PDA

View Full Version : FM 2007 demo hakkında yorumlar

tosunpasa
02.Ekim.2006, 15:19
slm arkadaşlar fm 2007 demoyu beğendiniz mi yada beğenmediniz mi?Hangi özellik iyi hangisi kötü bunları buray yazarak fikirlerimizi paylaşalım istedim ve demoyu indiremiyen arkadaşlarda demo hakkında bilgi sahibi olur diye düşündüm
Evet önce ben başlıyayım Fm 2007 demoda kötü bir özellik görmedim ve demo benim hoşuma gitti özellikle oyuncuların ısınması ve maç öncesi konuşma en güzel noktaları gibi ;)
Sizin yorumlarınızı da bekliyorum

aanilll
03.Ekim.2006, 12:30
Sonunda oynamayı başardım.. İlk gözüme çarpanlar;

- Maç oynanırken yedek oyuncular oturmuyor.. Sağa sola koşup ısınıyorlar..
- Maçlarda hatalı ofsayt kararları oluyor.. Daha önceki versiyonlarda hiç karşılaşmamıştım.. Belki öncedende vardır.. Fakat maç sonunda pozisyon hakkındaki yorumlarınızı merak eden gazetecilerin önceki oyunda olmadığına eminim..
-Kaleci ile karşı karşıya kalınca kaçırma oranı sanki biraz düşmüş.. İyi de olmuş..
-Scouting olayı baya bir değişmiş..
-Chelsea gerektiği gibi olmuş.. Mesela Rio Ferdinand'a 12 M verdiler.. Ben 50 M istedim.. Hemen kabul ettiler.. Yani Chelsea istediği oyuncuyu alacakmış gibi gözüküyor..
-Oyunculara eski oyunlardaki gibi abartılı özellikler verilmemiş.. Özellikleri biraz cimri kullanmışlar..

Şimdilik bu kadar.. Yeni birşeyler görürsem yine yazarım..

uAOnuR
03.Ekim.2006, 12:47
oyunu kurarken hata verdiginden oynayamıyorum

Del Piero_10
03.Ekim.2006, 13:15
Bir maçta lehinize penaltı verildikten sonra illaki maçtan sonra soru soruyorlar,doğrumuydu karar diye

Birde Del Piero'nun 3 gol attığı maçtan sonra Juventus'un favori personeli Platini Del Piero'yu tebrik etti.

fatih1984
03.Ekim.2006, 13:24
ben beğendim hatalı ofsayt kısmı bayağı ilgimi çekti

slayer34
03.Ekim.2006, 13:26
oncelikle oyuncularin isinmasi guzel olmus ama oyuncular kafasina gore isiniyo mesela rakip takimin kalecisi sabahtan beri isinmisti oyunda ve oyuna girmemisti:)
barcelona ıle oynadım ve bana 1 mılyon bıle transfer parası vermedıler arkadasımızında dedıgı gıbı chelsea ıstedıgı her adamı alıyo real madrıd de aynı sekılde
oyunun ufak bug larından bırı top out a cıktıktan sora kale arkasından gelen topun yerınde durmaması ve sureklı kalecının topun pesınden kosması:)
oyunun mac motoru cm 03\04 gıbı olmus hızlı ve cok ıyı oyuncu ozellıklerı fazla abartılmamıs buda guzel bır ozellık antrenman bolumunda artık kalecı antrenorlerı kalecılerı calıstırıyo ve fıtness antrenorlerıde takımın kondısyonundan sorumlu bu hocaları gıdıpte hucum calıstırmaları ıcın yonlendıremıyosunuz
ılk gozum carpan bunlar arkadaslar...

backstreetboy30
03.Ekim.2006, 13:57
ingilizcem iyi olmadıgı icin fazla bir sey anlamadım.......bu gidiste oyun icin ingilizce ögrenecez......... türkiye ligi batırılmıs(görbildigimiz kadarıyla)......türk oyuncular yok sayılmıs.... oyuncu özellikleri kasılarak baya bir kısılmıs .........klavye isini sacmalamıslar.....

incredible
03.Ekim.2006, 14:19
maç motoru hız kazanmış açıkcası içim gidiyor maç oynanırken,oyuncu özelliklerinde düşüş yapılmış,scout raporları yerinde daha çok bilgi ve avantaj sağlıyor,ama taktiksel anlamda bana oyun zor geldi çünkü 9 kişi kalmış ve hafif sakatlanan bir takımı bile chelsea ile yenemedim full atak oynamama rağmen,oyunun içeriği ve platformlar gayet iyi....

B52Rock_Lobster
03.Ekim.2006, 14:23
Fixtür işlemleri hızlanmış oyun genel olarak fm 2006dan hızlı basının paso soru sormaları falan iyi bence medya işini iyi yapıyor.

Del Piero_10
03.Ekim.2006, 14:23
Arkadaşlar herkese tavsiye ederim

Raffele Palladino,süper bir golcü olmuş.

GeNç KaRTaL
03.Ekim.2006, 14:36
ah ah keşke bende oynayabilseydim(yükleyemediğimden değil)

Del Piero_10
03.Ekim.2006, 16:26
arkadaşlar formuna bakın,gol makinası

http://xs107.xs.to/xs107/06402/R.Palladino.JPG (http://xs.to)

tosunpasa
03.Ekim.2006, 16:37
abi bu palladino ne yapmış ya 9 maçta 16 gol atılır mı:D

aanilll
03.Ekim.2006, 16:38
Valla bende fantazi olsun diye Ümit Karan'ı Manchester United'a aldım.. Adamın özellikler düşük fakat çok gol atıyor.. 16 maçta 13 gol attı.. Tavsiye ederim Ümit Karan'ı.. Bu arada Arda Turan'ın potansiyeli nasıl bilemiyorum ama Man Utd'ye onu alınca taraftarlar sevindi:D

slayer34
03.Ekim.2006, 16:42
taraftarlar yeni gelen genc oyunculara seviniyo cardenas i alincada sevindiler bende full oyun ciktigi zaman isimize yarar ama bende ucuz ve gelecek vaad eden bir futbolcu verim bjarne ingebretsen 18 yasinda olmasina ragmen ozellikleri fena diil ustelik 95 k ya alabiliyosunuz...

