PDA

View Full Version : PNG Formatında resim koymayın!

Universal
12.Eylül.2006, 00:15
Aslında ben bunu yönetimden değil bütün kullanıcılardan istiyorum genelde ss koyulduğu zaman format olarak resimleri lütfen jpeg veya jpg olarak kaydedin böylece boyutu azalıyor diğer formatlı bütün resimlerin özellikle interneti yavaş olan kişilerin resimlerinin açılması çok uzun sürüyor mesala şimdi png ile resim açmaya kalktım 3 dk aldı. Buna dikkat ederseniz sevinirim çünkü gerçekten çok fazla vakit kayboluyor.

Anlayışınız için sağ olun.

Batuhan Önder

S-B-Z
12.Eylül.2006, 01:38
evet güzel ve yerinde bir uyarı.ben buna özellikle dikkat ediyorum her zaman.

senderson
12.Eylül.2006, 21:54
zaten png yi niye kullanırlar anlamam(cidden)

leave_992
12.Eylül.2006, 21:56
evet batuhan haklısın....

Krusty
12.Eylül.2006, 21:56
zaten png yi niye kullanırlar anlamam(cidden)
E Photoshop'ta oynanmış resimler png olarak kaydoluyor.. :rolleyes: Gerçi jpg olarakta kaydediliyor ama bilemiyorum. :D

barahir
12.Eylül.2006, 22:01
yaw ben dediğinizi denedim. şöle bi sonuç çıktı ortaya.

bir resmi jpg olarak kaydettim. boyutuna baktım 25 kb.

aynı resmi png olarak kaydettim 22 kb.

Batuhanın dedikleriyle çelişmiyormu

Krusty
12.Eylül.2006, 22:02
Boyutla alakası yok ya.. :S gif olarak kaydedince de baya bir azalıyor boyut.. ;)

AlicanKidd
12.Eylül.2006, 22:03
Senderson, Mesela Paintte Kaydedilmek istenen İlk Format Bit .bmp Formatıdır.
Gerçekten boyutlar büyük oluyor. Gif Veya Jpeg En az Boyutta Ortaya Çıkıyor.

barahir
12.Eylül.2006, 22:04
gerçi beni ilgilendirmez ben png resim koyarım ama koydukarım forma olduğu için öyle olmak zorunda jpg forma olmuyo çünki. Ama az önce baktm hakaten çok zor açılıyo bi topicde

Universal
12.Eylül.2006, 22:13
Mesala geçen gün png kaydettim 2.3 mb ama jpeg olarak aynı resim 250 kb oldu. :)

mgungor
12.Eylül.2006, 22:27
kaliteli olsun istiyenler format olarak png yi seçiyolar... bazıları da bilmeyerekten...

batuhan ın dediği gibi arada yüksek bir miktarda fark olur.bir de limitli kullancıların kotasını dolmasını da sağlayabilir.bir tek resim değil heralde ama forumdaki bütün ekran görüntüleri vs. png olursa , her png bouyutunu ortalama 2,5 mb kabul edersek 100 görüntülemede 250 mb eder ve bence bu büyük bir rakam...

tonifan30s
12.Eylül.2006, 22:28
haklısın kardeş ii olmuyo

Krusty
12.Eylül.2006, 23:01
kaliteli olsun istiyenler format olarak png yi seçiyolar... bazıları da bilmeyerekten...

batuhan ın dediği gibi arada yüksek bir miktarda fark olur.bir de limitli kullancıların kotasını dolmasını da sağlayabilir.bir tek resim değil heralde ama forumdaki bütün ekran görüntüleri vs. png olursa , her png bouyutunu ortalama 2,5 mb kabul edersek 100 görüntülemede 250 mb eder ve bence bu büyük bir rakam...
Limitli ile ne alakası var? Sonuçta o resmi kaydetmiyoruz, bişey yapmıyoruz.. :S

Kuvvetmira
12.Eylül.2006, 23:04
Limitli ile ne alakası var? Sonuçta o resmi kaydetmiyoruz, bişey yapmıyoruz.. :S
Tam bilmiorm ama Bandwitch le alakalı olabilir ;)

Sileman
12.Eylül.2006, 23:33

internette gezinirken, girdigin bütün sayfalar en ince ayrintisina kadar sanal trafik olarak sayiliyor... bu da limitten kesiliyor...
yani interneti sinirli olan birisi (mesela aylik 1 GB trafik hakki olan) günde ortalama 1-2 saat interneti acik tutarsa, bu 1 GB ona 1 ay yetmeyebilir...
bu derdi az cekmedim :mad:
deneyim konusuyo :cool:

vita es morte
13.Eylül.2006, 01:04
internette gezinirken, girdigin bütün sayfalar en ince ayrintisina kadar sanal trafik olarak sayiliyor... bu da limitten kesiliyor...
yani interneti sinirli olan birisi (mesela aylik 1 GB trafik hakki olan) günde ortalama 1-2 saat interneti acik tutarsa, bu 1 GB ona 1 ay yetmeyebilir...
+1 kesinlikle katılıyorum

Krusty
14.Eylül.2006, 22:02
Valla benim ne 1-2 saati; 15 saat açık ama böyle bir olaydan hiç başım yanmadı. :rolleyes:

Lynx lynx
14.Eylül.2006, 22:34
benim her ay başım yanıo :(

nekop
15.Eylül.2006, 17:19
valla siteye koydgum tüm resimler jpg o yüzden sorun yok :)

Cyzio
15.Eylül.2006, 17:21
bende hep jpg koyarım bundan sonra