PDA

View Full Version : [TSL]Ankaraspor Araştırması 2007

LaigLeNoiR
21.Ağustos.2006, 18:22
Edmar de Souza Ankaraspor'da

Fenerbahçe'de forma şansı bulmakta zorlanan Brezilyalı futbolcu Edmar de Souza Ankaraspor'a kiralandı. Bugünkü antrenmana eşofmanlarının yerine sivil bir kıyafetle ve ailesiyle beraber gelen Brezilyalı futbolcu bu sezon kiralık olarak Ankaraspor'da forma giyeceğini belirtti.

extensor
22.Ağustos.2006, 06:04
ankaraspor sol bek almassa düşecek ayrıca izledim muhamet hanefi gibi bir adamı sol bek oynatmışar murat akyüz firat akkoyun bide bide muhammed var ya insan hiç mi bi tane sol bek almaz arkadaş
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
3sağ bek 0 sol bek acayip yani bu adamlar nasıl teknik direktör oluyor anlamıyorum gerçi kardeşide belli ediyor hepsini

EL-Hadji
22.Ağustos.2006, 06:38
ankaraspor sol bek almassa düşecek ayrıca izledim muhamet hanefi gibi bir adamı sol bek oynatmışar murat akyüz firat akkoyun bide bide muhammed var ya insan hiç mi bi tane sol bek almaz arkadaş
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
3sağ bek 0 sol bek acayip yani bu adamlar nasıl teknik direktör oluyor anlamıyorum gerçi kardeşide belli ediyor hepsini

Gaziosmanpaşaspordan Serhat Gülşen' i alsınlar. Bu sezon başında Ankaragücü ve Konyaspor istedi kulüp bırakmadı. Belki ankaraya bırakır:D

halil85
22.Ağustos.2006, 07:00
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ankaraspor Sol beke Çaykur Rizespor'dan Erhan Albayrak'ı aldı ,Radoslav Batak'ı da sol bek oynatabiliyor Aykut Hoca,Uğur Demirkol da sol bek kendisi U17 milli takımda oynuyor.

Fietra 10
22.Ağustos.2006, 07:14
Erhan Albayrak'tan söz açılmışken bu oyuncunun anlaşmazlığı kesinlikle 20 olamlı konya'dan rize'ye rize'dende ankara'ya olaylı bi şekilde yollarını ayırdı..Hocalarla sürekli problem yaşayan birisi

EL-Hadji
22.Ağustos.2006, 08:52
Evet bir ara hakkında eşcinsel dedikodusu çıkmıştı Vichniarek' le öpüşmüş falan ben onların yalancısıyım. Neyse özel hayata girmeyelim bir zamanlar Antep' te muhteşem oynuyordu.

extensor
22.Ağustos.2006, 23:26
Evet bir ara hakkında eşcinsel dedikodusu çıkmıştı Vichniarek' le öpüşmüş falan ben onların yalancısıyım. Neyse özel hayata girmeyelim bir zamanlar Antep' te muhteşem oynuyordu.

bu olayı biliyorum ama önemli değil önemli olan ankaraya gitmiş olması türk futbolu adına iyi bir transfer erhan rizeden ayrılınca sanki çok sol bekleri varda gönderiyorlar demiştim inşallah ankaraya gider diyede eklemiştim ankaraya gitti direk ilk onbir oynayacak aferin akıllı futbolcuymuş hakan şükürün zamanında yaptığı gibi ronaldo zamorano salas recobanın arkasına 5. forvet olarak gitmedi :D bir futbolcu gitmesi gerektiği takımı bilmeli

halil85
23.Ağustos.2006, 04:34
Erhan Albayrak'tan söz açılmışken bu oyuncunun anlaşmazlığı kesinlikle 20 olamlı konya'dan rize'ye rize'dende ankara'ya olaylı bi şekilde yollarını ayırdı..Hocalarla sürekli problem yaşayan birisi

Notlarımın arasına ekledim...