by_forza
03.Ekim.2006, 17:12
oyundaki ufak tefek hatalar full versiyonunda giderilecektir eminim...ve oyunun zor olmasi dogal cünkü 2005 ve 2006 serilerinin demolarida zordu..full oyunu hatasız ve bugsuz oynicaz ins.

aLka
03.Ekim.2006, 17:20
arkadaslara katiliyorum cok guzel bi oyun olmus ama oyuncular yine cok sIk sakatlaniyo bana gore.sizlerde oyle degilmi?
oyuncu ozellikleri gercekten dusurulmus.iyimi olmus kotu mu anlamadim ama bende borriello var finishing 11 heading 16 hiz 14 ozellikleri dusuk olmasina ragmen sIkca gol atiyor.oyuncu fiyatlarida ilginc.ozelliklerinin cogu 13-14 olan oyuncunun fiyati 20 milyon euro.fiyatlarda sanki ucmuslar.birde bu antrenman isini nasil halledicez?fm 2006 icin kullanilan bi antrenman kullaniyorum adi ozyz ama ozellikler hep dusuyo :S

the_dunker
03.Ekim.2006, 18:39
oyuncu özellikleri çok iyi ayarlanmışş tebrikler sigames...
türkçe xp lerde çalışmıo allah ..... versin sigames...

backstreetboy30
03.Ekim.2006, 18:51
ayarlarini degistir calissin

Berkaiser
03.Ekim.2006, 18:55
Oyundaki bazı değişiklikler güzel olmuş.Mesela yedek oyuncuların maç sırasında ısınmaları hoşuma gitti.Pilot takım uygulaması hoşuma gitti.Tam sürümü merakla bekliyorum.

MARCO
03.Ekim.2006, 19:38
Benimde dikkatimi ceken bir ozellikte ornegin nihat oyuna 1.3 milyon euro degerle basladi gol atmaya ve attirmaya basladikca degeri 6 milyon euro cikti.Eskisi gibi sabit degil yani oyuncu fiyatlari bide hangi oyuncuyu alirsaniz o oyuncunun fiyati aldiginiz para oluyo yani value si.

BuriBurhan
03.Ekim.2006, 20:14
ibrahimoviçi yine abartmışlar. hollanda milli takımı yok... arda yıçok kötü yapmışlar...bunların dışında sizlere katılıyom genel olarak iyi bir oyuna benziyor ama türkçe yaması lazım

cengoo76
03.Ekim.2006, 20:45
Ofsayt olayi cok guzel olmus Psv ye son dakika goluyle yenilmeme ragmen medya sorunca sok oldum falan dedim isinma olayi iyi scoutlarin oyuncularin fiyatini tahmin etmeleri bir de iyi oyuncularin artik degeri bayagi fazla mesela eski fmde vucinic ile her sene 40 gol atiyodum artik bu isimler eto sheva fln oluyor ronaldinhonun bi farki yoktu simdi farkini ortaya koyuyor gucler adam gibi olmus...En guzeli bence oyuncuya tavsiyesini sorman transfer icin mesela ben henry ye sordum ribery dedi super

Ilhan
03.Ekim.2006, 20:47
oyuncu özellikleri konusunda biraz tembel davranmışlar...

araştırma eksikliği var. performansı artan oyuncular bile aynı kalmış. bazı oyuncuların fm 2006 oyunun daki özellikleri aynen aktarılmış.

örnek: mauro pernia

oyuncu konusunu pek beğenmedim. onun dışında scout'ların daha aktif olmaları hoşuma gitti. ayrıca taktiksel olarak hiçbir yenillik göremedim ki benim en çok özen gösterdiğim alan taktik alanı.

aLka
03.Ekim.2006, 21:34
arkadaslar kaydettigimiz maçı nasıl izliyoruz? wiew matchı göremedim
oyucuların adam geçmeleri çok süper olmus yaw :) ibrahimovic bi aldı topu üç kisiyi ard arda geçti kaleciyle karşı karşıya kaldı ama dışarı attı :) full için sabırsızlanıyorum ya

Del Piero_10
03.Ekim.2006, 21:44
oyucuların adam geçmeleri çok süper olmus yaw :) ibrahimovic bi aldı topu üç kisiyi ard arda geçti kaleciyle karşı karşıya kaldı ama dışarı attı :) full için sabırsızlanıyorum ya

yani gerçekçilikten son derece uzak,sadece topu dışarı atması gerçeğe uygun olmuş

Universal
03.Ekim.2006, 21:52
Demo olarak sadece İngiltere ligi olan 80 mb'lığı indirdim ama memnun kalmadım çok fazla kısıtlama ketirmişler maç sırasında ses yok bu insanı rahatsız ediyor oyuncu fiyatlarını ve özelliklerini yanlış ayarlamışlar database boyutunu küçük tuttukları için oyunda fazla oyuncu yok ama oyun 2006'ya göre daha hızlı çalışıyor.

B52Rock_Lobster
03.Ekim.2006, 21:58
arkadaslar kaydettigimiz maçı nasıl izliyoruz? wiew matchı göremedim
O seçenek demo'da aktif değil.

the_dunker
03.Ekim.2006, 22:46
ayarlarini degistir calissin

değiştirdim oynuyorum zaten de .. benim söylemek istediğim biz ayar değiştirmek zorunda değiliz .. ne demek ayar değiştirmek yaa.. 20 ekimde de böyle olursa ... bırakırım FM yi ...

