PDA

View Full Version : Bursaspor taraftarından Şehit vermiş aileye moral yemeği!!!

johnhartson
31.Ağustos.2006, 10:01
http://www.bursasporluyuz.net/v1/haber/data/upimages/ramazan.JPG

ŞEHİT DÜŞEN RAMAZAN OKUR ANISINA AİLESİNE MORAL YEMEĞİ

"Vatani görevi sırasında şehit düşen Ramazan Okur`un anısına 4 Eylül`de ailesine moral yemeği verecekler."

ŞEHİDE SON GÖREV

Bursaspor taraftarı örnek bir dayanışmaya daha imza atıyor... 23 Mayıs 1986 Samsun`un Çarşamba ilçesi Porsuk köyü doğumlu Ramazan Okur, Bursa`da Emek mahallesinde yaşamaktaydı... Bursaspor taraftarı olduğu bilinen Ramazan, vatani görevi sırasında 13 Temmuz`da Bitlis merkeze bağlı İçgeçit köyü yakınlarında devriyeden dönerken bölücü örgüt tarafından uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu 4 arkadaşıyla birlikte şehit düştü.

AİLESİNE MORAL

Şehit askeri anmak ve ailesine moral vermek isteyen yeşil beyazlı taraftarlar, harekete geçerek yapmayı planladıkları organizasyonu Bursasporluyuz.net`te duyurdular. Açıklamada şu görüşlere yer verildi: `Bu Vatan için şehit düşenlerin arkasından neler söylesek, onları anmak için neler yapsak azdır elbette. Ama şehidimiz Ramazan arkadaşımızın ailesine bir nebze de olsa moral vermek ve yanlarında olduğumuzu belirtmek için moral yemeği veriyoruz.`

YANIMIZDA OLUN

`Bu yemeğe Bursasporluyum diyenlerin yanında, vatanı için şehit vermiş aileye destek olmak isteyen herkesi bekliyoruz. 4 Eylül Pazartesi günü düzenleyeceğimiz moral yemeğimize katılmak isteyenler, [email protected] adresine mail atabilirler. Ayrıca, Bursasporlu yöneticileri, teknik adamları, futbolcuları ve gazete ve televizyonların spor servislerindeki Bursasporlu yazarlarımızı da aramızda görmekten büyük onur duyarız.`

Kaynak: OLAY

http://www.bursasporum.com/haber/images/trıbun.jpg

HELAL OLSUN SİZE

"Türkiye`nin en muhteşem taraftarı örnek davranışlarıyla alkışı hak ediyor. Rize deplasmanına giden Bursaspor taraftarı, uçuruma yuvarlanan otobüsten çıkardıkları yaralıları hastanelere yetiştirdi. Taraftar, Bitlis`teki vatani görevi sırasında şehit düşen Ramazan Okur`un anısına 4 Eylül`de ailesine moral yemeği verecek. "

Bursaspor taraftarı yakın zamana kadar belki de hep kötü olaylarla anıldı... Ama son yıllarda yaptıkları gerek organizasyonlarla, gerekse takımlarına verdikleri destekle Türkiye`ye örnek oldular... Dün Çorum`dan Olay Medya`ya çekilen bir faks yeşil beyazlı taraftarın geride bıraktığımız hafta sonunda nasıl bir insanlık örneği verdiğini gözler önüne serdi.

İŞTE O FAKS

`Telefonlarınızı ve adresinizi internet aracılığı ile öğrenmiş bulunuyoruz. Ve bu faksı size Çorum`dan yolluyoruz. Ben Avukat İsmet Çimen. 26 Ağustos Cumartesi günü İstanbul`dan Samsun`a hareket eden Özgül Turizm otobüsü pazar sabahı 06.15`te Merzifon Havza arasında kamyonun arkadan çarpması sonucu 8 metrelik bir uçuruma yuvarlanmış, araçtaki 12 yolcu yaralanmıştır.`

İNSANLIK DERSİ

`Yüzlerce araç geçmesine rağmen o anda Rize`deki maçlarına giden Bursaspor taraftarı durmuş, araçta sıkışan yaralıları 2 saat içinde itfaiye bile gelmeden, ambulansları çağırarak, Merzifon, Havza ve Çorum Devlet Hastanelerine yollamışlar. Malesef 12 yaralıdan 2`sini kaybetmiş bulunuyoruz. En arkada sıkışan ve iki ayağı ve kaburgaları kırılan oğlumu da maalesef dün kaybettik ve toprağa verdik.`

