PDA

View Full Version : [TSL]Trabzonspor Araştırması 2007

extensor
23.Temmuz.2006, 02:04
Omer Extensor uçmuş kaale alma onu...

sen bana bir ayman yapsana üstad merak ettim gerçekten

Cyzio
23.Temmuz.2006, 22:33
- Stepanov, Porto'ya 3.5 milyon avroya transfer oldu.

- Stepanov'un favori kulüplerine Trabzonspor eklenmeli.

- Fatih Tekk kesinlikle favroi kişilere eklenmeli ayrıca Stepanov'uda buna ekleyebiliriz.

- Ayrıca Trabzonspor favori isimlerinden Ziya Doğan çıkarılmalı..

- Eski oyuncularımızdan Tolga Seyhan Shakhtar kulübünden 1 yıllığına kiralandı.

- Ezeli rakiplerde sadece Fenerbahçe var.Beşiktaş ve Galatasaray'da eklenmeli.Bunun yanı sıra kapatılma kararı alınan Smasunspor diğer rakiplerden kaldırılmalı.

Varonil
26.Temmuz.2006, 20:18
evet umut hayalinin ispanya liginde oynamak oldugunu söylemişti...ayrıca bence de favori klüp veya kişiler oyun için önemli bi ayrıntı..

Evet çok doğru.Bir oyuncu kendisine favori kulübünden teklif geldiği zaman daha kolay kabul ediyor teklifi.

EL-Hadji
26.Temmuz.2006, 22:01
Evet çok doğru.Bir oyuncu kendisine favori kulübünden teklif geldiği zaman daha kolay kabul ediyor teklifi.

Evet kesinlikle sana katılıyorum. Bunlara eğilmemiz lazım.

extensor
27.Temmuz.2006, 19:05
ama bu durum profesyonallikle pek bagdaşmıyor bu oyuna yansıtılabilirmi peki

EL-Hadji
27.Temmuz.2006, 21:18
Yansıyor ben elhadjide Engin' in favori kulübünü kocaeli yapmıştım. Normalde körfeze gelemk istemezken elhadjide geliyordu.

Fietra 10
27.Temmuz.2006, 22:47
Berk çok dogru söylüyor ezeli rakiplerden rize ve samsun çıkartılmalı...fb-gs-bjk eklenmeli...ayrıca rekabetin fb'de 100 üzerinden 100, gs'de 90 bjk de 85 olmalı...şimdi diceksinizki gs aslında trabzona sıcak gelir...aslında gs-ts yakınlaşmasının sebebi fb'dir...ts-gs maçlarının pekte dostluk havasında geçtiği söylenemez...istanbulda son yıllardaki en sorunsuz takım bjkdir..tabi trabzon açısından bakarsak..

nekop
28.Temmuz.2006, 00:02
Ezeri rakiplerimiz arasında Rize ve Samsun olmalı bence...
Fenerbahçe 100, Galatasaray 90, Beşiktaş 90
Rize 60, Samsun 60 şeklinde yapılabilir.

Selim55
29.Temmuz.2006, 16:46
Ezeri rakiplerimiz arasında Rize ve Samsun olmalı bence...
Fenerbahçe 100, Galatasaray 90, Beşiktaş 90
Rize 60, Samsun 60 şeklinde yapılabilir.

Samsunspor zaten kapancakmis yani olsada olmasada artik fazla fark etmez bence. Rizespor'la aramizdada son zamanlarda baya bir yakinlasma oldu diyebilirim. Gecen gün Forumlarinda dikkatimi cekti Özel bölüm var "Kardes Takimimiz Trabzonpor" diye. Ayrica bircok macta bizim lehimize pankartlarda acildi. En hosuma giden söyle: "Cay, Hamsi, Muhlama bizim isimiz; Trabzonspor kardesimiz"

Varonil
30.Temmuz.2006, 20:34
Galati maçında Yusuf çok iyi oynadı.Bu oyuncu ile ilgilenilmeli CA ve PA'sında.Bence çok yenetekli bir oyuncu

Fietra 10
30.Temmuz.2006, 23:07
Galati maçında Yusuf çok iyi oynadı.Bu oyuncu ile ilgilenilmeli CA ve PA'sında.Bence çok yenetekli bir oyuncu

evet yusuf gerçekten iyi bir genç oyuncu...vllaznia maçlarında da müthiş oynamıştı 1 tanede gol atmıştı vllaznia'ya...

offyeterya
04.Ağustos.2006, 23:54
yusuf kurtuluş , ferhat çökmüş , tolga zengin(özellikle) , yattara

bu oyuncuların özellikleri biraz yüksek olmalı diye düşünüyorum. mesele Tolga oyunda çok dandikdi itibarı yerel di özellikleri de kötüydü heralde bunlar fm 2008 de düzeltilir.

Cyzio
05.Ağustos.2006, 01:05
yusuf kurtuluş , ferhat çökmüş , tolga zengin(özellikle) , yattara

bu oyuncuların özellikleri biraz yüksek olmalı diye düşünüyorum. mesele Tolga oyunda çok dandikdi itibarı yerel di özellikleri de kötüydü heralde bunlar fm 2008 de düzeltilir.

Yusuf yükseltilebilir sadece.Diğerleri normal.Ferhat ve Tolga bence iyi bile yapılmış.Tolga zate dandik bi kaleci..

offyeterya
05.Ağustos.2006, 07:05
Dandik kaleci dediğin adam için Fatih Terim gelecekte milli takım için iyi bi alternatif dedi dandik olsaydı geçen sene 18 maç oynarmıydı :)

LaigLeNoiR
05.Ağustos.2006, 07:46
Oynardı.

Kalitesini tartışmıyorum ama

geçen sene JEFFERSON sakatlığının ardından takımda kaleci yoktu.Mecburen de olsa oynayacaktı.

Arkasında Ahmet Şahin vardı galiba ama son 2-3 maç oynadı ve gol yemediği maç ta yoktu galiba.

byunuss1
05.Ağustos.2006, 07:57
erdinç in özellikleride yükseltilmesi lazım

offyeterya
05.Ağustos.2006, 09:32
Oynardı.

Kalitesini tartışmıyorum ama

geçen sene JEFFERSON sakatlığının ardından takımda kaleci yoktu.Mecburen de olsa oynayacaktı.

Arkasında Ahmet Şahin vardı galiba ama son 2-3 maç oynadı ve gol yemediği maç ta yoktu galiba.

kardeş Tolga jeff iyileşdikten sonrada oynamaya dvm etti.
ayrıca bu adam a milli olmuş bi kaleci nasıl itibarı yerel yetenekleri berbat oluyo ona şaşmışdım.ahmet şahin bile tolgadan iyi yapılmış.

Saygılar.

nekop
05.Ağustos.2006, 11:53
Ahmet Şahin Trabzona gelmeden önce gayet başarılı bir kaleciydi ama şanssızlıklar yakasını bırakmadı ilk maçında 4 tane yedi ve kaleyi kaptırdı belki oynatılsaydı şuan Tolga veya Jefferson'dan daha iyi bir kalecimiz olacaktı.

offyeterya
05.Ağustos.2006, 19:32
ahmet şahin trabzonspor a nuri albayrağın torpili ile gelmiştir ist belediyeden nuri albayrak ist belediyede başkan iken bizim başkanlığa geçdi ve yanındada ahmet şahin geldi :) 2 sezonda 2 lig maçı oynadı 6 gol yedi :) ahmet bence ts de 3.kaleci bile olamaz oyunda zaten ts yi alınca ilk sattığımdır kendisi :)

Fietra 10
05.Ağustos.2006, 20:10
ahmet şahin trabzonspor a nuri albayrağın torpili ile gelmiştir ist belediyeden nuri albayrak ist belediyede başkan iken bizim başkanlığa geçdi ve yanındada ahmet şahin geldi :) 2 sezonda 2 lig maçı oynadı 6 gol yedi :) ahmet bence ts de 3.kaleci bile olamaz oyunda zaten ts yi alınca ilk sattığımdır kendisi :)

bende sana katılıyorum ahmet şahin oyunda bence kendi oldugundan daha iyi yapılmış ve trabzonsporda oynamayı hakeden birisi değildir

LaigLeNoiR
05.Ağustos.2006, 21:06
Ahmet Şahin Trabzona gelmeden önce gayet başarılı bir kaleciydi ama şanssızlıklar yakasını bırakmadı ilk maçında 4 tane yedi ve kaleyi kaptırdı belki oynatılsaydı şuan Tolga veya Jefferson'dan daha iyi bir kalecimiz olacaktı.

İşte Serhatcığım bu görüşüne nadir de olsa katılıyorum :)

Bir oyuncunun şansı kötü gittimi malesef öyle oluyor :)

offyeterya
05.Ağustos.2006, 21:10
konuyu uzatmanın anlamı yok fm2008 de inş tolga iyi bi kaleci olarak yapılır :D en büyük beklentim :D

perpetua
06.Ağustos.2006, 03:32
Jefferson icin Trabzon ve Ziya Dogan sevilmeyen kulup/personel haline gelmeli.

nekop
06.Ağustos.2006, 05:12
Jefferson icin Trabzon ve Ziya Dogan sevilmeyen kulup/personel haline gelmeli.

Ziya Doğan kesinlikle eklenmelide Trabzon konusunda katılmıyorum çünkü yaptıgı bir açıklamada herşeye rağmen Trabzon'da çok mutlu oldugunu ve çalışıp tekrar formayı alacagını söylemişti.

EL-Hadji
06.Ağustos.2006, 05:24
İşte Serhatcığım bu görüşüne nadir de olsa katılıyorum :)

Bir oyuncunun şansı kötü gittimi malesef öyle oluyor :)

Kalecilik işi nasip kısmet. Bu ülkede Rüştü tartışıldıktan sonra daha fazla konuşulacak birşey olmadığını düşünüyorum.

extensor
07.Ağustos.2006, 03:10
trabzonspor o kadar inanılmaz bir kulupki musampanın nefret ettiği insanlar arasına girmeli hatta ziya doğan bir çok futbol sever bilirki musampa ajax tada atletico madrid tede mancester city dede aml idi yani sol açık geçen sene trabzonda gerçek yeri sol açık olan bir tek futbolcu yokken musampayı önliberoda oynattı ziya hoca bir spor yazarı sordu hocam musampayın neden önliberoda oynatıyorsunuz diye ziya dediki ben daha önceki takımlarında orada oynadığı için orada oynattım ve gözlerime inanamadım dedim ne diyor bu bunun üzerine musampa futbolu bıraktı :D geçen yılın en büyük transferiydi ama futbolun f sinden anlamayanların kulubunde futboldan sogudum ve futbolu bırakıyorum dedi adam haksızda değil
ahmet şahinin torpilinden bahsetmişsiniz iyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum ve tolga zengin inşallah iyi kaleci yapılır demişler ahmet tolgadan daha iyidir aslında herkez trabzonun geçen yıl yedeği gollere baksın sonra tolga neler yapıyor ona baksın bir hava hakimiyeti berbat hakan şükür onun kafasına oturmuşdu :D de wilde yaptığı gibi topa vurmayı bilmiyor oyunu geriden kuramıyor (bütün türk kalecilerinde olduğu gibi çok zayıf ve çok çelimsiz kalede güven vermiyor vs vs bence trabzondaki asıl torpilli oyuncu tolga zengindir sonra celaleddin gelir yahu türkiyede sadece 1 tanemi sol bek var ziya hocam düşünüyorum bulunamıyor acaba fabiano eller e ne oldu atletico maridte şimdi almaya kalksanız 10 milyondolardan aza alamazsınız sonrab erdinç türkiyede ondan başka stoper yokmu tolga seyhan yokmu yani başka stoper hüseyinden başka ön libero yokmu senelerdir illlede bunlarla oynayacak olmuyor işte bu laz inadımıdır nedir anlamadım ve trabzon yine başarılı olamayacak neden çünkü kimse futbolun f sinden anlamıyor

perpetua
07.Ağustos.2006, 03:36
Ziya Doğan kesinlikle eklenmelide Trabzon konusunda katılmıyorum çünkü yaptıgı bir açıklamada herşeye rağmen Trabzon'da çok mutlu oldugunu ve çalışıp tekrar formayı alacagını söylemişti.

Tamamdir Serhat, sen daha iyi bilirsin.

Ayrica, Trabzon'un bu sezon oynadigi dizilisi ben 4321 olarak goruyorum. Yaniliyormuyum acaba?

