PDA

View Full Version : [TSL]G.Antepspor Araştırması 2007

Fietra 10
04.Ağustos.2006, 05:01
Gaziantepspor, Antalyaspor'dan forvet oyuncusu Ali Cansun ile anlaştı.

Omerdinho
04.Ağustos.2006, 05:13
gaziantepin altyapisi cok abartilmis

LaigLeNoiR
04.Ağustos.2006, 08:05
Ne bakımdan abartılmış Ömer, ona göre bizde önlem alalım.

Omerdinho
04.Ağustos.2006, 10:09
Editör'ü acin bakin Youth Setup: 18 Türkiye'nin en iyi altyapisina sahip Galatasaray'in bile 17 iken (ki bence 19 olmali). Antep'in son 5 yilda altyapidan cikardigi oyunculari sayarmisiniz?
Ayrica oyunda bircok takimin antrenman tesisleri cok kötü hadi 2. 3. lig takimlarinda normal fakat bir süperlig takiminda nasil bu sayi 5-6 olabilir Kayseri,Bursa,Rize gibi takimlarin antrenman tesisleri yeniden gözden gecirilmeli.

LaigLeNoiR
04.Ağustos.2006, 10:12
Anladım ANTEP konusunu ...

Ancak antrenman tesisi konusunda mesela BURSA ;

Kendi yöneticileri de beğenmiyor bu aralar tesislerini buna dair bir yazı okumuştum. Galiba yenilenecek o söylediklerin Ömer.

Sağolasın paylaştıkların için.

krapinovic
04.Ağustos.2006, 12:13
arkadaşlar foruma yeni üye oldum, Gaziantepspor ve Gaziantep takımları için gözlemci olmak istiyorum. zaten ilk mesajım da buraya oldu. hazır yazmışken aklımdaki notları da paylaşayım...

Gaziantepsporun altyapısının abartıldığına katılıyorum, fakat antrenman tesisleri gerçekten Türkiye ortalamasında saygıdeğer bir konumdadır.

Ayrıca, kulüp bilgilerınde taraftar sorunu (birçok anadolu takımında olduğu gibi) çok kötü ayarlanmış. ben Gaziantepsporun tüm maçlarına giderim ve -abartmadan söyliiim- 9-10 binin altında taraftara rastlamadım.

Çalışmalarınızda başarılar diler ve bu hususta yardımınızı rica ederim...

extensor
13.Ağustos.2006, 06:01
Hepsine katilmiyor ekrem dag amc asla oynayamaz asil sol ayaklidir aml dir bu bir ikincisi faruk bayar konusunda sana katiliyorum ozellikleri dusulmeli beklenen patlamayi yapamadi ve normal sol bek iste vasifsiz bir adam
ama takimin yildizi olabilecek son isimler murat ceylan ali bayraktar erdal kilicarslan zaten antepin yapisi bu
oyunda ki key player tarzi oyuncu kesinlikle yok antepte en fazla 4-5 te as oyuncu var iste onlarda bekir zurita volkan falan olur
antep tam bir rotasyon takimidir

perpetua
13.Ağustos.2006, 07:05
Fm06 ve 07'de süregelen bir hata var, Ekrem Dağ AMR olarak geçiyor... belirgin özellikleri ise top sürme ve orta yapma... bu oyuncu AMC'dir, hatta çoğu zaman ML, AML de oynuyor. buna ek olarak en göze çarpan özelliği sık sık kaleye isabetli şutlar atması...

ayrıca bir büyük hata da, Faruk Bayar'da... bu oyuncunun da top sürme ve orta yapma özellikleri bariz bir şekilde abartılı. evet top sürme belki tamam ama, orta yapmada Faruk'un ciddi sorunları var. geçen sezon antepspor'da kanatlardan adamakıllı bir orta göremedim... üstelik takımın yıldız oyuncuları arasında Faruk olmamalı; Murat Ceylan, Ali Bayraktar ve Erdal Kılıçaslan olmalı...

bir not da yeni katılan bir oyuncu; Metin Tuğlu, A.Sebat'tan geldi ve DL, WBL oynuyor...

Gayet guzel. Su scout olmak icin onkosulu halledersen bir an once, bunlarin hepsinin duzeltilecegine kendin emin olabilirsin. :)

krapinovic
13.Ağustos.2006, 07:47
dostum ben Ekrem Dag'ı 2 sezondur izliyorum:u:
birçok maçta AMC olarak oynadı ve kaleye çok isabetli şutları var, fakat daha çok sol kanatta oynuyor ve soldan bindirmeleri mükemmel... tek kötü yanı ikinci yarının yarısından sonra perfonsanının iyice düşmesi... bu arada -oyundakinin aksine- sol ayağını kullanır, yani sana katılıyorum...

ayrıca gençlerden Murat Ceylan'ı fazla izleme şansımız olmadı fakat Ali Bayraktar ve Erdal Kılıçaslan'ın bu sezon iyice parlayacaklarını düşünüyorum. özellikle Erdal, çok çalışkan ve saha içinde daha çok yanında oynayan forvete gol attıran bir adam. Bayraktar'ın kafa vuruşları, hırsı ve fiziği gerçekten iyi... ikisi de, eğer daha çok forma şansı bulurlarsa çok dikkat çekeceklerinden eminim. tek zayıf yanları tabii ki tecrübe eksikleri ve ayaklarında fazla top tutamamaları...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Tam isim Gaziantepspor Kulübü
Lakab Kırmızı Şahinler
Renkler Kırmızı-Siyah
Kuruluş 1969
Stad Gaziantep Kamil Ocak
Kapasite 15000
(Stadyumun tamamı kapalı ve koltukludur, koltuk çalışmasından önce kapasite 17000 idi.)
Başkan İbrahim Halil Kızıl
Ezeli Rakip Yok
Diğer Rakipler Diyarbakırspor, Fenerbahçe
(Aslında bunlar da olmayabilir ama; Diyarbakırsporla yıllar öncesinden ölümlerin yaşandığı kavgalar çıkmış ve haliyle bir antipati oluşmuştur, Fenerbahçeye gelince, malum 3-0 dan 4-3'e dönen maçın ardından taraftar gruplarında bu takıma karşı bir "Feneri yenelim de...." havası oluşmuştur.)
Sevilen Kişiler Celal Doğan, Sakıp Özberk, Nurullah Sağlam
Sevilmeyen Kişi Fatih Tekke
(fm07'de sevilmeyen kişi neden Ümit Kayıhan anlayamadım; Tekke Antep'ten Trabzona giderken o zamanki başkan Celal Doğan'la tartışmış ve ardından Trabzon deplasmanında Celal Doğan'a saldırıldığı vs. iddiaları olmuştu...)
Dost Takımlar Gaziantep Bş. Bld. Spor, Gaskispor, Şahinbey Bld. Spor
(Aslında bu takımlara Gaziantepsporun "doğal" pilot takımları diyebiliriz. Altyapıdaki oyuncular bu takımlara gönderilir ve A takımda düşünülenler geri çağrılır. Veya bu takımlarda dikkat çeken genç oyuncular pazarlıksız Gaziantepspor'a alınır. Erdal Kılıçaslan, Murat Ceylan, Barış Durmaz, Fatih Şen vs. bunlardandır.)
T.Direktör Mesut Bakkal
Ort.Seyirci 9000-10000
(Bu konuda fm verileri çok sağlıksız, bi kaç istisna hariç tüm Anadolu takımları Süperlig maçlarını 150-250 seyirci ile yapıyor, çok komik. Sigames'e giden verilerde bu rakamlar belirtilmiyor mu?)
Tesisler Celal Doğan Tesisleri
(Celal Doğan tarafından yaptırılmış ve yaklaşık 2 yıl gibi bir sürede tamamlanarak 1998 yılında hizmete açılmıştır. Dülükbaba ormanları kenarında olan tesis Avrupa standartlarında olup, kulübün tüm eğitsel, sosyal, sportif etkimliklerini karşılayabilen, en modern kondüsyon aletleri, sağlık cihazları ve saha donanımı ile dev bir komplekstir.
Teknik Özellikleri:
- toplam alan 58.000 m2
- 1 adet 105x90m çim saha
- 1 adet 25x50m çim saha
- 1 adet 52x75m suni çim saha
- tüm sahalarda UEFA standartlarında ışıklandırma
- 50 araçlık otopark
- 40 sporcunun kamp yapabileceği, içinde sauna, kondüsyon merkezi, sosyal ve idari hizmet binaları bulunan 5 yıldızlı otel standartlarına sahip kompleks
- evli futbolcular ve teknik adamlar için 10 adet dubleks villa
- dersane, soyunma odaları, idari odalar ve kafeteryadan oluşan hizmet binası.)

Şimdilik bu kadar, eksik veya yanlış görülen yerleri tartışabiliriz. Daha sonra oyunculara geçeceğim.

krapinovic
15.Ağustos.2006, 21:04
KALECİLER :

OĞUZ DAĞLAROĞLU
Aslında Oğuz iyi bir kalecidir, fakat sürekli yedekte beklemesi ve çok şanssız maçlarda ilk onbirde çıkması kariyerini kesinlikle etkilemiştir. Örnek olarak, Fenerbahçe deplasmanında Hasagiç'in cezalı olması yüzünden kaleye geçmiş ama 4 gol yemiştir.
Bölge hakimiyeti ve elle kontrol çok yüksek, biraz düşürülmeli. Buna karşılık yumruk eğilimi ve bire bir ortalamanın biraz üzerinde olması gerekirdi. Refleksleri sağlamdır ama bu oyuna tam yansıtılmamış. Yıldızı ise ***, PA'sı biraz aşağıya çekilmeli...

ÖMER ÇATKIÇ
Ömer yeni bir transfer ve tanınan bir isim olduğundan fazla detaya girmiycem. Özelliklerinin oyuna iyi yansıtıldığını düşünüyorum. Fakat, hava toplarında ve yumruk da çok etkilidir, daha iyi olması gerekirdi. Ayrıca Ömer'in en belirgin özelliği, attığı toplarla rakip kalede bir anda tehlike yaratabilmesidir. İleri çıkışları ise genellikle riskli oluyor.

