PDA

View Full Version : Orjinal Football Manager 2007

nekop
26.Eylül.2006, 20:51
Sitede bi ara orjinal FM 2006 satılıyordu malum Fm 2007'ninde çıkmasına az bi zaman kaldı ve büyük ihtimal ilk bikaç hafta yine bulamıyacagım(gız) sitede yeniden bi satış olucakmı?

necrosis
28.Eylül.2006, 02:51
ben de oyunu orjinal almak isteyenlerdenim. geçen sene sendit.com dan almıştım ancak oyun araya bayram girmesiyle 1 ay geç geldi. önümüz yine bayram gözüm korkmuyor değil açıkçası. nasıl halledeceğiz bilmiyorum.

e_mali
28.Eylül.2006, 12:17
Bazı girisimler olucak. Site uzerinden orijinal edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

ultraslanerdem
28.Eylül.2006, 17:12
Bazı girisimler olucak. Site uzerinden orijinal edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.
saolasın biraz rahatladım

BaD BoY
29.Eylül.2006, 13:12
olursa çok iyi olur

Murderer26
29.Eylül.2006, 21:33
bencede iyi olur

ogngr
30.Eylül.2006, 01:19
Ben orjinal FM 2007 almak istiyorum internetten ama sadece yabancı sitelerde bulabildim onlarda da kargo süresi çooook uzun
Türkiyeden sipariş verebileceğim bir yer biliyorsanız paylaşırmısınız acaba

lekoanelka
30.Eylül.2006, 01:26
mavishop sitesinde

mavi bilgisayar

BuriBurhan
01.Ekim.2006, 03:55
abi biraz bekle bu sitede olabilir

nekop
01.Ekim.2006, 03:58
fm 2007 genel konulara bu başlıgı açtım ben ve adminlerimizden biri ilgilendiklerini söyledi yani buradada satış olacak...

Vieri
01.Ekim.2006, 03:59
yeterli çoğunluk sağlandığı taktirde böyle bir girişimde bulunabiliriz

Hugo
01.Ekim.2006, 09:54
sağlarız abi biz yeterli çoğunluğu siz satın yeter ki :)

wonderking
01.Ekim.2006, 10:55
kaç paradır ki orjinali?

petrol_fb12
01.Ekim.2006, 10:55
sağlarız biz abi

rockverap
01.Ekim.2006, 12:14
çok paraoluyo orjinal korsan 2.5 var ama yinede orjinal almaya bakalım

uaylmz
01.Ekim.2006, 12:28
alırız abi siz çıkartın

necrosis
01.Ekim.2006, 12:31
eğer orjinal oyun site tarafından sağlanacaksa yabancı siteler yerine siteden almaya tercih ederim. yazın beni listeye :)

bahamas
01.Ekim.2006, 13:56
çıkarın alırız biz ...

Navras
01.Ekim.2006, 14:56
valla öle abuk sabuk hata verioki demo ben kopyasını denemeden orjinalni almam

Redrum
01.Ekim.2006, 15:18
bende alırım ama kaç paradır bayram da o parayı toplamama bağlı 40 milyon falan varmıdır

B52Rock_Lobster
01.Ekim.2006, 15:31
valla öle abuk sabuk hata verioki demo ben kopyasını denemeden orjinalni almam
Sana katılıyorum benim için kral öldü yaşasın yeni kral LMA Manager 2007.

Redrum
01.Ekim.2006, 15:35
LMA manager mi? Tiksinççç...

LaKe
01.Ekim.2006, 18:14
Arkadaşım sitelerde ne işin var? Orjinal CD satan noktalar vardır. Oraya gidip telefonunu falan bırak, FM 2007 gelince arıyorlar parasını verip alıyosun yada çıkış tarihi geldiğinde TeknoSA gibi yerlerde zaten orjinal bulunuyor :)

fatih öksüz
02.Ekim.2006, 12:21
orjinalini alıp napçan korsnını al hiç olmazsa kar et bea

dnz498
02.Ekim.2006, 13:44
valla özellikle FM tutkumdan dolayı(ki bu CM kaynaklıdır) sürekli orjinalini aldım ama galiba bu sefer bende kopya alıcam çünkü demosu bile soğuttu asıl oyun ne eder allah bilir (en azından deneme amaçlı)

ogngr
02.Ekim.2006, 22:24
Arkadaşım sitelerde ne işin var? Orjinal CD satan noktalar vardır. Oraya gidip telefonunu falan bırak, FM 2007 gelince arıyorlar parasını verip alıyosun yada çıkış tarihi geldiğinde TeknoSA gibi yerlerde zaten orjinal bulunuyor :)
Sakaryada öyle noktalar pek yok ama yine de aramak lazım
Teknolojix açıldı şimdi onda fln var mıdır

quanchi
02.Ekim.2006, 22:43
abi ben korsanı alıyorum bu patchler çalışmıyor doğru dürüst burda satılırsa nasıl satılcak kredi kartı falan mı öyle ise ben almam.Tamam bu siteye güvenim sonusz fakat hem kredi kartı yok hem de ........ nolur ne olmaz yani dimi?
Şu satış hakkındabilgisi olan varsa bilgilendirsin bizi.