Ilhan
04.Ekim.2006, 03:24
Demo olarak sadece İngiltere ligi olan 80 mb'lığı indirdim ama memnun kalmadım çok fazla kısıtlama ketirmişler maç sırasında ses yok bu insanı rahatsız ediyor oyuncu fiyatlarını ve özelliklerini yanlış ayarlamışlar database boyutunu küçük tuttukları için oyunda fazla oyuncu yok ama oyun 2006'ya göre daha hızlı çalışıyor.

maç esnasında seslerin olması gol vuruslarında ve faullerde yavas goruntu akmasına neden oluyordu. ses yüklenirken aynı anda pozisyon ilerleyemiyordu. bunu ben ve benim fm 2006 oynayan çoğu arkadaşım dile getirmişti. ses olayının kaldırılmasının sebebi bence o.

slayer34
04.Ekim.2006, 04:58
maç esnasında seslerin olması gol vuruslarında ve faullerde yavas goruntu akmasına neden oluyordu. ses yüklenirken aynı anda pozisyon ilerleyemiyordu. bunu ben ve benim fm 2006 oynayan çoğu arkadaşım dile getirmişti. ses olayının kaldırılmasının sebebi bence o.

arkadaslar demo versıyonda ses olmaz...

aanilll
04.Ekim.2006, 10:00
ibrahimoviçi yine abartmışlar. hollanda milli takımı yok... arda yıçok kötü yapmışlar...bunların dışında sizlere katılıyom genel olarak iyi bir oyuna benziyor ama türkçe yaması lazım

Arda kötü mü olmuş?? Sizi bilmiyorum ama Arda'yı Man Utd'a aldım..

Sonuç: 16 Maç 2 Gol 14 Asist

Bence Arda çok iyi olmuş.. Antrenmanlarla zaten özellikleride yukarı çıkar..

Ilhan
04.Ekim.2006, 10:59
Arda kötü mü olmuş?? Sizi bilmiyorum ama Arda'yı Man Utd'a aldım..

Sonuç: 16 Maç 2 Gol 14 Asist

Bence Arda çok iyi olmuş.. Antrenmanlarla zaten özellikleride yukarı çıkar..

teknik özelliklerinde sadece dribbling 'i biraz iyi o kadar. arda resmen bir hayal kırıklığı olmuş bence fm 2007'de

aanilll
04.Ekim.2006, 11:11
Bence yerinde olmuş özellikleri.. Belki pas özelliği 14-15 olabilirdi..

illusion
04.Ekim.2006, 13:55
Güzel bence. Oynadım 4-5 saat ve sildim. Tabii ingilizce old. için detaylara inemedim...

cyprusboy
04.Ekim.2006, 14:18
arkadaslar ben de fm 2007 demoyu yükleyip oynayamayanlardanım aklıma bir fikir geldi.Oyunu açabilen ve oynayabilen arkadaşlar yeniden oyunu açıp bir lig başında menejer olarak kendilerini ekleyip save as yaparlarsa ve bu save dosyasını biz oyunu isimden dolayı açamayanlara site aracılığıyla gönderirilerse belki biz de oyuna girdiğimizde direkt load kısmından onların açtığı oyundan oynayabiliriz belki.(düştüğümüz durumlara bak!!!Seni kınıyorum si games!!!)

burada bize kayıtlı oyunlarını gönderecek arkadaşlara şlimdiden teşekkür ederim.Umarım bu çözüm olur.

Not: menejer eklediğinizde takımda seçeceğiniz için tercih ettiğim takımlar inter, man. utd., arsenal, ve chelsea olursa sevinirim.

demaio
04.Ekim.2006, 15:47

Demo dosyasinin boyutlarini belli bir duzeyde tutmak icin ses yok yoksa orjinal oyunda olacak, illa ses isteyenler FM2006 ses (sounds) dosyalarini FM2007 Demo klasoru altina kopyalarlarsa sesli oynayabilirler. Bu arada yabanci forumlarda coktan bircok potansiyel oyuncunun adi cikmis adamlar profesyonel inceliyor demoyu. Velhasil guzel oalcak guzel saygilar.

Del Piero_10
04.Ekim.2006, 15:49
Ben şimdiden genç yıldızları söylüyorum

Palladino tam bir gol makinası olmuş
Marcelo(fluminense) oyundaki en iyi sol kanat

aanilll
04.Ekim.2006, 15:53
Bir yenilik daha gördüm.. Eğer yazıldıysa kusura bakmayın.. CL Gruplarının kura çekimlerini seyredebiliyoruz.. Bu çok hoş olmuş bence..

slayer34
04.Ekim.2006, 15:54
Bir yenilik daha gördüm.. Eğer yazıldıysa kusura bakmayın.. CL Gruplarının kura çekimlerini seyredebiliyoruz.. Bu çok hoş olmuş bence..

dostum katılıyorum sana benımde hosuma gıttı bu ozellık...

aLka
04.Ekim.2006, 16:20
bi sacmalik iste.adamin degeri 1.8 euro deneme amacli 145 m onerdim adamlar kabul etmiyo bu kadar mi sacma olur yaa :mad:

http://img138.imageshack.us/img138/6836/fsfswi7.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=fsfswi7.jpg)

B52Rock_Lobster
04.Ekim.2006, 16:26
O paraya kulupü bile vermeleri gerekir.:D

aanilll
04.Ekim.2006, 16:32
Şu an oynadığımız oyunun demo versiyonu.. Böyle hataların olması bana göre normal..

jagatai
04.Ekim.2006, 16:40
ya benim hayallerim yıkıldı ben oyun bir kaç yıl gider sanıyordum devre arasında bitti üzüldüm valla bi ton mb ingirdik devre arasında biteceğini bilsem indirmezdim.

