PDA

View Full Version : Said-i Kurdi gerçeği

Burak Duran
09.Eylül.2006, 13:02
Said-i Kürdi'nin 1876 yılında bir Türk Şehri olan Bitlis ilimizin Hizan kasabasına bağlı Nurs Köyünde dünyaya geldiği söylenir.Hayatının ilk döneminde,siyasi alanda faaliyet gösteren Said,aşırı “kürt milliyetçisi” olarak devlete karşı bir politika savunmuştur..Her “ayrılıkçı kürt” ün aklında olan sözde “kürd..tan projesini” hayata geçiremeyen Said-i Kürdi, yönünü islama çevirir….

Hayatının ikinci döneminde islama ağırlık veren Said,ilmi kariyeri ve hatta okuma yazması bile olmadığı halde, Kuran-ı Kerim-i kendi dünya görüşüne göre yorumlamış ve bu yorumlarını ,kendi söylediğine göre “Nur Şakirtleri” denen yardımcılarına yazdırmıştır..Bu yazıların toplandığı kitaplara da “Nur Risalesi” adını vermiştir. Daha sonra kendi adını da Said-i Nursi olarak değiştirir..Artık ortada bir nurculuk akımı vardır..

Said-i Kürdi’nin en büyük düşmanı ulu önder ATATÜRK’tür..Baş Komutan gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün vefatından sonra,Said-i Kürdi, gelen hükümetlerden her zaman destek görmüştür…(Uzantılarının günümüzde gördüğü gibi…Bkz:irtica). Atatürk’e küçük Deccal deme cüretini gösteren Said-i Kürdi’ye göre Nur suresi kendisi için inmiştir.(Kaynak: Asayı Musa ve Zülfikar adlı risaleleri..sf:23/sf:12;İstanbul.1973)

Yaşadığı dönem içinde, Van’da Mısır'da ki El Ezher İslam Fakültesi benzerini kurmak için çalışan,Volkan Gazetesinde sözde “kürd..tanın” bağımsızlığı yolunda kışkırtıcı, tahrik ve teşvik edici yazılar yazan, 31 Mart ayaklanmasına katılan ,Milli Mücadelenin zor olduğu günlerde kürt teali cemiyetinin kurucuları arasında olup Milli Birlik ve beraberliği bozmak için elinden geleni yapan Said-i Kürdi bir Türk şehrinde yani Urfa ilimizde 24 Mart 1960 yılında ölmüştür..(Kaynak:Genel Kurmay Arşiv Daire Bşk.:Volkan gazetesinin 15 Aralık 1908 tarihli İstanbul çıkışlı baskısı sütun 4,buna mütakip ocak 3 1909, şubat 13 1909 baskılı Volkan gazeteleri.)

Bizim için şaşılacak nokta, onun şu veya bu davranışı değil, onbinlerce, belki yüzbinlerce gafil Türk gencinin , bu cahil Kürd'ün arkasından gitmesi, onun cahilâne ve hâinâne öğütlerine körü körüne boyun eğmesidir.

Said-i Kürdi’nin en başarılı talebelerinden olan Fetullah Gülen(hakkında daha detaylı bilgi için bakınız: http://www.fethullah.has.it/)günümüzde bu akımı siyasi alana taşımış ,rejim karşıtı olarak faaliyet göstermiştir..”Örümcek Ağı” şeklinde bir örgütlenmeye giden F.Gülen bunda başarılı olmuş ve günümüzde T.C.Emniyet Genel Müdürlüğü gibi önemli bir devlet kurumunun tamamına yakınını ele geçirmiş, devletin diğer yüksek makamlarında söz sahibi olabilecek konuma gelmek için “kadrolaşma hareketini” başarıyla tamamlamıştır… Türk ordusuna sızma çalışmaları hızla devam etmektedir…

Siyasi alanda ve buna bağlı olarak ekonomik alanda “örgütlenme” faaliyetlerinde başarılı olan cemaat lideri F.Gülen bu gün Türkiye’deki “yeşil sermaye” adı verilen ekonominin önemli bir kısmını kontrol etmektedir…İnsanın bu kadar güce ulaşması için gücün yanında olması gerekir..F.Gülen, işte bunu yapmıştır..Devleti yöneten siyasi hükümetlerle çok iyi geçinmiş, devletin en üst kademelerinden davet görmüş ve protokollerde ön sıralarda yerini almıştır.…

Gittikçe büyüyen ve büyüdükçe tehdit ve tehlike oluşturan F.Gülen’in iç yüzüne 2000 yılında “birileri” tarafından derin! bir çizik atıldı...Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Başsavcısı Nuh Mete Yüksel aracılığı ile, “Laik Devlet yapısını değiştirerek yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunmak.” Suçuyla hakkında dava açıldı…Hakkında açılan davadan sonra Amerika’ya kaçan(yada gönderilen) F.gülen halen Amerika’da yaşamaktadır…(İddianamenin tam metni için bakınız: http://www.belgenet.com/dava/gulendava_01.html )

Belkide bütün bunlar,artık F.Gülen’in Türkiye’ye dar geldiğinin ve rahat çalışması için yurtdışında olması gerektiğinin bir göstergesi ve kaçış planına uygulanan bir kılıftır..Çünkü artık Atatürk’ün Türkiye’si bu örümcek kafalıların örümcek ağları ile sarılmış, devletin stratejik kadroları, örülen bu ağa yakalanmıştır.Bundan sonra F.gülen ne bağımsız? T.C.Mahkemelerinde yargılanabilecek ne de ceza alıp hüküm giyecektir.Çünkü Türkiye'de Fetullah'ı namı diğer hocaefendiyi yargılayıp hüküm giydirecek hiç bir güç kalmamıştır..

http://www.blogcu.com/galeri2 resimleri görmek için bu linke tıklayın

Carlos_Kameni
09.Eylül.2006, 13:38
abi güsel çalışma herkesin bu konulara senin benim kadar duyarlı olsa bunların hiç biri olmazdı...

gezenti
09.Eylül.2006, 13:46
yazıyı okumadım ama hürmet yazdıysa güzel yazmıştır.gelince okuyacam ama sadece şunu söyliyecem.zamanında tbmmde millet vekilliği yapan kürt milliyetçilerinden birisidir....

Kuvvetmira
09.Eylül.2006, 13:48
Bilgilendirdiğin için teşekkürler hurmet

barahir
09.Eylül.2006, 14:05
ama bişi dicem bu resimdeki said-i kürdi değil bediüzzaman said-i nursi dir. ki kendisi islam aleminde döneminin en bilgin şahıslarındandır. Asrın doktoru olarak bilinir

Burak Duran
09.Eylül.2006, 14:32
Daha sonra kendi adını da Said-i Nursi olarak değiştirir..Artık ortada bir nurculuk akımı vardır..

işte onunda açıklaması bu

barahir
09.Eylül.2006, 14:41
hmm tam hayatını bilmiyodum saol bu paylaşım için

TR.CaPTaiN
09.Eylül.2006, 14:58
Said-i Nursi ile ilgili unutulanlardan..
Birinci Dünya Savaşında esir düşerek iki buçuk yıl Rusya'da esaret hayatı yaşamıştır. Daha sonra İstanbul'un işgalinde işgalci güçlere karşı mücadele ederek ilim adamlarını ve halkı uyarmıştır. İstanbul âlimlerinin Kuva-yı Milliye ve Kurtuluş Savaşı aleyhinde verdiği fetvayı, "İşgal altındaki bir yerde bulunan sorumluların verdiği fetva irade özgürlüğü bulunmadığı için mualleldir (sakat ve tutarsızdır)" gerekçesiyle karşı çıkmıştır.
Fethullah Gülen ile ilgili unutulanlardan..
İlk olarak 1971 yılında İslami düşünce ve faliyetlerinden dolayı, 12 Mart muhtırasında mahkemeye çıkarıldı, 3 yıl hapis cezası aldı. 7 ay tutukluktan sonra serbest kaldı. Balıkesir'in Edremit ilçesi ve Manisa ilinde vaizlik görevlerini sürdüren Gülen, takiben İzmir Bornova ilçesi vaizliğine atandı.
Bu insanların Türkiye'ye bir zarar vermeye calıstıgına inanmıyorum hatta bu okullardan cıkardıgı bilim adamlarıda bu ülkeye çok hizmet edecektir

barahir
09.Eylül.2006, 15:00
ve şu an mezarını yerini bilen sadece 2-3 kişi var

scolari12111
09.Eylül.2006, 16:02
birader ellerine sağlık ne yapayım rep mi istersin para mı:D atatürk düşmanlarının başbakan da dahil bu ülkede yeri yoktur.f.gülen eğitimci filan diyenler var biliyoruz nasıl işler yaptığını.çocukları yurtlara alıp nasıl beyin yıkadığını.dershane açıp çağdışı bir şekilde haremlik selamlık uygulamasını hayata geçirdiğini.konuşursak uzar ama tekrar ellerine sağlık.

mahoo
09.Eylül.2006, 21:46
said-i kürdi gerçeği demişsin bunların gerçekle alakası yok...ortada bazı gerçekler varsa bu eleştirdiğin insanların kaynakları ve bu kitapların ana fikri gerçek tir..
said nursi kürt milliyetçisi değildir ben okuduğum kitaplarından biliorm.. onun tek milliyetçisi olduğu dava dinidir ve milletidir ...doğu anadoluya ilk üniversiteyi yaptırma teşebbüsünde bulunan o dur(savaş şartlarında gerçekleşememiştr)... rusya da milleti içn esir düşen o dur..dini içn(ki bu din hepimizin dini) hapse düşen odur...nur suresinin onun hakkında indirildiği gibi bi iddiası yoktur(bknz dediin yer baktım) Atatürk'e en ufak bi yorumu yoktur bunlar onun düşmanlarının uydurmacası dır..

fetullah gülen ' e gelince Asya da açtığı okullarla yabancı milletlere türkçeyi aşılamaya çalışan o dur..ülkemiz in adı nın bile duyulmadığı ülkelerde ülkemiz adına okul açan o dur..türkçe olimpiyatları düzenleyen o dur..terbiyesi ahlakı yavaş yavaş bozulmaya başlayan gençlerimizi ayakta tutmaya çalışan o dur.. vatanı ve davası içn göz yaşı döken o dur...ayrıca amerika da hastalığı iiçn bulunmaktadır

maalesef günümüzde vatanını milletini dinini savunmak bunlar içn ter dökmek göz yaşı dökmek irtica yobazlık oldu...
lütfen kesin olmayan bilgileri forum da gerçek miş gibi yayınlayıp bilgisiz üyelerin aklını karıştırmayalım...emin olduğumuz şeyleri yazalım...bu insanların yapıtlarını okuyup yorm yapabilirsiniz ama kulaktan dolma bilgiler sanrıım bu insanların hakkına girmek sayılır...

