PDA

View Full Version : ABD; Dünya Ticaret Merkezi'ni Planlı Olarak Kendi Mi Yıktı?

vita es morte
16.Eylül.2006, 10:10
11 Eylül'de kimsenin aklına gelmeyen (gelmediğini sandığımız) bir şey aslnda akıllara gelmiş hatta inceleme yapılmış. Ve o kadar akla mantığa uygun savlar var ki SkyTürk tarafından dün gece yarısından sonra yayınlandı ve denk geldim, izledim.

Sonra biraz uğraştım didindim ve bunu sizlerle paylaşmak için biraz arama yaptım..

Videoda 11 Eylül'ün Kontrollü bir şekilde yıkıldığı savı öne atılıyor, mesela aynı kontrollü yıkımlarda olduğu gibi dünya ticaret merkezinde de yıkılmadan yaklaşık 10 sn önce küçük patlamalar duyuluyor ve görülüyor, ya da şöyle bir örnek verebiliriz bu kadar yüksek bir yapının bu kadar düzgün bir şekilde çökmesi nasıl mümkündür..Video bunların yanında o uçakları kaçıran korsanları da irdeliyor, o uçakların aslında "o" uçakları olup olmadığınıda!

1 buçuk saat uzunlukta aslında video değil belgesel olan "Loose Change - 2nd Edition" ile sizleri baş başa bırakayım..

(Türkçe Altyazılıdır..)

Loose Change 2nd Edition

Bu belgesel Aralık 2005'te yapıldı. 11 Eylül olaylarına verilen resmi açıklamaların doğru olamayacağını anlatıyor ve daha çok cevaplanmamış soruları soruyor.

İkiz kulelerin patlayıcılarla çökertildiğini görüyor ve duyabiliyorsunuz. Pentagon ve Shanksville'deki çakılmalar araştırılıyor. Saldırılardan önbilgili yapılan ticari yatırımlardan haberdar olacaksınız. O gün New Yorkta ikiz kulelerden başka bir binanın daha kendi üzerine çöküşünü göreceksiniz. Bu binanın, WTC 7, çöküşünede hala bir açıklık getirilmedi. Bin Laden'ın kasetlerinin sahte olduğunu göreceksiniz.

Bu belgeseli kopyalayıp başkalarıyla paylaşmanız rica olunur. Lütfen çevrenizi bilgilendirin!!!
http://video.google.com/videoplay?docid=1801080583461721459&q=%22loose+change%22+turkish

Bu da belgesel'in kendi sitesi; http://www.loosechange911.com

LÜTFEN TAMAMINI İZLEYİN!!

Burak Duran
16.Eylül.2006, 13:29
bunun ingilizce versiyonunu izlemiştim. kesinlikle izleyin

ozzy_casanova
16.Eylül.2006, 16:48
ben amerikanın yaptığı herşeyin altında bir iş olduğunu düşünüyodum ve bunun doğru olma ihtimali çok yüksek
arkadaşlar lütfen şu haberi sonuna kadar okuyn http://www.pirsultan.net/haber_detay.asp?ID=510

vita es morte
16.Eylül.2006, 16:51
11 Eylül'de kimsenin aklına gelmeyen (gelmediğini sandığımız) bir şey aslnda akıllara gelmiş hatta inceleme yapılmış. Ve o kadar akla mantığa uygun savlar var ki SkyTürk tarafından dün gece yarısından sonra yayınlandı ve denk geldim, izledim.

Sonra biraz uğraştım didindim ve bunu sizlerle paylaşmak için biraz arama yaptım..

Videoda 11 Eylül'ün Kontrollü bir şekilde yıkıldığı savı öne atılıyor, mesela aynı kontrollü yıkımlarda olduğu gibi dünya ticaret merkezinde de yıkılmadan yaklaşık 10 sn önce küçük patlamalar duyuluyor ve görülüyor, ya da şöyle bir örnek verebiliriz bu kadar yüksek bir yapının bu kadar düzgün bir şekilde çökmesi nasıl mümkündür..Video bunların yanında o uçakları kaçıran korsanları da irdeliyor, o uçakların aslında "o" uçakları olup olmadığınıda!