Fietra 10
24.Ağustos.2006, 00:38
Bilal bence de biraz abartılı ama çok kötü de bir oyuncu değil..Oyunda AMC olmasına ragmen bildiğim kadarıyla bu sene forvet arkası değil forvet oynadı yanlışmıyım ?

Omerdinho
24.Ağustos.2006, 00:41
Bilal bende ilk sene GS'ye transfer oldu.

extensor
24.Ağustos.2006, 04:02
bilal kısa sol ayaklı asla forvet oyuncusu değil amlc dir ben daha çok aml de görüyorum uzun şutları iyidir ben bazen ceyhun erişe benzetiyorum ;)

halil85
24.Ağustos.2006, 07:59
Bilal Kısa bu adam gayet güzel hoşta 7.0.2de biraz abartılı gibi geldi bana.

Ayrıca 5-6 tane oyuncu hareketi eklenmiş.

Halil bu konuda biraz bilgi verebilirmisin bize. Bilal Kısayı nasıl yaptın. Sana göre nasıl bir oyuncu.

Örneğin 2008 yılında Fenerbahçeye transfer oldu. Özellikleride baya iyi. İlk 11de oynuyor.

Bilal Kısa,Ankaraspor da genelde sol açık veya ikinci forvet gibi tabir ettiğimiz forvetin yanında yada arkasında oynuyor.Bana göre Anakraspor un en iyi futbolcularından biri tekniği yüksek

Dediğin doğru kardeşim Bilal Kısa nın p.a. 7.0.2 de oldukça yüksekti,bir düşme oldu 140 a kadar indi,Hızlanmasını indirdim.

Mevki düzeltmesi yaptım ML:12 MC:14 AML:18 AMC:20 SC:12

extensor
24.Ağustos.2006, 21:39
amc ile aml nin yerini değiştirsen daha iyi olurdu

halil85
25.Ağustos.2006, 04:02
amc ile aml nin yerini değiştirsen daha iyi olurdu

Bilal Kısa'nın mevkisi AMC dir aslında oyüzden AMC:20,Aykut Hoca onu sol açık veya forvet yanında oynatıyor.(Hocanın tercihi yani)

<Teşekkür ederim bilgiler için kardşeim anladım.> Peki oyuncu özellikleri konusunda herhangi birşey yaptın mı?

7.0.2 de Bilal Kısa'nın özelikleri iyi olduğunda fazla bir elleme yapmadım kardeşim sadece Acceleration düşürdüm

extensor
25.Ağustos.2006, 08:42
halil 4-2-3-1 gibi mi oynuyorlar anlayamadım tam olarak amr özer amc tita aml bilal mi oynuyor eger öyleyse neden 4 tane forvet aldılar hepside bir birinden iyi

halil85
25.Ağustos.2006, 09:36
halil 4-2-3-1 gibi mi oynuyorlar anlayamadım tam olarak amr özer amc tita aml bilal mi oynuyor eger öyleyse neden 4 tane forvet aldılar hepside bir birinden iyi

Sinan,geçen sene 4-4-2 ve 4-5-1 gibi oynuyorlardı,Bu sene lig başlamadan TSYD kupasında izledim dediğin gibi Tita forvetin arkasında gibi oynuyordu,taktik konusunda 4 büyüklerle oynayacak maçlarını izleyip daha iyi bilgi edinicem.

Aldıkları forvetlerden Jaba gitti Tita geldi,Tayfun bildiğin giibi hem forvet oynuyor hemde defans bir futbolcuyla iki bölge ihtiyacını giderdi:)Tevfik ve Edmar genç futbolcular ikiside kiralık.

Ben kaleci bölgesinde sorun yaşayabileceklerini düşünüyorum,Ramazan yetersiz kalabilir.

EL-Hadji
25.Ağustos.2006, 10:28
Ramazan ve Haluk ikilisi orayi kaldiramayacaklar.

