PDA

View Full Version : FM 2007’de en sevdiğim yenilikler (Açıklama)

perpetua
20.Eylül.2006, 22:55
Bu ceviri bana aittir. Ingilizcesini okumak icin http://www.myspace.com/sigames ‘i ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Test yapanlar:

Vlad
1. Oyuncu tarama – Oyuncular hakkinda cok daha acik bilgiler – ozellikle tarayicilardan oyuncu maliyetini tahmin etme yetenegi
2. Yonetimin transfer tekliflerine karismasi – cok iyi transfer teklifleri artik yonetim tarafindan, menajere sormadan, kabul edilebiliyor
3. Oyuncularin, takim arkadaslari ile benzer ucretleri kazanma istegi
4. Pilot takimlar, ozellikle pilot takim ile ana takim arasindaki urun alim satim bagi
5. Kuluplerin yeni stadium yapabilmesi

Ackter
1. Rakip oyuncu talimatlari – rakibin iyi oyuncusuna karsi ozel taktikler belirleme ve macta basarisiz olmasini saglama
2. Gelistirilmis mac motoru – daha gercekci. Gittikce gercek mac seyretmeye benziyor
3. Pilot takimlar – genc oyuncu gelistirmede buyuk ilerleme sagliyor. Farkli pilot takim ozellikleri her oyuncunun gelismesi icin farkli ortamlar yaratiyor.
4. Oyuncu ektilesim – oyuncularin fikirlerini sorma, rakip oyuncular hakkinda fikir belirtme.
5. Gelistirilmis medya – Gercek disi transfer haberleri, gol orucu vs. Hepsi etrafinizdaki oyun ici dunyayi hissettiriyor.

SI Calisanlari

Lee Marlow
1. Uyarlanabilen ana sayfa – ana sayfadaki bilgilerin cogunun degistirilebilmesi guzel bir ekleme. Sadece ufak bir bilgiye ulasmak istediginizde cok zaman kazandirici.
2. Teknik ekip/kulup bilgisi – her teknik ekip mensubunun kisitli bilgileri olmasi.
3. En zengin kulupler listesi
4. Bir cok satir secme – belki de en cok zaman kazandirici ozellik. Artik her oyuncu icin ayri ayri antrenor veya tarayici raporu istemenize gerek yok. Bir kac oyuncu secip, bu hamleyi biki-uc tikla yapabiliyorsunuz.
5. Oyuncu etkilesim – Cok fazla degisim var bu konuda. Yildiz oyuncunuzdan yeni transfer tavsiye etmesinden, genc defans oyuncunuza kaptandan cok ogrenecegi seyin oldugunu soylemeye kadar.

Neil
1. Yeni Football Manager’de en cok begendigim ozellik, oyun icinde detayi ayarlayabilmem. Artik ise yaramaz bilgisayarimda bile bir cok ligi yukleyip, oyunun yavaslamasindan endise duymuyorum. Ayrica baska bir ulkeye transfer olmak istedigimde, oyunun ilk yillarinda o ligi aktif olarak bulundurmam gerekmiyor.
2. Ikinci gozlemledigim yeni oyuncu tarama sistemi. Tarayicilarin belli ulkeler hakkinda oyuncu aramadan bilgi sahibi olmasi, o aranan yildiz oyuncuyu bulmayi daha da zorlastiriyor. Ayrica, artik tarayicilarin verdigi raporlar sadece bir cumlelik degil, bilmek istediginiz butun bilgileri sunuyor.
3. Ucuncu olarak pilot takimlar. Artik oyuncularin calisma izni sorunlarini, oyuncuyu alip, pilot takima gondererek cozumlendirebiliyorsunuz.
4. Dorduncu olarak spesifik antrenorler. Ornegin kondisyoner ve alt yapi hocalari atrenmanlari artik antrenorlere daha fazla gorev vermeden detayli bir sekilde hazirlamaniza izin veriyor.
5. Belki de oyuna eklenen en ufak yenilik sonuncusu. Mac oynarken rakibinizin defansini acmak icin ugrasan takimini izlerken bir seyler oluyor.. Gozleriniz yedek kulubesine gidiyor.. O da ne.. oyuna girmek icin isinan yedekler!! Evet ufak ve cok onemli degil ama harika..

Alexander Harris
1. Mac oncesi takim konusmasi
2. Tartismali pozisyonlar – oyunu daha da gercekci yapiyor. Istedigimiz de bu zaten.
3. Sezon sonu ozeti. Artik ben her sezon sonrasi “en iyi transfer” veya “supriz takim” listesinde takimimin ismini ariyorum.
4. Canli kupa kura secimi – tahminimce bir cok kisi bu ozelligi uzun suredir bekliyordu.
5. Bir cok satir secme – bir takimi aldigim zaman genelde oyuncularin hepsini yollarim. Bu ozellik bana cok zaman kazandiracak.