Murderer26
02.Ekim.2006, 23:09
walla ben demo ya uğraşmıcam orjinali beklicem

y_layta
03.Ekim.2006, 00:39
wallahi ya .ok zor bi suru sey istiyo

MuratBaba
03.Ekim.2006, 06:19
57 YTL den on-satista bazi yerlerde

kaiserkaan
03.Ekim.2006, 22:01
güze3l bir haber

S-B-Z
03.Ekim.2006, 22:44
direk kendi sitemizden böyle bir girişim olursa daha yararlı ve daha güvnilir bir durum olacak bence.

S-B-Z
03.Ekim.2006, 22:46
57 YTL den on-satista bazi yerlerde
oralardada sipariş süresi uzun.daha önce alan arkadaşlar uzun süre beklediklerini yazmışlar.şu an için beklemek ve siteden satış yapılıp yapılmayacağını öğrenmek en hayırlısı bana göre.

Nedvedmania
03.Ekim.2006, 22:47
Valla bence pek alan olmaz

malum fiyatlar + Türk insanı :)

ama yinede satın alan olur mutlaka

illusion
04.Ekim.2006, 13:53
orjinalini alıp napçan korsnını al hiç olmazsa kar et bea

sizin gibiler yüzünden yıllardır bu oyunu ağız tadıyla türkç oynayamıyoruz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

jagatai
04.Ekim.2006, 14:46
Ya bende orjinalini almak isterim ama önce birinin bana orjinalin kopya ya göre ne gibi artıları olduğunu söylerse sevinirim.

illusion
04.Ekim.2006, 17:13
Ya bende orjinalini almak isterim ama önce birinin bana orjinalin kopya ya göre ne gibi artıları olduğunu söylerse sevinirim.

İlk olarak devlete vergini vermiş olacaksın.
200 kuruşa mal ettiği cd yi sana 2,5 YTL ye satan sahtekarları sevindirmeyeceksin.

Bunun yanında;
Çıkan yamaları ve güncelleme dosyalarını sorunsuzca kullanabileceksin.
Ve en önemlisi orjinal oyun satışı arttıkça, ilerki oyunlarda, Türkçe dil paketi eklenme olasılığı artacak !...

Krusty
04.Ekim.2006, 17:23
Ben bu sefer orjinal almayı düşünüyorum. Çünkü o kadar emek harcıyorlar fakat biz bu emeğe korsanla karşılık veriyoruz. Bu yüzden orjinal almakta kararlıyım fakat ilk önce ben de korsan alacağım. Eğer beğenirsem orjinal alacağım. Çünkü kötü falan olursa boşuna elimde patlamasın..

jagatai
04.Ekim.2006, 17:27
İlk olarak devlete vergini vermiş olacaksın.
200 kuruşa mal ettiği cd yi sana 2,5 YTL ye satan sahtekarları sevindirmeyeceksin.

Bunun yanında;
Çıkan yamaları ve güncelleme dosyalarını sorunsuzca kullanabileceksin.
Ve en önemlisi orjinal oyun satışı arttıkça, ilerki oyunlarda, Türkçe dil paketi eklenme olasılığı artacak !...

Sağol anladığım kadarıyla extra bi getirisi yok(vergi vermeyi saymıyorum) ama genede eğer para biriktirebilirsem orjinalı tercih edeceğim birde önce deneyim sonra orjinal alacağım diyenleri korsan çalıştıktan sonra orjinal alacağını pek sanmam ayrıca cm deki gibi bir rezilliğin fmde olacağını hiiiiiiiiiiiiiiççççççççç sanmam

illusion
04.Ekim.2006, 17:34
Sağol anladığım kadarıyla extra bi getirisi yok(vergi vermeyi saymıyorum) ama genede eğer para biriktirebilirsem orjinalı tercih edeceğim birde önce deneyim sonra orjinal alacağım diyenleri korsan çalıştıktan sonra orjinal alacağını pek sanmam ayrıca cm deki gibi bir rezilliğin fmde olacağını hiiiiiiiiiiiiiiççççççççç sanmam

İlerde oyunda Türkçe dil desteği olmasından daha güzel getirisi olurmu...
Kredi kartın varsa zaten sorun değil. 12 ay taksitle oyun stan yerler var.
D&R mesela...
En azından yılda 1 oyunu orjinal alalım.
Türkçe bu oyun için çok gerekli çünkü..
Ben her sene 3-4 oyun alırım.
Birisi kesinlikle cm/fm olur ve orjinal olur.