MAHMUT BEZGİN
Gaziantepsporun müzmin yedeği. Uzun yıllardır Gaziantepsporda yedek bekliyor. Açıkçası hakkında hüküm vermek çok zor. Fakat benden daha fazla onu izleyenler, en az Oğuz kadar iyi olduğunu ve Ömer'in yedeğinin Mahmut olduğunu söylüyor. Yine de yıldız vermek gerekirse **.

extensor
15.Ağustos.2006, 22:13
ewet ekrem ayni zamanda cok sert sut atiyor degil mi amc oynamis olsa bile amlc yapilir aml si 20 olur ama bu saydigin isimler belki gelecekte turk futboluna damgalarini bile vursalar su an itibariyle takimin yildizi olabilecek konumda degiller bu adam illa olacaksa bekir olur

krapinovic
15.Ağustos.2006, 22:22
ewet ekrem ayni zamanda cok sert sut atiyor degil mi amc oynamis olsa bile amlc yapilir aml si 20 olur ama bu saydigin isimler belki gelecekte turk futboluna damgalarini bile vursalar su an itibariyle takimin yildizi olabilecek konumda degiller bu adam illa olacaksa bekir olur

Galiba yanlış bir anlatım oldu, ben "yıldız oyuncu" derken, gelecek vaadeden anlamında kullandım, özür dilerim...
Takımın yıldızı ve vazgeçilmez oyuncuları ise, bu sezon için Bekir, Ömer ve Uğur Yıldırım, kesinlikle... Deumi de ilk maçta çok etkiliydi, ilk 11'in vazgeçilmezleri içinde olacağı kesin gibi...

krapinovic
19.Ağustos.2006, 00:55
DEFANS oyuncuları :

MEHMET ÇOĞUM :
Sözleşme başl. 28.01.2005
Sözleşme bitiş 31.05.2009
Kırita'nın gitmesiyle 3 numaralı formayı aldı. Dardanelspor'dan 2005'te Gaziantepspor'a gelen oyuncu tam bir profesyoneldir. Özelliklerinin oyuna iyi yansıtıldığını düşünüyorum. Yine de CA'sı biraz daha iyi olabilirdi. Pozisyon ise, oyundakinin tam tersi olmalı, DC 20, DR 15.

BEKİR İRTEGÜN :
Sözleşme başl. 01.08.2004
Savunmanın solunda ve ortasında Antepspor'un en iyisi ve kaptanı. Forma no 4. Yine özellikleri iyi yansıtılan bir oyuncu. Fakat PA'sı biraz daha artırılmalı. Top sürme ve tekniği de oyunda çok düşük, daha iyi olmalı.

MEHMET POLAT :
Sözleşme başl. 24.01.2007
Kadrodaki en tecrübeli oyuncu diyebiliriz. Bekir'in sakatlığında kaptan o. DC pozisyonu en azından 15 olmalı. Saha içinde tam bir liderdir, buna karşılık top kapma biraz daha düşürülebilir ama, duran toplar kesinlikle artırılmalı.Forma no 27.

KADJO JULİEN AFANOU :
Sözleşme başl. 17.01.2007
Savunmanın göbeğinde tam bir markajcıdır. Top kapma, markaj, pozisyon alma özellikleri gayet iyi ama gerçekte hızı daha da düşük. Oldukça agresif olduğunu söylememe gerek var mı bilmem. Forma no 6. Sol bekte de oynadığı zaman gayet iyiydi.

ARMAND DEUMİ :
Takıma yeni katılan oyuncu 12 numaralı formayı giyiyor. Savunmanın göbeğinde oldukça sağlam bir adam. Boyunun fazla uzun olmamasına rağmen, hava toplarında çok etkili. Oldukça soğukkanlı ve ileri direkt pasları çok isabetli. Bu oyuncunun, Gaziantepspor'la anlaştıktan sonra Dünya Karmasında forma giydiğini eklemek isterim. Kadronun vazgeçilmezi olacağına inanıyorum.

MEHMET OZAN TAHTAİŞLEYEN :
Oyuna iyi yansıtılan oyunculardan. Fakat bana oyundaki hızı çok düşük, PA'sı ise biraz abartılı geldi. Antepspor formasıyla fazla oynamadı, bu yüzden hakkında fazla yorum yapamıyorum. Forma no 53. Sözleşme ise 28.08.2006 - 31.05.2007.

Sonra devam edeceğim...

extensor
19.Ağustos.2006, 07:37
deumiyi çok beğendim bekir sakat herhalde farukun özellikleri düşürülmeli gaziantep iyi bir takım olacak

krapinovic
19.Ağustos.2006, 11:51
deumiyi çok beğendim bekir sakat herhalde farukun özellikleri düşürülmeli gaziantep iyi bir takım olacak

ewet Bekir sakat. geçen sezon sonlarına doğru sakatlandı ve bir dizi ameliyat geçirdi...

şunu söylemekte yarar var, Gaziantepspor, son 2 yıldır geldiği noktaya nazaran, bu sezon yaptığı transferlerle gerçekten kalitesini artırmıştır. belki konu dışı ama, takımın bu sezon yaptığı (bence) en iyi transfer, Genel Menajer olan Hasan Çetinkaya'dır...

http://www.sporx.com/images/galeri/129/1747/B_63b48727f746dce4a086a6b895904bf7.jpg
Daha önce Gençlerbirliği'nde yine Mesut Bakkal'la çalışan Hasan Çetinkaya, bir ara Galatasaray'a gitti ama tekrar G.Birliği'ne dönmüştü. bu sezon başında Gaziantepspor'un, idari yapıda yaptığı "yeniden yapılanma"nın ilk önemli adımı, onun gelmesi oldu. zaten yapılan transferler de onun eseri...

DEFANS oyuncularına devam...

ÖZGÜR BAYER :
K.Erciyes'ten alınan Özgür, bence biraz abartılmış. Markaj özelliğinin daha az olması, buna karşın duran toplarda daha iyi olması gerekirdi. PA'sını normal buluyorum, sonuçta iyi olmaya doğru gidiyor. en önemlisi disiplinli bir futbolcu. gerçekte kademede ve pozisyon alma'da çok hataları var. zannedersem bu da konsantrasyon'un düşüklüğünden kaynaklanıyor, oyunda 15. ayrıca oyundakinin aksine DR 20, DC 15 olmalı. Özgür 30 numaralı forma giyiyor ve 1 yıllık kontratı var.

BARIŞ DURMAZ :
Mevki hatası dışında, özellikleri bence gayet yerinde. oyunda AMR olarak geçiyor. fakat bu oyuncunun oynadığı pozisyonlar DR, WBR 20, MR 15 olabilir. Top sürme artırılmalı, PA'sı ise bana sorarsanız en az 115-120 yapılmalı. 45 forma numarası.

METİN TUĞLU :
11 numaralı formasıyla çoğu kişinin forvet zannettiği Metin, aslında defansın solunda ve bazen biraz da önünde oynuyor. DL 20, WBL 10 olmalı. oyunda ise MC yapılmış. PA'sı iyi fakat, bence CA'sı en azından 100 olmalı. antrenmanlarda gayet iyiydi ama lig maçlarında aynı formu göremedim. Sözleşme başl. 19.01.2007, sözleşme bitiş 31.05.2011.

FARUK BAYAR :
Bence, mevki hatası yapılan bir başka oyuncu. kesinlikle AML değil. belki ML 10 olabilir. ama DL ve WBL 20 olmalı. yine de sık sık ileri çıktığı doğrudur. bunun yanında takımın yıldız oyuncusu da yapılmamalı. (belki, takımın playboyu olabilir, bir ara adı manken ece uslu'yla anılmıştı:icon_eek:) PA ve CA'sını iyi buluyorum. 26 numara giyiyor ve ateşli bir yapısı var.

Devam edeceğim...

krapinovic
24.Ağustos.2006, 08:11
ORTASAHA oyuncuları ile devam ediyorum...

CRİSTİAN RODRİGO ZURİTA :
Arjantinli oyuncu 8 numarayı giyiyor. Oyunda MRC yapılmış ama, buna AM RC dersek daha doğru olacak. Genelde ofansif oynuyor, topa hakimiyeti iyi, hızlı ve düzgün pas dağıtabiliyor. Buna karşılık performansında süreklilik yok. Bazen uyuz uyuz sahada dolaştığı da oluyor. Yine de gününde olursa takımı ateşleyen adam, lider özelliği yüksek.
Sözleşme başl. 03.07.2006

EKREM HAYYAM DAĞ :
Mevki hatasını daha önce de yazdım. AML 20, AMC 15 olmalı. Hızlı, top sürmesi iyi, duran toplarda ve özellikle orta yapmada gayet becerikli. Bu sezon Faruk'u kesinlikle kesecektir. Tomas Sedlak iyi form gösterirse yedek bekleyebilir ve çok önemli bir oyuncu kaybedilebilir. 2 sene önce Sturm Graz'dan geldi, bir ara Avusturya A milli takımında da oynamış kaliteli bir oyuncu. Çabuk yorulması dışında eksi bir özelliğini göremedim ama daha fazla forma şansı bulursa takımın demirbaşı olabilir.
Sözleşme başl. 01.08.2005

ÖZGÜR VOLKAN YILDIRIM :
36 numarayı giyen oyuncu, iyi bir orta saha. Fakat defansa yakın (DMC) oynatıldığında çok etkili değil. Bence en iyi pozisyonu MC. Sık sık uzaktan şutlar deniyor. Ankara Demir, DÇ Karabük ve Ankaragücü forması giyen tecrübeli oyuncu, bence oyundakinden biraz daha fazla iyi olmayı hakediyor. Ayrıca kişisel özelliklerinde "sadakat" mutlaka yükseltilmeli. Markaj özelliği de biraz yükselebilir.
Sözleşme başl. 01.08.2007
Sözleşme bitiş 31.05.2008

FATİH ŞEN :
Ortasahada etkisiz, vasatın ötesine geçemeyen bir oyuncu. Forma numarası 52. Geçen sezonlarda, kadroda ciddi sıkıntılar olmadıkça oynatılmadı ve oynadığı maçlarda da göze görünür bir performansı yoktu. PA olarak 100 belki tamam ama, CA'sı 50'den biraz daha fazla olmalı.
Sözleşme başl. 01.08.2006

İBRAHİM FERDİ COŞKUN :
20 Nisan 1987 Gaziantep doğumlu oyuncu, altyapıdan yetişmiş bir yetenek. Bu sezon 18 numaralı formayı giyecek. Mevki olarak AMC 20, MC 18 diyebilirim. Yanılmıyorsam ligde forma giymedi, bir kupa maçında oynadı galiba ama, PAF maçlarında izlediğim kadarıyla hızlı ve süratli bir oyuncu. Beklenmedik pozisyonlardan gol bulabiliyor, yani "bitiricilik" yüksek ama, tam olarak forvet de oynamıyor. Bu sezon forma şansı bulursa daha iyi gözlem imkanı olabilir.
Sözleşme başl. 03.08.2006
Sözleşme bitiş 31.05.2008

MURAT CEYLAN :
Bu sezon 5 numaralı formayı giyecek oyuncu, yine Gaziantep 02.03.1988 doğumlu. Oyunda AMR olarak yapılmış ama, sağ kanatta her mevkide oynayabiliyor. Çok hırslı ve hızlı. Oyunda 30 olan CA'sı kesinlikle yükseltilmeli. Bu sene ondan çok şey bekleniyor ve kesinlikle ilk onbirde forma şansı bulacaktır.
Sözleşme başl. 01.07.2007
Sözleşme bitiş 31.05.2010

VOLKAN ARSLAN, TOMAS SEDLAK ve UĞUR YILDIRIM yeni transferler oldukları için burda birşey yazmıyorum. Zaten Tomas Sedlak, lisans ücreti hala yatırılmadığı için ligin ilk 2 maçında forma giyemedi, yani benim için tam bir kapalı kutu.