Burak Üstüner
25.Ağustos.2006, 13:39
Tevfik ve Edmar anakrasporun forvetini çözer bence cok iyi oyuncular..

extensor
25.Ağustos.2006, 19:42
1-70 lik adamlar çözer eminim yani mehmet yılmaz varken tevfik kim

Burak Üstüner
25.Ağustos.2006, 21:32
Pardon kardeşim walla mehmet yılmazın olduğunu unutmuşum...:D

midfielder1912
19.Eylül.2006, 19:42
murat tosun önceki sezon ksk deydi, murat hem yetenekli hem de farklı bir oyuncu arkadaşımız, komple bir oyuncu öncelikle... iyi korner ve frikik kullanır, uzaktan sert şutları ve frikik golleri atmıştı ksk deyken, ayrıca sağ açıkta ve gerekirse sol açıkta da oynayabilicek kapasitede, finishing süper lig için iyi bir kardeşimiz...

MURAT TOSUN ***AMR/FC
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
JEVRİÇ maccabi haifa ya gitti... murat hacıoğlu konyaspor a, volkan arslan da g.antepe imza attı.

MURAT TOSUN (AMR - FC)

Shots with power

free kicks 12-13
corners 12-13
crossing 12-13
finishing 13-14
acceleration 11-12
stamina 9-10
strength 10-11
flair 13-14

halil85
19.Eylül.2006, 20:50
MURAT TOSUN (AMR - FC)

Shots with power

free kicks 12-13
corners 12-13
crossing 12-13
finishing 13-14
acceleration 11-12
stamina 9-10
strength 10-11
flair 13-14

Datalar tekrar geldiğinde Murat Tosun'un özelliklerini ve mevkisni tekrar gözden geçirip,düzelticem

midfielder1912
19.Eylül.2006, 23:32
Datalar tekrar geldiğinde Murat Tosun'un özelliklerini ve mevkisni tekrar gözden geçirip,düzelticem

ben tosun u 8-9 kere canlı, 2-3 kere tv.den izlemiş biri olarak yazdım, senin görüşlerin aynı paralelde mi peki?

saygılar...

halil85
20.Eylül.2006, 04:39
ben tosun u 8-9 kere canlı, 2-3 kere tv.den izlemiş biri olarak yazdım, senin görüşlerin aynı paralelde mi peki?

saygılar...

Fikirlerin için sağol,

Murat Tosun la ilgili görüşlerim seninle aynı paralelde.Fm 2008 de Murat'ın CA:110 yaptım Ankaraspor da gelecek vadeden yeteneklerden biri ama senin de belirttiğin noktalarda düzeltmeler yapmam gerekiyor,onlarıda dosyalar geldiği zaman düzelticem

Vieri
19.Ekim.2006, 04:16
FM 2007 Ankaraspor Genel Araştırması

Vieri
19.Ekim.2006, 17:42
Ankaraspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

halil85
25.Ekim.2006, 00:49
kingston ve ramazan kontratı yok
volkan arslan DM olmalı
kaleci Hakan ın ozellikleri cok düsük

baras
14.Kasım.2006, 01:24
jaba ve wederson cok kotu,tita kiralik oldugu halde yabanci kontenjani sayiliyor

meddah
14.Kasım.2006, 04:17
Kiralık oyuncular yabancı kontenjanında sayılır zaten..

perpetua
14.Kasım.2006, 07:08
Kiralık oyuncular yabancı kontenjanında sayılır zaten..

Kiralik giden oyuncunun sayilmamasi lazim ama. Bu senelerdir Turkiye liglerinde olan bir sorun.

Bir ara Galatasaray'in PAF takiminda yabacilar oynarken yabanci statusunde sayiliyorlardi ancak o zamanlar PAF takiminin kendine ait bir yabanci kontenjani vardi ancak bu oyuna yansitilmamisti.

Bunun duzgun bir sekilde kodlanmasi lazim SI tarafindan. Kolay bir is degil cunku tum kadro sisteminin gozden gecirilmesi, ayrica kadro belirleme yapak zekasinin daha gelismis olmasi gerekli. Turkiye gibi az gelir getiren bir ulke icin bu yukun altina gireceklerini sanmiyorum.

