatanının ve bölgenin güvenliğini gerekçe gösterip gireceksin Kuzey Irak' a tıpkı ABD nin, İsrail' in yaptığı gibi.... Eve dönüş kanunları çıkarmayacaksın, canlı terörist yakalamayacaksın, yakalasan da istihbaratı alıp öldüreceksin...

pkk (terör) var diye doğudaki mezralara hizmet veremiyorum demeyeceksin, vereceksin. Oradaki insanların da insanca yaşamasını sağlayacaksın, okul yapacaksın, hastane yapacaksın, sinema yapacaksın, alışveriş merkezi yapacaksın, eğlence merkezleri yapacaksın, sosyal aktivite götüreceksin, yol yapacaksın, fabrika kuracaksın, elektrik & su vereceksin, doğal gaz götüreceksin. Güvenliğini sağlayamıyorum demeyeceksin, sağlayacaksın... Orada yaşayanlar insanca yaşadıklarını bilecek...

İşte o zaman içim rahat olur bu ülkede, işte o zaman kimsenin ağzında Kürt-Türk sorunu kalmaz...

gezenti
22.Ağustos.2006, 23:26
Bu ülkede bazı şeyler değişmeli, insan hakları, Avrupa Birliği hırsına kürt ve/veya pkk birbirine karıştı... Bizi bölen asıl Avrupa Birliği, ben AB ye karşı değilim ama temsilcilerini Türkiye ye yollayıp Dİyarbakırda temaslarda bulunan, her sorun çıktığında Dİyarbakır'a koşturan bu AB değil mi? Buna izin veren bizim hükümetimiz değil mi?

Diyarbakır Türkiye Cumhuriyeti'nin bir toprağı değil mi? İşte size en basitinden bir bölücülük... AB ye bu tavizler verilmese şuan ortada pkk da kalmaz Kürt-Türk ayrıcalığı da...

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir geberen pkk lıları (teröristleri) devletin ambulansı ile naklederken, Türkiye Cumhuriyetine karşı terörün başlatılmasının yıl dönümlerinin kutlanmasına sessiz kalınırken, abdullah öcalan adına fidanlıklar kurulurken, geberen pkk lılara Diyarbakır Belediye Başkanı tarafından mezar yaptırılırken, daha da ileri gidilip anıt mezar yapılırken, herşeyden önemlisi evlatlarımız şehit edilirken acaba hükümet ne yapıyor?

İşin çözümü çok açık arkadaşlar, pkk ya destek vereni vatandaşlıktan çıkarıp sınır dışı edeceksin gözünün yaşına bakmadan, hemde bunu yoğun bir şekilde yapacaksın... Sınırlarının, vatanının ve bölgenin güvenliğini gerekçe gösterip gireceksin Kuzey Irak' a tıpkı ABD nin, İsrail' in yaptığı gibi.... Eve dönüş kanunları çıkarmayacaksın, canlı terörist yakalamayacaksın, yakalasan da istihbaratı alıp öldüreceksin...

pkk (terör) var diye doğudaki mezralara hizmet veremiyorum demeyeceksin, vereceksin. Oradaki insanların da insanca yaşamasını sağlayacaksın, okul yapacaksın, hastane yapacaksın, sinema yapacaksın, alışveriş merkezi yapacaksın, eğlence merkezleri yapacaksın, sosyal aktivite götüreceksin, yol yapacaksın, fabrika kuracaksın, elektrik & su vereceksin, doğal gaz götüreceksin. Güvenliğini sağlayamıyorum demeyeceksin, sağlayacaksın... Orada yaşayanlar insanca yaşadıklarını bilecek...