Ya her sene aylarca türkçe yama bekliyoruz.
Onda da yüzde yüz türkçeleştirme olmuyor.
Spiker yüzünden hatalar alıyoruz.
İster istemez çeviri hataları oluyor.
Yarısı türkçe yarısı ingilice acaip oluyor.

En azından bu oyunun orjinal alınması şart ..

jagatai
04.Ekim.2006, 17:37
haklısın en azından bu oyun orjinal alınmalı

necrosis
04.Ekim.2006, 18:43
benim aldigim nadir orjinal oyunlardandir fm:)

S-B-Z
04.Ekim.2006, 21:22
bu oyunun orjinal alınması bizim açımızdan gerçekten şart ama satıcı yani yapımcı firma konumunda olan sigames'in açıkçası ülkemizde satılan orjinal oyun sayısıyla alakalı olarak bir yenilik yapacağını,türkçe dil ekleyeceğini hiç sanmıyorum.bu benim görüşüm.

abseyhan
04.Ekim.2006, 21:50
Şu Türkçe unicode problemi eğer tam sürümde olmazsa bu sene bende orjinal alacağım. kafaya koydum. ama yok eğer sigames bu sorunu önemsemezde orjinal oyunda böyle piyasa çıkarsa kesinlikle almayı düşünmüyorum.

jagatai
04.Ekim.2006, 22:04
Aslında türkiyeye özel oyunu 20 Ytl den satsalar mesela bence kopya cd sorunu kalmaz yada en azından devlet daha az vergi kesse cdlerden

9sami
04.Ekim.2006, 23:38
beyler orjinal satacaksanız başka yerden almayalım erkenden haber lütfen

mericbey
06.Ekim.2006, 07:29
orjinal satılması için sigamesinde braz ilgilenmesi gerekyr türkiye ligiyle,önce onlar türkçe yapsınlar çünkü satıcı olup müştweriyi ikna etmesi gerekenin onlar olduğunu düşünüyorum

Marius Belgorth
06.Ekim.2006, 14:12
Türkiye pazar olarak oyun piyasasında çok küçük bir yer kaplıyor, bu nedenle hiçbir firma ya da dağıtıcı oyununun Türkçe olması için özen göstermez. Piyasayı büyütebilmek için de yapılması gereken orijinal almak tabi ancak burada da devreye başka etkenler giriyor. Örneğin yüksek vergi dilimi gibi. Yalnış bilmiyorsam eğer KDV, ÖTV vb. vergilerle beraber fiyatının %65'i kadarı vergiye gidiyor bir oyunun. Tabi bu şişkinlik alıcıyı el altından satılan kopya piyasasına itiyor doğal olarak. Çözümü çok basit gerçi ama vergilendirme sisteminde bu çözümü anlayabilecek kapasitede insan yok ya da anlayabilenlerin yapabileceği bir şey yok. Vergi düşürülür ve böylece insanlar güvenlice destek alabilecekleri orijinale dönerler ancak vergileri belirleyen kişi ve kurumlar açığı kapatmak için vergi yükünü küçük bir kitleye yıktıkça o kitle de kaçmaya başlayacaktır ve bunun sonunda piyasa yok olmaya doğru ilerleyecektir. Ekonominin bu temel ilkesini bir anlasalar çok şey düzelecek ama bu konuda hiç umudum yok. Kendi şahsımdan düşünüyorum, her oyunun iyi olması gibi bir olasılık yokken gidip minimum 60 ytl verip orijinal oyun almak pek cazip gelmiyor. Asgari ücret henüz net 400 ytl sınırındayken 60 ytl bir oyuna verecek insan da çok yoktur zaten.

necrosis
06.Ekim.2006, 16:39
oyunun fiyatı £17.89'a düşmüş, kargoyla birlikte £19.39 ediyor bu da bugünün kuruyla 54 ytl ediyor.

fatih öksüz
06.Ekim.2006, 19:22
Kopya Oyunu Savunmadim DÜŞÜncemİ SÖyledİm

illusion
06.Ekim.2006, 22:09
NE ALAKA BEN KORSAN ALIYORUM AMA İÇİNDE TÜRKÇE YAMASI DA OLUYO O SENİN BECERİKSİZLİĞİNDEN KAYNAKLANIYO BEN NAPIYIM

