PDA

View Full Version : Çok güç farkı mı var? Bunları yapın...

Ilhan
01.Eylül.2006, 17:09
arkadaşlar umarım çoğumuz fm 2006 oynarken kendimizden cok daha kuvvetli takımlarla karşılaşıyoruzdur.

herkesin de ayrı bir taktiğii vardır genel olarak kullandığı.

ama büyük takımlara karşı mücadele ederken bir kaç değişiklik yapmazsak hüsrana uğrama imkanımız mümkündür..

ben birkaç değişiklik önermek isterim sizlere:

1. büyük maçlarda defansif çizginizi geride kurun. yani defansif çizginizi derin yapın

2. kontraatak opsiyonunu mutlaka açın.

3. target man yani hedef adam kullanın. bu tek forvetiniz varsa o olsun. eğer çift veya daha fazla forvet oynuyorsanız hız-güç ve teknik dengesi en iyi olan adamınız olsun. diğer forvetleri de atak oyuncu listesinin ikinci ve diğer sıralarına koymayı unutmayın.

4. sağ bek ve sol bek oyuncularınız varsa uzun paslar atsınlar. kanat oyuncularınız da makul düzeyde direkt veya uzun paslarla oynasın.

5. kanat adamlarınız ve bek oyuncularınızın orta hedefleri target man yani atak oyuncu olsun.

6. defans adamlarınız mutlaka sıkı markaj uygulasın. rakibin belirgin yıldızlarına da adam markajı verin.

7. oyunun son dakikalarında bir gole ihtiyacınız var ve rakip cok güçlüyse tempoyu artırın.

8. eğer mevkisi st yerine fc olan adamınız varsa onu oynatın ve serbest rol verin. atak oyuncu listesine de ilk sıraya koyun.

sitedeki taktikleri indiren dostlarım onları mucize yaratan şeyler zannetmesinler. özellikler beim taktiklerimi. fm 2006 da taktik cok kompleks ve gercekci. diablo taktik aramaktansa büyük maçlar için, bu dediklerimi yapın.

mesela ben size bir ss vereyim. bir önceki sezon ezildiğim barçaya bu yazdığım değişikliklerden birkacını uyguladım.

ve bu kez ben rezil ettim. işte sonuç:

http://img177.imageshack.us/img177/8342/sonssbarcamaciuk1.png

MaTRaKaN
01.Eylül.2006, 17:28
saol kardeş bilgi verdiğin için

draculord
01.Eylül.2006, 17:29
saolasın vallah işe yaradı :D
beşiktaş a denedim 3-1 yendim :D:D

evet arkadaşa referans veriorum feneri de 3-2 yendim :D saolasın

AndersonCosta
02.Eylül.2006, 00:54
paylaşım için saol kardeş :D

ICEMAN
02.Eylül.2006, 03:22
bilgiler için saol dostum...

anil26
02.Eylül.2006, 13:54
abi sen bilion yaw.valle cok güzel.hmn denicem

Omerdinho
02.Eylül.2006, 14:03
Buyuk takimlara karsi razorun masher taktigini oneririm süper bir taktik ilk cl mi o taktikle almistim :)

ICEMAN
03.Eylül.2006, 00:34
Buyuk takimlara karsi razorun masher taktigini oneririm süper bir taktik ilk cl mi o taktikle almistim :)

hmm hemen bakalım onada :)

ms1907
03.Eylül.2006, 14:00
az önce türkiye ile bu bilgilerle ingiltereyi 3-2 yendim

ms1907
03.Eylül.2006, 14:01
az önce türkiye ile bu bilgilerle ingiltereyi 3-2 yendim

Ilhan
03.Eylül.2006, 14:03
kontraatak opsiyonunu açtığınızda takıma iyi alan daraltma yaptırmayı da unutmayın.

cengizvarts
03.Eylül.2006, 14:23
büyük çalışma tebriklerrr

yusufcan41
03.Eylül.2006, 14:29
bilgiler için saol

mahoo
03.Eylül.2006, 14:44
sana artık fm prof u diyebilirz:D

Ilhan
03.Eylül.2006, 16:51
:):):):):) eyvallah dostum sagıl basarılı olan kardeslerim ss de koysunlar ki daha dayanaklı olsun yorumlarımız

gordon753
03.Eylül.2006, 22:42
saolasın peluk kardeş zaten senin yaptıın taktikte bunlar var onu kullandıım gerek yok tekrardan yapmama ama kendim taktik yaparken denicem saolasın

Ilhan
09.Eylül.2006, 19:59
bu dediklerimi sadece buyuk takımlara karsı yapın....