Ardaya gelince her yeni oyunda güçleri farklı çıkıyor ya umarım oyun demo olduğundandır full sürümde böyle hatalar olursa yazık olur.

Son bir şey daha demoyu kurarken bir tomar ayar değişikliği yaptık pc de full sürümdede bu değişiklikleri yapacakmıyız?

Ilhan
04.Ekim.2006, 16:55
ya benim hayallerim yıkıldı ben oyun bir kaç yıl gider sanıyordum devre arasında bitti üzüldüm valla bi ton mb ingirdik devre arasında biteceğini bilsem indirmezdim.

Ardaya gelince her yeni oyunda güçleri farklı çıkıyor ya umarım oyun demo olduğundandır full sürümde böyle hatalar olursa yazık olur.

Son bir şey daha demoyu kurarken bir tomar ayar değişikliği yaptık pc de full sürümdede bu değişiklikleri yapacakmıyız?

oyunu kimse bedavaya vermiyor. zaten demosu her sene sezon yarısına kadar ilerler.

deneyelim, eksikleri görelim ve beğenirsek alalım diye çıkıyor bu demo.

abseyhan
04.Ekim.2006, 16:57
Turksportal yetkilileri oyunun Türkçe çalışmama olayını inşallah sigamese belirtirler yoksa oyunun full sürümüde böyle çıkar. sitenin adminleri halletmiştir sanırım bu olayı ama peşlerini bırakmasınlar sigamesin. bence bu sorunu hergün dile getirsinler. böyle ayar değiştirirp değiştirip oyun oynanmaz.

EreN
04.Ekim.2006, 17:00
Turksportal yetkilileri oyunun Türkçe çalışmama olayını inşallah sigamese belirtirler yoksa oyunun full sürümüde böyle çıkar. sitenin adminleri halletmiştir sanırım bu olayı ama peşlerini bırakmasınlar sigamesin. bence bu sorunu hergün dile getirsinler. böyle ayar değiştirirp değiştirip oyun oynanmaz.
Vieri Abimiz Beta Tester ve böyle bir sorun olmadığını belirtti..

BEnim merak ettiğim şey oyunu yükleme ekranında sadece türkiye ligini seçmeme rağmen oyunda ilerledikçe diğer ligleride yükleyebilme özelliği olacaktı.Yani menejerlik açmadığın bi ülkeye transfer olabilecektik..? Var mı bu özellik..?

abseyhan
04.Ekim.2006, 17:14
Vieri Abimiz Beta Tester ve böyle bir sorun olmadığını belirtti..

BEnim merak ettiğim şey oyunu yükleme ekranında sadece türkiye ligini seçmeme rağmen oyunda ilerledikçe diğer ligleride yükleyebilme özelliği olacaktı.Yani menejerlik açmadığın bi ülkeye transfer olabilecektik..? Var mı bu özellik..?

evet o dediğin özellik benim yıllardır istediğim özellik. bazen insan açtığı bi ligin gereksiz olduğunu görüyo ve oyunu yavaşlatmamak için kapatmak istiyo, bazende keşke oyuna başlarken şu ligide seçseydim dediğim oluyo. en azından sezon başlarında ligleri açıp kapama koymaları çok iyi olurdu.

shadow43
04.Ekim.2006, 17:20
diğer maçlar oynanırken beklemesi can sıkardı eskiden.şimdi oynanan maçların aynı anda golleri ve dakikaları bir ekranda sırayla beliriyor.bu da beklerken canımızın sıkılmasını önleyecek galiba.
maç içinde farklı hareketler olduğunu oyunun müdavimleri mutlaka anlıyordur.motor resmen değiştirilmiş.ve güzel olmuş.
ufak bi bug var.o da kaleci kale vuruşunu yapmak için 1 metre önündeki topu almaya gitmiyor.diğer takımın forveti 30 metre koşup kaleciye topu veriyor.

jagatai
04.Ekim.2006, 17:21
oyunu kimse bedavaya vermiyor. zaten demosu her sene sezon yarısına kadar ilerler.

deneyelim, eksikleri görelim ve beğenirsek alalım diye çıkıyor bu demo.

daha önce demosunu hiç indirmedim ki nerden bileyim :D

scarlet_92
04.Ekim.2006, 17:43
kesinlikle doğru boyle cok zor oluor

aLka
04.Ekim.2006, 17:46
nası yani demo sezon yarısında bitiyor mu? ben aralık sonundayım şu an ne zaman bitiyor tam olarak :s

aanilll
04.Ekim.2006, 17:56
Birazdan biter..

abseyhan
04.Ekim.2006, 17:57
eskiden yeni yılda biterdi demolar eğer bu da öyleyse son maçlarını yapıyosun alkaweb :D

aLka
04.Ekim.2006, 18:06
bende ne güzel hayaller kuruyodum yaw fm 2006'yı bile silmiştim full oyun çıkana kadar demo ile idare ederiz, bi sürü genç yetenek bulurum fln ama hayallerim boşa çıktı =)

abseyhan
04.Ekim.2006, 18:11
bende ne güzel hayaller kuruyodum yaw fm 2006'yı bile silmiştim full oyun çıkana kadar demo ile idare ederiz, bi sürü genç yetenek bulurum fln ama hayallerim boşa çıktı =)

tam sürüm çıkınca inşallah :D:D

jagatai
04.Ekim.2006, 18:20
bende silcektim 2006 allahtan silmemişim ama demo bile olsa en azında yıl sonuna kadar oynanmalıdır bence nasılsa kısıtlı ligler ve kısıtlı database ile oynuyoruz demo olduğu gayet belli oluyor :D

Sheriff
04.Ekim.2006, 18:33
bisey diecem bu shevchenko kaleyi gordugu her yerden vurmaya programlanmis galiba bi macta 10dan fazla sut cekio:)

