PDA

View Full Version : [Serkan Gedik] - Beykoz 1908 A.Ş.

karizma
15.Haziran.2005, 14:00
Ben geçen yıl bizzat izledim çok etkili süratli,rakip savunmayı çok yıpratıyor,kafayla bi gol attı görülmeye değerdi geleceği olan bir oyuncu bence...

di canio
15.Haziran.2005, 17:56
Aynı takımdan orta saha oyuncusu Sercan Ermiş var (FM'de var). Onu da izleyebildin mi? O nasıl? Oyunda benim çok hoşuma gidiyor. Alabildiğim her takıma almaya çalışıyorum.

apaydin2148
15.Haziran.2005, 19:49
oyunda da çok iyi yapılmış

THEO
22.Haziran.2005, 18:52
ya serkanı bende antremanda izledim atremanlarda çalışkan!bence 1.lig takımları bu adamı düşünmeli!özellikle trabzon şimdiden peşine düşmeli!

deatheagle
05.Temmuz.2005, 17:41
bencede trabzona gitmeli diğer üç büyüklere giderse bu oyuncu harcanır ezilir adamlar yaşlı yıldız aramaktan yanlarındaki genç yıldızları göremiyorlar

(f)

RoCCo_42
27.Ekim.2005, 17:37
Konyaya gelsin abilerim olmazmi ben onu davulla zurnayla karsılarım Böyelelikle Zafer Biryolun boslugunu doldurmus oluruz. :mrgreen: :mrgreen:

hacker666
03.Kasım.2005, 14:59
o adamı süper birşey

yeniay
03.Kasım.2005, 20:53
Konyaya gelsin abilerim olmazmi ben onu davulla zurnayla karsılarım Böyelelikle Zafer Biryolun boslugunu doldurmus oluruz. :mrgreen: :mrgreen:

Olmaz kardeşim iyi adamsa gelsin bize ya şaka bir yana eger iyi bir futbolcuysa (ben izlemedim) anadolu takımına gitse daha iyi olur sonucta istanbul takımlarında harcanabilir.Bide keşke NBA'deki gibi bir kural olsa şimdi soracaksınız kural ne diye şöyle açıklıyım;
Bildiğiniz gibi her yıl NBA seçmeleri yapılır ve iyi olan basketbolcular secilir.Ama secilen oyuncular her takıma gidemez yani eniyiden en kotuye sıtalandıktan sonra en kotu takımlar cagrılır ve NBA kuralına gore secin denir eeee dogal olrakta kotu takım en iyisini alır şimdi ne alaka diyeceksiniz belkide nesi iyi diyeceksiniz su bakımdan yetenekli genc oyuncular eger kaliteli bir takıma giderse fazla sans bulamz ve yeteneğini kaybeder diye Yani genc yetenekler kollanır ve tecrube kazanmaları saglanır

Örnek;Galatasaray Dardanel'den ümit milli takımın değşmez kalecisi ve bence cok iyi bir kaleci olan Fevzi'yi aldı sonucta ne oldu oynamıyor belkide belli bir zaman sonra yeteneğini kaybedek daha ornek cok ve maalesef kayıpta cok
Ama NBA'deki gibi bir kural olsa dur kardeşim senin kadron iyi ve baya geniş bu adam senin takımında oynayamaz bunu daha dusuk seviyeli bir 1.Lig takımı alabilir dese ve o adam o takımda devamlı oynayarak tecrubesi arttırsa daha iyi olmazmı
Sonucta cok sayıda genc yetenek buyuk takımlara gitti diye harcancı eger boyle bir kural olsa daha iyi olur ve sonucta turk futbolu kazanır

perpetua
03.Kasım.2005, 21:54
Sonucta cok sayıda genc yetenek buyuk takımlara gitti diye harcancı eger boyle bir kural olsa daha iyi olur ve sonucta turk futbolu kazanır

