PDA

View Full Version : moderatörler sorumlu oldukları forumlarda gerekli yönetimi sağlamıyorlar

Ilhan
20.Eylül.2006, 16:33
özellikle sekopej dışındaki moderatör arkadaşlarımız fm 2006 bölümündeki mesaj saçmalıklarını düzeltmek için gerekliönemi vermiyorlar..

fakat dediğim gibi sekopej görevini yapabildiği kadar yapıyor..

bu mesaj kalabalığı ve saçmalıklarının nedenini moderatörlerin ilgisizliğine bağlıyorum..

S-B-Z
20.Eylül.2006, 22:41
haklısın bencede,bu konuda sana katılıyorum.sadece sekopej diyemem başka arkadaşlarda var ilgili ama gerçekten bir başıboşluk var sitede

Ilhan
25.Eylül.2006, 18:24
mesela su anda bile en az 20 tane msj var tasınmsaı veya değiştieilmesi gereken

petrol_fb12
25.Eylül.2006, 18:31
doğru söylüyorsunuz:D

nekop
25.Eylül.2006, 19:17
iyide böyle bi eksiklik olsa zaten adminler falan dile getirirdi...

Eray Dengiz
25.Eylül.2006, 20:10
moderatörlerinde okulları, hayatı var. hele şimdi okullar açıldı belli bir düzen gerektiriyor. modların hayatını düzene soktuğu andan itibaren elbette siteyle ilgilenebilirler..

Universal
25.Eylül.2006, 20:11
Bu kadar büyütmeye gerek yok eğer hatalı ve yanlış gördüğünüz mesaj varsa üçgene basıp şikayet ediniz oranın moduna ve adminin bu mesaj gidiyor ve orayı düzeltiyor bu onların işini kolaylaştırıyor.

Ilhan
25.Eylül.2006, 20:30
moderatörlerinde okulları, hayatı var. hele şimdi okullar açıldı belli bir düzen gerektiriyor. modların hayatını düzene soktuğu andan itibaren elbette siteyle ilgilenebilirler..

yanlıs mesajları dogru yerlerine tasımaları kac dakika sürer sence?

gereksiz uzatmaya gerek yok konuyu bence... ben sadece biraz daha dikkat etmeleri gerektiğini söylüyorum o kadar

Sekopej
25.Eylül.2006, 21:07
Moderatörlerimiz sadece sitenin düzenini sağlamakla kalmıyorlar yeni skinler, forma paketleri, updateler yani yeni yamalarla da uğraşıyorlar. Benim daha çok ilgilenmem pek yama işine girmediğim ve bugüne kadar fazlasıyla boş vaktimin olmasındandı, yoksa her yöneticimiz uygunsuz gördüğü konu ve mesaja gerekeni yapıyorlar.

Unutmayın ki sitede 24 saat aktif olamıyoruz hele ki okulların başladığı şu günlerde. Sizlerin bizlere yardımcı olmanız işimizi daha da kolaylaştıracaktır. Bunun için uyarı butonunu kullanmanızı öneririm, çünkü sitede o konuyu veya mesajı göremeyen yönetici, gelen uyarıyı kesinlikle görmektedir. Bu uyarılar en alttan admine kadar iletilmektedir...

Benim isteğim bu özelliği kullanmanız ve bizlere yardımcı olmanız...

Jesus_FB
25.Eylül.2006, 21:18
yanlıs mesajları dogru yerlerine tasımaları kac dakika sürer sence?

gereksiz uzatmaya gerek yok konuyu bence... ben sadece biraz daha dikkat etmeleri gerektiğini söylüyorum o kadar

Yöneticilerin görevlerini tam yapmadığından ihmal ettiğinden bahsediyorsun. Bak daha geçenlerde buna benzer bir şey senin başına geldi turnuvadan kişisel işlerin yüzünden ayrılmak zorunda kaldın. Burdaki yöneticilerinde bazen böyle işlerinin yoğun olduğu günler olabiliyor. ;;)

MeMo
25.Eylül.2006, 21:37
moderatörleri ne zannediyosunuz makine mi

ibrahimovic R
25.Eylül.2006, 21:40
ya olabilir ya işleri güçleri var

rectangle
25.Eylül.2006, 21:46
moderatör arkadaşlarında kendilerine göre işleri var olabilir böyle şeyler

petrol_fb12
25.Eylül.2006, 22:00
o zman 7-8 saat arda bir girecek kişileri meeröter yapsınlar denetim sağlnmış olur!!!!

Burak Duran
26.Eylül.2006, 01:08
bizde insanız hastalık-okul-özel hayat gibi şeylerimizde var izin verinde arada kendimizlede ilgilenelim dimi?

