PDA

View Full Version : Biz Hepten Zıvanadan Çıkmışız

Kara_Kartal1903
17.Eylül.2006, 21:37
Slm arkadaşlar biz ülke olarak hepten zıvanadan çıkmışız bu belli oldu kendi dilimizi benliğimizi yitiğrir olmuşuz Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk'e internet sayfası açmışız site İngilizce ya bu bizim atamız değil mi niye İngilizce?Evet İngilizce'de olmalı ama site Türkçe olmalı kenarına koyarsın İngilizce butonunu basarsın çevrilir.İnanmıyorsanız kendiniz siteye girin;
www.ataturk.com

Kendimden Utanıyorum Yüce Lider Atatürk'ün Sitesinin İngilizce Oluşunu Yeni Farkettiğim için...

fanatikadnan
17.Eylül.2006, 23:18
Ya Türklere Atatürk'ü tanıtmak için açılmamıştır ki bu site..Yabancıları hedefleyen bi site olduğu için ingilizce'dir bence..Bende senin bu cahilliğinden utandım.. :(

dick
18.Eylül.2006, 00:20
İngilizce olmasın demiyorum ama açılış sayfası olur sitedeki mevcut diller seçilir.

www.ataturk.com.tr diye de bir site yok baktım şu anda bir numara site adı budur en doğrudan olanı ve bence de Türkçe olmaması ayıptır.Bizim okulda hazırlıkların olduğu bölümde İstiklal Marşı'nın ingilizcesi var.Kaldırılmasını talep ettik kabul edilmedi.Nedir bu özentilik İngilizce yazınca ne oluyor.

Yabancı dile karşı değilim ama öyle bir hale geldik ki insanlar Türkçe konuşmaya utanır olmuş.Msn'de bakıyorsun herkesin iletisinde ingilizce sözler var.Ben bu konuda çok hassasımdır özel durumlar hariç hep Türkçe kullanmaya çalışırım.

Yabancı dil bölümündeyim -evet o yönde bir yeteneğim var- o yüzden tüm arkadaşlar bana Türkçe cümleler veriyor ingilizceye çevir diyor bir bakıyorum ya ileti ya da kullanıcı adı oluyor.

"O zaman neden senin takma adın sitede ingilizce" diyenlere resimlerle biz bölümündeki konuma bakmalarını öneririm.Hikayesi vardır orda.

Nedvedmania
18.Eylül.2006, 00:42
Ya Türklere Atatürk'ü tanıtmak için açılmamıştır ki bu site..Yabancıları hedefleyen bi site olduğu için ingilizce'dir bence..Bende senin bu cahilliğinden utandım.. :(
ewet katılıyorum ama şu olsa daha güzel olurdu :
"Türkçe olmalı kenarına koyarsın İngilizce butonunu basarsın çevrilir"

Kuvvetmira
18.Eylül.2006, 00:47
ewet katılıyorum ama şu olsa daha güzel olurdu :
"Türkçe olmalı kenarına koyarsın İngilizce butonunu basarsın çevrilir"
evet en uygunu bu bence..

mgungor
18.Eylül.2006, 00:53
Slm arkadaşlar biz ülke olarak hepten zıvanadan çıkmışız bu belli oldu kendi dilimizi benliğimizi yitiğrir olmuşuz Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk'e internet sayfası açmışız site İngilizce ya bu bizim atamız değil mi niye İngilizce?Evet İngilizce'de olmalı ama site Türkçe olmalı kenarına koyarsın İngilizce butonunu basarsın çevrilir.İnanmıyorsanız kendiniz siteye girin;
www.ataturk.com

Kendimden Utanıyorum Yüce Lider Atatürk'ün Sitesinin İngilizce Oluşunu Yeni Farkettiğim için...

sende çok sorunluymuşsun be kardeş.ne güzel yabancı dilde işte.yabancılarda Atatürk ün neler yaptığını kendi dillerinde okusun...

biz bilmiyormuyuz Atatürk ün kim olduğunu?

