PDA

View Full Version : Oyuncu Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Flawless Victory
16.Ekim.2006, 20:20
Yine ekranlarınızdayız... Hoşbulduk hoşbulduk...

Aşağıdaki ss yi bir süzün ondan sonra hemen alttaki yazımı okuyun.

Oyuncuyu Neye Göre Değiştirmeliyiz?

Maçtasınız artık... Kadronuzu kurmuş, antrenman sisteminizi ve antrenörlerinizi seçmiş ve hazırsınız. Artık maçta birşeyleri değiştirmenin zamanı geldi ve geçiyor.

Bizim kullanacağımız istatistik menüsü "oyuncu verileri"dir. Bu menüde 18 adet istatistik veriliyor. Şimdi bunlardan hangilerine bakıp oyuncu değiştireceğimizi ve hangilerini kullanmayacağımızı açıklayalım :

İlk olarak "Pas"tan başlayalım. Bir atılan pas bir de isabetli pas istatistiği vardır. Bir maçta eğer takımda kötü giden birşeyler varsa önce pasa bakıyoruz. Bakın ss'de Agouda isimli oyuncumuzun attığı pas sayısı diğerlerine göre daha az (17). İsabetli paslar bizi 1. dereceden ilgilendirmiyor. Çünkü bir oyunda oyuncunun aktif rol alması daha önemlidir (yani attığı pas sayısı). Bir oyuncu 70 pastan 55 isabetlilik sağlamışsa, 40'da 40 isabet bulandan daha iyi oynuyor demektir. Ancak, oyuncuların attığı pasların sayısı birbirine çok yakınsa, işte bu durumda (isabetli pas sayısı için 2. dereceden önemlilik) isabetli pas sayımız belirleyici olandır diyebiliriz. Kısacası bir oyuncunun sahadaki ömrünü önce paslar belirler ama tek başına değil elbette. Devam edelim...

Kritik paslar, arapaslarıdır genelde. Oyuncu değişikliğini şart koşmaz. Yani kimse iyi arapası atamadığı için çıkarılamaz. Ancak, oyuncu 80 pas atmışsa bunların birkaçı arapası (kritik pas) olmalıdır. Eğer değilse o oyuncu oyunda yeterinde etkili olamıyor demektir ama çıkarmanız şart değil, "oyuncu taktikleri"nden onu oyuna tekrar konsantre edebilirsiniz. Mesela ona, alan daraltma, yaratıcılık, top kapma gibi özellikleri verin. Tabi yeteneği oranında. Pas kısmında anlattığım özellik de iyi değilse, biraz düşünün değiştirmeyi.

Her zaman söylerim "top kapma kaleci dışında bütün oyuncuların bir özelliğidir". Buna bakarak oyuncunun, oyunun ne kadar içinde (aktif) olduğunu görebilirsiniz. Mesela ss'de Necati 1 top kapma denemesinde başarılı olmuş o kadar (tıpkı gerçekteki gibi değil mi :) ) Forvetlerde bu özellik yüksekse o oyunda kesin kalmalıdır! DM, DC, D LR ler zaten bu konuda iyi olmalıdır. Buraya bakıp oyuncu değiştirmemiz biraz ağır bir karar olur.

Kafa vuruşu istatistiği ise savunma ve forvetlerde kesin iyi olmalı. Forvetlerin ve beklerin en fazla birinde kötü olabilir bunu unutmayın. Orta sahaların kafa vuruşlarında başarılı olması maç çevirebilen bir özelliktir. DM oyuncunuz uzun boylu olsun mümkünse. Oyuna eğer aynı kalite hatta biraz daha zayıf olsa bile uzun olanla başlayın. Oyuncu değiştirmede kullanmanız gereken bir özelliktir. Özellikle savunmanın göbeğinde oynayan oyuncunun, kafa vuruşu denemesi/kazanılan kafa topu istatistiği düşükse onu hemen alın oyundan şakası yoktur. Forvetlerde ise önce paslara, sonra şutlara (oraya geleceğiz), en son kafa vuruşu istatistiğine bakınız.