Yani:
MC: Serkan
MC: Huseyin
MC: Ayman
AMC: Ceyhun
AMC: Gokdeniz
ST: Umut/Ersen gibi gozlemledim ben.

nekop
07.Ağustos.2006, 03:46
Bence Ziya Doğan'ın oynattıgı diziliş 4231 yani
DM: Hüseyin
DM: Ayman(Serkan)
MC: Ceyhun
MR: Yattara
ML: Gökdeniz
ST: Umut/Ersen

Yattara ilk 11'de çıkarsa böyle başlıyor maça ama Yattara ilk 11de başlamazsa Ceyhun'u bir kanada Gökdeniz'i bir kanada koyuyor ve ortaya Serkan vb. koşan çalışan bir adam koyuyor.

perpetua
07.Ağustos.2006, 03:57
Bence Ziya Doğan'ın oynattıgı diziliş 4231 yani

Yattara ilk 11'de çıkarsa böyle başlıyor maça ama Yattara ilk 11de başlamazsa Ceyhun'u bir kanada Gökdeniz'i bir kanada koyuyor ve ortaya Serkan vb. koşan çalışan bir adam koyuyor.

Ceyhun'u hic kanatta izleme sansi bulamadim. Serkan'da DM'den daha cok sag kanada yakin gibi geldi bana o yuzden 3'lu MC dizilisi dusundum.

Gokdeniz ise AMC olarak oynasa bile ofansa ciktiginda kanatlara zaten kayiyor ama ozellikle defansif anlamda ben Gokeniz'i daha cok gobekte gozlemledim, kanati savunmak yerine. Bu yuzden ne Gokdeniz ne de Ceyhun bana pek cizgi oyuncusu izlenimi vermedi.

Hafta sonu biraz daha dikkatli bakarim.

extensor
07.Ağustos.2006, 21:38
işin kötü yanı trabzon sporun en iyi iki futbolcusuda amr gökdeniz tam bir sağ kanat oyuncusudur tabi yattarada öyle hatta yattara taç çizgisin de oynar oyunu onun için hangi taktiği koyarsanız koyun saçma olacak çünkü 1 tane ne ml si var ne aml si 4-3-2-1 deseniz serkan hüseyin ayman orta sahasında gökdeniz ceyhun oynar amc yattara yedek kalır 4-2-3-1 oynayacaksanız neden serkanı aldınız herzaman diyorum bu trabzonlu yöneticiler de teknik adamlarda bu işten anlaıyor türk futbolunun en ilginç transferlerine imza attılar ispanya liginde harikalar yaratan elleri biz trabzonda beğenmedik koskoca musampaya futbolu bıraktırdık jun a 3 maç sabredemedik onun iyi bir santrafor olabileceğini düşünüyorum geleceğin milli brezilya milli takım kalecisi trabzonun 3. kalecisi durumunda :D bide ziya diyomuş jeffersonu göndermeyin o benim 3. kalecim :D hehe amma güldüm yani ben aylardır düşünüyorum akıl sır erdiremiyorum sizde hiç boşuna düşünmeyin kafayı sıyıracak gibi oluyor insan :D

Cyzio
07.Ağustos.2006, 21:54
Ziya Doğan'ın ''mantalitesi'' bellidir.8 defansif ve 3 ofansif oyuncu.Bu 3 oyuncuyla gol arar ama genelde bulamaz.8 kişiyle savunma yapmasına rağmen her maç gol yer.Geçen sene böyleydi ama bu sene Ceyhun'u oynatacak gibi gözüküyor.Gerçi buna inanmıyorum.Sivas maçında belli olur taktik yazarım buraya.

Ayrıca Ahmet konusunda katılıyorum Ahmet konusunda katılıyorum Murat abiye.İlk maçında 4 gol yiyince bide komik bi hata yapmıştı.Herkesin gözünden düştü.Ama bu sezon hazırlık döneminde iyiydi en azından Tolga yerine oynar diye düşünüyorum.Topu oyuna çok iyi sokuyor ayrıca Tolga gibi değil.Tolga 3 metre degaj dikmekten aciz bi kaleci..

extensor
13.Ağustos.2006, 05:55
gokdeniz sol acik degil bir tane sol acik alamadilar gokdeniz sakatlanirsa kim oynayacak acaba kimi yakacaklar

Fietra 10
13.Ağustos.2006, 19:15
gokdeniz sol acik degil bir tane sol acik alamadilar gokdeniz sakatlanirsa kim oynayacak acaba kimi yakacaklar

birincisi sol alınmazsa gökdeniz oynayacak orda sakatlanırsa mustafa keçeli var..

Cyzio
13.Ağustos.2006, 19:52
Taktik 4-2-2-1-1 olacak büyük ihtimalle..

perpetua
14.Ağustos.2006, 01:00
Hop dedik!

Arastirma bolumundeyiz, taraftar taskinliklari ile buranin alakasi yok.

nekop
14.Ağustos.2006, 02:46
Ömer abi Sivas maçına benim dedigim taktikle çıktık.

ML ve MR'leri AML ve AMR olarak degiştirirsek en doğru hali ortaya çıkıyor.

perpetua
14.Ağustos.2006, 13:38
Ömer abi Sivas maçına benim dedigim taktikle çıktık.

ML ve MR'leri AML ve AMR olarak degiştirirsek en doğru hali ortaya çıkıyor.

Ever Serhat ben de dikkat ettim.

Intertoto maclarindan birisinde ben:
....MC MC MC
<--AMC AMC-->
..........ST

olarak gormustum dizilisi hatirladigim kadari ile

MC ler: Serkan, Huseyin, Ayman
AMC ler: Ceyhun, Gokdeniz
ST: Ersen'idi gibi hatirliyorum. Belki iksi de olabilir. Sonucta benim yazdigim biraz daha defansif goruntulu ve ozellikle gobegi kapatiyor.

extensor
14.Ağustos.2006, 20:57
maçı 90 dakika izleyen arkadaşlara bir sorum olacak merak ediyorum gökdeniz sol kanatta nasıl bir performans ortaya koydu acaba ?

nekop
14.Ağustos.2006, 21:17
maçı 90 dakika izleyen arkadaşlara bir sorum olacak merak ediyorum gökdeniz sol kanatta nasıl bir performans ortaya koydu acaba ?

Gökdeniz geçen sezon sol kanatta birçok başarılı maç geçirdi ama Sivas maçına dönersek iyi oynadı bence en zaından Trabzonun sahadaki en iyi 1-2 oyuncusundan biriydi.

extensor
15.Ağustos.2006, 04:40
bindirip sol ayağıyla güzel ortalar kestimi sol kanadı etkili kullandımı yoksa içeriye kat ediptemiş iyi oynadı yani ben sol açığım der gibi oynayabildimi

nekop
15.Ağustos.2006, 12:17
Gökdeniz bir sol açık degil ama oradada gayet başarılı asıl yeri sağ açıktır.Maç içindede birkaç kez içeri kat etti ve 2 net pozisyona girdi.

Fietra 10
19.Ağustos.2006, 17:33
bindirip sol ayağıyla güzel ortalar kestimi sol kanadı etkili kullandımı yoksa içeriye kat ediptemiş iyi oynadı yani ben sol açığım der gibi oynayabildimi

gökdeniz sol açık oynuyor ve daha çok içeriye yakın oynuyor..ama celaleddin'inde o bölgede daha iyi olması lazımki Gökdeniz tam bir açık gibi etkili olsun..

Fietra 10
22.Ağustos.2006, 23:31
Ergin hakkında bi gelişme olacak mı oyunda ? gerçekten gelecek vaadeden bir oyuncu..Ersen 6 hafta yok büyük ihtimal Ömer rıza ile dönüşümlü oynayacak ozaman daha ii görürüz

LaigLeNoiR
23.Ağustos.2006, 00:59
Ergin Ümit Milli Takımın geçen gün oynadığı maçta gol de atmış.

extensor
23.Ağustos.2006, 02:24
çok saçma bir kadro bu ya bir tane sol açık yok 4-2-3-1 oynuyorlar halbuki bıraktım sol açıkta almasınlar bir yattarayı gönderseler 4-3-2-1 olur yattarayı gönderir fatih tekkeyi alırsın 4-3-1-2 olur 3 tane ön liberon var hüseyin ayman s,erkan 3ünüde kesemezsin ozaman gönder şu sadece sağ taç çizgisinde futbol hayatını sürdüren yattaraıyıda kadro şekillensin ama nerde ziyada o zeka adam koskoca symek ile musampaya futbolu bıraktırdıya ey allahım ne ilginç takım

Fietra 10
23.Ağustos.2006, 02:45
çok saçma bir kadro bu ya bir tane sol açık yok 4-2-3-1 oynuyorlar halbuki bıraktım sol açıkta almasınlar bir yattarayı gönderseler 4-3-2-1 olur yattarayı gönderir fatih tekkeyi alırsın 4-3-1-2 olur 3 tane ön liberon var hüseyin ayman s,erkan 3ünüde kesemezsin ozaman gönder şu sadece sağ taç çizgisinde futbol hayatını sürdüren yattaraıyıda kadro şekillensin ama nerde ziyada o zeka adam koskoca symek ile musampaya futbolu bıraktırdıya ey allahım ne ilginç takım

yattara'yı Ziya inan hiç sevmiyor..zaten göndermek içinde zemin hazırlıyor bakalım nolacak..

offyeterya
23.Ağustos.2006, 04:02
Ergin Ümit Milli Takımın geçen gün oynadığı maçta gol de atmış.

Ergin Keleş gelecek vaad eden bir yetenek ;)

Ilhan
26.Ağustos.2006, 18:41
Umut Bulut: jumping, heading, anticipation - bu özelliklerde iyi. Dribbling, strength, crossing gibi özelliklerde kötü. Dikkat edilmeli.

Gökdeniz Karadeniz: Hız, hızlanma aşırı iyi. Decisions iyi. Dribbling'i azaltılmalı çünkü adam geçerken hızını kullanıyor. Crossing'i kötü ama passing 'i iyi. Jumping'i 3-4 civarı bir değer almalı. Havadan gelen toplarda çok zayıf.

extensor
26.Ağustos.2006, 23:56
hatta hizlanma 19 olmali bence bu ligin en iyi hizlanan adami

EL-Hadji
29.Ağustos.2006, 08:34
Bence Sertan Eser ve Pini Balili de cok iyi hizlaniyor. Sertan 33 yasinda halen deli gibi depara kalkiyor. Gokdeniz Baliliden daha iyi hizlaniyor mu sizce.

extensor
29.Ağustos.2006, 08:46
balilinin hızı gökdenizden iyidir ama gökdenizin hızlanması baliliden iyidir bunu boylada alakası var sanırım balili iri bir adam o kadar çevik olamıyor ama genede 15 hızlanma 19 hız veririm ben olsam gökdenizede 19 hızlanma 16 hız veririm bu arada sertana 15 15 ten fazla vermem sen lig a futbolcuları senin futbolcunmuş gibi davranıyorsun duygusal yaklaşma sertanı çok izledim en iyi özelliğidir bu ama son fener maçında falan da gördüm 1 senedir eski hızından çok uzak

LaigLeNoiR
29.Ağustos.2006, 08:54
Gökdeniz,

Hızlanma : 17
Hız : 17

Balili,

Hızlanma : 16

Sertan,

Hızlanma : 15

bence böyle olmalılar.

EL-Hadji
29.Ağustos.2006, 08:58
Hic alakasi yok kimse babamın oğlu değil. Sertan Eser lıg a da değil süper lig te bu birincisi. İkinciisi de ben Sertan' ı 2 maçtır staddan canlı izliyorum. Ve hala çok iyi hızlanıyor. Hızıyla geçemediği adam sayılı. İzlemeden konuşmak bana ters geliyor. Balili , Gökdeniz için tam bir şey söyleyemeyeceğim. Bir de Erman Kılıç var yine İBB' den bu 3 abisinden biraz geride ama o da baya hızlı.

extensor
29.Ağustos.2006, 09:04
yav ben bilmiyormuşum gibi neden konuşuyorsun, geçen yıl sertan hangi takımdaydı geçen yıl sertan lig a da değilmiydi. ayrıca hatırlarmısın bilmem fenerbahçe maçında hani sen stattan izlemiştin ya orda ilyasın ona harika bir ara pası var kaleciyle karşı karşıya kalmıştı ve önü bomboştu topu sürüp şut çekene kadar edu yetişti buda topu geri çekmek zorunda kaldı ve pozisyon gitti hatırladın diimi :D

EL-Hadji
29.Ağustos.2006, 09:07
Hatırladım ama o maçta kaç defa soldan bindirip Önderi geçti, ve o pozisyon oncesinde enerjisini bitirmişti. Olimpiyat stadının bpyutları buyuk oldugundan adam orta sahadan kaleye kadar gıdemeyecegını dusundu ondan daha topu sürmedi. Arkadaşları destek versin diye topu geri çekti.

nekop
30.Ağustos.2006, 08:40
Hatırladım ama o maçta kaç defa soldan bindirip Önderi geçti, ve o pozisyon oncesinde enerjisini bitirmişti. Olimpiyat stadının bpyutları buyuk oldugundan adam orta sahadan kaleye kadar gıdemeyecegını dusundu ondan daha topu sürmedi. Arkadaşları destek versin diye topu geri çekti.