ALLAH RAZI OLSUN

`Bursaspor taraftarı olmasa belki de 12 ölü verecektik. Ambulans hemşirelerinin aldıkları bazı isimlere göre Selim Kurtulan, Erhan Kasırga, Yasin, Habib ve tüm araçta bulunan Bursaspor taraftarına teşekkür ederiz. Allah razı olsun Bursa`dan, Allah razı olsun büyük Bursa`nın Büyük Bursaspor taraftarından. Tüm Merzifon, Havza, Çorum ve Samsun`daki otobüs içinde bulunanların yakınları sizlere minnettar. Saygılarımızla Bursa... Saygılarımızla Bursaspor taraftarı.`

TEŞEKKÜR FAKSINA İMZA ATANLAR

İsmet Çimen (ölenin babası), Ramazan İçli (yaralı babası), Yakup Çetin (yaralı babası), Mustafa Çetin (yaralı babası), Ahmet Sert (ölenin babası), Nedim Varnalı (yaralı babası), Zehra Zelalli (yaralı annesi), Kemal Şahin (yaralı babası).

OLAY

KaPaLı
31.Ağustos.2006, 10:25
İşte Büyük Bursa Taraftarı diyecek birşey yoq

greencrocodiles
31.Ağustos.2006, 10:46
BURSASPOR TARAFTARI DEPLASMAN DÖNÜŞÜ PKK İLE ÇATIŞMIŞTI. (GEÇEN SENE 2.LİGDE ANKARA DEPLASMANI DÖNÜŞÜ)

DAHA ÖNCE HABERLERE YANSIYAN OLAY ŞÖYLEYDİ.

HABERLER
Bursa, Olay Gazetesi, 5 Eylül 2005

Yeşil Sahadan savaş Alanına...

Ankara deplasmanından üç puan çıkaran Bursaspor'un sevinci kursağında kaldı. Bursa'ya alınmadıkları için geri dönmek zorunda kalan Öcalan taraftarları, Bozüyük yakınlarında yolu trafiğe kapatınca Bursaspor da mahsur kaldı. Bunun üzerine bölübaşı yandaşlarıyla Bursaspor taraftarları arasında kovalamaca yaşandı. Olayların daha da büyümesini araya giren Jandarma önledi. Bursasporlu futbolcu ve yöneticiler, Eskişehir'de dinlendikten sonra kente gecenin ilerleyen saatlerinde döndü.

www.bursasporum.com dan ALINTI

Pazar günü Ankara Bşb. deplasmanından dönerken Eskişehir yolunda terörist örgüt PKK destekçileri ile karşılaşan Bursaspor taraftarının gösterdiği duyarlılık hala gündemde. Asırlarca üzerinde dostça yaşanılan, atalarımızın kanları ile vatan haline gelen bu toprakları ve Atatürk Cumhuriyeti'ni bölmek isteyen insanlara gösterdikleri haklı tepki için başta TSC olmak üzere tüm taraftarlarımızı kutluyor ve alınlarından gururla öpüyoruz.

İşte Bursa'ya dönerken PKK destekçilerinin yolda kurdukları barikata takılan ve her Türk vatandaşının yapacağı gibi tepkisini gösteren Bursasporlu taraftarlarımızın ağzından dün akşam yaşananlar...

Prusa yazıyor;
"Olaylar söyle gelişti. Eskisehir`e yaklasık 20 km kala trafik tıkandı ve ileride alevler gözümüze carptı. Kısa sürede bunların pkk olduğunu anladık. Yolun 2 tarafınıda ateş yakıp kesmislerdi ve trafiğe takılan araclara sulanıyorlardı. TSC olarak indik.

Cok kalabalıktılar. Benim sayabildiğim 7 tane otobüs vardı. Basta cekindik kalabalığı görünce. Ortada hic polis ya da jandarma yoktu. Bastan otobüsten bir kac kisi tas attı nabzı ölcme amaclı sadece karsılık geldi ufak tefek. Sonra bir iki defa daha vurkac yaptık ve sonunda önden giden abilerimizin de gazıyla püskürttük onları. Asıl olay ordan sonra koptu. Biz otobüsten bira siselerini alıp salladık , taşlar havada ucusuyordu.