Bu tip kurallarin Futbola girmesi cok zor cunku ligden dusme gibi seyler yok NBA ve diger ABD sporlarinda. Ornegin NBA'deki gibi bir draft olsa, en iyi yetenek (diyelim ki Tuncay) 1. ligdeki son sezondaki en basarisiz takima mi gidecek yoksa 3. lige me gidecek? Ayrica 1. ligdeki son sezondaki en basarisiz takima giderse oynama sansi bulabilecek ama acaba oynadigi takimin tesisleri onun gelismesine yardimci mi olacak yoksa gelismesini engelleyecek mi. Sonucta NBA gibi liglerde her takimin uymasi gereken bazi standartlar var. Futbolda ise bu standartlar cok daha genis.

Bunun yerine yapilmasi gereken bir Reserv ligi kurulmasi ve bu reserv liginde sakatliktan yeni cikan ve PAF takiminda oynayamayacak kadar yasi buyumus ancak A takimina hazir olmayan oyunculari oynatmak.

Boylece ornegin Fevzi her hafta Reserv takimi ile maca cikip kendisini gelistirebilecek hatta Mondragon gibi bir kaleci ile ayni takimda oldugu icin ondan birseyler de ogrenebilecek (bir anadolu takiminda boyle bir sansi da olmayabilir).

Anadolu kuluplerine gitmek de her zaman ise yaramiyor. Ornegin, Cafercan i Rize kiralik aldi ama pek oynatmiyor cunku anadolu takimlarinin bir kismi da ligde kalma mucadelesinden genc futbolcu yerine yabanci veya daha tecrubeli oyuncuyu tercih ediyor.

yeniay
03.Kasım.2005, 22:56
reserv lig kurulsa o zamanda futbolcular ben reserv takımda oynamam der ve buyuk takıma gelmez bide standart demişsin benim dediğimin olması için zaten tum takımların bir standarta oturtulması lazım bide tesisler yeetrli olacakmı demişsin futbolcuda eger yetenek varsa zaten oynar yetenek tesislerle gelişmez ama dediklerinde dogru bizim ligimizde boyle kuralların olması vede reserv lig olması zor.

perpetua
03.Kasım.2005, 23:44
reserv lig kurulsa o zamanda futbolcular ben reserv takımda oynamam der ve buyuk takıma gelmez bide standart demişsin benim dediğimin olması için zaten tum takımların bir standarta oturtulması lazım bide tesisler yeetrli olacakmı demişsin futbolcuda eger yetenek varsa zaten oynar yetenek tesislerle gelişmez ama dediklerinde dogru bizim ligimizde boyle kuralların olması vede reserv lig olması zor.

Rezerv takim A takimindan farkli degildir. Rezerv takim, o hafta A takiminda maca cikma ihtimali dusuk oyunculardan kurulur ve A takim ile antrenman yapar ve genelde A takim ile ayni taktik ile oynar.

Ornegin Carsamba gunleri bu maclar yapilirsa, mesela GS da az oynama sansi bulan Zafer, Ozgurcan, Yalcin, Hasan Kabze, Fevzi, Aykut, Volkan gibi oyuncular her hafta mac yapma sansi bulurlar ve boylece mac yapmamaktan paslanmazlar. Ama hafta sonu ligde ihtiyac olursa bu futbolcular yedek kulubesinde hazir bir sekilde beklerler. Zaten alt yapidan yetisen oyuncular yilda 30-40 mac oynamaya alismis bir sekilde cikiyorlar. Reserv lig futbolcularin gelismenin devamini ve mac oynama aliskanligini kaybetmemelerini saglar.

Ikinci ligden buyuk takima transfer olan oyuncu zaten takimda hemen ilk 11'de oynayamayacagini bilir, ve bunu bilerek ve kendisini gostermek amaci ile takima katilir. Reserv ligde mac oynamak onlarin mac yampa becerisinin kaybolmamasini saglarken, ayni zamanda daha tecrubeli takim arkadaslari ile antrenmana cikarak onlardan birseyler ogrenmelerini saglar. Ornegin Cafercan mac yapmasi gerekli oldugu ve A takimda yer bulamayacagi icin yollandi. Reserv ligde bu maclari oynayabilir ve ayni zamanda daha tecrubeli takim arkadaslari ile antrenman yaparak kendisini gelistirebilirdi.