EL-Hadji
02.Aralık.2006, 03:15
U20 Deki Erhan kuşkapan 3. kalecidir kendisi arkadaşım, bu sezon yaklaşık 3-4 maçta ilk 18 e girdi gelecek vaadeden bir oyuncu milli takımın kapısından son anda döndü gelecek vaadeden 3-4 kaleciden biri favori personeline: Mehmet Ali Tunç' u ve Ersen Martin' i ekleyebilirsiniz ve özellikleri geliştirilmeli, bunun yanısıra bilal in özellikleri artmalı ramzan kontratsız volkan biraz daha iyi yapılmalı

Scocco
14.Ocak.2007, 22:25
Ankaraspor futbol subesi 1978 yılında Ankara'da kurulmuştur. Maçlarını 1.Lige çıkmadan önce 5000 kişilik Aktepe Stadi stadyumunda oynadı. Şu anda ise 19125 kişilik 19 Mayıs Stadyumu 'nda oynamaktadır. Türkiye Süper Liginde bulunan Ankaraspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman'dır.

Tam isim: Ankaraspor
Takma isim(ler): Leoparlar
Renkler :Mavi - Beyaz
Kuruluş: 1978
Stad: 19 Mayıs Stadyumu, Ankara
Kapasite: 19,125
Başkan: Hilmi Gökçınar
Teknik Direktör: Aykut Kocaman
Lig: Turkcell Süper Lig

2005-06 Turkcell Süper Lig, 14.

1. Lig: 2004-
2. Lig: 1996-2004
3. Lig: 1995-1996

baras
20.Şubat.2007, 13:26
tita jaba wederson turk olmali

halil85
01.Nisan.2007, 22:33
Fenerbahce - Ankaraspor macında daha iyi bilgi edinebilmek icin macı stadtan izledim,

Ankaraspor 4-5-1 düzeniymis gibi oynadı,bilal kısa sol kanat oynadı mac icinde forvete destek oldu basarılı oynadı teknikgi iyi futbolcu,defansa dönük hürriyet oynadı onun önünde adem ve volkan oynadı,volkan pas alışveişlerinde başarılıydı kimi zaman forvete destek icin ileri cıktı,defansta wederson ve muhammet hanifi basarılıydı.

Son vuruşlarda eksiklik vardı forvete yeterince destek veremediler ama oyunun basında ve sonunda ankaraspor oyuna hakim olarak oynadı

sizinde mac ile ilgili oyuncularla ilgili fikirleriniz varsa burda paylaşabilirsiniz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Wederson Türk vatandaşı oldu

extensor
28.Mayıs.2007, 08:10
volkanin amc cikmasi yanlis asil mevkii dm mc de yesil amc turuncu amr ve aml yapmayin artik senelerdir oynamiyor bir oyuncuda 1-2 mevkiide oynasin diger hic bir ligde bizim oyuncularimiz gibi nereye koysan oynayan futbolcu yok herkezde 1-2 pozisyon var bizde neredeyse nereye koyarsan oynayacak klasik turk olma ozelligindemi yapiyorsunuz anlamadim ne is olsa yaparim abi mantalitesi yani :D saka bir yana ankarasporun genclerine dikkat edilmeli cok yetenekliler

halil85
28.Mayıs.2007, 18:57
volkanin amc cikmasi yanlis asil mevkii dm mc de yesil amc turuncu amr ve aml yapmayin artik senelerdir oynamiyor bir oyuncuda 1-2 mevkiide oynasin diger hic bir ligde bizim oyuncularimiz gibi nereye koysan oynayan futbolcu yok herkezde 1-2 pozisyon var bizde neredeyse nereye koyarsan oynayacak klasik turk olma ozelligindemi yapiyorsunuz anlamadim ne is olsa yaparim abi mantalitesi yani :D saka bir yana ankarasporun genclerine dikkat edilmeli cok yetenekliler

Volkan ın amc si Fm 2008 de düsrülecek 12 gibi olcak,AML ve AMR becerileride dusecek