Önder zaten bir beke göre hızlı degil biraz hızın varsa Fenerbahçe'de açık oynuyorsa Önder'in rahat geçersin...

extensor
30.Ağustos.2006, 10:14
Önder zaten bir beke göre hızlı degil biraz hızın varsa Fenerbahçe'de açık oynuyorsa Önder'in rahat geçersin...

Önder bu ligin en zor geçilecek sağ beki dir stoper özellikleri daha iyi olduğunda savunması iyi güçlü bir oyuncudur geçen yıl galatasaray-fenerbahçe maçlarında arda turanı durduran önder ligin en iyi savunma yapan bekidir bence
Bu arada İBB-Fernerbahçe maçında Sertanın önderi o kadar rahat geçmediğini de düşünüyorum
Önderi her hızlı adam geçer kanısınada inanmıyorum ikinizede katılmıyorum yani ben :)

kazmavs
31.Ağustos.2006, 19:40
Ersen Martin Recrativo Huelvayla 2yıllıgına anlaşmış

Kaynak: DHA

canavar20
31.Ağustos.2006, 19:52
Trabzon hakkındaki düşüncelerim..

Trabzon'un itibarı Ulusal da kalmalı bence puanı dahada düşürülebilir.

Oyunculara bakarsak fazla bilgim yok aslında ama Yattara hakkında şunu söylemek gerekir. Şimdi Zihinsel özellikler yani huzursuz bilmem ne vb. özellikleri düşürlebilir. Ama Hız hızlanma Teknik Top sürme artırılmalı ancak Zihinsel özellikleri onu etkiliyebilir. Umut ise bitiriciiliği azaltılabilir. Başkada aklıma gelmiyor.:)

ParduS
31.Ağustos.2006, 20:18
Ersen Martin Recrativo Huelvayla 2yıllıgına anlaşmış

Kaynak: DHA

Resmi Kaynak :

http://www.recreativohuelva.com/pag/noticias_detalle.asp?idnoticias=4360&seccion=Noticias

İki taraf için de hayırlı olsun.

LaigLeNoiR
31.Ağustos.2006, 20:20
Ersin,

Umut Bulut bu sene de geçen seneki gibi formda bence.Düşmemeli ayrıca.

canavar20
31.Ağustos.2006, 22:20
Ersin,

Umut Bulut bu sene de geçen seneki gibi formda bence.Düşmemeli ayrıca.

Ama bir başarısı yok yani gol attığını bile hatırlamıyorum en azından Turkiye maçında gördüm ben.:)

Cyzio
31.Ağustos.2006, 22:23
Ama bir başarısı yok yani gol attığını bile hatırlamıyorum en azından Turkiye maçında gördüm ben.:)

Gol attığını hatırlamaman senin sorun.İstatistiklere bakman yeterli..

LaigLeNoiR
31.Ağustos.2006, 22:29
Umut Bulut

Bu sezon 4 maçta 3 gol attı.
2006-07 sezonunda 20 gol atmış.
2005-06 sezonunda 19 gol atmış.[Ankaragücü]

Görüldüğü gibi hiç de az gol atmıyor...

extensor
31.Ağustos.2006, 23:02

daha geçen hafta attıya :D

offyeterya
01.Eylül.2006, 02:30

trabzonun maçlarından bihaber olduğundandır ;)

umut şu an yerli forvetler içinde en iyilerindendir bana göre.umut-gökhan ikilsi gelecekde milli takımda denenebilir.

Selim55
01.Eylül.2006, 03:21
Umut'un bitirici özellikleri iyi ama teknik, top sürme gibi özellikleri o kadar iyi degil. Dolayisiyla tek forvet olunca zorlaniyor. Bence bitiriciligi 16, ziplama 16, kafa 14 olmali. Teknik 13 top sürme ise 9 yada 10 olmali.

nekop
01.Eylül.2006, 15:55
16 bitiricilik çok fazla Umut için 14 yeterli olur bence...

Cyzio
01.Eylül.2006, 16:41
Umut'un bitiriciliği 14-15 gibi bişey olmalı 16 fazla olur..

midfielder1912
01.Eylül.2006, 18:25
umut uzaktan iyi vurur gözden kaçmamalı, kötü top sürdüğüne katılmıyorum kesinlikle... dribbling en az 12 olmalı nacizane...

koray_capello
01.Eylül.2006, 22:16
16 bitiricilik çok fazla Umut için 14 yeterli olur bence...

14 bile fazladır bence, en fazla 12 olmalı diye düşünüyorum Serhatcım.

LaigLeNoiR
01.Eylül.2006, 23:32
Koray o kadar da değil bence Umut Bulut bu ligin iyi forvetlerinden 12 verirsek çok ayıp olur :)

extensor
02.Eylül.2006, 00:36
yav ne dediğinizin farkındamısın umutun en büyük özelliklerindendir son vuruş yeteneği ümit karanın 16 oluyorsa umutun 17 olması lazım umutun son vuruşu ümit karan a göre şahanedir

offyeterya
03.Eylül.2006, 10:11
umut için 15 yada 16 bitiricilik 12 top sürme 16 zıplama 14 de kafa normal olur.

bitiriciliğin 12 olması çok saçma olur son 2 sezonunda 15-15 atan bi adam için.

LaigLeNoiR
03.Eylül.2006, 11:45
15-15 değil,

19 ve 20 gol atan.

extensor
04.Eylül.2006, 08:53
Atma Murat geçen yıl 20 gol atmış olsa gol kralı olacaktı zaten :D alex 20 golle gol kralı oldu ya :D

LaigLeNoiR
04.Eylül.2006, 09:00
Sinan, Türkiye Kupasında attığı gollerde onun içinde dahil.

extensor
04.Eylül.2006, 09:01
heh öyle desene dedim ne diyor bu :D

nekop
08.Eylül.2006, 20:14
Ergin dün yine 2 gol attı milli takımda birini son dakikada attı ve 3-2 yenmeyi başardık bu oyuncunun potansiyel biraz arttırılmalı her milli maçta gol atıyor.

Cyzio
08.Eylül.2006, 20:46
Ergin dün yine 2 gol attı milli takımda birini son dakikada attı ve 3-2 yenmeyi başardık bu oyuncunun potansiyel biraz arttırılmalı her milli maçta gol atıyor.

Evet katılıyorum daha çok üstünde durulması gereken bi oyuncu.Bu sene forvet oyuncumuzun azlığından faydalanarak kadroya girip kendini daha da fazla gösterebilir ama 'mantalite'nin buna izin vereceğini sanmıyorum..

extensor
09.Eylül.2006, 02:07
:tur::tur:
Evet katılıyorum daha çok üstünde durulması gereken bi oyuncu.Bu sene forvet oyuncumuzun azlığından faydalanarak kadroya girip kendini daha da fazla gösterebilir ama 'mantalite'nin buna izin vereceğini sanmıyorum..

katılıyorum trabzon biraz iyi oynasa ligin ilk yarısını ilk üçte bitirse hemen bir santrafor alırlar fatih tekkeyi yada yabancı bir forvet alırlar şimdilik tek forvet oyanayn bir sistemde iki kaliteli forvetiniz var bunlar umut ve ersen ve bunların arasına bu futbolcu girmek istiyor kaletelide bir adam erseninde sakatlığında forma giydi başarılıda oldu ama bizim yabancı hastalığımız onu bitirecektir

Bakın çok yakın bir örnek Bobo Nobre gibi iki klas santrafor tek forvetli bir sistemde oynarken batuhan gibi bir genç yetenek ortaya çıktı peki futboldan anlamayan gerizekalılılar ne yaptı (pardon ama gerizekalı diyeceğiz artık içimde küfür ediyorum bu bile az kalır o beyinsizlerin yaptıklarına) tek forvet oynayan bobo ve nobre gibi birinci sınıf bide batuhan gibi özel bir genç varken 1,70 lik bir yabancı daha aldılar yahu NEDEN :director:

Bir örnek daha İbrahim kaş geliyor dedik çok yetenekli baki var dedik solak stoper oyunu geriden kurabilir mehmet sedef var dedik çok yetenekli bir sol bel bek buna keza mustafa doganı saymıyorum bile yahu diatta yı neden aldınız GERİZEKALILAR ibrahim kaşa nolacak banane diattadan :director:

:tur: ibrahim kaş batuhan mahmut hanefi kemal selçuk cafercan aksu özgürcan özcan mehmet topal mehmet güven bu adamlar yedekte oyturmayıda mı haketmiyorda +1 yabancı kuralı çıklarıyorsun :tur:

yabancı kuralı vatan hainliğinden başka birşey değil

gördünüzmü denizi appiah 10 milyon euro civarı deniz 100 bin dolar
denizin bir appiah olmasına biz izin vermedik
emrenin üzerine gitti newcastle da tuncayın üzerine gittik midlessbourgda (yanlış yazdım biliyorum)
böyle bir çok genç çıkardı biz ve bazı kendi çıkarlarından başka birşey düşünmeyen kulüp başkanları buna izin vermedi serdar önder (belçika vatandaşıydı) lugano edu roberto carlos wederson appiah aurelıo ali bilgin colin kazım (alman ingiliz vatandaşı) kezman deivid le ile şampiynlar ligi çeyrekfinaline çıkacağıma serdar gökhan gönül can arat mahmut hanefi deniz selçuk mehmet yozgatlı semih le grubta 4. olurum daha iyidir

Ilhan
09.Eylül.2006, 05:16
@ extensor, biraz yazılarınıza dikkat edin lütfen. Okur grubuna almak durumunda kalmayayım sizi.

TürkuAz
09.Eylül.2006, 05:18
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

umut için 15 yada 16 bitiricilik 12 top sürme 16 zıplama 14 de kafa normal olur.

bitiriciliğin 12 olması çok saçma olur son 2 sezonunda 15-15 atan bi adam için.

yav ne dediğinizin farkındamısın umutun en büyük özelliklerindendir son vuruş yeteneği ümit karanın 16 oluyorsa umutun 17 olması lazım umutun son vuruşu ümit karan a göre şahanedir

Ümit Karan kaçar gol atmış son 2 sezonda ?

kazmavs
09.Eylül.2006, 06:33
Bakın çok yakın bir örnek Bobo Nobre gibi iki klas santrafor tek forvetli bir sistemde oynarken batuhan gibi bir genç yetenek ortaya çıktı peki futboldan anlamayan gerizekalılılar ne yaptı (pardon ama gerizekalı diyeceğiz artık içimde küfür ediyorum bu bile az kalır o beyinsizlerin yaptıklarına) tek forvet oynayan bobo ve nobre gibi birinci sınıf bide batuhan gibi özel bir genç varken 1,70 lik bir yabancı daha aldılar yahu NEDEN :director:

Bir örnek daha İbrahim kaş geliyor dedik çok yetenekli baki var dedik solak stoper oyunu geriden kurabilir mehmet sedef var dedik çok yetenekli bir sol bel bek buna keza mustafa doganı saymıyorum bile yahu diatta yı neden aldınız GERİZEKALILAR ibrahim kaşa nolacak banane diattadan :director:

:tur: ibrahim kaş batuhan mahmut hanefi kemal selçuk cafercan aksu özgürcan özcan mehmet topal mehmet güven bu adamlar yedekte oyturmayıda mı haketmiyorda +1 yabancı kuralı çıklarıyorsun :tur:

emrenin üzerine gitti newcastle da tuncayın üzerine gittik midlessbourgda (yanlış yazdım biliyorum)
böyle bir çok genç çıkardı biz ve bazı kendi çıkarlarından başka birşey düşünmeyen kulüp başkanları buna izin vermedi serdar önder (belçika vatandaşıydı) lugano edu roberto carlos wederson appiah aurelıo ali bilgin colin kazım (alman ingiliz vatandaşı) kezman deivid le ile şampiynlar ligi çeyrekfinaline çıkacağıma serdar gökhan gönül can arat mahmut hanefi deniz selçuk mehmet yozgatlı semih le grubta 4. olurum daha iyidir

sinan kardeşim cok yanlisin war assında burda besiktas filan konusmak yanlıs ama burda acmıssın burda yazim bi kere üstüne gitmeyelim

besiktas hedeflerini büyüten sampiyonluga oynayan bitakım böle bi takımın kaderi 16 yaşındaki bi adama bırakılırsa işte asıl g.zekalılık ordadır,elbette bir yedekk alınacaktır öle 16 yaşındaki biri direk takımının 11ine cıkamaz kaldıki giovanni dos santos(barcalı) 2005ten beri aynı batuhan gibi yedegin yedegi sürekli pafta cok ihtiyac duyulursa kupa maçlarında oynatılıyo(ki 2005te 16 yaşındaydı aynı batuhan gibi)bu sene ise artık kadroya alınan takımın yedegi olarak oynatılıyo ve zamanlada yıldızı olacaktır(ki bu sene 16 diil 18 yaşında)
eger barcada gerizekalılar tarafından yönetiliyosa dua edelim türkleride gerizekalılar yönetsin o zaman...