TaşkınMahmut
26.Eylül.2006, 11:26
ayrıca moderatörler kendi bölümleriyle sorumludur arkadaşlar.Mesela benim 3 bölümde yetkim var diğer bölümlere müdahale edemiyorum.Ama kendi ilgili bölümlerimdede gereken titizliği gösterdiğime inanıyorum

Ilhan
26.Eylül.2006, 13:23
Yöneticilerin görevlerini tam yapmadığından ihmal ettiğinden bahsediyorsun. Bak daha geçenlerde buna benzer bir şey senin başına geldi turnuvadan kişisel işlerin yüzünden ayrılmak zorunda kaldın. Burdaki yöneticilerinde bazen böyle işlerinin yoğun olduğu günler olabiliyor. ;;)

benim turnuvadan ayrılmamın nedeni, ailevi problemlerim ve üniversitemdeki kayıt işlemleri idi... ben sadece bu günler için konuşmuyorum... foruma girdiğimden beri bu var.. fm 2006 forumunun modu çoğu kez futbol genel'de dolaşıyor, oraya mesajlar atıyor.. fakat fm 2006 bölümünde çok gereksiz mesaj kirliliği ve kalabalığı var... sabit başlıklara kimse özen göstermiyor.. forum kurallarını kimse okumuyor.. ben de biliiyorum sizin önemli işler yaptığınızı forum için... fakat herkes fm 2007'yi bekliyor... fm 2006 artık moderatörlerimize bile çekici gelmiyor.. fakat gerekli düzenin sağlanması için oralarda da sık sık görülmeleri, yazılan konuların niteliklerine bakmaları gerek..bu zaten fazla bir zaman almaz.. ben de çok zorlu bir eğitim yılı geçireceğim.. fakat akşamları online olan herhangi bir moderatör kısa süre içinde bu düzeni sağlayabilir... ben bunu kastettim...

ayrıca moderatörler kendi bölümleriyle sorumludur arkadaşlar.Mesela benim 3 bölümde yetkim var diğer bölümlere müdahale edemiyorum.Ama kendi ilgili bölümlerimdede gereken titizliği gösterdiğime inanıyorum

ben zaten fm 2006 bölümü modlarını kastetmiştim

e_mali
26.Eylül.2006, 15:01
Herkesin forum icin birseyler onermesi ilgilenmesi hosumuza gider.
Moderator arkadaslarda ellerinden geldigi kadar forum icin çalışıyorlar. Gerek forum düzeni gerekse sizler için hazırladıkları dosyalar ile. Bizlerde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Siz kullanıcılardan da yardım bekliyoruz elbette. Mesaj veya konu içeriği hakkında şüpheleriniz varsa http://forum.turksportal.net/vb/images/buttons/report.gif butonuna tıklayarak bizlere o konu veya mesajı bildirin. Bu şekilde anlamsız konu ve mesajlara daha çabuk ulaşıyoruz.
Teşekkürler.

peşimist
26.Eylül.2006, 17:11
Bence de bu soruna bi çözüm bulunmalı..

leave_992
26.Eylül.2006, 17:32
bizde insanız hastalık-okul-özel hayat gibi şeylerimizde var izin verinde arada kendimizlede ilgilenelim dimi?
iide hurmet yanlış anlamada neden modaretör oldun o zaman sadece sana deil tabi kimse yanlış anlamasın ben sadece verdiğin cevaba karşılık söylüyorum....süper modların hepsinden memnunumda modlardanda sekopej gerektiği kadar yapıor bencede görevinii
tekrar edşorum yanlış anlamayın:D

Ilhan
26.Eylül.2006, 17:46
Herkesin forum icin birseyler onermesi ilgilenmesi hosumuza gider.
Moderator arkadaslarda ellerinden geldigi kadar forum icin çalışıyorlar. Gerek forum düzeni gerekse sizler için hazırladıkları dosyalar ile. Bizlerde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Siz kullanıcılardan da yardım bekliyoruz elbette. Mesaj veya konu içeriği hakkında şüpheleriniz varsa http://forum.turksportal.net/vb/images/buttons/report.gif butonuna tıklayarak bizlere o konu veya mesajı bildirin. Bu şekilde anlamsız konu ve mesajlara daha çabuk ulaşıyoruz.
Teşekkürler.

ben uyarı butonuna basıyorum zaten hep...

sana da beni dinlediğin için tesekkür ediyorum...

ama modlar biraz futbol genel bolumunde daha cok yazı yazıp yorum yapıyorlar gibi..

veya şu an daha çekici orası..

neyse sen modların msnini biliyorsundur uyarırsın...

ben arkadaşlarımı biraz da uyarmak için belirttim.

tekrar teşekkürler

Burak Duran
26.Eylül.2006, 18:38
iide hurmet yanlış anlamada neden modaretör oldun o zaman sadece sana deil tabi kimse yanlış anlamasın ben sadece verdiğin cevaba karşılık söylüyorum....süper modların hepsinden memnunumda modlardanda sekopej gerektiği kadar yapıor bencede görevinii
tekrar edşorum yanlış anlamayın:D
ben mod olduğumda hasta olmayacağım diye bir şey belirtmedim yada bütün hayatım pc olcak da demedim zaten bu banada denmedi... insanların şahsi ihtiyaçları vardır sadece pc ile uğraşmaz