gezenti
09.Eylül.2006, 22:25
ya ha said nursi ha said kurdi benim için hiç farketmez.ama fethullah gülen zamanında camilerde vaaz veriyormuş muş.o camilereden topladığı paralar peki neden allah rızası içinmi?bakıyoruz yeşilırmak dersanelerine ya sınıf tamamen kız yada tamamen erkek.dersanlerde gizli yerlerde mescitler var bu alenen gerçek.namaz kılmak kötü bir şey deildir hatta kılmamak kötü bir şeydir.ama siz bunu gizli bölmelerde yaparsanız işte o zaman yanlış tanıtmış olursunuz.mescit yapacaksan delikanlı gibi adam gibi yapacaksın.bakın beyler bu adamlar dini istismar edenlerdir.elhamdüllih müslümanım ama bunlar tarikat kurarak bilmemne yaparak cahil insanların beynini yıkıyorlar.benim bir arkadaşım bu abilere gide gide artık televizyon izlemiyor gazete okumuyor telefonla konuşmuyor yengesinin amcasının kızının yanında oturmuyor yolda yürürken kadınları suratına bakıyor daha bir sürü şey soruyorum size bunun neresi iyi???

mahoo
09.Eylül.2006, 22:46
ya ha said nursi ha said kurdi benim için hiç farketmez.ama fethullah gülen zamanında camilerde vaaz veriyormuş muş.o camilereden topladığı paralar peki neden allah rızası içinmi?bakıyoruz yeşilırmak dersanelerine ya sınıf tamamen kız yada tamamen erkek.dersanlerde gizli yerlerde mescitler var bu alenen gerçek.namaz kılmak kötü bir şey deildir hatta kılmamak kötü bir şeydir.ama siz bunu gizli bölmelerde yaparsanız işte o zaman yanlış tanıtmış olursunuz.mescit yapacaksan delikanlı gibi adam gibi yapacaksın.bakın beyler bu adamlar dini istismar edenlerdir.elhamdüllih müslümanım ama bunlar tarikat kurarak bilmemne yaparak cahil insanların beynini yıkıyorlar.benim bir arkadaşım bu abilere gide gide artık televizyon izlemiyor gazete okumuyor telefonla konuşmuyor yengesinin amcasının kızının yanında oturmuyor yolda yürürken kadınları suratına bakıyor daha bir sürü şey soruyorum size bunun neresi iyi???

gezenti kardeşim fetullah gülen bırak camilerdeki paraları cebe indirmeyi imamların aldığı maaşı bile almak istemiyodu...çnkü onun tek amacı insanları bu pis ortamda bi nebze olsun temizlemek güzel şeyler anlatmak...ama almak zorunlu olduğu için aldığı paranın yaşamak için yeteceği kısmını ayırıp gerisini bağışlıyodu yardıma muhtaçlara...
yannış annama seni suçladığım yok sanırım baskalarından duydun..ben eminim snn şu arkadaşının gitiiği abilere ben de gidiorm ordan biliorm fetullah gülenin nasıl biri olduğunu...sanırım snnkisi baska abilere gidio çnkü biz abilerde ders çalışırız üniversite de okudukları içn ...Allah rızası içn anlatırlar bize karşılıksız çnkü inanırlarki onlar bizm gibi örencilere hizmet etmenin karşılığının bu dünyada değil diğer dünyada alacaklar...ayrıca bn gördüğün gibi net de forumlarda dolaşıorm..telefonda da konuşurum bayaa yani:D:D yengemin kızıyla da aram baya iyidir:D:D kız arkadaşım bile var:D:D inan abilerde örendiiim şey şudur : ahlak ve matematik:D sakın yannış annama gezenti kardeşim içlerinde bulunduum içn seni bilgilendirme içn söledim...

gezenti
09.Eylül.2006, 22:56
gezenti kardeşim fetullah gülen bırak camilerdeki paraları cebe indirmeyi imamların aldığı maaşı bile almak istemiyodu...çnkü onun tek amacı insanları bu pis ortamda bi nebze olsun temizlemek güzel şeyler anlatmak...ama almak zorunlu olduğu için aldığı paranın yaşamak için yeteceği kısmını ayırıp gerisini bağışlıyodu yardıma muhtaçlara...
yannış annama seni suçladığım yok sanırım baskalarından duydun..ben eminim snn şu arkadaşının gitiiği abilere ben de gidiorm ordan biliorm fetullah gülenin nasıl biri olduğunu...sanırım snnkisi baska abilere gidio çnkü biz abilerde ders çalışırız üniversite de okudukları içn ...Allah rızası içn anlatırlar bize karşılıksız çnkü inanırlarki onlar bizm gibi örencilere hizmet etmenin karşılığının bu dünyada değil diğer dünyada alacaklar...ayrıca bn gördüğün gibi net de forumlarda dolaşıorm..telefonda da konuşurum bayaa yani:D:D yengemin kızıyla da aram baya iyidir:D:D kız arkadaşım bile var:D:D inan abilerde örendiiim şey şudur : ahlak ve matematik:D sakın yannış annama gezenti kardeşim içlerinde bulunduum içn seni bilgilendirme içn söledim...
ıı sadece şunu söyliyecem fethullah gülenin abd de oturduğu ewin resimlerini koyabilirmisinİ?bakalım ne kadar kazandı ne kadar dağıttı???

mahoo
09.Eylül.2006, 23:17
kardeş aradım bulamadı bildiim kadarıyla köşk gibi bi yerde kalıyo...fakat sağlığı yerinde olmadığı için türkiyeden birçok abi de yanında kalıyo...kndisine yannız bi oda tahsis ettirmiş ibadet edebileceği.. yani varlık içnde yokluk... lütfen bu kadar fedakar bir insan hakkında biraz da hüsnüzan besleyin..

gezenti
09.Eylül.2006, 23:23
bak köşk gibi bir yerde kalıyor diyorsun ben hiçbir fukaranın köşkte kalmadım.birde nedir fethullah gülenin hastalığı türkiyede tedavi edilemiyormu yoksa hapishaneden mi korkuyor???

mahoo
09.Eylül.2006, 23:33
bak köşk gibi bir yerde kalıyor diyorsun ben hiçbir fukaranın köşkte kalmadım.birde nedir fethullah gülenin hastalığı türkiyede tedavi edilemiyormu yoksa hapishaneden mi korkuyor???
koçum öle insamların hapisten korkusu olmaz blki sen ben korkarız ama onlar gibiler korkmaz çnkü korktukları tek şey Allah ' tır...ayrıca amerika gibi bi yerde gecekonduda kalmasını beklemiyorsun haralde...ve köşk te tek kalıyo demedim abilerle kalıyo fakat sayıları hakkında hiç bi bilgim yok...ayrıca hergün onlarca ziyaretçi alıyor heralde çöplükte ağırlaması beklenilmez...bnm olduğu gibi snn de türkiye sağlık koşullarından farkında olman gerekir...inan türkiyede tedavi olabilseydi olurdu çnkü gurbet acısı kolay değil...ahmet özhan nın söylediği HÜZÜNLÜ GURBET şiirini de o yazdı dinle bi kere kaçmak içn gitmediiğini anlarsın...

scolari12111
10.Eylül.2006, 00:43
koçum öle insamların hapisten korkusu olmaz blki sen ben korkarız ama onlar gibiler korkmaz çnkü korktukları tek şey Allah ' tır...ayrıca amerika gibi bi yerde gecekonduda kalmasını beklemiyorsun haralde...ve köşk te tek kalıyo demedim abilerle kalıyo fakat sayıları hakkında hiç bi bilgim yok...ayrıca hergün onlarca ziyaretçi alıyor heralde çöplükte ağırlaması beklenilmez...bnm olduğu gibi snn de türkiye sağlık koşullarından farkında olman gerekir...inan türkiyede tedavi olabilseydi olurdu çnkü gurbet acısı kolay değil...ahmet özhan nın söylediği HÜZÜNLÜ GURBET şiirini de o yazdı dinle bi kere kaçmak içn gitmediiğini anlarsın...

yaa bırak o nun bizden farkı ne insanları yüceltmeyin hele haketmyeneleri hiiç polemiğe girmeyeceğim takılın siz.

mahoo
10.Eylül.2006, 01:05
yaa bırak o nun bizden farkı ne insanları yüceltmeyin hele haketmyeneleri hiiç polemiğe girmeyeceğim takılın siz.
insanları yüceltip yüceltmemek le ne alakası var o zmn ben Atatürk ü de yüceltsem sen laf atıcaksın hakkedenlerin hakkını sözle de olsa vermek lazm...

SefaReis66
10.Eylül.2006, 01:50
mahoo arkadaşımın dediklerine kelimesi kelimesine katılıyorum ..
bende abilere gittim iki sene civarı, gerçekten onlar gibi olmak isterim ..
gezenti senin dediğin abiler başka herade benim gittiğim abilerde tv var hatta beraber yüzlerce maç izledik .. adamlar allah rızası için yüzlerce kişiye ders veriyolar ve beyin yıkama olayını da şu ana kadar hiç görmedim ..
emin olun beyin yıkama olsaydı örnek veriyorum biz taşınıyoduk okuldan ayrılmadım, her gün okul için uzun yol gidiyodum onlarda kalmak istedim adamlar hiç ilgilenmediler bile beyin yıkama olsa böle mi olur sizce sadece gidip ders alıyosun onlar dışında fazla samimi olmuyolar senle yani ..

scolari12111
10.Eylül.2006, 01:51
insanları yüceltip yüceltmemek le ne alakası var o zmn ben Atatürk ü de yüceltsem sen laf atıcaksın hakkedenlerin hakkını sözle de olsa vermek lazm...

tamam işte atatürk hakeden biri fazlasını olabilecek herşeyi.ama dediğin şahısın neyi var da yücelteceğiz.ya neyse polemik olmasın.sygı duyuyorum size.

mahoo
10.Eylül.2006, 01:59
tamam işte atatürk hakeden biri fazlasını olabilecek herşeyi.ama dediğin şahısın neyi var da yücelteceğiz.ya neyse polemik olmasın.sygı duyuyorum size.
bnde sana saygı duyuyorum kardeşim sağolasın..

scolari12111
10.Eylül.2006, 02:01
bnde sana saygı duyuyorum kardeşim sağolasın..