Şimdilik bu kadar, sonra yine devam edeceğim. Katılıp katılmadığınız hususlar olursa, burda tartışabiliriz...

extensor
24.Ağustos.2006, 21:33
şşş metin tuğlu ortasaha mlc klasık bir maçlık fener macında orada oynadı

krapinovic
25.Ağustos.2006, 11:48
şşş metin tuğlu ortasaha mlc klasık bir maçlık fener macında orada oynadı

metin tuğlu; Kasımpaşa, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında DL oynadı... üç maçta da!..
tekrar izle istersen...

ayrıca, kendisi diyor zaten "bekir'in yokluğunu aratmayacam" diye...

extensor
25.Ağustos.2006, 19:45
olurmu dünkü maçta izledim ileri çıkmaktan kendini alamadı :D neyse sonradan sol bek olmuş olabilir ama sol beke benzemiyor

son olarak uğur yıldırımın özellikleri müthiş bir futbolcuymuş gibi gelicek o kadar büyük futbolcu değil volkan arslan kadar yapılsa yeterli

EL-Hadji
26.Ağustos.2006, 20:57
Ben fener macinda izledim ugur yildirimi cok kaliteli futbolcu klas bir adam. Buram buram toculuk kokuyor.

LaigLeNoiR
26.Ağustos.2006, 21:27
Burak abi, BJK-ANTEP maçını da izledik ama Uğur Yıldırım hiçbişey yapamıyor.

1-2 hafta sonra Uğur'dan da, Kezman gibi "Türkiyede Oynamak Çok Zor, Gol Atmak Çok Zor" diye açıklama duyarsak şaşmayın.

extensor
26.Ağustos.2006, 23:52
katiliyorum murata el hadji bir kac macini daha izle gorursun o kadar kaliteli bir futbolcu degil volkan arslan daha iyi bence

son olarak volkan arslanin ozel yetenek 15 ustunde ve yaraticilikta 15 uzerinde yapilmasi gerekir paslari 14 uzun sutlarida 14 tur hiz hizlanma 10 un altinda olmali guc denge gibi ozelliklerde 14 16 arasi olmali
de nigrisin kafa topu 17 olmali

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 00:18
De Nigris'in için önerdiğin rakam çok uçuk, maximum 12-13 olabilir.

extensor
27.Ağustos.2006, 00:21
nedediğinin farkındamısın kafa topundan bahsediyoruz de nigristen bahsediyoruz 1-88 boylarında ligin en iyi kafacılarından 12-13 te nedemek bu oyuncunun en önemli özelliği kafa vuruşları o 13 olursa hiç bir özelliği 13 ün üzerinde olmamalı LÜTFEN elinizi bu kadar korkak alıştırmayın gerçekten mükemmel kafa topları var

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 00:26
@ extensor

Ozellikleri belirlerken asagidaki siniflandirmayi goz onunde tutunuz :
18-20 Oyuncunun bu ozelligi Dunya Capinda ve/veya tum zamanlarin en iyisi.
15-17 Oyuncunun bu ozelligi Dunya Standartlarina gore Cok iyi seviyede
12-14 Oyuncunun bu ozelligi Dunya Standartlarina gore Iyi seviyede
9-11 Oyuncunun bu ozelligi Dunya Standartlarina gore Orta seviyede
5-8 Oyuncunun bu ozelligi Dunya Standartlarina gore Zayif seviyede
1-4 Oyuncunun bu ozelligi Dunya Standartlarina gore Cok Zayif seviyede

Sence De Nigris hangi aralığa girer ?

Duygusal davranmadan söyle bakalım ?

Ilhan
27.Ağustos.2006, 02:36
Murat Özdemir;

De Nigris hız ve hızlanmada kötü. Ancak heading ve jumping'de gayet iyi. Heading bana göre 15 olabilir. Ama acc. ve pace maksimum 10-11 olur. extensor burada haklı. Adam topsuz alanda ve havadan gelen toplarda iyi. Hızı kötü hızlanması kötü. Bu özellikleri düşürüp diğerlerine önem verilebilir.

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 02:40
Abi extensor, 17 olmalı diyor, O kadar da abartı değil, 12-13 dedim ben ama 14-15 de olabilir ama fazlası asla olamaz.

Ilhan
27.Ağustos.2006, 02:51
15'ten aşağı olmamalı, hatta hızını azalttığımızda 16'ya yükseltebiliyorsak olabilir, çünkü gerçekten havadan çok iyi.

EL-Hadji
27.Ağustos.2006, 03:40
16 bence de cok De Nıgrıs ıcın kafa ıle attıgı gol bellı bır rakamı gecmelı kı o degerı alsın.

Ilhan
27.Ağustos.2006, 03:43
İyi de heading'i iyi diyebilmek için sadece attığı gollere mi bakacaksın? Kafayla verdiği paslar ve kafa vuruşları bence son derece iyi, öne çıkan en önemli özellikleri heading ve off the ball bence.

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 04:11
İlhan abi tamam öne çıkan özellikleri de 15'in üstünde değer vermek bence abartıya kaçar, bana kalsa 15 bile çok ama...

eglocc
27.Ağustos.2006, 05:01
Bence 15 veya 16 ama daha aşağısı olmamalı... Havada iyi bir oyuncu... Nitekim son Fenerbahçe maçında attığı gol bunu gösteriyor tabi ki bir maç herşey değildir ama 15 garanti olmalı bence...

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 05:21
Shevchenko,İbrahimovic,Torres,Berbatov,Nistelrooy, Kuyt,Forlan,Gudjohnsen,Adebayor... Gibi oyuncuların HEADİNG değerleri 15

Adriano,Klasnic ve Raul ise 14.Bunlar gibi olan da çok.

Fikriniz hala De Nigris'in HEADİNG'inin 16 veya daha fazlası olması yönünde mi ?

transatlantik
27.Ağustos.2006, 05:23
heading i iyi diyebilmek icin attigi gollere bakmak yanlis olur sonucta aldigi uzun paslar ve ortalar da onemli...ama 15 yeterli sanirim

eglocc
27.Ağustos.2006, 05:26
Shevchenko,İbrahimovic,Torres,Berbatov,Nistelrooy, Kuyt,Forlan,Gudjohnsen,Adebayor... Gibi oyuncuların HEADİNG değerleri 15

Adriano ve Raul ise 14.Bunlar gibi olan da çok.

Fikriniz hala De Nigris'in HEADİNG'inin 16 veya daha fazlası olması yönünde mi ?

Aslında sende haklısın... 16 ve daha fazlası olmamalı hele 17 asla:D ama 14 olamaz demiyorum yine de... 13den de aşağı olmamalı diyerek fikrimi değiştiriyorum Raulun ve Adrianonun kafasının 14 olduğunu gördükten sonra...

heading i iyi diyebilmek icin attigi gollere bakmak yanlis olur sonucta aldigi uzun paslar ve ortalar da onemli...ama 15 yeterli sanirim

Tabii ki... ama goller de önemli bence... Sonuçta herkez De Nigris'in hava hakimiyeti olduğu konusunda hemfikir... Tartıştığımız 13 mü 14 mü 15 mi...

Bence 13te aşağı olmamalı 15ten de fazla olmamalı... 14 uygundur... Son olarak:D

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 05:27

Yani bu oyuncular kadar HEADİNG'i iyi diyorsun ?

Ilhan
27.Ağustos.2006, 05:33

Yani bu oyuncular kadar HEADİNG'i iyi diyorsun ?

Bak şimdi, sen Lig B araştırmacısısın. Lig B'de Anelka'dan hızlı adamlar olabilir ama Anelka kadar hız değeri alamayabilir.

Şimdi şöyle düşün, bu dediğin adamlarla bunu karşılaştırabilmek için CA'larının da aynı olması gerekir. İbrahimoviç'in pace'i 17. Ben diyorum ki Nigris'in pace'i 10 olsun, ama heading'i 16 olsun. Lütfen birebir karşılaştırma yapıp şu şundan iyi demeyiniz. Yanlış olur.

transatlantik
27.Ağustos.2006, 05:33
hepsi kadar iyi degil ama kuyt,gudjohnsen gibi oyuncular kadar iyidir...kuyt g.antepte olsa heading konusunda en fazla de nigris kadar is yapar...

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 05:34
Bu arada 7.02 datasında, DE NİGRİS'in HEADİNG'i 15'imiş zaten.

Ilhan
27.Ağustos.2006, 05:34
De Nigris'in en önemli özelliği heading ve off the ball, ama bu bahsettiğin adamlarda çok fazla CA ve diğer özellikler var. Bunu hesaba katmadan yorum yapma Murat.

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 05:36
Katıyorum İlhan abi ancak, zaten oyunda en son DE NİGRİS'in Heading'i 15 hala değiştirmeyi düşünüyormusun ? Ayrıca Jumping'i de 16 yapılmış.

transatlantik
27.Ağustos.2006, 05:38
Katıyorum İlhan abi ancak, zaten oyunda en son DE NİGRİS'in Heading'i 15 hala değiştirmeyi düşünüyormusun ? Ayrıca Jumping'i de 16 yapılmış.

bence ideal...

Ilhan
27.Ağustos.2006, 05:39
Zaten araştırmada oyuncuya verilen CA değerine bakarsın, hangi özelliği iyi dersin, hangi özelliği kötü dersin, onlara göre bir değer verirsin.

De Nigris için;

acceleration, pace, dribbling kötü;

heading ve off the ball iyidir.

Bunlara dayanarak ve CA'sını bilerek özellik dağıtırsın. Ben de diyorum ki özellik dağıtınca heading 15-16 olabilir. Kimseyle karşılaştırmazsın şundan iyi mi kötü mü diye. Çünkü herkesin iyi ve kötü olduğu özellikler ve belli bir CA'sı var. Anlaşıldı mı?

Edit: Buna zaten Antep araştırmacımız karar verecek ama kendisine de yardımcı olabiliriz.

eglocc
27.Ağustos.2006, 05:44
Gerçekten Ilhan abi çok güzel bir açıklama oldu bende bu tarz bir şey düşünüyordum ama tabii ki sizler kadar bilgim yok... De Nigris'in özellikleri idealmiş zaten... Hızının kötü olduğuna katılıyorum... Top sürmesi de iyi değil... De Nigris asla bu dünya starlarıyla karşılaştırılamaz fakat onların diğer özellikleri de çok iyi...

transatlantik
27.Ağustos.2006, 05:57
bu arada bir sey sorucam yeni transferleri turk arastirmacilar mi inceliyo yoksa geldigi ulke arastirmacilari mi?

eglocc
27.Ağustos.2006, 06:13
bu arada bir sey sorucam yeni transferleri turk arastirmacilar mi inceliyo yoksa geldigi ulke arastirmacilari mi?

Tam emin olmamakla beraber geldiği ülke araştırmacıları sanırım...

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 06:53
Geldiği ülkenin/takımın araştırmacıları yapıyor.

Bu arada İlhan abi ben seni anlıyorumda yine bile 16 çok olabilir diye düşünüyorum.Heading'i ama 15 dersen sesim çıkmaz.

krapinovic
27.Ağustos.2006, 07:57
Zaten araştırmada oyuncuya verilen CA değerine bakarsın, hangi özelliği iyi dersin, hangi özelliği kötü dersin, onlara göre bir değer verirsin.

De Nigris için;

acceleration, pace, dribbling kötü;

heading ve off the ball iyidir.

Bunlara dayanarak ve CA'sını bilerek özellik dağıtırsın. Ben de diyorum ki özellik dağıtınca heading 15-16 olabilir. Kimseyle karşılaştırmazsın şundan iyi mi kötü mü diye. Çünkü herkesin iyi ve kötü olduğu özellikler ve belli bir CA'sı var. Anlaşıldı mı?