Tesisler bir futbolcunun gelismesinde cok onemlidir. Ornegin hep toprak veya kotu kaliteli cim bir sahada antrenman yapan bir oyuncu daha kolay sakatlanir ve gelismesi engellenir, ayrica cim sahaya ayak bastiginda alisma sureci gecirir. Takimdaki diger oyuncular ornek olabilecek kalitede degilse ve oyuncunun icinde yoksa gelismek yerine durdugu yerde kalir. Saglik ekibi kaliteli degilse yasanan sakatliklar vahim boyutlara gelebilir. Zaten futbolcunun icinde cok calisip basarili olmak var ise, o zaman bunu kucuk veya buyuk her takimda yapar. Sorun bu tip oyuncularda degil zaten, tesvik edilmesi ve basarili olmasi icin uzerinde durulmasi gerekilen oyuncularda.

yeniay
05.Kasım.2005, 13:03

Rezerv takim A takimindan farkli degildir. Rezerv takim, o hafta A takiminda maca cikma ihtimali dusuk oyunculardan kurulur ve A takim ile antrenman yapar ve genelde A takim ile ayni taktik ile oynar.

Ornegin Carsamba gunleri bu maclar yapilirsa, mesela GS da az oynama sansi bulan Zafer, Ozgurcan, Yalcin, Hasan Kabze, Fevzi, Aykut, Volkan gibi oyuncular her hafta mac yapma sansi bulurlar ve boylece mac yapmamaktan paslanmazlar. Ama hafta sonu ligde ihtiyac olursa bu futbolcular yedek kulubesinde hazir bir sekilde beklerler. Zaten alt yapidan yetisen oyuncular yilda 30-40 mac oynamaya alismis bir sekilde cikiyorlar. Reserv lig futbolcularin gelismenin devamini ve mac oynama aliskanligini kaybetmemelerini saglar.

Ikinci ligden buyuk takima transfer olan oyuncu zaten takimda hemen ilk 11'de oynayamayacagini bilir, ve bunu bilerek ve kendisini gostermek amaci ile takima katilir. Reserv ligde mac oynamak onlarin mac yampa becerisinin kaybolmamasini saglarken, ayni zamanda daha tecrubeli takim arkadaslari ile antrenmana cikarak onlardan birseyler ogrenmelerini saglar. Ornegin Cafercan mac yapmasi gerekli oldugu ve A takimda yer bulamayacagi icin yollandi. Reserv ligde bu maclari oynayabilir ve ayni zamanda daha tecrubeli takim arkadaslari ile antrenman yaparak kendisini gelistirebilirdi.

Tesisler bir futbolcunun gelismesinde cok onemlidir. Ornegin hep toprak veya kotu kaliteli cim bir sahada antrenman yapan bir oyuncu daha kolay sakatlanir ve gelismesi engellenir, ayrica cim sahaya ayak bastiginda alisma sureci gecirir. Takimdaki diger oyuncular ornek olabilecek kalitede degilse ve oyuncunun icinde yoksa gelismek yerine durdugu yerde kalir. Saglik ekibi kaliteli degilse yasanan sakatliklar vahim boyutlara gelebilir. Zaten futbolcunun icinde cok calisip basarili olmak var ise, o zaman bunu kucuk veya buyuk her takimda yapar. Sorun bu tip oyuncularda degil zaten, tesvik edilmesi ve basarili olmasi icin uzerinde durulmasi gerekilen oyuncularda.