2.si kimseyi vatan hainligiyle suclayamassın onu birine sölemek öle kolay bişey degildir ki yabancı sınırlaması konusundada yannış düşünüyosun bence...yabancı sınırlaması olmayan hollandanın gencleri her genc sampiyonasının en büyük favorisi...

eger o türklerle sonuncu olurum die düşündügünü barca,r.madrid,liverpool,man utd,vs... gibi takımların şampiyonlar ligi kupası olmazdı ve smdiki gibi avrupa kupalarına 7şer 8er takım gönderemezlerdi.....

__________________________________________________ ____________

farkındayım konudan cok alakasız oldugunu ama sinan kardesim buraya yazmış bende ondan yazdım

nekop
09.Eylül.2006, 23:12

Ersen'in gitmesini çok istemiştim Ergin için fakat olmadı keske zaman varken gönderselerde Ergin şans bulsa...

Sir FRD
10.Eylül.2006, 07:47
Kaleci Tolga Zengin gelecek vaad edilen bir kaleci,Yattarı nın mental özellikleri çok düşük,Umut Bulut un teknik özellikleri daha iyi olmalı,Gökdeniz oyunda yapıldığından daha hızlı

Ilhan
11.Eylül.2006, 20:56
Bakın ben hiçbirinizi tehdit etmiyorum, hiçbir teknik ekibe gerizekalı yakıştırmasınız yapamazsınız burda. Saygınızı koruyun lütfen.

Ilhan
11.Eylül.2006, 21:18
:tur::tur:

katılıyorum trabzon biraz iyi oynasa ligin ilk yarısını ilk üçte bitirse hemen bir santrafor alırlar fatih tekkeyi yada yabancı bir forvet alırlar şimdilik tek forvet oyanayn bir sistemde iki kaliteli forvetiniz var bunlar umut ve ersen ve bunların arasına bu futbolcu girmek istiyor kaletelide bir adam erseninde sakatlığında forma giydi başarılıda oldu ama bizim yabancı hastalığımız onu bitirecektir

benim dikkat edin derken kastım şu büyük kelimedir. Forumlarımızda bu tarz kelimeler bulunduramazsınız.

extensor
12.Eylül.2006, 06:42
bu aralar moralim çok bozuktu yanlış kelime olmuş haklısın

eXcitinG
12.Eylül.2006, 06:56
Gökdeniz artık aLınabiLir bir adam oLsun Fm2008 de.Bu zamana kadar tam bir rezaLetti adam.Yani o kadar çok değiştiriLmeLi ki özeLLikLeri.Yani gökdenizi kadronuza kattığınız zaman skoru değiştirebiLecek oyunun kaderine etki edebiLcek bir gökdeniz oLmaLı.Bundan önceki seriLerde hep aLsan ne oLur aLmasan ne oLurdu.Buna bir eL sağLam atıLmaLı.

extensor
12.Eylül.2006, 07:56
Bundan önceki seriLerde hep aLsan ne oLur aLmasan ne oLurdu.

farklı bir oyuncumu ki alsan ne olur almasan ne olur hikakatten klasik türk futbolcusu bakın galatasarayda arda turan var fenerbahçede gürhan gürsoy var beşiktaşta serdar özkan var murat hacıoğlu var
var oğlu var hepsi aynı still adamlar kısa boylu poposu geriden gelen 1-70 lik kapalı savunmaları açamayan kontra atak futbolcusu gökdeniz şimdiye kadar çokmu müthiş oynamışta araştırmacılar onu kötü yapmışlar

eXcitinG
12.Eylül.2006, 18:36
farklı bir oyuncumu ki alsan ne olur almasan ne olur hikakatten klasik türk futbolcusu bakın galatasarayda arda turan var fenerbahçede gürhan gürsoy var beşiktaşta serdar özkan var murat hacıoğlu var
var oğlu var hepsi aynı still adamlar kısa boylu poposu geriden gelen 1-70 lik kapalı savunmaları açamayan kontra atak futbolcusu gökdeniz şimdiye kadar çokmu müthiş oynamışta araştırmacılar onu kötü yapmışlar

Saydığın oyuncuLardan bir kere bir gömLek daha yukarıda gökdeniz.Dediğin adamLarLa bir tutamazsın.Evet gayet iyi oynadığı çok formda oLduğu dönemLer vardı.Gökdeniz oyunun kaderini her an değiştirebiLecek bir oyuncu.Arda ya Serdar a göre çok farkLı oyun stiLi oLarakta.

nekop
12.Eylül.2006, 23:23
Gökdeniz 7.0.2'de gayet iyi elhadji updatelerdede gayet iyi gerekli bir oyuncu şuanki oyunumda Trabzonspor'u tek başına sırtlıyor neredeyse...

Hatta Gökdeniz adam degil amatörde bile oynayamaz saçma sapan konuşuyorsun.

extensor
13.Eylül.2006, 01:32
Gökdeniz kaç yaşında kaç yıldır neden kendisini ispatlamamış neden hiç bir zaman 3 büyüklerin ilgisini çekmemiş gökdeniz arda turandan iyi bir futbolcu diyorsan sen lazsındır fanatiklik yapmadan ölçün biçin sonra karar verin gökdeniz kimmiş allah aşkına
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Hatta Gökdeniz adam degil amatörde bile oynayamaz saçma sapan konuşuyorsun.
Sen saçma sapan konuşuyorsun karşımda olsan konuşabileceğin gibi konuş klavye sana cesaret vermesin

Cyzio
13.Eylül.2006, 02:19
Gökdeniz kaç yaşında kaç yıldır neden kendisini ispatlamamış neden hiç bir zaman 3 büyüklerin ilgisini çekmemiş gökdeniz arda turandan iyi bir futbolcu diyorsan sen lazsındır fanatiklik yapmadan ölçün biçin sonra karar verin gökdeniz kimmiş allah aşkına
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Sen saçma sapan konuşuyorsun karşımda olsan konuşabileceğin gibi konuş klavye sana cesaret vermesin

Saçma sapan konuşup durma şurda bee.Gözüne girsin o 3 büyük.İyi oyuncu olmak için İstanbul takımlarına mı gitmek gerekiyor.Kentine,taraftarına ülkesine sadık olmak suç mu?Gökdeniz zart zurt takım değiştiren bi kişiliğe sahip bi oyuncu değildir.Gökdeniz 27 yaşında ve TS'nin lig maçlarını izlemediğin açık ve net.Sezon başında da birçok talibi vardı ama vermedik.Daha dünkü çocuk Arda 1 sene iyi performans gösterdi diye Gökdeniz'den daha mı iyi oyuncu.Bırak Allah aşkına ya.Ayrıca Trabzonlular laz değildir bilip bilmeden konuşup durma şurda.Sinir bozmaktan başka bişey yaptığın yok.O klavye sözüde ilerde sana pahalıya patlar haberin olsun..;;)

nekop
13.Eylül.2006, 03:16
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Laz'ım bir itirazın mı var ? Olayı başka taraflara çekip durma Gökdeniz'i Trabzon satmak istese degil senin o 3 büyüklerin avrupanın birçok kulübüde talip olur. Bana fanatik olma diyorsun ama ya sen aşırı fanatiksin yada akıl sağlıgın yerinde degil ki ikisinin birlikte olma ihtimali çok yüksek bence...

extensor
13.Eylül.2006, 03:40
O klavye sözüde ilerde sana pahalıya patlar haberin olsun..;;)

tamam hodri meydan beklerim
türkiye ligi maçlarını 10 yıldır izlerim trabzonsporda 4 büyükten sayılıyor ya bu sayede trabzonun maçlarınıda yayıncı kuruluştan izlerim her hafta
gökdeniz beğenmediğim bir oyuncudur profesyonel değildir son vuruşları iyi değildir çok iyi hızlanır vs ama bana göre hiç bir zaman bir star olmadı olamaz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Laz'ım bir itirazın mı var ? Olayı başka taraflara çekip durma Gökdeniz'i Trabzon satmak istese degil senin o 3 büyüklerin avrupanın birçok kulübüde talip olur. Bana fanatik olma diyorsun ama ya sen aşırı fanatiksin yada akıl sağlıgın yerinde degil ki ikisinin birlikte olma ihtimali çok yüksek bence...

benim üslubumu eleştirenler önce seninkine baksınlar sen daha çocuksun bilmiyorum trabzon araştırmacısıda senmisin veya nasıl araştırmacı oldun çözemedim site sahibinin yeğenimisin acaba diye düşünüyorum şu anda ama bildiğim bişey var sana lazmısın diye eleştirmedim karadenizlimisin diye yazacaktım kelime uzun geldi taraftarlık politikası güdüyorsun benim görüşüme saygı duymuyorsun bana göre gökdeniz iyifutbolcu değil diyorum saçmalama diyorsun BANA GÖRE BÖYLE
sen istersen kıçını yırt BANA GÖRE böyle

nekop
13.Eylül.2006, 05:21
türkiye ligi maçlarını 10 yıldır izlerim

Demekki izlemekle olmuyor anlamakta gerek ki sen bunu yapamamışsın 10 yılda...

Fietra 10
13.Eylül.2006, 21:38
edit..araştırmaya herhangi bi konuda yardımcı olacagına inanmıyorum bu mesajımın.. herkesten özür diliyorum..

LaigLeNoiR
14.Eylül.2006, 01:21
Birbirinizle tartışmayı bırakıp Araştırmaya katkı sağlayacak şeyler paylaşalım !!!

EL-Hadji
14.Eylül.2006, 02:03
Merhaba Arkadaşlar;

Bütün sayfayı okudum. Sinan' a bu konuda katılmayacağım. Gökdeniz yeterince kendini kanıtlamıştır. Türkiye' nin önemli oyuncularından biridir. Fm' de gerçeğe en yakın bir şekilde oyuna yansıtılmıştır. Gökdeniz ve Arda kıyaslamasına gelince, bence Arda daha küçük, Gökdeniz' le kıyaslanamaz. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş bu üç takımda eminim Gökdeniz' i kadrosunda görmek ister. Ama bu deemek değil ki Gökdeniz çok üst düzey bir oyuncu. Türkiye lilgleri için standardın üstünde Türkiye çapında bir yıldızdır.

errqud_gfb
14.Eylül.2006, 22:34
Gökdeniz
Pace 16
Acceleration 17
Balance 10
Dribbling 14
Technique 14
Composure 11
olmalıdır bence.

