PDA

View Full Version : 2 Önerim Olacak Dikkate Alırsınız Umarım

cengizvarts
18.Eylül.2006, 18:08
Arkadaşlar ben bu forumda bulundum bulunalı her zaman aynı konularda açılmış konu gördüm yani içeriğine baktığımız zaman diğerinden farkı olmayan konular bunlar. Genelde siteye yeni üye olup da forumda araştırma yapmayanlar veya siteye yeni üye olurken Turksportal Forumda uyulacak kuralları okumaya nezaket göstermeyen arkadaşlar yapıyor bunları. Okuyan insan bu kez diyecek ki ya başkası uymuyor ben niye uyayım? bu de saygı ile yazışan insenlerın hevesinin kırılmasıne neden oluyor bu sefer düzenli yazılar yazmıyorlar ve açtıkları konuları görüyoruz kimi konular belki de geçen gün açılmış aynı konu oluyor kimisi de alakasız olduğu için gereksiz mesaj alanına gönderiliyor. Bu mesajlar da boşuna yer kaplıyor.
Diyeceğim o ki;
1-Gereksiz mesaj alanına gönderilen her konunun 1 hafta içerisinde silinmesi, böylece görüntü kirliliğinden uzak olması
2-Bu art arda açılan aynı konuların önüne geçilmesi bunun için de artık konu açılırken konunun nerede yer alacağının belirlenmesi (örneğin bi kategoride konu açacak kişi daha önce açılmış konuları konuyu başlatmadan görecek ve konuyu açmaktan vazgeçecek)
Hak veriyorsunuzdur inşallah!
Bu kadar uzun yazdım ama ilgilenmesem bu kadar yazmazdım
Artık bunun önüne geçmenin zamanı geldi diye düşünüyorum

mgungor
18.Eylül.2006, 18:11
1. önerinin bana göre mantığı yok.Zaten direk foruma girince o konular çıkmıyoki karşına.Girenler zaten kendi isteğiyle giriyor.Girmek istemeyenlere de zorla girdiltirmiyor...

2. önerini tam olarak anlayamadım...

cengizvarts
18.Eylül.2006, 18:18
1. önerimde anlaşılmayacak birşey yok bilgisayarındaki geri dönüşüm kutusu gibi düşün: gereksiz mesaj alanı eise eğer orası o zaman forumda da gereği yok bence silinsinler Bi zamanlar avatarların çok yer kapladığı söyleniyordu işte size yer silinse yer açılır
2. önerimde birisi konu açarken konu başlığı vs vs yerler var o anda da hangi kategoride açmak istiyorsunuz diye bir yer olsa kişi bi kategori tıkladığında daha önce o kategoride yazılmış konuları anında görse ve o zaman da aynı konudan varsa konusunu açmaktan vazgeçip derdine dermen olan -daha önce açılmış olan- konuyu okusa iş bitti.
Görüntü kirliliğinden yana mısın yoksa temizliğinden yana mı?

Eray Dengiz
18.Eylül.2006, 18:27
1. önerimde anlaşılmayacak birşey yok bilgisayarındaki geri dönüşüm kutusu gibi düşün: gereksiz mesaj alanı eise eğer orası o zaman forumda da gereği yok bence silinsinler Bi zamanlar avatarların çok yer kapladığı söyleniyordu işte size yer silinse yer açılır
2. önerimde birisi konu açarken konu başlığı vs vs yerler var o anda da hangi kategoride açmak istiyorsunuz diye bir yer olsa kişi bi kategori tıkladığında daha önce o kategoride yazılmış konuları anında görse ve o zaman da aynı konudan varsa konusunu açmaktan vazgeçip derdine dermen olan -daha önce açılmış olan- konuyu okusa iş bitti.
Görüntü kirliliğinden yana mısın yoksa temizliğinden yana mı?

Zaten oraya giden mesajları otomatik olarak mesaj sayısından düşülüyor. Yani mesajlar siliniyor ama orada sadece görüntü kalıyor.

cengizvarts
18.Eylül.2006, 18:34
Zaten oraya giden mesajları otomatik olarak mesaj sayısından düşülüyor. Yani mesajlar siliniyor ama orada sadece görüntü kalıyor.
Sanırım kişinin mesaj sayısınden düşülüyor dii mi?
Bir de o mesajlar tamamen silinse olmaz mı hiç görünmesin ve 1 hafta içinde o hafta gereksiz mesaj alanına gönderilen konular yok olsun yer açıllış olmaz mı?