Top kesme... Çok belirleyici olabiliyor. Özellikle DM ve DC'lerin vasfı ama beklerde bulunması o kadar önemli ki maçın kaderini değiştiriyor. Bir çok takım kanatlardan oynuyor ve orada da bekler var.

Fauller... Eğer çok faul yapan bir oyuncunuz varsa önce onun top kapma özelliğini sertten daha yumuşağa çevirin, olmadı takımın top kapma özelliğini yumuşatın. O da olmadı yukarıdaki özelliklere bakın, kötüyse bu konuda net birşey söylemek zor, yapacağınız bir oyuncu değişikliği her türlü etkiyi yapabiliyor. Size yapılan fauller ise oyuncunun iyi oynadığını söyler.

Asistler üzerinde durmayacağım fazla. Tıpkı gol atması gibi oyuncunun kredisini artırır.

Gelelim şutlara... Bir savunma oyuncusu eğer öyle ya da böyle şut atmışsa iyi yolda demektir. Oynatmaya devam edin. Savunmanın kanatları şut atmışsa çok daha iyi bi yoldadır. Şimdi, forvetlerin değiştirilmesi için dedik ki önce paslar, sonra şutlar önemli ama ne kadar değil mi? Tıpkı paslarda olduğu gibi çok şut atan oyuncu daha iyi durumdadır ama kaleyi bulan şut 1 atılan şut 5 veya kaleyi bulan 3 atılan 10 gibi uçurumlar varsa o oyuncu artık bir sonraki maçı düşünmelidir. Değiştirmelisiniz. Fakat paslarda, kafada çok iyi istatistiklere sahip ve top kapma ya da kritik pasta iyiyse onu oyunda bir süre daha tutun.

İşte yukarıdaki bilgileri yorumlayıp kendi tekniğinizi belirleyebilirsiniz. Şimdi aşağıdaki notu okuyun ve şaşırın!!!

Not : Hangi oyuncuyu değiştirirseniz değiştirin kendisiyle aynı mevkide oynayan oyuncu doğrudan etkileniyor. Yani örneğin; Çift DM (defansif ortasaha) ile oynuyorsunuz ve bu oyuncular yan yana oynuyor. Siz kötü oynuyor diye bir oyuncuyu çıkardığınızda, diğer oyuncu ya "beni niye çıkarmadın" der gibi önceki dakikalara oranla berbat oynuyor, belki de büyük bir hata yapıyor ya da "beni çıkarmadığına göre iyi oynuyorum" der gibi harika oynamaya başlıyor. Bu benim kullandığım en güzel taktiktir. Yani oyuncum kötü oynamasa bile sırf yanındaki morallensin diye çıkarıyorum onu. Bu bilgiyi özellikle paylaşmak istedim. Bence oyunun, maç içindeki, bütün tadı burda. Deneyin ve görün.

Buradaki bilgiler bana aittir, alıntı değildir. Oyunu daha zevkle oynayabilmeniz için yazılarım devam edecek!!!

Hepinize Mutlu Bir Gelecek, Bol FM'li Günler Diliyorum.

http://img171.imageshack.us/img171/3323/oyuncudegistirme700x525ay1.jpg

Bu da 90-60-90 boyutlarındaki ss ;;)

http://img247.imageshack.us/img247/9729/oyuncudegistirmecopyqq5.th.jpg (http://img247.imageshack.us/my.php?image=oyuncudegistirmecopyqq5.jpg)

Oli
16.Ekim.2006, 20:58
Güzel bir çalışma olmus ellerine ve emegine saglık ben bu kadar oyunun detayına girmiyorum ve genelde yıldızlarımı ne olursa olsun cıkartmıyorum alex bi maçta ne kadar kötu oynarsa oynasın bir frikikten macı kazandırabilir alex i eger sakatlanmadıysa ve çok fazla yorulmadıysa her mac bitene kadar sahada tutarım. alex de saolsun bana dk 90 golleri ile çok maç kazandırdı

