PDA

View Full Version : [TSL]Manisaspor Araştırması 2007

LaigLeNoiR
26.Temmuz.2006, 08:23
Bu arada RAFAEL MARQUES'in bazı özellikleri kısılmalı diye düşünüyorum.

extensor
26.Temmuz.2006, 20:39
rafael marques 2 yil once samsunsporla birlikte lig a ya düşünce çok üzülmüştüm. samsunda ki maçlarına tanık olmuştum ve yakın arkadaşlarıma bakın işte anadolunun jardeli diyordum. hiç bir anadolu kulubu bu starı görmedi ve ersun yanalın scout luğuna hayranım gitti vestel manisa liderken transferin son günlerinde meduna yerine 2. ligden bu futbolcuyu aldı. ve marques meduna nın yerini fazlasıyla doldurdu tam patlama beklerken ondan uızun süreli sakatlıklar yaşadı ayrıca yapılan transfer yanlışları, reinaldo alınması vs, zeleanın johanna nın gönderilmesi, ve gene ersun hocanın baskıları kaldıramayışı, yıldız oyuncularla geçiminin iyi olmaması gibi durumlardan dolayı vestel dağıldı ve marques kendisini gösteremedi. bu sene gol kralı adaylarımdan biridir. reinaldo gönderildi, holosko müthiş bir asistçi eğer hoca sabırla oynatırsa marques coşacaktır (SON VURUŞ ÖZELLİKLERİ HARİKA MÜTHİŞ TEKNİK VE KAFA TOPLARI ÇOK İYİ KLASİC JARDEL)

EL-Hadji
26.Temmuz.2006, 22:00
Marqes' i özellikle Samsunspor' da baya seyretmiştim. Marques, çok ağır bir oyuncu, driblingi de iyi değil. Teknik olarak da extensor' a katılmayacağım müthiş değil bence. Kafa topları iyi zaten boyu uzun. Murat' a ek olarak özellikle hızı tekniği düşürülebili görüşündeyim.

midfielder1912
27.Ağustos.2006, 19:50
hakan kadir balta nın (mustafa denizli döneminde manisaya gelen 6-7 gurbetçiden uğur inceman la beraber tutunabilen 2. arkadaş) hızlanması (accelaration) mutlaka ağır olduğunu gösteren bir seviyeye çekilme (adam servetten bile ağır- 7-8 olabilir) ayrıca uzaktan sert vuruşları olduğu ve sert frikiler attığı oyuna yansıtılması. (ayrıca oyuna nasıl yansıtılır bilmiyorum ama adam ileri az çıkıyor ama çıktığı zamanda çok etkili oluyor)

ayrıca ufuk ceylan da çok soğukkanlı, korkusuz iyi bir çizgi kalecisi.

extensor
27.Ağustos.2006, 23:39
katiliyorum söyledikleri oyunda çok şanslı yapılmalı :D hakan baltanın attığı gollerin yarısı savunmaya çarpar auta giden şut kaleciyi terse yatırır ve gol olur :D

EL-Hadji
28.Ağustos.2006, 01:20
Ufuk Ceylan' ı ben elhadji v3 te düzelttim biraz bakalım oynayınca bir değerlendirirsiniz.

LaigLeNoiR
24.Eylül.2006, 00:18
Holosko Türkiye'Nin en iyi 2-3 forvetinden birisi konumuna çekilmeli.

YusufT
25.Eylül.2006, 14:21
Holosko Türkiye'Nin en iyi 2-3 forvetinden birisi konumuna çekilmeli.

Aynen. Finishing'i 16 dribbling 15 first touch 15 bence iyi olur

midfielder1912
25.Eylül.2006, 16:08
holosko nun dribbling ve acceleration ı oldukça iyi, öne çıkıyor ama finishing i o kadar üst düzeye çekmek için bence 3-4 maç yeterli değil... geçtiğimiz sezon çalışkan ama sonuca çok fazla etki edemeyen bir görünüm çizdiğini unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

ersun hoca onu ilk aldığında AMR de, Zelenka sakat olduğu dönemde AMC de görev yaptı.

acceleration 13-14
crossing 12-13
passing 12-13
work rate 12-13
dribbling 13-14
flair 13-14
long shots 12-13

LaigLeNoiR
25.Eylül.2006, 18:48
Holosko geçen sene 12 gol atabilmiş.