1 buçuk saat uzunlukta aslında video değil belgesel olan "Loose Change - 2nd Edition" ile sizleri baş başa bırakayım..

(Türkçe Altyazılıdır..)

http://video.google.com/videoplay?docid=1801080583461721459&q=%22loose+change%22+turkish

Bu da belgesel'in kendi sitesi; http://www.loosechange911.com

LÜTFEN TAMAMINI İZLEYİN!!
ABD'de üç genç, 6 bin dolar maliyetle çektikleri "11 Eylül belgeseli" ile kafalardaki terör algısını bütünüyle değiştirdi. İkiz Kuleler'e ve Pentagon'a çarpan uçaklarla düşündürücü komplo teorilerini sıralayan 'Loose Change' belgeseli, internette Google tarafından servise kondu. Kaynak : SESONLiNE

ABD'de üç genç, 6 bin dolar maliyetle çektikleri "11 Eylül belgeseli" ile kafalardaki terör algısını bütünüyle değiştirdi.

[Sesonline] ABD'de üç genç, 6 bin dolar maliyetle çektikleri "11 Eylül belgeseli" ile kafalardaki terör algısını bütünüyle değiştirdi. İkiz Kuleler'e ve Pentagon'a çarpan uçaklarla düşündürücü komplo teorilerini sıralayan 'Loose Change' belgeseli, internette Google tarafından servise kondu. [ Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak filmi izleyebilirsiniz..]

Dylan Avery'nin yönettiği 'Loose Change' adlı belgesel 11 Eylül saldırılarının arkasında yatan gerçeklere alternatif açıklamalar getiriyor.
Öyle ki, belgeselde tümüyle yayımlanmış haber ve görüntülerden yararlanılmış. Avery'nin bu işe ilk kalkıştığında amacı, bir belgesel çekmekten çok 11 Eylül 2001'de gerçekleştirilen terör saldırılarına ilişkin olası bir komplo teorisi ortaya koymaktı. Ancak araştırmaları sırasında güvenilir haber kaynaklarından edindiği bilgiler, kendi teorisine tamamen inanmasını sağladı.
Daha sonra çocukluk arkadaşı Korey Rowe ve araştırmacı Jason Bermas'la birlikte çalışmaya karar verdi. 2005 yılı nisan ayında 2 bin dolar bütçeyle Loose Change'in ilk sürümü ortaya çıktı. 2006'da ise 6 bin dolar bütçeyle çekilmiş, daha geliştirilmiş 2'nci versiyonu servise kondu. loosechange911.com adresinden indirilebilen video, 11 Eylül olaylarının arkasında Usame bin Ladin ve örgütü El Kaide'nin değil, ABD'nin olduğunu ispatlamaya çalışıyor. Avery belgeseli çekerken o kadar sağlam delillerden yararlanıyor ki, Beyaz Saray ortaya konan iddiaları yalanlayamıyor.

Loose Change, 11 Eylül olaylarını 6 bölümde inceliyor:

1. ZAMANLAMA

CIA, 11 Eylül saldırılarından kısa süre önce 1962 Küba
krizi günlerine denk gelen bazı belgeleri basına
sızdırdı. Bu belgelerde Küba'nın işgalini meşru kılmak
için gerçekleştirilen Northwoods operasyonunun
arkasında yatan gerçekler yer alıyordu.

2. PENTAGON

Amerikan Havayolları'na ait Flight 77 uçağının
Pentagon'a çarpma olasılığı bulunmuyor. Binadaki
hasar, ancak Cruise füzesi veya daha küçük bir askeri
uçak tarafından oluşturulmuş olabilir.

