PDA

View Full Version : Futbol Bölümü ve Kapatılan Konular

Marius Belgorth
18.Ekim.2006, 00:09
Dikkatimi çeken bir olay oldu. Futbol bölümünde yakın zamandan itibaren çok fazla konu kapatılmaya başlandı. Bunun son örneği de "Seyrantepe Gerginliği" başlıklı konu. Kapatılma nedeni çok ilginç, "Konu uzar gider..." İyi de orası bir tartışma, fikir ve bilgi alışverişi yapma platformu değil mi? Bu nedenle konunun zaten uzayıp gitmesi gerekmiyor mu? Ben bazı bilgiler veririm, başkası bazı bilgiler verir, fikirler ve görüşler söylenir ve herkesin bakış açısı belli olur ve hatta belki de bazı kişiler yanlış bilgilerle yanlış fikir ve görüşlere sahip olduğunu farkederler. Konuda herhangi bir gerginlik ya da hakaret yaşanmamışken konunun kapatılması yanlış bir hareket, üstelik bunu konuda tarafı belli olan birisinin yapması daha da yanlış bir hareket. Kalkıp konuya göre tarafsız birisi konuyu kapatmayı bu durumdayken yapsa yine bir derece ama konunun iki tarafından birisi olan Fenerbahçe'nin taraftarı olan bir sorumlunun kapatması da beni rahatsız etti.

OgUzKaGaN
18.Ekim.2006, 00:13
Bende bazen çok şaşıyorum....Haklısın.
Ayrıca "Brezilyalı Ricardo Kaka Müslümanlığı Seçti" konusu da aynı bahaneden kapatıldı....

Emurafu
18.Ekim.2006, 00:15
kardes bence kapatılması dogru yoksa tatırsma bile cıkabilirdi

OgUzKaGaN
18.Ekim.2006, 00:19
Ama abi sonuçta o bölümde insanlar görüşlerinin sunuyor.Ayrıca çok gerilmesi mümkün değildi bence çünkü yöneticiler çok hassas.....

Del Piero_10
18.Ekim.2006, 00:26
Dikkatimi çeken bir olay oldu. Futbol bölümünde yakın zamandan itibaren çok fazla konu kapatılmaya başlandı. Bunun son örneği de "Seyrantepe Gerginliği" başlıklı konu. Kapatılma nedeni çok ilginç, "Konu uzar gider..." İyi de orası bir tartışma, fikir ve bilgi alışverişi yapma platformu değil mi? Bu nedenle konunun zaten uzayıp gitmesi gerekmiyor mu? Ben bazı bilgiler veririm, başkası bazı bilgiler verir, fikirler ve görüşler söylenir ve herkesin bakış açısı belli olur ve hatta belki de bazı kişiler yanlış bilgilerle yanlış fikir ve görüşlere sahip olduğunu farkederler. Konuda herhangi bir gerginlik ya da hakaret yaşanmamışken konunun kapatılması yanlış bir hareket, üstelik bunu konuda tarafı belli olan birisinin yapması daha da yanlış bir hareket. Kalkıp konuya göre tarafsız birisi konuyu kapatmayı bu durumdayken yapsa yine bir derece ama konunun iki tarafından birisi olan Fenerbahçe'nin taraftarı olan bir sorumlunun kapatması da beni rahatsız etti.

bencede kapatılmamalıydı

SYLaR
18.Ekim.2006, 00:50
Jesus_FB yi sadece forumda yazdıklarıyla bilirim.İnan düşündüğün gibi fanatizm hiç bir zman yapmamıştır.Hatta çoğumuzun yapmadığını yaparak.Galatasarayı,Beşiktaşı ve diğer takımlarımızı Avrupa maçlarında desteklemiş.Takımımız Diye bahsetmiştir.Çoğumuz Gs li ise Fenerbahçenin Avrupadan elenmesini,FBbli iken Gsnin başarılı olamamasını istemişizdir.Ama Tarık her takıma aynı yaklaşmıştır.Fenerbahçeli olmazsına rağmen diğer takımlarıda desteklemiştir.Hatta Galatasaray-Bordeaux maçna Galatasarayı desteklemeye bile gidecekti.Böyle birisine fanatizm yapıp konuyu kapattı diyemezsiniz