öyle birader biz hepimiz kardeşiz di mi:D isteyen istediğini sevsin özgür.

gezenti
10.Eylül.2006, 13:28
bak daha öğrenciymişssin ben 19 yaşında resmi görevleri olan birisiyim bana aslanım koçum kuzum vsvsvs gibi şeylerle hitap etme.ya amerikada yaşamak için para gerekir köşkte yaşamak için para gerekir yani eski mesajlara dönersek geçineceği kadar almıyormuş ben bu ülkede sağlığıda sizin abilerden aldığınız eğitimide fethullah gülenin kitaplarınıda çok iyi biliyorum.
birde sana şunu söyliyeyim mehmet fethullah gülen hasta olduğu için deil ülkeye girmesi yasak olduğu için ülkeye girmiordu hadi diyelim ki senin dediğin gibi olsun bu adamın hastalığı ney peki???

SaRPeR1903
10.Eylül.2006, 14:30
bilgilendirdiğin içi sağol düşünceme yeni bir yorum açtım sayende ;)

hp-fm-gs
10.Eylül.2006, 15:13
Abi bu adamın böyle biri olduğu zaten ortadaydı.Sağol bilgilendirdiğin için...
Ama islam alemi için hayırlı çalışmalar yapmıştır....

mahoo
10.Eylül.2006, 21:52
bak daha öğrenciymişssin ben 19 yaşında resmi görevleri olan birisiyim bana aslanım koçum kuzum vsvsvs gibi şeylerle hitap etme.ya amerikada yaşamak için para gerekir köşkte yaşamak için para gerekir yani eski mesajlara dönersek geçineceği kadar almıyormuş ben bu ülkede sağlığıda sizin abilerden aldığınız eğitimide fethullah gülenin kitaplarınıda çok iyi biliyorum.
birde sana şunu söyliyeyim mehmet fethullah gülen hasta olduğu için deil ülkeye girmesi yasak olduğu için ülkeye girmiordu hadi diyelim ki senin dediğin gibi olsun bu adamın hastalığı ney peki???
ömer abi de senden yaş yaş büyük ona nasıl hitaplar ettiğini geçmiş konuşmalardan biliorm (modlar tarafından silinen iletiler vs vs vs...) parayı cebe attığı hakkında kanıt olmadan bnce bu deiklerin iftiraya girer.. ve kitaplarını ii biliorm diyosun kaç tane kitabı olduğunu ve peşinden sürüklenen insan kitlesinide bilmen gerek sanırım bu insanlar fetullah gülenin gecekonduda kalmasına izn vermez.. lütfen... insan kirletmek bu kadar kolay olmamalı... çok şey bildiğini iddia ediosun o zmn yakın geçmişde onun mahkeme kararıyla beraat ettiğinide bilmen gerek pki sorarım sana şimdi neden gelmiyor...bu gurbete sebep olan tek şey ağır hastalığıdır...Allah şifa versin diyeceğine neler diyosuun..

Burak Duran
10.Eylül.2006, 21:59
f.güllene allah şifa versin yerine daha iyi bi dua var ama burda söylemiyim. o adam Atamız hakkında neler dedi o adam (adam diyorum başka sıfat kullanmak istemiyorum) ülkemizi geriletmek için elinden geleni yaptı y.dışında açtığı sözde türk okullarında sürekli beyin yıkadı. Allah tez vakitte onu bu dünyadan alırda en azından bir teröristen kurtuluruz... bu adam teröristir çünkü ülkemiz ilerlemesini engellemek için herşeyi yapmıştır Atamıza dil uzatmıştır

mahoo
10.Eylül.2006, 22:05
f.güllene allah şifa versin yerine daha iyi bi dua var ama burda söylemiyim. o adam Atamız hakkında neler dedi o adam (adam diyorum başka sıfat kullanmak istemiyorum) ülkemizi geriletmek için elinden geleni yaptı y.dışında açtığı sözde türk okullarında sürekli beyin yıkadı. Allah tez vakitte onu bu dünyadan alırda en azından bir teröristen kurtuluruz... bu adam teröristir çünkü ülkemiz ilerlemesini engellemek için herşeyi yapmıştır Atamıza dil uzatmıştır
o kadar emin konuşuyosun yaynlarmısın sitede öğrendiğin kaynağı ben kulağımla duysam snn kadar emin konuşamazdım meyve veren ağaç taşlanır demişler atamıza laf attığı yönündeki iddialarda bu taşların en büyüğü...

ayrıca şunuda sölemek istiorm bu iftiralara kanır olsun diye fotomontaj kasetleri olluşturuyorlar lütfen bunları kanıt diye vermeyin..iszce atamıza GERÇEKTEN de hakaret eden bi insan rahat rahat dolaşabilir mi???

Burak Duran
10.Eylül.2006, 22:20
dolaşır çok rahat dolaşır hemde bakınız recep tayyip erdoğan adam başbakan oldu... sen bu gerçekleri göremeyecek kadar kapalı bakıyorsan ben bişey diyemem sana bu adamın Ulu Önderimize neler dediğini cümle alem biliyor

S-B-Z
11.Eylül.2006, 01:41
burak fethullah güleni bende sevmem ama,burada forum kurallarını iyi bilmesi gerekenlerden biride sensin.uyarmak bana düşmez.kişi ve kurumlar hakkında hakaret,aşağılama,küçük düşürücü mesajlar site kurallarına aykırı bildiğim kadarıyla.
ayrıca onu yurt dışına çıkaranda ecevitten başkası değildir,bu adamın bağlantıları,iliişkileri gerçekten muamma.sana göre öyle bana görede türkiyede solun ve devletin en önemli adamlarından biri,bende bu yüzden sevmiyorum.

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 02:15
Terörist cok agır bir kavramdır biraz daha dikkat

Sekopej
11.Eylül.2006, 03:55
Ben daha ilkokulu bitirip ortaokula başladığımda mecburiyetten bu yurtlarda kalmak zorundaydım. Kazandığım yerde devlet yurdu yoktu, ailem de başka yerde çalışıyordu o nedenle seçenekler arasında en iyisi düşündüğümüz için bu yurda gittim.

Daha çocuktum, ilk zamanlar yurt müdürü olsun, diğer görevliler olsun çok iyi davranıyorlardı bana. O zamanlar anlamıyorduk tabi ki neden böyle yapıyorlar diye seviyorlar herhalde diye düşünüyordum. Ordan ayrıldıktan sonra bişeylerin farkına varınca belli bir yaşa gelip olayları irdeleme çağına gelince anladım asıl niyetlerini.

2 sene onların içinde kaldığım için bu olayları çok iyi biliyorum. Ben daha ilkokuldayken dedemle camiye giderdim. Köy yerinde olduğumuz için okulda öğle aralarında bile hiç üşenemz arkadaşlarım oyun oynarken ben keyifle isteyerek camiye giderdim. Tabi ki bu yurtlarda da namaz kılınıyor, daha doğrusu zorla kıldırılıyor. Kimse burda bana aksini idda etmesin. O zamanlarda kılmak istemeyen arkadaşlara da diyorlardı gel söyle diye ama sıkıyosa gidip söyle bakalım kılmak istemiyorum diye milletin içinde sana neler yapıyorlar. Neyse geçelim burayı...

Sabah namazı vakti gelir, daha 11-12 yaşında çocuksun, reşit olmamışsın. Zorla namaza kaldırırlardı, gider buz gibi soğuk suda abdest alırdın namazını kılardın. Daha çocuksun bazı şeyleri düşünemiyorsun neden böyle ki diye onlara kızıp namazdan uzaklaşıyorsun. Tamam bunlara kabulum 4 vakit namazı kılıyorduk ama bir ara okulan öğle yemeğine gelirdik zaman kısıtlı namaz kılmadan okula göndermezlerdi.

Bazı günlerde zorunlu Kur'an dersi olurdu. Ben Kur'an'ı zorla mı okuyacağım? İçimden geldiği için okumalıyım ama onlar ders çalışılması gereken dönemde önce Kur'an okuturlardı.

Bu işler zorla yapılıyordu, ben daha ilkokuldayken biliyordum Kur'an okumasını, çoğu namaza gidiyordum ama orda bunların zorla yaptırılmaya çalışılması inanın beni soğuttu. O yurttan ayrıldıktan sonra camiye cumadan cumaya gider oldum.

Yurtta bir televizyon vardı doğru ama ben hiç bir zaman hatırlamıyorum gelin bu akşam televizyon izleyelim dediklerini. Hafta sonu bile izleyemiyorduk.

Bazı konularda bu kadar katı bu kadar sert olan yönetim haftada iki gece sohbet toplantıları yapardı. Herşey serbest derlerdi, çay demlenirdi yiyecek şeyler ikram edilirdi ve hocalara bölünmüş öğrencilere başta dini bilgi diye giriş yapılıp beyin yıkamaktan başka birşey yapmazlardı.

Bana kimse onlar iyi niyetlerinden bunu yapıyor demesin, kendim bizzat içlerinde yaşadığım için gayet iyi biliyorum nasıl bir yaşam olduğunu orda. Bu yazdıklarım sadece basit örnekler. Başta da dediğim gibi o zaman için anlayaniyordum hatta öyle dolduruyorlardı ki farkına varmadan evde babam sorduğunda yok zorla din dersi falan vermiyorlar okul derslerine çalışıyoruz diyordum.

Ben 2 sene kaldım ve şu anda iyi ki oradan erken ayrılmışım diyorum, bir arkadaşım 7 sene kaldı ve son 3 senedir de üniversitede onlara bağlı evlerde kalıyor. Gerçekten kendisi iyi bir arkadaşımdır ama onun görüşlerine çevresine baktığımda iyi ki ayrılmışım diyorum...

Ben orada yaşadıklarımdan bazı örnekler verdim. Kendim içlerinde bulunduğumdan dolayı sağdan soldan duyduklarımla yorum yapmıyorum, bizzat gördüklerim yaşadıklarım üzerine yorum yapıyorum....