Bak arkadaşım ben o manada söylemedim.
Oyunun kendi dil seçeneklerinde Türkçe dili olmasını kasdediyorum.
Yama yüklemeyi bende biliyorum.
Yüklüyorum da..
Sen korsan almaya devam et.
Çok iyi bişey yapıyomuşsun gibi söylüyorsun bide.
fm 2006 yı yüzde 80 oranla oynayabildik.
oda fm 2007 çıkmadan 2 ay öncesine kadar.
sen ve senin gibiler oyunu orjinal alsalar, oyun piyasaya Türkçe çıkacak.
Ne biz aylarca Türkçe yama bekleyecez, nede insanlar zamanlarını TÜrkçe yamaya harcayacaklar.
Ama sen açık gözsün ya, biz 60 ytl verelim oyun alalım, sen 2 ytl ver.
Ne de olsa içinde TÜrkçe yaması var...:mad: :mad:

Türkiye pazar olarak oyun piyasasında çok küçük bir yer kaplıyor, bu nedenle hiçbir firma ya da dağıtıcı oyununun Türkçe olması için özen göstermez. Piyasayı büyütebilmek için de yapılması gereken orijinal almak tabi ancak burada da devreye başka etkenler giriyor. Örneğin yüksek vergi dilimi gibi. Yalnış bilmiyorsam eğer KDV, ÖTV vb. vergilerle beraber fiyatının %65'i kadarı vergiye gidiyor bir oyunun. Tabi bu şişkinlik alıcıyı el altından satılan kopya piyasasına itiyor doğal olarak. Çözümü çok basit gerçi ama vergilendirme sisteminde bu çözümü anlayabilecek kapasitede insan yok ya da anlayabilenlerin yapabileceği bir şey yok. Vergi düşürülür ve böylece insanlar güvenlice destek alabilecekleri orijinale dönerler ancak vergileri belirleyen kişi ve kurumlar açığı kapatmak için vergi yükünü küçük bir kitleye yıktıkça o kitle de kaçmaya başlayacaktır ve bunun sonunda piyasa yok olmaya doğru ilerleyecektir. Ekonominin bu temel ilkesini bir anlasalar çok şey düzelecek ama bu konuda hiç umudum yok. Kendi şahsımdan düşünüyorum, her oyunun iyi olması gibi bir olasılık yokken gidip minimum 60 ytl verip orijinal oyun almak pek cazip gelmiyor. Asgari ücret henüz net 400 ytl sınırındayken 60 ytl bir oyuna verecek insan da çok yoktur zaten.

Asgari ücret 400, oyun 60 ytl.. Doğru söylüyorsun..
Benim babamın dafabrikaları yok.
Ama kred kartına 12 taksitle alıyorum oyunu. Ayda 5 YTL 'ye geliyor.
Ayda 5 ytl de herkes verebilir...

Ayrıca türkiye 60.000 nüfüsuyla oyun pazarında çok büyük yer kaplıyor. Devlet uygun fiyatlarla ve korsana karşı verdiği mücadele ile bu pazardan faydalanmalı...

Marius Belgorth
07.Ekim.2006, 01:04
Asgari ücret 400, oyun 60 ytl.. Doğru söylüyorsun..
Benim babamın dafabrikaları yok.
Ama kred kartına 12 taksitle alıyorum oyunu. Ayda 5 YTL 'ye geliyor.
Ayda 5 ytl de herkes verebilir...

Ayrıca türkiye 60.000 nüfüsuyla oyun pazarında çok büyük yer kaplıyor. Devlet uygun fiyatlarla ve korsana karşı verdiği mücadele ile bu pazardan faydalanmalı...

Pek anlatamamışım sanırım. Benim gibi bir insan olduğunu düşünelim, ki zaten kendi açımdan düşünüyorum demiştim, kronik uykusuzluk çeken birisi olarak günlerimin yaklaşık 20 saatlik kısmını ayakta geçiriyorum ve oyun oynamaya da en az bir 4 saat kalıyor. Haliyle bir oyun çok fazla dayanmıyor ve hatta çok sararsa diğer yaptıklarımı erteleyip bitirene kadar başında oturabiliyorum. Bu şekilde 100 saatlik bir oynama süresine sahip bir oyun sararsa en fazla 3-4 gün içerisinde bitiyor ve yenisini aramaya başlıyorsun. Ben ayda en az 3 oyun bitiren birisiyim örneğin bu nedenlerle. Şimdi basit bir hesapla her oyun 60 ytl olsa kümülatif olarak 4 ayın sonunda 12 taksitle almamın bir anlamı kalmamış oluyor ve daha ileride 12. ayda sadece oyuna verdiğim bedel 180 ytl oluyor taksitlendirsem dahi ve bu böyle devam ediyor. Ben şanslı azınlıktan olarak geliri oldukça iyi sayılacak birisiyim ve bu tutarı karşılayabilirim ancak asgari ücret 400 ytl iken ayda 180 ytl oyuna para veren kişi ya dayak yememiştir ya da hiç aç kalmamıştır. Diğer yandan bu ekonomik koşullarda müfrifliğe de girer zira o paraya bir insan 1 ay geçiniyor görüldüğü üzere. Anlatmaya çalıştığım buydu aslında ama yine de çok net olarak anlatabilmiş saymıyorum kendimi.