Vieri
04.Ekim.2006, 18:34
Bildirildi email olarakta bildirildi, si beta testerlar forumundada dile getirildi. İnşallah bu probleme cevap verirler. Fakat oyunun kurulum aşamasında yaşanan probleme ilişkin şöyle bir açıklama geçen gün bir Si yetkilisi tarafından si forumlarında verildi, "Belki bu kurulum problemi İngilizce kullanmayan bilgisayarlarda devam edebilir" bu problemin java ile alakalı olduğunu ve firmayla alakası olmadığını belirttiler. Umarım kurulumda yaşanan problem ve oyunda ki unicode eksikliği düzeltilir.

abseyhan
04.Ekim.2006, 21:46
Bildirildi email olarakta bildirildi, si beta testerlar forumundada dile getirildi. İnşallah bu probleme cevap verirler. Fakat oyunun kurulum aşamasında yaşanan probleme ilişkin şöyle bir açıklama geçen gün bir Si yetkilisi tarafından si forumlarında verildi, "Belki bu kurulum problemi İngilizce kullanmayan bilgisayarlarda devam edebilir" bu problemin java ile alakalı olduğunu ve firmayla alakası olmadığını belirttiler. Umarım kurulumda yaşanan problem ve oyunda ki unicode eksikliği düzeltilir.

inşallah düzeltilir Vieri. ilgilendiğiniz içinde sağolun. birilerinin sigamese bunları bildirmasi lazımdı. inşallah java ile ilgili kısımda halledilir. sanki kurlumu java platformuyla yapmak zorundalarmış gibi niye ısrar ediyorsa sigames anlamıyorum. birsürü install platformu var. geçen seneki gibi micsoft installer ile halletseydi bu işi olmaz mıydı sanki. neyse kurulum işi o kadar dert değil aslında ama oyunu inşallah çıktığında ayar yapmadan oynayabiliriz. bakalım sigames biz Türkleri ne kadar kahle alacak :)

demaio
05.Ekim.2006, 12:23
inşallah düzeltilir Vieri. ilgilendiğiniz içinde sağolun. birilerinin sigamese bunları bildirmasi lazımdı. inşallah java ile ilgili kısımda halledilir. sanki kurlumu java platformuyla yapmak zorundalarmış gibi niye ısrar ediyorsa sigames anlamıyorum. birsürü install platformu var. geçen seneki gibi micsoft installer ile halletseydi bu işi olmaz mıydı sanki. neyse kurulum işi o kadar dert değil aslında ama oyunu inşallah çıktığında ayar yapmadan oynayabiliriz. bakalım sigames biz Türkleri ne kadar kahle alacak :)

Yilda 3 tane orijinal oyun satilirken (mubalaa) pek kaale alacaklarini sanmiyorum, saygilar...

real_footballer
05.Ekim.2006, 13:30
Sonunda oynamayı başardım.. İlk gözüme çarpanlar;

- Maç oynanırken yedek oyuncular oturmuyor.. Sağa sola koşup ısınıyorlar..
- Maçlarda hatalı ofsayt kararları oluyor.. Daha önceki versiyonlarda hiç karşılaşmamıştım.. Belki öncedende vardır.. Fakat maç sonunda pozisyon hakkındaki yorumlarınızı merak eden gazetecilerin önceki oyunda olmadığına eminim..
-Kaleci ile karşı karşıya kalınca kaçırma oranı sanki biraz düşmüş.. İyi de olmuş..
-Scouting olayı baya bir değişmiş..
-Chelsea gerektiği gibi olmuş.. Mesela Rio Ferdinand'a 12 M verdiler.. Ben 50 M istedim.. Hemen kabul ettiler.. Yani Chelsea istediği oyuncuyu alacakmış gibi gözüküyor..
-Oyunculara eski oyunlardaki gibi abartılı özellikler verilmemiş.. Özellikleri biraz cimri kullanmışlar..

Şimdilik bu kadar.. Yeni birşeyler görürsem yine yazarım..

aynen ;) ;) ;)

Ralph
05.Ekim.2006, 18:01
benim çok kötü bi sorunum war beyler.......yaw 3-4 ay oluo ben 2007 i bekliorm......ben antalyadaım we geçen hafta bi yıldırım düştü we benm PC yüksek woltajdan anakart gtti.......:( :mad: abi snir oldm ya.......sen okadar bekle oyunun demosu çksın we pc gtsin......şimdi cafedeim indrmeee çalışıom bakalım noolcak......benden size tavsie (CİDDİE ALIN WALLA BENDEN DEMESİ).....yıldırımlı hawalarda pc i kapaın...........................:D benim pc garantie gönderdim allhdan garantsi dolmadı şimdi istanbulda pfffffff........ama en kısa zamanda oyunicam sabırsızlanıormm:confused: :confused:

Del Piero_10
05.Ekim.2006, 18:18
benim çok kötü bi sorunum war beyler.......yaw 3-4 ay oluo ben 2007 i bekliorm......ben antalyadaım we geçen hafta bi yıldırım düştü we benm PC yüksek woltajdan anakart gtti.......:( :mad: abi snir oldm ya.......sen okadar bekle oyunun demosu çksın we pc gtsin......şimdi cafedeim indrmeee çalışıom bakalım noolcak......benden size tavsie (CİDDİE ALIN WALLA BENDEN DEMESİ).....yıldırımlı hawalarda pc i kapaın...........................:D benim pc garantie gönderdim allhdan garantsi dolmadı şimdi istanbulda pfffffff........ama en kısa zamanda oyunicam sabırsızlanıormm:confused: :confused:

bigisayarın bozulması gerçekten çok sinir bozucu birşey,biliyorum.

iyiki senin garantin varmış yoksa dünya para götürürler

can777
05.Ekim.2006, 19:32
genellikle oyuncular gelmiyorum dedikleri zaman gelmiyorlardi ama simdi cok para verirsen geliyorlar .... cok begendim bu olayi