Burak Duran
21.Eylül.2006, 18:06
evet bunu okudum güzel yenilikler var :D düşüncelerde çok olumlu

ibrahimovic R
21.Eylül.2006, 18:10
çok saol paylaşımın için

tosunpasa
21.Eylül.2006, 18:38
paylaşım için teşekkürler süper bir oyun geliyor gerçkten çok sabırsızlıkla bekliyorum bu oyunu

Eray Dengiz
21.Eylül.2006, 21:23
Güzel şeylerden bahsetmişlerdir.. Umarım en yakın zamanda sorun çıkmadan ORJİNAL bir şekilde elimizde olur..

BuriBurhan
21.Eylül.2006, 22:15
abi oyun süper olacak o bellide türkçesiyi yapansınız artık

MeMo
21.Eylül.2006, 22:22
arkadaşlar oyunun türkçesi yapılcakmı

cArsı_nas
22.Eylül.2006, 02:13
super yenilikler var heyecanla bekliyoz

EreN
22.Eylül.2006, 03:31
Daha ne istenebilir ki ?
Tek eksik sponsorlar

EL-Hadji
22.Eylül.2006, 13:56
bence de güzel olacak türkiye için de bir data yaması yaparız süper olur

aLka
22.Eylül.2006, 14:16
muhteşem yaa.yedek oyuncular ısınmaya gidiyo,sezon sonu özeti.rarkip takım oyuncusunun aklını karıstırma vs. süper yaw.sabırsızlıkla bekliyorum.saol tercüme için

Lucas Neill
22.Eylül.2006, 14:26
paylaşım için saol oyun gerçekten harika olcak sabırsızlıkla bekliyorum

mgokalparslan
22.Eylül.2006, 15:14
ayrıca başka bir lige gitme olayı da çok iyi olmuş
ben de acayip sabırsızlanıyorum

ALİ_can
23.Eylül.2006, 19:11
maç motoru dışında herşey ii.maç motoru hala pullar.ben maç motorunda adamın ayak hareketlerini görmediğim sürece bana göre maç motoru ii deildir

paradoxmann
23.Eylül.2006, 19:17
"Neil
1. Yeni Football Manager’de en cok begendigim ozellik, oyun icinde detayi ayarlayabilmem. Artik ise yaramaz bilgisayarimda bile bir cok ligi yukleyip, oyunun yavaslamasindan endise duymuyorum. Ayrica baska bir ulkeye transfer olmak istedigimde, oyunun ilk yillarinda o ligi aktif olarak bulundurmam gerekmiyor."

Bu çok iyi bir özellikmiş

M.Scofield
23.Eylül.2006, 19:23
çok güzel yenilikler var Kuluplerin yeni stadium yapabilmesi seçeneği gzel olmuş

niceray
24.Eylül.2006, 05:01
allahım sabırsızlanıyorum fm 207 cıksada oynasak artık yaaa

kadirgs
25.Eylül.2006, 19:06
valla çok güzel...

mesutmetin
26.Eylül.2006, 10:40
SAbırsıslıkla bekliyorum çok güzel bi oyun gelior arkadaşlar...:D

chooper
26.Eylül.2006, 13:45
benım en cok hosuma gıden bu pılot takım mevzusu super bence

wirus tr
26.Eylül.2006, 18:14
Mükemmel olcakmış bide şu maçları 3 boyutlu yapsalar :P

fatih öksüz
26.Eylül.2006, 19:17
özlediğimiz fm geliyo

barkinto
26.Eylül.2006, 19:49
özlediğimiz fm geliyo

geçmişten gelececege yolculuk halkindesin desene? özledigimiz olmaz bekledigimiz yada ozlemle bekledigimiz gibi olabilir ama özledigim fm olmaz.

Dasti
26.Eylül.2006, 22:58
yaa anlamıorm 3 boyutlu olsunmuş yok fifa gibi olsunmuş maçlar?çok saçma yaaa. öyle olsa kaç tane hareket koyabilcekler oyuna en fasla bin tane bin taneyi 2 sene oyna hep hareketler tekrar etcek kendini ama böyle yuvarlaklar filan olunca oyundaki goller hareketler kendini tekrar etmiyomuş gibi oluyo. yuvarlaklar bi adamı geçerken sen kendi hayal gücünle ve spikerin yardımıyla nasıl geçtigini anlıyorsun zaten. öteki türlü olsa hep aynı şeyler olcak. ben bu adamların maç motorlarına bayılıyorum olağan üstü akıllı insan bunlar. çık artk fm 2007 hiç bi oyunda bu kdar sabırsızlanmamıştım:(

barkinto
27.Eylül.2006, 13:09
guzel konu
guzel ceviri
tebrikler
ve paylasım için teşekkürler

aLka
29.Eylül.2006, 01:37
arkadaslar heyecanlanmayın.oyun çıktıgında bir sürü hata oluyo.yeni versiyondu, updatesi derken oyundan tam keyfi ne zaman alırız bilinmez

slayer34
29.Eylül.2006, 09:09
dostumcevırın ıcın cok tesekkur ederız butun yenılıklerın harıcınde en ufagı olan oyuncuların ısınması cok hosuma gıttı...