EL-Hadji
25.Eylül.2006, 19:18
Holosko geçen sene 12 gol atabilmiş.

Holosko' yu canlı izleyebilecek bir arkadaşımız olsa çok daha iyi olacak ama şu durumda benım bıldıgım kadarıyla böyle biri yok. Özel hareketlerine de birşeyler eklenmeli diye düşünüyorum ama yeterince izleyemedim izleyen arkadaşlardan fikir almak isterim.

midfielder1912
25.Eylül.2006, 20:23
2006 da ki VESTEL MANİSASPOR (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=28&kulupId=110) 3-0 (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=29&macId=6836) SAMSUNSPOR (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageId=28&kulupId=3597) maçında canlı izlemiştim, o zamanlar Holosko (AMRC gibi oynamıştı) iyi top taşıyan ayağına hakim kanatlara giden çok hareketli ve dengeli bir adam diye hatırlıyorum. (Meduna tek forvetti arkasında da zelenka ve holosko destek veriyordu)
[ çok iyi bir kontra atak oyuncusu izlenimi bırakmıştı bende...
o zamandan bu yana üstüne çok şey kattığı kesin. daha fırsatçı bir yapıyıda kendine ekledi.

Vieri
19.Ekim.2006, 04:33
FM 2007 Vestel Manisaspor Genel Araştırma

Vieri
19.Ekim.2006, 18:12
Vestel Manisaspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

elensar77
20.Ekim.2006, 17:29
Caner Erkin yeni oyundada golcu olarak gozukmekte,ancak su anki mevkisi daha cok AMLC gibi oynamakta ayrica defansin solundada fena degil.

Sag ayakli yapilmis,sol ayakli olmasi lazimdi.

Deza
22.Ekim.2006, 01:21
Meduna kadrodan cikarilacak

Scocco
22.Ekim.2006, 20:57
Meduna hala oyunda. Caner Erkin'in mevki hatası ve özellikleri gerçeğe uygun olarak düzeltilmeli.

MaradonAykut
27.Ekim.2006, 12:55
Vestel manisasporda'ki Güven Varol inanılmaz yetenekli bir futbolcu bu oyuncu yeterince iyi yapılmamış!!!!!!

BANA GÖREEEEEE::::::::

patriot45
30.Ekim.2006, 00:38
nizamettin,holosko,caner,güven,hakan balta,bu oyuncuların özellikleri bence tekrar gözden geçirilmeli ayrıyeten bence selçuk inan türkiyenin en iyi playmaker ı olmaya aday oda biraz daha geliştirile bilir...

patriot45
30.Ekim.2006, 00:41
1.si vestelin teknik ekibi daha iyi yapılabilirdi bulduğu oyuncular ve kondisyonu ortada sonuçta
2,.si ise arkasında vestel gibi bir dünya devi var beşiktaşın alamadığı zelenkayı anında getirdiler yani finansal durumu çok daha iyi olabilirdi...

ZomBie1907
30.Ekim.2006, 20:51
manisa çok iyi bir takım bir de güzeL kaLeci aLsaLar ..

patriot45
31.Ekim.2006, 12:02
şener manisasporda sağ bek oynuyor şenerin asıl yeri amr dir kaç sene rizede o mevkide oynadı bence bunda sorun yok caner ise amlc st dir...bazı futbolcular daha önceki yıllarda başka mevkide daha sonrada teknik direktör değişmesi nedeniyle başka noktalara çekiliyor örneğin kerim aslında forvettir yada ofansif ortasaha ama zico onun sağbek oynattı...

Sirius James
03.Kasım.2006, 21:50
Kesinlikle, ilk sezon sadece 425 K $ transfer bütçesi veriliyor.Gerçekte bu kadar düşük olduğunu sanmıyorum.