MeMo
09.Eylül.2006, 21:34
bilader hangi skini kullanıyorsun

Ilhan
10.Eylül.2006, 13:06
auora yı kullanıyorum

malatyaspor32
10.Eylül.2006, 14:39
saol ço işime yaradı

ForCimbom
08.Ekim.2006, 22:33
ben de bir iki bişey ekleyeyim:
takımınızın top kapması hard olsun
closing down ilerde olsun
genel paslaşma "direct" yani tek pas(direkt pas anlamına da gelir) olsun
c. freedom normal olsun
mantalite normalin biraz solunda olsun
focus passin kesinlikle ve kesinlikle mix olsun çünkü rakibiniz belli bi noktadan sonra çözebiliyor sizi ve eğer güçlü bi yanına geldiyseniz de mahvediyorlar
iyi fm ler

notformoney
09.Ekim.2006, 11:00
defans hattını derin ttumk bek lere uzun top yaptırmak tempoyu düşürmek (zaten bu tip avrupa maçlarında tempoyu düşürmek istesende emin ol düşürmen için senin takımının karşı takımdan daha teknik bi ortasahası olmalı) bu tip maçlarda bence yapılmaması gerekn en önemli 3 sey sevgili dostum lütfen bi zahmet etde o tarz maçların en azından ilk 15-20dakikasını full izle ....

1.si defans çizginiz geride ise ve ilk sezonda değilde oturmuş bi takım kurduysanız defansınızada güveniyosanız bu yaptığınız iş defansınızın ortassahadaki hamle üstünlüğünü dönen top karşılamasını yarı yarıya hatta daha bile aza düşürür ayrıca hücümda kaptırdığınız bi topta defans bloğu ile orta 4 lü veya 3 lü bloğun arası baya bi geniş kaldığı için (özellikle arsenal chelsea,liverpool,barca,inter,villareal,fc bayern ve diğer tipik ingiliz takımları) bi r uzun top ile ortasaha bloğunu geçip müthiş bi kontra atak yakalarlar ve o geniş alanada o teknik oyuncular neler yapabiliyor kesin biliyosunuzdur zaten sonrası defans hattını geçmek olucaktır iki çapraz koşu ile bekler bi tarafa tandem bi tarafa sürüklenir arkadan geln 3. isim ya golu atar yada şanslı iseniz kaçıırır ve bu emin olun 2 ve ya 3. de kaçmaz

2. beklerin uzun topla çıkması olayı
bu ise tamamen top kaybını kabul edip top şişirmeyle aynı şeydir (ki galatasaray bunu gerçekte sık sık yapardı Hakan şüküre)bu taktik sayesinde top kaybı sayınız baya bi artıcak ama öneml iolan top kaybı nın artması değil defansın kaptığı topları ortasahaya aktarıp hızlı ataklarla sizi sürklase etmesi olur zaten takım ofans ta ise defans bloğunuz geride ise yine üstte yazdığım durumla karşı karşıya kalırsınız....

3. sü tempo mevzusu
barcelona besiktas maçı var ss de bu tip bi açta senin düşük tempolu oynamaya çalışman sadece rakibin geri kademeyi daha çabuk oturtmasını alan paylaşımını gerçekleştirmesini ve seni kapanarak beklemesine vesile olur ki sen onlar bunları yaparken ya defansından yan top yaparak onları üstüne çekmeye çalışırsın(bu elde olan bi olay değil) yada kalecein bi uzun top atar %50 şans var dır topun senin oyuncuna gelmesi için ondan sora ise şansın dahada düşer gol için ve bunları geçtim tempoyu düşük tutmak zordur barca chelsea fc bayern gibi takımlar karşısında çünkü siz düşürmeye çalışsanızda onlar yüne yüksek bi tempoda oynar

benim size tavsiyem bu üçü dışında zaten arkadaşımın dedikleri taktiklerin değişmezleridir benim için eğer diziliş konusundada doğru tercihi yaparsanız zaten yenilmeniz süpriz olur benim tavsiyem alan daraltmayı fulleyin genişliği en dara getirin kısa pas oynayın gerisini arkadaş yazmış onlarıda uygulayın tabi dizilişide düzgün secin başarılı olursunuz bu arada atak oynayan takımları yenmek zor değildir defansı iyi yapan ve iyi alan daraltan takımları yenmek zordur (chelsea,inter,arsenal,......) gibi bu yüzden hepsini tekrar tekrar düşünün .

bu dediklerimi sadece buyuk takımlara karsı yapın....

evet bu sözede güvenin çünkü küük takımlar sizin buyuk takımlar akarşı yaptıklarınızı size karşı yapıyolar sonuçta ya beraberlik çıkıyor yada kontradan atılmaış/yenilmiş bir gollü galibiyetler