3. KULELER ÇÖKERTİLDİ

Kulelerin yıkılma sebebi, uçak çarpması değil. Görgü
tanıkları, çarpmadan hemen önce binanın alt katlarında
duman ve ışık gibi patlama belirtileri gördü. Çökme
sırasında patlamalar gözlenebiliyor

4. FLIGHT 93

Beyaz Saray'a giderken kahraman yolcuların isyan
etmesiyle Pensilvanya'da bir araziye düşürüldüğü
söylenen uçak, aslında güvenli bir şekilde başka bir
yere indirildi ve yolcular sağ salim tahliye edildi.
Çünkü uçağın düştüğü söylenen yerde hiçbir enkaz veya
ağır hasar bulunmuyor. Ayrıca, kayıtlarda, 11 Eylül
tarihinde böyle bir uçuşa rastlanmadı..

5. TUHAFLIKLAR

Kaza esnasında uçaktan yapıldığı iddia edilen telefon
görüşmeleri mümkün olamaz. Çünkü, bunu mümkün kılan
sistem Amerikan Havayolları uçaklarına 11 Eylül'den
çok sonra kuruldu. Ayrıca hükümetin açıkladığı listede
bulunan hava korsanlarından bazılarının saldırılardan
sonra hayatta oldukları ortaya çıktı.

6. KİMİN İŞİNE GELDİ?

Büyük meblağlardaki sigorta poliçelerinden
faydalanabilecek kişiler, kulelerin yıkılacağından
önceden haberdardı. 11 Eylül'den önce, milyarlarca
dolarlık altın Dünya Ticaret Merkezi'nden çıkarıldı.

MÜTHİŞ SORULAR

» 1999'da Kuzey Amerika Hava Savunma Komuta Merkezi (NORAD), bir uçağın kaçırılıp İkiz Kuleler ve
Pentagon'a çarpmasıyla ilgili tatbikatlara başladı.

» 24 Ekim 2000: Pentagon, ilk egzersizleri MASCAL adıyla yürürlüğe koydu. Boeing 757'nin Pentagon'a
çarpması simülasyonu bunlardan biriydi.

» Nisan 2001: Usame bin Ladin, Dubai'deki Amerikan Hastanesi'nde CIA'nın bölge şefi tarafından ziyaret edildi.

» 24 Temmuz 2001: Dünya Ticaret Merkezi'nin sahibi Larry A. Silverstein, olaydan 6 hafta önce kuleleri 99 yıllığına kiraladı. 3.5 milyon dolarlık sigorta poliçesi terörizmi de kapsıyordu.

» 6 Eylül 2001: Bomba koklayıcı köpekler kulelerden çekildi. Güvenlik görevlilerinin vardiyaları 2 hafta boyunca 12 saatin sonunda bitiyordu.

» 10 Eylül 2001: Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleeza Rice, San Francisco Belediye Başkanı Willie Brown'u arayarak ertesi sabah uçmamasını söyledi.

» 11 Eylül 2001: Washington, Andrews Hava Üssü'nden üç F-16'yı, Pentagon'dan 15 mil uzaktaki Kuzey
Carolina'daki eğitim görevine gönderdi. ABD'yi korumak
için 14 uçak kaldı. (AKŞAM gazetesi)arkadaşlar ozzy_casanova arkadaşımızın gönderdiği kaynağıda ekledim kolaylık olsun diye..

ozzy_casanova
16.Eylül.2006, 17:34
hm doğru pardon bnm aklma gelmedi ya

bluepaw
16.Eylül.2006, 17:57
Ben de katılıyorum ABD'nin kendi kendine saldırdığından. Nedenleri de çok basitti terör kılıfı adı altında ortodoğuya inmek.

Kuvvetmira
16.Eylül.2006, 18:09
izliorm harika bilgiler verio saolasın;;)

Kara_Kartal1903
22.Eylül.2006, 20:34
Amerika kesinlikle kendisi yaptı 11 Eylül saldirılarını.

scolari12111
22.Eylül.2006, 21:05
abd den nefret ederim her emperyalist güçten olduğu gibi ama bu dediğinizin olma ihtimali %0 birilerini aklamak için çıkarılmış dedikodular.