Edit: Buna zaten Antep araştırmacımız karar verecek ama kendisine de yardımcı olabiliriz.

De Nigris tartışmasını izleyip öyle bir yorum yazmak istedim. ve peluk arkadaşımız bence olaya son noktayı koydu. yani hali hazırdaki değerler bence gayet adil...

yine de karşı çıkacak arkadaş olursa, şunları da gözönünde tutmasını dilerim... de Nigris, belki de Antepspor'daki en kaliteli oyuncu. fakat geçen sezon ısrarla fazla yer verilmemesi, ısrarla Diawara'nın yedeği gibi oynatılması fazla görünmemesini sağladı. boy 1.86... bi yerde yazmıştım "her topa kafayala çıkıyor, bi de ayağını kullansa tam süper olacak" diye... çünkü adamda top kontrolü de çok iyi ve hakikaten kafayla pas dağıtması bile çok isabetli... biraz daha ileri gidip şunu diyebilirim; de Nigris, Antepspor standartlarının üzerinde bir oyuncu.

sadece de Nigris ve Antepspor için söylemiyorum, birçok oyuncumuz, avrupada forma giyen ve "çok iyi" bilinen oyunculardan daha kaliteli... fakat takım standartlarında bu dereceyi alıyorlar...

de Nigris'in 2003/04'de Villarreal'de forma giydiğini ve 15 maçta 8 gol attığını kaç kişi biliyor?..

eglocc
27.Ağustos.2006, 08:00
De Nigris tartışmasını izleyip öyle bir yorum yazmak istedim. ve peluk arkadaşımız bence olaya son noktayı koydu. yani hali hazırdaki değerler bence gayet adil...

yine de karşı çıkacak arkadaş olursa, şunları da gözönünde tutmasını dilerim... de Nigris, belki de Antepspor'daki en kaliteli oyuncu. fakat geçen sezon ısrarla fazla yer verilmemesi, ısrarla Diawara'nın yedeği gibi oynatılması fazla görünmemesini sağladı. boy 1.86... bi yerde yazmıştım "her topa kafayala çıkıyor, bi de ayağını kullansa tam süper olacak" diye... çünkü adamda top kontrolü de çok iyi ve hakikaten kafayla pas dağıtması bile çok isabetli... biraz daha ileri gidip şunu diyebilirim; de Nigris, Antepspor standartlarının üzerinde bir oyuncu.

sadece de Nigris ve Antepspor için söylemiyorum, birçok oyuncumuz, avrupada forma giyen ve "çok iyi" bilinen oyunculardan daha kaliteli... fakat takım standartlarında bu dereceyi alıyorlar...

de Nigris'in 2003/04'de Villarreal'de forma giydiğini ve 15 maçta 8 gol attığını kaç kişi biliyor?..

Bilmiyordum Villar'da oynadığını ve ayrıca Forlan'da Villarrealde oynuyor şu an söylediklerinin hepsine katılıyorum...

extensor
27.Ağustos.2006, 08:33
@ extensor

Sence De Nigris hangi aralığa girer ?

Duygusal davranmadan söyle bakalım ?

yapma allah askina ceyhun senelerdir uzun sut 20 yapildi dunyanin en iyi uzun sut atan adamimiydi yani

şöyle diyelim de nigrisin en çok alacağı puan kafa topu için olmalı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bide de nigris 1-86 değildir 1-88 falan olması lazım

EL-Hadji
27.Ağustos.2006, 10:47
Olsun Ceyhun ıcın yapılan hata ornek gosterılmemelı bence. Ceyhunun da 16 olabilir.

Ilhan
27.Ağustos.2006, 18:01
Ceyhun Eriş'in CA'sına göre en çok ön plana çıkan özelliği uzaktan şutlarıydı demek ki araştırmacımız öyle karar vermiş. Ben ve Antepspor araştırmacımız da De Nigris'in kafa ve topsuz alanda etkili olduğunu düşünüyoruz.

LaigLeNoiR
27.Ağustos.2006, 21:15
İlhan abi son olarak kaç olacak De Nigris'in HEADİNG'i ?

Ilhan
27.Ağustos.2006, 22:15
Neyse öyle kalacak. Şubat yamasında düşünülür.

EL-Hadji
28.Ağustos.2006, 01:27
Ceyhun Eriş'in CA'sına göre en çok ön plana çıkan özelliği uzaktan şutlarıydı demek ki araştırmacımız öyle karar vermiş. Ben ve Antepspor araştırmacımız da De Nigris'in kafa ve topsuz alanda etkili olduğunu düşünüyoruz.

Öyle bir şey yok İlhan. Ca sına göre en çok ön plana çıkan özelliği şişirelim diye. Öle bir senaryomuz yok Football Manager' de neyse odur. Onun için Ceyhun' un bu özelliği zaten Emir tarafından da düşürelecektir.

Ilhan
28.Ağustos.2006, 01:31
Öyle bir şey yok İlhan. Ca sına göre en çok ön plana çıkan özelliği şişirelim diye. Öle bir senaryomuz yok Football Manager' de neyse odur. Onun için Ceyhun' un bu özelliği zaten Emir tarafından da düşürelecektir.

Ona araştırmacı karar verir, ilgili takımı araştıran da şu anda Türker Tozar veya Emir Tonguç. Şu yazdıklarına bak. Ben de biliyorum FM'de neyse odur, CA vardır ve CA'ya göre ön plana çıkan özellikler dağıtılır. Demek ki araştırmacı Ceyhun'da uzun şutu görmüş ve böyle karar vermiş diyorum ben. Ben şişirmiyorum ayrıca.

extensor
28.Ağustos.2006, 01:52
beyler zaten genel olarak türker ve emir trabzonsporu yaparken pek iyi yapmamışlar mesela aymanı aurelodan daha iyi yapmışlar stepanov ligin en iyi stoperi olmuş vs vs sizin bu oyuncuya 17 kafa topu veremeyiz çünkü şu şu gibi kurallarımız var söyleminizi pek kale almamışlar anlaşılan. hatta öyleki hiç bilmedikleri halde hayatında aut degajı kullanmamış bir futbolcuya 15 frikik 14 penaltı vermişler

EL-Hadji
28.Ağustos.2006, 07:55
Ona araştırmacı karar verir, ilgili takımı araştıran da şu anda Türker Tozar veya Emir Tonguç. Şu yazdıklarına bak. Ben de biliyorum FM'de neyse odur, CA vardır ve CA'ya göre ön plana çıkan özellikler dağıtılır. Demek ki araştırmacı Ceyhun'da uzun şutu görmüş ve böyle karar vermiş diyorum ben. Ben şişirmiyorum ayrıca.

Ca" ya gore onplana cikan ozellikler dagitilmaz kim solemisse sana yanlis solemis. Ya da bu senın dusuncense yanlıs dusunuyosun haberın olsun. Ceyhun' un long shotu 20 olması biraz şişirilmiş. Emir bunu değiştirir değiştirmez onu bilmem ama değiştirmesi gerekir bildiğim tek şey o. Seninle Cemil konusunda da uzun uzun tartışmıştık. Saffet bir açıklama yaptı diye Bjk ilgilendi diye seyretmediğiniz bir futbolcunun Ca' sını yükseltmemi istemiştiniz. Bu hafta Cemil neler yaptı haberiniz var mı acaba? Sadece sen değil o zaman Cemil artsın diyenler kimlerse onlar.

LaigLeNoiR
28.Ağustos.2006, 07:57
Cemil Samsunspor'un penaltıdan attığı golde, CELİL'e çok acemice bir faul yaptı ve penaltıya sebebiyet verdi.

EL-Hadji
28.Ağustos.2006, 08:00
Cemil Samsunspor'un penaltıdan attığı golde, CELİL'e çok acemice bir faul yaptı ve penaltıya sebebiyet verdi.

Bak sen nasıl biliyorsun. Tebrik ederim seni. Olmayacak pozisyonda indirdi Celil' i. Celil' i iyi tanısa oyle bodoslama girmezdi. Celile çok sert girmesen de devrilir.

extensor
28.Ağustos.2006, 08:27
celil kurnaza adamdir topu havaya kaldirip orta keser boyle acayip bir ozellik varsa eklensin :D

LaigLeNoiR
28.Ağustos.2006, 08:27
Sert girmesen değil, o adamın mümkün mertebe yanına yaklaşmayacaksın ama, Cemil Tecrübesizliğin kurbanı oldu.

EL-Hadji
28.Ağustos.2006, 11:03
Cemili bu sene mümkün olduğunca canlı da seyretmeye çalışacağım bakalım Saffet mi bombalamış yoksa dediği kadar var mı?

Ilhan
28.Ağustos.2006, 20:21
Ca" ya gore onplana cikan ozellikler dagitilmaz kim solemisse sana yanlis solemis. Ya da bu senın dusuncense yanlıs dusunuyosun haberın olsun. Ceyhun' un long shotu 20 olması biraz şişirilmiş. Emir bunu değiştirir değiştirmez onu bilmem ama değiştirmesi gerekir bildiğim tek şey o. Seninle Cemil konusunda da uzun uzun tartışmıştık. Saffet bir açıklama yaptı diye Bjk ilgilendi diye seyretmediğiniz bir futbolcunun Ca' sını yükseltmemi istemiştiniz. Bu hafta Cemil neler yaptı haberiniz var mı acaba? Sadece sen değil o zaman Cemil artsın diyenler kimlerse onlar.

Tamam, Ceyhun'un Long shots özelliği bence de 20 olmaz ama araştırmacı öyle düşünüyorsa benim diyecek bişeyim olmaz.

Örnek: Toraman'ın CA'sı 140 ve tackling'i 15. CA'sı 170 olsaydı çok rahat biçinde tackling 17-18 olabilirdi, şimdi anlayabildin mi beni?

EL-Hadji
29.Ağustos.2006, 07:53
Yok anlamak degil tabi ki ne demek istedigini anladim ama bu dusunce arastirma mantigina terstir. Onu belirtmek istiyorum.