Nedenleri ise, Gökdeniz çok süratli bir oyuncu çabuk hızlanıyor bu tartışılmaz; Dengesi 10 olmalı süratliyken çokça dışarı çıkıyor biraz dengesiz sürekli düşüyor falan; dribbling'i düşmeli 13-14 civarı iyi topla o kadar etkili değil daha çok boş koşularla pozisyon buluyor, çalım atıp geçebilme özelliği daha sönük onun yanında, aynı şekilde tekniği de üst düzey değil top kontolü, bileklerine hakim oluşu vs. zayıf; Composure 11 civarı olmalı karşı karşıya kaldığında çoğu pozisyondan yararlanamıyor. Boyu kısa hava toplarında yetersiz ve defansif özelliği çok zayıf top kapmaya çalışırken çok faul yapıyor. Bu nedenle tam olarak çizgi oyuncusu değil. 2.Forvet de zor oynar yani Türkiye'de Belçika'da falan oynar da Almanya Ligi'nde vasat bir takımda bile anca oynar bence. Bunun nedeni Trabzon değil ki Trabzon ülkemizde önemli takımdır bugüne kadar çıkardığı futbolcuları saymaya gerek yoktur. Hiçbir Anadolu takımının galibiyet sayısı Fenerbahçe'den fazla değildir Trabzon hariç fark buradan belli oluyor zaten...

extensor
15.Eylül.2006, 06:44
gökdeniz hızlanması en iyi futbolcudur son vuruşları berbattır kapalı savunmalara karşı oynayamaz
ben gökdenizin oyun stilini sevmeyen birisiyim ama hiç bir zaman gerçek dışı bir şey söylemedim trabzonun çıkardığı en büyük futbolcu son 5 yılda fatih tekke o bile zenite gitti bilirmisiniz zeniti trabzondan büyük değildir gökdenizi ise avrupa bile istemedi çünkü o still oyuncu çok var ayrıca ben laz kelimesini karadenizli yerine kullandım kısa olduğu için yanlış anlaşılmasın o söylem
son olarak trabzon seyircisinin bu agressifliği trabzonu zedeliyor aaa hayır gökdeniz süper futbolcudur müthiş hızlıdır süper bahis oynar diye oyuncunuzu savunmaktansa takımınızı bir değerlendirin arkadaşlar sahaya gireceğinize biz neden bu hallere düştük deyin biraz neden symek futbolu bıraktı deyin neden musampa gibi geçen yılın transfer bombasını oynatamadık deyin ziya doğanın musampayı neden tanımadığını sorguların onu neden bir tane sol açık bile yokken ön liberoda oynadığını sorgulayın fabiano eller nasıl ispanyanın en kaliteli stoperi olduğunu ve atletico madrid te oynayıp tranzonda oynamadığını sorgulayın bu ülkede celaleddinden başka sol bek erdinçten başka stoper olup olmadığını sorgulayın kaleci jeffersonun gönderilemeyip yerine neden luis martinezin alınamadığını sorgulayın ve benim en çok antipati duyduğum takım trabzonspor oldu neden bu sempatinizi kaybettiğinizi sorgulayın derler ya: iğneyi başkasına çuvaldızı kendine batır

shamur1
28.Eylül.2006, 20:59
Ya tartismaniz gercekten cok komik beyLer. Arda Kim ya ardayLa gokdenizi ayni kefeye Koyamazsiniz.. Arda ne yapmis kac goL atmis kac asisti var kac maca cikmis Gs de .. BunLari hesaba katin 1 sene bir cikis yapmis adam o da genc diye .. Gokdeniz Ligde 10 goL ortalamasiyla oynar ayrica arupadada goLleri var asistLeri var keza miLli takimdada oLe..

He birde sacmaLayan arkadasim demiski.. Gokdeniz iyi oLsa nie 3 buyukLer onu aLmiyor.. Simdi iyi futboLcu oLmak icin iLla istanbuL takimLarimi Transfer etmesi Lazim yada orda oynamasi Lazim .. Bak simdi cnm bnm..

VeyseL cihan .. Okan Koc .. Ali Gunes.. Fahri.. IsmaiL gulduren.. Servet.. Ali Tandogan.. Mahmut Hanefi.. Kemal asLan.. Selcuk Sahin.. Zafer Biryol.. Fazli uLusal.. Adem Dursun.. Murat Erdogan.. Yalcin Ayhan.. Ibrahim Yavuz.. Baki mercimek daha sayamadigim tonLa adam war hepside Uc buyuklerde Oynadi ... Basinin bunLari sisirmesiyLe transfer oLdular peki suan bu oyuncuLar nerdeler .. Bunlar yiLdizmi simdi.. cok sacma konusuyorsun cok...

YiLdiz oyuncu oLmak 3 buyuklerde oynamak degiLdir.. Trabzonspor Yapisi bakimindan yiLdizi kendi icinden cikarir yada duyuLmayan bir oyuncuyu Transfer edip onu yiLdiz yapar !

Bak simdi.. Hami . Ogun. AbduLlah . Unal. Sota . Arcil ToLunay. Orhan fln yeniLerden ise aLt yapidan cikmis .. Fatih Tekke .. Gokdeniz .. Huseyin.. ToLga vs..

Senin 3 buyukLerin kac tane oyuncu cikarmis yada avrupadan aLdigi kac tane oyuncu YiLdiz oLmustur he yiLdiz diye getirelen oyunculari demiyorum ..1-2 tanesi haric..

Yabancilardan Sota ArciL Yattara Vugrinec Szymkowiak Stepanov simdi bunLari turkiyeye geLmeden once kim Taniyordu !!

KonuyLa alakasi yoq ama tartisiLan Gokdeniz icin bi yorumdur bu uMarim birseyler anLatabiLmisimdir..

Ve her Transfer doneminde Fatih Tekke Gokdenizin ismi gecer ama aLamazlar tabi aLamadikLari icin yiLdiz oyuncu oLamazlar ..

EL-Hadji
28.Eylül.2006, 21:21
Sevgili shamur1, Gökdenizle ilgili düşüncelerimi yukarıda belirtmiştim kendisi Arda' dan daha iyidir en azından şuan iiçin. Ve Türkiye' nin en iyi oyuncularındandır. Burada oki ama "Senin 3 buyukLerin kac tane oyuncu cikarmis yada avrupadan aLdigi kac tane oyuncu YiLdiz oLmustur he yiLdiz diye getirelen oyunculari demiyorum ..1-2 tanesi haric.."

Bobo Beşiktaş' a geldiğinde Brezilya' da u20 oynamıştı ama bir yıldız değildi ama şimdi St. Ettienne 8 milyon dolar veriyor. Elvir Baliç yıldız değildi R. Madrid' e satıldı. Galatsaray' ın altyapısı Türkiye' nin en iyi altyapısı zaten onların çıkardığı oyunculara birşey demiyorum. Archil vasat bir forvet oyuncusuydu hiç bir zaman bir yıldız olamadı. Yattara' yı çok beğeniyorum çok klas bir adam ama effective olarak takıma katkıs sağlayamayabiliyor devamlılığı yok. Szymek de yıldı bir oyuncu değildir.

nekop
28.Eylül.2006, 21:33
Baliç'i yıldız yapan Fenerbahçe degildi Baliç Bursada oynarken İnter-toto Kupası'nda takımını yarı finale çıkartarak zaten çoğu takımın ilgisini çekmişti.

EL-Hadji
28.Eylül.2006, 23:05
Baliç'i yıldız yapan Fenerbahçe degildi Baliç Bursada oynarken İnter-toto Kupası'nda takımını yarı finale çıkartarak zaten çoğu takımın ilgisini çekmişti.

Baliçi reale aldıran Fenerde ki son büyük takım performansıydı.

shamur1
28.Eylül.2006, 23:37
ooo bu konu boLe cok uzar benm demeye caLIstiim seye anLiyamadiniz heralde ben arkadasin yiLdiz olmak icin 3 buyuklerde oynamaasi Lazim teziyle iLgiLi yorum yaptim ve 20 ye yakin yiLdizLarini yazdim..

ArciL yiLdiz degildi diyorsun ama Tam biLmiyorsun Trabzonspor asLinda ArciL i aLicakti Ama Sotayida istedi Sora ArciL sakatLandi oynayamadi Sota dha iyi Oynadi ve ArciL fazla mac oynamamasina ragmen Bayada goL atti Keza Sota da oyLe..

Yine demek istedimi anLamadin BaLici Turkiyeye Bursa getirdi Fenerde bi ton para vererek aLdi burda bnm demek istedigim Taninmayan bir oyuncuyu aLarak yiLdiz yapmak BaLic zaten Fenere geLdiginde YiLdiz oLmustu

Birde Unutmadan .. OnemLi oLan avrupaya gitmek degiL baLic madride gitti dogru ama napti avrupada ... Sota 34 yasinda hala goLlerini atiyor .. ArciL de KoLn Nac Breda takimLarinda 20 ustu goL atti.. Vugrinec itaLya da oynadi basarisini devam ettirdi .. Stepanov Suan Porto da Fabiano eLler A.Madrid de ..

Burdaki tek sucLu ziya dogan ama bu YabanciLar suan takimda oLsa ve baska teknik direktor oLsa sampiyonLuk zor oLmazdi vs Fatih Tekke..

extensor
29.Eylül.2006, 09:55
[QUOTE=shamur1;907023]
VeyseL cihan .. Okan Koc .. Ali Gunes.. Fahri.. IsmaiL gulduren.. Servet.. Ali Tandogan.. Mahmut Hanefi.. Kemal asLan.. Selcuk Sahin.. Zafer Biryol.. Fazli uLusal.. Adem Dursun.. Murat Erdogan.. Yalcin Ayhan.. Ibrahim Yavuz.. Baki mercimek daha sayamadigim tonLa adam war hepside Uc buyuklerde Oynadi ... Basinin bunLari sisirmesiyLe transfer oLdular peki suan bu oyuncuLar nerdeler .. Bunlar yiLdizmi simdi.. cok sacma konusuyorsun cok... bazen üç büyükler avrupada ve lig kupasında da oynadıkları için geniş kadroya ihtiyaç duyarlar ve bazı mevkilere kaliteli yedekler alırlar bunlarda anadoluda isim yapmış oyuncular olunca transferleri kolay olmuştur hemen hiç biri direk oynasın diye alınmamıştır direk oynasın diye alınan bir kaçıda bazen istanbulun büyüsünden etkilenmişlerdir

DEMİŞSİNKİ : Bak simdi.. Hami . Ogun. AbduLlah . Unal. Sota . Arcil ToLunay. Orhan fln yeniLerden ise aLt yapidan cikmis .. Fatih Tekke .. Gokdeniz .. Huseyin.. ToLga vs..

Senin 3 buyukLerin kac tane oyuncu cikarmis yada avrupadan aLdigi kac tane oyuncu YiLdiz oLmustur he yiLdiz diye getirelen oyunculari demiyorum ..1-2 tanesi haric..

Ewet dur bi sayalım gerçekten; fatih akyel mallarco ya hakan ünsal blackburn rovers a ergün penbe barcelona tarafından istenmişti emre belezoğlu intere okan buruk intere tugay rangers a hakan şükür intere arif real sosicedad a nihat real sosicedad a oktay las palmasa ribery marsilia ya okocha PSG ye tuncay middlesbourg a belki daha unuttuğum neleri vardır peki trabzon kimi çıkardı fatih tekke yi nereye gitti geçen yılın şampiyonlar ligi şampiyonu zenite

Ve her Transfer doneminde Fatih Tekke Gokdenizin ismi gecer ama aLamazlar tabi aLamadikLari icin yiLdiz oyuncu oLamazlar ..