İşte o zaman içim rahat olur bu ülkede, işte o zaman kimsenin ağzında Kürt-Türk sorunu kalmaz...

walla mükemmel bir yazı olmuş zevkle okudum.şimdi hala devleti ve böyle yılamaz erdoğan gibilerinin savunanlar ne cevap verecek acaba merak ediyorum...

kral_67
23.Ağustos.2006, 12:31
Valla neden kimse çözüm olarak peki bizde o adamın dediği gibi kürtlere geniş iş imkanı eğitim imkanı insanca yaşayabilme imkanı verelim önerisi yapmamış merak ettim pkk nın kökünü kazımakdan kolay ne var ama neden onları kahramanlaştıralımki neden önce kürtlere 2.sınıf insan muamelesi yapmayı bırakıp kendi tarafımıza çekmeyelim daha sonra işler daha kolay olmaz mı?

gezenti
23.Ağustos.2006, 19:05
iide usta oraya doktor göderiyorsun sonra 80 yaşındaki ağa diye tabir edilen adamı son anda getiriyorlar adam hakkı rahmetine kavuşuyor ama diğer aşiret adamları biz sana ağamızı sağlam getirdik sen öldürdün diyorlar ve adamı ortadan kaldırıyorlar.
şimdi size soruyorum buraya kim bir devlet görevlisi olarak gitmek ister???

SYLaR
23.Ağustos.2006, 21:46
iide usta oraya doktor göderiyorsun sonra 80 yaşındaki ağa diye tabir edilen adamı son anda getiriyorlar adam hakkı rahmetine kavuşuyor ama diğer aşiret adamları biz sana ağamızı sağlam getirdik sen öldürdün diyorlar ve adamı ortadan kaldırıyorlar.
şimdi size soruyorum buraya kim bir devlet görevlisi olarak gitmek ister???

bu yazdığın mesaj sana mantıklı geliyorsa helal sana çok güzel bir düşünce tarzı

mahoo
24.Ağustos.2006, 01:25
bnce kürtlerin hiçbir suçu yok.... suç onlara yeterince değer vermeyen geçmiş hükümetlerde...ordaki türk askerlere terörist öldürme başına blli miktar para veriyorlar...maaalesef bu ölen teröristlerde blli nedenlerle kandırılan bazı kürtler...tabi bunların çocukları da babalarının ölümü için askerine para veren hükümet e karşı savaşmak içn genç yaşta alıyo silahı çıkıyo dağlara bnce bu çok doğal bi durum kndimi o çocukların yerine koyuyorm da sanırım bnde dağa çıkardım böyle bir durumda...tek çözüm oraya gerekli desteği sağlayıp kürtleri dağa çıkmak zorunda bırakmamak...bu desteği günümüz hükümeti yeterince yapmaya çalışıyor fakat geçmiş hükümetlerin hazırladığı zemin çok kötü olduğundan blli dereceden sora netice veremiyor maalesef...

Asi ÇocUk_16
24.Ağustos.2006, 15:25
bu yazdığın mesaj sana mantıklı geliyorsa helal sana çok güzel bir düşünce tarzı
mantıksız mı peki bu filmlerede kaç kere konu oldu.benim bu yazdığım doğrudur ama yanlış bir düşüncedir benim düşüncemde bu değildir ama genel olarak bu düşünce yaygındır.herşeyi kendinize göre yazıyorsunuz.bizim ocağa bok attınız tkpnin foyası ortaya çıkınca hiç o konudan bahsetmedin.allah aşkına tkpnin resimlerini yayınlarmısın.
not:ben gokhan arslan yani gezenti tümay kardeşimin nickinden yazıyorum...

mahoo
24.Ağustos.2006, 16:35
mantıksız mı peki bu filmlerede kaç kere konu oldu.benim bu yazdığım doğrudur ama yanlış bir düşüncedir benim düşüncemde bu değildir ama genel olarak bu düşünce yaygındır.herşeyi kendinize göre yazıyorsunuz.bizim ocağa bok attınız tkpnin foyası ortaya çıkınca hiç o konudan bahsetmedin.allah aşkına tkpnin resimlerini yayınlarmısın.
uslübuna dikkat et...

gezenti
24.Ağustos.2006, 19:17
Yokya aynı şeyi burda kaç kere siz söylediniz biz söyleyince üslubuna dikkat oldu suda getireyimmi???

kral_67
25.Ağustos.2006, 01:24

o bu olayları konu alan filimleri acaba kimler yapdı veya planladı?

gezenti
25.Ağustos.2006, 15:38
o bu olayları konu alan filimleri acaba kimler yapdı veya planladı?
walla bu filmleri yapanların hepsi çoookkk büyük sinema duayenleri vede yönetmenleri...