Sirius James
03.Kasım.2006, 21:53
Şener'in asıl yeri AMR olabilir ama öyleyse en azından D/AMR yapılmalı diye düşünüyorum.Ayrıca as kaleci Bülent Ataman Fevzi'den daha kötü.Aklıma gelenler bunlar.

patriot45
05.Kasım.2006, 11:11
birde unuttuğun birşey var ersun hoca 3-5-2 oynatmıyor takımı takım dizilişi 4-4-2gibi gözüküyor ama takım atağa çıktığında ön liberodaki oyuncu defansın ortasına kayıyor ve bekler ofansif bir anlayış izliyor oyun içinde değişen bir taktik anlayışı var yani ersun yanalın...

Maksic
05.Kasım.2006, 20:42
oyunda meduna hala var metin akan ın özellikleri geliştirirmeli

Umit__Karan9
06.Kasım.2006, 21:23
meduna kadroda yok rafael marques onun yerine war caner erkin amlc-st-fc yapılmalı..

Deza
07.Kasım.2006, 00:17
meduna kadroda yok rafael marques onun yerine war caner erkin amlc-st-fc yapılmalı..

Caner ST-FC? Caner orta sahanin solunda veya ortasinda oynar. Hic ST-FC oynadigini görmedim.

patriot45
07.Kasım.2006, 17:12
Caner ST-FC? Caner orta sahanin solunda veya ortasinda oynar. Hic ST-FC oynadigini görmedim.manisaspor süper lige çıkmadan önce fc olarakta görev yapıyodu dostum amlc+fc olmalı canerin mevkisi

Deza
07.Kasım.2006, 18:42
manisaspor süper lige çıkmadan önce fc olarakta görev yapıyodu dostum amlc+fc olmalı canerin mevkisi

U-17 dünya ve avrupa kupalarinda sol kanat oyuncusu idi. Ondan biraz garip geldi de.

EL-Hadji
02.Aralık.2006, 03:10
İyi günler arkadaşlar manisaspor araştırmasında Uğur inceman' a dc özelliği eklendi biliyorsunuz kaptan oyunda dm gözüküyor dm nin yanına şuan oynadığı pozisyon olan dc eklendi, caner amlc yapıldı holosko, marquez ve özellikle hakan kadir baltanın özelliklerini kayda değer şekilde düzelttim bilgilerinize

srsri_45
22.Aralık.2006, 23:05
rafael turk oldu yabanci kontejyani harcamiyo

Scocco
14.Ocak.2007, 22:14
Vestel Manisaspor 1931 yılında Manisa'da Manisa Sakaryaspor Gençlik Kulübü adıyla kurulmuştur. Maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynamaktadır. Şu anda Türkiye Süper Liginde bulunan Vestel Manisaspor'un teknik direktörü Türk Milli Takımı'nın bir önceki teknik direktörü Ersun Yanal'dır.

1931 (Bazı kaynaklara göre 1932) yılında ilk kurulduğunda adı Manisa Sakaryaspor Gençlik Kulübü iken daha sonra 1965 yılında Manisaspor, son olarak da 2000 yılında Vestel'in sponsorluğunda Vestel Manisaspor adını almıştır.

Tam isim: Vestel Manisaspor
Takma isim(ler) :Tarzanlar
Renkler:Kırmızı-Siyah-Beyaz
Kuruluş: 1965
Stad: Manisa 19 Mayıs Stadı
Kapasite: 10.000
Başkan: Haluk Çubukçu
Teknik Direktör: Ersun Yanal
Lig: Turkcell Süper Ligi

2005-2006 Turkcell Süper Ligi, 10.