Pazarda yer kaplamama örneğim ise şöyleydi, Türkiye nüfüsu 60 milyondan fazla evet ve bu açıdan bakıldığında pazar olarak çok geniş, üstelik genç nüfus yoğunluğuyla oyun piyasası için cennet ancak işin asıl yüzü bu değil. Yukarıda bahsettiğim ekonomik etkenler nedeniyle orijinal alınan eserler yılda 100 binden fazla değildir ve zaten bunun büyük oranı da CM/FM ve online oyunlar tarafından oluşturuluyordur. Bu nedenle potansiyel büyük olsa da piyasa diğer ülkelere göre çok küçük.

S-B-Z
07.Ekim.2006, 02:26
illusion arkadaşım.orjinal oyunuı elbette savunacaksın bu senin ve herkesin yapması gereken birşey.ama işi orjinal oyun almayanlara küçümseye kadar götürme istersen.o cevabı yazan arkadaşın kendi fikridir.ve tüm korsan oyun alanlar o şekilde düşünüyor demek değildir."sen ve senin gibiler gibi bir lafı bir daha görmeyiz umarım.Alan var,alamayan var.senin ayırdığın 5 YTL'yi bile ayıramayıp senden fazla oyun oynamak isteyen insanlar var bu ülkede.Başka bir ülkede yaşıyormuş gibi konuşmaktan vazgeç bence.

fatih öksüz
07.Ekim.2006, 18:03
[QUOTE=illusion]Bak arkadaşım ben o manada söylemedim.
Oyunun kendi dil seçeneklerinde Türkçe dili olmasını kasdediyorum.
Yama yüklemeyi bende biliyorum.
Yüklüyorum da..
Sen korsan almaya devam et.
Çok iyi bişey yapıyomuşsun gibi söylüyorsun bide.
fm 2006 yı yüzde 80 oranla oynayabildik.
oda fm 2007 çıkmadan 2 ay öncesine kadar.
sen ve senin gibiler oyunu orjinal alsalar, oyun piyasaya Türkçe çıkacak.
Ne biz aylarca Türkçe yama bekleyecez, nede insanlar zamanlarını TÜrkçe yamaya harcayacaklar.
Ama sen açık gözsün ya, biz 60 ytl verelim oyun alalım, sen 2 ytl ver.
Ne de olsa içinde TÜrkçe yaması var...:mad: :mad:

ne demek senin gibiler orjinal oyun alsalar oyun piyasaya türkçe çıkacak korsan oyunu türkiyede kaç yüzbin kişi oynuyo biliyo musun sen o zaman git forumda orjinal oyun alın diye bi konu aç bakalım neler oluyo veya daha ileri götür git köprü altlarına orjinal oyun alın diye afişler as belki o zaman herkes orjinal oyun alır he ne dersin

illusion
08.Ekim.2006, 12:55
Ben size diyorum ki ;

Dünyada Football Manager kadar türkçeye ihtiyaç duyulan 2. bir oyun yok..
En azından şu oyunu Türkçe alın..

Ayrıca benim kimseyi küçümsediğim yok. Ayda 5 ytl nedir. GÜnde 200 kuruş.. Kusura bakmayın ama bu parayı en azından şu foruma girip yazanların hepsi verebilir.

illusion arkadaşım.orjinal oyunuı elbette savunacaksın bu senin ve herkesin yapması gereken birşey.ama işi orjinal oyun almayanlara küçümseye kadar götürme istersen.o cevabı yazan arkadaşın kendi fikridir.ve tüm korsan oyun alanlar o şekilde düşünüyor demek değildir."sen ve senin gibiler gibi bir lafı bir daha görmeyiz umarım.Alan var,alamayan var.senin ayırdığın 5 YTL'yi bile ayıramayıp senden fazla oyun oynamak isteyen insanlar var bu ülkede.Başka bir ülkede yaşıyormuş gibi konuşmaktan vazgeç bence.

benim ailemin geliri inanın çok düşük. ama ben günde 3-5 kuruş ayırmaya gayret ediyorum. cebindeki bozuk paraları bi kenara koysan ayda 5 ytl yapar. oyun 60 ytl diyosunuz. bu oyun 30 ytl olsa yine bi allahın kulu orjinal almaz. ben kimseye demiyorum ki aldığınız her oyun orjinal olsun. Ama şu oyun orjinal olsun. yüzbinler korsan alıyor bende korsan alayım zihniyeti bitsin. sen ve senin gibiler derken korsan alanları kasdettim. kimseyi küçümsemek gibi de bi derdim yok. amacım da yok.