Burak Duran
25.Ağustos.2006, 16:07
herşey devletin suçu dimi? terörist öldürmek büyük suç arkadaşlar susun bırakın onlar bizi öldürsünde topraklarımıza sahip çıksınlar savunmayın bakıyım ülkeyi ayıp ayıp

Asi ÇocUk_16
26.Ağustos.2006, 12:25
ark. önemlı olan kürt olması çerkez olması veya laz olması değil hepsı bızım kardesımız ama bazı kürtler vardır bnım vatanım türkiye bayrağım ay yıldız der bazıları vardır kürdistan için uğrasır işte bunlardır asıl ölmesı gereknler çünkü bölücülük yapıyolar türkiyeyi bölmeye çalısıyolar yoksa türk kürt deıl sorun sorun kürtçülük yapan kürtte

DeDe
05.Eylül.2006, 00:18
Valla neden kimse çözüm olarak peki bizde o adamın dediği gibi kürtlere geniş iş imkanı eğitim imkanı insanca yaşayabilme imkanı verelim önerisi yapmamış merak ettim pkk nın kökünü kazımakdan kolay ne var ama neden onları kahramanlaştıralımki neden önce kürtlere 2.sınıf insan muamelesi yapmayı bırakıp kendi tarafımıza çekmeyelim daha sonra işler daha kolay olmaz mı?
ayrımcılık mı ?
hangi ayrım..nedir ayrımcılık..siz bir kürdün kürt olduğu için türkiyede yüzüne tükürüldüğünü,yada binbir küfüre maruz kaldığını, kürt olduğu için üniveriste eğitimini bile alamadığını, kürt olduğu için soykırmılarının yapıldığını, dini inançlarına kısıtlama getirildiğini duydunuz mu ? ? ?zorla gavur adı vermek zoruna kalan var mı çocukarına
ne ayırımcılığı..ayırımcılık diyenler kafalarını çevirip almanyada Türklere, amerikada zencilere ve kızlderililere, hatta çok uzağa gitmeyin.Batı trakyada soydaşlarımıza yapılanlara bir bakın..bakında ayrımılık neymiş 2. sınıf insan muamelesi nasıl oluyormuş bi görün..

TR.CaPTaiN
05.Eylül.2006, 00:33
Vatanını sevenin her zaman basımızın üstünde yeri olur ne olursa olsun yalnız benim anlamadıgım bu pkk yı destekleyen kürtler TÜRK kimligi tasımıyormu ?Doguda pkk yı destekleyen cok insan var cok buna karsılık onlara karsı olanda cok insan var bu işin cözümü k.ırak'a girmek

SYLaR
05.Eylül.2006, 00:55
ayrımcılık mı ?
hangi ayrım..nedir ayrımcılık..siz bir kürdün kürt olduğu için türkiyede yüzüne tükürüldüğünü,yada binbir küfüre maruz kaldığını, kürt olduğu için üniveriste eğitimini bile alamadığını, kürt olduğu için soykırmılarının yapıldığını, dini inançlarına kısıtlama getirildiğini duydunuz mu ? ? ?zorla gavur adı vermek zoruna kalan var mı çocukarına
ne ayırımcılığı..ayırımcılık diyenler kafalarını çevirip almanyada Türklere, amerikada zencilere ve kızlderililere, hatta çok uzağa gitmeyin.Batı trakyada soydaşlarımıza yapılanlara bir bakın..bakında ayrımılık neymiş 2. sınıf insan muamelesi nasıl oluyormuş bi görün..
Ewet gördüm ve duydum.Siz ülkenin batısından sadece televizyonlarda gösterdiklerini görüyorsunuz ama işin bi de arka planı war.Ben Kürt olduğu için cv si daha iyi olmasına rağmen işe alınmayan gördüm.Kürt çocuğun konuşmasıyla dalga geçen öğretmenlerde gördüm.Ewet bunlar benim gördüğüm ve duyduğum şeyler...