FaLconi
31.Ağustos.2006, 00:45
Bence bu puanlamaya bi çözüm bulunmalı.. Ceyhun, Ronaldinho dan daha iyi mi uzun şut çekiyor.. Serkan Gedik, Rooney den daha bitirici şutlar mı atıyor.. Bence CA ya göre biri düşükse diğeri fazla olsun diye yapılması yanlış.. Ama şöyle olabilir.. Raul un kafası 14 olur Topsuz Alanı 17 olur.. Kafayı ilgilendiren mentalle birlikte kafanın yokluğu giderilebilir ve galiba öyle yapılıyor.. Tezatlıklar var.. Bi şekilde çözülmeli...

extensor
31.Ağustos.2006, 03:17
tezatlık yok bilgisizlik var kimse trabzonsporu yapan araştırmacıların futboldan anlamadığını söyleyemiyor gerçi ceyhunun uzun şutu bende olsam 16 yaparım ama aymana uzun şut 15 veren ceyhuna da 20 verir yani

trabzondan da taraftarından da yöneticilerindende teknik direktöründen de futbolcularından da araştırmacılarından da herşey beklenir :D

1 sene önce yılın en büyük transferini yapıp musampayı alan ve hiç sol açığı yokken musampayı 1 maç sol açık oynatmayan 2-3 kez ön libero oynatan ve sezon sonu bu adama futbolu bıraktırtan adamın futboldan nefret etmesini sağlayan trabzon herşeyi yapabilir futbolun kabusu gibiler :D

EL-Hadji
23.Eylül.2006, 19:27
tezatlık yok bilgisizlik var kimse trabzonsporu yapan araştırmacıların futboldan anlamadığını söyleyemiyor gerçi ceyhunun uzun şutu bende olsam 16 yaparım ama aymana uzun şut 15 veren ceyhuna da 20 verir yani

trabzondan da taraftarından da yöneticilerindende teknik direktöründen de futbolcularından da araştırmacılarından da herşey beklenir :D

1 sene önce yılın en büyük transferini yapıp musampayı alan ve hiç sol açığı yokken musampayı 1 maç sol açık oynatmayan 2-3 kez ön libero oynatan ve sezon sonu bu adama futbolu bıraktırtan adamın futboldan nefret etmesini sağlayan trabzon herşeyi yapabilir futbolun kabusu gibiler :D

Ulen ne adamsın gene güldürdün beni. Ama Ayman' ın ve Serkan balcının dribling özellikleri düşüecektir sanırım. En azından düşmesi gerekir. Serkan Balcının driblingi 14 olur mu yav?

LaigLeNoiR
23.Eylül.2006, 20:02
Gaziantep'de DE NİGRİS üzerinde çok ciddi bir çalışma yapılıp oyuna aktarılmalı...

Ilhan
23.Eylül.2006, 20:30
Onu da yaparız, rahat olun:)

perpetua
24.Eylül.2006, 00:12
Ulen ne adamsın gene güldürdün beni. Ama Ayman' ın ve Serkan balcının dribling özellikleri düşüecektir sanırım. En azından düşmesi gerekir. Serkan Balcının driblingi 14 olur mu yav?

Trabzon'da oldukca cok eksik olacak bu sene yine. Ne yazik ki Trabzonspor'u sorumlulugu altina alan Turker pek ellememis Trabzon'u. Artik bir sonraki surumde bizler bunun uzerinde calisma sansi bulursak duzeltilmesi icin ugrasiriz.

Ayrica Antep konusunda neden Trabzonspor konusuluyor onu anlamakta zorluk cektim yine.

extensor
24.Eylül.2006, 02:00
de nigris müthiş bir ilerleme kaydediyor bir iki sayfa önce yani bir kaç ay öncede belirtmiş olmalıyım
arkadaşlar bana karşı çıkmıştı ama şimdi görün ligin en kaliteli santraforları arasında ilk 3 tedir kafa topu 16 olsun demiştim kıyamet kopmuştu 17 olmalı hatta

YusufT
24.Eylül.2006, 18:43
Adam Meksika milli takiminda oynuyor, bazen. De Nigris'in kafa vurusu bence 17 yada 18 olmali.

Ugur Yildirimla bitirim ikilisi oldular, cok iyi anlasiyorlar, onuda FM'me eklemek lazim.

LaigLeNoiR
25.Eylül.2006, 01:17
Arkadaşlar uçmayın yahu.

De Nigris'i ben de övüyorum ama HEADİNG' özelliği 14'ü geçmemeli bence...

extensor
25.Eylül.2006, 04:35
1-87 boyunda ve inanılmaz kafa şutları çıkarıyor üç büyüklerde oynasa 17-18 yapılırdı antepte oynadığı içinmi 14 olacak

nekop
25.Eylül.2006, 07:34
Nigris'in 14-15 civarındaki headingi onu doğru kullandıgınızda kral olmasını sağlar.Tabi diger özellikerde doğru şekilde girilirse...(zıplama önceden sezme gibi)

Ilhan
25.Eylül.2006, 08:10
Ben zaten Nigris'in önsezi, sıçrama ve topsuz alan özelliklerinin iyi olduğunu belirtmiştim.

extensor
25.Eylül.2006, 10:19
en iyi özelliği kafa vurmak diyourum sert bir orta gelsin ceza sahası dışından bile gol atar topa kafasıyla nasıl vuracağını çok iyi biliyor 14-15 az 16-17 olmalı ben olsam18 bile yapardım

YusufT
25.Eylül.2006, 14:40
en iyi özelliği kafa vurmak diyourum sert bir orta gelsin ceza sahası dışından bile gol atar topa kafasıyla nasıl vuracağını çok iyi biliyor 14-15 az 16-17 olmalı ben olsam18 bile yapardım

Katiliyorum sana.

Villareal'de bile 8 golun galiba 6:si kafayladi.

heading'i bence en az 17 olmali, jumping'de 15-17 civarlarinda.

Ugur Yildiriminin üzerinde kücük bir düzeltme yapil mali.

Kezman heading'i 14, bu nasil oluyo? Nigrisinki 15 .....

EL-Hadji
25.Eylül.2006, 19:34
Katiliyorum sana.

Villareal'de bile 8 golun galiba 6:si kafayladi.

heading'i bence en az 17 olmali, jumping'de 15-17 civarlarinda.

Ugur Yildiriminin üzerinde kücük bir düzeltme yapil mali.

Kezman heading'i 14, bu nasil oluyo? Nigrisinki 15 .....

Ben de bir kaç şey eklemek isterim G.Antepsor için. Öncelikle Uğur Yıldırım' ın driblingi oyunda 5, bence 5 baya bir düşük olmuş nasıl oldu anlamış değilim ama takdir edersinz ki 5 demek baya kötü demek. Ben Uğur Yıldırmda bu kadar kötü bir dribling görmedim. En azından 9-10 seviyesine çekilmeli diye düşünüyorum. Alpaslan' ın bu konuda fikrini rica ediyorum.

De Nigris' e gelince tüm arkadaşlarıma bir soru yönelteceğim. Sizce Nobre mi, Yoksa De Nigris mi kafa toplarına daha hakim?

midfielder1912
25.Eylül.2006, 19:52
de nigris bence... uğur un dribbling i 10-11 seviyesinde düşünülmeliı bence...

EL-Hadji
25.Eylül.2006, 20:12
06-07 Datasına Göre:
Nobre : Jumping 17, heading 16, boy 183
De Nigris: jump 16, head 15, boy 186

07-08' i henüz göremedik bakalım burada ne olacak. De Nigris izlediğim kadarıyla kafa toplarında Nobre' den daha iyi bir oyuncu. Nobre' yi yıllarca çıplak gözle de izledim. Fikrinizi merak ediyorum.

midfielder1912
25.Eylül.2006, 20:17
nobre iyi zıplıyor kabul ama heading o kadar abartılı bir adam değil bence. heading 14, jumping 15 uygundur bence...

ayrıca bu sene ki formuyla de Nigris BJK, Fenerbahçe veya Trabzonda rahatlıkla oynar gibime geliyor... ancak finishing ile ilgili problemleri de var, göz ardı edilmemeli. heading ve jumping i dışında strength ve determination ı da öne çıkarılmalı gibi bir fikir oluştu bende.

saygılar...

krapinovic
25.Eylül.2006, 23:24
Nobre mi, De Nigris mi?... ben Nobre'yi hepinizin izlediği kadar izledim, ama De Nigris'i iki senedir hepinizden fazla izliyorum... ve hiç tereddüt etmeden De Nigris derim...

bu adamın "Antepspor standartlarının üzerinde" olduğunu daha önce yazmıştım. tek forvet oynatıldığında etkisiz olduğunu da yazmıştım. demek aradığı adam Uğur'muş... gerçekten de yanında Uğur veya Erdal gibi çalışkan bir adam olduğunda çok etkili...

yazılanlar üzerine de şöyle bir karşılaştırma yaptım...(veriler El Hadji v3'den)

De Nigris Nobre Kezman Ü.Karan V.Cihan

Kafa 15 16 14 15 15
Zıplama 16 17 13 14 14
İlk Temas 13 12 14 12 13
Bitiricilik 16 14 16 15 13
Soğukkanlılık 9 14 14 14 10
Önceden Sezme 14 15 14 14 10
Çeviklik 11 12 15 12 11

PA ve CA'ları yazmıyorum... Veysel'i de buraya taşıyorum, çünkü biraz abartıldığını düşünüyorum...

Eğer yeni datalar El Hadji datası üzerine yapılacaksa, üzerinde çok küçük düzeltmelerle yeterli olduğu kanısındayım...fakat bence Nigris, Nobre'den ve özellikle Kezman'dan iyi olmalı...

ayrıca Uğur konusunda sizlere katılıyorum.. önceki datada Top Sürme gerçekten feciydi... Uğur'un takım oyunu ve takım çalışması da çok iyi, tempoyu ayarlıyor ve çok güzel pas dağıtıyor...

ama yine El Hadji v3'te Top Sürme 12, Korner 16, Orta yapma 14, Duran Toplar 19, Uzun Şut 18, Pas 16... yeterli bence...

Ilhan
26.Eylül.2006, 00:00
06-07 Datasına Göre:
Nobre : Jumping 17, heading 16, boy 183
De Nigris: jump 16, head 15, boy 186

07-08' i henüz göremedik bakalım burada ne olacak. De Nigris izlediğim kadarıyla kafa toplarında Nobre' den daha iyi bir oyuncu. Nobre' yi yıllarca çıplak gözle de izledim. Fikrinizi merak ediyorum.

Zıplama özelliği zaten boy + sıçrama özelliğinin karışımıdır. Nobre'nin markaj altında iken rakip defanstan kafa topu alabildiğini düşünürsek onun jumping değerinin iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ayırca zaten 2008'de zıplama özelliği 15'e düşürülmüş bir Nobre göreceksiniz. Ancak şunu bilelim ki Nobre'nin en önemli özelliği hava hakimiyeti teknik manada.

De Nigris için ben zaten 2-3 sayfa evvelinde onun hakikaten sağlam bir pivot santrafor olduğunu söylemiştim. Nigris'in heading'i orta düzeyde, jumping'i iyi, topsuz alan özelliği iyi. Ama Nobre kritik anlarda ön plana çıkabilen bir oyuncu. Markaj altında iken rakip defanstan hava topu alabilmesi onun jumping, strength, balance ve topsuz alan gibi özelliklerinin iyi olduğunu gösterir herşeyden evvel.

extensor
26.Eylül.2006, 00:10
nigris nobre veysel ümit karan tarzı forvetlerin arasına kezan bgibi bir ufaklık nasıl giriryor anlayamıyorum yahu kezman kiminüzerinden kafa topu almış ne 14 ü ne 15 i ne sıçraması iyi ne gücü kimsenin üzerinden kafa topu alamaaz sadece boş toplarda kafayı iyi vurduğu için kafa 13 yapılabilirdi ve el hadji v3 te kezman devamlı gol kralı oluyor kezman gerçekte türkiye liginde gol kralı olsun ben futbol izlemeyi bırakırım
bu arada nigris bu oyuncuların hepsinden iyidir kafa vurmak konusunda onun için kfa 17-18 olmalı
zıplama 14-15 olmalı

perpetua
26.Eylül.2006, 03:14
ayrıca Uğur konusunda sizlere katılıyorum.. önceki datada Top Sürme gerçekten feciydi... Uğur'un takım oyunu ve takım çalışması da çok iyi, tempoyu ayarlıyor ve çok güzel pas dağıtıyor...

ama yine El Hadji v3'te Top Sürme 12, Korner 16, Orta yapma 14, Duran Toplar 19, Uzun Şut 18, Pas 16... yeterli bence...