S-B-Z
08.Ekim.2006, 21:25
aynı şeyleri savunuyoruz ama kullandığın üslup bana göre yanlış ;)

Krusty
09.Ekim.2006, 20:08
Neyse arkadaşlar burda orjinal oyun hakkında tartışma çıkarmayalım.. Sen alamıyorsun, ben alıyorum gibisinden.. Alan var alamayan var. Lütfen kimsenin işine karışmayalım.. ;)

Mega Onur
09.Ekim.2006, 20:35
Neyse arkadaşlar burda orjinal oyun hakkında tartışma çıkarmayalım.. Sen alamıyorsun, ben alıyorum gibisinden.. Alan var alamayan var. Lütfen kimsenin işine karışmayalım.. ;)

Katılıyorum.

Krusty
09.Ekim.2006, 20:39
illusion imzasına şunu yazmış:

FOOTBALL MANAGER 2007 ; 60 YTL
12 AY TAKSİTLE ALININCA, AYDA 5 YTL...
BU PARAYI HERKES VEREBİLİR...

KORSANA HAYIR!!!

Peki sana soruyorum herkesin kredi kartı var mı?

AlicanKidd
09.Ekim.2006, 20:51
Valla Orjinal Alacaksam NBA Alırım :9 Ama O da 120-100 den Başlatıyorlar Sonra Düşüyor!..
FM yi Sahte Alacagım, Beğenirsem Devam edecegim :D
Arkadaşlar Napalım Yani Sonucta Ögrenciyim. 60 YTL Nasıl Vereyim Bir Oyuna!... :S :S

illusion
10.Ekim.2006, 02:24
illusion imzasına şunu yazmış:

FOOTBALL MANAGER 2007 ; 60 YTL
12 AY TAKSİTLE ALININCA, AYDA 5 YTL...
BU PARAYI HERKES VEREBİLİR...

KORSANA HAYIR!!!

Peki sana soruyorum herkesin kredi kartı var mı?

Bende kredi kartı alalı uzun zaman olmadı. 2 sene önce cm 'yi arkadaşımın kredi kartıyla almıştım ;;)

perpetua
10.Ekim.2006, 03:05
Arkadaslar.

Ilk olarak korsan oyun konusunda burada fikir beyan etmemenizi rica ediyorum. Korsan yazilim satimi ve kullanimi Turkiye Kanunlarina gore yasaktir ve kullandiginizi veya kullanacaginizi burada beyan etmek suc islediginizin beyanatidir.

Bazilariniz korsan oyun konusunda farkli acidan bakmis. Bu oyunu her sene bir cogunuz zevkle oynuyor ve hayatinin buyuk bir parcasini bu oyuna adiyor. Bir sonraki sene oyunun yeni surumunun gelismis bir sekilde cikmasini dort gozle bekliyor. Orjinal satin aldiginiz yazilim, satin aldiginiz oyun yerine, oyunun bir sonraki surumu icin katkida bulunmanizi sagliyor.

Sonucta FM 2007 yazilmis ve piyasaya surulmek uzere ve odenecek para bu oyunu daha iyi yapmayacak. Ancak eger bu yazilimi orjinal satin almak yerine, kopyasini satin alirsaniz bu FM 2008'in daha gelismis olarak cikmasinin onune gecer. Bu oyunu hazirlayanlar oyunu gelistirip, daha iyi bir oyun ortaya cikartmak yerine ya oldugu yerde sayar, ya da geriye gider.. kalitesizlesir..

Bunun yerine bu oyunu hazirlamada en ufak bir emegi gecmeyen, katkisi olmayan kisiler, korsan yazilim alanlarin sirtindan haksiz bir kazanc saglar.

Tabii ki sonucta karar sizlerin, ancak eger bu oyunu seviyorsaniz, oynamaktan zevk aliyorsaniz ve her sene cikisini dort gozle bekliyorsaniz, orjinal oyun almayarak bu oyunun yok olmasina goz yummaniz yanlis olur.