gezenti
05.Eylül.2006, 16:36
Ewet gördüm ve duydum.Siz ülkenin batısından sadece televizyonlarda gösterdiklerini görüyorsunuz ama işin bi de arka planı war.Ben Kürt olduğu için cv si daha iyi olmasına rağmen işe alınmayan gördüm.Kürt çocuğun konuşmasıyla dalga geçen öğretmenlerde gördüm.Ewet bunlar benim gördüğüm ve duyduğum şeyler...
kusur ararsan ohooo çok fazla biz genelden bahsediyoruz.böyle olaylar olmaz türiyede gerçrk türk bunu yapmaz.bu resmen ırkçılığa girer.ama şu var kimse buna hayır yok öyle birşey diyemezbu ülkede kürtlerin imajı belli.ama bunu onlar yaptı düzeltmekte onların ellerinde ama hiç düzelicek gibi durmuyorlar.
bakıyoruz bursadan örnek verelim korsan cdleri onlar satıyor bursada son yakalanan kalpazanlar bir kürt çetesi daha bir sürü şey sayabilirm.ama bunlarla bütün doğuyu karalayamam.ben sadece bursadaki ve büyük şehirlerdeki kürtlerden bahsettim.ama şimdi bazlıları bunları farklı tarafa çekicek o yüzden ben şimdiden kendmi hazırladım.buyrun saldırabilirsiniz...

eser3131
05.Eylül.2006, 17:37
Kusra Bakmayın Yanlışlıkla Fazla Mesaj Yolladı

eser3131
Kusra Bakmayın Yanlışlıkla Fazla Mesaj Yolladı - Silinirse Seinirim

eser3131
Kusra bakmayın mesajın silinirse sevinirim

eser3131
05.Eylül.2006, 17:39
Gezenti Kardeşim Bi Konu Açtı - Herkes Birbirne Düşmüş Size Ne KArdeşim Kürtlerden - Şimdimi Aklınıza Geldi Savunmak - Sanki Doğu batı Ayrılmış Burdaki Adamlar Bize ne Kürtlerden Bırakın Nabarlarsa Yapsınlar - Konu Pkk İle Başladı İçine Kürtleride Kattınız - Devletide Kattınız - Korsan Cdleride Kattınız - Amerikayı zenileri kızılderilileri de ne Bu A.* Bakalım Sonunuz Nolacak

SYLaR
05.Eylül.2006, 17:42
kusur ararsan ohooo çok fazla biz genelden bahsediyoruz.böyle olaylar olmaz türiyede gerçrk türk bunu yapmaz.bu resmen ırkçılığa girer.ama şu var kimse buna hayır yok öyle birşey diyemezbu ülkede kürtlerin imajı belli.ama bunu onlar yaptı düzeltmekte onların ellerinde ama hiç düzelicek gibi durmuyorlar.
bakıyoruz bursadan örnek verelim korsan cdleri onlar satıyor bursada son yakalanan kalpazanlar bir kürt çetesi daha bir sürü şey sayabilirm.ama bunlarla bütün doğuyu karalayamam.ben sadece bursadaki ve büyük şehirlerdeki kürtlerden bahsettim.ama şimdi bazlıları bunları farklı tarafa çekicek o yüzden ben şimdiden kendmi hazırladım.buyrun saldırabilirsiniz...

Kürtlerin kötü bir imajı var demişsin.Bu imajı zaten siz oluşturuyonuz.Kürtdüm dedimi biri direk pkklı işe yaramaz damgasını vuruyorsunuz.Verdiğin örnekler doğru olabilir.O zaman ben de sana bunu diyeyim.Şu ana kadar gelen hüküğmetlerin hepsi yolsuzluk yaptı.Peki bu yolsuzluğu yapan başbakan,maliye bakanı vs.. Kürtmüydü.Hayır değildi.Bunların hepsi Türkdü.Şimdi hangisi daha büyük bi kalpazanlık oluyor.Kürdün yaptığı korsan cdmi,Türk başbakanın,bakanın yaptığı hortumculukmu bu devlete daha büyük zarar veriyor?.Bu ülkeye sadece Kürtler zarar vermiyor Türklerde veriyor ama nedense Türkler zarar verdiği göz ardı ediliyor