Genc futbolculardan ediz,murat tosun ve özer dikkatimi ceken futbolcular

extensor
28.Mayıs.2007, 19:24
haklisin dostum bu 3 futbolcu ya dikkat edin bir de emre aktas var yanliz halil ozer hurmacinin tam amr oldugunda suphelerim var fazla izleme firsatimda olmadi onun mevkiisine de dikkat edebilirseniz sevinirim bana sanki amc mis gibi geldi

meddah
28.Mayıs.2007, 20:54
Volkan'dan anca PMC olur.. Passive Midfield Center..

halil85
28.Mayıs.2007, 22:48
haklisin dostum bu 3 futbolcu ya dikkat edin bir de emre aktas var yanliz halil ozer hurmacinin tam amr oldugunda suphelerim var fazla izleme firsatimda olmadi onun mevkiisine de dikkat edebilirseniz sevinirim bana sanki amc mis gibi geldi

Ben Fenerbahce- Ankaraspor macıdna statdan izledim özer MR oynadı ,takip ettigin diger maclarda da MR,AMr oynadı ama dedigin gibi AMC oldugu konusunda bir fikrim yok dikkatimi cekmedi orda oynaması
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Volkan'dan anca PMC olur.. Passive Midfield Center..

Haklsın en dogrusu

koray_capello
18.Haziran.2007, 16:12

Özer Hurmacı gerçekten yetenekli bir genç. Bence sağ açık fakat sana katılıyorum amc de eklenmeli çünkü gaten başarılı bir şekilde oynayabiliryor. Ayrıca sol ayağını da iyi kullanıyor yani sadece sağ ayak olmaması lazım bir de gelecek vaat eden bir oyuncu fakat oyunda sıradan bir genç gibi gözüküyor bence potansiyel de arttırılmalı.

halil85
18.Haziran.2007, 17:04
Özer Hurmacı gerçekten yetenekli bir genç. Bence sağ açık fakat sana katılıyorum amc de eklenmeli çünkü gaten başarılı bir şekilde oynayabiliryor. Ayrıca sol ayağını da iyi kullanıyor yani sadece sağ ayak olmaması lazım bir de gelecek vaat eden bir oyuncu fakat oyunda sıradan bir genç gibi gözüküyor bence potansiyel de arttırılmalı.

Özer in potensiyeli Fm 2008 biraz daha yüksek olucak ayrıca sol ayak ve amc becerisini not aldım

extensor
19.Haziran.2007, 23:46
bu jevriç in durumu ne olacak gönderilmiş olması gerekiyor ayrıca yeni kısa boylu bir forvetleri var sitku top tekniği güzel geçen sezon arası alında mehmet yılmaz dan biraz current abilityi kısıp bu adama ekleyebilirsiniz oyun stili arif erdemi andırıyor

halil85
20.Haziran.2007, 22:47
bu jevriç in durumu ne olacak gönderilmiş olması gerekiyor ayrıca yeni kısa boylu bir forvetleri var sitku top tekniği güzel geçen sezon arası alında mehmet yılmaz dan biraz current abilityi kısıp bu adama ekleyebilirsiniz oyun stili arif erdemi andırıyor

Geçen sezon jevric in sozlesmesi tedbirli olarak fes edildi,zaten sezon sonuda sözlesmesi bitti

Sitku sozlesmesi sezon sunu bitti yeni sozlesme imzalıcaklarmı ilerleyen gunlerde belli olur

Mehmet Yılmaz ın current ability sinde dusme oldu

halil85
23.Haziran.2007, 12:18
Çek Adam Petrous ve Macar İlies Sitku ile birlikte Murat Hacıoğlu ve Volkan Arslan ile sözleşmelerin karşılıklı olarak fesh edildi.

Konyaspor'dan Tayfun Türkmen, Beşiktaş'tan kaleci Ramazan Kurşunlu, Altay'dan Umut Sözen Ankaraspora transfer oldu.

Bundesliga takımlarından Bayer Leverkusen'de forma giyen Tevfik Köse ile 2 yıllığına anlaşmaya varıldı.

Ankaraspor'un kardeş klubu W.Bremen oluyormuş

Haber:

Turkcell Süper Lig'deki üçüncü sezonunu tamamlayan Ankaraspor, Alman Birinci Ligi Bundesliga ekiplerinden Werder Bremen ile işbirliğine gitme kararı aldı.