Son not olarak sunu da eklemek isterim. Eger bu oyunu haftada 2 saat oynuyorsaniz, bu yilda 104 saat eder. 60YTL / 104 saat = 0.58 YTL/saat. Yani her oynadiginiz saat icin 58 kurus odemis olursunuz. Bu kadar ucuz ve bunun kadar cok eglendirici bir baska eglenceniz varsa paranizi ona harcayin, bosu bosuna baskalarinin emegi uzerinden para kazananlara (korsan yazilim satarak) canak tutmayin..

sukrusevim
15.Ekim.2006, 06:14
İyi olur tabiki

Ralph
15.Ekim.2006, 17:03
arkadaşlar hepinize sesleniorm...
lütfen korsan cd weya yazılım almayalımki bu oyunların yapımcıları satıştaki talepleri görüp oyuna türkçeyide eklesin.artık yamalarla uğraşmaktan bıktık!!!!

necrosis
16.Ekim.2006, 23:10
oyunun çıkmasına 3 gün kaldı:) siteden satış ile ilgili ses seda yok, vieri ya da diğer yetkili arkadaşlar bir bilgilendirme yapsa fena olmaz...

sukrusevim
16.Ekim.2006, 23:13
hadi bitsin artık bu 3 gün

Universal
16.Ekim.2006, 23:27
@perpetua, yazını çok güzel yazmışsın 58 kuruş gerçekten çok az bir miktar bence değer. Bu arada oyun cuma günü piyasaya çıkıyor ama Türkiye'de ki mağazalarda aynı gün satışa çıkacak mı?

ForsakeN
16.Ekim.2006, 23:48
Bayrama denk gelmesi güzel oldu.Bayram harçlıklarımızı bu oyuna yatıracağız artık :)

demaio
17.Ekim.2006, 17:36
Arkadaslar.

Ilk olarak korsan oyun konusunda burada fikir beyan etmemenizi rica ediyorum. Korsan yazilim satimi ve kullanimi Turkiye Kanunlarina gore yasaktir ve kullandiginizi veya kullanacaginizi burada beyan etmek suc islediginizin beyanatidir.

Bazilariniz korsan oyun konusunda farkli acidan bakmis. Bu oyunu her sene bir cogunuz zevkle oynuyor ve hayatinin buyuk bir parcasini bu oyuna adiyor. Bir sonraki sene oyunun yeni surumunun gelismis bir sekilde cikmasini dort gozle bekliyor. Orjinal satin aldiginiz yazilim, satin aldiginiz oyun yerine, oyunun bir sonraki surumu icin katkida bulunmanizi sagliyor.

Sonucta FM 2007 yazilmis ve piyasaya surulmek uzere ve odenecek para bu oyunu daha iyi yapmayacak. Ancak eger bu yazilimi orjinal satin almak yerine, kopyasini satin alirsaniz bu FM 2008'in daha gelismis olarak cikmasinin onune gecer. Bu oyunu hazirlayanlar oyunu gelistirip, daha iyi bir oyun ortaya cikartmak yerine ya oldugu yerde sayar, ya da geriye gider.. kalitesizlesir..

Bunun yerine bu oyunu hazirlamada en ufak bir emegi gecmeyen, katkisi olmayan kisiler, korsan yazilim alanlarin sirtindan haksiz bir kazanc saglar.

Tabii ki sonucta karar sizlerin, ancak eger bu oyunu seviyorsaniz, oynamaktan zevk aliyorsaniz ve her sene cikisini dort gozle bekliyorsaniz, orjinal oyun almayarak bu oyunun yok olmasina goz yummaniz yanlis olur.

Son not olarak sunu da eklemek isterim. Eger bu oyunu haftada 2 saat oynuyorsaniz, bu yilda 104 saat eder. 60YTL / 104 saat = 0.58 YTL/saat. Yani her oynadiginiz saat icin 58 kurus odemis olursunuz. Bu kadar ucuz ve bunun kadar cok eglendirici bir baska eglenceniz varsa paranizi ona harcayin, bosu bosuna baskalarinin emegi uzerinden para kazananlara (korsan yazilim satarak) canak tutmayin..

Bence bunun en buyuk getirisi de Turkiye pazarinda artan satis rakamlariyla, Oyunu yapan sirketin Turkiye Ligi'ne daha cok ozen gostermesi ve Turkce'yi de oyunun dillerinden biri olarak koymasi olacaktir. Adam Turkiye'de 100 tane satan oyun icin neden Turkce dil secenegi koysun.

Saygilar...

TatanGa-Lar
18.Ekim.2006, 20:59
Bakalım, Şiddetle Bekliyoruz!!

fmsmyrna
18.Ekim.2006, 21:40
oyunu d&r ve teknosa gibi yerlerde bulabilirmiyiz bulursak ne kadar süre sonra

yldzonur
19.Ekim.2006, 13:06
**DUZENLENMISTIR**

oyunu turkce isletim sistemi ile oynamak mumkun degil java tabanli yaptiklari icin ingilizce Os e ihtiyac duyuyor makinanin diline ingilizceye cevirsende oyun icinde application error veriyor.Simdi olurda birgun Oyuna turkceyi eklerler die orjinalini aldigim bu oyunu turkce isletim sisteminde bile oynayamiyorsam ben oyunu neden alayim?Surekli application error la karsilasiyorsun ve oynayamiyorsun oyunu he yok bunun cozumu varsa veya gelistiricekseler amenna ama daha oynayamadan gozumden dusmustur fm 2007