Omerdinho
16.Ekim.2006, 21:09
Bende fazla detaya girmem oyuncularin kondisyonlarina bakarim kondisyonu %70 in altindaysa oyuncumu oyundan alirim

turgut1
16.Ekim.2006, 21:54
ya bide bi site de daha vardı senin bi konun oyuncu alırken yapılması gerekenler diye bi konu bu site de var ama o sitede sonunda böyle yazmıssın
Ayrıca, çok yakında, ünlü transfer tekniklerimi buradan okuyabileceksiniz(Deneme aşamasında)... bu teknikleri bulduysan bizimle paylasırmısın

notformoney
16.Ekim.2006, 21:55
evet birde şöyle birşey var oyunculrın önemli maç formu
bu oyuncular bazı maçlarda hiç bir varlık göstermezken siz geriye düştüğünüzde veya durum eşitleindiğinde dakika kaç olursa olsun ortaya çıkabiliyor yani burda onu oyundan çıkararak başta maçı kaybede biliyorsunuz ayrıca pas isabeti pas türü ile doğru orantılıdır şimdi istiyenler denesinler herhangi bi takıma karşı maç boyu uzun paslarla oyayın bakalım kaçı sizde kalıcak yani pas isabetinden çok top kapmaya bakılmalıdır ayrıca genelde ofans oyuncuları çok top kaybeder bunu önlemenin yolu onu çıkarmak değil top sürmesini aza indirmek yada karışığa getirmektir yani bi ofans oyuncusu top kaptırmaya başladığı zaman değiştirip sonra yerine giren b kişiside aynı istatistikle devam edince yerine başkasını alamayız
oyuncu değiştirirken yöneticinin 3 yada 4 teorisi veya gerekçesi vardır

birincisi oyunda öne geçmişsinizdir kanat oyuncularınızın da yorulmaya
başladığı bi dönemdir ve aynı şekilde rakibin kanatları göçmeye başlamıştır rakip gol yediği için saldıracaktır bunun en iyi taktiği oyuna hızlı ve iyi top süren oyuncular sokmak ve taktiğin kontra atak opsiyonunu aktif yapmaktır (ki ben sürekli açık tutarım) hızlı oyuncu sokmanın sebebide rakibinizin ofansta kaptırdığı topu hızlı bir şekilde rakip yarı alana yıkmaktır yoksa yavaş ve yorulmuş kanatlarla ölü bi kontralara mezar kazarsınız

ikincisi oyunda geriye düşülmüştür ve bir oyuncu çıkarmanız gerekmektedir çoğu kiçi bir defans çıkarıp ir forvet sokarak maçı çevireceğini sanar ama maçlar ortasahada kazanılır yani buda ikinci faktördür

üçüncüsü rakip beraberliği sağlamıştır eğer büyük bir takımsanız muhtemlen kapanacaktır eğer rakibe göre güçsüzseniz rakip saldırıp hemen ikinciyi ulmak isteyecektir işte burada yıldız değil ama takımın kilit oyuncuları çılgın yedekleri devreye girer eğer oyuncularınızın ilk onbirkenmi yoksa sonradan girerekmi daha etkili olduğuna dikkat ettiyseniz hemen oyuna sokacağınız oyuncunuz hazırdır ama eğer dikkat etmediyseniz o zaman belki kazanırız bea diyip bi oyuncu sokabilirsiniz ki bazen bu intihara teşebbüs olup bazende yürü bea oolum kim tutar seni nidaları ile galibiyeti kutluyorken kendinizi bulabilirsiniz