Burak Duran
11.Eylül.2006, 12:20
burak fethullah güleni bende sevmem ama,burada forum kurallarını iyi bilmesi gerekenlerden biride sensin.uyarmak bana düşmez.kişi ve kurumlar hakkında hakaret,aşağılama,küçük düşürücü mesajlar site kurallarına aykırı bildiğim kadarıyla.
ayrıca onu yurt dışına çıkaranda ecevitten başkası değildir,bu adamın bağlantıları,iliişkileri gerçekten muamma.sana göre öyle bana görede türkiyede solun ve devletin en önemli adamlarından biri,bende bu yüzden sevmiyorum.

forum kurallarına aykırı bir şey demedim apo vatan hainidir bana göre bu admada vatan hainidir apo için diceklerimin aynısı bunun içinde geçerlidir.. vatan haini olana vatan haini demek suç değildir

Terörist cok agır bir kavramdır biraz daha dikkat

neye biraz daha dikkat... terörist demek dağa çıkmış eli silahlı adam demek değildir terörist ülkeyi bölmeye çalışan ve ilerlemesini engellleyen şahsiyetler teröristtir

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 12:31
forum kurallarına aykırı bir şey demedim apo vatan hainidir bana göre bu admada vatan hainidir apo için diceklerimin aynısı bunun içinde geçerlidir.. vatan haini olana vatan haini demek suç değildir

neye biraz daha dikkat... terörist demek dağa çıkmış eli silahlı adam demek değildir terörist ülkeyi bölmeye çalışan ve ilerlemesini engellleyen şahsiyetler teröristtir
Apo yla Fethullah Gülen isminin yan yana getirilmesi bile hatadır.Sevmeyebilirsin begenmeyebilirsin ama terörist gibi agır bir kavram kullanmada yanlıs. Bu ülkeyi bölmeye calısıyor(!) dedigin insanın okulundan mezun olan insanlar bu ülke için calısıyor.Adını bile bilmedigimiz ülkelerde okullar acılıyor sırf Türkce yayılsın diye.

Burak Duran
11.Eylül.2006, 12:33
yo bence hata değildir bence ait olduğu yer tam orasıdır

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 12:36
Sana göre tam ait oldugu yerdir bana görede cok büyük bir hatadır.

Burak Duran
11.Eylül.2006, 12:37
iyi olabilir görüş farklılığı olması normaldir

Carlos_Kameni
11.Eylül.2006, 12:48
hala o adamı savunanların beyni ztn yıkanmış farkına varmadınız mı??

hp-fm-gs
11.Eylül.2006, 13:43
O kadar da değil ya abartıyorsunuz.Ne teröristi.Adamı sevmem ama o kadarda ağır konuşmayın....

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 13:47
Kaç kere içlerine girdinde biliyorsun ?
Bu insanlara terörist diyenler onlardan önce kendileri bu vatana ne verdi ona baksın.Türkçe için ne çalışma yaptı ?
Beyin yıkamak öyle kolay birsey olsaydı herkesin beyni yıkanır ele gecirilirdi
En kolay örnek: Devlet liselerinde kızlar hamile kalacagına o insanın kolejlerinde beyni yıkansın daha iyidir.

Sekopej
11.Eylül.2006, 13:54

Ben de öyle düşünüyorum. Sonuçta sen farkına varmıyorsun ama onlar isteklerini sana yavaş yavaş veriyorlar ve sonunda sen de birgün sana akıl verenlerden olup bu sefer sen akıl vermeye başlıyorsun...

Burak Duran
11.Eylül.2006, 14:04
Bu insanlara terörist diyenler onlardan önce kendileri bu vatana ne verdi ona baksın.Türkçe için ne çalışma yaptı ?
En kolay örnek: Devlet liselerinde kızlar hamile kalacagına o insanın kolejlerinde beyni yıkansın daha iyidir.

bu adamın vatana verdiklerini çok iyi biliyoruz neyse sizinle tartışmak bence zaman kaybı çünkü bazı şeyleri iyi işlemişler kafalarınıza umarım bir gün gözleriniz açılır ve gerçeği görürsünüz. benim vatana verdiğim kendi çapımda bir çok şey var en azından vatanımdan aldığım hiç bir şey yok.
ayrıca hergün devlet lisesinde hamile bırakılıyor dimi kızlar komik örnekler veriyosun sizin o kolejlerde beyin yıkama olayını serkan çok iyi anlattı küçük yaşta eğitimle başlıyor bunlar neyse uzatmaya gerek yok...
Umarım Türkiyem bu insandan bir an evvel kurtulur

-FETHULLAH GÜLEN GRUBU:

1-AMACI:

Devletin tüm sistemlerinde İslam hükümlerini egemen kılarak teokratik bir İslam diktatörlüğünü kurmaktır.

Fethullah GÜLEN laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni sona erdirip, yerine şer'i yasaların hakim olduğu İslam devletini kurmak için okullarında beyinlerini yıkadığı gençlik ile oluşturacağı toplumu kullanmayı planladığı tespit edilmiştir.

Fethullah GÜLEN, demokratik usuller ile ılımlı İslam görüntüsü ile kamufle edilmiş yöntemi,

Toplumun önemli bir kısmı tarafından kabul görmesine neden olan yurt içi ve yurt dışındaki okulları vasıta olarak kullanması,

Papa ile görüşerek sadece Türkiye'de değil, Dünyadaki Müslümanları yönetmeyi amaçlayan ruhani liderliğe olan ilgisi,

Siyasi parti, kişi ve bazı devlet kadroları tarafından kabul görmesi nedeniyle hedefine ulaşmada devlet rejimini istismar etmesi,

Dini ve siyasi yapısını sürekli canlı tutan kaynağı belirsiz finans desteği ile,

Ülkemizdeki en güçlü ve etkin irticai yapılanma olarak değerlendirilmiştir.

Sekopej
11.Eylül.2006, 14:15

Ben 1 günde yıkıyorlar demedim, ben 2 sene kaldım yavaş yavaş başlamıştım Hoca Efendimiz diye konuşmaya. Hatta o dönemlerde çıkmıştı Fethullah Gülen'e karşı suçlamalar gazetelerde tv de durmadan haber yapılıyordu. Biz de tepki gösteriyorduk, ben gösteriyordum. Ve şimdi de bakıyorum iyi ki ayrılmışım diyorum. Ayrılmayan yaklaşık 10 yıldır onların içinde olan bir arkadaşım vardı diye de yazdım. İşte 10 yılda çok güzel işlemişler çocuğu....

Şimdi burada yazdıklarımı ona da söylediğimde karşı çıkıyor hayır diyor. O beyin yıkama 2 günlük bir iş değil. Mesela bize hiç Fethullah Hoca şunları yaptı bunları yaptı demezlerdi, sen farkına varmadan seni doldururlardı. Tabi sen de benim beynimi yıkıyorlar düşüncesini kabul etmeyeceğin için bence tartışmak gereksiz...

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 14:16
bu adamın vatana verdiklerini çok iyi biliyoruz neyse sizinle tartışmak bence zaman kaybı çünkü bazı şeyleri iyi işlemişler kafalarınıza umarım bir gün gözleriniz açılır ve gerçeği görürsünüz. benim vatana verdiğim kendi çapımda bir çok şey var en azından vatanımdan aldığım hiç bir şey yok.
ayrıca hergün devlet lisesinde hamile bırakılıyor dimi kızlar komik örnekler veriyosun sizin o kolejlerde beyin yıkama olayını serkan çok iyi anlattı küçük yaşta eğitimle başlıyor bunlar neyse uzatmaya gerek yok...
Umarım Türkiyem bu insandan bir an evvel kurtulur

-FETHULLAH GÜLEN GRUBU:

1-AMACI:

Devletin tüm sistemlerinde İslam hükümlerini egemen kılarak teokratik bir İslam diktatörlüğünü kurmaktır.

Fethullah GÜLEN laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni sona erdirip, yerine şer'i yasaların hakim olduğu İslam devletini kurmak için okullarında beyinlerini yıkadığı gençlik ile oluşturacağı toplumu kullanmayı planladığı tespit edilmiştir.

Fethullah GÜLEN, demokratik usuller ile ılımlı İslam görüntüsü ile kamufle edilmiş yöntemi,

Toplumun önemli bir kısmı tarafından kabul görmesine neden olan yurt içi ve yurt dışındaki okulları vasıta olarak kullanması,

Papa ile görüşerek sadece Türkiye'de değil, Dünyadaki Müslümanları yönetmeyi amaçlayan ruhani liderliğe olan ilgisi,

Siyasi parti, kişi ve bazı devlet kadroları tarafından kabul görmesi nedeniyle hedefine ulaşmada devlet rejimini istismar etmesi,

Dini ve siyasi yapısını sürekli canlı tutan kaynağı belirsiz finans desteği ile,

Ülkemizdeki en güçlü ve etkin irticai yapılanma olarak değerlendirilmiştir.
Liderlige ilgisi olsa emin ol bir parti kurar ve su anda var olan cogu partiden daha cok oy alır ögrenciler konusuna gelince o kadar cok okulda varki o dedigim olay,komik degil yani.
Olusturmak istedigi genclikte şer-i yasaların hakim oldugu devlet için degil bu ülkeyi sömürmeyen calmayan rüsvet almayan bireyler içindir.

Burak Duran
11.Eylül.2006, 14:20
tabi arkadaşım neyse seko herşeyi yazmış sizinle konuşmak bile boş sonuçta adamlar size gerekeni en iyi şekilde işlemişler

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 14:32
tabi arkadaşım neyse seko herşeyi yazmış sizinle konuşmak bile boş sonuçta adamlar size gerekeni en iyi şekilde işlemişler
Öyle işlemek kolay degil.Liselerde yok zorla namaz kıldırılıyormus fln bunları o okullara gidip görmedikten sonra önyargıyı kırmak cok zor. [''İnsanlardaki önyargıyı parcalamak atomu parcalamaktan daha zordur''] ama size medya veya baskaları tarafından bu insanlar kötü devleti bölmeyi amaclıyor sekliyle işlemişler

Burak Duran
11.Eylül.2006, 14:35
evet öyledir 1. ağızdan bir çok şey dinledim ben senin gibi taraflı görüşlerin yansıttığı beyin yıkama sonuçlarında oluşan şeyleri gördüm

Sekopej
11.Eylül.2006, 14:37
Öyle işlemek kolay degil.Liselerde yok zorla namaz kıldırılıyormus fln bunları o okullara gidip görmedikten sonra önyargıyı kırmak cok zor. [''İnsanlardaki önyargıyı parcalamak atomu parcalamaktan daha zordur''] ama size medya veya baskaları tarafından bu insanlar kötü devleti bölmeyi amaclıyor sekliyle işlemişler

Arkadaşım anlamıyorsun galiba ben 2 sene yaşadım diyorum, lisede de değil, ilkokul bittiğinde. Ben ordan ayrılınca liseye gelince yeni yeni anlamaya başladım yapmaya çalıştıklarını...