HonouR36
05.Eylül.2006, 17:53
O zaman Gebertelim Hepsini Olsun Bitsin :D:D - Ne Kürt Kalır Ortada Ne Pkk Sıra gelir Amerikaya

sen ne biçim konuşuyosun ? ırkçıdan beter bi halin var ? bu ülke şehit verirken aralarında hiç mi kürt yoktu ? kürtlerde bu ülke için savaştı.. çanakkale şehitliğine gitmeni öneririm..

gezenti
05.Eylül.2006, 17:54
Kürtlerin kötü bir imajı var demişsin.Bu imajı zaten siz oluşturuyonuz.Kürtdüm dedimi biri direk pkklı işe yaramaz damgasını vuruyorsunuz.Verdiğin örnekler doğru olabilir.O zaman ben de sana bunu diyeyim.Şu ana kadar gelen hüküğmetlerin hepsi yolsuzluk yaptı.Peki bu yolsuzluğu yapan başbakan,maliye bakanı vs.. Kürtmüydü.Hayır değildi.Bunların hepsi Türkdü.Şimdi hangisi daha büyük bi kalpazanlık oluyor.Kürdün yaptığı korsan cdmi,Türk başbakanın,bakanın yaptığı hortumculukmu bu devlete daha büyük zarar veriyor?.Bu ülkeye sadece Kürtler zarar vermiyor Türklerde veriyor ama nedense Türkler zarar verdiği göz ardı ediliyor
ya ettiğin hakaretlerin biri bini buldu.ya sen bana ne diyorsunya ben belki hükümetten daha çok savunuyorum kürtleri sen bana neler diyorsun.ama sen megolaman bir insansın yani ne anlatsam boş.sen takıl kafana göre.ama şunu diyeyim bu ülkede başbakanlar bölücülük yapmıyor.birde bir bakan vardı başbakan dediki gerekirse yaptırımlar uygularız dedi.karşıdan gelen cevapsa şöyledi buna kimsenin gücü yetmez benim arkamdaki oy potansiyeli 1 şehire bedeldir.burda da kastettiği arkasındaki aşirettir...

SYLaR
05.Eylül.2006, 18:02
ya ettiğin hakaretlerin biri bini buldu.ya sen bana ne diyorsunya ben belki hükümetten daha çok savunuyorum kürtleri sen bana neler diyorsun.ama sen megolaman bir insansın yani ne anlatsam boş.sen takıl kafana göre.ama şunu diyeyim bu ülkede başbakanlar bölücülük yapmıyor.birde bir bakan vardı başbakan dediki gerekirse yaptırımlar uygularız dedi.karşıdan gelen cevapsa şöyledi buna kimsenin gücü yetmez benim arkamdaki oy potansiyeli 1 şehire bedeldir.burda da kastettiği arkasındaki aşirettir...

Yine hakaret yine hakaret.Ben ne dedim başbakan bakan yolsuzluk yaptı ddedim.Mesut Yılmaz mavi akım projesiyle türkiyeye en büyük kazığı attı.Unakıtanın yaptırdığı kaçak vilalar.Bunlar doğru mu değilmi.Şimdi ben bunları söyleyince hakaret etmişmi oluyorum.

gezenti
05.Eylül.2006, 18:31
Kürtlerin kötü bir imajı var demişsin.Bu imajı zaten siz oluşturuyonuz.Kürtdüm dedimi biri direk pkklı işe yaramaz damgasını vuruyorsunuz.
beni son yazdığınla gerçekten güldürdün saolasın ben bunları kastetmiştim yoksa akpye küfret istersen beni ilgilendirmez...

eser3131
05.Eylül.2006, 18:42
sen ne biçim konuşuyosun ? ırkçıdan beter bi halin var ? bu ülke şehit verirken aralarında hiç mi kürt yoktu ? kürtlerde bu ülke için savaştı.. çanakkale şehitliğine gitmeni öneririm..