Strojen
05.Ekim.2006, 22:42
Epey yenilik var, çoğunu yazmışsınız zaten, benim derdim top toplayıcı çocuklar:D bir kere de kaleciye atın şu yopu:D Ama maç motoru çok gelişmiş aynen CM 03/04 gibi olmuş, en önemli eksik oydu, ve çoğubuz ufak data hatalarından bahsetmişsiniz, onlar demo ile alakalı, örneğin ardanın muhtemelen çoğu özelliği sıfır bırakılmış ve rastgele değerler alıyor her oyun başında. Artık Full sürümü abartılı şekilde beklemeye başladım, sorun felan dinlemem herşeyle başa çıkarım yeter ki full bir an önce çıksın. Herkese iyi FMler

Az evel acayip bir gol attim Carr orta sahanin sag caprazindan frikik kullandi orta acti rossi topa vuramadi kaleci sasirdi gol oldu gercekten iyi gelismis mac motoru

Bir de bazen bahis oranlari sapitiyor: 3e1 felan verdigi oluyor: 2007de duzelmis mi dikkat eden var mi

ms1907
06.Ekim.2006, 01:40
oyuncularin ozellikleri cok dusuk insallah bunu duzeltirler bide rustu kiralik olarak gozukuyo ama fb bonservisi ile bedavaya aldi

Sheriff
06.Ekim.2006, 02:00
oyuncularin ozellikleri cok dusuk insallah bunu duzeltirler bide rustu kiralik olarak gozukuyo ama fb bonservisi ile bedavaya aldi
Eheh hayatımızda ilk kez bir futbolcudan kazık yememişiz onuda kiralık yapmışlar:D

koray_capello
06.Ekim.2006, 02:39
oyun çok basit olmuş. dribbling olayı güzel ama çok basitleşmiş oyun. inşallah full versiyonda düzelir yoksa bu şekilde oynanmaz..

Strojen
06.Ekim.2006, 12:32
Oyun hic de kolay değil, Newcastle'ı aldım sonunculuğa demir attım, halbuki FM06da İngiltere CLde sezon yarısında Norwich'i sonuncu alıp üst lige çıkarmıştım.

can777
06.Ekim.2006, 14:26
arkadaşlar bu arada oyundayken ana menüye dönme olayını da çok tuttum ...

pardon aklıma geldikçe yazdığım için ard arda yazıyorum bu arada itirazdan verilen kartlarda var ...

Ralph
06.Ekim.2006, 15:32
bigisayarın bozulması gerçekten çok sinir bozucu birşey,biliyorum.

iyiki senin garantin varmış yoksa dünya para götürürler

:D :D :D :D ewet garanti olmasa bitmiştm walla 800YTL werdim ben ona:rolleyes:

can777
06.Ekim.2006, 16:57
degajmanlarda top geri dönmüyor ....

ama oyun çok basit yahu her maç 4 5-0 alıyorum

araya milli maç girdiğinde hazırlık maçı oluyor ...

fatih öksüz
06.Ekim.2006, 19:19
Şu Palladİnonun Kafasi Nİye Yok Yaaa

selcukyen23
06.Ekim.2006, 19:37
arkadaşlar ben de çilekli versionu yükledim.ama setup dosyasını açtıımda,''temporary internet files dosyasının içindeki ismp002.*. die bi dosyayı silinemiyor'' diyor ve hata veriyor.
şu yaptığınız ayarlar nedir,hepsini söyler misiniz?

oyunu yükledim,şimdi de oyun açılışında;sağ altta top varken siyah ekran kalıyor.
Buyur burdan yak yani...

Strojen
06.Ekim.2006, 19:58
arkadaşlar ben de çilekli versionu yükledim.ama setup dosyasını açtıımda,''temporary internet files dosyasının içindeki ismp002.*. die bi dosyayı silinemiyor'' diyor ve hata veriyor.
şu yaptığınız ayarlar nedir,hepsini söyler misiniz?

oyunu yükledim,şimdi de oyun açılışında;sağ altta top varken siyah ekran kalıyor.
Buyur burdan yak yani...

fm 2007 kurulum konusundaki ilk mesajı oku

aLka
06.Ekim.2006, 20:15
araya milli maç girdiğinde hazırlık maçı oluyor ...
bana hiç denk gelmedi bu :confused:

hinatakun
06.Ekim.2006, 21:08
arkadaslar ben fazla manager oynamadim
sizce hangisi daha ii
fm mi yoksa cm mi
su anda cm nin demosu var elimde biraz oynadim hosuma gitti

aLka
06.Ekim.2006, 21:10
kesinlike fm serilerini takip et
su an fm 2007 demo var, cm 07 demoyu oynamadım ama çogunluk fm oynuyor
fm 2007 full oyunu bekle

scarlet_92
06.Ekim.2006, 21:11
arkadaslar dikkatimi cekti oyunda cok kırmızı kart cıkıyor öyle deil mi yani en azından benim maclarımda cok cıkıyor...:rolleyes:

arkadaslar ben fazla manager oynamadim
sizce hangisi daha ii
fm mi yoksa cm mi
su anda cm nin demosu var elimde biraz oynadim hosuma gitti
fm mi cm mi tartısılmaz FM SERİSİ DAHA İİ

aLka
06.Ekim.2006, 21:14
benim oyunumda son maça kadar çıkmadı sonra son maçımda 2 bana bi tanede diger takıma çıktı.ama ben fazla oldugunu sanmıyorum.yani normal ölçülerde bence..