:D EWET HİÇ KİMSE ALAMAZ AMA ZENİT PEDERSBOURG TEKLİF YAPINCA İDARECİLER DERKİ YAHU FATİH TEKKENİN ÖNÜNÜ TIKAMAYALIM ADAMA GEÇEN YILIN ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONU TEKLİF YAPIYOR SATMASSAK AYIP OLACAK SATALIM BARİ DERLER
ZATEN ZENİTTEN BAŞKA KİM ALABİLİRDİKİ REAL MADRİD İSTEDİ DE SATMADINIZ :D
YAHU ALAMADIĞINIZ DEDİĞİNİZ OYUNCUYU FENERBAHÇE İSTİYORDU SATMADINIZ ZENİTE VERDİNİZ ZENİT FENERBAHÇEDEN BÜYÜK KULUP MÜ
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Siz satmadığınız için fatih tekke fenerbahçeye gidemedi yoksa bıraksanız öyle bir giderdiki
insanoğlu hiç bir zaman olduğuyla yetinmez trabzonspor bu ligde 4. dür fatih tekke ilk iki kulubte oynamak istemiştir bu onun en doğal hakkı yanlış olan onu göndermeyenleri yaptığıdır bugün aynı gökan ünalla mehmet topuzada yapılıyor ülke milliyetçiliği amennada bu şehir milliyetçiliğini öyle bir boyuta getiriyorsunuz ki bölücülük gibi oluyor resmen antipatik oluyor futbolcu alıp satmayız istanbuldan takım gelirse otobüsünü taşlamadan bırakmayız yahu siz değilmiydiniz istanbulun taşı toprağı altın diye istanbula gelip istanbulu senelerce sömüren orada ekmek yiyen türkiyenin her yerinden her şehrinden binlerce insan göç etmedimi buraya istanbul dediğiniz şehir size düşman olamazki orada istanbulludan çok laz yaşıyor istanbulludan çok kürt yaşıyor istanbulludan çok ermeni yaşıyor rum yaşıyor zamanla yaşanamayacak kadar kalabalıklaşıyor
karadenizden gelir doğu anadoludan gelip güneydoğu anadoludan gelip sorgusuz sualsiz bulduğunuz toprağı kolayca elde etmedinizmi binlerce insan gecekondu sahibi olmadı mı ben bir istanbullu değilim allah ta istanbulda yaşamak zorunda bırakmasın ama gerçek bir istanbullu olsam ki şu anda istanbuldaki nufusun sadece %100 1 i gerçek istanbulludur gelen herkese küfür etmekten ağzım yorulurdu neyse konu dağılmadan toparlayayım istanbul türkiye topraklarında bulunan karma bir şehirdir her yerden insan barındırır içinde sizin babalarınıza dedelerinize de komşularınıza da aş vermiştir belkide ee o zaman bu çekememezlik neden kabul edin trabzon türkiyenin 4. büyüğü ve şehir milliyetçiliği yapmayın bu ülkenin hiç bir şehrinin insanına saldırmaya hakaret etmeye taşlamaya hakkınız yok istanbullu sivaslı hiç farketmez size diğer şehirlerde yapılmayanı siz neden diğer şehirlere yapıyorsunuz bu ülkenin kralımısınız bu tutumunuzu değiştirmezseniz trabzon hallkı bundan kötü etkilenecektir trabzon 12-13 yaşıma kadar galatasaraydan sonra en sempati duyduğum kuluptü şimdi ise küme düşmesini istiyorum sizce neden beyler biraz düşünün

Vieri
19.Ekim.2006, 04:35
FM 2007 Trabzonspor Genel Araştırma

Vieri
19.Ekim.2006, 19:12
Trabzonspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Cyzio
20.Ekim.2006, 20:55
oyuna şöyle bir baktım TS kadrosundaki oyuncuların profillerine
Marcelinho,Szymek,Jeff,Musa büyük,yattara özellikleri iyi

bu arada dikkatimi çekti emrah kol diye bi adam var bitiriciliği 17 teknik 16 20 yaşında
bide yani çok güldüm hüseyin in tekniği 18 yapılmış yattaranın 16 çok komik geldi bana

10_Osmanozc
20.Ekim.2006, 21:15
oyuna şöyle bir baktım TS kadrosundaki oyuncuların profillerine
Marcelinho,Szymek,Jeff,Musa büyük,yattara özellikleri iyi

bu arada dikkatimi çekti emrah kol diye bi adam var bitiriciliği 17 teknik 16 20 yaşında
bide yani çok güldüm hüseyin in tekniği 18 yapılmış yattaranın 16 çok komik geldi bana
Neresi ilginç ben anlamadım.Emrah Kol gelecekte büyük patlama beklenen oyuncularımızdan.

cengizvarts
22.Ekim.2006, 19:19
gerçekte de böyle bir oyuncu var mı?

Cyzio
22.Ekim.2006, 19:22
Neresi ilginç ben anlamadım.Emrah Kol gelecekte büyük patlama beklenen oyuncularımızdan.

adını bilmiyorum gündemede gelmedi ilginç bişi diil bu

Scocco
22.Ekim.2006, 20:30
Ömer Rıza Fm 2006'ya göre aynı. Eklenen oyuncular yerinde yapılmış. Bazı oyuncuların özelliklerinde çarpıklıklar görülüyor.

OFLU__61
22.Ekim.2006, 21:07
transfer listesine konulan oyuncularda yerinde:D:D

khasab
23.Ekim.2006, 22:07
ilk önce emrah kol dan bahsedeyim evet öle biri var ve ger.çektende iyi bi genç yetenek bu sene sarıyerde oynuyo bizden kiralık gitti hatta fenerle hazırlık maçı vardı sarıyerin galiba geçen seneydi 2 gol atmıştı. bide oyuncu özellikleri iyi değil adem koçak ve ibrahim ehgeen bu kadar kötü olamaz

y_layta
24.Ekim.2006, 15:24
emrah ko diye biri gerçekten de var arkadşlar

ewet war iyi oyuncu fmdede iyi tabiki...ama yattaranın teknik 20 olmalıydı onu geçicek kim war

sasanargiz
24.Ekim.2006, 15:45

kesinlikle ilginç birşey değil hüseyinin tekniği daha iyi sırf bi oyuncu diğerinden daha iyi diye her özelliği de üstün olmayacak ya?Yattara fiziken çok iyidir ama tekniği o kadar da iyi değildir.Bir çarpıklık görmedim ben bu konuda..

Cyzio
24.Ekim.2006, 15:48
teknik diyorum burda hüseyin i ne zaman çalım atarken gördün,adam eksiltirken

cengizvarts
24.Ekim.2006, 15:52
yattaranın fiziği asıl iyi deil tekniği iyi zayıf adamın fiziği nasıl iyi olsun?

Cyzio
24.Ekim.2006, 15:56
ben fizikten değil teknikten bahsediyorum fiziği nerden çıkardınız

cengizvarts
24.Ekim.2006, 16:18
.....Yattara fiziken çok iyidir ama tekniği o kadar da iyi değildir.Bir çarpıklık görmedim ben bu konuda..

ben sana demedim peskolik sasanargize söyledim

khasab
24.Ekim.2006, 17:17
arkadaşlar bence yattaranın ytekniği iyide yattara normalde bi tek türkiyedeki maşlarda ve avrupada zayof takımlara karşı iyi oynuyo olsun o kadar yattara düdüğü avrupada ötüyo ama hüseyinde formda olduğu zman iyi oynuyo unutmayalımii hüseyin de iyi onuyo hamal gibi çalışıyo türkiyede onun görevini yapabilecek birisi var oda aurelio ama oda türk değil

halil85
25.Ekim.2006, 01:22
ferhat DRC DM olmalı
gokdeniz AMRLC olmalı
cagdas DLC olmalı
musa D/WB R olmalı
fatih DRC olmalı
ufukhan bayraktar DRL D/WB RL olmalı
marcelinho AMLC olmalı
hasan DM olmalı
mustafa keceli DLC DM olmalı
jun gecen sene beşiktaşta kiralık oynadığı dönem geçmişinde yine trabzon diye geçiyor

nekop
25.Ekim.2006, 01:26
stepanov berbat ötesi olmus bu kadar iyi bi oyuncu nasıl böyle anlayamadım...

khasab
25.Ekim.2006, 03:40
arkadaşlar teknik derken sadece çalım değildir bence teknik beceri demektir oyun anlayışı demktir. bide fm gerçek ten bir oratam olmadığı için sonuçta sana bi oyun birebir olmaz ama hüseyini iyti yapmak için bu tarz çalışmalar yapılabilmiştir sonuçta :D

perpetua
25.Ekim.2006, 04:05
arkadaşlar teknik derken sadece çalım değildir bence teknik beceri demektir oyun anlayışı demktir. bide fm gerçek ten bir oratam olmadığı için sonuçta sana bi oyun birebir olmaz ama hüseyini iyti yapmak için bu tarz çalışmalar yapılabilmiştir sonuçta :D

Oyunda teknik ozelliginin sencesi bencesi yoktur.

Ozelliklerin tanimini burada (http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=249069&postcount=15) gorebilirsiniz.

khasab
25.Ekim.2006, 17:00
arkadşlar fm 2006 stepanov nasıl bileniniz varmı sırp ligini eklemedim ben ama eklemeyi düşnüyom daha yeni başladım oyuna yani 3. kez yeniden başlıyom 10 yılı geçtimi bırakyıom bilgisi olan bana swöleyebilirmi

khasab
25.Ekim.2006, 17:02
Oyunda teknik ozelliginin sencesi bencesi yoktur.

Ozelliklerin tanimini burada (http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=249069&postcount=15) gorebilirsiniz.

mesaj için saol ben öle düşünmüyodum ama oyun tabiki kurallarına göre oynamak lazım

OFLU__61
11.Kasım.2006, 20:10
kardeşim yattaranın teknik 20 olması lazım:D

northstar
27.Kasım.2006, 00:36
Kendimce fikirlerimi yazayım.Öncelikte Türkiye liginin kalitesi 14 sanırım.Buna göre değerlendirme yaparsak lig iyi derim.Bunu söylerken şu yönden bakıyorum bir ingiltere ve ispanya gibi değil bizim ligimiz.Yinede bir şey eksik oyunda.Özellikle başarı kazandıkca ligin gelişiminde ve ülkenın gelişiminde gözle görülür büyümeler olmuyor.Örneğin ispanya liginde önemli bir oyuncu 35 M Sterlin ediyorken aynı oyuncuyu türkiye ligine aldığınızda 10m sterline iniyor.Kötü olan bu diil yıllar geçtikce başarısı yükseldikce bunun üst seviyeye cıkmaması.

Gelelim Trabzona.....

İlk olarak Yattara'nın ciddi anlamda kötü yapıldığı aşikar bunun tartışması yok.Bu adam oynadığı 30 ila 32 macın hepsinde ya gol atmış yada gol attırmış bir adam.Gidip istatistiklere bakılabilir.Ayrıca benım Ronaldinho ile birlikte gördüğüm en kabiliyetli 2 futbolcudan birisidir.Yattaranın şu haliyle potansiyel ability'sinın 160 current ise 140 olmasını beklerdim.Ayrıca yattaranın pözel yetenek kısmında sık sık adam geçme topla birlikte sağdan koşma içe orta yapma gibi özel yeteneklerininde eklenmesi lazım.

Stepanov içinde aynı şeyler söz konusu.Belirleyici özellikte bir oyuncu Stepanov.Onunda seviyesi baya düşük.başlangıc değeri olarak 130 current verilebilir.

Gökdeniz AMLC olarak Gözüküyorki bu cok saçma Normal Mevkisi AMRC dir.Yinede AMRCL olmalı.Yine gökdenizinde topla birlikte ortadan koşar verkaç dener gibi özel yeteneklerininde atlandığını görüyoruz.

Trabzonspor'un altyapı özellikleride kötü yapılmış:en azından cıkan oyuncu potansiyeli 16 olmalı diye düşünüyorum.

Marcelinho AMLC olmalı.Genel özellikleri iyi.

Musampa'yıda beğendim.

Trabzonspor'un transferde yaşaığı en büyük sıkıntı kadrosunda 9 yabacı bulunması.Bu kiralık olan adamlar gerçekten satılmadıysa böyle kalsın.Ancak ben eller'in gittiğini biliyorum.Jun kiralık mesela.

Ferhak Çökmüş ise gerçekten bu oyunda çökmüş olarak bulunmakta.Düzeltilmeli.

Hasan üçüncü Kesinlikle MCR olmalı.

Aslında lige cok şey eklenir ama bu yazdıklarım olmalı.Her takımda belirleyici adamlar var.Mesela GS de arda'nın neden preffered Movies'I yok anlamadım.Adam özel bir yetenek.

Aynı şekilde Fenerde bir cok oyuncununda eksiği var.Beşiktaşta öyle keza.Süper ligin belirleyici oyuncuları iş yapmalı bence.

Bir Gökhan ünal'da bile Preffered movies yok.Girin bakın İspanya ligine en yerel adamda bile var bu gerçekci özellikler.

Saygılar....

perpetua
27.Kasım.2006, 03:04
Northstar:

Bu yazdiklarin icin tesekkur eder, hepsinin gozonune alindigini ve oyuna yansitilacagini umit ettigimi eklemek isterim.

byunuss1
29.Kasım.2006, 20:12
yattarayı oyunda kötü yaptılar teknigi 20 olması lazım dı
szmek güzel frikik kullanıyo ( %90 ı gol oluyo ) frikik puanı 20 tomas jun cok kötü gökdeniz forvette süper oynuyor..

Deza
29.Kasım.2006, 20:16
szmek güzel frikik kullanıyo ( %90 ı gol oluyo ) frikik puanı 20 tomas jun cok kötü gökdeniz forvette süper oynuyor..

szmek dünyanin en iyi frikikcilerinden mi sence? Bence degil ve bunun icin 20 olmamasi gerek. Ayrica Yattara´dan daha iyi teknigi olan oyuncular var, kolay bir örnek Ronaldinho. Bundan dolayi 20 olmayacak, Ronaldinho 20 ise, Yattara 17-18 olur belki.