Ilhan
26.Eylül.2006, 20:34
ben mod olduğumda hasta olmayacağım diye bir şey belirtmedim yada bütün hayatım pc olcak da demedim zaten bu banada denmedi... insanların şahsi ihtiyaçları vardır sadece pc ile uğraşmaz

sen de haklısın fakat ben bu mesaj duzensizliğini duzeltmek için sizin daha duyarlı olmanız gerektiğini savunuyorum

VoLkaN BaROs
26.Eylül.2006, 21:44
Öncelikle şuna açıklık getirmek istiyorum. Burada herbirimizin özel yaşantısı var, bu öncelikli işimiz değil. Ancak herbirimiz elimizden gelen gayret ile forum ve site için çaba harcıyoruz. zaten foruma ve siteye gösterilen ilgiden de bu çabamızın boşa olmadığı açıkca görülüyor. Yöneticilerimizin de forum veya site ile ilgilenemeyeceği zamanlar olabiliyor. Bunun için kendilerine yönetici bölümümüzde aşağıdaki konuyu açtık ki kim ne için forumla siteyle ilgilenemeyecek, bilinsin diğer yöneticiler de o arkdaşımızın boşluğunu hissettirmesin. Eğer durumu kötü niyete kullanan yöneticilerimiz var ise bu sayede ayıklıyoruz sitemizden. Geçmiş bunun örnekleri ile dolu ;)

Yöneticilerimiz ellerinden geldiği kadar forum ve site ile ilgileniyorlar ama bu saydıklarımın dışında kasıtlı olarak çağrılarımıza cevap vermeyen arkadaşlarımızın da yöneticiliklerine son veriliyor.

Bahsettiğin üzere Temmuz'dan bu yana forumda bir düzensizlik yok, sadece bu ay bir aksaklık yaşanıyor bazı yöneticilerimizde onların da geçerli sebepleri var. Bir müddet sonra herşey tekrar yoluna girecektir bu her sene yaz başlarında ve yaz bitişlerinde bu zamanlar her forumda yaşanan bir durum.

# Herhangi bir nedenle bölümle bir süre ilgilenemeyecek arkadaşlar buraya muhakkak nedenini ve ne kadar ilgilenemeyeceğini belirtecektir.
# İzinli sayıldığı süre forumdaki sorumlu olduğu bölümde düzen sorunu yaratacak kadar uzun ise (örneğin aylar boyu -yaz tatilleri hariç-) bölümlerindeki yetkileri alınacaktır.
# Bölümleri ile ilgilenmeyen sorumlulara gerekli uyarılar burası aracılığı ile yapılacak, uyarılara rağmen bölümleri ile ilgilenmeyenlerin yetkileri alınacaktır.
# Üyelere karşı hiçbir şekilde kaba söz kullanmayınız, hakaret etmeyiniz. Bu tür davranışlarınızda uyarılırsınız, devamı halinde yetkileriniz alınır

Ilhan
26.Eylül.2006, 23:06
Öncelikle şuna açıklık getirmek istiyorum. Burada herbirimizin özel yaşantısı var, bu öncelikli işimiz değil. Ancak herbirimiz elimizden gelen gayret ile forum ve site için çaba harcıyoruz. zaten foruma ve siteye gösterilen ilgiden de bu çabamızın boşa olmadığı açıkca görülüyor. Yöneticilerimizin de forum veya site ile ilgilenemeyeceği zamanlar olabiliyor. Bunun için kendilerine yönetici bölümümüzde aşağıdaki konuyu açtık ki kim ne için forumla siteyle ilgilenemeyecek, bilinsin diğer yöneticiler de o arkdaşımızın boşluğunu hissettirmesin. Eğer durumu kötü niyete kullanan yöneticilerimiz var ise bu sayede ayıklıyoruz sitemizden. Geçmiş bunun örnekleri ile dolu ;)

Yöneticilerimiz ellerinden geldiği kadar forum ve site ile ilgileniyorlar ama bu saydıklarımın dışında kasıtlı olarak çağrılarımıza cevap vermeyen arkadaşlarımızın da yöneticiliklerine son veriliyor.

Bahsettiğin üzere Temmuz'dan bu yana forumda bir düzensizlik yok, sadece bu ay bir aksaklık yaşanıyor bazı yöneticilerimizde onların da geçerli sebepleri var. Bir müddet sonra herşey tekrar yoluna girecektir bu her sene yaz başlarında ve yaz bitişlerinde bu zamanlar her forumda yaşanan bir durum.

volkan haklı oldugun bir konu var... yönetim odasında konusulan konuları ben bilmiyorum...

fakat fm 2006 için ayarladıgın moerartörler pek fazla ugramıyorlar..

mesaj kalabalıgı ve kirliliği için en büyük görev moderatörlere düşüyor...

mesela forum kurallarını sabit başlıklara halinde her forum başlıgına link olarak getirseniz daha faydalı olur..

moderatör arkadaşlarım sorumlu oldukları bölümdeki her mesajı okumalılar... saonra sorun olabilir..

benim de özel hayatım var fakat ben foruma girdiğimde 15 dakikada en az bir kez uyarı butonuna basarım...

özel hayat bence bahane değil volkan..

GsDoruk
07.Kasım.2006, 18:08
ek ama fm 2006 olayına katılıom