Pkklıların arasında cocuklar ve kadınlar da vardı. Hepsinin elinde sopa vardı. Onlar da bizim taslarımıza cevap verdiler hic gecikmeden. Sonunda otobüslerin bulunduğu benzinliğe kadar püskürttük onları. Birkac otobüsün camlarını indirdik. Tabii bunların hepsi kademeli bir sekilde gelisti. Uzun uzun catısmalar oldu.Yaklasık 20-25 dk hic jandarma ya da polis yoktu. Sonra jandarma geldi ve hemen havaya ates actı biz de görevimizi yapmanın rahatlığıyla otobüsümüze döndük.

Burda önemli ayrıntı otobüsümüzde birkac cakı dısında emanet olmamasıydı, malum Ankara deplasmanı. Eğer olsaydı cok daha değisik seyler olabilirdi. Yine de onlar bizden cok yaralı verdiler diye tahmin ediyorum. Bizden de taslar nedeniyle yaralanan arkadaslarımız oldu ama cok sükür ağır durumu olan kimse yok.

Bursaspor otobüsü de bizim arkamızdaydı. Olayları film seyereder gibi seyrettiler. Merak ediyorun ne düsündüler bu görüntüleri görünce."

----

Texas1963 yazıyor;
"Bozüyük karışmış haberleri geliyor bize o sırda yolda takım otobüsü de bizi geçiyor biz onları yan yana gidiyoruz. Eskişehir 20 km falan kala bi baktık 100 metre ilerde 10 larca lastik yakılmış ve o esnada normal araçlar ordan geçmeye çalışırken benzinğin önünde duran pkk lılar ne kadar araba otobüs varsa taşlıyor.

Benzinlik 7-8 otobüs pkk lı var ve yol kapanmılş normal otolar geri dönüp köy yoluna dönüyolar.

Etraftaki ağaçlardan kırdığımız odunlarla taş sopalarla saldırdık ama göz gözü görmüyo her yer lastik dumanı pkk lılar benzinlikte biz yolun üzerinde taşlar uçuyor. biz boşuz karşıda ne olduğu belli olmadığı ve 50 ye 400-500 olduğumuz için dalamıyoruz içeri. şu maç telekom deplasmanı yerine sağlam deplasman olsa orda onlara çok daha fazla yara verirdik. telekom deplasmanı işte otobüsler bomboş.

O sırada ben olayın sol tarafındayım sağda 10 kişilik jandarma ekibinin başındaki komutan sıkmaya başladı havaya. tabii bunu bizden olayın içindekilerin yarısı sonra öğrendi. Biz pkk lılar sıktı sanıyorduk göz göüz görmüyo o anda insanın aklına hiç bişey gelmiyo saldırmaktan başka.

20-25 dk lık direnişten sonra itfaiye ve takviye jandarma geldi ateşi söndürdüler ve yolu açtılar.

Jandarmaların helal olsun size biz yapamıyoruz siz yapın demeleri çok şey ifade ediyor aslında...

Bir de arkadaş anlatıyor. Bir abimiz elinden yaralandı. Takım otobüsüne elini sardırmak için beraber girmişler,
futbolcular: -siz busunuz helal olsun size diye bağırıyorlarmış...

O laylar böyledi, olayın milliyetçilikle falan alakası yok, bizim otobüste en önde saldıran ve taş yiyen arkadaşımız siirtli bi kürt Diğeri erzurumlu. Onlarda bu vatan evladı hemde kürt ama hain değil."

----

TSC / Forza yazıyor;
"Akşam büyük bir yüreklilikle ve arkamıza bakmadan, gözümüzü kırpmadan yaptıklarımız bence çok büyütülmemeli, bu ülkede yaşayan, bu ülkeyi seven her yurttaşın yapması gereken bir hareketti. gereken yapıldı. orda olup yapmayanlar utansın. bütün şehitlerimiz rahat uyusun.. Unutmayın Mustafa Kemal diyorki; bölünmez bütünlüğü bozucu her hareket; biliyorum ki vatanını seven gençler tarafından en azından taşla sopayla engellenecektir. "

----

Yeşil yazıyor;
Maçın bitişiyle birlikte yola çıktık. Polatlı yakınlarında gelen telefonlarda yollarda pkk yandaşlarının olay çıkardığını duyduk. Bunun üzerine her ihtimale karşı etraftan alet edevat topladık. Ama yinede kimseyle karşılaşacağımızı pek ummuyorduk. Polisin veya jandarmanın olayları önleme ihtimalini düşünüyorduk. Eskişehir e yakınlaştığımızda gelen telefonların sayısı daha da artmaya başladı.