Cyzio
29.Kasım.2006, 20:23
Yattara nın tekniği iyi ama 20 olacak diye bişi yok16-18 gibi olsa yeter zate

nekop
30.Kasım.2006, 00:02
Yattara nın tekniği iyi ama 20 olacak diye bişi yok16-18 gibi olsa yeter zate

kesinlikle yattaranınki 20 ise bi ronaldinho falan 30 olmalı 16-18 civarı iyi öylede olucak zaten...:)

khasab
10.Aralık.2006, 19:38

dostum bence jun bomba goller atıyo ama sana kotu zamani denk gelmis ama gökdeniz iyi onayi hakkaten sywmek harbiden bomba frikikler iyi atıyo hasatyım onun frikiklerine bide su ufuk bayraktar ve muhammet reis var arkadaslar hakkaten iyi bi anreman programı ile cok iyi duruma geliyolar bunlar size önerimdir ama m.reis her oyunda farklı mevkide çıkıyo hatta ilk oynadığımda orta saha diye çıktı ikinci oyunumda kaleci oldmuştu:D

King_RoMeO
12.Aralık.2006, 22:48
Fabiano Eller internacional'dan geri dönüyor yani trabzonsporun malı gene orada bir yanlışın var arkadaşım.

perpetua
13.Aralık.2006, 08:02
Arastirma icin ek bilgi.

Stepanov 90 bini peşin 210 bini maaş olmak üzere yıllık 300 bin euro
Szymkowiak 440 bini peşin 100 bini maç başı olmak üzere yıllık 540 bin euro
Yılda 2 milyon euro karşılığı anlaşan Marcelinho, 1 milyon euroyu peşin, 1 milyon eurosunu ise maaş olarak alıyor.
Musampa ise 800 bin eurosu peşin olmak üzere yıllık 1 milyon 200 bin euro alıyor.

morothor
13.Aralık.2006, 12:07
Bence Trabzonspor fm2007 de rezalet derecede kötü olmuş.kesinlikle hic bir basari beklenmemeli o takımdan cok kötü daha kötüsü olamaz ayrıca huseyinin teknigi konusunda 18 olmamalı diyen arkadasa katılıyorum aksini iddaa etmeyin!!

cengizvarts
13.Aralık.2006, 21:37
Bence Trabzonspor fm2007 de rezalet derecede kötü olmuş.kesinlikle hic bir basari beklenmemeli o takımdan cok kötü daha kötüsü olamaz ayrıca huseyinin teknigi konusunda 18 olmamalı diyen arkadasa katılıyorum aksini iddaa etmeyin!!

kendi adımıza konuşalım tercihler farklı olabilir....

byunuss1
17.Aralık.2006, 17:49
enis kahramanı kadroya alın orta sahanın ortasında iyi oynuyor.. :)

y_layta
29.Aralık.2006, 15:30
bizim pilot takım sebat olmalı

Scocco
17.Ocak.2007, 19:27
Tam isim Trabzonspor Futbol Klübü
Takma isim(ler) Karadeniz Fırtınası, Karadeniz Kaplanı
Renkler Koyu Bordo - Açık Mavi
Kuruluş 2 Ağustos 1967
Stad Hüseyin Avni Aker Stadyumu
Kapasite 19.819
Başkan Nuri Albayrak
Teknik Direktör Ziya Doğan
Lig Turkcell Süper Ligi
Ezeli Rakipler Fenerbahçe, Galatasaray,Beşiktaş, Ç.Rizespor ve Samsunspor

Selim55
03.Şubat.2007, 12:28
Bence Oyunda Jefferson'u ve Ahmet Sahin'i abartmislar. Ahmet Sahin Trabzonspor'da bir tane resmi mac oynadi. 2:0 öndeydik hatali 4 gol yedi. Oyunda baya iyi olmus ama. Jefferson malum 1 mac adam gibi oynuyor sonra cok acemi goller yiyor ama oyunda öyle degil. Ben 2.sezonumda Bayern Münih'e 15 milyon'a sattim.

Defans'ta Stepanov'u bence cok kötü yapmislar. Stepanov bugün Inter'in, Milan'in, Chelsea'nin transfer listesinde. Ama Oyunda siradan bir Stoper. Ufukhan oyunda hem Stoper olarak hemde sag bek olarak oynuyor. Ama gercekte Ufukhan sag veya sol bek. Göbekte oynayamaz. Mustafa Keceli'nin gercekte ofansif özellikleri var. Oyunda sadece sol bek.

Orta Saha bence baya gercekci olmus. Gerci Yattara'nin teknigi ve ortalari gercege göre biraz kötü. Ve Hasan Ücüncü Ortasaha'nin göbeginde degil Önlibero'da oynuyor.

Forvet bence en gercekci mevkii. Ama dikkatimi ceken Ergin Keles oldu. Ergin Keles Trabzon Lise'siyle Dünya ikincisi olmus ve ayni turnuvada gol krali olmus suanda en cok gelecek vaad eden bir yetenek. 1-2 sezon önce Ajax'in transfer listesine girmisti. Bence en PA'si biraz daha yüksek olmaliydi.

can777
16.Şubat.2007, 01:16
marcelinho çok abartı olmuş bence biraz özellikleri düşmeli ...

Selim55
19.Şubat.2007, 12:25
Avni Aker'in kapasitesi 21.700
+ Trabzonspor'un pilot takimi Akcaabat Sebatspor
+ Kaplan medyanin bize verdigi bir lakaptir. Kaplanin aslinda Trabzonspor'la uzaktan yakinda alakasi yok. Bence ikinci lakap Simal Yildizi olmali

Fietra 10
20.Şubat.2007, 12:20
bide ezeli rakiplerde rize var bence rize bizim ezeli rakibimiz değildir samsun olabilir(bizi sevmezler)ama rize kesinlikle olmamalı

Selim55
22.Şubat.2007, 23:32
bide ezeli rakiplerde rize var bence rize bizim ezeli rakibimiz değildir samsun olabilir(bizi sevmezler)ama rize kesinlikle olmamalı

Düsüncene saygi duyuyorum ama bence Rize ezeli rakiplerimiz arasindadir. Misal: Resmi Sitelerinde Trabzonspor'a rum takimi diye hitap ediyorlar. + Rize'lilerin cogu Fenerbahce'li yani bizi sevmez. Samsunspor'lularda sevmez haklisin ama Rize'liler kadar kin de duymazlar. Samsun'da cok sayida Trabzonspor taraftari var.

Bence ezeli rakiplerimiz: Fenerbahce, Galatasaray, Besiktas
Diger rakiplerimiz: Rizespor, Bursaspor, Samsunspor'da olabilir

Selim55
22.Şubat.2007, 23:55
marcelinho çok abartı olmuş bence biraz özellikleri düşmeli ...

katilmiyorum. Marcelinho'nun tek eksigi bize uyum saglayamamasi daha dogrusu bizdeki futbolcularin ona uyum saglayamamasi. Wolfsburg'ta gene eski formuna döndü ve gayet iyi oynuyor.

Birde eklemek istedigim bir sey var. Enis Kahraman D/MRC olarak görünüyor. Dogrudur ama asil mevkii önliberodur. Bende sag bekte önliberodan daha iyi oynuyor.

Altyapida Gökhan Celebi var Forvet. Resmi Sitede defans olarak gözüküyor.

halil85
17.Mart.2007, 00:03
Ayman Abdelaziz Türk vatandaslıgı eklenmeli

asimavi61
09.Nisan.2007, 00:48
7.0.2 de trabzonspor cok iyi olmus

takimda ilk oyunda cok fazla oyuncu vardi
toparlanmis

ve ozellikle ersen ve yattara nin ozellikleri cok guzel olmus

stepanovda tam bir genc yildiz gibi oynuyor

benim oyunda istemiyen yok

yanliz umut bulut biraz pasif kalmis

ceyhunu gorunce sok oldum zaten kadroya giremiyor

fiyatida cok dusuk

mustafa keceli abartilmis

ferhat abartilmis

mevki degisiklikleri iyi olmus simdi yerlerinde daha verimli oynuyorlar

birde ergin keles dikkatimi cekti
kirada oynuyor ama fiyati cok yuksek o kadar iyi degil performansi

hazirlayanlarin ellerine saglik
trabzon acisindan cok guzel olmus
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayman turk oluyor zaten oyunun basinda

yattara nin ve gokdenizin teknigi dusuk olmus

gokdeniz hizida dusuk en az 17 olmali

extensor
17.Mayıs.2007, 23:52
trabzon iyi olmus diye iyi olmus diyorsun bir kere stepanov sag ayakli o kadar da harika degil mustafa keceli neden alindi bilmiyorum sadece dl dwl olur ferhat abarti ufukhan abarti jefferson inanilmaz abarti

extensor
26.Mayıs.2007, 00:29
Arkadaşlar trabzon sporu inceleyen arkadaşı çok merak ettim bire bir konuşmak isterim gerçek bir trabzonlu herhalde takımını olduğunda fazla görüyor çünkü aymanı gördüğümde pirlo sandım frikik atıyor penaltı atıyor uzun şut atıyor pas atıyor aman allahım dedim bu ayman bizim ayman mı
BAKIN SANAL AYMAN ILE GERÇEK AYMAN ARASINDAKİ FARK :
BİTİRİCİLİK 14 değil 4
FRİKİK 15 değil 5
KORNER 11 değil 1
ORTA YAPMA 12 değil 2
PAS 7-8 anca olur
PENALTI 13 değil 3
UZUN ŞUT 17 değil 7
ÖZEL YETENEK 15 değil 5 (allah aşkına ne özel yeteneği var lütfen buna cevap yaz)
SÖZ GEÇİRME 17 değil 7

işte ama bakın
MARKAJ 9 değil 19
TOP ÇALMA 17 olur
ÇEVİKLİ 10 değil 15
HIZ 7 değil 14

sanki aymanın zıddı bir dmc yaratmışsın tebrik ederim

extensor
26.Mayıs.2007, 02:26
bana katilmamak elde mi :D asıl trabzonu yapan arkadaşla konuşmak isterim ayman konusunu ve diğer futbolcular hakkında kısa yanlışları yazayım
jeffersonun ozelliklerini çok abartılı buldum hepsinden 4 er puan düşürün 500 bın dolarlık bir kaleci işte
Ufukan: stoper oynamaz
Mustafa keçeli ise asla oynamaz
Çağdaşın güç ve denge 15 in üzerinde 8-9 değil çok ayıp
Erdinç kafa en az 17 olur penaltısı neden 13 hiç penaltı atmadıkı
Risp değeri çok ucuz kafa 16 olur markaj 18 den az olmaz emre aşık lugano ismail güldüren 4. sü risp olur bülent korkmazdan çok şey öğrendi hız çeviklik ve hızlanmasıda çok iyi risp in
STEPANOV solak değil sadece sağ kafa 19 20 olur değeri çok fazla ca sı pa sı düşmeli
MUSA da amc vr fc turuncu sarı bile olmaz söz geçirme 16 değil 6 bile olmaz onu trabzonun kaptanı olarak düşünemiyorum
Hüseyin çimşirin değerinden sağdan sıfır atın 420 bin dolar yeter pas 15 olmaz 7-8 anca penaltı mübarek trabzonunu hepsi penaltı atıyor ki gördük erciyes maçında penaltı 14 değil 4 olur tacklıng 17-18 olur arttır top sürme 13 değil inanamıyorum artık hangi mantaliteye göre yapıldıysa 13 değil 3 3 metre topu zor sürer çünkü uzun şu inanılmaz 15 değil 5 olur özel yeteneği neymiş allah aşkına 12 değil 2 olur saldırganlıkta pek yok
YATTARA orta yapma 20 özel yetenek 20 korner yaratıcılık 19 çeviklik 18 hızlanma 18 olabilir
Ceyhun : yaratıcılık 7 değil 17
CEM DEMİR de uzun şut yok
ERSEN MARTIN 11 top sürme ayıp 4 yeterli

perpetua
31.Mayıs.2007, 11:50
Gökdeniz Karadeniz, Bordo-Mavili ekipte yıllık 1.8 milyon YTL’ye
Hüseyin Çimşir ise 1.6 milyon YTL’ye top koşturuyor.