Konuya ilişkin hazırlanan ve iki kulüp yöneticileri tarafından da kabul gören protokol gereğince, öncelikli olarak alt yapılarda işbirliğine gidilmesi, alt yapı çalışmalarının karşılıklı olarak yapılması ve alt yapı hocalarının karşılıklı olarak staj yapması kararlaştırıldı. Kulüplerin idari çalışmaları hakkında her türlü alışverişin yapılmasının da bulunduğu protokolde, takımların karşılıklı kamplar yapmak üzere Ankara ve Bremen'deki tesisleri kullanmasının yanı sıra hazırlık maçları organizasyonları da yer aldı. Hazırlanan protokol uyarınca, Werder Bremen kulübü alt yapısında bulunan Türk futbolcuların transferlerinde de öncelik Ankaraspor'da olacak. Başkent ekibinin menajeri Mehmet Şen'in, Ankaraspor ile Werder Bremen kulüpleri arasında protokole son şeklini vermek üzere Bremen'e gittiği de öğrenildi.

EL-Hadji
23.Haziran.2007, 17:30
Ankaraspor kurumsallaşıyor yani güzel vallahi. Bu takımda iş var. Hakan' ı kaybederek büyük hata yaptılar ama şöyle de bir gerçek var satmasalar seneye bedava giderdi en azından para kazanmış oldular.

Fm' de çok iyi olan Tevfik Köse' yi yakından izleme fırsatı bulacağız bakalım nasıl oyuncu:)

deniz.91
24.Haziran.2007, 18:22
özerin pası bence 167 falan olmalı

SYLaR
24.Haziran.2007, 19:06
Özer Hurmacı'yı FM2008'de çok iyi olması lazım.PA'sı artırılmalı.Özel yeteneğ minimum 17-18 olmalı bence

deniz.91
24.Haziran.2007, 20:07
özer hurmacı bugün ne kadar populer oldu:)

EL-Hadji
24.Haziran.2007, 21:38
Aşkın düzeltilecek zaten Özer hurmacı. Onun gibi bir çok yetenek daha var.

Mesela Ali Güzeldal, Erman Kılıç ve Saffet Gurur Yazar ilk aklıma gelenler

nerazzuri
07.Temmuz.2007, 03:00
Murat Tosun'un da özellikleri artırılmalı bence o da gelecek vaadedenlerden ;)

nekop
07.Temmuz.2007, 03:38
Özer'in favori kulübe Trabzonspor favori kişiyede Aykut Kocaman eklenmeli...

midfielder1912
12.Ağustos.2007, 13:02
murat tosun önceki sezon ksk deydi, murat hem yetenekli hem de farklı bir oyuncu arkadaşımız, komple bir oyuncu öncelikle... iyi korner ve frikik kullanır, uzaktan sert şutları ve frikik golleri atmıştı ksk deyken, ayrıca sağ açıkta ve gerekirse sol açıkta da oynayabilicek kapasitede, finishing süper lig için iyi bir kardeşimiz...

MURAT TOSUN ***AMR/FC
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
JEVRİÇ maccabi haifa ya gitti... murat hacıoğlu konyaspor a, volkan arslan da g.antepe imza attı.

extensor
12.Ağustos.2007, 15:10
özerin pası bence 167 falan olmalı

yok artık daha neler

BİDE ARKADAŞLAR ANKARASPORDA 2 TANE SAĞBEK VAR AMA 1 TANE SOL BEK YOK BU ADAMALAR NASIL BİR TAKTİKLE ÇIKACAK BİRİ BANA ANLATSIN

midfielder1912
12.Ağustos.2007, 17:10
yok artık daha neler

BİDE ARKADAŞLAR ANKARASPORDA 2 TANE SAĞBEK VAR AMA 1 TANE SOL BEK YOK BU ADAMALAR NASIL BİR TAKTİKLE ÇIKACAK BİRİ BANA ANLATSIN

4 savunmayla oynatıo aykut, batak ı sol bek yaptı...