Ugur ne zaman top suruyor ki? Tabii senin kadar izlemedim Ugur'u ancak izledigim 3-4 macta Ugur'un top surdugu yok. Ozellikle sag kanatta oynadigi zaman herhangi bir top surme eylemine girmeden topu cabucak ortaliyor. 1-2 sene once Ugur'un top surmesini Hollandali arastirmacilar 12-13 seviyesinde yapmisti. Fm 2007 ile beraber bunu dusurduler. Herhalde bildikleri, gordukleri bir seyler var. Ozellikle Ugur'un ne kadar dripling tesebbusu yaptigina dikkat edersen maclarda, dripling ozelliginin ne kadar iyi oldugu konusunda biraz daha anlamli fikrimiz olur.

De Nigris'e gelince. Ocak ayina kadar izleyip, ondan sonra iyice karar vermek bence en dogrusu olur. Gecen sezon bir cok macta gorev aldi De Nigris ama cok da parlamadi. Evet iyi meziyetleri olan bir oyuncu, ancak 6 macta iyi performans gosterdi diye gecen sene Arda'ya 150-160 CA vermek isteyenler de vardi.. unutmayalim.. :)

Ilhan
26.Eylül.2006, 03:42
De Nigris'i geçen yıldan beri takip ederim. Villarral'de de oynamıştı.

krapinovic
26.Eylül.2006, 04:10
bence fikir ayrılıklarının temel sebebi şu: oyuncuları iki türlü değerlendirme şansımız var... birincisi; takım içerisinde, takımla beraber. sahaya çıkan kadroda bizim gözlemlediğimiz adam, o takımda, o düzende ve o rakibe göre nasıl oynuyor? ikincisi; adam başlı başına düşünüldüğünde nasıl bir potansiyeli var, antrenmanlarda nasıl, saha içerisinde insiyatif aldığında tercihleri neler?..

ben (fırsat buldukça) antrenmanları da izleyen biri olarak, zannedersem ikinci gözlem türünün etkilerini daha çok yansıtıyor olabilirim... fakat, yapay zekanın eline teslim edilecek veriler ilk türü temel alır derseniz, perpetua arkadaşımın yaklaşımı daha doğru olur...

uğur yıldırım top sürmeye elinden geldiğince teşebbüs eden biri, antep basınında adı çalımcı... fakat bu maçlarda görünmüyor olabilir; yanında, arkasında, önünde oynayan adama veya o adam uğura ayak uyduramıyor olabilir...

de Nigris'de de aynı durum sözkonusu... ben bu adamın tek forvet oynandığında etkisiz olduğunu söylemiştim. nitekim geçen sezon ya tek forvet oynadı, ya da sonradan oyuna alınıp "kurtarıcı" rolü biçildi, Diawara'nın, Veysel'in yedeği gibi görüldü... fakat yanında Uğur Yıldırım veya Erdal Kılıçaslan gibi çalışkan, ısrarcı, enerjik adamlar olduğunda da bitiriciliği iyi iş yaptı ve "görünen" adam oldu...

Oftaş maçını seyrettiniz mi bilmem, maç boyu fazla etkili değildi... ama son 10 dakka, arı gibi çalışan, koşan bir Erdal oyuna girdi ve de Nigris golü attı, asisti de Erdal yaptı!...

bana sorarsanız, oyuncunun başlı başına nasıl bir futbolcu olduğu daha mantıklıdır... çünkü oyuna girdiğinde, yapay zekanın onu hangi takımlara göndereceği belli değil, sonuçta takımları değil, bizzat oyuncuları yapıyoruz, ortaya takımlar çıkıyor...

yine de, burda tartışılıp kabul gören görüşe saygı duyar, değerleri onun üzerinden belirler ve yine tartışırız...

perpetua
26.Eylül.2006, 04:29
bence fikir ayrılıklarının temel sebebi şu: oyuncuları iki türlü değerlendirme şansımız var... birincisi; takım içerisinde, takımla beraber. sahaya çıkan kadroda bizim gözlemlediğimiz adam, o takımda, o düzende ve o rakibe göre nasıl oynuyor? ikincisi; adam başlı başına düşünüldüğünde nasıl bir potansiyeli var, antrenmanlarda nasıl, saha içerisinde insiyatif aldığında tercihleri neler?..

ben (fırsat buldukça) antrenmanları da izleyen biri olarak, zannedersem ikinci gözlem türünün etkilerini daha çok yansıtıyor olabilirim... fakat, yapay zekanın eline teslim edilecek veriler ilk türü temel alır derseniz, perpetua arkadaşımın yaklaşımı daha doğru olur...

uğur yıldırım top sürmeye elinden geldiğince teşebbüs eden biri, antep basınında adı çalımcı... fakat bu maçlarda görünmüyor olabilir; yanında, arkasında, önünde oynayan adama veya o adam uğura ayak uyduramıyor olabilir...

de Nigris'de de aynı durum sözkonusu... ben bu adamın tek forvet oynandığında etkisiz olduğunu söylemiştim. nitekim geçen sezon ya tek forvet oynadı, ya da sonradan oyuna alınıp "kurtarıcı" rolü biçildi, Diawara'nın, Veysel'in yedeği gibi görüldü... fakat yanında Uğur Yıldırım veya Erdal Kılıçaslan gibi çalışkan, ısrarcı, enerjik adamlar olduğunda da bitiriciliği iyi iş yaptı ve "görünen" adam oldu...

Oftaş maçını seyrettiniz mi bilmem, maç boyu fazla etkili değildi... ama son 10 dakka, arı gibi çalışan, koşan bir Erdal oyuna girdi ve de Nigris golü attı, asisti de Erdal yaptı!...

bana sorarsanız, oyuncunun başlı başına nasıl bir futbolcu olduğu daha mantıklıdır... çünkü oyuna girdiğinde, yapay zekanın onu hangi takımlara göndereceği belli değil, sonuçta takımları değil, bizzat oyuncuları yapıyoruz, ortaya takımlar çıkıyor...

yine de, burda tartışılıp kabul gören görüşe saygı duyar, değerleri onun üzerinden belirler ve yine tartışırız...

Sonucta son karari verecek kisi sen oldugun icin gorusune saygimiz sonsuz olmali. :)

Keske herkez senin gibi antrenmanlari da izleyebilse ve boylece cok saglikli gozlemlemeler yapabilse. Bizler goruslerimizi, fikirlerimizi yazariz ama veritabani uzerinde calisma sansi bir daha buldugumuzda bu konularda son karari sen verirsin, ardindan arastirma sefi bir uzerinden gecer ve son karari verir. Ama tabii arastirma sefinin bile kendi takimini senin kadar takip etmedigini goz onunde tutarsak, zaten degisiklik olsa bile buyuk miktarda olmayacaktir...

Ayrica ulkemize bir tek forvet modasi geldi. Bir cok avrupa takimi tek forvet oynuyormus gibi gorunup esasinda 2 kanat oyuncusu ile beraber 3 forvet oynuyorlar. Bu forvetlerden ikisi kanat oyuncusu, biri de santrafor. Bu tek basina ileride iki defans oyuncusu ile mucadele edip top saklayabilen santrafor gibi oynamak her oyuncunun becerebilecegi bir is de degil. De Nigris'in bunu basaramamis olmasi da tabii ki onun kalitesinin dusuklugunu gostermez ancak zayif olan ozellikleri konusunda bize fikir verir. Tipki tek forvet oynayan Kezman'in kalitesiz bir oyuncu veya De Nigris'den daha kotu bir oyuncu oldugunu gostermeyecegi gibi. Bizler yanlis veya eldeki oyuncuya uygun olmayan taktiklerin ortaya cikarttigi sonuclardan daha ziyade, oyuncularin kendilerinde var olan becerileri olcmeliyiz. Ancak bu tip durumlarda, yani oyuncuya uygunsuz taktikler oynatildiginda, oyuncunun hem iyi hem de zayif yonlerini cok detayli bir sekilde inceleme sansi da buluruz.

extensor
26.Eylül.2006, 07:43
İlginç bir yorum geçen yıl diawara nigris veysel nigris şeklinde olan forvet bhattında yeteri kadar parlayamayan de nigrsin şimdi tek forvet yada senin deyiminle bazen tek bazen üç forvet oynadığında parlamaya başladı amr mevkiinde uğur gibi topa nasıl vurulacağını bilen ve iyi ortalar atan aml de de sürekli bindiren ekrem olunca nigris en büyük özelliğini gösterip yan ortalara kafa vurmaya başladı karambol toplara ayak fkafa uzattı ve kendini gösterdi
kezman ve nigrisin oyun stilini bu şekilde birbirine benzetmek gerçekten ilginç geldi bana
mesela nigrisle kezman yan yana oynasa kezman nigristen daha çok gol atabilir ama kezman tek forrvet oynadığında gerçekten sinir bozucu oluyor
bana göre ;
nigrisin oyun sitli amr aml st
kezmanın oyun stili amc st st

YusufT
26.Eylül.2006, 09:24
oyunda kezmanin kafa atma yetenegi 14, De Nigrisinkide 15. bu nasil oluyor yaahu? Kezman dogru düskün kafa bile atamiyorken, Nigris kafayla atiyo, ama yinede 15.

krapinovic
26.Eylül.2006, 12:09
bence de, son günlere kadar bakıp takip edelim ve öyle kesin bir karara varalım, ama burda herkes görüşünü belirtmeye devam eder tabii...

ayrıca arkadaşlar, Antepspor'da sadece De Nigris yok, diğer oyuncular hakkındaki görüşlerinizi de burda belirtin... ben bir kaçı dışında nerdeyse tamamı hakkında yazılar yazdım, onlara bir eleştirisi olan yok mu?... kalanları da ekleyeceğim...

EL-Hadji
26.Eylül.2006, 20:54
Sinana Ugur Yıldırım konusunda katılıyorum. Çok klas ortaları var belki de şu an ligin en iyi orta yapan oyuncularından biridir. Tek pası da iyi yapıyor. Fenerbahçe maçında takımının en iyisiydi. G.Antepspor araştırmacımız da Ugur' un dribling değeri ile ilgili sıkıntı yaşamış. Perpetua onlar bişi biliyor ki böyle yapmışlar demiş. Ben kendisine katılmıyorum. Bu oyuncular bizim takımlarımıza geldiyse, artık bizim sorumluluğumuz altındadır.

Bir de yine perpetua demiş ki Ugur' un dribling yaptıgını göremedim kaç maç seredebildik ki biz Antep' i. Bir fener maçında bir de bjk maçında. Hatırladıgım kadarıyla başka büyüklerle oynamadılar bu yüzden canlı seredemedik. Ama Alpaslan bu maçların yanında diğer oynadığı maçları da seyretmiş. Onun için Alpaslan bizden çok daha iyi bilecektir bu konuyu.