EL-Hadji
04.Haziran.2007, 02:45
Jefferson ıle ılgılı goruslere katılıyorum cok abartı zaten. Tırpan vurulacak stepanovu da düşürmek lazım. Ayman hızlı bir oyuncu değil.

nekop
04.Haziran.2007, 02:58
Arkadaşlar trabzon sporu inceleyen arkadaşı çok merak ettim bire bir konuşmak isterim gerçek bir trabzonlu herhalde takımını olduğunda fazla görüyor çünkü aymanı gördüğümde pirlo sandım frikik atıyor penaltı atıyor uzun şut atıyor pas atıyor aman allahım dedim bu ayman bizim ayman mı
BİTİRİCİLİK 14 değil 4
FRİKİK 15 değil 5
KORNER 11 değil 1
ORTA YAPMA 12 değil 2
PAS 7-8 anca olur
PENALTI 13 değil 3
UZUN ŞUT 17 değil 7
ÖZEL YETENEK 15 değil 5 (allah aşkına ne özel yeteneği var lütfen buna cevap yaz)
SÖZ GEÇİRME 17 değil 7

işte ama bakın
MARKAJ 9 değil 19
TOP ÇALMA 17 olur
ÇEVİKLİ 10 değil 15
HIZ 7 değil 14

Ayman'ı Gençlerbirligini inceleyen arkadaş yapmış 7.0.2 de Aymanı pek tanımadıgım için degişiklik yapmadım.elhadji'nin çıkardıgı son updatedede Aymanın CA ve PA düştü yanlış hatırlamıyorsam...Ayrıca Ayman Gençlerbiriligine gelmeden önce neredeyse hiç DM oynamadı sürekli AMC mevkiisinde görev aldı zaten şuandada tam bir DM olarak görev yaptıgı söylenemez.

perpetua
05.Haziran.2007, 13:47
Fenerbahçe' den Serkan ile kesin olarak her konuda anlaşmaya vardı. Serkan Balcı' nın 18 Mayıs' ta Bordo - Mavili kulüple ön protokol imzaladığı öğrenilirken, futbolcunun 11 Haziran' da Trabzon' a gelip resmi sözleşmeye imza atacağı açıklandı. Serkan Balcı, Trabzonspor' dan 2 yıllığına 2 milyon 600 bin dolar ücret alacak. Balcı' nın Fenerbahçe' den dün alacağını tahsil ettiği ve bu kulüple tüm bağlarını kopardığı belirtildi.

Ilhan
05.Haziran.2007, 17:00
bana katilmamak elde mi :D asıl trabzonu yapan arkadaşla konuşmak isterim ayman konusunu ve diğer futbolcular hakkında kısa yanlışları yazayım
jeffersonun ozelliklerini çok abartılı buldum hepsinden 4 er puan düşürün 500 bın dolarlık bir kaleci işte
Ufukan: stoper oynamaz
Mustafa keçeli ise asla oynamaz
Çağdaşın güç ve denge 15 in üzerinde 8-9 değil çok ayıp
Erdinç kafa en az 17 olur penaltısı neden 13 hiç penaltı atmadıkı
Risp değeri çok ucuz kafa 16 olur markaj 18 den az olmaz emre aşık lugano ismail güldüren 4. sü risp olur bülent korkmazdan çok şey öğrendi hız çeviklik ve hızlanmasıda çok iyi risp in
STEPANOV solak değil sadece sağ kafa 19 20 olur değeri çok fazla ca sı pa sı düşmeli
MUSA da amc vr fc turuncu sarı bile olmaz söz geçirme 16 değil 6 bile olmaz onu trabzonun kaptanı olarak düşünemiyorum
Hüseyin çimşirin değerinden sağdan sıfır atın 420 bin dolar yeter pas 15 olmaz 7-8 anca penaltı mübarek trabzonunu hepsi penaltı atıyor ki gördük erciyes maçında penaltı 14 değil 4 olur tacklıng 17-18 olur arttır top sürme 13 değil inanamıyorum artık hangi mantaliteye göre yapıldıysa 13 değil 3 3 metre topu zor sürer çünkü uzun şu inanılmaz 15 değil 5 olur özel yeteneği neymiş allah aşkına 12 değil 2 olur saldırganlıkta pek yok
YATTARA orta yapma 20 özel yetenek 20 korner yaratıcılık 19 çeviklik 18 hızlanma 18 olabilir
Ceyhun : yaratıcılık 7 değil 17
CEM DEMİR de uzun şut yok
ERSEN MARTIN 11 top sürme ayıp 4 yeterli

Şu olur, bu olur demeyin. Her oyuncunun belli bir C.A.'sı vardır. Kötü ve iyi özellikler düşünülür, onlara göre ayarlanır ve yansıtılır. Şu 3 şu 5 olsun diyemeyiz.

extensor
15.Haziran.2007, 15:06
aymanın c.a sı ne ki arkadaslar ayman kimmiş allah aşkına :D tam c.a si düşürülsün elbette ama hayatında aut degajmanı diktirilmemiş bir adama 15 frikik verilmesin uzaktan şutları taçtan başka yere gitmeyen adama 15 uzun şut verilmesin sonra oyun ilerliyor bir maçta 3 tane 30 metreden gol atıyor hüseyin çimşir deseniz fenerbahçeye transfer oluyor trabzon tümden abartılmış tekrar tekrar gözden geçirilmeli oyunda en sinir olduğum şey faruk namdarın galatasaya sezon başı transferi nuri çolakın sözleşmesi bitince beşiktaşa gitmesi ve ufukhanın dünya starı olması dünya ters dönse bu olaylar gerçekleşmez :D

Cyzio
17.Haziran.2007, 20:29
*Samsunspor'dan Adnan Güngör ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.Adnan 25 numaralı formayı giyecek..

deniz.91
17.Haziran.2007, 21:22
aymanın falan özellikleri düşürülmeli çok abartılmış

Cyzio
18.Haziran.2007, 14:57
*Serkan Balcı 2 yıllığına sözleşme imzalandı.Balcı 30 numaralı formayı giyecek..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
*K.Erciyesspor'dan Douda Jabi ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.Jabi 15 numaralı formayı giyecek..

extensor
20.Haziran.2007, 00:19
Aymanı pek tanımadıgım için degişiklik yapmadım....Ayrıca Ayman Gençlerbiriligine gelmeden önce neredeyse hiç DM oynamadı sürekli AMC mevkiisinde görev aldı zaten şuandada tam bir DM olarak görev yaptıgı söylenemez.
hem aymanı pek tanımıyorum demişsin hemde gençlerbirliğinden önceki takımını ben hatırlayamıyorum o takımda hiç dm oynamadı diyorsun genelde amc oynadı bilen bir arkadas varsa ayman 28 yaşında 1 sene trabzonda kalan kaç senede gençlerde oynadıgını yazabilirse aymanın kaç yıldır dm oynadığı çıkar ayrıca ayman benim aklımda hep yaptıgı penaltılarla kaldı 4lü defansın tam önünde oynardı ve rakiplerine bam güm girer ondan ala dm ben türkcell süper lliginde epk bilmiyorum

KaF KeF
26.Haziran.2007, 12:09
Trabzonspor´da Djokaj´ın Sözleşmesi Feshedildi (http://futbol.turksportal.net/futbolhaber/17102) ........

Omerdinho
26.Haziran.2007, 12:11
BİTİRİCİLİK 14 değil 4
FRİKİK 15 değil 5
KORNER 11 değil 1
ORTA YAPMA 12 değil 2
PAS 7-8 anca olur
PENALTI 13 değil 3
UZUN ŞUT 17 değil 7
SÖZ GEÇİRME 17 değil 7

işte ama bakın
MARKAJ 9 değil 19
TOP ÇALMA 17 olur
ÇEVİKLİ 10 değil 15
HIZ 7 değil 14

bu ligin en cok top calan oyuncusu aurelio.. aymanin top calmasi 17 olursa aurelionunki 20 olmali..

EL-Hadji
26.Haziran.2007, 14:41
Omer Extensor uçmuş kaale alma onu...

LaigLeNoiR
27.Haziran.2007, 04:13
extensor'un yazdıklarının hemen hemen hiçbirine katılmıyorum.

Ayman oldukça etkili bir oyuncu sayılır.Seneye de kendini daha çok gösterecektir diye düşünüyorum.

Omerdinho
27.Haziran.2007, 21:10
markaj 19 demis .. gercekten cok komik.. ligin en iyi defansi luganonun markaji 16 iken aymanin nasil 19 olabilir :D

EL-Hadji
27.Haziran.2007, 22:08
markaj 19 demis .. gercekten cok komik.. ligin en iyi defansi luganonun markaji 16 iken aymanin nasil 19 olabilir :D

Zaten atildi siteden bosverin yorum yapmayin.

Varonil
02.Temmuz.2007, 13:23
Araklıspor ve Akçaabat Sebatspor Trabzonsporun pilot takımları olmalı.

Fietra 10
05.Temmuz.2007, 00:05
Araklıspor ve Akçaabat Sebatspor Trabzonsporun pilot takımları olmalı.

bunlara ligB de mücadele eden Arsinsporuda ekleyebiliriz..bayagı zamandır takip ediyorum arsini aşkın diye biri var çok geleceek vaad ediyo gökdenizin stilinin aynısı

nekop
07.Temmuz.2007, 04:01
Umut Bulut'un favori kulübleri Ankaragücü 100, Barcalona 75, A.Madrid 50
Umut Bulut'un kişileri Adem Koçak 100, Tolga Zengin 75 olarak eklenmeli...

Stepanov'un favori kulübleri Vojvodina 100, Chelsea 75, Trabzonspor 50
Stepanov'un favori kişileri Alessandro Costacurta 100, Vahid Halilhodzic 60 olarak eklenmeli...

Bilgilerin hepsi doğrudur belki çoğu kişi favori kişileri umursamaz ama oyunda büyük bir etken...

Fietra 10
09.Temmuz.2007, 18:39
evet umut hayalinin ispanya liginde oynamak oldugunu söylemişti...ayrıca bence de favori klüp veya kişiler oyun için önemli bi ayrıntı..

Cyzio
11.Temmuz.2007, 12:21
Bu sezon profesyonel olup A takıma yükselen oyuncular:
Yusuf Kurtuluş
Eyüp Kadri Ataoğlu
Emre Hızarcı

Ve geçen sezon kirada olup geri tekrar geri dönenler:
Selim Akbulut (A.Sebatspor)
Tayfun Cora (Kayserispor)

Cyzio
18.Temmuz.2007, 09:41
Defansın sağında görev yapan Ufukhan Bayraktar Denizlispor'a 1 yıllığına kiralık olrak verildi..

extensor
20.Temmuz.2007, 15:07
yorumlara bayıldım ayman kötü futbolcu demedim ki ben top tekniği çok düşük dedim ayrıca bire birde müthiş etkili aurelio 20 olmalı demişsin ewet olmalı bence ayrıca markaj konusunda emre aşık lugano iyi markaj yapıyor deniyor ama tuttuğu rakibi taç çizgisine orta sahaya kadar kovalayan stoper iyi markaj yapıyor sayılmaz o adamın boşalttığı alana bir çapraz koşu ve gol sonra takımının mağlubiyetinin sebebi olur bu türkiye liginde pek olmaz ama şampiyonlar liginde affetmezler fb şampiyonlar ligine kalırsa böyle golleri sıkça görürsünüz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ayrıca bire birde müthiş etkili

savunma anlamında söyledim yanlış anlaşılmasın

extensor
12.Ağustos.2007, 19:18
hayda coskun adam napsin gecen yilin en buyuk transferi 3 mac oynatmadilar ziya onu onlibero zannediyor adam cildirdi en sonunda lazlarla ugrasilirimi 30 symek e futbolu biraktirdilar musampada birakiyorum diyormus yok abi trabzondan korkulur
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
30 yasindaki symek e yazacaktim yanlislik oldu ilginctir kim sol acik alinirsa o futbolu birakiyor simdi gene bir tane sol aciklari yok :D demek kimse futbolu bırakmayacak bu sene ama bellı olmaz symek ide amc diye aldılar aml yok diye orda oynattılar adam sol açık oynucama bırakırım dedi en sonun da belki bu sene ya yattara ya gökdeniz yada ceyhun sol açık oynar 3 ünden biri bırakabilir ceyhuna yüksek ihtimal veriyorum :D

Fietra 10
13.Ağustos.2007, 17:57
bu sene solda celaleddin-gökdeniz oynayacak gibi görünüyor..Ceyhun forvet arkassında görev alacak..