Ben kendim gördüğüm için kimse benim görüşümü değiştiremez. Ve yine gördüğüm için söylüyorum, kimse sizin de görüşünüzü değiştiremez....

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 14:40
Sekopej bende o insanın kolejlerinden birinden mezun oldum ama ne baskı gördüm nede zorla namaz kıldırma gibi seyler hatta bunları okulda söyleyince emin ol insanlar gülüyor

Aydin
11.Eylül.2006, 14:43
liselerde zorla namaz kıldıran zihniyetten biri varsa burda acele 4 çay 1 su istiyoruz.

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 14:48
evet öyledir 1. ağızdan bir çok şey dinledim ben senin gibi taraflı görüşlerin yansıttığı beyin yıkama sonuçlarında oluşan şeyleri gördüm
Beni benden iyimi tanıyorsun yok beyin yıkamaymıs yok zorlamaymıs.
1.agız dedigin kisiler kimler kimlerle konustun ?

Sekopej
11.Eylül.2006, 14:50
Ben de kolejine gitmedim. Para verip yurdunda kaldım. Akyazılı vakfının. Bilirsin herhalde. İnan zorla yaptırıyorlardı, benim arkadaşıma da zorla yaptırıyorlardı ama şimdi git sor hayır diyecektir. Çünkü o o günleri unuttu.

Dediğim gibi bir iş zorla yaptırılınca insanın yapma isteği gidiyor. Cumadan cumaya gidiyorum dedim, açıkça söylüyorum bazen gitmek istemiyorum, babamdan utanmasam gitmeyeceğim belki. Kur'an ben içimden geldiği için hatim ettim daha 12-13 yaşındayken. Ama şu anda en son ne zaman okuduğumu bile hatırlamıyorum nerdeyse....

Ben de 2-3 sene daha orda kalsam inan senle aynı konuyu savunurdum şimdi. Ben orayı da gördüm, ordan ayrıldım ve aklım başıma geldiğinde bzı şeyleri düşünmeye başladığımda gerçekleri anladım. Sen onların içinde olduğun için onların içinden olanları da bildiğim için sana bişey demiyorum. Nasılsa görüşün değişmeyecek. Kendi kendine objektif olarak bakamayacaksın, sana yapılan iyilikler senin onların kötülüğünü görmeni engelleyecek.

Bu konu hakkındaki ilk mesajımda belirtmiştim çok iyi davranıyorlardı diye. Ben beni sevdiklerinden sanıyordum da dedim ama sonra anladım neden iyi davrandıklarını.

Sana bazı konularda yardımları dokunuyor senin hayatın değişebiliyor, sen bunu gördükten sonra nasıl senin hayatını değiştiren birine kötü birşey söylersin ya da söyletirsin. Bu da onların polikası....

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 14:55
Sekopej kolejlerde hiçbir ögrenci etkilenmiyor etkilenmezde cünkü zaten okulda gecirdigin zaman 6 saat,6 saate hem ders sokacaklar hem seni etkilemeye calısacaklar cok zor ayrıca dedigim gibi zorla namaz kıldırtma kur-an okutma kolejlerinde yok yurtlarını bilemem hiç gitmedim.Ama bu okulların normal devlet liselerinden tek farkı daha iyi egitim sartları

Sekopej
11.Eylül.2006, 15:07
Sekopej bende o insanın kolejlerinden birinden mezun oldum ama ne baskı gördüm nede zorla namaz kıldırma gibi seyler hatta bunları okulda söyleyince emin ol insanlar gülüyor

Ha şunu söylemeyi unuttum ben bu zorlama olayını birkaç örnek diye verdim. Yoksa bu konuda doluyum yaz yaz bitmez yani.

Önceki sayfalarda hastalığından dolayı Amerika'da dedin. Hastalığı ne? Türkiye'de tedavi edilemez mi? Atatürk dememiş mi "Beni Türk hekimlerine emanet edin" diye. ATAMIZIN güvendiği kadar güvenmiyor mu bizim doktorlarımıza?

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 15:09
Ha şunu söylemeyi unuttum ben bu zorlama olayını birkaç örnek diye verdim. Yoksa bu konuda doluyum yaz yaz bitmez yani.

Önceki sayfalarda hastalığından dolayı Amerika'da dedin. Hastalığı ne? Türkiye'de tedavi edilemez mi? Atatürk dememiş mi "Beni Türk hekimlerine emanet edin" diye. ATAMIZIN güvendiği kadar güvenmiyor mu bizim doktorlarımıza?
Beni diger arkadasla karıstırdın hastalıgı veya amerikada olmasıyla ilgili birsey yazmadım;)
Atatürk te beni Türk hekimlerine emanet edin diyor fakat sonradan yabancı doktorların tedavi etmesine izin veriyor

Sekopej
11.Eylül.2006, 15:14
Sekopej kolejlerde hiçbir ögrenci etkilenmiyor etkilenmezde cünkü zaten okulda gecirdigin zaman 6 saat,6 saate hem ders sokacaklar hem seni etkilemeye calısacaklar cok zor ayrıca dedigim gibi zorla namaz kıldırtma kur-an okutma kolejlerinde yok yurtlarını bilemem hiç gitmedim.Ama bu okulların normal devlet liselerinden tek farkı daha iyi egitim sartları

Dedim koleji bilmiyorum. Yukarda da yazdım politikalarını mutlaka bir yerde öğrencilerine bir yardımları dokunuyor. Mesela senin dediğin gibi iyi eğitim. En iyi hocaları getiriyorlar sen iyi bir üniversiteye gidip iyi bir meslek sahibi olduğunda diyorsun ki orada aldığım eğitimden. Ona şükrediyorsun, iyi ki onun okullarına gitmişim diyorsun. Ve onun yanlışlarını göremiyorsun böyle olunca. Bu da bir nevi beyin yıkamadır. Yaptığı iyi eğitim iyiliğinden sonra seni de kendi görüşüne çekmiş oluyor, yanlışlarını görmüyor ya da görmek istemiyorsun. Önceden de yazdığım gibi bu bir politika ve çok güzel işliyor.

Ben onların kolejinde okuyan, uzun süre yurtlarında kalan birinden onun aleyhinde bir söz duyacağımı sanmıyorum. Eğer söylüyorsa yanlışlık kendisindedir. Ve orada bulunanlardan da değişmelerini beklemiyorum, çünkü değişemezler...

Beni diger arkadasla karıstırdın hastalıgı veya amerikada olmasıyla ilgili birsey yazmadım;)
Atatürk te beni Türk hekimlerine emanet edin diyor fakat sonradan yabancı doktorların tedavi etmesine izin veriyor

O zaman özür dilerim ama bir yerde geçmişti bu konu ve biz hastalığının tam olarak ne olduğunu öğrenememiştik. Bari sen biliyorsan söyle...

TR.CaPTaiN
11.Eylül.2006, 15:23
Dedim koleji bilmiyorum. Yukarda da yazdım politikalarını mutlaka bir yerde öğrencilerine bir yardımları dokunuyor. Mesela senin dediğin gibi iyi eğitim. En iyi hocaları getiriyorlar sen iyi bir üniversiteye gidip iyi bir meslek sahibi olduğunda diyorsun ki orada aldığım eğitimden. Ona şükrediyorsun, iyi ki onun okullarına gitmişim diyorsun. Ve onun yanlışlarını göremiyorsun böyle olunca. Bu da bir nevi beyin yıkamadır. Yaptığı iyi eğitim iyiliğinden sonra seni de kendi görüşüne çekmiş oluyor, yanlışlarını görmüyor ya da görmek istemiyorsun. Önceden de yazdığım gibi bu bir politika ve çok güzel işliyor.

Ben onların kolejinde okuyan, uzun süre yurtlarında kalan birinden onun aleyhinde bir söz duyacağımı sanmıyorum. Eğer söylüyorsa yanlışlık kendisindedir. Ve orada bulunanlardan da değişmelerini beklemiyorum, çünkü değişemezler...

O zaman özür dilerim ama bir yerde geçmişti bu konu ve biz hastalığının tam olarak ne olduğunu öğrenememiştik. Bari sen biliyorsan söyle...
Hastalıgıyla kaldıgı yerle ilgili bir bilgim yok ama su anda istese Türkiyeye gelebilir mahkemede beraat etti diye bir sey duymustum 3-4 hafta önce.
Ha birde mesela diyelimki insanlar orda zorlanıyor ne diye 2. sene tekrar aynı yere gitsin.Hatta 2 sene önce cogu arkadası 3. sınıfa almadılar okulun huzurunu bozuyor diye ve bu insanlar günlerce gelip alın bir daha olmaz bu senede okuyayım diye konustuklarına ben sahitim.Birgün annesi birgün babası gelen ögrencilerin olduguna sahitim

mahoo
11.Eylül.2006, 19:57
söz konusu beyin yıkaması gerçek olsa... yabancı ülkelerdeki okullarda en ünlü en itibarlı insanlar çocuklarını gönderirler mi o okullara...sanırım onlar çocuklarını gönderdikleri okulları sizden daha iyi biliyorlar ve bizm anamız babamız da...ben çok biliorm başbakan ya da meclis başkanı çocuklarını o okullara gönderiyorlar... ve ayrıca insanlar o okullarda din dersi olmadığı içn eleştiriyorlar(hristiyan türk okullarında din dersi yok) sadece beyn yıkama konusunda itiraf olmasın diye... ama ortak amaç: çamur atalım yapışmazsa izi kalır maalesef siz sadece bu açmurların bıraltığı izleri görüyorsunuz... bnm annemin babamın bni oraya göndermesinde ki tek amaç güzel ahlak almamdır...orada en azında etraftaki pis ortamdan uzak kalıyorrsun..

scolari12111
14.Eylül.2006, 02:09
tartışmaya geç kaldım ama bazı arkadaşlar f.gülen solcu filan demiş ya hiçte mi brişey bilmiyorusnuz?diğer konuda tartışmaya girmeyeceğim öyle ki bı sitede şeriat yanlısı msjlar atıldı bana karşı ve yönetim birşey demedi.şaşırmamak elde değil bu zihniyeti de anlayamadım.f.gülen le ilgili ise birşey deme gereği görmüyorum herşey ortada.

rectangle
14.Eylül.2006, 12:33
ya gülen'i tanımam etmem nedir ne değildir az çok fikir sahibiyim ama bu terörist felan diyebilecek kadar zeki(?) olanlardan ve bu ülkeyi bölmeye çalışıyor diyenlerden sadece tek isteğim var düzgün bir KANIT!!!