Stamina
09.Ekim.2006, 18:43
sagolasın dostum bi deneyecem chelseayı bir türlü yenemiyordum bakalım bu sefer ne olcak

ALEN_34
09.Ekim.2006, 20:22
kardeş çok saol bende denicem şimdi zor bi maçım var v.bremenle uefa ç.final ve 2-1 ilk maçı kaybettim inşallah işe yarar:D

Kurinkishovski
11.Ekim.2006, 21:41
ben bi şey daha keşfettim: bekleri çok fazla ileri çıkartırsanız rakip kontra atak yakalarsa tandem oyuncuları beklere gitmek için çırpınacağından defans bloğu geniş bir şekil alır ve bunun sonucunda rakibe çok boş bi alan kalıyor sonra yeteneğe göre olaylar kopuyor ;)

real_footballer
12.Ekim.2006, 17:35
arkadaşlar umarım çoğumuz fm 2006 oynarken kendimizden cok daha kuvvetli takımlarla karşılaşıyoruzdur.

herkesin de ayrı bir taktiğii vardır genel olarak kullandığı.

ama büyük takımlara karşı mücadele ederken bir kaç değişiklik yapmazsak hüsrana uğrama imkanımız mümkündür..

ben birkaç değişiklik önermek isterim sizlere:

1. büyük maçlarda defansif çizginizi geride kurun. yani defansif çizginizi derin yapın

2. kontraatak opsiyonunu mutlaka açın.

3. target man yani hedef adam kullanın. bu tek forvetiniz varsa o olsun. eğer çift veya daha fazla forvet oynuyorsanız hız-güç ve teknik dengesi en iyi olan adamınız olsun. diğer forvetleri de atak oyuncu listesinin ikinci ve diğer sıralarına koymayı unutmayın.

4. sağ bek ve sol bek oyuncularınız varsa uzun paslar atsınlar. kanat oyuncularınız da makul düzeyde direkt veya uzun paslarla oynasın.

5. kanat adamlarınız ve bek oyuncularınızın orta hedefleri target man yani atak oyuncu olsun.

6. defans adamlarınız mutlaka sıkı markaj uygulasın. rakibin belirgin yıldızlarına da adam markajı verin.

7. oyunun son dakikalarında bir gole ihtiyacınız var ve rakip cok güçlüyse tempoyu artırın.

8. eğer mevkisi st yerine fc olan adamınız varsa onu oynatın ve serbest rol verin. atak oyuncu listesine de ilk sıraya koyun.

sitedeki taktikleri indiren dostlarım onları mucize yaratan şeyler zannetmesinler. özellikler beim taktiklerimi. fm 2006 da taktik cok kompleks ve gercekci. diablo taktik aramaktansa büyük maçlar için, bu dediklerimi yapın.

mesela ben size bir ss vereyim. bir önceki sezon ezildiğim barçaya bu yazdığım değişikliklerden birkacını uyguladım.

ve bu kez ben rezil ettim. işte sonuç:

http://img177.imageshack.us/img177/8342/sonssbarcamaciuk1.png
saolasın kardes cok isime yaradıı:)

GeNç KaRTaL
13.Ekim.2006, 07:40
saolasın peluk kardeş zaten senin yaptıın taktikte bunlar var onu kullandıım gerek yok tekrardan yapmama ama kendim taktik yaparken denicem saolasın
kardeş peluk adlı arkadaşımızın yaptığı taktiği nerden indirdin link verirmisin

yigit320
13.Ekim.2006, 23:39
güzel bir taktik

buraco
14.Ekim.2006, 00:16
taktik güzel ama mesela maç boyu sadece 5 önemli an oldu hepsi ölü top
4 korner 1 frikik ... kornerleri inter kullandı 3 tanesini attılar frikik benimdi bende onu attım ama 3-1 maç verilerine baktığımızda tamamen ortada geçmiş oyun ama işte ölü top farkı :(

Ilhan
14.Ekim.2006, 10:40
taktik güzel ama mesela maç boyu sadece 5 önemli an oldu hepsi ölü top
4 korner 1 frikik ... kornerleri inter kullandı 3 tanesini attılar frikik benimdi bende onu attım ama 3-1 maç verilerine baktığımızda tamamen ortada geçmiş oyun ama işte ölü top farkı :(

Zaten gerçek futbolda da artık ölü topların önemi çok fazla. Ölü toplardan dolayı yenilmen iyi olmamış. Zaten benim verdiğim taktikler normal geliştirilen ataklardan gol yememen içindi. Ölü toplar için mesela rakip kullanırken ileride 2 adamını tutarsın kalan 9 oyuncunu kullanırsın. Orası sana kalmış.