starfreedom
29.Eylül.2006, 11:55
En çok seçmediğimiz liglere transfer olmayı sevdim. Mesala ben genelde avrupa liglerinde başlarım ama ilerleyince brezilya, arjantin gibi liglere gitmeyi istiyordum ama o ligleri açarsam oyun çok yavaşlayacağı için gidemezdim!
Direk oradan başlamayıda sevmiyorum! Önce ünümü contiental yapmadan olmaz!

ealcom
29.Eylül.2006, 16:23
pilot takım ve yeni stadyum yapabilme süeper

Murderer26
29.Eylül.2006, 21:34
cok saol kardes

GeNç KaRTaL
30.Eylül.2006, 11:20
tek kelimeyle mükemmel artık daha sabırsızım

MaTRaKaN
30.Eylül.2006, 12:03
saol paylaşım için

Stamina
08.Ekim.2006, 02:24
abi tek tek lig seçmemiş olması harika yaaa ben 6 dan fazla secemıyordum kımı 5de bile kalıyorum o durumda bile yawas oyun bırde maclar oynanırken sonucları verıyor ya orda cok beklıyor hele bırde dünya kupası ön eleme grup macları oynanacak ya ölüm gibi cok ülke oluyor ve cok beklıyorum bakalım orda bı degısıklık var mı

keremsen
09.Ekim.2006, 19:39
Arkadaşlar Pilot takımı tam olarak ne oluyore anlatabilirminiz birde Fm 2007 nin türkçesiini kaç ayda veya haftada burada görebiliriz

hinatakun
09.Ekim.2006, 21:46
arkadaslar futbolcu ozelliklerinin ne anlama geldigini neyin ne ise yaradigini nerden ogrenebilirim

Bordo61Mavi
15.Ekim.2006, 04:42
beni parent club heyecanlandiriyo. dusunuyomda barcelona trabzonsporun parent club i olsa. ronaldinho yaslandiginda bize gonderirler

Ralph
15.Ekim.2006, 17:03
gerçekten çok iii yenilikler war merakla bekliorm

sneijder
15.Ekim.2006, 22:40
saolasin....

Ralph
16.Ekim.2006, 16:26
aslında bu heyecanlara alıştık çünkü her sene büyükbi heyecanla bekliorum FM yi

cerrjahn
16.Ekim.2006, 22:20
arkadaslar bazılarınız su lig secme olayını yanlıs anlamıs galiba...adam söle dio:
Neil
1. Yeni Football Manager’de en cok begendigim ozellik, oyun icinde detayi ayarlayabilmem. Artik ise yaramaz bilgisayarimda bile bir cok ligi yukleyip, oyunun yavaslamasindan endise duymuyorum. Ayrica baska bir ulkeye transfer olmak istedigimde, oyunun ilk yillarinda o ligi aktif olarak bulundurmam gerekmiyor.
....yani ligleri seciyosunsun ama detaylarını sora ayarlıyosun ve sanki secmemiş gibi oluyo bölece ligler.......ben böle anladım çünkü "bir cok ligi yukleyip" die bir cümlede kullanmıs neil arkadasımız......

beyzade111
17.Ekim.2006, 06:37
Manager olarak kendi resmimizi yükleyebilecekmiyiz acaba bilen varmı arkadaşlar?

Hububat_Fiyatları
17.Ekim.2006, 09:18
arkadaslar bazılarınız su lig secme olayını yanlıs anlamıs galiba...adam söle dio:
Neil
....yani ligleri seciyosunsun ama detaylarını sora ayarlıyosun ve sanki secmemiş gibi oluyo bölece ligler.......ben böle anladım çünkü "bir cok ligi yukleyip" die bir cümlede kullanmıs neil arkadasımız......bence de böyle çünkü eğer öyleyse lig seçmeye gerek kalmaz ki

oguzhanxx
17.Ekim.2006, 12:36
Okudum Ve Bu Özellİkler Gercektende GÜzel

Flawless Victory
20.Ekim.2006, 19:56
bu SIG manyak bir firma ya

ablukaalarm34
13.Mayıs.2007, 04:45
Bu ceviri bana aittir. Ingilizcesini okumak icin http://www.myspace.com/sigames ‘i ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

yildiz oyuncudan transfer tavsiyesi nasil oluyor acaba

perpetua
13.Mayıs.2007, 11:33
yildiz oyuncudan transfer tavsiyesi nasil oluyor acaba

Oyuncu ile konusmaya girdiginizde oyuncu tavsiye etmesini rica edebiliyorunuz.

Mr.CordiaL
13.Mayıs.2007, 13:52
Ayrica baska bir ulkeye transfer olmak istedigimde, oyunun ilk yillarinda o ligi aktif olarak bulundurmam gerekmiyor.

bunu nasil yapabilirim daha ilk defa rastlıyorum forumda da...