Marius Belgorth
18.Ekim.2006, 03:10
Dikkat edelim, fanatizm kelimesi ya da iması bile geçmiş mi yazımda. Ben öyle bir şey söylemedim, konunun kapanması zaten yanlışken, konuda tarafı ister istemez belli olan bir sorumlunun kapatmasının daha da yanlış olduğunu söyledim. Şimdi ben Tarık hakkında belli belirsiz bir şeyler biliyorum ama yeni gelmiş birisi bu konuya yazılanları okuduğunda ve birden bire ortalıkta herhangi bir gergin durum yokken konuda taraf olarak gözüken (takma ismi Jesus_FB sonuç olarak) bir sorumlunun oldukça "gereksiz" bir biçimde konuyu kapattığını görse ne düşünür? Konuda herhangi bir gerginlik olmaması ve öne sürülen nedenden dolayı "gereksiz" bir kapatma olarak niteliyorum ve bunun açıklamasını ilk mesajımda yapmış durumdayım zaten.

Hububat_Fiyatları
18.Ekim.2006, 03:13
bence gereken görüşler söylendiği zaman kapatılabilir çünkü insanlar yorumdan çok kendi fikirlerini söyleyip başka fikirleri aşağılama moduna giriyor o zaman da konu içinden çıkılmaz hale geliyor

nart_susruko
18.Ekim.2006, 04:46
iki tarafta kendine göre haklı olduğundan bu konu doğal olarak "... uzar gider" ;)

Jesus_FB
18.Ekim.2006, 05:33
taraf olmamın konunun kaldırılması ile ilgili hiç bir nedeni yok onu en başta söyleyim. Konuyu kapaymamın sebebide iki tarafında karşılıklı anlaşamması bazı düşük seviyeli mesajların atılması ve bu tür mesajların artmasından endişelendiğim için kapadım. Birde her zaman vurguladığım bir şey vardır; "Futbol bölümünde Futbol konuşalım" zaten dört bir yanımızda futbol programı diye futbol dışı bir sürü olay kouşuluyor en azından biz bunu yapmayalım.

İlgin ve eleştirilerin için teşekkür ederim. Biraz daha dikkat ederim ama o konu kapanmalıydı :)

Del Piero_10
18.Ekim.2006, 13:14
taraf olmamın konunun kaldırılması ile ilgili hiç bir nedeni yok onu en başta söyleyim. Konuyu kapaymamın sebebide iki tarafında karşılıklı anlaşamması bazı düşük seviyeli mesajların atılması ve bu tür mesajların artmasından endişelendiğim için kapadım. Birde her zaman vurguladığım bir şey vardır; "Futbol bölümünde Futbol konuşalım" zaten dört bir yanımızda futbol programı diye futbol dışı bir sürü olay kouşuluyor en azından biz bunu yapmayalım.

İlgin ve eleştirilerin için teşekkür ederim. Biraz daha dikkat ederim ama o konu kapanmalıydı :)

konunun kapanması yerine düşük seviyeli mesajların silinmesi daha iyi olurdu belki.

VoLkaN BaROs
19.Ekim.2006, 20:45
Bu konuda yönetici arkadaşlarımı sürekli telkin ediyorum. Konuyu karıştıranları konudan ayırın, konuyu bu kişiler yüzünden kapatarak tartışmak & bilgilenmek isteyenleri cezalandırmayın diye.

Ama ille de kapatılması gereken konular da oluyor tabi, her yazan başka bir konudan karşı tafara konuyla alakasız sataşmalarda bulunuş vs. Bu tür konuların da açık kalmasının bi anlamı yok.

Ayrıca yöneticilerimizin hiçbiri konuları taraftarı oldukları siyasi görüş veya takımla ilişkilendirmez. Görüşünü elbette yazar, o da hakkıdır sizlerin olduğu gibi ama rica ediyorum yöneticilerimizi butür konularda itham etmeyiniz. Onun görevi odur ve yerine getirmiştir. Belki konu gerçekten kapatılmalıdır belki de kapatılmamalı. Ama bunlarda kasıt aramak, yada "konunun taraflarından birinin taraftarı olan bir yöneticinin kapaması" gibi yanlış düşüncelere girmek doğru değil.

Turksportal' ı diğer sitelerle karıştırmayın, burada yöneticilerimiz için herşeyden önce site kuralları gelir. Bir yönetim hareketi yapacaklarsa bunu duygularına göre değil site kurallarına göre yaparlar. Yapmayan olursa zaten yönetici olarak kalamaz ;)