dördüncü ihtimal ise skor avantajı bir fark gibi riskli bir şekilde sizdedir rakip ha şimdi ha birazdan geliyo tarzı ataklarla son dakkalarda sizi büyük denli rahatsız ediyo olur işte o zaman oyunun güzelliği daha b ortaya çıkıyor oyuncu değiştirmeye girip oyuncu deiştirirsiniz zamandan bi güzel çalarsınız maç biter içiniz rahatlar yüzünüzde de sinsi bi tebessüm oluşur "hahaha tacıda kullanamadılar maç bitti" benim en çok istediğim şey arifin oyundan çıkarken yaptırkalrının oyuna yansıtılmasıydı ama olmadı arif gibi tabelada numarasını gördükten sonra adeta rakibi tahrik edercesinie önce kendi arkadaşları sonra rakip takımı en az 7 oyuncusuyla tokalaşıp çıkar aslında bu bence direk kırmızı kartlık bi harekettir ya neyse :D yani bu kadar piskopat olamasanızda benim iki oyuncu değiştirme hakkım varsa önce birini sonra tekrar birini sokarım aynı hesba gelir

yani gördüğünüz gibi pas istatisliği ile tamamen alakasız bi şekilde oyuncu değiştirip maç kazanabilyomuşuz tabi oyunda 78-13lük bi oyuncu görürseniz onu oyundan çıkarmayın maç bitsin yenilsenizde yenilmesenizde kovun benden söylemesi ama istatistikler herzaman öenmlidir dikkat etmeniz gereken şey top kaybı yapan ortasaha oyuncularıdır çünkü defans uzaklaştırken ofans ise atak yaparken bolca top kaybeder yapmanız gereken sadece oyuna müdahaledir illa kelle almanıza gerek yoktur .....

CeNTeR_TR
16.Ekim.2006, 22:19
eger oyuncum 6 nın altında oynuyorsa çıkarırım veya kondısyonu düşükse :D

Redrum
16.Ekim.2006, 22:29
saolasın güzel bir yazı:D

Flawless Victory
16.Ekim.2006, 22:33
ya bide bi site de daha vardı senin bi konun oyuncu alırken yapılması gerekenler diye bi konu bu site de var ama o sitede sonunda böyle yazmıssın
Ayrıca, çok yakında, ünlü transfer tekniklerimi buradan okuyabileceksiniz(Deneme aşamasında)... bu teknikleri bulduysan bizimle paylasırmısın

Evet doğru ama Turksportal'da sanırım transfer teknikleri ile ilgili bir inceleme yazısı var. Açacağım konunun ilgi görmeyeceğini düşünerek yazmadım o yazıyı.

...yani gördüğünüz gibi pas istatisliği ile tamamen alakasız bi şekilde oyuncu değiştirip maç kazanabilyomuşuz...

Nasıl tamamen alakasız ya? Bir oyuncun bir maç kazandırdığında bu hiç bir istatistiğe bağlı olmayabilir. Örnek; oyuna girer, 30. s de gol atar maçı kazanırsın. Bu, galibiyetin pas istatistiğiyle alakasız olması mı demek?

Emurafu
17.Ekim.2006, 00:21
güzel calısma olmus

aLka
17.Ekim.2006, 00:24
Abim sen süpersin yaa, çok saol valla..
birde su resmi bi büyügünü koyabilirmisin abi, thumbail seklinde, basınca büyüsün resim.. [zahmet olmazsa :)]