Universal
06.Ekim.2006, 22:06

Seslerin öyle bir etki yaptığını bilmiyordum bendede bazen takılıyordu demekki ondan ama kulağım ses alışmış ses olayı kalkınca kötü oldu ama orjinal oyundada böyle olursa hiç çekilmez.

arkadaslar dikkatimi cekti oyunda cok kırmızı kart cıkıyor öyle deil mi yani en azından benim maclarımda cok cıkıyor

Bende hiç çıkmadı sanırım bu senin taktiğine ayarlı ama İngiliz ligi oynadığımız için hakemlerden dolayı olabilir.

hinatakun
07.Ekim.2006, 00:21
tavsiyeniz icin tesekkur ederim
o zaman fm yide indireyim

kutup
07.Ekim.2006, 18:09
scarlet_92 'ye katılıyorum;

ingiliz liginde bir maçta kırmızı ve sarı kartlar havada uçuştu

can777
07.Ekim.2006, 20:56
arkadaslar dikkatimi cekti oyunda cok kırmızı kart cıkıyor öyle deil mi yani en azından benim maclarımda cok cıkıyor...:rolleyes:

fm mi cm mi tartısılmaz FM SERİSİ DAHA İİ

gercekten cok cikiyor abartmiyorum her mac 2 kirmizi kart cikti 5=6 mac 'cers'nde ....

bide fiyatlar asiri fazla olmus ...

Strojen
08.Ekim.2006, 01:05
Ses olayi demoyla alakalı. Ram'i iyi olanın donmaz oyunu, Demoda sesli oynamak için FM2006 ses dosyalarını atın 2007ye, ben yaptım ses var, sorun yok

wonderking
08.Ekim.2006, 10:26
ben yüklerken hata oluştuğu için yüklemedim.Sizerin yazdıklarıyla bir fikir edinmeye çalışıyorum.Ama yazdıklarınıza bakılırsa genel olarak iyi bir oyun.Oyuncuların ısınması,offside ın yanlış verilmesi,basının çok soru sorması falan iyiymiş:)Full version unu merakla bekliyorum.Ne zaman çıkacak full version?

Ssstntn
08.Ekim.2006, 15:21
arklar ben indirdim kuramıyorum butun programları kapatıp wındowsu yenıden ac dio yapıyorum yıne olmuyo bilenınız warsa yardımcı olabılırmı!!!

Strojen
08.Ekim.2006, 15:39
arklar ben indirdim kuramıyorum butun programları kapatıp wındowsu yenıden ac dio yapıyorum yıne olmuyo bilenınız warsa yardımcı olabılırmı!!!
fm 2007 kurulum konusundaki ilk mesajı oku

aLka
08.Ekim.2006, 16:01
Ne zaman çıkacak full version?
20 Ekim'de çıkacak

ozzy_casanova
08.Ekim.2006, 16:05
ya arkadaşlar ben bu demo daki kurulumdaki hata ve ztn full oyun 12 gün snra çkcagı için yüklemedm demoyu sizce hata mi etmişim???

lekoanelka
08.Ekim.2006, 23:41
20 Ekim'de çıkacak
kesinmi ben 27 ekim diye biliyorum

gvz
09.Ekim.2006, 11:44
kirmizi kartlar ve sakatliklar cok oluyor.
ayrica su ingilizce isi de hiic hosuma gitmedi.
demonun 1 ocaga gelince bitmesi hevesimi kursagimda birakti.

ama oyunun geri kalan kismi mukemmel.
mac motoru gercekten guzel olmus.
medya yorumlari ve team-talklar gelistirilmis.
transferler zorlastirilmis. ozellikle rival olan takimlardan oyuncu almak icin bir servet odemeniz gerekiyor.
gonderdiginiz scoutlar oyuncu hakkinda daha detayli bilgiler veriyor. oyuncunun ne kadara alinabilecegini bile belirtiyor.
oyundaki butun oyuncular ve menajerler hakkinda yorum yapabiliyosunuz.

grafikler biraz basit olmus. Kulup logolari ve formalari yok bicok takimin.
ama bunu TURKSPORTAL grafik ekibi cozecektir eminim.

bir suru yenilik var ama aklima gelmedi simdi.

tosunpasa
09.Ekim.2006, 14:49
kesinmi ben 27 ekim diye biliyorum
fm 2007 20 ekimde kesin olarak çıkacaktır ;)

aLka
09.Ekim.2006, 14:56
ingilterenin bile fomaları yok!
insallah 2006 icin yapılan face packler ve formalar 2007'ye uyumlu olur :rolleyes:
olur mu dersiniz?

fatih öksüz
09.Ekim.2006, 15:52
Fm 2007 Oynayan ArkadaŞlar 2006da OlduĞu Gİbİ Sİz Oyuncuyu BaŞka Bİr KulÜbe SattiĞinizda O KulÜbvÜn SÖzleŞme Teklİfİnİ Reddedİp Sİz De Kaliyo Mu Hanİ Az Sİnİrlenİp SaĞa Sola AteŞ PÜskÜrmÜyodum O YÜzden

demaio
09.Ekim.2006, 17:54

Kardes gecen hafta senin yazdigini okurken "hay Allah, ne bicim is" demistim. Cuma gunu de benim eve yildirim dustu Bilgisayar ve Dijital TV sizlere omur maalesef:) Hemen aklima geldin bu kadar olur yani. Bakalim simdi yeni bir guc kaynagi aldim takacagim. Olmadi guzel bir kampanya var canavar bir bilgisayar onu alacagim yarin. FM'ye hazirlikli olmak lazim...

Gecmis olsun.

Turkcen cok kotu. Hangi millettensin? Benim de Antalya'ya yerlesmis bir cok yabanci arkadasim var da...