Ben bunları biliyorum zaten aksi bir sey demedimki reserv takım olması kotu demedim bosuna parmakalrını yormussun arkdasım bunları bu forumda herkes savunuyor zaten.Bide su var tesisler bir yere kadar futbolcuyu %10 anca etkiler ama bide sunu demek istemisşin heralde "oynadıgı takımda kaliteli futbolcu ve teknik adam varsa daha iyi gelişir" buna sonuna kadar katılıyorum.

karizma
07.Kasım.2005, 20:52
ben serkanı fm2006 da orduspora aldım a kategorisinde bile golleri takır takır atıyo (a)

Archilles
09.Kasım.2005, 18:36
yaa bende alıyorum ama bende de hic gol atamıyo ya

Nedvedmania
23.Mart.2006, 19:37
mükemmel bi futbolcu uzaktan füze gibi vuruşlarıyla ağları deliyo bende

fb.
14.Nisan.2006, 19:05
süper oyuncu
elazığspor a aldım gol kralı oldu

Burak Duran
14.Nisan.2006, 19:22
bence kaliteli bi oyuncu bende canlı seyretme şansına eriştim ve gerçekten çok beğendim

Universal
14.Nisan.2006, 19:55
Gerçekten kaliteli bir forvet

By_aBuNis
25.Nisan.2006, 12:27
Ewt serkan gedik cok ıyı oyuncu Gollerıde atıyor :D ama yanına ıyı bı adam lazım dımı o adamda Coşkun birdal yan yana koyun serkan gedık performansı daha da yukselıyor

By_aBuNis
25.Nisan.2006, 12:28
arkadaslar bu yorumm 2. lıg we altı ıcındı serkan gedık 1. lıgde oynayamaz harcanır Bence ... en ıyı performansı 2. lıgde gosterıyor :D

By_aBuNis
25.Nisan.2006, 12:29
hurmet nerde ızledın serkan gedık ? beykozamı geldn yoksa :D

By_aBuNis
25.Nisan.2006, 12:30
Ama bu senekı beykoz teknık dırektorumz kotu serkan gedıgı oynatmıyor yedek cıkartıyor cogu maca:(

cüneyt11
12.Mayıs.2006, 23:50
bu adamın uzun şutlarına hastayım.

Nedvedmania
12.Mayıs.2006, 23:56
ya bu adamı hala nasıl gerçekte keşfedemediler anlamıyorum yaa

cüneyt11
23.Mayıs.2006, 21:00
bu adama bayılıyorum.

alieren7
24.Mayıs.2006, 03:23
Bizim arkadaş var Beykoz'dan Serkan Gedik hiç oynamıyormuş hep yedekmiş

peşimist
18.Temmuz.2006, 18:58
Ben geçen yıl bizzat izledim çok etkili süratli,rakip savunmayı çok yıpratıyor,kafayla bi gol attı görülmeye değerdi geleceği olan bir oyuncu bence...

KAfaYala Attığını NAsIl GrDün?

SakarYalı54
18.Temmuz.2006, 19:27
arkadaslar bu yorumm 2. lıg we altı ıcındı serkan gedık 1. lıgde oynayamaz harcanır Bence ... en ıyı performansı 2. lıgde gosterıyor :D

BEn Süperligde Sakaryaspor'la oynuyorum Temur Ve Serkanı Oynatıyom Forvetimde ii oynuyorlar yani Serkan Gedik Bence Süper ligdede ii oynuyor..

mlt44
24.Temmuz.2006, 11:23
arkadaşlar inşallah serkan gedik hak ettiği yere gelir daha nasıl olduda bunu süperligden hiç bir takım keşfettmedi anlamış değilim

By_aBuNis
24.Temmuz.2006, 17:08
sakaryada ıyı olabılır arkadasım ben sadece demek ıstedıgım 2.lıgde cok ıyı superlıgde denemedım ama bence superlıgde sansı bıraz zor ;)

SaMaNYoLu
25.Temmuz.2006, 02:14
sakaryada ıyı olabılır arkadasım ben sadece demek ıstedıgım 2.lıgde cok ıyı superlıgde denemedım ama bence superlıgde sansı bıraz zor ;)

Serkan süper lıgdede çok iyi ama Serkandan daha iyi bir İsim var FUrkan bastan 1.lig 2.lig fark etmıo adam takır takır gol atıyor.