YusufT
26.Eylül.2006, 21:15
Sinana Ugur Yıldırım konusunda katılıyorum. Çok klas ortaları var belki de şu an ligin en iyi orta yapan oyuncularından biridir. Tek pası da iyi yapıyor. Fenerbahçe maçında takımının en iyisiydi. G.Antepspor araştırmacımız da Ugur' un dribling değeri ile ilgili sıkıntı yaşamış. Perpetua onlar bişi biliyor ki böyle yapmışlar demiş. Ben kendisine katılmıyorum. Bu oyuncular bizim takımlarımıza geldiyse, artık bizim sorumluluğumuz altındadır.

Bir de yine perpetua demiş ki Ugur' un dribling yaptıgını göremedim kaç maç seredebildik ki biz Antep' i. Bir fener maçında bir de bjk maçında. Hatırladıgım kadarıyla başka büyüklerle oynamadılar bu yüzden canlı seredemedik. Ama Alpaslan bu maçların yanında diğer oynadığı maçları da seyretmiş. Onun için Alpaslan bizden çok daha iyi bilecektir bu konuyu.

Haklisin.

Ugur Yildirim daha fazla Riquelme tipi oyuncu, fazla kosmayan, ama teknigi müthis. Ortalari mükemmel, frikikleride öyle.

perpetua
26.Eylül.2006, 23:26

Ugur'u bir kac mac Heerenveen'de izledim, Turkiye'de oynadigi mac disinda. Ozellikle son 2 senedir buyuk bir dusus icinde futbolu. Evet harika orta yapiyor, evet harika frikik kullaniyor ama toplamda izledigim 4-5 macta. Ancak topu alip, dripling yaparak kendisine orta yapacak alan yarattigini simdiye kadar gormedim. Evet Ugur artik bizim kontrolumuz altinda ama bu demek degil ki keyfimize gore dripling'i dusuk gorundu diye 5'den 15'e cikartmamiz dogru olur. Sadece maclarda dikkat edeleim. Hatta mumkunse 1-2 mac buyutec altina alip ayagina gelen toplardan kaci ile dripling yapip sonra degerlendiriyor, kacini tek pas kullaniyor, kacini bekletmeden ortaliyor.

Beckham'da cok iyi ortalar yapan, 40 metre milimetrik paslar atan bir oyuncu. Ancak kendisine yakin markaj yaptigin zaman ve orta yapacak alan birakmadigin zaman etkili olmayan bir oyuncu cunku topu 2 metre surup, rakibini gecip orta yapabilen bir oyuncu degil. Bana simdiye kadar Ugur'un verdigi izlenim bu yonde.

Ugur'un dripling ozelligi yukselebilir. Ancak 14-15 seviyesine cikar mi diye kendi kendime sordugumda, bir ek soru olarak da "Ugur Turkiye ligindeki en iyi 10 dripling yapan oyuncudan biri mi?" diye soruyorum. Bu acidan mesela 8-10 seviyesine cikartmak bence pek sorun olmaz ama 13-15'e cikartmak abartili olacaktir bence.

EL-Hadji
27.Eylül.2006, 05:23
Ugur'u bir kac mac Heerenveen'de izledim, Turkiye'de oynadigi mac disinda. Ozellikle son 2 senedir buyuk bir dusus icinde futbolu. Evet harika orta yapiyor, evet harika frikik kullaniyor ama toplamda izledigim 4-5 macta. Ancak topu alip, dripling yaparak kendisine orta yapacak alan yarattigini simdiye kadar gormedim. Evet Ugur artik bizim kontrolumuz altinda ama bu demek degil ki keyfimize gore dripling'i dusuk gorundu diye 5'den 15'e cikartmamiz dogru olur. Sadece maclarda dikkat edeleim. Hatta mumkunse 1-2 mac buyutec altina alip ayagina gelen toplardan kaci ile dripling yapip sonra degerlendiriyor, kacini tek pas kullaniyor, kacini bekletmeden ortaliyor.

Beckham'da cok iyi ortalar yapan, 40 metre milimetrik paslar atan bir oyuncu. Ancak kendisine yakin markaj yaptigin zaman ve orta yapacak alan birakmadigin zaman etkili olmayan bir oyuncu cunku topu 2 metre surup, rakibini gecip orta yapabilen bir oyuncu degil. Bana simdiye kadar Ugur'un verdigi izlenim bu yonde.

Ugur'un dripling ozelligi yukselebilir. Ancak 14-15 seviyesine cikar mi diye kendi kendime sordugumda, bir ek soru olarak da "Ugur Turkiye ligindeki en iyi 10 dripling yapan oyuncudan biri mi?" diye soruyorum. Bu acidan mesela 8-10 seviyesine cikartmak bence pek sorun olmaz ama 13-15'e cikartmak abartili olacaktir bence.

Uğur konusunda ben de boyle dedım zaten keyfiize göre çıkaramayız demişsin tabi ki de kimse çıkaramaz ve bunu bu konuda kımse burada soylemedi. Bildiklerimizi tekrar etmeyelim. Beckham ile ilgili dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Uğur' un driblingi 13 + olacak düzeyde görmedim. Yalnız 5 olacak düzeyde de değil. Mesela ben elhadjide 12 yapmışım belki 12 yüksek kalabilir. 1-2 parça kırpılarak 10 seviyesine getirilebilir. Gantep araştımacısı Alpaslan' la bu konuda hem fikiriz sanıyorum. Son karar onun. Ama kmse 15 olsun demedi

extensor
27.Eylül.2006, 07:48
de nigrisin bu kadarrçok gol atnasındaki etkende ekremin müthiç bindirmeleri ve ortaları (ekremin dribling 14 olabilir) ugurunda müthiş ortaları olabilir
yanlız ekrem dribling yaparken 0 a inip orta yapmayı amaçlar hiç dikine kaleye doğru dribling yaptığını görmedim oldukça süratlıdır hakan ünsala benzetiyorum ama ekrem amrl bence
belki de ekrem le ugurun dribling özellikleri yüksek olsa nigris bu kadar çok gol atamayabilirdi mesela gökdeniz ve arda gibi kaleye direk dribling yapmayı hedefleyen adamlar genelde orta kesmeyi düşünmüyor ee bu tip kanat adamlarının olduğu yerde de nigris jardel ümit karan tipi striker ler pek iş yapamıyor
striker terimi genelde ada futbolunda kullanılır ve strikerin en önemli özelliği topu stop etmeden kaleye vurmasıdır bu tip forvetlere ada da striker denir mesela ümit karan strikerdir ama hakan şükür değildir cristian vieri striker dir
de nigris te striker topa gelişine vurmayı iyi biliyor ee böyle iyi kanat adamlarıda olunca kendi özelliklerini bize sergiliyor
(bu arada perputea nin beckham tanımına bayıldım evet ugur yıldırım da aynen beckham a benziyor ve gene perputea nın dediği gibi uğur son 2 senede çok kötü performans gösterdi zaten gaziantep aldığında başlarda inanmamıştım bu adamı hollanda milli takımında oynatabilmek için hollandalılar çok uğraşmışlardı ama uğur son yıllarda çok kötü durumda ve şu anki özelliklerindende kırpılması gerekir

krapinovic
27.Eylül.2006, 09:03
bu tesbitler gerçekten çok doğru, Ekrem hakkında olanları mesela... Ekrem kesinlikle kaleye doğru gitmez, mümkün olduğunca sıfıra iner ve adrese teslim ortalarını çok sık görmeye başladım. geçen sezon o mevkiyi faruk bayar parsellemişti ve adamakıllı bir orta bile çıkaramadı...

Uğur ise maçlarda duran topların tamamını o kullanıyor, frikik uğur, korner uğur vs... ama şu var ki, Antep geçen sezona göre duran toplardan pozisyon bulma da hatta gol bulmada bu sezon kesinlikle daha iyi...

bir de bunlara Volkan Arslan eklendi... kaleye doğru koşup uzun şut denemeleri had safhada. ve ayrıca penaltı noktasına isabetli ortalar... 4-3'lük Kayseri maçında bu tip gollerin en güzel örneklerinden vardı, baktıysanız...

son 2-3 maçta da sağ kanatta Barış dikkatimi çekiyor... onun da bindirmeleri gayet iyi...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ve yine, üstteki "striker" tanımına göre Erdal Kılıçaslan kesinlikle ST değil...

extensor
27.Eylül.2006, 09:23
striker tanımı tam olarak st demekte değil aslında
mesela hakan şüküre de fc kimsedemez crauch ada demez ama striker da sayılmaz genelde pivot forvet diye bir ayrım olmadığı ve en ilerde oynadığı için stiker derler strikerlerin en büyük özelliğide en ilerde oynamalarıdır
aslında üç tip golcü vardır
1-forvet saviola etoo henry en önemli özelliği topu alıp adam geçip gol atabilmeleridir top sürme yetenekleri yüksektir (hiç birini sevmem:) )
2-striker en ilerde oynayıp yan toplara gelişine etkili şutlar atabilen fiziğini iyi kullanabilen güçlü teknik adamlardır crespo jardel ümit karan vieri (işte bu tip adamlara bayılırım)
3-pivot golcülerdir en büyük özellikleri kaleye arkası dönük oynayıp hava hakimiyetleri yüksektir kafa ile sağa sola top indirirler topu indirip ve saklayıp takımının o bölgede çogalmasını sağlarlar örnek crouch hakan şükür (bunlardan günümüzde pek kalmadı artık forvet hattı bu şekilde kurulmuyor

neyse sonuç olarak nigris bir strikerdir ve geçen yıl 4-4-2 de diawara yada veyselle oynarken yan ortalarla buluşamadığı için kendini gösterememiştir ama ben buna rağmen bütün tanıdıklarıma bu adam gaziantepe göre bir numara büyük derdim kimse söylediğime inanmazdı şimdi herkez gördü çünkü yanında onu besleyecek adamlar amr ve aml var
son olarak strikerler yanlarında iyi orta kesen adamlar olmadığı sürece tek başına pek bir şey yapamazlar savunmayı yıpratmak ve boğuşmakla geçirirler maçı ama işte birileri orta kesince o zaman dersin ne vuruştu ama diye (örn: galatasaray g. rangers maçı galatasarayın 3. golü jardellll)

bu arada ben futbol oynarken strikerdim :D nerde o eski günler

Vieri
19.Ekim.2006, 04:29
FM 2007 Gaziantepspor Genel Araştırması

Vieri
19.Ekim.2006, 18:05
G.Antep oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

SoVeReInG
24.Ekim.2006, 11:57
Gaziantep sporda Kaba Diawwara'nın "heading" ve "finishing" ve "pace" özellikleri gerçeği yansıtmıyor.Aynı zamanda Kiritâ'nın "markaj",Bekir İrtegün'ün "top kapma"özellikleri fazlasıyla az...

Saygılar...

Not:Ayrıca Kirita normalde dc oynuyor fakat oyunda mrc,bu da önemli bir hata...

narakan1969
08.Kasım.2006, 00:03
Nikola Jozic'in de sezon başlamadan sözleşmesi fesh edilmişti oyunda ise hale Antep'te...