Saygilar

lekoanelka
09.Ekim.2006, 19:00
ingilterenin bile fomaları yok!
insallah 2006 icin yapılan face packler ve formalar 2007'ye uyumlu olur :rolleyes:
olur mu dersiniz? formalar sadece demoda boyle diye biliyorum full de orjinalleri olur diye tahmin rdiyorum
:s_juventus:

Ralph
12.Ekim.2006, 17:10
Kardes gecen hafta senin yazdigini okurken "hay Allah, ne bicim is" demistim. Cuma gunu de benim eve yildirim dustu Bilgisayar ve Dijital TV sizlere omur maalesef:) Hemen aklima geldin bu kadar olur yani. Bakalim simdi yeni bir guc kaynagi aldim takacagim. Olmadi guzel bir kampanya var canavar bir bilgisayar onu alacagim yarin. FM'ye hazirlikli olmak lazim...

Gecmis olsun.

Turkcen cok kotu. Hangi millettensin? Benim de Antalya'ya yerlesmis bir cok yabanci arkadasim var da...

Saygilar
:) :) :) :D :D :D
ya ben öle hızlı yazıp geçtim yoksa türkçem iyidir bakma sen:D
nese bu arada senin mesajı okudum walla gülceim geldi....benim duygularımı anlamışındır:D aynı şekilde bizimde TV gitti ama yapıldı...şu an PC gdeli 2 hafta oldu istanbula...Daha bekliyorum bakalım ne olacak:rolleyes: :confused:

memocemo
12.Ekim.2006, 17:23
Lisansı alınmış liglerdeki takımların formaları büyük ihtimalle oyunda mevcut olur.

can777
12.Ekim.2006, 22:27
arkadaslar sanirsam demo da kaydettigimiz oyunlari fullunde oynayabiliyoruz bu arada eger bi takimi reddedersek bi ozelligimiz gelisiyomus tam goruyodum gitti pencere ...

demaio
13.Ekim.2006, 16:12
:) :) :) :D :D :D
ya ben öle hızlı yazıp geçtim yoksa türkçem iyidir bakma sen:D
nese bu arada senin mesajı okudum walla gülceim geldi....benim duygularımı anlamışındır:D aynı şekilde bizimde TV gitti ama yapıldı...şu an PC gdeli 2 hafta oldu istanbula...Daha bekliyorum bakalım ne olacak:rolleyes: :confused:

:) :) :)
Guc kaynagini degistirdim ve calisti bilgisayar ana karta birsey olmamis, gerci cok da sevinemedim yeni bilgisayari almayacagim bu durumda:)) Hadi bakalim 20 Ekim'i bekliyoruz, sana da tekrar gecmis olsun umarim kisa surede gelir geri bilgisayarin...
Saygilar

Amsterdam 13/10/2006

emir cavak
14.Ekim.2006, 19:52
20 ekim i iple çekiyorum valla

Cyzio
14.Ekim.2006, 20:22
son 6 gün:D

Ralph
15.Ekim.2006, 15:03
2006-2007 sezonunun uğurlu sayısı 20:D

Krusty
15.Ekim.2006, 15:08
İyi de oyun 20'sinde burada olur mu?

Ralph
15.Ekim.2006, 17:01
Olur Olur Takma Kafani ;d

demaio
16.Ekim.2006, 14:50
Hazirim bekliyorum, alet yildirim carpmasindan az hasarla kurtuldu, morali duzelsin diye RAM'ini 2gb ye cikardim:D... Gel 20 Ekim Gel...

Ralph
16.Ekim.2006, 16:20
harbi yaw benimde 1GB ama 2GB yapmak için para biriktryorum..benimki kinston sen ne marka aldın we ne kadara aldın

mehmetf89
17.Ekim.2006, 17:55
oyun gerçekten güzel. basın ve maç öncesi konuşmalar güzel olmuş. ısınmalar da renk katmış. fm 2006 nın demosunda 31 aralıkta bitiyordu. bunda daha o tarihe gelemedim. eğer bitiyorsa arkadaşlar söylesin de boşuna heveslenmeyim.(diğerinde bomba transferler ocakta gelecekti ama bi anda kapanmıştı ve sinir olmuştum)

Deza
17.Ekim.2006, 18:43
oyun gerçekten güzel. basın ve maç öncesi konuşmalar güzel olmuş. ısınmalar da renk katmış. fm 2006 nın demosunda 31 aralıkta bitiyordu. bunda daha o tarihe gelemedim. eğer bitiyorsa arkadaşlar söylesin de boşuna heveslenmeyim.(diğerinde bomba transferler ocakta gelecekti ama bi anda kapanmıştı ve sinir olmuştum)

Evet bitiyor.

CoCCi
18.Ekim.2006, 14:34
Arkadaşlar Ben Bizzat Sigamesin Resmi Sitesine Hatalı Ofsayt Felan Yazdım Gelen Cevabın Türkçe Tercümesi Şu :

Bu Demo Versiyonu Gelecek Versiyonda İse Böyle Bişi Olmiyicak Bizde Farkına Vardık Hepinizden Özür Dileriz

mustangshelby
18.Ekim.2006, 19:05
Arkadaşlar Ben Bizzat Sigamesin Resmi Sitesine Hatalı Ofsayt Felan Yazdım Gelen Cevabın Türkçe Tercümesi Şu :

Bu Demo Versiyonu Gelecek Versiyonda İse Böyle Bişi Olmiyicak Bizde Farkına Vardık Hepinizden Özür Dileriz

hmm kotu olmus yani aslinda her zaman hatali kaldirilmasada ofsaytlar ole %5 gibi bi oranda kaldirilsa arada yorumlar olsa hatali bayraktan yedimiz golden yenildik felan gibi daha gercekci olurdu aslinda bunun gibi hatali penalti felan olsa ama ole oran %5 gibi dusuk bi oranda hatali olsa dahada gercekci olurdu artik 2008 de ;) oda olur heralde

aLka
18.Ekim.2006, 19:07

hayıııııııır olamaaaaaaaaaaaaz
ne biçim iş bu ya :(