Flawless Victory
17.Ekim.2006, 00:31
sen yeter ki iste paşa az sonra koyarım

notformoney
17.Ekim.2006, 01:07
evet uzun bi yorumun içinden bi cümleciği çıkarıp isediğin gibi yorumlamışsın bence benim dediğim burda kıstaslar vardır forvet oyuncuları çok top kaptırır keza defans oyuncuları kafayla yada ayakla uzaklaştırdıkları toplar rakibe gidince bunlar pas hatası olarak istatistiğe geçiyor benim de dediğim onunla alakalı ben hiç bir zaman pas hatasına kişisel olarak bakmam her maç takımın ortalama top kaybı vardır ona göre hangi oyuncuyla başlayınca ne oluyo hangisiyle başlayın ne oluyo bilirim ve pas hatası çok yapıyo diye oyuncu değiştirmem dediğim gibi okusaydın yorumun tamamını (belkide okudun) orda dediğim gibi birincisi pas verilmez alınır ikincisi top kaybı takım komutlarındaki pas türü ile %90 alakalıdır çünkü teknik kapsitesi düşük bir takımı alıp uzun pasla yada doğrudan pasla üstüne üstlük çabuk bi tempoda oynatırsan kimi çıkaracağıa karar veremezsin bu birincisi
ikincisi yine teknik kapasitesi düşük bir takım ile kısa pas ve çabuk tempoda pas yaparsan yine bu tempoya dayanamayan takım YORGUNLUKLA beraber pas hastası sayısını bi hayli arttıracaktır ve bu durumda kim çıkarılacaktır
şimdi de diyelimki teknik kapasitesi iyi bir takımı yönetiyorsunuz ve uzun toplarla çıkmaya çalışıyorsunuz bunun cevabı çok basittir uzun pasın %100 rakibe gitmeyeceğini söyleyemezsin yada sadece %10 yada %1 ihtimali varda diyemezsin yani oyuncunun pas hatasının ilk sorumlusu kendinsindir çünkü sen takımın kapasitesini iyi ölçüp biçmeden hayde bre aslanlarım diye taktik verirsen oyuncun pas kaybı normaldir hprgörüp çıkarmamak lazım benim söylediğim senin de alıntı yaptığın şey ise oyuncu değiştirirken maç istatistiklerine bakmanın herhangi bir faydası olmayacağını bunu ancak takım komutları ile çzöebileceğini söyledim aksini iddia ediyorsan lütfen ıspatla çünkü yedekten soktuğun oyuncunun daha kötü oynamayacağını bilemezsin yani eğer oyunu kanatlardan kurarsan or bölgede top kaybın artar ve ortada kurarsan da tam tersi olur yani takım komutları ilk çözümdür sonra istatistkler gelir çünkü istikrarsız taktik istikrarlı oyuncular yaratamaz

Flawless Victory
17.Ekim.2006, 09:47
Senin de bildigin gibi bir çözüm yolu yoktur. Senin yöntemin de dogrudur. Ben yanlýstýr demiyorum ki zaten ama bir düsün bakalým bir savunma oyuncusunun kafayla indirdigi top rakibe gidiyorsa biz onu niye önemsemiyelim ki? Sut gibi gelen paslarý yumasatarak önündeki arkadasýna indiren savunmaclar yok mu? Bunu yapamýyorsa o bence ciddi bir pas hatasý yapmýstýr. Takým komutlarý evet bir çözümdür ama benim yazým zaten takým komutlarý degil hangi oyuncuyu çýkarmalýyýz yani illa çýkarmak istiyorsak hangisini çýkaralým. Notformoney futbolu biliyorsun ama biraz da gerçek hayattaki futboldan yola çýkýp yorum yapýyorsun. Mesela forvetin çok top kaptýrmasý gerçekte dogrudur ama oyunda böyle olmayabilir. Dedigin gibi taktigine göre degisir.

Yaptigin yorumlar için tesekkür ediyorum. Katkýlarýný bundan sonra da bekliyorum.

turgut1
17.Ekim.2006, 12:56
[QUOTE=emrah44]Evet doğru ama Turksportal'da sanırım transfer teknikleri ile ilgili bir inceleme yazısı var. Açacağım konunun ilgi görmeyeceğini düşünerek yazmadım o yazıyı.

olsun abi sen bi yaz eger zahmet olmassa zaten 2007 de cıkcak sonkez oynayalım

MeMo
17.Ekim.2006, 15:28
iyi çalışmöa olmuş

fatih öksüz
17.Ekim.2006, 18:18
ben bu oyunu bu kadar içine düşerek oynarsam ya aklımı kaybederim ya da yaşamayı unuturum abi altı üstü bi maç yaa onları tek tek incelersem bi maç bi saatte biter ben oyuncu değişikliği hakkımı sakatlıklarda kondüsyon düşüklüklerinde hafif sakatlıklarda ve eğer bunlar yoksa oyunun gidişatına göre forvet ve kanat adamlaırını değiştirim