EreN
14.Eylül.2006, 13:38
Ya arkadaşlar size birşey söylesem.Okullardaki Öğrencilerin Orta-Lise seviyseinde %75'i bu gruplara gidiyor.Abi evi diyorlar bide :D..
Bende FEM'e giden biri olarak gitmesemde yakından biliyorum bunları.Ama öyle abartılı bişeyleri yok ortada.Yani beyin yıkama gibi bişeyleri.Oraya gidenlerin yüzde sekseni zaten o yöne meilli ailelerin çocukları.Zorla birşey yaptırdıklarını daha duymadım.Ama içlerine girmek istemem.Şunu da belirteyim onlara karşı bi önyargım yok.

k.j.huntelaar
15.Eylül.2006, 00:21
Ya arkadaşlar size birşey söylesem.Okullardaki Öğrencilerin Orta-Lise seviyseinde %75'i bu gruplara gidiyor.Abi evi diyorlar bide :D..
Bende FEM'e giden biri olarak gitmesemde yakından biliyorum bunları.Ama öyle abartılı bişeyleri yok ortada.Yani beyin yıkama gibi bişeyleri.Oraya gidenlerin yüzde sekseni zaten o yöne meilli ailelerin çocukları.Zorla birşey yaptırdıklarını daha duymadım.Ama içlerine girmek istemem.Şunu da belirteyim onlara karşı bi önyargım yok.
Ya o yöne meyilli ne demek?Dindar olmak garip birşey mi???

scolari12111
15.Eylül.2006, 02:16
bakın neler buldum inanmayan varsa sabah gidip bu kitapları alıp baksın.bilgisi olmayan arkadaşlara da kim olduğu hakkında ışık tutacak sözler zaten.umarım akı karayı seçme de yardımı olur bunların:

Nurculuğun Laik Cumhuriyete ve Atatürk’e karşı bir hareket olduğunu görebilmek için Nur Risalelerine bakmak gerekmektedir. Barla Mektupları sayfa: 53. Atatürk’ü kastederek “Tek gözlü Deccal, ya iman et, ya bütün Dünyanın maskarası olacaksın.” denilmiştir. Bu husus Metin TOKER’in "Sağda ve Solda Vuruşanlar" isimli kitabın 96 ncı sayfasında yer almıştır.

"Sönmez" adlı risalede (Sayfa:21-22), Atatürk kastedilerek “Ayasofya Camiini puthaneye, meşihat makamını kızlar lisesine çeviren bu adamı sevmemenin bir suç olması imkanı var mı?” denilmiştir.

“Mektubat” adlı risalede (Sayfa:401) “Türkiye kuruluşu itibariyle dinden uzak kalmış ve dine karşıdır. Laiklik ile dinsizlik arasında hiçbir fark yoktur. Hıristiyanlık dünyevi esaslara sahip olmadığı için, din ile dünya esaslarını birbirinden ayırır. Reform hıristiyanlıkta mümkündür. Türk inkılapları dahi hıristiyan reformlarının taklidinden ibarettir. Zira İslamiyet hiçbir reforma ihtiyaç göstermeyecek kadar mükemmeldir” denilmiştir.

"Tiryak" risalesinde (Sayfa: 65), “Türkiye’nin siyasi rejimi Nur saadetini söndürmeye çalışmaktadır. Kemalistler seviyesiz, anarşist kimselerdir” denilmiştir.

Mucize-i Kur’aniye" isimli risalede (Sayfa:191-192), "Müslümanlara Kur’an dışında bir Anayasa lazım değildir, 1347 yılında felsefenin tahakkümü ile bu dindar millete ehemmiyetli tahayyüşler düçar kılınmıştır ve Anayasa’da devlet dininin İslam olduğu yolundaki hüküm kaldırılmıştır. Bu durumda gerçek kanuni esasi tatbik edilmediği gibi, Kur’an da belirtilen Şer'i inkılapta tahakkuk ettirilememiştir. Halbuki Kur’an, Cumhuriyet Anayasası gibi birkaç kişinin iradesi değil, ilahi bir iradenin sonucudur.” denilmektedir.

işte böyle arkadaşlar .bakın bakalım kim haklıymış?ben yine de yorum yapmıyorum herkes kendi bilir.

k.j.huntelaar
15.Eylül.2006, 12:27
Kardeş çok sağol.Doğrular açığa çıkıyor böylece...

rectangle
15.Eylül.2006, 12:43
scolari kardeş çok komik kaynaklar bunlar google'dan araştırdım tiryak ve sönmez diye risale yok :)

istiyorsan sende araştıur google'dan farklı risalelerden bahsediyoruz heralde :)

ki bana Metin Toker isimli şahsın kitanıbından örnek veriyorsun ki buda ayrı bir konedi :)

Burak Duran
15.Eylül.2006, 13:23
yazık valla inanılmazsınız kapayın gözlerinizi bir gün gerçeği hepiniz görüceksiniz ama çooook geç olacak

rectangle
15.Eylül.2006, 14:19
hurmet kardeşim asıl sana yazık önümüze hiçbir somut kanıt koymadan birşeye nasıl inanmamızı bekliyorsun ayrıca bu kişiye terorist diyerek bu kişinin izinden giden kişileride büyük bi itham altında bırakıyorsun.Büyük işler hakkında küçük yorumlar yapıyorsun bu işin diğer tarafıda var dikkatli ol bence.terorist değilse bu adam(ki türk hukuku değildir diyor) işin çok zor olacak.

Ayrıca forum kurallarımıza göre: (bkz:http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358)

Argo, küfür ve Hakaret
- Herhangi bir kişi, toplum veya kuruşa hakaret (küfür) edici, alaya alıcı (küçük görmek) veya aslı olmayan (belgelerle kanıtlanamayacak) ithamlarda bulunan mesajlar veya özel mesajlar yazamazsınız.

forum düzeni için dikkatli olmanızı öneririm

Burak Duran
15.Eylül.2006, 14:21
forum düzenini öğreteceğin son kişilerden biriyim arkadaşım... sana belge sunuyorum http://www.belgenet.com/dava/gulendava_01.html al bütün iddianameyi oku

rectangle
15.Eylül.2006, 14:23
niye sen insanüstü bir yaratık mısın ki forum düzenini hatırlatamıyoruz?

peki bu belge Türk hukuku tarafından tanınmış mı? var mı ilgili kişilere bir cezai müeyyide tabiki yok yani belgelerle kanıtlanamamış

Burak Duran
15.Eylül.2006, 14:26
bak kullandığın tabirlere dikkat et ya doğru tartış ya sus... bu forumda yönetici olduğuma göre kuralları gayet iyi biliyorum demektir bunun için insanüstü olmama gerek yok insan olmam yetiyor... iddianame yi hazırlayan kişi belli Nuh Mete Yüksel adam sizin bir çoğunuzdan daha bilgili neyse siz görmeyin kapatın hadi gözlerinizi... iyiki tanımıyordun f.güleni baya iyi savunmaya çalışıyosun

rectangle
15.Eylül.2006, 14:32
kullandığım tabirler gayet yumuşak ve senin hala kuralları ihlal ettiğini forum kuralları söylüyor.

Gülen'i tanımıyorum fazla ama terorist olduğunuda düşünmüyorum öncelikle terörün bana tanımını yapabilir misin?Birde "biz" kim oluyoruz ki o "biz" den bilgili oluyor tabiki bende bilgili olcak ben bir öğrenciyim kendi halinde olan :) kendi halimdeyim çünkü millete iftiralar savunmuyorum :)

Benim tartışmam da gülen'i savunmak değil gördüğün gibi tabi eğer görebildiysen sadece Türk kurallarının bile suçlu bulmadığı bir kişiye çok çirkin ithamlarda bulunman bana ithamların gibi çirkin geldi.

EK olarak adı üstünde iddianame yani bende savcı olsam senin hakkında saçma sapan bi iddaname düzenleyebilirim.ve bunun gerçeği yoksa ismi sadece iddianame olarak kalır.

Hala elle tutulur bi kanıt beklemekteyim(Türk hukuku tarafından tanınan)

Burak Duran
15.Eylül.2006, 14:32
ha bide türk hukuku demişsinde bu bizim türk hukukumuz atamıza hakaret eden adamın başbakan seçilmesine izin verdi bunuda unutma

siz bu şahsiyet sahibi kişiyi savunanlar oluyosunuz... terörist: ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden ve bu bütünlüğü bozmak için silahlı veya silahsız eylemlerde bulunan insansı yaratıktır... Türk hukuku ile ilgili düşüncelerimi yazmıştım. daha fazla uzatmıcam çünkü ne sen benim görüşümü nede ben senin görüşünü değiştirebilirim

rectangle
15.Eylül.2006, 14:38
ha yani ülkemizi "siz" ve "biz" şeklinde ayırıyorsunuz.

terörist: ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden ve bu bütünlüğü bozmak için silahlı veya silahsız eylemlerde bulunan insansı yaratıktır

buda sizin tanımınız

hayatınızda başarılar size :)

yavuuzzzz
15.Eylül.2006, 18:42
ama bişi dicem bu resimdeki said-i kürdi değil bediüzzaman said-i nursi dir. ki kendisi islam aleminde döneminin en bilgin şahıslarındandır. Asrın doktoru olarak bilinir

evet saidi kürdi değil bediüzzaman said nursi dir kendisi çok büyük bir din alimidir ve masonların said-i nursiye karşı suikast girişimleri vardır hatta o kadar yüce bir insandır ki devlet gömmesine rağmen mezarı bi kaç kişi taradından bilinmektedir yani mezar kendiliğinden yer değiştirmiştir artı bu yazıyı said nursiye karşı HAKARET kabul ediyorum :mad: :mad: :mad:

TR.CaPTaiN
15.Eylül.2006, 18:58
Bediüzzaman Said-i Nursi yi bir hapishaneden diger hapishaneye naklederken Bediüzzaman abdest almak istiyorum kelepceleri cok kısa bir süre için acın der yanındaki askerler olmaz der ardından kelepceler kendiliginden acılır Bediüzzaman abdestini alır yanındaki askerler Bediüzzaman dan özür dilerler..

Bediüzzaman Said-i Nursi cuma namazına gitmek ister fakat hapishane müdürü izin vermez.Ardından hapishane müdürü cuma namazına gider ve en ön safta Bediüzzaman Said-i Nursi yi görür ardından hapishane ye gelir ve askerleri azarlar ben izin verilmeyecek demedimmi niye bıraktınız siz diye.Askerler sasırır hiçbir yere gitmediki hep basındaydık derler.Burdanda Büyük insanların 2 yerde birden görülebildigi dersini almıstır yetkili kisi.