Kara_Kartal1903
18.Eylül.2006, 18:49
Galiba sen bilmiyorsun Atatürk'ün kim olduğunu Atatürk biz Atamız İngilizler'in değil niye İngilizce olsun ki site?

mgungor
18.Eylül.2006, 19:30
Galiba sen bilmiyorsun Atatürk'ün kim olduğunu Atatürk biz Atamız İngilizler'in değil niye İngilizce olsun ki site?

Bunu söylediğine göre heralde okumamışsın mesajımı...

dick
18.Eylül.2006, 19:33
İngilizce olmasına karşı değilim o da olsun ama dediğim gibi Türkçesi olur sonra ingilizcesi.Benim şikayetim o noktada gönül ister tüm dillerde olsun tüm dünya tanısın Ulu Atamızı.

cengizvarts
18.Eylül.2006, 19:37
bakın arkadaşlar sorununuza çare benden olsun mesajlarımda hep araştırmayı desteklemişimdir ama günümüz hazır-çabukluluğa alıştığı için malesef katlanmak zorunda mıyız bilmiyorum işte buradan (http://www.ataturkiye.com) Atatürk'ün İngilizce değil Türkçe sitesine giriş yapabilirsiniz

Eray Dengiz
18.Eylül.2006, 19:58
İki türlü site vardır. ".com" alan adı ve ".com.tr" alan adı. ".com" alandı yabancıların kullandığı bir alan adıdır. ".com.tr" ise Türklerin kullandığı yabancı bir alan adıdır.

Siteye girip bakınca yabancıların Atamızın ne kadar değerli bir insan olduklarını anlamaları için açılmıştır. Bu gayet doğaldır. Türkçe olacak diye bir kaide yok. Eğer Türkçe olmasını istiyorsanız www.ataturk.com.tr alan adı alınabilir. Dediğim gibi ".com" ve ".com.tr" ülkelere ait oldukları için öyledir.

http://www.ataturk.com/content/view/10/25/

Why is the site in English?

Globalization. I choose the English language due to wide use over the Internet. Therefor we can cater a larger audience. Also the site was originally intended for English speaking friends.

Türkçe çevirisi,
Globalleşme. İngilizceyi seçtim çünkü internette daha çok kullanılıyor. Böylece daha çok ziyaretçi çekebiliriz. Ayrıca site zaten ingilizce konuşan için yaratılmıştır.

Umarım anlamışınızdır.. Kendinizden utanmanıza gerek yok. Atamız için binlerce Türkçe web varken niye ingilizce web olmasın?

LeHeb
19.Eylül.2006, 15:20
ya yanlış anlamayında sonuçta site kiminse istediği dilde yapar siz ne karışıyonuz ki

scolari12111
19.Eylül.2006, 18:18
dünya nın en büyük lideri olduğu için evrensel bir konu dolayısıyla başka dillerde adına site bulunması çok normal.ayrıca türkçe leri de mevcut.

LaKe
19.Eylül.2006, 19:41
İki türlü site vardır. ".com" alan adı ve ".com.tr" alan adı. ".com" alandı yabancıların kullandığı bir alan adıdır. ".com.tr" ise Türklerin kullandığı yabancı bir alan adıdır.

Siteye girip bakınca yabancıların Atamızın ne kadar değerli bir insan olduklarını anlamaları için açılmıştır. Bu gayet doğaldır. Türkçe olacak diye bir kaide yok. Eğer Türkçe olmasını istiyorsanız www.ataturk.com.tr alan adı alınabilir. Dediğim gibi ".com" ve ".com.tr" ülkelere ait oldukları için öyledir.

Globalization. I choose the English language due to wide use over the Internet. Therefor we can cater a larger audience. Also the site was originally intended for English speaking friends.

Türkçe çevirisi,
Globalleşme. İngilizceyi seçtim çünkü internette daha çok kullanılıyor. Böylece daha çok ziyaretçi çekebiliriz. Ayrıca site zaten ingilizce konuşan için yaratılmıştır.

