PDA

View Full Version : Bugün Ne Yediniz?

11
18.Mayıs.2005, 05:30
ben bu akşam ne yesem diye düşünmekden bıktım.belki biraz fikir alışverişinde bulunuruz.
ben yine menemen yedim bugün,hastasıyım domatesin :)

PhotoGrapher
18.Mayıs.2005, 21:30
Ben de az sonra menemen yiycem.(ciddiyim)

MRe
19.Mayıs.2005, 06:04
bekâr geldik bekâr gidiyoruz anasini satayim..

11
25.Mayıs.2005, 08:38
aman ha ne yediğinizi söylemeyin,kimse yardım etmesin.
ben battesgızartması yedim bugün :mrgreen:

Cibiliemin
25.Mayıs.2005, 15:32
Lahmacun Yiyin Beyler İçinde Hemen Herşey Var (:

comandante
27.Mayıs.2005, 21:31
kırpidesi yedim dersane çıkışında avcılarda...şimdide tuvaletten zor çıkıyorum.

from_edi
28.Mayıs.2005, 12:22
beNde avcılaR mariNa'da DÖner YEdim.... bide soğuk aYran süpeR oluyo wALLa...

11
29.Mayıs.2005, 12:59
kumru yedim ben de.ayranlı ayranlı. :mrgreen:

capriceman
09.Haziran.2005, 21:23
.oku yedim şaka değil ciddi ciddi :mrgreen:

tombul taho
09.Haziran.2005, 23:31
walla benim gibi obur bi adamın neler yediğini sölemeyeyim o zmn...

MonsterOfTheLake
10.Haziran.2005, 07:52
6 cesit peynirli pizza yedim.

Uzun oyku kisa, hayatim boyunca peynir yemek istemiyorum artik :)

tombul taho
10.Haziran.2005, 12:46
Abartmışsın olum naaptın lan ? :) mide fesatlığı geçirmedin inşallah. ben o kadar yemiyorum :P

capriceman
10.Haziran.2005, 14:08

Hey maşallah allan önce karnını sonra gözünü doyursun :mrgreen:

Genghis_Khan
10.Haziran.2005, 15:12
Öğrencilik yıllarımdan kalan bir damak zevkim var. Hala da iştahla yiyorum. Yumurtalı patates ya da patatesli yumurta :mrgreen:
Yapması çok basit eliniz biraz bıçak tutsun yeter.

Malzemeler: (1 kişilik)
2 adet yumruk büyüklüğünde patates
4 adet yumurta
Tuz, yağ (ben kullanmıyorum ama çeşitli baharatlar)
Tava
Bıçak
Doğrama tahtası

Yapılışı: Patatesler soyulduktan sonra doğrama tahtası üzerinde kesme şeker büyüklüğünde küp küp kesilir. Sonra tavada normal patates kızartıyormuş gibi kızartılır. Bu işlem bittiği zaman tavadaki fazla yağ alınarak daha önceden hazırladığımız çırpılmış yumurtalar patateslerin üzerine homojen bir şekilde dökülür. Alt tarafı yeteri kadar kızardığı zaman ters çevrilerek diğer tarafı da kızartılır. Yenebilecek sıcaklığa kadar soğutularak servis edilir. İsteyen arkadaşlar yanında sevdiği herhangi bir buz gibi kolayı da açarak afiyetle karnını doyurur.

Not: Turksportal Pratik Yemek Kitapları Volume 1 çıktı Tüm Kitapçılarda!!! :mrgreen: :mrgreen:

MonsterOfTheLake
10.Haziran.2005, 16:39

Hey maşallah allan önce karnını sonra gözünü doyursun :mrgreen:

Ya arkadaslar 6 tane pzza degil, uzerinde alti degisik cesit peynir olan bir pizza :).

11
10.Haziran.2005, 19:53
Genghis_Khan süper valla.ne zamandır yemiyordum iyi hatırlattın.du bakiim bu akşam yiyelim.