İftira attıgınız insan kürt devleti kurmak istiyor dediginiz insanlar cevresindekileri ülke zor durumda diyerek savasa yollamıstır kendiside savaslara katılmıstır kürt devleti içinmi (!) ? Hayır TÜRK Kurtulus Savası için...
İftira kolaydır gercek olan zordur.

Burak Duran
15.Eylül.2006, 19:06
kanıt alalım arkadaşım....

scolari12111
15.Eylül.2006, 20:14
bana kanıt göster diyenler emniyet tutanakları bu ne yani emniyet yaan kanıt mı bulmuş?evet dediğin gibi buna reğmen ceza yemedi işte bu da türk adaşleti!arkadaşın başbakan örneğine katılıyorum.herşey açık ve net bunu da reddetmeyin artık.poelmik olmasın ama dediklerini inkar etmeyin.
kurtuluş savaşı diyen arkadaş neyin kurtuluşu anlamadım?bu adam neden kurtaracak?abd den desen bizzat orada yaşıyor,ımf den desen kendi bir numaralı para babası vs... tabi istediği değişik bir rejimse ki öyle o zman dediğin doğru kendi çapında bir savaş.cumhuriyet atatürk karşıtı.ama ne o galip gelebildi ne ş.kazan ne de başbakan!yer yüzünün dedğil bütün evrenin gelmiş geçmiş en büyük lideri bize bir miras bırakmış. ve emin ol ki bu m,llet canını verir o nu vermez!!!

S-B-Z
15.Eylül.2006, 20:52
Bediüzzaman Said-i Nursi yi bir hapishaneden diger hapishaneye naklederken Bediüzzaman abdest almak istiyorum kelepceleri cok kısa bir süre için acın der yanındaki askerler olmaz der ardından kelepceler kendiliginden acılır Bediüzzaman abdestini alır yanındaki askerler Bediüzzaman dan özür dilerler..

Bediüzzaman Said-i Nursi cuma namazına gitmek ister fakat hapishane müdürü izin vermez.Ardından hapishane müdürü cuma namazına gider ve en ön safta Bediüzzaman Said-i Nursi yi görür ardından hapishane ye gelir ve askerleri azarlar ben izin verilmeyecek demedimmi niye bıraktınız siz diye.Askerler sasırır hiçbir yere gitmediki hep basındaydık derler.Burdanda Büyük insanların 2 yerde birden görülebildigi dersini almıstır yetkili kisi.

İftira attıgınız insan kürt devleti kurmak istiyor dediginiz insanlar cevresindekileri ülke zor durumda diyerek savasa yollamıstır kendiside savaslara katılmıstır kürt devleti içinmi (!) ? Hayır TÜRK Kurtulus Savası için...
İftira kolaydır gercek olan zordur.

yazı gerçekten güzel.bunları pek çok kişiden bende duydum ve okudum.hakarete gerek yok,sevmeyebilirsin ama hakaret gerçekten yakışık almaz.kısaca buradaki herkes sevmediği yada terörist olark gördüğü kişilere hakaret ederse,terörist ilan ederse burası forum değil,köy kahvesine döner.
ayrıca scolari mesajları doğru düzgün okumadan yorum yapma!bahsedilen kurtuluş savaşına saidi nursinin yandaşlarını göndermesidir.Fethullah Gülenle alakası yok.

scolari12111
15.Eylül.2006, 22:13
ben terorist demedim dediğin diğer konuda da dikkatli okumadığım doğru günün yorgunluğundan olsa gerek.
mesele sevip sevmeme mevzusu değil bazı gerçekler var ve bunu arkadaşlarla paylaşıyorum hepsi bu.isteyen istediğini sver önceden de demiştim saygı duyuyourm.

Nedvedmania
15.Eylül.2006, 22:42
said-i kürdi gerçeği demişsin bunların gerçekle alakası yok...ortada bazı gerçekler varsa bu eleştirdiğin insanların kaynakları ve bu kitapların ana fikri gerçek tir..
said nursi kürt milliyetçisi değildir ben okuduğum kitaplarından biliorm.. onun tek milliyetçisi olduğu dava dinidir ve milletidir ...doğu anadoluya ilk üniversiteyi yaptırma teşebbüsünde bulunan o dur(savaş şartlarında gerçekleşememiştr)... rusya da milleti içn esir düşen o dur..dini içn(ki bu din hepimizin dini) hapse düşen odur...nur suresinin onun hakkında indirildiği gibi bi iddiası yoktur(bknz dediin yer baktım) Atatürk'e en ufak bi yorumu yoktur bunlar onun düşmanlarının uydurmacası dır..

fetullah gülen ' e gelince Asya da açtığı okullarla yabancı milletlere türkçeyi aşılamaya çalışan o dur..ülkemiz in adı nın bile duyulmadığı ülkelerde ülkemiz adına okul açan o dur..türkçe olimpiyatları düzenleyen o dur..terbiyesi ahlakı yavaş yavaş bozulmaya başlayan gençlerimizi ayakta tutmaya çalışan o dur.. vatanı ve davası içn göz yaşı döken o dur...ayrıca amerika da hastalığı iiçn bulunmaktadır

maalesef günümüzde vatanını milletini dinini savunmak bunlar içn ter dökmek göz yaşı dökmek irtica yobazlık oldu...
lütfen kesin olmayan bilgileri forum da gerçek miş gibi yayınlayıp bilgisiz üyelerin aklını karıştırmayalım...emin olduğumuz şeyleri yazalım...bu insanların yapıtlarını okuyup yorm yapabilirsiniz ama kulaktan dolma bilgiler sanrıım bu insanların hakkına girmek sayılır...bütün sözlerine aşırı şekilde katılıyorum ve diğer mesajlarınada şimdi ben burda konuşursam ban yerdim mesajları sırayla okuyodum ve işte bu mesaj benim yazıcaklarımın argosuz küfürsüz hali

seni tebrik ediyorum diğerleride zamanla yaptıkları hataları anlıyacaklar ama bunun için zaman daralıyo

mahoo
15.Eylül.2006, 23:00
bütün sözlerine aşırı şekilde katılıyorum ve diğer mesajlarınada şimdi ben burda konuşursam ban yerdim mesajları sırayla okuyodum ve işte bu mesaj benim yazıcaklarımın argosuz küfürsüz hali

seni tebrik ediyorum diğerleride zamanla yaptıkları hataları anlıyacaklar ama bunun için zaman daralıyo
al bndende kadar sn de sağol kardeş..ben hiç kimsenin olamayacağı kadar içlerindeyim onların.. ayrıca bişey daha söyleyeceğim karşı görüş şunu savunuyo: abiler bazı şeyleri sana veriyor sen onların iii şeyler verdiğini zannediyorsun fakat onlar amaçları doğrultusunda seni kullanıyor
bugün abiler bana güzel ahlak ve derslerime yardım ve dinimi güzelce öğretmekten başka bişi vermiyor bnden de ileride istiyecekleri şey de genç nesile karşı bayrağı devralıp bu güzel şeyleri onlara vermek; bn bunlara razıyım.. çocuklara derslerinde yardım etmenin onları pis ortadan sıyrıltıp güzel ahlaklı yetiştirmenin ve dinimizden uzaklaştığımız şu günlerde bi nebze olsun dinimize sahip çıkmanın hiç bir zararı yok bnce... nasıl bu günkü abiler zmnnda öğrenciyse onlarda abi oldu bu bi bayrak yarışı...ne kadar yollara taş atılsada bu yarış Allahında yardımıyla devam edicektir...

Nedvedmania
15.Eylül.2006, 23:14
al bndende kadar sn de sağol kardeş..ben hiç kimsenin olamayacağı kadar içlerindeyim onların.. ayrıca bişey daha söyleyeceğim karşı görüş şunu savunuyo: abiler bazı şeyleri sana veriyor sen onların iii şeyler verdiğini zannediyorsun fakat onlar amaçları doğrultusunda seni kullanıyor
bugün abiler bana güzel ahlak ve derslerime yardım ve dinimi güzelce öğretmekten başka bişi vermiyor bnden de ileride istiyecekleri şey de genç nesile karşı bayrağı devralıp bu güzel şeyleri onlara vermek; bn bunlara razıyım.. çocuklara derslerinde yardım etmenin onları pis ortadan sıyrıltıp güzel ahlaklı yetiştirmenin ve dinimizden uzaklaştığımız şu günlerde bi nebze olsun dinimize sahip çıkmanın hiç bir zararı yok bnce... nasıl bu günkü abiler zmnnda öğrenciyse onlarda abi oldu bu bi bayrak yarışı...ne kadar yollara taş atılsada bu yarış Allahında yardımıyla devam edicektir...
yüzde bin beşyüz katılıyorum altı çizili yerlerede yüzde bin sekizyüz kez katılıyorum

hürmet abi benden söylemesi yüzde yüz emin olmadığın saçma şeyleri yazma + boşuna çok büyük günaha giriyosun ben seni ve diğer bu konuda bilgisi olmayıp bu yazılara inananları düşünüyorum

bazı şeyler kanıtlanmaz şimdi ben sana peygamber efendimizin yaptığı mucizeleri kanıtla desem görüntü olarak felan kanıtlayamassın ama buna sen ben tüm müslümanlar inanıyo

neymiş herşey kanıt istemiyomuş

S-B-Z
15.Eylül.2006, 23:33
mahoo gerçekten tespitlerin çok güzel,katılmamak elde değil,ben kişisel olarak fethullah güleni sevmedim,sevmemde ama yaptığı pek çok işe saygı duyarım.bu ülkede gençleri zehirleyen birileri varsa bu kesinlikle nur cemaati değildir bunu biliyorum.
gençliği zehirleyen medyadır,televole kültürüdür,mafya özentisi oluşturan dizilerdir,okul önlerinde küçücük çocuklara esrar,eroin satanlardır,ufacık kızlarımızı fuhuşa ve kötü yollara bulaştıranlardır,bu liste uzar gider.
ve güzelim ülkemde bütün bunlar olurken PKK terörü hergün gencecik canları aramızdan alırken her ne hikmetse her daim irtica adı altında müslümanlar öncelikli hedeftir ve irtica ülkenin en büyük sorunudur.ne hikmetse sürekli bu irtica yaygarası yapılırda,hiçkimse bu diğer yazdığım olayları irdelemez,eleştirmez!
çünkü bu ülkede en kolay yapılan şey müslümanlara saldırmak,inandıkları değerlerle alay etmektir.en çok prim getiren konular bunlardır.

fmsmyrna
16.Eylül.2006, 00:08
ben bu tartışmanın tamamını okumadım medya,televole vs. tamam kötü etkiliyoda nur cemaatinin hiç bi kötü yanı yokmu merak ediyorum bilgilendirirseniz

yavuuzzzz
16.Eylül.2006, 00:10

burak abi sen ne diyosun ya fethullah gülen gibi bir din bilginine terörist demek çok ağır bir kavramdır ayrıca apo gibi bir vatan haini ile yan yana koymak çok ağır

mahoo
16.Eylül.2006, 00:16
ben bu tartışmanın tamamını okumadım medya,televole vs. tamam kötü etkiliyoda nur cemaatinin hiç bi kötü yanı yokmu merak ediyorum bilgilendirirseniz
kardeş bi zahmet oku neyin ne olduğunu anlarsın..