Büyük bir ihtimalle olaylara karışacağımızı hissetmeye başlamıştık artık. Eskişehir girişine yakınlaştığımızda trafiğin kilitlendiğini gördük. Arkamızda bizden bir otobüs ve takımımzın otobüsü vardı. İlk gördüğümüz pkk lıların lastik yakarak yolu kapadıklarıydı. Bunu daha görür görmez saldırıya geçtik. Lastiklerden çıkan alevler o kadar çok yoğundu ki insanları farkedemez durumdaydık.

Ortalıkta ne jandarma nede polis vardı. Önce küfür ederek taş atmaya başladık. Bira şişeleride vardı tabi atılanlar arasında. Önümüzde sivil araclarda vardı tabi. Aramızdada yaklaşık 100 metre vardı. Karşıdan gelen taşlar ailelerin bulunduğu araçlarada denk geldi. Bir çok araç geriye kaçtı. Yol karanlıktı ve yolun üzerinde pkk lılar ve sadece biz vardık. O kadar çok sinirliydik ki ateş yaktıkları yere kadar geri püskürttük pkk lıları.

Onlarda otobüslerini bıraktıkları benzin istasyonuna kadar geri çekilmek zorunda kaldı. Artık kaçacak yerleri kalmamıştı. Bu yaklaşık yarım saat 45 dakika sürdü. O sırada 1 tim jandarma ekibi geldi. Sakinleşmemizi söylüyordu tim komutanı. Ama pekde başarılı değildi bu sözleriyle. Aramıza kalkanlarıyla girdiler. En sonunda havaya ateş açmalarıyla biraz sakinleşti ortam ama tam olarak bitmedi. Biraz daha taş yağmurundan sonra karşı tarafın kırık camlı otobüslerine binmek zorunda kalmasıyla birlikte olaylar sona erdi.

Takım otobüsümüz arkada bekilyordu ve hepside şoktaydı. Bazı futbolcularımız da ''helal olsun! sizede bu yakışır'' demiş arkadaşlarımıza. Gelen takviye ekipler bizi geri döndürmeye ve başka yollardan yollamaya çalıştı. Bunu yapmadık ve takım otobüsümüz ve başka bir taraftar otobüsümüzle olay yerinden tekrar geçerek yolumuza devam ettik. Yine gelen haberlerle bozüyük te daha büyük olayların yaşandığını öğrendik.

KaPaLı
31.Ağustos.2006, 10:53
Dostum Zaten İllaki Kürt Olunca PKKlı olacak diye birşey yoq benim çok tanıdıım var PKKdan nefret eden artık defolup gitsinler diyen

Burak Duran
31.Ağustos.2006, 14:33
valla örnek bir davranış

bursa_mc
31.Ağustos.2006, 14:49
moral yemeğine gelmeye çalışıcamm.o şehıt annesinın elını opmeyee

johnhartson
31.Ağustos.2006, 14:57
http://www.ntvspor.net/Images/2742.jpg

Devrim ÇETİN (NTV SPOR)

Yazarın ilgili yazısı (http://www.ntvspor.net/pages/2920.asp)

TARAFTARDAN DUYARLILIK DERSİ

23 Mayıs 1986 Samsun, Çarşamba Porsuk köyü doğumlu Ramazan Okur adlı genç kardeşimiz, vatani görevini yaptığı Bitlis’te 13 Temmuz günü İlgeçiş köyü yakınlarında devriyeden dönerken uzaktan kumandalı mayının patlaması sonucu 4 arkadaşıyla birlikte şehit düşmüştü. Bursa Osmangazi Emek mahallesinde oturan şehit Ramazan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. 4 Eylül Pazartesi günü şehidimiz Ramazan’ın ailesine yanında olduğumuzu göstermek, ailenin acısını biraz da olsa paylaşabilmek ve bizler de artık sizin evladınızız diyebilmek için www.bursasporluyuz.net sitesi tarafından moral yemeği düzenleniyor. Tüm basın mensupları, yönetim ve futbolcular bu yemeğe davetli. Sağolsunlar beni de davet ettiler ama hafta içi ve hele hele Pazartesi olması sebebiyle büyük ihtimalle gidemeyeceğim. Nazik davetlerinden dolayı tüm site mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum

Taraftarın görevinin sadece tribünde takımını desteklemekten ibaret olmadığını, aynı zamanda bu tip olaylara ne kadar duyarlı olduklarını gösterdikleri için Bursasporlu kardeşlerimizi tebrik ediyorum.

