PDA

View Full Version : Alıntı Yaz Uleyn..!! :)

EreN
12.Ekim.2006, 01:36
Birçok başlıkta görüyorumda bu olay var forumda..
Özellikle bu başlığı açmamdaki sebep bi başlıktaki yazı :D
Alıntı yazsana kardeşim yazmış..Eee sen onun alıntı olduğunu anlıyorsunda.Paylaşımcı kardeşimiz yazmak zorunda mı ? Bi gazete haberi almış..E çocuk gazeteci olacak değil ya ?
Anlam veremiyorum.Forum denen şey Belli bir konu üzerinde Üyelerin tartışıp yazıştığı yerdir ve yazılardan oluşur.ALıntı Yazılar çoğunluktadır..Dikkat ettiyseniz nerdeyse heryerde bi kaç Kopyala-Yapıştır konu vardır..Elimden geldiğince böyle yapmam.Ama yapanada "Alıntı Niye Yapmıyorsun uleynnnn yazsana oraya alıntı diye" bi söylemde bulunup karşıdakinin şevkini kırmam..
Bana Doğru Gelen Bu ...
Sizde Alıntı Yap Uleyn'seniz..Bu konuya yazmayınız :)
Alıntı:EreN

MeMo
12.Ekim.2006, 16:25
alıntı yapsana uleyyn :D işin şakası ydı bu aslında dediğin doğru ama dosya paylaşımında bu önemli ;)

EreN
12.Ekim.2006, 17:24
alıntı yapsana uleyyn :D işin şakası ydı bu aslında dediğin doğru ama dosya paylaşımında bu önemli ;)
Demek istediğim.Dosya paylaşırken kimden alındığı tabi ki yazılacak, bi haberde kaynak belirtmek olacak, Ama düz bir yazının adına ALINTIDIR ibaresini görmek istemek v bunu isteyiş biçimi karşıdakinin şevkini kırmamalıdır.Bu çok var forumda..Bunu belirtmek istemiştim

Redrum
12.Ekim.2006, 17:28
ya bu laf bana galiba kardeşim ama benim sana bunu dememin sebebi 3 konu açmışsın ve hepsinin alıntı olduğunu anladım başka yerlerde görmüştüm ve de bunu yazmamana kızdım sadce yani onu yapanın emeğine büyük bi saygısızlık deilmidir bu sen söyle alıntı yazmanı söyledim onun için.

memocemo
12.Ekim.2006, 17:50
Tabi ki uleyn diyenler yok değil, çoğu forumda abartılı tepkiler olabiliyor. Bunun sebebi kişinin kendini yeteri kadar geliştirememiş olması ya da muhtemelen o an için sinirli olması. Bence kişi tarafından yazılmamış her yazının kaynağı belirtilmelidir. Bu arada eren kardeşim ben bir gazeteciyim, bunlara dikkat etmekte fayda var diyorum ;) .

EreN
12.Ekim.2006, 18:44
Tabi ki uleyn diyenler yok değil, çoğu forumda abartılı tepkiler olabiliyor. Bunun sebebi kişinin kendini yeteri kadar geliştirememiş olması ya da muhtemelen o an için sinirli olması. Bence kişi tarafından yazılmamış her yazının kaynağı belirtilmelidir. Bu arada eren kardeşim ben bir gazeteciyim, bunlara dikkat etmekte fayda var diyorum ;) .
:)
Gazeteci olduğunuzu belli edin o zaman :D
Neyse ya..

EreN
12.Ekim.2006, 19:03
ayrıca ben sana ulan gibi bir üslup kullanmadım
Bana yapan olmadı bu zamana kadar..SAdece forumda yapanları gördüm ;;)

Redrum
12.Ekim.2006, 19:07
evet benden bahsediyosun bi kere yaptım dün

Nedvedmania
12.Ekim.2006, 19:16
evet ya basbas bağırıyolar alıntıysa alıntı yazdiye ya zaten belli upuzuuun bi yazı kendisimi yazmış olucak

zaten kendisi yassa öve öve söyler bu yazının tamamı bana aittir diye

El Comandante
12.Ekim.2006, 19:24
hem inasn unutuyo bazen,dün de hakan_sükürü bende öyle yapti biraz bozuldum.hem insan bir kere unutur hemen azarliyorlar ama birdaha yaparsa ii olmaz,bende bir kere yapmistim ama artik akillandim.

Redrum
12.Ekim.2006, 19:26
ya arda sana m ıdemiştim ya pardon ama sen orada bikaç tane konu açtın ard arda ben anladım alıntıydıalr daha önce başka yerlerde görmüşütüm ama ben üslubumu bozmadım arkadşım...

El Comandante
12.Ekim.2006, 19:28
ya arda sana m ıdemiştim ya pardon ama sen orada bikaç tane konu açtın ard arda ben anladım alıntıydıalr daha önce başka yerlerde görmüşütüm ama ben üslubumu bozmadım arkadşım...
evet bana söylemistin (hemde bu simgeyi kullanmistin:mad: )ama olsun bir kereligine bende cünkü bir arkadasimiza öyle yapmisti,önemliolan hatasini anlamak,bu arada benim adim baran :)

Redrum
12.Ekim.2006, 20:05
tmm baran sıkıntı yok yani aramızda:)

EreN
12.Ekim.2006, 20:08
evet bana söylemistin (hemde bu simgeyi kullanmistin:mad: )ama olsun bir kereligine bende cünkü bir arkadasimiza öyle yapmisti,önemliolan hatasini anlamak,bu arada benim adim baran :)
:) zaten aklımdaydı bu konu.Dün senin o bahsettiğin AZARLAMAYI görünce yazdım buraya..

Redrum
12.Ekim.2006, 20:09
biliyorum zaten en başta dedim benden bahsediosun dme diye:)

S-B-Z
13.Ekim.2006, 00:04
eğer alıntıysa mutlaka bu yazılmalı,çünkü bunun yüzünden diğer sitelerle problemler yaşanabiliyor,ama bununda uyarı yapılırken güzel bir uslupla dile getirilmesi lazım.

scolari12111
13.Ekim.2006, 14:37
ben de yapıyorum bundan sonra dikkat edeceğim ama bunu düzgü bir şekilde dile getirebilrsin ben yazmıyordum çünkü gazete haberi oldğu belli ama yazı olursa elbette altıan not düşüyorum.