S-B-Z
16.Eylül.2006, 00:22
hiçbir kötü yanı yok demedim?
yanlış anladın heralde.elbette vardır ama uğraşılacak en son kurumlardan biridir bana göre.

mahoo
16.Eylül.2006, 00:26
hiçbir kötü yanı yok demedim?
yanlış anladın heralde.elbette vardır ama uğraşılacak en son kurumlardan biridir bana göre.
bncede zaten kötü yanı olmayan kurum yoktur...

Burak Duran
16.Eylül.2006, 00:48
yüzde bin beşyüz katılıyorum altı çizili yerlerede yüzde bin sekizyüz kez katılıyorum

hürmet abi benden söylemesi yüzde yüz emin olmadığın saçma şeyleri yazma + boşuna çok büyük günaha giriyosun ben seni ve diğer bu konuda bilgisi olmayıp bu yazılara inananları düşünüyorum

bazı şeyler kanıtlanmaz şimdi ben sana peygamber efendimizin yaptığı mucizeleri kanıtla desem görüntü olarak felan kanıtlayamassın ama buna sen ben tüm müslümanlar inanıyo

neymiş herşey kanıt istemiyomuş

1. niye günaha giriyorum f.gülen kim?
2. Peygamber efendimiz yaptıklarıyla Sadi nusri nin yaptıkları aynı mıdır? Peygamber efendimiz bir Paygamberdir Allah'ın elçisidir ondan kanıt aranmaz. ama sadi nusri Peygamber midir de yaptıklarında kanıt aramıyım????

Nedvedmania
16.Eylül.2006, 00:56
1. niye günaha giriyorum f.gülen kim?
2. Peygamber efendimiz yaptıklarıyla Sadi nusri nin yaptıkları aynı mıdır? Peygamber efendimiz bir Paygamberdir Allah'ın elçisidir ondan kanıt aranmaz. ama sadi nusri Peygamber midir de yaptıklarında kanıt aramıyım????
1- ben f.gülen konusunu değil said NURSİ konusunu diyorum
2- benim o anda peygaber efendimiz aklıma geldi onu örnek verdim yoksa biliyoruz heralde Peygamber efendimiz bir Paygamber olduğunu Allah'ın elçisi olduğunu

mahoo
16.Eylül.2006, 01:10
böyle olayların peygamberlikle alakası yokki çanakkale savaşında olanlar;said nursi ye olanlar..bunlar Allah'ın sevdiği kulu olp olmamakla ilgili ayrıce hızır aleyhisselam da peygamber değil...

TR.CaPTaiN
16.Eylül.2006, 01:19
bana kanıt göster diyenler emniyet tutanakları bu ne yani emniyet yaan kanıt mı bulmuş?evet dediğin gibi buna reğmen ceza yemedi işte bu da türk adaşleti!arkadaşın başbakan örneğine katılıyorum.herşey açık ve net bunu da reddetmeyin artık.poelmik olmasın ama dediklerini inkar etmeyin.
kurtuluş savaşı diyen arkadaş neyin kurtuluşu anlamadım?bu adam neden kurtaracak?abd den desen bizzat orada yaşıyor,ımf den desen kendi bir numaralı para babası vs... tabi istediği değişik bir rejimse ki öyle o zman dediğin doğru kendi çapında bir savaş.cumhuriyet atatürk karşıtı.ama ne o galip gelebildi ne ş.kazan ne de başbakan!yer yüzünün dedğil bütün evrenin gelmiş geçmiş en büyük lideri bize bir miras bırakmış. ve emin ol ki bu m,llet canını verir o nu vermez!!!
TÜRK KURTULUS SAVASI,Kurtulus Savasında para gecmiyormus,rejimlede ugrasmamıs Ülkeyi kurtarmaya bakmıs,bu millet canını verir onu vermez demissin.Bu ülkeye bir silah dogrultulsa emin ol o insanlar herkesten önce kurtarmak için ugrasır.

ßunun kanıta ihtiyacı yok buna inanan inanır inanmayanda inanmaz.

mahoo
16.Eylül.2006, 01:27
bakın neler buldum inanmayan varsa sabah gidip bu kitapları alıp baksın.bilgisi olmayan arkadaşlara da kim olduğu hakkında ışık tutacak sözler zaten.umarım akı karayı seçme de yardımı olur bunların:

Nurculuğun Laik Cumhuriyete ve Atatürk’e karşı bir hareket olduğunu görebilmek için Nur Risalelerine bakmak gerekmektedir. Barla Mektupları sayfa: 53. Atatürk’ü kastederek “Tek gözlü Deccal, ya iman et, ya bütün Dünyanın maskarası olacaksın.” denilmiştir. Bu husus Metin TOKER’in "Sağda ve Solda Vuruşanlar" isimli kitabın 96 ncı sayfasında yer almıştır.

"Sönmez" adlı risalede (Sayfa:21-22), Atatürk kastedilerek “Ayasofya Camiini puthaneye, meşihat makamını kızlar lisesine çeviren bu adamı sevmemenin bir suç olması imkanı var mı?” denilmiştir.

“Mektubat” adlı risalede (Sayfa:401) “Türkiye kuruluşu itibariyle dinden uzak kalmış ve dine karşıdır. Laiklik ile dinsizlik arasında hiçbir fark yoktur. Hıristiyanlık dünyevi esaslara sahip olmadığı için, din ile dünya esaslarını birbirinden ayırır. Reform hıristiyanlıkta mümkündür. Türk inkılapları dahi hıristiyan reformlarının taklidinden ibarettir. Zira İslamiyet hiçbir reforma ihtiyaç göstermeyecek kadar mükemmeldir” denilmiştir.

"Tiryak" risalesinde (Sayfa: 65), “Türkiye’nin siyasi rejimi Nur saadetini söndürmeye çalışmaktadır. Kemalistler seviyesiz, anarşist kimselerdir” denilmiştir.

Mucize-i Kur’aniye" isimli risalede (Sayfa:191-192), "Müslümanlara Kur’an dışında bir Anayasa lazım değildir, 1347 yılında felsefenin tahakkümü ile bu dindar millete ehemmiyetli tahayyüşler düçar kılınmıştır ve Anayasa’da devlet dininin İslam olduğu yolundaki hüküm kaldırılmıştır. Bu durumda gerçek kanuni esasi tatbik edilmediği gibi, Kur’an da belirtilen Şer'i inkılapta tahakkuk ettirilememiştir. Halbuki Kur’an, Cumhuriyet Anayasası gibi birkaç kişinin iradesi değil, ilahi bir iradenin sonucudur.” denilmektedir.

işte böyle arkadaşlar .bakın bakalım kim haklıymış?ben yine de yorum yapmıyorum herkes kendi bilir.

kardeş iyi güzel hoş sallamışsında..keşke şunlarıda araştırsaydın...said nursiyi hapse alıyolar bu bahsettiğin kitapları yüzünden günlerce üst düzey insanlar inceliyor bu kitapları sırf bir leke bulabilmek içn fakat sonuç:said nursi serbest bırakılıyor sence bu dediklerin olsa serbest bırakırlarmı ayrıca boş vaktimde dediğin yerleri inceliyecem...sora daha ayrıntılı yorm yaparım..

Nedvedmania
16.Eylül.2006, 01:29
ßunun kanıta ihtiyacı yok buna inanan inanır inanmayanda inanmaz.
bende bunu söylemeye çalışıyorum ama verdiğim örnek yanlış oldu galiba:rolleyes:

mahoo
16.Eylül.2006, 01:32
;)
bende bunu söylemeye çalışıyorum ama verdiğim örnek yanlış oldu galiba:rolleyes:
alında verdiğin örnek doğru fakat yanlış anlaşılabilir bnce doğru fakat yanlış anlaşılabilir cümleler kurmamalıyz çnkü pusuda bekleyenler var....

Nedvedmania
16.Eylül.2006, 01:34

işte böyle arkadaşlar .bakın bakalım kim haklıymış?ben yine de yorum yapmıyorum herkes kendi bilir.şuanda elimde mektubat var ama söylediğin yazıyı kaç defa üst üste okumama rağmen bulamadım neden acaba Allah Allah!

ayrıca yine mahoo ya katılıyorum

TR.CaPTaiN
16.Eylül.2006, 01:45
Günlerce yemek verilmeyen,23 kere zehirlenmeye calısılan,soguklarda bekletilen bir insan hala cevresini düsünerek onlara güzel ahlak vermeye calısmıstır hapishanede bile insanların kalbini imanla doldurmaya calısan bir insan simdi ne iftiralara maruz kalıyor..

scolari12111
16.Eylül.2006, 01:46
emniyeti bile yalanlayacak kadar taraflı yourm yapıyorsunuz.ve gafletiniz şu ki ç. savaşı nda olan mucizeleler diyorsunuz.evet bir mucize vardır ama insan mucizesidir et kan kafa kol bacak mucizesidir.ama siz o nu bile dine bağlıyorsunuz ki böylece atatürk kahramanlık konusunda aşağı çekilmiş oluyor.yok hortum yabancı askerleri almış yok ölmüş tekrar savaşmış.bu sizin değil ama bu tezi savunanların bir kandırmacasıdır.nedeni de atatürk ve ordu üstündeki güzel ağırlığı bir tarafa çekmek ve o tarafta da siyasi rant sağlamaktır. karl marx demiş ki "din afyondur" işte bu yüzden demiş.bu arada ataist filan değilim.

Burak Duran
16.Eylül.2006, 01:49
Konu kapatılmıştır... bu konuyla ilgili gerekli karar verilecektir