halil85
01.Nisan.2007, 23:35
Bulent Ataman 20 mac ceza aldı

extensor
18.Mayıs.2007, 19:51
ugur inceman kadro yetersizliginden dolayi dc oynatildi caner amlc-fc tuncay sanli gibi istesezer abartilmis hakan balta abartilmis yapmayin bu kadar vestel dusmemeye oynu insallah seneye duzeltilir
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ha bide reinaldo amc-fc necati tarzi

extensor
27.Mayıs.2007, 19:04
hakan baltanin ozelliklerini dusurun ayrica aml oynamiyor soyle olur 3lunun solunda oynadi 1-2 mac dc turuncu dl asilm mevkii yesil dwl cok bindiremedigi icin ve ileri cikmayi pek sevmedigi icin koyu yesil yapin ml en fazla turuncu olabilir dmc as mevkiilerinden orada eskiden cok oynadi acik yesil mc de koyu yesil yapilmali ozellikleride dusurulmeli 1.5 milyon dolari gecmez ve ben eminim gelecektede muthis bir yetenek olamayacak
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
nizamettin her onune gelen yerde oynamiyor iki ayagini kullanimiyor ozellikleri cok abartili ugur inceman oyle selcuk inan oyle bu vesteli ve tranbzonu yapan arkadaslarla konusmak isterim oyunda hakan baltayi sevilla aliyor ismi bu yani madem manisa bu kadar iyiydi neden dusme potasindan son hafta kurtuldular

EL-Hadji
29.Mayıs.2007, 01:06
Sonuç olarak uğur stoper oynadı onun için ozelliğiini 10 a kadar yükselttik. Nizamettin için haklısın katlıyorum sana Sezer' i de düşürdüm ben baya zaten

extensor
29.Mayıs.2007, 01:16
ewet sezer de oyle aslında baslı basına dusurulmelı kalecı fevzı de oyle umıt bozkurt ta oyle reınaldoya fc yapın amc de var o adamda holosko ya amr de yapın gerçi rafael marquez de ml bile oynatıldı bu sene ama yapmayın ml 193 adamı ugur ıncemanıda ben olsam dc yapmazdım ilginçtir bu takım 4-4-2 gibi bişey oynuyor gerçek sol bek bir tane var hakan balta gerçek sağ bek hiç yok şener bazen oynatılıyor gerçek mr yok gerçek ml yok nasıl 4-4-2 oynadılar anlayamadım :D

patriot45
10.Haziran.2007, 16:22
ewet sezer de oyle aslında baslı basına dusurulmelı kalecı fevzı de oyle umıt bozkurt ta oyle reınaldoya fc yapın amc de var o adamda holosko ya amr de yapın gerçi rafael marquez de ml bile oynatıldı bu sene ama yapmayın ml 193 adamı ugur ıncemanıda ben olsam dc yapmazdım ilginçtir bu takım 4-4-2 gibi bişey oynuyor gerçek sol bek bir tane var hakan balta gerçek sağ bek hiç yok şener bazen oynatılıyor gerçek mr yok gerçek ml yok nasıl 4-4-2 oynadılar anlayamadım :D
onu düşür bunu düşür istersen küme düşürelim manisayı...gerçek sol bek hakan var demiisin oda sonradan olma sol bek mustafa denizli onu almanyadan getirdiğinde forvet oynatıyordu levent eriş sol açık yaptı ersunda sol bek...şenerde yıllardır kanat oyuncusu olarak oynatıldı okan koçta kanat oyuncusudur mr yok demişsin saçma geldi bana...fatih terim ufuk ceylanı geleceğin milli takım kalecisi olarak açıkladı onuda düzeltmek lazım...

EL-Hadji
11.Haziran.2007, 02:50
Ufuk ceylanin ne gibi ozellikleri iyi belirtirmisiniz

patriot45
11.Haziran.2007, 12:47
top atma ve ayak gücü hariç manisanın son oynadığı maçlara bakılarak geliştirilebilir....

perpetua
11.Haziran.2007, 14:49
top atma ve ayak gücü hariç manisanın son oynadığı maçlara bakılarak geliştirilebilir....

Manisa'nin son oynadigi maclari yakindan izlemis bir kisi olarak senin daha iyi bilecegini dusunerek sorulmustu saniyorum ki.

extensor
20.Haziran.2007, 00:40
patriot ee vestel küme düşüyordu zaten :)

LaigLeNoiR
30.Haziran.2007, 19:21
Metin Akan'ın Acceleration'u 10'dan 15 e kadar yükseltilmeli.Oldukça hızlı bir oyuncu...