Görmüyonmu Gülme İşareti Var - Demekki Bi Şaka Yapmışık Foruma Yeni Gelmişsin Doğru Dur Fazla Bulaşma

HonouR36
05.Eylül.2006, 19:48
Görmüyonmu Gülme İşareti Var - Demekki Bi Şaka Yapmışık Foruma Yeni Gelmişsin Doğru Dur Fazla Bulaşma

bu durumun şakaya alınacak bi tarafı mı var saçma sapan konuşma.. tehditvari konuşarakta beni çok korkuttun..

leave_992
05.Eylül.2006, 20:42
sen kürtmüsün de onları savunuyosun.

SYLaR
05.Eylül.2006, 20:51
ewet kürdüm ne oldu?

gezenti
05.Eylül.2006, 20:52
ewet kürt alicim ama onu ırkıyla yargılayamayız.biz faşist değiliz çünkü bunu sende biliyorsun...

SYLaR
05.Eylül.2006, 20:54
ewet kürt alicim ama onu ırkıyla yargılayamayız.biz faşist değiliz çünkü bunu sende biliyorsun...
zaten yargılanacak bir ırkım yoktu ki yargılayacaksınız

gezenti
05.Eylül.2006, 21:03
zaten yargılanacak bir ırkım yoktu ki yargılayacaksınız
ya bak sheryy ne zaman seni korusam sen bana direk saldırıyorsun saçma sapan şeyyler öküz altında buzağ arama...

SYLaR
05.Eylül.2006, 21:09
ya bak sheryy ne zaman seni korusam sen bana direk saldırıyorsun saçma sapan şeyyler öküz altında buzağ arama...
Sen orada lafı kendi üstüne alındın.Ben orda lafı diğer elemana söyledim.Sen dedin yargılayamayız evet yargılayamazsınız bu doğru.Benim orda belirtmek istediğim konu ise hiç bir insanın ırkı,dili,dini,mezhebi,rengi vs.. konular yüzünden bir insanın yargılanamayacağı.Diğer eleman yargılar gibi sormuş dikkat edersen bende cevabı ona verdim.Ama alıntıyı senden aldığım için sen yanlış anladın.Lafım sana değil oky

DeDe
05.Eylül.2006, 21:19
vatanını seven herkes canımız kanımızdır..
bu ülke bağrağına sadakatle bağlı olan herkes bu ülkede huzur içinde yaşar..
ayrıma gelirsek..bu ülke ben kürdüm diyen bir Reis-i Cumhur çıkardı..Ötesi var mı ? ? ?
Pkk terör örgütünün yaltakçılarınadır lafımız..burda öyle birisi olduğunu düşünmüyorum..Düşünmediğim içinde söylenenler meclisin dış kısmınadır..

leave_992
05.Eylül.2006, 21:55
Sen orada lafı kendi üstüne alındın.Ben orda lafı diğer elemana söyledim.Sen dedin yargılayamayız evet yargılayamazsınız bu doğru.Benim orda belirtmek istediğim konu ise hiç bir insanın ırkı,dili,dini,mezhebi,rengi vs.. konular yüzünden bir insanın yargılanamayacağı.Diğer eleman yargılar gibi sormuş dikkat edersen bende cevabı ona verdim.Ama alıntıyı senden aldığım için sen yanlış anladın.Lafım sana değil oky
o zaman konuşmalarına dikkat et.Sende konuşmalarında Türkleri yargılıuyosun.En azından biz bu vatanın ekmeğini yiyip hainlik yapmıorus

SYLaR
05.Eylül.2006, 23:21
o zaman konuşmalarına dikkat et.Sende konuşmalarında Türkleri yargılıuyosun.En azından biz bu vatanın ekmeğini yiyip hainlik yapmıorus

Şimdi bu ülkeye sadece Kürtlermi ihanet etti.Hiç bir Türk bu ülkeye ihanet etmedimi?
Eğer etmedi diyeceksen sana diyeceğim sadece gelmiş geçmiş hüküümetlerle ilgili dosyaları oku derim.Bak bakalım Mesut Yılmaz,Unakıtan,Taansu çiller vs.. bunların türkiyeye ne kazıklar attığını görürsün.Peki bunlar ne Türk değilmi.Türkiyeye ihanet etmemişlermi.Etmişler.O zaman sadece Kürtleri vatan haini ilan etmeyin,vatan haini olan Türklerde var ...