Flawless Victory
17.Ekim.2006, 19:46
ben bu oyunu bu kadar içine düşerek oynarsam ya aklımı kaybederim ya da yaşamayı unuturum abi altı üstü bi maç yaa onları tek tek incelersem bi maç bi saatte biter ben oyuncu değişikliği hakkımı sakatlıklarda kondüsyon düşüklüklerinde hafif sakatlıklarda ve eğer bunlar yoksa oyunun gidişatına göre forvet ve kanat adamlaırını değiştirim
O zaman fm oynama fifa manager oyna. Onda çok fazla taktik yok. Bu işin zevki taktik kısmı. Adı üstünde menajerlik oyunu. Menajer ne yapar taktik verir

QaaN-07
17.Ekim.2006, 20:06
Ben kondisyona bakarak değiştiriyorum

Flawless Victory
19.Ekim.2006, 11:54

İki gündür oyuna giremiyorum taktik menüsüne tıkladığımda oyundan atıyor onun için o yazıyı şimdilik erteliyorum

kayıp şehir
19.Ekim.2006, 14:25
guzel bi yazı olmuş tebrik ederim.bende cok dikkat edrim oynarken istatistiklere tekrar tebrikler...:)

QaaN-07
19.Ekim.2006, 16:30
İyi çalışma ;;)

y_layta
20.Ekim.2006, 12:47
kondisyonu %70 in altindaysa oyuncumu oyundan alirim

GLoBaL_DeeJaY
02.Kasım.2006, 11:32
Kondİsyonun 70 Altindakİlerİnİ Oynatmiyorum

Oli
02.Kasım.2006, 12:44
Oyunun gidişatını her an değiştirecek adamları mumkun mertebe cıkartmamaya calısırım genelde hucum hattında değişiklik yaparım veya kanatlarda savunma kurgusu ile oynamam macı kazanmam gerktiginde ve geriye dustugumde ise oyuna forvet yerine orta saha alırım ama asla oyuncunun kaç pas hatası yaptıgına bakmadım bakmam da bu yazdıklarına göre de oyuncu değiştiren cok fazla kişi yoktur

Flawless Victory
02.Kasım.2006, 12:48
Kondisyonu % 40-50 de hattrick yapan çok oyuncum oldu

Oli
02.Kasım.2006, 12:49
Ünlü transfer teknikleri herkesin ayrı taktikleri vardır ama bunlardan en klasik olanları egr klubunuzun dengesinde para varsa ve transfer butceniz bir oyuncu almaya yetmiyorsa mesela Zlatan ibrahimovici alacaksınız Bayern Munihsiniz alabileceginiz miktarın bir kısmını peşin verin mesela 70 milyon doların 15 milyon dolarını peşin verin kalanı 24 ay taksitle verin her zaman olmamak kosulu ile kasasında para olan klubler bu sekilde yapılan transferleri onaylıyabiliyorlar bayerne ilk senede bu sekilde Cristiano ronaldo , Zlatan ibrahimovic, Robben ve derossi yi almıstım tabi onaylamadıkları durumlar da oluyor

Flawless Victory
02.Kasım.2006, 12:59
İlk senende o oyuncuları hilesiz alamazsın hangi takım olursa olsun. 15 milyonu peşin geri kalanını taksitle verecek olsan da kasanda 70 milyon milyon olması lazım. Yoksa oyun sana yeterli para yok uyarısı yapıyor. Bu durumda o dört oyuncunun maliyeti 200 milyona gelir ki B.Münih o kadar para veremez ilk sezonda. Ya da işte 50 maç oynarsa şu kadar para vereceğim gibi bir madde var onu seçersen alabilirsin. O madde çok saçma zaten. Kasanda para olmadığı halde transferi onaylıyor oyun. İlk sezondan kastın senin Münih'teki ilk sezonunsa olabilir de yine de bu dört oyuncunun transfere onay verdiğini görmedim. Buna rağmen yaptıysan helal olsun ne diyim :D

Ilhan
02.Kasım.2006, 13:03
Kondisyonu % 40-50 de hattrick yapan çok oyuncum oldu

Kondisyon oyuna girerken en önemli faktördür.