Scocco
17.Ocak.2007, 19:21
Tam isim Gaziantepspor
Takma isim(ler) Yok
Renkler Kırmızı - Siyah
Kuruluş 1969
Stad Kamil Ocak Stadı, Gaziantep
Kapasite 17,000
Başkan İbrahim Halil Kızıl
Teknik Direktör Erdoğan Arıca
Lig Turkcell Süper Lig
2005-06 Turkcell Süper Lig, 11.

Lig Mücadeleleri

1. Lig: 1979-1983, 1990-

2. Lig: 1972-1979, 1983-1990

3. Lig: 1970-1972

extensor
28.Mayıs.2007, 07:51
gaziantep i yapan arkadasin ellerine saglik kim yaptiysa tebrik ederim kucuk ayrintilar belirteyim afanou dr yapilmamali dc sadece ve goksele wbr eklenmeli krita belki tek hatadir krita dc turuncu dm yesil mc yesil mr yok hatta asil mevkii acik yesille olan dm olmali

EL-Hadji
29.Mayıs.2007, 03:29
Evet Kirita dm olmalı ve top kapması da yüksek olmalı gerçekten bu adam Samsunda da iyiydi antepin de en iyisi anadolu takımlarında ki en iyi ön libero kanımca

extensor
20.Haziran.2007, 00:51
krita ankaragücüne transfer oldu fiziksel ozellikleri uzun sut ve top çalma yüksek olmalı iyi bir önlibero

EL-Hadji
26.Haziran.2007, 14:42
Kirita' nın transferiyle ilgili kesin birşey yok henüz.

LaigLeNoiR
27.Haziran.2007, 04:15
G.Antepspor'da Diawara'nın özellikleri biraz yüksek geldi bana.Ayrıca Bekir İrtegün'de gerçeğe göre pek uygun değil gibi geldi bana.Çünkü oyunda oldukça etkili ve 1-2 sene içinde dünyanın sayılı defans oyuncularından birisi oluyor.

Omerdinho
27.Haziran.2007, 19:15
Murat kardesim oyunu 2015 e kadar oynadim bekir bjk deydi ve kayboldu :D dünya stari felan olmuyor yani :D

LaigLeNoiR
27.Haziran.2007, 19:42
Ömer bende BJK ile oynuyordum ilk sene transfer ettim,Milli Takıma da yükseldi.3.sezon sonunda Arsenal başıma bela oldu takımda tutamadım.Mecburen sattm :)

Omerdinho
27.Haziran.2007, 20:56
kadroya girememistir orda :D

bahtizm
28.Haziran.2007, 12:11
fanatikte yer alan habere göre kaba diawara bursasporla 2 yıllık anlaştı kupler arasında bonservis sorunu yok fakat bursaspor klubu transferi daha doğrulamadı...

extensor
09.Ağustos.2007, 19:57
gaziantepspor volkan arslan ve ugur yıldırımı almış büyük transferler

perpetua
09.Ağustos.2007, 23:46
arkadaşlar foruma yeni üye oldum, Gaziantepspor ve Gaziantep takımları için gözlemci olmak istiyorum. zaten ilk mesajım da buraya oldu. hazır yazmışken aklımdaki notları da paylaşayım...

Gaziantepsporun altyapısının abartıldığına katılıyorum, fakat antrenman tesisleri gerçekten Türkiye ortalamasında saygıdeğer bir konumdadır.

Ayrıca, kulüp bilgilerınde taraftar sorunu (birçok anadolu takımında olduğu gibi) çok kötü ayarlanmış. ben Gaziantepsporun tüm maçlarına giderim ve -abartmadan söyliiim- 9-10 binin altında taraftara rastlamadım.

Çalışmalarınızda başarılar diler ve bu hususta yardımınızı rica ederim...

Gaziantepspor'u iyi arastirabilecek bir kisiye her zaman kapimiz acik olur. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=31609 adresindeki ornekte oldugu gibi bir calisma cikartmaniz mumkun mu?

krapinovic
10.Ağustos.2007, 02:04
gösterdiğiniz örneği ve turksportal scout'lar için belirlenen kriterleri okudum. en kısa sürede -şimdilik sadece- Gaziantepspor için bir rapor hazırlamaya başlıyorum.

ayrıca Volkan Arslan, Uğur Yıldırım transferine ek olarak bikaç transferi daha oldu antep'in...tamamını buraya aktarıyorum...

gelenler: Ankaraspordan Volkan Arslan, FC Heerenveenden Uğur Yıldırım, Antalyaspordan Ali Cansun, Erciyesden Özgür Bayer, FC Thun'dan Armand Deumi ve RBK Ruzomberok'dan Thomas Sedlak, Bursaspor'dan Ömer Çatkıç...

gidenler: Kırita Ankaragücü'ne, Veysel Cihan Konyaspor'a, Hasagiç İst.Bş.Bld.spor'a, Göksel Akıncı Kasımpaşaspor'a ve Engin Öztonga Eskişehirspor'a...

perpetua
10.Ağustos.2007, 06:00
gösterdiğiniz örneği ve turksportal scout'lar için belirlenen kriterleri okudum. en kısa sürede -şimdilik sadece- Gaziantepspor için bir rapor hazırlamaya başlıyorum.

Burada bir not duseyim. Bu calismayi gectigimiz sezon uzerinden yaparsaniz ve yeni transferleri bu calismaya eklemezseniz en dogrusu olacaktir.

perpetua
10.Ağustos.2007, 11:13
Editör'ü acin bakin Youth Setup: 18 Türkiye'nin en iyi altyapisina sahip Galatasaray'in bile 17 iken (ki bence 19 olmali). Antep'in son 5 yilda altyapidan cikardigi oyunculari sayarmisiniz?
Ayrica oyunda bircok takimin antrenman tesisleri cok kötü hadi 2. 3. lig takimlarinda normal fakat bir süperlig takiminda nasil bu sayi 5-6 olabilir Kayseri,Bursa,Rize gibi takimlarin antrenman tesisleri yeniden gözden gecirilmeli.

Antep ile ilgili biraz indirim yaptik. Alt yapi acisindan Dardanel, Galatasaray ve Gencler'in oldukca ust seviyede olmasi gerekli.

Yine bazi Super lig takimlarinin antrenman tesisleri ile ilgili oynama yaptik. Dosyalar SI'dan gelince bir daha hepsini gozden geciririz.

extensor
10.Ağustos.2007, 14:47
antep in 10 numarası oğuz dağlaroğlu :D ne alaka
(her topu ayağıyla kurtarıyor dıye olabilir :D )

krapinovic
11.Ağustos.2007, 02:08
evet Oğuz 10 numarayı aldı... üstelik takımda 4-5 tane forvet varken...

küçük bir not düşeyim, kendisi (oğuz) taraftarlar arasında hiç sevilmez. geçen sezon fenerbahçeden 4 gol yedikten sonra bir türlü affedilmedi, hatta tlf nosunun bile 1907 ile bittiği söylenir. ayrıca son olarak Afanou ile tartıştığı ve Afanou'nun kadro dışı bırakıldığı hadiseden sonra tüm taraftarlar Afanou'yu haklı buldular... bence Oğuz haklıydı...

extensor
11.Ağustos.2007, 14:02
afanou okuz gibi tartismada degil kafa atmis galiba oguza (afanou yu ılk izlediğimde yuhh demiştim adama bak oğuzun halini düşünemiyorum :D )

midfielder1912
12.Ağustos.2007, 13:45
kaba diawara ve afanou kadro dışı bırakılarak kulüp bulmaları istendi.

extensor
12.Ağustos.2007, 15:00
de nigris 9 numarayı almış yakışır koçuma :D diawaranın gönderilme kararı çok iyi olmuş afounun da yerine adam bulunabilir :) orman dan falan

krapinovic
12.Ağustos.2007, 20:43
de nigris 9 numarayı almış yakışır koçuma :D diawaranın gönderilme kararı çok iyi olmuş afounun da yerine adam bulunabilir :) orman dan falan

dostum öyle diyorsun ama; Kadjo Afanou, Antep savunmasında İrtegün'le beraber adeta harikalar çıkardılar. ligin devre arasında alındı ve ikinci yarı tüm maçlarda oynadı... ve performansı çok iyiydi... hazırlık kampına geç katılma ve bundan doğan problemlere ise karısının rahatsızlığını bahane gösterdi...

bana sorarsan karakter özellikleri bi tarafa, çok sağlam bir savunmacıdır...

extensor
12.Ağustos.2007, 21:52
mehmet cogumla bekir goturur onu ya bekir muhtesem bir stoper olacak en guvendigim turk stoper bi kere solak ve top teknigi var

krapinovic
13.Ağustos.2007, 06:23
Fm06 ve 07'de süregelen bir hata var, Ekrem Dağ AMR olarak geçiyor... belirgin özellikleri ise top sürme ve orta yapma... bu oyuncu AMC'dir, hatta çoğu zaman ML, AML de oynuyor. buna ek olarak en göze çarpan özelliği sık sık kaleye isabetli şutlar atması...

ayrıca bir büyük hata da, Faruk Bayar'da... bu oyuncunun da top sürme ve orta yapma özellikleri bariz bir şekilde abartılı. evet top sürme belki tamam ama, orta yapmada Faruk'un ciddi sorunları var. geçen sezon antepspor'da kanatlardan adamakıllı bir orta göremedim... üstelik takımın yıldız oyuncuları arasında Faruk olmamalı; Murat Ceylan, Ali Bayraktar ve Erdal Kılıçaslan olmalı...

bir not da yeni katılan bir oyuncu; Metin Tuğlu, A.Sebat'tan geldi ve DL, WBL oynuyor...

krapinovic
28.Eylül.2007, 00:50
Uğur'u her oynadığı maçta izledim, ama kabul etmek lazım ki fazla "dribbling" yapmadı, veya yapamadı... elHadji ile kesinlikle hemfikiriz, ve kendi updatesinde çok isabetli davrandığı için kutluyorum... şu an bana puan ver deseniz, Uğur'un dribblingi en fazla 10-11 derim... ama yine de biraz daha izlemekte fayda var...

ayrıca, en son oynanan K.Erciyes kupa maçında fazla izleme şansı bulamadıklarımı da gördüm...göze batanları aktarayım...

Erdal Kılıçaslan: benim favorim ama fazla forma şansı bi türlü bulamıyor...bu maçta 90 dk sahadaydı ve tam da beklediğim gibi oynadı. çok koştu, çok çalıştı, hızlı da bir oyuncu. saha içi zekası ve tekniği en beğendiğim tarafı... ama hala eksik olan bişeyler var... belki de ilk 11 tecrübesine ihtiyacı var, bu adam B.Münih'in altyapısında yetişti ve gençlerde oynadığı son sezon gol kralıydı... mevkisi ise bence ST değil, AM/FC en mantıklısı duruyor...

Ekrem Dağ: Erdal'la beraber sahanın en iyisiydi... yine harika ortalar çıkardı, göründüğü kadarıyla "dribbling" özelliği şimdiye kadar izlediğimiz Uğur'dan daha iyi...

Tomas Sedlak: ilk defa izleme şansı buldum ve performansı tam anlamıyla vasattı... fm'de göründüğü kadarıyla gerçekçi olmuş. ama yine de daha fazla izlemek gerek. ayrıca bunu biz yapmıycaz galiba?...