DeDe
05.Eylül.2006, 23:34
Şimdi bu ülkeye sadece Kürtlermi ihanet etti.Hiç bir Türk bu ülkeye ihanet etmedimi?
Eğer etmedi diyeceksen sana diyeceğim sadece gelmiş geçmiş hüküümetlerle ilgili dosyaları oku derim.Bak bakalım Mesut Yılmaz,Unakıtan,Taansu çiller vs.. bunların türkiyeye ne kazıklar attığını görürsün.Peki bunlar ne Türk değilmi.Türkiyeye ihanet etmemişlermi.Etmişler.O zaman sadece Kürtleri vatan haini ilan etmeyin,vatan haini olan Türklerde var ...
sevgili arkadaşım..kürtlerin vatan haini ilan edildiği falan yok..hain olanlar dağa çıkanlar.bu ülkeye karşı silah tutanlardır..aksini söyen varsa yok bunlar haindir diyen varsa da hainin önde gidenidir..
Mesut yılmaz,Tansu Çiller ve diğerleri..Bu ülkenin baş hainleridirler haklısın..

SYLaR
05.Eylül.2006, 23:40
sevgili arkadaşım..kürtlerin vatan haini ilan edildiği falan yok..hain olanlar dağa çıkanlar.bu ülkeye karşı silah tutanlardır..aksini söyen varsa yok bunlar haindir diyen varsa da hainin önde gidenidir..
Mesut yılmaz,Tansu Çiller ve diğerleri..Bu ülkenin baş hainleridirler haklısın..
Abi işte benim demek istediğimde bu
Bazılarında önyargı var.her kürt pkklıdır önyargısı bende burda her kürdün pkklı olmadığını hatta, benim gibi binlerce kürt gösteririm pkkdan nefret eden.Ama işte bazılarında önyargı oluşmuş her kürt vatan hainidir her kürt pkklıdır diye
Bende burada o önyargıyı yıkmaya çalışıyorum.Türkiyeyi vatanı gören bu ülke için elinden gelen herşeyi yapmaya , canını vermeye hazır olan Kürtlerin olduğunu söylüyorum.

DeDe
05.Eylül.2006, 23:47
arkadaşlar bu son mesajımdır..
burdaki hiç kimsenin bütün kürtler PKK'lır dediğini görmedim hatta en sert söylemlerde bulunanların bile Kürtlerle PKK'lıları bir tutamayız dediğne şahidm..
Ben kürt değilim..yarı Laz-yarı Yöüğüm..İstanbulda üç kanka idik ben bizim Laz Ali ve Kürt Rıza..Hala en iyi arkadaş çevremde bir çok kürt vardır..Bence herkes kendi açısından biraz alınganlık gösterdi gibi...Kimseni bütün kürtlere Pkk'lı dediği yok..Bütün kürtlerinde Pkk'lı olduğu yok..
böylece konuyu bu boyutta değilde; doğu için neler yapabilirize getirsek daha yararlı olur zannedersem..

eser3131
06.Eylül.2006, 18:28
bu durumun şakaya alınacak bi tarafı mı var saçma sapan konuşma.. tehditvari konuşarakta beni çok korkuttun..

Ne Korkması - Admın Canını Sıkma Kastenmi Aldın Bu üyeliği Kardeşim Sen - Beni Forumdan Attırmaya niyetinmi Var

HonouR36
07.Eylül.2006, 03:41
Ne Korkması - Admın Canını Sıkma Kastenmi Aldın Bu üyeliği Kardeşim Sen - Beni Forumdan Attırmaya niyetinmi Var

sus tmm işine bak..