Umarım anlamışınızdır.. Kendinizden utanmanıza gerek yok. Atamız için binlerce Türkçe web varken niye ingilizce web olmasın?

Eray abi olayı açıklığa kavuşturmuş. ;)

REsist JuvE11
20.Eylül.2006, 00:08
ya yanlış anlamayında sonuçta site kiminse istediği dilde yapar siz ne karışıyonuz ki
kimse kimseye karışmazsa ilerde karışılacak bişey bile olmaz

mgungor
20.Eylül.2006, 00:51
kimse kimseye karışmazsa ilerde karışılacak bişey bile olmaz

Çok saçma bir söz...

Adam parasını bastırıp domaini almış size ne...

Ve bence İngilizce olması da iyi birşey..

scolari12111
20.Eylül.2006, 18:27
bir de şöyle düşünün hitler gibi bir katilin bile adına yapılıyorsa kitapları ülkemizde bile satılıyorsa bırakın da atatürk ü de başkaları tanısın tanısın ki lider nasıl olurmuş görsün!

Kara_Kartal1903
20.Eylül.2006, 18:29
Ne demek sizene adam parasını bastırıp almışsa kendi liderini tanıtsın.Senin umrunda değil galiba milli değerler.Emin ol Atatürk'te bunun böyle olmasını istemezdi çünkü zaten o Türkçe'yi diğer dillerin etkisinden kurtarmaya çalışıyordu bizse hala özentiliğe devam ediyoruz.:(Scolari arkadaşım biz sitede İngilizce bulunmasın demiyoruz açılış sayfası Türkçe olsun İngilizce butonuda bulunsun kenarıda.

ibrahimovic R
20.Eylül.2006, 18:30
ermoon abi olayı çözdü bence uzatmaya gerek kalmaadı..

scolari12111
20.Eylül.2006, 18:42
ya arkadaşlar bu bütünüyle yabancılar için yapılmış bir site zaten türkçe leri mevcut bunu yapan da ata sını seven biri bu da kimsenin tekelinde değil.

Eray Dengiz
20.Eylül.2006, 18:55
Bu siteyi yapanı sonuna kadar destekliyorum.. Niye Türkçe olsun dediğinizi anlamıyorum? www.google.com adresine yazın Atatürk diye size yüzlerce Türkçe web sayfası sunacaktır.. İngilizce oldu diye abarttınız iyice.. Konu çok saçma bence!!

scolari12111
20.Eylül.2006, 19:00
Bu siteyi yapanı sonuna kadar destekliyorum.. Niye Türkçe olsun dediğinizi anlamıyorum? www.google.com adresine yazın Atatürk diye size yüzlerce Türkçe web sayfası sunacaktır.. İngilizce oldu diye abarttınız iyice.. Konu çok saçma bence!!

katılıyorum saçma sapan hem de duyarlılık gösterisi ama çok yersiz.

mgungor
20.Eylül.2006, 21:17
Ne demek sizene adam parasını bastırıp almışsa kendi liderini tanıtsın.Senin umrunda değil galiba milli değerler.Emin ol Atatürk'te bunun böyle olmasını istemezdi çünkü zaten o Türkçe'yi diğer dillerin etkisinden kurtarmaya çalışıyordu bizse hala özentiliğe devam ediyoruz.:(Scolari arkadaşım biz sitede İngilizce bulunmasın demiyoruz açılış sayfası Türkçe olsun İngilizce butonuda bulunsun kenarıda.

Sorsan Atatürk'ün kim olduğunu bilmezler ama gömleklerinde Atatürk rozeti vardır....

Bunlar boş işler ...

ahh şu şov varya..

Kara_Kartal1903
23.Eylül.2006, 23:25
Ya bak durduk yere kavga çıkartma katılmıyorsan tamam katılmıyorum de uzatma ne demek bu şov varya sorsan Atatürk'ün kim olduğunu bilmezler falan ben sana diyor muyum saçma sapan sözler.

rhan_17
24.Eylül.2006, 02:58

Türkçe çevirisi,

bu güzel açıklama için teşekkürler...