jamboo77
19.Ekim.2006, 16:30
oyunu turkce isletim sistemi ile oynamak mumkun degil java tabanli yaptiklari icin ingilizce Os e ihtiyac duyuyor makinanin diline ingilizceye cevirsende oyun icinde application error veriyor.Simdi olurda birgun Oyuna turkceyi eklerler die orjinalini aldigim bu oyunu turkce isletim sisteminde bile oynayamiyorsam ben oyunu neden alayim?Surekli application error la karsilasiyorsun ve oynayamiyorsun oyunu he yok bunun cozumu varsa veya gelistiricekseler amenna ama daha oynayamadan gozumden dusmustur fm 2007
Arkadaşlar arkadaşımızın söyledii sorun doğrumu? gerçekten böyle bir sorun var mı?

Livered
19.Ekim.2006, 16:31
ne yazikki var. ben haberim olmadan bu sorundan siparismi onceden vermistim simdi geldiginda kutuya aval aval bakmak korkusu icimi kapladi.

Del Piero_10
19.Ekim.2006, 16:34
Arkadaşlar arkadaşımızın söyledii sorun doğrumu? gerçekten böyle bir sorun var mı?

var

yazIklar olsun sigames

fatih öksüz
19.Ekim.2006, 18:36
fm 2008e bakın artık siz

wirus tr
19.Ekim.2006, 22:43
eğer böle bi sorunla karşılaşırsam bütün fm we cm serilerini bırakırım!!!! lma falan dio arkdaşlar onları oynarım artık

T_A_N_E_R
20.Ekim.2006, 01:41
su anda fm 07 kasiyorum :D

Sheriff
20.Ekim.2006, 02:04
Bayrama denk gelmesi güzel oldu.Bayram harçlıklarımızı bu oyuna yatıracağız artık :)
eheh koptum yaa:D

comandante
20.Ekim.2006, 15:53
zaten ingilizce oynuyorum oyunu 2006 yamasını indirmedim türkçe...orjinali satılırsa siteden alırım...

OgUzKaGaN
20.Ekim.2006, 16:13
Ben de bu sefer orjinal almayı düşünüyorum.Sitede girişim olursa ilgilenirim....

OFLU__61
20.Ekim.2006, 17:49
süper olur burda satısa sunulursa :)

Sevgili arkadaslar bizler türk insanlarıyız elbette herkezin bir ekonomik durumu var. Şunuda unutmayalım ki doğru yoldu ilerlemek bizim için en güzeli.Hep yakınıyoruz fiyatlar neden yüksek diye.Kardeşim orjinal oyunu alacağın yerde gider 2-3-4 ytl verip korsan alırsan.Diğer insanlara haksızlık yapmış olursun.. Hemde fiyatlar da asla düşüş olmaz.Oyun pazarında devamlılık olmaz vS. Şuan Fm 2007 nin 60 YTL oldugunu söyleniyor.Bende araştırma içindeyim. Sİzlerede en kısa zamanda haber vermek istiyorum.Birşeyin güzel istiyorsanız karşınızdakinin emeğini hiçe sayman lütfen.SAYGILARIMLA........
msn:[email protected]
nası 60 milyon yuhh be kardeşim ne satıyolar böle

FM_Mania
20.Ekim.2006, 17:56

Amazon.comda 30usd +yol ücreti filan 45-50 ytl bulur normal şu an için o fiyat aslında.

OgUzKaGaN
20.Ekim.2006, 17:58
Normal bir fiyat.Gümrük vergisi falan eklenince...

fatih öksüz
20.Ekim.2006, 18:43
ewew şu vargiler olmasa 10-20 ytl arasında bile bulabilirdik

sukrusevim
21.Ekim.2006, 01:16
Fiyatı nerelerdedir acaba ?

Orjinal alma durumum olabilir bayramdan sonra :D

S-B-Z
21.Ekim.2006, 01:32
diğer oyunlara bakılınca bu ücret düşük kalıyor zaten.bu arada ben türk sitesinin birinden siparişi verdim 3 ay taksitle kargo ücreti dahil 70 ytl falan.ilgilenen olursa site adresini verebilirim.

kadirserhat
21.Ekim.2006, 12:04
Bugün Hemen Çarşıya Çıkıyorum alıyom :DAma Çok Pahalı Be Abem Bune Anasını

LaKe
21.Ekim.2006, 14:51
Ben 62 YTL'ye teslim aldım dün.

cHacHo
25.Ekim.2006, 22:11
türkiyede nereden orjinal football manager 2007 satın alabileceğimizi(internet üzerinden veya elden) belirtirseniz bizde almak isteriz teşekkürler...