LaKe
31.Ağustos.2006, 15:14
Gerçekten çok örnek bir davranış. Bursaspor taraftarlarına helal olsun.

Kralatti
31.Ağustos.2006, 16:50
Gercekten onemli seyler bunlar.Bursa taraftarini duyarliliklarindan dolayi kutluyorum

greencrocodiles
31.Ağustos.2006, 19:07
Bir Bursaspor'lu olarak gurur duydum. Her nekadar o acıyı tam olarak hissedemesemde O ailenin yerine kendimi koyup düşündüğümde bu anlamlı organizasyonun ne kadar moral verici birşey olduğu anlaşılıyor

leave_992
31.Ağustos.2006, 23:00
Örnek bir davranış....Tebrikler Bursaspor

Comanche72
01.Eylül.2006, 02:13
4. takımım bursaspor olmustur (1.si fb 2.si kartalspor 3.sü mardinspor 4.sü artık bursa)

dick
01.Eylül.2006, 02:15
Helal olsun.

Diğer taraftarlar anca birbirine saldırır cam kırar otobüslere saldırır.

Keşke tüm taraftarlar bu kadar duyarlı olabilse.

teamsah
01.Eylül.2006, 11:54
Bursaspor taraftarı olmanın ayrıcalığı ile bir kez daha gurur ve mutluluk duydum.

Daha önce de Bursa'da bir köyde çıkan büyük bir yangında köy halkının tamamının evinden olması ile yine Bursaspor taraftarları ince bir davranış gösterip, evsiz kalan insanlara elinden geldiğince lazım olacak ihtiyaçları toplayıp o köydeki ihtiyaç sahiplerine teslim etmişti. Hem maddi hem de manevi açıdan büyük destek olmak, o insanları mutlu etmek anlatılamaz müthiş bir duyguydu.

bursa_mc
01.Eylül.2006, 16:48
taraftarlık sadece fanatıklık holiganlık değildirr.

unifanatic
02.Eylül.2006, 00:28
Örnek bir davranış. İşte Bursaspor taraftarına bir de bu yönüyle hayranlık duyuyorum.

atlantis_fb
02.Eylül.2006, 03:36
Helal Olsun Bursa taraftarına...İşte bence gerçek taraftarlık örneği budur...

psikopat_16
02.Eylül.2006, 16:45
bursasporlu olrak gurur duydum.böyle organizasyonların bütün takım taraftarlarının yapamsını dilerim.

teamsah
03.Eylül.2006, 17:00
Bu örnek organizasyona Futbolcu ve yönetimin de katılmasını umuyorum.

gezenti
03.Eylül.2006, 22:06
Biz buyuz işte ya böyle müthiş bir taraftar hangi takımda vardır 1 tane gösterin...

johnhartson
05.Eylül.2006, 01:30
http://www.bursaspor.org.tr/haberimage/admin519.jpg

Şehit Ramazan dualar ile anıldı

Geçtiğimiz Temmuz ayında Hakkari`de askeri aracın mayına basması ile şehit olan Ramazan Okur`un anısına www.bursasporluyuz.net internet sitesi üyelerinin önderliğinde Club S`te mevlüt okutuldu.

Tüm şehitlerimin için duaların göğe yükseldiği mevlüt yemeğine Başkanımız Levent Kızıl`ın yanı sıra Yöneticilerimizden, Mehmet Çavuşoğlu, İrfan Koç, Turgay Dursun ve Mehmet Gengörü`nün yanı sıra şehit Ramazan Okur`un ailesi ve çok sayıda Bursasporlu taraftar katıldı.

Şehit Babası Murat Okur yaptığı kısa konuşmada geceyi düzenleyen herkeze teşekkür etti. Başkanımız Levent Kızıl duygulandığı konuşmasında "Ateş düştüğü yeri yakar.Acılı ailemize Allah`tan sabır diliyorum." dedi. Bursasporlu şehidimizin anısına Başkanımız Levent Kızıl Babası Murat Okur`a Bursaspor formamızı takdim etti.

Kaynak: Bursaspor.org

http://www.bursaspor.org.tr/haberimage/4eylul4.jpg

http://www.bursaspor.org.tr/haberimage/4eylul3.jpg

Anthelas
06.Eylül.2006, 00:10
Bursaspor sadece spor kulübü değildir. Bunu birkez daha tüm Türkiye'ye kanıtlamış olduk