Eray Dengiz
18.Eylül.2006, 18:44
Sanırım kişinin mesaj sayısınden düşülüyor dii mi?
Bir de o mesajlar tamamen silinse olmaz mı hiç görünmesin ve 1 hafta içinde o hafta gereksiz mesaj alanına gönderilen konular yok olsun yer açıllış olmaz mı?

açılır tabi ama avatar ile onun kapladığı yer sayısı aynı değildir. avatar ona göre daha çok büyük alan kaplıyor..

cengizvarts
18.Eylül.2006, 18:50
yani önerim de neralde gereksiz mesaj alanına gidecek öyle mi vay be :)

mgungor
18.Eylül.2006, 19:30
Bi zamanlar avatarların çok yer kapladığı söyleniyordu işte size yer silinse yer açılır

o avatarların çok yer kaplama mevzusu görsel açıdandır tahminimce..

cengizvarts
18.Eylül.2006, 19:41
o avatarların çok yer kaplama mevzusu görsel açıdandır tahminimce..
Avatarlar GB olarak bence çok yer kaplıyordur görsellikle ne alakası var o kadar kişi avatar kullanıyor somut olarak fazlaca yer kaplıyordu doğru değil mi gereksiz mesajları bile görüntüleyen birkaç kişi var hala forumda silinmesi lazım

Sekopej
18.Eylül.2006, 19:43
Forumda olan bir konudan tekrar açılmasından en çok biz yöneticiler şikayetçiyizdir bence. Bu tamamen aslında konu açanla ilgili, arama fonksiyonunu hiç kullanmadan konu açıyor. Zaten bunu açanlara da baktığımızda yeni üyeler olduğu anlaşılıyor.

Benim sizden ricam bizlerin her konuya bakacak, her konuyu okuyacak zamanlarımız olmuyor bazen, bunun için kurallara aykırı gördüğünüz veya daha önceden açılmış bir konuyu uyarı butonuna basarak bizlere bildirerek yardımcı olabilirsiniz...

cengizvarts
18.Eylül.2006, 19:46
Forumda olan bir konudan tekrar açılmasından en çok biz yöneticiler şikayetçiyizdir bence. Bu tamamen aslında konu açanla ilgili, arama fonksiyonunu hiç kullanmadan konu açıyor. Zaten bunu açanlara da baktığımızda yeni üyeler olduğu anlaşılıyor.

Benim sizden ricam bizlerin her konuya bakacak, her konuyu okuyacak zamanlarımız olmuyor bazen, bunun için kurallara aykırı gördüğünüz veya daha önceden açılmış bir konuyu uyarı butonuna basarak bizlere bildirerek yardımcı olabilirsiniz...
teşekkürler
daha az önce daha önceden açılmış olan konuyu buldum link de verdim devam etmesinler diye şimdi onu uyarı olarak size verebilecek miyim? bir de bunları yapanların yeni üye oldukları doğrudur mesajım etkisini gösterdi galiba

Sekopej
18.Eylül.2006, 19:57
teşekkürler
daha az önce daha önceden açılmış olan konuyu buldum link de verdim devam etmesinler diye şimdi onu uyarı olarak size verebilecek miyim? bir de bunları yapanların yeni üye oldukları doğrudur mesajım etkisini gösterdi galiba

Konuya önceden açılmıştı diye mesaj yazarsanız sonuçta ben o konuyu eğer okumadıysam sizin de mesajınızı göremem. Ama uyarı butonuna basıp daha önceden açılmış konu deyip gönderirseniz biz gerekeni yaparız...

meddah
18.Eylül.2006, 20:01
Bu tür mesaj veya konuları bildirmek için, mesaj sahibinin avatarının altında bulunan uyarı lehvasına benzeyen simgeye tıklayabilirsin..

mgungor
18.Eylül.2006, 20:04
Avatarlar GB olarak bence çok yer kaplıyordur görsellikle ne alakası var o kadar kişi avatar kullanıyor somut olarak fazlaca yer kaplıyordu doğru değil mi gereksiz mesajları bile görüntüleyen birkaç kişi var hala forumda silinmesi lazım

GB mı:D avatarları tanesi 53 kb gibi bir rakam :D