Flawless Victory
02.Kasım.2006, 13:07
Evet öyledir ama onu söylemeye gerek var mı? Yok. Zaten biliniyor onun için yazmadım. Ben oyuna girerken dikkat ederim. Oyunda 60-50 olmadıkça dikkat etmiyorum.

Ilhan
02.Kasım.2006, 13:11
%88 lik Nistelrooy yerine, %95'li ronaldo tercih edilmeli. Her yüzdenin ayrı bir önemi vardır. Yorgunluk derecesi çok önemli bir olgu.

Ama verdiğin bilgilerin doğruluğu tartışılmaz.

Oli
02.Kasım.2006, 13:17
Emrah44 oyunda hile yapmadım yapmam ayrıca hile yapacak olsam oyuncu almakla ugrasmam kendim oyuncu yaparım yapıyorsam en kral hileyi yaparım. Transfer için de yeterince cm ve fm serisi oynamadıgın belli ben cm den gelen bir kaç alıskanlıgımı fm dede kullanmayı denedim ve gayet olumlu sonuclar aldım ayrıca transfer butceci 1 milyon dolar olan valencia ya gene ilk sene de 55 milyon dolarlık 6 transfer yaptım dediğim sekilde oyuncu satmadan dene göreceksin ama her oyuncu için klup kabul etmiyor para yok diyorlar bazıları için mesela adriano yu alamıyorsun o dediğim sekilde

Flawless Victory
02.Kasım.2006, 13:26
Ben cm 3-4, cm 4, fm 2005, fm2006 oynadım, şimdi de fm2007. Mevzu bu değil. Ben seni eleştirmek için söylemedim. Benim bildiğim 20 milyon dolarlık bir oyuncuyu taksitle alacaksan bile yine kasanda 20 milyon dolar olması lazım. Peşin alacaksan yine 20 MD olması lazım. yoksa oyun yeterli para yok diyor. Ben o yolu çok denedim eskiden. 2 milyonluk bir oyuncu alacağım şimdi, kasamda 1 milyon var geri kalanı taksitle vereyim diyorum ama oyun "dur kardeşim hani taksitleri ödeyecek paran var mı" diyor. Nasıl yaptığını tam anlat da bari biz de öğrenelim.

Oli
02.Kasım.2006, 13:41
Tamam zaten ama kasanda varsa da transfer butcen o kadar deilse gene klub o transferi onaylıyor zaten kasanda o kadar para yoksa alamazsın. ben cm 3 serisinden beri oynuyorum :P biraz fazla fanatigim sanırsam daha hiç editor felan kullanmadım aylık taksitle transferin espriside kasandan para çıkmadıgından kasanda olan para ile çok fazla transfer yapabilmen riski klubun iflas etmesi :P

Flawless Victory
03.Kasım.2006, 12:17
Bak bunu bilmiyordum iyi oldu söylediğin. bana acil transfer lazım bir yıldız adayını bu yolla alsam sonra onu beş katına satarım nasıl olsa öderiz borcumuzu :D

mangi
04.Kasım.2006, 22:12
hakkaten güzel çalışma olmuş ellerine sağlık çok işime yarayacağa benziyo:rolleyes:

GsDoruk
05.Kasım.2006, 15:26
tşk güzel çalışma

Flawless Victory
05.Kasım.2006, 20:43
Sağolun efenim (ö) sağolun

Erdenay
06.Kasım.2006, 13:08
emeğine sağlık

S3rhaTorres
29.Kasım.2006, 19:28
GüzeL PayLaşım SağoL kardeş

Flawless Victory
29.Kasım.2006, 19:34
rica ederim ne demek ;;)

inamoto10
03.Aralık.2006, 23:15
arkadaslar hile nasıl oluyor yeniyim lutfen!!!!!!!!

Flawless Victory
03.Aralık.2006, 23:27
fm modifier, fm scout diye ara bulursun