Genghis_Khan
10.Haziran.2005, 20:26
Walla benim de canım çekti. eve bi tel çekip söyliyeyim de gelene kadar anneciğim yapsın.

MonsterOfTheLake
10.Haziran.2005, 20:46
Bende su yemek tarifi kitaba bir seyler katiyim :).

1) Iki dilim ekmegin olsun
2) Tavada 2 yumurta, kiyma, ve parmesan erit tamamen pisir
3) Ekmegin arasina usttekini, domates, salatalik tursusu, tuz, baharat, marul falan koy
4) Dunyanin en guzel sandivicini ye

Bunu kirk yilda bir falan yapiyorum ama yaklasik 1000 kaloriyi falan buluyor bu manyak sismanlatir hergun yersen.

alieren7
10.Haziran.2005, 21:44
Öğrencilik yıllarımdan kalan bir damak zevkim var. Hala da iştahla yiyorum. Yumurtalı patates ya da patatesli yumurta :mrgreen:
Yapması çok basit eliniz biraz bıçak tutsun yeter.

Malzemeler: (1 kişilik)
2 adet yumruk büyüklüğünde patates
4 adet yumurta
Tuz, yağ (ben kullanmıyorum ama çeşitli baharatlar)
Tava
Bıçak
Doğrama tahtası

Yapılışı: Patatesler soyulduktan sonra doğrama tahtası üzerinde kesme şeker büyüklüğünde küp küp kesilir. Sonra tavada normal patates kızartıyormuş gibi kızartılır. Bu işlem bittiği zaman tavadaki fazla yağ alınarak daha önceden hazırladığımız çırpılmış yumurtalar patateslerin üzerine homojen bir şekilde dökülür. Alt tarafı yeteri kadar kızardığı zaman ters çevrilerek diğer tarafı da kızartılır. Yenebilecek sıcaklığa kadar soğutularak servis edilir. İsteyen arkadaşlar yanında sevdiği herhangi bir buz gibi kolayı da açarak afiyetle karnını doyurur.

Not: Turksportal Pratik Yemek Kitapları Volume 1 çıktı Tüm Kitapçılarda!!! :mrgreen: :mrgreen:

abi kusura bakma da sormadan edemeyecegim. sen cemaatte kaldın galiba. cemaatin 2 geleneksel yemeginden biridir bu. yanlış anlama kötü anlamda sormuyorum çünkü ben de destekliyorum onları.

Genghis_Khan
10.Haziran.2005, 21:52
Yoo yanlış anlayacak değilim. Üniversiteye hazırlanırken dershanelerine gittim ama evlerde ya da yurtta kalmadım.

Cemaat yemeği dediğin zaman makrume mi makrube mi ne, pilav, yoğurt vs vs ile yapılan bi yemekleri var o gelir en başta

apaydin2148
10.Haziran.2005, 22:22
Yoo yanlış anlayacak değilim. Üniversiteye hazırlanırken dershanelerine gittim ama evlerde ya da yurtta kalmadım.

Cemaat yemeği dediğin zaman makrume mi makrube mi ne, pilav, yoğurt vs vs ile yapılan bi yemekleri var o gelir en başta

ikiside değil MAKLUBE bende dersaneye giderken kalmıştım kısa bir dönem

11
11.Haziran.2005, 02:41
ordan geçmeyenimiz az galiba :mrgreen: .neyse geçti gitti.

bugün değişik bir yımırta yedim.bi bekar akrabamızda görmüştüm o günden beri yapar yerim.yımırtanın içine az karabiber ve nane katın manyak oluyo.

alieren7
11.Haziran.2005, 15:13
Walla bence gerçekten o işi bilerek yapanlar çok temiz iyi insanlar.Bu arada işte o Maklube ve sabahları kahvaltıda bu patatesli yumurta ya da ymurtalı patates oluyo. Geçen yıl kalmıştık biz. Neyse. Ben de tantuni yedim şimdi. Burda keşkek' i bilen war mı?