Sezer Öztürk'ün Dribbling özeliğinin yine bile çok olduğunu düşünüyorum,diğer özellikleri nerdeyse gerçeğe uygun...

Uğur İnceman'ın mevkiisi oyunda DC/DM/AMC olarak belirltilmiş fakat ben onu pek AMC olarak oynarken görmedim genellikle DM ve MC de oynuyor...

Ümit Bozkurt'un First Touch'u çok yüksek kaçmış 19 olarak onu 15'e falan indirirsek daha iyi olur gibi...Hem kendi kalesine attığı gol sayısıda makul bir değere düşer :)

Omerdinho
01.Temmuz.2007, 04:01
Okan Koc yeniden gözden gecirilmeli berbat yapilmis...

EL-Hadji
01.Temmuz.2007, 05:59
Metin Akan'ın Acceleration'u 10'dan 15 e kadar yükseltilmeli.Oldukça hızlı bir oyuncu...

Sezer Öztürk'ün Dribbling özeliğinin yine bile çok olduğunu düşünüyorum,diğer özellikleri nerdeyse gerçeğe uygun...

Uğur İnceman'ın mevkiisi oyunda DC/DM/AMC olarak belirltilmiş fakat ben onu pek AMC olarak oynarken görmedim genellikle DM ve MC de oynuyor...

Ümit Bozkurt'un First Touch'u çok yüksek kaçmış 19 olarak onu 15'e falan indirirsek daha iyi olur gibi...Hem kendi kalesine attığı gol sayısıda makul bir değere düşer :)

1.First Touch topu stop etme. Kendi kalesine gol atmayla nasıl bir alaka kurdun Murat:)
2. Acceleration çok iyi Metin bu kadar iyi mi Tuncayın yanılmıyorsam 17

LaigLeNoiR
01.Temmuz.2007, 19:04
Burak abi benim bildiğim First Touch topa ilk müdahale anında müdahale demek...:)

Metin konusunda ise gerçekten hızlı ve etkili 15 olmasa bile en az 13 olabilir...

perpetua
01.Temmuz.2007, 19:18
Burak abi benim bildiğim First Touch topa ilk müdahale anında müdahale demek...:)

Metin konusunda ise gerçekten hızlı ve etkili 15 olmasa bile en az 13 olabilir...

Ilk mudahale de degil. Ilk temas.

Yani oyuncuya pas verildiginde, bu topu kontrol etmek icin hamle yaptiginda topu kontrol icin ne kadar iyi bir ilk temas yapabiliyor topa. Yani topa ilk dokundugunda topu istedigi yere ne kadar yuksek bir isabet orani ile indirebiliyor.

Ornegin bir oyuncuya 2 metreden pas atarsin, kontrol etmeye calisirken ayagindan 1 metre acar.. Zayif ilk temas.

Diger bir oyuncuya 60 metreden pas atarsin, topu ayagi ile sondurur veya cok uygun bir yere inmesini saglar. Kaliteli ilk temas.

EL-Hadji
01.Temmuz.2007, 21:55
Ilk mudahale de degil. Ilk temas.

Yani oyuncuya pas verildiginde, bu topu kontrol etmek icin hamle yaptiginda topu kontrol icin ne kadar iyi bir ilk temas yapabiliyor topa. Yani topa ilk dokundugunda topu istedigi yere ne kadar yuksek bir isabet orani ile indirebiliyor.

Ornegin bir oyuncuya 2 metreden pas atarsin, kontrol etmeye calisirken ayagindan 1 metre acar.. Zayif ilk temas.

Diger bir oyuncuya 60 metreden pas atarsin, topu ayagi ile sondurur veya cok uygun bir yere inmesini saglar. Kaliteli ilk temas.

Ömer' e ek olarak "stop etme" yeteneği deriz biz ona futbolda. Muratcığım:)

LaigLeNoiR
01.Temmuz.2007, 23:05
Abilerim kusra bakmayın ben öyle olduğunu düşünmüştüm kusrum varsa affola :)