Genghis_Khan
11.Haziran.2005, 15:21
ordan geçmeyenimiz az galiba :mrgreen: .neyse geçti gitti
Dershaneye giderken yarıyıl tatilinde bizi yurtlarında 1 haftalık yoğun programa çağırmışlardı. Gittim ve 2. gün dolmadan kovuldum (d) (d)

Heyy gidi günler heyy...

11
14.Haziran.2005, 23:40
beni de sigara içiyorum diye postalamışlardı.üniversiteye geldiğimde,aramıza gel senin için bu akşam yemek veriyoruz dediler.ben:yok sağolun ben sigara içiyorum...
tabi hepsi dumur oldu ben de maçım vardı ona gittiydim :mrgreen:

apaydin2148
15.Haziran.2005, 20:15
beni de sigara içiyorum diye postalamışlardı.üniversiteye geldiğimde,aramıza gel senin için bu akşam yemek veriyoruz dediler.ben:yok sağolun ben sigara içiyorum...

uyanık :mrgreen:

Genghis_Khan
15.Haziran.2005, 20:28
Ben de sigara içerken yakalanmıştım bir arkadaşımla birlikte. Bize eğer kaldığınız katta sigara içenleri bize bildirirseniz sizi göndermeyiz dediler. Biz de "ispiyonculuk yapmayız" dedik. O zaman gidiyorsunuz dediler. Eywallah dedik, çantalarımızı hazırlayıp aşağıya indik, bi baktık kapı kapalı. açtık pencereyi, ilk çantaları attık dışarıya sonra kendimizi. Bi bakıma zorla kovdurduk kendimizi. sonra bizden sonra odamıza gelip affettik demişler ama bizi bulana aşkolsun. Bi de bizden önce yakalanıpta affedilenler vardı. Onlarda bizim yüzümüzden kovulmuşlar. Hani haksızlık olmasın bunları kovduk onlarda gitsin ayağına :mrgreen: :mrgreen:

miray
22.Haziran.2005, 01:43
sabah ekmek ve salam

öglen....mayonezli patates

aksam...schnitzel ve klos ve salata

karnim acikti simdik (b)

11
22.Haziran.2005, 05:34
schnitzel nedir?alman yemeği gibi sanki.

PhotoGrapher
22.Haziran.2005, 05:53
Heralde içinde tavuk eti var bizim okulun kantininde de satılıyo ama pek sevmemmiştim o yüzden fazla yemiyorum...

miray
22.Haziran.2005, 13:57
schnitzeli her türlü etle yapabiliyon yani örnegin domuz (bunu almanlar yiyo) tavuk hindi falan

etin etrafini unla kapliyon sonra kizartiyon

nasil anlatsamki :mrgreen:

VoLkaN BaROs
22.Haziran.2005, 14:33
işte patates kızartmalarının üzerinde duran, yahu şu masaya baksanıza insanın niyetini bozuyor :mrgreen:
http://img42.echo.cx/img42/6631/schnitzel9qv.th.jpg (http://img42.echo.cx/my.php?image=schnitzel9qv.jpg)

Vieri
22.Haziran.2005, 22:02
çok hamburgerimsi bir gündü

burak_unal
23.Haziran.2005, 03:35
ben gene tost yedim (c) yaz geldi ailem yazlığa gitti bende üç öğünümü sırasıyla tost makarna yumurta menemen şeklinde geçiştiriyorum yemek yemeyi özledim yaw (c)

S-B-Z
23.Haziran.2005, 12:32
sabah bisküvi çay

11
23.Haziran.2005, 23:56
schnitzeli her türlü etle yapabiliyon yani örnegin domuz (bunu almanlar yiyo) tavuk hindi falan

etin etrafini unla kapliyon sonra kizartiyon

eheheh bu bizim bildiğimiz pane be.demek ki gavurcada şinşitzeli oluyor.

bugün ev arkadaşımla doya doya sosisli yımırta yemek için hazırlıkara tam başlıyorduk ki bi tane davetsiz misafir geldi :a: