PDA

View Full Version : Football Manager 2007 Eleştiri Başlığı

lespoir
25.Ekim.2006, 05:29
yıllardır bizi saatlerce hatta toplamda günlerce(bir gün aralıksız 12 saat oynadıımı hatırlıyorum) uykusuz bırakan,bazen hastayken bile bilgisayar başına oturmamızı sağlayan,derslerimizden fedakarlık yaparak oynadığımız, hatta bazen onu daha fazla oynamak için yemek yemediğimiz efsane football menajer oyununun 2007 versiyonunu günlerce dört gözle bekledik hakkındaki tüm ön incelemeleri okuduk demosunu indirdik...ama sonuç: KOCA BİR FİYASKO
oyunun data'sı berbat mesela türkiyenin yeni starı arda dandik bi oyuncu gibi yapılmış, daha sonra gelmiş geçmiş en iyi kaleci buffon gereği kadar iyi yapılmamış, fernando torres gibi bi star iyi değil, daha sonra real madrid'in satın aldığı reyes kiralık+baptista'da aynı şekilde, türk ligi tamamen berbat yine, rüştü hala kiralık, oyuncuların mevkileri bile gerçekçi diil çoğu zaman.oyunu kurarken binbir türlü zorluk yaşadık.aynı şekilde oyunu açmak için bilgisayarımızın ayarların bozduk. oyunu açtık oynamaya başladık.tam hayalimizdeki takımı kurduk takımdak i bütün adamlar bir bir sakatlanmaya başladı her maç bi yıldızımızı sakatlığa kurban verdik+birinide kart cezası olarak yani o da FİYASKO çıktı.
e sonuçta biz bu oyuna bu kadar ilgi gösterirken sigames sanki oyunu ilk kez çıkarıyomuş gibi böle onlarca saçma sapan hata yapmış ve bizi oyundan soğutmaya başladı.şimdi yine o cm denen berbat oyuna mı dönelim acaba...turksportal yetkilileri bizim bu feryatlarımızı sizde yetkili söz sahibi insanlar olarak sigames yöneticilerine iletirseniz (tabi iletmişinizdirde heralde) belki bi patch çıkarırlarda bizde sevdiğimiz fm'yi oynayabiliriz yeniden.tabi bu konuda sizinde yardımlarınızı türkçe çalışmalarınızı dört gözle bekliyoruz...

saygılarımla...

(bu görüşlerime katılıcak bunlardan dert yanan onlarca insan gördüm hem sizin sitenizde hemde başka forumlarda)

m.kidd
25.Ekim.2006, 06:45
tümüyle katılıyorum. data lardaki hatalar bi kenara teknik olarak da - bu forumla okuduklarıma dayanayarak - bir çok sorun olduğunu söyleyebilirim...

Cyzio
25.Ekim.2006, 09:49
demekki türkiye ligini araştıran iyi araştırmamış suç bizde

Ralph
25.Ekim.2006, 10:47
yaw arkadaşlar biraz ısının bakalım oyuna önyargılı olmayalım.db sorunu mutlaka halledilir yamalarla....

illusion
25.Ekim.2006, 11:18
beyler oyun o kadar da kotu degil. sigames in yamasi + turkce yama ciksin goreceksiniz super olacak. oyun ingilizce oldugu icin fazla isinamadik. bende bi kac gun once 2006 ya donmeyi dusunuyordum ama biraz zorlayinca oyuna isindim. ama turkiye ligi hakkinda dediklerinize katiliyorum. inanin 4 gozle arda yi bekledim. adam amr ve ozellikleri berbat. turksportal yetkilileri kisa zaman sonra bu hatalari gideren bir yama yayinlayacaklardir.

Ralph
25.Ekim.2006, 11:20
ewet yaw oyun fıstık gibi 2006 halt etmiş walla

Ilhan
25.Ekim.2006, 11:32
yıllardır bizi saatlerce hatta toplamda günlerce(bir gün aralıksız 12 saat oynadıımı hatırlıyorum) uykusuz bırakan,bazen hastayken bile bilgisayar başına oturmamızı sağlayan,derslerimizden fedakarlık yaparak oynadığımız, hatta bazen onu daha fazla oynamak için yemek yemediğimiz efsane football menajer oyununun 2007 versiyonunu günlerce dört gözle bekledik hakkındaki tüm ön incelemeleri okuduk demosunu indirdik...ama sonuç: KOCA BİR FİYASKO
oyunun data'sı berbat mesela türkiyenin yeni starı arda dandik bi oyuncu gibi yapılmış, daha sonra gelmiş geçmiş en iyi kaleci buffon gereği kadar iyi yapılmamış, fernando torres gibi bi star iyi değil, daha sonra real madrid'in satın aldığı reyes kiralık+baptista'da aynı şekilde, türk ligi tamamen berbat yine, rüştü hala kiralık, oyuncuların mevkileri bile gerçekçi diil çoğu zaman.oyunu kurarken binbir türlü zorluk yaşadık.aynı şekilde oyunu açmak için bilgisayarımızın ayarların bozduk. oyunu açtık oynamaya başladık.tam hayalimizdeki takımı kurduk takımdak i bütün adamlar bir bir sakatlanmaya başladı her maç bi yıldızımızı sakatlığa kurban verdik+birinide kart cezası olarak yani o da FİYASKO çıktı.
e sonuçta biz bu oyuna bu kadar ilgi gösterirken sigames sanki oyunu ilk kez çıkarıyomuş gibi böle onlarca saçma sapan hata yapmış ve bizi oyundan soğutmaya başladı.şimdi yine o cm denen berbat oyuna mı dönelim acaba...turksportal yetkilileri bizim bu feryatlarımızı sizde yetkili söz sahibi insanlar olarak sigames yöneticilerine iletirseniz (tabi iletmişinizdirde heralde) belki bi patch çıkarırlarda bizde sevdiğimiz fm'yi oynayabiliriz yeniden.tabi bu konuda sizinde yardımlarınızı türkçe çalışmalarınızı dört gözle bekliyoruz...

saygılarımla...

(bu görüşlerime katılıcak bunlardan dert yanan onlarca insan gördüm hem sizin sitenizde hemde başka forumlarda)

Emin olun siz 12 saat oynarken yöneticiler de 2007 için uğraştı. Herhangi bir beklenti olmadan.

Ki bunun açıklaması sabit başlıklar altında FM2007 bilgilendirmesi şeklinde mevcut.

Yakın bir sürede yeni yama ile TR ligini daha iyi oynayabileceksiniz.

suleymansentosu
25.Ekim.2006, 11:54
Bence oyuna biraz fazla yükleniosunuz dünya kupasında rekor sayıda kırmızı kart çıktı belki sigames birazda bunu göz önüne alarak oyuna bu kadar kırmızı kart koydu ayrıca sakatlıklarda belki biraz haklısınız ama antreman bölümününün üzerinde biraz durursak o problemide düzeltebiliriz.Oyundaki data sorunlarına gelince en fazla 1 ay sonra sigames bunu eski oyunlarında olduğu gibi düzeltecektir.

TaşkınMahmut
25.Ekim.2006, 12:05
bence CM daha guzel ama Fm de daha cok menajer eylemi oldugu icin oynuyorum ben.Ama su varki bence 2005 ve 2006 dan guzel bu FM.Hatta en guzel serisi bence 2007. Cok cilgin bir oyun :)

wonderking
25.Ekim.2006, 12:11
ya biraz sabredin yamalarla falan düzeltilir.Hemen kötü diye kestirip atmayın

King_91
25.Ekim.2006, 12:16
ben gayet memnunum hewm 2006 da koca sezon 0 kırmızı kartla bitiriyodum hiç gerçekçi değildi ayrıca data sorunları 2006da da vardı uzun calışmalar sonucu yapılan yamalarlan muthiş bi oyun haline geldi bu oyunun da o hale geleceğinden hiç şüphem yok

uğuray1907
25.Ekim.2006, 12:28
valla ben cok beyendim yeni yanilikler etkinlikler eklemisler kanım ısındı iyice oyuna moda girdim yani:Dbide turkce yama cıkıcak deneme asamasındaymıs yakında oda gelir deme benim keyfime.gercekten iyi oyun olmus ben pek fazla sorun goremedim acıkcası

rustem goldberg
25.Ekim.2006, 12:32
daha sonra real madrid'in satın aldığı reyes kiralık+baptista'da aynı şekilde

reyes i madrid satın almadı.aynı şekilde baptista da öyle.ayrıca görüşlerine %100 katılıorum.ama 7.0.1 de inşallah hatalar düzeltilir.

TaşkınMahmut
25.Ekim.2006, 12:38
Ayrica super bir sey var BASKANLIK SECIMI.EVET EVET oyunda artik baskanlik secimi de var arkadaslar.Yasasiiiin :D :D

rustem goldberg
25.Ekim.2006, 12:40
Ayrica super bir sey var BASKANLIK SECIMI.EVET EVET oyunda artik baskanlik secimi de var arkadaslar.Yasasiiiin :D :D

nası başkanlık.nerden seçioz?????

tosunpasa
25.Ekim.2006, 12:41
ben katılmıyorum oyun bence 2006dan daha iyi.Ayrıca reyes ve baptista satın alınmadılar karşılıklı olarak kiralandılar.Ayrıca tsinin çalışmalarıyla bu oyun süper olucak Ben sadece bunu söylüyorum ;)

Burak Duran
25.Ekim.2006, 12:43
Şimdi data olayına açıklık getirelim. data olayı fm2006 çıktıktan sonra SI games in kendi yamalarıyla belli başlı bir çok hatayı giderdi ayrıca üstüne sitemizin yayınladığ TSL update ile herşey daha gerçekçi oldu data hataları kısa bir süre içerisinde giderilecektir yani. o konuda içiniz rahat olsun... Gerek SI games gerek TSI olark biz yamalarımızla hataları düzelticez

Diğer mevzular hakkında ise fazla yorum yapamayacağım izmirde olduğum için daha buralarda oyunu bulamadım..

ozon
25.Ekim.2006, 12:48
valla sigames en iyisini yapana kadar en iyi managerlik oyunu bu begenmeyen gider cm filan oynar

_GFB_
25.Ekim.2006, 12:51
Çıkan patch'lerle hatalar düzeltilince efsane olmaya aday...

TaşkınMahmut
25.Ekim.2006, 12:54
baskani biz secmiyoruz vaatler getiriyorlar ve yonetim kurulu seciyor

Burak Duran
25.Ekim.2006, 12:55
geçen sene hatırlarsanız 3 tane resmi patch yayınladı sı games sonuçta lk yapıldığında belli hatalar oluyor

rustem goldberg
25.Ekim.2006, 13:00
baskani biz secmiyoruz vaatler getiriyorlar ve yonetim kurulu seciyor

waype.sende şampion olunca seni seçtiler,ölemi.bu oyun süper ya;;)

yeste12
25.Ekim.2006, 13:02
arkadas database yada turkiye super ligi sorunlari........
ne onemi var.oynayin yaw.7 yildan beri nasi oynadiysaniz oynayin.acin seriaB yi champions league yi alin bi ikinci ligden takim bakin nasi zewkli oluyo.2. ligden takim aldiginiz zamn database sorununa zaten zamn ayiramiyorsunuz.bi de turkiyede kac tane orjinal oyun satiliyor ki ki dort dortluk bi super lig bekleyelim

TaşkınMahmut
25.Ekim.2006, 13:02
hayir biz degil. Secim zamani gelince adaylar cikiyor. Vaadler yagdiriyorlar transfer parasini soyluyorlar yeni stadlardan bahsediyorlar sonrada secilirse seciliyor.

Biz menajer olarak devam ediyoru\z.Daha juve de secim olmadi messina ve lecce secim yapti.Baskanlari degisti.

kcabjk
25.Ekim.2006, 13:06
hatasiz kul gibi hatasiz oyun da olmaz :) kesin duzeltirler en guzeli ya cm 2003-2004 ya da fm 2007 :D

rustem goldberg
25.Ekim.2006, 13:08
hayir biz degil. Secim zamani gelince adaylar cikiyor. Vaadler yagdiriyorlar transfer parasini soyluyorlar yeni stadlardan bahsediyorlar sonrada secilirse seciliyor.

Biz menajer olarak devam ediyoru\z.Daha juve de secim olmadi messina ve lecce secim yapti.Baskanlari degisti.

oyunu gerçek hayata göre yapmışlar.süper bişi.peki başkan adayları tanıdıkmı oluyo acaba???

LaKe
25.Ekim.2006, 15:22
Bence ilk versiyona göre hiçbir zaman yorum yapılmamalı. Datadaki hataların hepsi mutlaka düzeltilecektir. Ne zaman SI Games'in sadece oyunu çıkarıp bıraktığını gördünüz ki?

nerazzuri
25.Ekim.2006, 16:53
abi reyes ve babtista ikiside kiralık olarakl takas edildi bu noktaya barnak basıyorum yani

Emurafu
25.Ekim.2006, 16:57
Ne kotusu ya bence oyun super kimisi anlamdigi icin kotu diyor

Emurafu
25.Ekim.2006, 17:11
Ben Orduyum iyisallah baskanlik secimleri banada rastgelir belki ekonomi duzelir

OgUzKaGaN
25.Ekim.2006, 17:13
Süper oyun ya.Herşey var abicim.Hatalara gelince doğaldır.FM 2006 ilk çıktığında oynanamıyordu hatalardan.:)

demaio
25.Ekim.2006, 17:26

saygılarımla...

Selamlar,

Oncelikle elstirilerin olmasi her ortamda insanin veya kurumun kendini gelistirmesi icin oldukca yararli.

Sana katilmadigim noktalara gelince;

Turkiye Ligi ile ilgili bir cok serzeniste bulunmussun, acaba Turkiye'de ne kadar oyun satildigini biliyor musun? Mesela senin tum CM daha sonra FM serilerinin ne kadarini orjinal aldigindan ne kadar emin olabiliriz ve para vermedigin bir hizmeti elestirmek ne kadar etik olur? Dogal olarak kar amacli bir sirket olarak SEGA/Sigames oncelikle kar elde ettigi segmentlere oncelik verecektir yilda 30 oyun sattigi Turkiye'ye onem vermektense. DIyeceksin birsey yapiyorsan her yaniyla guzel olmali, haklisin, ancak sinirli kaynaklari olan bir yapi icin dogru olan karini maksime ettigi yerlerdeki hatalari en aza indirmektir. Bu durumda orjinal oyun satisi belki de (!) 100'u bulmayan Turkiye'ye onem vermek hayalcilikten oteye gitmez.

Ote yandan en buyuk degeri gercekci data'si olan bir oyun icin dediklerinde haklisin (Reyes-Baptista) mevzusu haric.:)

Sakatliklar ve Kartlar ise bir cok verinin icine girdigi bir formulasyonla hesaplanan bir matematik denkleminden ote birsey degil oyunda. Tahmin edersin ki cikmadan once kisitli bir cevre tarafindan denenen oyunda bu tur hatalar olmasi ve bizim de katkilarimizla sonraki yamalarda duzelmesi gayet normal.
Oyuncu degerlendirmelerini ise daha oncei versiyonlarla kiyasliyorsun sanirim. Bu konuda Sigames cok elestiri aldi mesela eski serilerde 5 sene sonra etraf her ozelligi 20 olan adamlarla kayniyordu bu durumda 0-20 arasi bir puanlandirmanin bir anlami kalmadi. Bu seride ise daha gercekci bir dagilimla tum futbolcular arasi farkalar yaratildi daha dunku cocuk Arda'nin 2 mac ustuste oynamamisken bir Ronaldinho degerlerine sahip olmasini beklememliyiz. Ancak ona verilen potansiyelle senin elinde ilerde bir Ronaldinho olur ve sen de bundan zevk alisin kendi emegin oldugu icin. Turk futbolunun dunyadaki yeri su anda dibe vurmusken Turkiye kiginde 3-5 ozelligi 20 olan bir futbolcu olmasi pek te gercekci degil.

Elestirilerimizi yaparken biraz da karsi taraftan bakar ve ozelestirimizi de yaparsak daha mutlu olabiliriz diye dusunuyorum.

Saygilarimla...

lespoir
25.Ekim.2006, 17:38
arkadaşlar bu konuyu açan kişi olarak bende en başta oyunu beğenmedim diil aslında.tamam hani önceki oyunlara göre daha güzel özellikleri var, daha hızlı falan tamam.ama şimdi oyunu bi alıosun yüklerken bir sürü sorun çıkıo yok şunu yap yok bunu yap oyunu oynamadan bıkıo insan.sonra oyunu açıoz (ayrıca belirtmek isterim işte oyunu anlamadan flan filan yazmış bazı arkadaşlar onlara gülüyorum sadece başka bişi demicem) heyecanla ilk olarak nuri şahine bakıoz tamam sonra bi açıom ardayı ronaldinhodan ne kadar kötü yapmışlar diye o da ne arda sanki artvin hopasporun sağ açığı gibi bişi insan sinirleniyor tabikide.bende sigames'i seviyorum ama bi firma düşünür ya ya da takip eder işleri bu türkiye diye bi ülke var acaba onlarda yeni starlar falan var mı diye bakar bi türk ligini izler bi kez olsun şu garip ardayı adam gibi yapar dimi :):):):D

demaio
25.Ekim.2006, 17:44
arkadaşlar bu konuyu açan kişi olarak bende en başta oyunu beğenmedim diil aslında.tamam hani önceki oyunlara göre daha güzel özellikleri var, daha hızlı falan tamam.ama şimdi oyunu bi alıosun yüklerken bir sürü sorun çıkıo yok şunu yap yok bunu yap oyunu oynamadan bıkıo insan.sonra oyunu açıoz (ayrıca belirtmek isterim işte oyunu anlamadan flan filan yazmış bazı arkadaşlar onlara gülüyorum sadece başka bişi demicem) heyecanla ilk olarak nuri şahine bakıoz tamam sonra bi açıom ardayı ronaldinhodan ne kadar kötü yapmışlar diye o da ne arda sanki artvin hopasporun sağ açığı gibi bişi insan sinirleniyor tabikide.bende sigames'i seviyorum ama bi firma düşünür ya ya da takip eder işleri bu türkiye diye bi ülke var acaba onlarda yeni starlar falan var mı diye bakar bi türk ligini izler bi kez olsun şu garip ardayı adam gibi yapar dimi :):):):D

Dedigim gibi adamin(Sigames) Turkiye'ye bakma kriteri en kadar oyun satildigi? Mesela sen orjinal mi aldin oyunu? Veya kac kisi orjinal aldi? Saygilar..

lespoir
25.Ekim.2006, 18:01
demaio abicim sizin görüşlerinizede katılıyorum evet haklısınız.ve oyunun satış rakamlarınıda biliyorum.ayrıca işletme okuyan biri olarakta firmanın karını düşünmek zorunda oluğu konusunu kavrayabilecek kapasitede bir insanım.ama sende bazı konularda yanılıyorsun.arda konusunda özellikle.işte ona verilen potansiyelle gibi bişiler demişsin.arda'nın oyundaki potansiyeli 165 yani orta düzeyde bi futbolcuyu geçemicek bir düzey bu:( sen ne kadar çalıştırırsan çalıştır oyuncuyu bir yıldız yapamıcaksın demek onu.ayrıca şimdi arda tamam ronaldinhoyla şaka için kıyaslamaış olabilirim ama o kadar iyi diil tabikide.ama oyunun gerçekçiliği açısından ardanın dribling'i en az 18 olabilirdi.bu konuda hem fikiriz sanırım.ardanın ronaldinho kadar tanınmamış olması onun kadar iyi top süremediği anlamına gelmez.benim sigames'e sinirlendiğim nokta bu zaten.daha sonra türkiye ligi için sigames'in para bile harcamasına gerek yok aslında.ben ve benim gibi fm tutkunu 10'larca belkide yüzlerce arkadaş gönüllü olarak türkiye ligi araştırması yapardık onlar böle bişi istese.ve satışlar hakkında bişi daha söliyim adamlar oyunun türkçesini yapmazken türkiye ligi'ni adam gibi yapmazken nasıl oyunun orijinali'nin satılmasını beklerler ki.yanlışmıyım bu konuda.şimdi ben inanıyorum ki bu oyunun türkçesini çıkarsınlar+tsl'yi adam gibi yapsınlar bu oyun bir yılda bu güne kadarki toplam satışından 100 kat daha fazla satar türkiyede.

magicstigvolki
25.Ekim.2006, 18:20
Bencede oyun tüm fm serilerinin en iyisi şahsen oynamaktan zek alıyorum zorluk derecesi falan çok ii oyuncu özellikleri çok ii ayarlanmış.

İlk başta bu data olayına bende sinirlenmiştim adam gibi futbolcu bulunamıyo ama sonradan düşündümki bölesi daha gerçekci önceki oyunlar da buluyoduk bi genç yetenek daha 19 20 yaşında 30 40 gol atıodu bu dahamı zevkliydiki bence bölesi çok daha ii.

byunuss1
25.Ekim.2006, 18:24
evet oyun eskisi gibi kolay deil zor olmasıda zevki artırıyo ve oyun gayet güzel..

can777
25.Ekim.2006, 19:06
bence gayet zevkli ve güzel bir oyun biraz sabredin yamayla hatalar düzeltilecektir fm 2006 yı ilk aldığımızda da süper değildi ...

burak_okan
25.Ekim.2006, 19:32

saygılarımla...

BENCE BU YORUM TAM BİR FİYASKO!!!

Eray Dengiz
25.Ekim.2006, 19:35
Öncelikle başlıktan yola çıkarak hangi bakımdan kötü bir oyun yaptı? Oyun her sene geliştiriliyor ve her sene gerçeğe çok yakın bir şekilde bir sürü özellik katılıyor. Şimdi bunlar mı kötü oluyor? Tamam dil ayarlarıydı, şuydu, buydu bunları kabul ediyorum ama bu kötü oyun yaptığını göstermez. Aksine mükemmel yapmıştır, oyun zorlaştırıldı, elbette her oyunda olduğu gibi ufak tefek hatalar olacak hangi oyunda yokki? Ama bunlarda zamanla düzelir.

necati2
25.Ekim.2006, 20:11
bu yamalar nedir ya adam gibi direk yapsalar ya iste cokmu zor logo koymak hayrettinlik bi olay ya

lespoir
25.Ekim.2006, 22:36
BENCE BU YORUM TAM BİR FİYASKO!!!

SİGAMES parayla adam mı tutuo nedir? ya bide bir şeyi anlamıyorum bilgisayarın başına geçip yazı yazmayı başırıcak seviyesi olan bir insan bu oyuna nasıl çok iyi bir oyun diyebilir ki anlamadım? hayretsiniz ya:mad: milanla sezon açtım ilk maçımda gattuso3 kaka 4 hafta sakat nası oynıcaz bu oyunu anlamadım...hepinize allah akıl fikir versin ne diyim...:( :confused:

lespoir
25.Ekim.2006, 22:39
evet oyun eskisi gibi kolay deil zor olmasıda zevki artırıyo ve oyun gayet güzel..

bu yorumada sonuna kadar katılıyorum.zorluk derecesi çok güzel olmuş.ama şimdi her hafta bir adamımız en az 3 hafta sakatlanırsa biz nası takım kurucaz? bunun cevabınıda verin.evet oyun zor olmalı ama gerçeklik seviyesi yüksek düzeyde zor olmalı.oyunu zorlaştırmak için her hafta iki sakatlık bi kart cezalısı saçmalık bence:mad:

lespoir
25.Ekim.2006, 22:45
Şimdi data olayına açıklık getirelim. data olayı fm2006 çıktıktan sonra SI games in kendi yamalarıyla belli başlı bir çok hatayı giderdi ayrıca üstüne sitemizin yayınladığ TSL update ile herşey daha gerçekçi oldu data hataları kısa bir süre içerisinde giderilecektir yani. o konuda içiniz rahat olsun... Gerek SI games gerek TSI olark biz yamalarımızla hataları düzelticez

Diğer mevzular hakkında ise fazla yorum yapamayacağım izmirde olduğum için daha buralarda oyunu bulamadım..

evet düzeliceğinede eminim ama kaç ayda olucak bu ? mesela fm2006 son iki üç ayda mükemmel bir oyun olmuştu yani ilk çıktığı tarihten 8 ay sonra yaklaşık olarak yine ölemi olucak?

Burak Duran
25.Ekim.2006, 23:00
en geç haftaya veya 2 hafta sonra TSL update çıkacak SI games patchi ne zaman çıkar bilmiyorum

lespoir
25.Ekim.2006, 23:25
en geç haftaya veya 2 hafta sonra TSL update çıkacak SI games patchi ne zaman çıkar bilmiyorum

cevap için teşekkürler

dinaMYt
25.Ekim.2006, 23:34
genel çerçevede oyuncuların güçlerine bakıldığında aslında türk oyuncuların inanılmaz kötü yapıldığını düşünmüyorum ben.evet türkiye ligi için çok detaylı araştırma yapılıp tüm oyuncuların güçleri birebir yansıtılmamış ama gerçekçilikten de uzak sayılacak bir durum yok bence.büyük kesimin ultra güçlendirilmiş update edilmiş türkiye ligi oyunu oynamasından dolayı dünya starı olarak gördüğümüz oyuncuları bir anda bir-iki 15 üstü güçle gördüğümüzde isyana başlıyoruz.örnek olarak ardayı alırsak evet potential abilitysi düşük bırakılmış ama oyunda ilk anda çıkan güçlerinden de daha fazlasına sahip değil arda.(tabi çoğu türk oyuncunun özelliklerinin random olarak bırakılmış olmasının hala en büyük sıkıntımız olduğunu da unutmamak lazım hiç olmazsa maçları yayınlanan dört büyük takımın oyuncuları tam anlamıyla düzgün yapılabilir)

hayır kaldıki geçen seneye göre daha düzgün durumda türkiye ligi.oyuncuların özel hareketleri eklenmiş en azından oyuna.evet eksikler hala var ama inceleme konusunda gelişmeler devam ediyor.

oyunun kendi içindeki fazla kırmızı kart ve sakatlık olayı benim de ilk başlarda yakındığım bir durumdu.ama oyunu oynadıkça olayın o kadar abartılmadığını gördüm.antremanların sakatlık konusunda bir hayli etkisi olduğunu da belirtiyim.sadece kırmızı kart olayı için patchde ufak bir ayarın gerekli olduğunu düşünüyorum.

oyun bana göre geçen seneki oyuna göre çok daha iyi ama yapılan değişikliklere ve yeniliklere uyum sağlamamız biraz sancılı oluyor.

S-B-Z
25.Ekim.2006, 23:40
ben henüz alıp oynamış değilim oyunu,elime 31 ekim gibi geçecek ama burada bahsedildiği kadar kötü bir oyun yapıldığını sanmıyorum açıkçası.geliştirme sırasında bu tip problemler mutlaka olacaktır ve yamayla düzeltilecektir.

slayer34
25.Ekim.2006, 23:50
oyunun geneline bisey demiyorum ama su out vuruslarinda top cizgide durmayip kaciyor ya monitoru kirasim geliyo!!!

jerikox
26.Ekim.2006, 03:53
oyunun geneline bisey demiyorum ama su out vuruslarinda top cizgide durmayip kaciyor ya monitoru kirasim geliyo!!!
zaten maç hızına alışamadım,ya cok hızlı ya cok yavas,bide o top taaa orta sahaya kadar gidiyor herseferinde ayar olutorum...benimde monitorun gunleri sayılı...

Fiyaskoyum
26.Ekim.2006, 03:58
demodan ben cok memnun kaldım sakatlıklar (haricinde ewt biraz sakatlık sorunu var) ama kırmızı kartlar bence iyi cunku fm 2006da bi sozanda en fazla 1-2 kırmızı kart goruyodum cogunda da gormuyodum cezaysa nerdeyse hic almıyodum arda icinse fm ve eski cmlerdende hatırlarsanız bir anda parlayan yıldızlar hicbir zaman abrtılatak yapılmadı hep ertesi sozonda gerceğe uygun hale geldi ondan esas fm 2008de ardayı degerlendirmek lazım ayrıca fm 2006 ıcınde gecen sene bicok sey soyleniyodu bicok kisi ben bu oyunu oynamam 2005e devam edicem diyodu ancak sonra en guzel fm oldugu anlasıldı sonucta oyun oldukca hosuma gitti premier ligi oynadım demoda ve oldukca zevk aldım dil sorunu icinde sunu soylemek istiyorum bilemiyorum ben windiws 98 kullandıgım icin mi boyle ama sadece diller bolumune girip ingilizce yaptım ve bidaha da hic dokunmadım hicte sorun yasamadım

Private
26.Ekim.2006, 12:07
falla 2007 2006'nın eline su bile dokemez tamam grafik acısından ilerleme ve hızlılık acısından ilerleme var ama Klavye olayı tam bir rezalet rezalett....

NOT_ALONE
26.Ekim.2006, 12:10
benim bilgisayar bozuldu klavye yüzünden böle oyun olmaz olsun

Burak Duran
26.Ekim.2006, 13:48
klavye yüzünden pc bozulduğunu ilk defa duydum

demaio
26.Ekim.2006, 13:53
klavye yüzünden pc bozulduğunu ilk defa duydum

Klavye yuzunden benim TV, buzdolabi, camasir makinesi gitti. Sen ne diyorsun!!!

akgulfb
26.Ekim.2006, 14:02
bence oyun söylenildiği kadar kötü değil oyuna alışamamamızın nedeni türkçe olmaması diye düşünüyorum.Biz istiyoruz ki herşey sezon boyunca süt liman dewam etsin . CM de biraz dişini sıktın mı bir sezon 4 saatte falan bitiyordu . Herkes sakatlıklardan we kırmızı kartlardan şikayetçi.Tamam belki gereğinden biraz fazla olmuş ama yine de uğraşmak lazım doktor buşacağız , idmanları düşüreceğiz.Yeni çıkan kart uygulamasını da unutmayalım derim.Ark lar tabii ki şikayetlerimiz olacak fakat unutmayınki bizler birer manejeriz bu oyunda... Herşey beklediğimiz kadar kolay olmayacaktır ... SAYGILAR

TaşkınMahmut
26.Ekim.2006, 14:04
vallaha karşılaştırma yaptım bence CM 2007 FM den daha güzel. Ne biliyim ben artık eskisi gibi cm ci oldum.

MaradonAykut
26.Ekim.2006, 14:22
Daha dur hiç birşey görmdedik...

BruceBowen
27.Ekim.2006, 03:06
demaio abicim sizin görüşlerinizede katılıyorum evet haklısınız.ve oyunun satış rakamlarınıda biliyorum.ayrıca işletme okuyan biri olarakta firmanın karını düşünmek zorunda oluğu konusunu kavrayabilecek kapasitede bir insanım.ama sende bazı konularda yanılıyorsun.arda konusunda özellikle.işte ona verilen potansiyelle gibi bişiler demişsin.arda'nın oyundaki potansiyeli 165 yani orta düzeyde bi futbolcuyu geçemicek bir düzey bu:( sen ne kadar çalıştırırsan çalıştır oyuncuyu bir yıldız yapamıcaksın demek onu.ayrıca şimdi arda tamam ronaldinhoyla şaka için kıyaslamaış olabilirim ama o kadar iyi diil tabikide.ama oyunun gerçekçiliği açısından ardanın dribling'i en az 18 olabilirdi.bu konuda hem fikiriz sanırım.ardanın ronaldinho kadar tanınmamış olması onun kadar iyi top süremediği anlamına gelmez.benim sigames'e sinirlendiğim nokta bu zaten.daha sonra türkiye ligi için sigames'in para bile harcamasına gerek yok aslında.ben ve benim gibi fm tutkunu 10'larca belkide yüzlerce arkadaş gönüllü olarak türkiye ligi araştırması yapardık onlar böle bişi istese.ve satışlar hakkında bişi daha söliyim adamlar oyunun türkçesini yapmazken türkiye ligi'ni adam gibi yapmazken nasıl oyunun orijinali'nin satılmasını beklerler ki.yanlışmıyım bu konuda.şimdi ben inanıyorum ki bu oyunun türkçesini çıkarsınlar+tsl'yi adam gibi yapsınlar bu oyun bir yılda bu güne kadarki toplam satışından 100 kat daha fazla satar türkiyede.

Tamamen söylediklerin katılıyorum. Oyun eklene yenilikler açısından harika. Ama Türkiye ligi içi aynısı kesinlikle söylenemez. Yakında düzeleceğini umuyorum patchler sayesinde.

kerem9
31.Ekim.2006, 15:52
kardeşim adamlar daha ne yapsın bilmiyorum ki oynayın işte gayet güzel ne bekliyorsunuz gerçek managerlik mi?

kerem9
31.Ekim.2006, 15:53
ayrıca cm 2007 kadar saçma bi oyun görmedim hayatımda fm nin yanından bile geçemez tabi zevk meselesi saygı duyarım

_GFB_
31.Ekim.2006, 16:26
Bu oyunun eleştirilecek tek noktası sakatlıklar başka hiçbirşeyi eleştirilemez futbolcu değerleri,profili,pot ability'leri,klüp finansları,oyuncu geçmişleri bunlar bir update'le düzeltilecek şeyler bence oyun son derece mükemmel...;)

Captain.
31.Ekim.2006, 16:32
Oyun bence çok güzel sen oyuna alışamadığın için sana öyle geliyor olabilir

kalmah
01.Kasım.2006, 14:21
fm 07 de 1 sezon oynayın daha sonra fm 06 yı açın o zaman anlarsınız iyimi kötümü.. Sigames daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.

sumutk2
02.Kasım.2006, 05:36
ARDA ÇOK TOPLA OYNAMAYI İİ BİLİYO OLSAYDI PSV MAÇINDA KAPTIRDIGI TOPDA GS 10KİŞİ KALMAZDI...2-3KERE TOPU KAPTIRDIMMI KENDİNE GÜVENİ GİDEN ADAMIN DRiBBLiNG İ 18OLAMAZ...11 12 İİ BENCE..ARDA O KADAR İİ Bİ TOPÇU DEĞİL..KALDI Kİ 18WERSELER Bİ MESSİ ROBİNHO MARTİNS C.RONALDI BUNLARA KAÇ WERİRLER ARKADAŞIM?ARDA 18 İSE BU OYUNLAR 99 :D

demlicay
02.Kasım.2006, 10:04
arda fazla buyutuluyor

rhc
02.Kasım.2006, 11:41
Üfff altında fenerbahçe yazıp üste de arda fazla büytülüyor yazarsan kimse seni kaale almaz eleman.hadi bakayım.
Arda nın dribblingi 11-12 diyen arkadaş a selam ediyorum,bu kadar kızmayın galatasaray a ya iyi topçular yetiştiriyor diye.
Biz Arda yurtdışına gidince şimdi konuşanların ne diyeceğini merak ederiz.

demlicay
02.Kasım.2006, 11:51
ben arda kötü topcu demedim fazla büyütülüyor dedim...

demlicay
02.Kasım.2006, 11:53
ayrıca sen eleman hadi bakiim fln kime dion? artis misin sen ?kimsenin imzası kimseyi ilgilerdirmez

3kk
02.Kasım.2006, 12:14
Türkiye ligini oynamayı sevmem, ama kurduğum her yeni oyunda mutlaka açtığım ligler arasındadır. Bence FM hergeçen sene çıtayı biraz daha yükseltiyor. 10 sene sonrasını hayal bile edemiyorum...

vendeta34
02.Kasım.2006, 13:48
bence oyun çok güzel , fm 2006'dan daha iyi.

demaio
02.Kasım.2006, 16:27
Üfff altında fenerbahçe yazıp üste de arda fazla büytülüyor yazarsan kimse seni kaale almaz eleman.hadi bakayım.
Arda nın dribblingi 11-12 diyen arkadaş a selam ediyorum,bu kadar kızmayın galatasaray a ya iyi topçular yetiştiriyor diye.
Biz Arda yurtdışına gidince şimdi konuşanların ne diyeceğini merak ederiz.

Kardesim, ilk mesajini atiyorsun ve yapici bir mesaj yerine saldiri yapiyorsun. Emir kipinde konusmalar pek hos degil. Ayrica madem Turkce yaziyorsun, Arda'ya ozel isimle baslayip Fenerbahce'yu kucuk yazarsan senin saygindan suphe ederim... Saygilarimla...

Stamina
02.Kasım.2006, 20:47
ya arkadaslar dikkatimi cekiyor bende o kadar kirmizi kart olmuyor sakatliklarda 3-4 oyuncuma denk geldi saglam sekilde digerleri 5-6 gun 1-2 hafta oyuncu bazinda bakarsam bence guzel olmus Turkiye ligi oynamadim ama italya ligi bence cok iyi sampiyonlar ligide ayni sekilde uyumlu olmus onceden chelseayi yenecem diye canim cikiyordu ama simdi kafa tutuyorum bence oyun harika yeni eklenen ozelliklerde cok iyi Turkce cikinca oyun 2 kat daha harika olucak

tonifan30s
02.Kasım.2006, 23:00
oyunu bende hiç beğenmedim

Universal
02.Kasım.2006, 23:02
Ben oyunu almama rağmen oyunu hiç oynamadım ama bir baktım nasıl olmuş diye ama benimde içime sinmedi Türkçe çıktıktan sonra daha ayrıntılı bakacam.

Alinur
02.Kasım.2006, 23:13
benim anlamadıgım hicbir yamaya gerek duyulmadan neden bu oyunun datası belklentileri karsılamıyor. Bu sitenin turkiye db sini arastırmak icin bolca calıstıgını tahmin ediyorum ama neden hala yetersiz oluyor bu turkiye db si??
Bende kırmızı kart problemi yok ama sakatlık problemi var. Oyun genel olarak iyi. Ayrıca neden oyunun Turkcesi yok vs bunları kabul etmiyorum. Turkiye'de kac kisinin aldıgı FM oyunu orjinal ki?

GLoBaL_DeeJaY
03.Kasım.2006, 15:34
abi cm 07 yi nasıl oynuyosun veritabanı saçma sapan değilmi krman çorman

aykut59
03.Kasım.2006, 16:27
beyler bencede bu kadar yüklenmeyin oyun süper olmuş...son zamanlarda maçları daha iyi takip edin derim bakın ne kadar kart çıkıyor ne sakatlıklar oluyor...yamayı bekleyin hangi oyun yamasız tam performans veriyor ki ??? bnce 12 saatten daha çok kalcaz pc başında...

Jay_Jay Ceyhun
03.Kasım.2006, 17:28
cm nin yerini tutamıyo hiçbir zaman fm 05/06 hariç

barkinto
03.Kasım.2006, 17:54
Menajerlik oyunu 1990-1992 yılllarında cıktı yanlıs hatırlamıyorsam. (yanlıssa duzeltin)
ve daha öncekileri gibi daha cok tek lig üzerine düzenlendi ve halen daha öncelik yine bu ligde yani ingiltere ligi üzerine yogunlaşılıyor. bi bakarsanız ingiltere ligi amator kumeleri oyunları bile var. Peki nedeni nedir? Malum herkesin bildigi ama yeni oyun çıktıgında adeta gelenek gib olan ve sorulan soruları sormak adına es geçilen gercek ''TİCARET''!!!
Sonucta bunu yapan kadro tamamen ticari olarak olaya baktıgı için en yüksek satış yaptıgı ülkeyi secmeside cok normal! Oyun İtalya,İspanya,Fransa,İskoçya... gibi ülkelerde görüğü ilgi ile belli bir populerlige ulaştıktan sonra ise bu ülkelerinde ligleri daha özenli bir şekilde dizayn edilmeye ve oluşturulmaya başlandı. Tabi bu yine Ticari bir durum. Talep varsa ona istinaden her sene talep olan ülkelerin ligleri başta olmak üzere yenilenen oyun ile geliştirildi. peki şimdi suç kimde?

Alım gücü zayıf olan türk vatandaşındamı ?
Yoksa orjinal oyun satıslarına yöre strateji belirleyen SI de mi?

Yorumlarınızı buna istinaden yapmanızı isterim.

distance
03.Kasım.2006, 19:59
oyunun database i çok dar olmuş large yapıyorum yinede mesela türkiye ligindeyim kaiserslauterni açıyorum 3 oyuncu çıkıyor..bu yanı kötü bence genel olarak iyi..

tonifan30s
03.Kasım.2006, 20:02
walla ben şuan fm 2007 oynamıyorum yamaları bekliyorum

kalem
04.Kasım.2006, 09:21
gidin yaw fm 07 harika o demoyla alakalı bende rüstü fenere ait size kesin fm 06 demosunu vermişlerdir

Universal
04.Kasım.2006, 12:05
Arkadaşlar konuyu sabitlediğim artık oyunu buradan eleştirebilirsiniz.

Oyunu aslında zevkli yapmışlar ben o kadar kötü bulmadım tek sorun oyunda çok fazla sakatlıklar oyuna başladığım 20 Hazirandan itibaren iki hafta süreyle altı oyuncum sakatlandı bunun nedeni ni anlayamadım inşallah resmi bir yama çıkarıp bu sakatlıkları düzenleyebilirler.

BaD BoY
04.Kasım.2006, 12:09
Bence Oyun Mükemmel Sakatlıklar Ewet Fazla Onu Ayarlaramamışlar Ama Yinede Oyun Mükemmel

tosunpasa
04.Kasım.2006, 12:12
bence oyun gayet güzel bi kaç eksiklik var onlarda diğer versiyonlarda giderilecektir.Sakatlıklar sezon ortalarına kadar çok yükseliyor.Örneğin ben villarealle oynuyorum 6 sakat var kadroda kırmızı kartlarda öyle abartılacak kadar değil normal.Yani oyun güzel tek eksik sakatlık o da giderilir yakında

eraysenur
04.Kasım.2006, 16:38
bencede oyun gayet düzel çok ince şeyler eklenmiş pilot taım vs çok daha güzel oldu bencede süper database hataları düzeltilir elbet ama okadarda kötü deil türk futboluda ortada kalite olarak oyun türkçe olursa çok keyif alarak oynayacağım şimdide alıyorum ama türkçe dahada anlayarak oynayacağımdan bi tek benimde canımı şu sakatlık olayı sıkıyor bide oyuncuların birbirine tekme atması ve kırmızı kart görme olayı iki üç maçta bi olunca saçma olmuş onları düzeltseler daha akıllı bişe olcak

nessta
04.Kasım.2006, 21:46
ne gsl konuşmuşsun aga.bütün kelimelerine hatta harflerine katılıyorum!

BHARISH
05.Kasım.2006, 01:29
selamlar
Turkiye ligi hakkinda yapilan elestiriler konusunda benım anlamadigim bi nokta var.Turkiye liginin gerceklikten uzak yapildigini iddia eden arkadaslar bu konudan bahsedince ona cevap olarak verilen hemen hemen tek sey turkiyede orijinal cd satisinin az olmasi,dolayısı ıle de sıgames ın turkıyeye fazla ılgı gostermemesını savunan arkadaslar var.Bence bu konuya sadece Turkıye lıgını acan bızler acısından bakılıyor.Dunyanın herhangı bı yerınde actıgı lıgler arasına turkıyeyı ekleyen kısıler de oldugunu hesaplayan yok.Yanı benım soylemek ıstedıgım:sızın ıddıanız sıgames bunu hesaplayıp da bu lıge daha az deger verıyor.pekı turkıye lıgını acan dıger ınsanları da turkler orıjınal cd tuketmıyor bu nedenle o lıge rabet etmezler dıye mı nıtelendırıyor.
Ben bu oyunun cok cok buyuk hatalar barındırdıgını dusunmuyorum (kı oyunu ılk actıgımda manısa ıle dort macta dort kırmızı kart gordugum).Ama dusunen arkadaslara yıne de tavsıyem bence fm oyunlarına oyuncu yeteneklerı acısından buyuk elestırıler getırmektense oyunun teknık ozellıklerı ya da yenı uygulamaları(data base hakkında veya yenı eklenen pılot takım ozellıgı ...gıbı)hakkında bı elestırılerı getırmelerı.bence oyuncu yeteneklerıne getırılecek elestırının zamanı patch ler cıktıgı zamandır.

zootbug
05.Kasım.2006, 06:27
oyundan atma sorunu olmasa her şeye rağzıyım.

rekliox
05.Kasım.2006, 12:08
daha yeni basladim ama oyunun kullanislilik acisindan pek ii oldugunu soyleyemem menusu bence kotu olmus fm 06 daki menuyu korusalar ii olurdu die dusunuyorum ama yinede yeni ozelliklerden mesela kendi fotorafimimizi eklemek guzel olmus

drakula1
05.Kasım.2006, 14:52
evet ya nasıl seçiyoruz şu başkanlık olayını açıkla bakalım taşkın mahmut bekliyorum

Redrum
05.Kasım.2006, 14:56
bence gayet güzel bi oyun

Erdenay
05.Kasım.2006, 15:04
ne başkanlığı yaw biri açıklasın drakula arkadaşımızın dediği gibi:)

ugur060713
05.Kasım.2006, 15:45
bence oyun güzel ve zor bende bunu iistiyordum tam istedigim gibiolmuş

selcukgs4
06.Kasım.2006, 16:16
Bence Oyun Harİka ÜstÜÜÜ

sirseri20
06.Kasım.2006, 16:52
Bencede tartışılacak bi oyun çıktı
çoğu yönü 2006 dan farklı
teknik direktöre
daha çok yorum ve
futbolcuya yakınlık getirilmiş
ben 3 boyutlu bekliodum
2010 a inşallah :))
ama oyunda rakibin çirkef oyunu sinir ediyo beni bütün toparı kullanmaları için benim oyuncularım
ayaklarına kadar götürüyo walla
ne sinir yaa
ayrıca ligde
en zor anlarımı yaşıom
avrupa maçları bile daha kolay
6. sıradaki takımın son 3 haftaya kadar şansı oluyo genelde
şampiyonluk sevincide son haftada mükemmel
ŞU anki durum bile şöyle
Takım Oyun Puan
GS 28 68
Kayseri 28 64
Beşiktaş 28 64
Gençler 28 63
Fener 28 61

S-B-Z
06.Kasım.2006, 17:13
Otun elime daha yeni geçti ama denildiği kadar kötü değil hatta gayet iyi diyebilirim ben.

northstar
06.Kasım.2006, 22:38
İlk olarak hataları yazmakla işe başlıyorum forumdada belirtmiş bazı

arkadaşlarım.

Çok kırmızı kart ve sakatlığın olması (bu gerçekle kıyaslanamayacak

kadar anormal)

Database boyutlarında "Huge" seçeneğinin olmaması ki bu oyundaki bir

çok oyuncuyu göremememize ve zevkin düşmesine neden oluyor.

Oyunun maç motorunda bariz hatalar var.Anlatabildiğim kadarıyla

yazıcam.Forumdada bir arkadaşın bahsettiği gibi zaman geçirmek uğruna

rakip takım oyuncuları topu almaya gitmiyor ve bizim takım oyuncuları

topu onlara atıyor.Bu defalarca oluyor.Korner kullanılacağı zaman topu

çeyreğe dikemıyorsunuz;top bir sağa ve bir sola kayıyor.Bunlar gerçekle

falan ilgili diil.Yani topun yerinde durmaması gibi bir saçmalık

olamaz.Ayrıca uzun paslarda kaleciler kalenın önünde bekliyorlar top önlerine geliyor ve almıyorlar rakip koşup gelip golü atıyor.Buda inanılmaz bir saçmalık.

Maçlar oynanırken soundlarda net olarak duyulmuyor.Gol olunca seyirciler put gibi....

Her zaman demek istediğim birşey daha var ki bu oyun yapılırken 1 yıl

gibi bir süreyle yapılıyor.Varolan oyuncular zaten oyunda mevcut.Yeni

yetenekleride gözlemciler sigames'e iletiyorlar.Ancak neden hala yamaya

ihtiyac duyuyor sigames anlamak güç doğrusu.Bir işi tam yapmak lazım.

Türkiye ligi ile ilgili düşüncelerim kısmen iyi olmadığı yönünde.Tek

tük oyuncuları hedef göstermek diilde genel olarak iş bitiren

oyuncuların iyi olmasını isterdim FM'de.Örneğin Yattarayı rezalet

yapmışlar.Aynı şekilde bana göre Aurelio'da gerçeği

yansıtmıyor.Türkiyede oynayan yabancılar pek iyi yapılmamış.Genel

olarak bizim ligimiz diğer liglere oranla çok düşük bunu unutmamak

lazım.Oyunun editoründen açıp baktığımda game ımportance 14 gözüküyor

ki bu normal.Fransa 15 ise bizim 14 olmamız kadar doğal bir olay

olamaz.Belçika 12 mesela.Türk futbolu zaten dünyada olduğu bir

yerde.Arda iyi futbolcu ama bir Messi diil.Türkiye hangi tarihte bir

ronaldinho yada maradona cıkartmış.Bunları geçiyorum biz hiç yıldız

oyuncu barındırmadık hiç bir takımımızda.Bu yüzden lige verilen değer

kısmen normal.Tek sorun takımların yeterince tanınamaması gibi.

Bir diğer gözüme çarpan notka ise oyuncu değerleri.Transfer ettiğiniz

oyuncu eskiden tüm özelliklerine göre değer alırdı.Şimdi verdiğiniz

payarı alıyor ilk önce değer olarak.Sonra ya yükseliyor yada düşüyor.Bu

iyimi kötümü tam karar veremedim.

Gelelim oyundaki iyi özelliklere

İlk olarak oyun çok hızlı ve akışkan bu çok iyi bir özellik.Detail seviyelerini belirlersenin makinenize göre hız elde edersiniz.Ne yazıkkı huge seçeneğinin olmaması database'de en büyük sorun.

Pilot takım uygulaması çok yerinde olmuş.Ancak Barcelonayla 2 sezon oynamama rağmen mantığını çok çözebilmiş diilim.Kiralama anlaşması dışında diğer klübün altyapısından kolaylıkla oyuncu alamadım(Böyle bir özelliğin olduğunu düşünüyorum)

Başkanlık seçimi çok yerinde ve güzel olmuş.

Staff'ler çok gelişmiş.

Oyuncularla ve takımla olan ilişkilerde iyiden iyiye artmış.Bunlarda çok çok iyi özellikler.

Menüleride gayet güzel buldum.

Oyunu oynarken biraz garipsediğim olaylarda olmadı diil.Türkiye liginde Trabzonsporu aldım ve ilk sezonu oynamaya başladım.Ancak her oynadığım maçı 1-0 kaybadiyordum yada 0-0 berabere kalıyordum.Her maç en az 2 sakat ve 1 kırmızı kart ya benden ya da karşı takımdan oluyordu.Gol attığım maçlarda golun 2 dk sonrasında anında gol yiyordum ve bu her maç oluyordu.Bunu anlayamadım.Verdiğimiz taktiktenmidir dedim diil.10 yıldır oynarım bu oyunu artık kurdu olduk.Örneğin bursasporu hiç yenemedım 1 sezonda.Pancu'yu sanki maradona gibi yapmışar:)

ARtık okadar saçma geldiki barcelonayı aldım ordada mac yapmaya başladım ve doğru düzgün maç kazanamadım.Anlam veremediğimden Trabzonsporla oynadığım maçlarda her mactan önce tatile gitmeye basladım.VE takım bütün maclarını kazanmaya basladı.Benim kullandığım taktiklte.VE garip olanda bütün maçların yine 1-0 bitmesi.Ligdeki sonuclarda öyle.Gollü maclar çok nadir oluyor.Türkiye liginden pek tad almadım acıkçası.

Şimdi Barcelonayla yeni bir sezon oynuyorum iyi gidiyor.Biraz tökezlesemde lig veş.ligini müthiş bir maç sonrası almayı başardım.

Son olarak diyeceğim bu oyunun yamalara kalmaması olacak.Yamıya yamıya nereye kadar bunlara sormak lazım......

Navras
06.Kasım.2006, 22:40
öncelikle "siz oyunu oynarken turksportal ekibi bedelsiz araştırma yaptı" geyiğini bırakalım. sizler bu işe girmeden önce şartlarını biliyordunuz forumda yardım eden arkadaşlarda biliyordu.

ben artık bi football manager 2 bekliorum. nası cm4 çıkmıştı zamanında yepyeni herkes şaşırmıştı buda öyle olmalı artık.herşeyi yenilenmiş belki oyuncuların managerlikten de ileri gidebileceği bi sistem. kim bilir daha neler eklenebilir!

fm 2007 ye gelirsek: 2005 in 2006 dan farkı team talk tu 2006 nında 2007 den farkı yorumlar. FA cezaları,yeni futbolcular tabiki güzel ve önemli fakat 2005 ten beri sigames ekibi biraz sırtını yasladı sanki.

telekoma döndü kısaca fm. nası olsa alıolar diyip çok şey eklemiolar oyuna. ama olsun cm dende fifa manager dan da oynaması daha zevkli bi oyun ama fm nin bu diğer oyunlardan kendi bünyesine katabileceği çok şey var bence.

slayer34
07.Kasım.2006, 07:17
öncelikle "siz oyunu oynarken turksportal ekibi bedelsiz araştırma yaptı" geyiğini bırakalım. sizler bu işe girmeden önce şartlarını biliyordunuz forumda yardım eden arkadaşlarda biliyordu.

ben artık bi football manager 2 bekliorum. nası cm4 çıkmıştı zamanında yepyeni herkes şaşırmıştı buda öyle olmalı artık.herşeyi yenilenmiş belki oyuncuların managerlikten de ileri gidebileceği bi sistem. kim bilir daha neler eklenebilir!

fm 2007 ye gelirsek: 2005 in 2006 dan farkı team talk tu 2006 nında 2007 den farkı yorumlar. FA cezaları,yeni futbolcular tabiki güzel ve önemli fakat 2005 ten beri sigames ekibi biraz sırtını yasladı sanki.

telekoma döndü kısaca fm. nası olsa alıolar diyip çok şey eklemiolar oyuna. ama olsun cm dende fifa manager dan da oynaması daha zevkli bi oyun ama fm nin bu diğer oyunlardan kendi bünyesine katabileceği çok şey var bence.

dostum soylediklerine tamamen katiliyorum fm de ayni konami gibi nasil olsa satiliyo mantigi ile oyuna yeterli yenilik getirmiyo gibi geliyo...

S-B-Z
07.Kasım.2006, 09:53

söylediklerinde gerçeklik payı yok değil ama girişte neden birilerine laf sokayım gibi bir çabaya girdin anlamadım doğrusu.Burada yöneticiler dahil hiçkimse paylaşım yapmaktan yada birşeyler yapmaktan bıkkınlığını dile getirmediki;böyle bir geyik yapıldığını veya yapılacağını söylüyosun.

Navras
07.Kasım.2006, 12:06
söylediklerinde gerçeklik payı yok değil ama girişte neden birilerine laf sokayım gibi bir çabaya girdin anlamadım doğrusu.Burada yöneticiler dahil hiçkimse paylaşım yapmaktan yada birşeyler yapmaktan bıkkınlığını dile getirmediki;böyle bir geyik yapıldığını veya yapılacağını söylüyosun.

kardeşim benim mesaj kaygım yok:D ne zaman tr ligi kötü dense birileri çıkıp bu lafı söylüo. bu topic inde ilk sayfasına bakarsan yine aynı şey var

turgaay
08.Kasım.2006, 16:00
Hic bir zaman fm ilk cıktıgında guzel ve gercekci olmamıstır buda olmucaktır ve diil zaten. ancak 3. yada 5. patch de gercekci olmaya yaklasıyor. bi turlu ilk cıkarttıklarında bunu yakalayamadılar anlamıs diilim. bu sefer patch gerekmeksizin tecrubeleriyle guzel bi oyun yaparlar sanmıstım ama yine olmadı. Ama yinede cm den iyidir tabiki.

Epitaph
08.Kasım.2006, 17:48
oyun sahane arayuz falan mukemmel tek sorun kirmizi kartlarda abarti olmasi ve biraz sakatliklar

Universal
08.Kasım.2006, 18:20
Dikkatemi çekti çoğu kişi sakatlıkalra takmış evet bende taktım ama aslında gerçekci antreman programlarımızı buna göre ayarlarsak sakatlıklar olmuyor ben programını hafiflettim ve daha sağlıklı oldu artık eskisi kadar olmuyor zaten sakatlıklar genelde sezon öncesi oluyor çünkü kondisyon yok ve üstüne antreman programı eğer ağırsa çok rahat sakatlanıyorlar.

S-B-Z
08.Kasım.2006, 19:24
kardeşim benim mesaj kaygım yok:D ne zaman tr ligi kötü dense birileri çıkıp bu lafı söylüo. bu topic inde ilk sayfasına bakarsan yine aynı şey var

ılk basta üslubunu düzelt.Seviyeli bir şekilde tartışacaksak tartışalım.Ben sana mesaj kaygın var gibi birşey söylemedim.Bir diğer konu bir dahaki sefer diğer arkadaşları tembihleyelim sen ne dersen bizde onu tasdik edelim.Mutlu olurmusun bu şekilde.Herkes sana fikir soracak değil görüş belirtirken.Yalnız sen birilerinin emek verdiği konularda daha saygılı ol.Türkiye Ligi kötü olmuş diyebilirsin bu bir fikirdir.Ama kalkıpta bu sitede yöneticiler şunu yapmış,üyeler şöyle yapmış gibi geyik yapmayın dersen,asıl senin yaptığın geyiğin dikalası olur.Varsa senin yaptığın daha güzel çalışmalar yayınla burada saygı duyalım.Yoksa oturduğun yerden ahkam kesme...

BuriBurhan
08.Kasım.2006, 20:38
bende sounların çok fazla olduğunu düşünüyorum...fm ye değilde cmye yama yapılsa daha iyi olur....yada bir an önce fmyi düzelter bir yama çıkmayı...

Navras
08.Kasım.2006, 21:36
ılk basta üslubunu düzelt.Seviyeli bir şekilde tartışacaksak tartışalım.Ben sana mesaj kaygın var gibi birşey söylemedim.Bir diğer konu bir dahaki sefer diğer arkadaşları tembihleyelim sen ne dersen bizde onu tasdik edelim.Mutlu olurmusun bu şekilde.Herkes sana fikir soracak değil görüş belirtirken.Yalnız sen birilerinin emek verdiği konularda daha saygılı ol.Türkiye Ligi kötü olmuş diyebilirsin bu bir fikirdir.Ama kalkıpta bu sitede yöneticiler şunu yapmış,üyeler şöyle yapmış gibi geyik yapmayın dersen,asıl senin yaptığın geyiğin dikalası olur.Varsa senin yaptığın daha güzel çalışmalar yayınla burada saygı duyalım.Yoksa oturduğun yerden ahkam kesme...

böyle konuşarak sitede editor filan olunmaz yalnız onu söyliyim ve bu konuyu kapatalım. saçamalanıyor çünkü

S-B-Z
09.Kasım.2006, 11:37
böyle konuşarak sitede editor filan olunmaz yalnız onu söyliyim ve bu konuyu kapatalım. saçamalanıyor çünkü

Nihayet saçmaladığını anladın,o da yeter.
Ayrıca benimle ilgili bir problemin varsa Özelden Mesaj atabilirsin böyle safsatalara gerek yok.Konuyu amacından yeterinbce saptırdın.

semihxxx
09.Kasım.2006, 18:48
oyun super ya turkcesi gelsin ortaligi kasip kavurur.

davidvilla
09.Kasım.2006, 19:28
bence gayet gercekci fernando torres buffon gibi adamlar tanrı değil sonucta..eski oyunlarda bu adamları al takıma yetiyordu 5 10 kişiyi calımlayıp gol atıorlardı buffon 80 tane karşı karşıya cıkarıodu...artık cok daha gercekci olmuş bence sadece yenilikler yeterli değil gibi, eski oyunların kadroları gelişmiş versiyonunu oynuyosunuz sanki..ama bence enerjilerin azaltılması gayet dogru olmuş...enerjiler arasındaki farklar cok buyuk ucurmdu onceden.data sorunları da halledilir...sakatlıkları da ben cozdum farklı bi idman oluşturdum "light" yaptım kimse sakatlanmıyor artık..fm öle transfer yapalım 18 yasındaki oyuncu ronaldinho gibi oynasın mantıgını aşmış...bu kez o 2d adamlar da gayet mantıklı haraketler yapıorlar..bence sigamesin kendi cıkaracagı yama ile oyun cok daha iyi olacaktır..

S-B-Z
09.Kasım.2006, 19:36
evet ilk yamadan sonra daha güzel olacak.Özellikle daha önceki oyunları oynayan arkadaşlar hep aynı hataya düşüyor.bu oyunda özellikle sezon öncesi hazırlık döneminde antrenmanlarda çok fazla yüklenmemek lazım.Yoksa sakatlıklardan başını alamıyor insan.

Epitaph
10.Kasım.2006, 14:22
Dikkatemi çekti çoğu kişi sakatlıkalra takmış evet bende taktım ama aslında gerçekci antreman programlarımızı buna göre ayarlarsak sakatlıklar olmuyor ben programını hafiflettim ve daha sağlıklı oldu artık eskisi kadar olmuyor zaten sakatlıklar genelde sezon öncesi oluyor çünkü kondisyon yok ve üstüne antreman programı eğer ağırsa çok rahat sakatlanıyorlar.

tamam sakatlıklara bir sekilde cozum bulunabiliyor. ama kirmizi kartlara ne yapcaz adamlar uyarmakla da iflah olmuyorki, bide antreman programlarini biraz kisinca oyuncularda dusus baslio mesela kondisyonlari rakibin 80lerdeyken benim 70lerde oluyor v.s.v.s ama favori sorun bence bu sezon abartilan kartlar, kac takim bir macta 4 kirmizi kart gorurki ama oyunu oynayan dostlarimin hepsinin basina gelmis bi durum. gercekcilik diyorsaniz siz buna o zaman gercekte gorulenler bir hayal urunu :)

Universal
10.Kasım.2006, 14:24
Ben ilk sezonda ligde 11. haftadayım ama daha şu ana kadar hiç kart cezalısı oyuncum olmadı sadece sınırda olan oyuncular var bence kartlar abartılmamış eğer şuan Dünya Liglerini izlerseniz normal bulabilirsiniz.

eraysenur
10.Kasım.2006, 14:36
benimde kart yönünden hiç bir sorunum olmadı neredeyse evet bir olay varki oyuncular birbirine rakip olanlar tekme filan atıyolar yada itekliyolar iki üç maçta bir işte ozaman doğru oluyor kart olayı ama ben uyardım onu yapan bi kaç oyuncumu daha rastalamadım ama rakipte oluyor son zamanlarda sakatlık bence abartı var ant. düşürürsekte dediği gibi diğer arkdaşın kondisyon vs düşer ozamanda diğer türlüde çok sakatlık oluyor

MANAGERGFB
10.Kasım.2006, 15:11
evet hata çok.

mesela fenerdeki kerimi oyunda mc yapmışlar.bu nasıl bi hata böyle.fenerde kerimin sağ bek sağ açık mevkilerinde oynadığını bilmeyen mi var acaba?

ama yine turksportala teşekür ediyoruz.bu oyunda çok emekleri var.

dereli4588
10.Kasım.2006, 16:11
arkadaşlar tamam yeni yama çıkarcak sigames.Tamam türkçe yama çıkarcanız ama ne zaman.bi zaman verin tarih te istemiyoruz sadece 2 ay sonra deyin 3 ay sonra deyin bizde ona göre bilelim.

sensible77
10.Kasım.2006, 17:02
İyi de Galatasarayla oynadığım ilk sene Trabzon 27 puanla küme düştü var bi dengesizlik . Bol fm li günler ...

MeMo
10.Kasım.2006, 17:04
hatalar cok ama oyunun adi fm bisi olmaz baskasi yapsa daha iyisini yapabilecekmi hayir trsi ciksin oynamiyan kalmaz

cnsk84
10.Kasım.2006, 19:33
oyunda savunma oyuncuları (özelliklede kanatlar) inanılmaz oyuncu kaçırıyo,oyuncunun iii yada kötü olmasıyla alakası olmadan yaşanıyo bu.1 maçta sürüyle adam kaçırıyo ve sonuncunda gool oluyo ama işin ilginç tarafıda o oyuncuyu birden fazla hata yapmasına rağmen,adamların maçın sonunda 8-9 reyting alması!!!

S-B-Z
10.Kasım.2006, 19:49
birde uzatmaya kalan maçlarda ya da penaltılara kalan maçlarda kaleci maç içinde 6 ortalamayla oynamış diyelim.Penaltıların tamamını kurtarsa ortalaması değişmiyo ve önceki serilerden beri devam eden bir olay bu :mad:

mastiff_61
11.Kasım.2006, 16:19
bence oyun süper ama sakatlıklar fln iyi değil.oyunun diğer yanları iyi.maçlar felan zevkli geçiyo. bi de transfer yapması zor olduğu için daha da güzellik katıyo oyuna.

-eng-
11.Kasım.2006, 18:08
Ibrahim Uzulmez.Delgado ve bazen Kleberson 3 macta 1 kirmizi kart yiyor 6 eksikle maca ciktigimi hatirliyorum.Burak Yilmaz sag kanat degil sadece santrafor.cogu futbolcunun ozellikleri cok kotu hele ardanin 2006 daki 2. lig b deki oyunculardan farki yok

ugur060713
11.Kasım.2006, 18:40
arkadaşlar oyuncuların özellikleri çok kısıtlanmış 2006 ya göre baktıgında sadace bitirmesi 20 geri kalanı 5 6 bence bu kötü bir durum

sirseri20
11.Kasım.2006, 18:51
Yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
oyuncular durduk yere sakatlanıyor
itirazdan kırmızı kart yiyor
ne bu ya
bi sürü özellik katmışlar ama
bi kaç ay içinde bıktırır insanı
Ronaldoyu Galatasaray a aldım
adam gelişinin ikinci günü sakatlandı
3 ay yok
ne anladım bu transferden
Zaten takımın 3 de 1i sakat yaf :D

FatihKaraçay
11.Kasım.2006, 19:22
arkadaslar oyun iyi guzelde yukleyene kadar cok ugrastım oyuncu resimleri ve bazı takımların logoları çıkmıyoo bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim herkese bol fmler

eraysenur
12.Kasım.2006, 21:11
kardeşim "C:\Documents and Settings\....\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2007" Klasörünün içinde bulunan "cache" adlı klasörü silin. Noktalı kısıma (\....\) kendi bilgisayarinizin adini yazin örnek: Jesus gibi.

bunu yap ama application data dosyası gizlidir bu yüzden Application Data klasörü bazı bilgisayarlarda gizli dosya halinde bulunabilir Windows Görünüm seçeneklerinde "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini işaratleyin.

yaptığında gözükecektir

ottoman1990
13.Kasım.2006, 00:05
Bence fm 2005 çok güzel oyundu. Sonrasında 2006 çıktı ancak beni pek fazla sarmadı. 2005 oyamaya devam ettim. Bugün 2007 aldım da tam anlamı ile hayal kırıklığına uğradım. Oyunu çalıştırabilmek için manasız klosör silmeler, oynayabilmek için java kurulumu, hatta en berbatı ise klavye ve bilgisayar dilinin ingilizce yapılması gerekmesi...

Klasör silimi ve java kurmak fm için değer ancak oyuna her girişte dili ingilizce yapmak çıkışta ise eski haline getirmek benim fm için yapacaklarım arasında değil.

Bunların hepsini denememe rağmen klosör silme işleminden sonra siyah ekran sorunu yaşadım! Ancak yüne de fm bu piyasanın en iyisi.

Universal
14.Kasım.2006, 23:46
arkadaşlar oyuncuların özellikleri çok kısıtlanmış 2006 ya göre baktıgında sadace bitirmesi 20 geri kalanı 5 6 bence bu kötü bir durum

Çoğu oyuncu öylesadece bir iki özelliği iyi diğerleri kötü ve bazı kötü oyuncuların ise özellikleri oldukça iyi oyun iyi bir denge kuramamış.

eraysenur
15.Kasım.2006, 18:45
iyi ama zaten her özelliği iyi olacak değil ya futbolcuların mesela arda arda diyoruz ya ardanın son vuruş özellikleri nedir?düşük değilmi sizce?yani iyi olan iyi düşük olan düşük olacak elbetteki ama tabi oyunda tr datasının çoğu boş yani oyun açılışnda farklı oluyolar arda derken oyunda gerçeği yansıtıyor demek istemedim örnek verdim arkadaşlar

byunuss1
15.Kasım.2006, 21:53
oyuncular cok pahalı :)

F9DeviL
16.Kasım.2006, 09:14
ah şu herkesin genel olarak bahsettiği sakatlık problemleri, kart problemleri, oyuna girme problemleri, db problemleri, maç motoru problemleri, ses problemleri, dil problemleri, ligimizin önemsenmemesi gibi ana problemler olmasa.Diğer küçük problemlerden bahsetmiyoruz bile.

Ama yukarda saydığımız ana problemler çözülürse tüm zamanların en iyi menajerlik oyunu olur...

Şu an FM 2006 son patchli hali FM 2007den daha iyidir arkadaşlar.İlerde FM 2007 için patchler çıkınca noolucağı bilinmez ama ilerde FM 2007 daha ii olucaktır.

Peki şu an hangisini oynuyosun diye sorarsanız, FM 2007 oynuorum.Nedeniyse çok basit.Eski arayüzden sıkılmam yani yenilik görmek istemem ve OYUN HIZI.Hadi yeniliği de geçtim HIZ benim için çok önemliydi...Sadece bunun için FM 2006 yerine FM 2007 oynamaya değer bence.

spakettin
16.Kasım.2006, 12:35
yahu allah rizasi icin biri neden bu kadar kirmizi kart ciktigini annatsin cildircam 30 mact** 10 kirmizi kart bu nedir yahu adamin sinirini bozuo isallah bu ilerde cikacak bi yamayla duzeltilir

TheTrooper
16.Kasım.2006, 22:37
ya arklar daha ne hata arıyosunuz hatasız kul olmaz bence oyun mis gibi olmuş pek hata yok çok zevkli

ersinD
16.Kasım.2006, 23:01
aynen arkadaşlar oyun iğrenç bi kere zor çok saçma sonuçlar alınıyo

TR.CaPTaiN
16.Kasım.2006, 23:10
Bir macta 4 oyuncu sakatlanip 3 oyuncuda kirmizi kart gorurmu hic. Hatta bir macta olsa iyi cogu mac boyle cok sacma olmus bu sefer hayal kirikligi.

endless1903
17.Kasım.2006, 14:06
arkadaşlar kart sorunu var tamamda bern bir iki oyuncuyooo ceza verdim kart gördüğü için artık o sorun yok bende

ayrıca fm ci değilmiyiz alın ingilizce sözlük oyunu keşfedin

göreceksiniz çok iyi oyun ben 2007den memnunum

(p) ıkınmazsan bu iş olmaz

borakargici
18.Kasım.2006, 00:33
Ya arklar adamlarım ha bire sakatlanıo bu ne iştir yaaa

ceza_baris
18.Kasım.2006, 15:39
arkadaslar TSL update nezman cikacak???

2 hafta surer demislerdi 2 hafta gecti hala yok???

emirann
18.Kasım.2006, 15:49
http://www.fileupyours.com/files/65587/ads%26%23305%3Bz.bmp

mesela bu oyunda bazi maclar cok deisik sonuclarla bitebilio yeni patch i beklioruz :confused:

dockers
19.Kasım.2006, 01:11
waLLa oyun cıkmadan daha tr yaMası calısMamız BaSLadı dedınız oyun cıkaLı aylar oLdu tr yaMa piyaSaDa yok:D uMarım bu Sene Cıkar:confused:

unalomer
19.Kasım.2006, 02:50
Evet bu sakatlik olayi çok abartılmış 25 kişilik kadrom olmasına rağmen sakatlık ve kartlardan reserve taakviyesiz çıkamıyorum. Bu yüzden oyunu bırakıp yamanın çıkmasını bekleyeceğim sanırım.

Birde bazı oyuncu fiyatlarının artmaması gibi bir sorun var. Millwall ile chamionshipte sezon sonuna kadar oynattığım ve pek çok maçta 8 ve üstü puan alan ve sezon sonu yılın takımında yer alan defans oyuncum sezon premier lige çıkmama rağmen hala 45 k (aldığım fiyat). Juventus dahil pek çok klup istiyor ama teklif yaparken 45 k baz alınıp teklif yapılıor. Bu oyuncuyu teklif edilen fiyatlara göndermem imkansız birde oyucunun mutsuz olup gitmk istemesi elimi kolumu bağlıyor. Bu oyuncu normal şartlarda en az 3-5 M fiyata satılacakken max teklif olarak 275 K teklif geliyor.
Oyuncu için Satmak istemediğimi belirtmem ve 10 M fiyat koymama rağmen hala saçma sapan teklifler geliyor.:confused:
Umarım buda düzeltilir.

unalomer
19.Kasım.2006, 03:23
İngilterede oyunculara çalışma izni almak imkansız gibi bişey olmuş. Kendi takımında ve milli takımında full oynayan oyunculara bile çalışma izni alamıyorsunuz çoğu zaman. Ama bu oyuncuyu sizin dışınızda bir takım kısa bir süre sonra alabiliyor.
Kiralık olarak oyuncu almakta imkansızlaştırılmış. Championshipte oynarken bana kiralık olarak gelmeyen oyuncu alt ligimde son sıradaki takıma sorun çıkarmadan kiralık olarak gidiyor. (Oyuncu gelsin die oyuncuya yağcılık yapmayı bile denedim). Alt ligimdeki takımla birlikte teklifte bulunsak bile bilgisayar bana göndermiyor oyuncuyu. Oyunu zorlaştırmak güzel ama bunu saçmalamadan yapsalar.
Artık küçük takımı alıp yavaş yavaş yükselmenin zevki kalmadı. 1. ligden championsihipe çıktığımda ve championshipten premier lige çıktığımda transfer bütçemde herhangi bir iyileştirme yapılmadı. Bumu gerçekçilik. Premier lige çıkacaksın ve takımın sana extradan transfer bütçesi ve maaş bütçesi vermesin olacak işmi bu. 1 yıl beklede bir sonraki sezon önceki sezonki televizyon ve saha gelirlerinden oara versinler. Tabi hala premier ligde kalabilmişsen.

ergin06
19.Kasım.2006, 04:16
ya oyun ii gusel ama harbiden sakatlanmaları abartmıslar ya tuncay ust uste en fazla 2 mac yaptı nası oluo anlamadım bide durup dururken adamlarım kırmızı yio bunu hiç anlamadım

leo20
23.Kasım.2006, 15:41
oyun 2006 dan daha hızlı,bu pozitif özelliği,ama oynadığım her maç takımımdan en az 1 kişi kırmızı kart yiyor ve gene en az bir kişi ciddi sakatlık yaşıyor.umarım bu sorunları halledecek bir çalışma olur turksportalda ki olacağınada eminim...

zotee
23.Kasım.2006, 16:16
Arkadaslar bir sorum olacak ben fm 2007 editor kullandım we biraz deisiklik yaptım ama sonra yeni oyun kur dedigimde yeni yaptılarım olmuyor yaklasık 3 yıldan beri fm oynuyorum we o kadar editor kullandım hic boyle olmuyordu acaba sorun nedir bu 2007 editoru farklı birazda

MeMo
23.Kasım.2006, 16:24
İngilterede oyunculara çalışma izni almak imkansız gibi bişey olmuş. Kendi takımında ve milli takımında full oynayan oyunculara bile çalışma izni alamıyorsunuz çoğu zaman. Ama bu oyuncuyu sizin dışınızda bir takım kısa bir süre sonra alabiliyor.
Kiralık olarak oyuncu almakta imkansızlaştırılmış. Championshipte oynarken bana kiralık olarak gelmeyen oyuncu alt ligimde son sıradaki takıma sorun çıkarmadan kiralık olarak gidiyor. (Oyuncu gelsin die oyuncuya yağcılık yapmayı bile denedim). Alt ligimdeki takımla birlikte teklifte bulunsak bile bilgisayar bana göndermiyor oyuncuyu. Oyunu zorlaştırmak güzel ama bunu saçmalamadan yapsalar.
Artık küçük takımı alıp yavaş yavaş yükselmenin zevki kalmadı. 1. ligden championsihipe çıktığımda ve championshipten premier lige çıktığımda transfer bütçemde herhangi bir iyileştirme yapılmadı. Bumu gerçekçilik. Premier lige çıkacaksın ve takımın sana extradan transfer bütçesi ve maaş bütçesi vermesin olacak işmi bu. 1 yıl beklede bir sonraki sezon önceki sezonki televizyon ve saha gelirlerinden oara versinler. Tabi hala premier ligde kalabilmişsen.

eevt bu sorum çok kötü

Wade01
26.Kasım.2006, 15:42
yaa sakatlanmalar çok kötü kezman ı 2 hafta oynatıorum adam 3 hafta sakatlanıo bide iileştikten sonra kondisyon eksiği war 1 haftada öle geçio oyunun bu yönü çok kötü olmuş takımında en aşşağı sağlam 5 santrafor un sağlam 10 orta saha 10 defans 4 tanede kaleci lazım yoksa çok kötü sonuçlar alabiliosun...bide kart cezaları war o konuya hiç girmeyelim...

Erdenay
26.Kasım.2006, 19:06
evet oyun 2006 ve 2005 'ten çok çok daha hızlı

Mert_Terim
27.Kasım.2006, 13:41
biz su anda oyunu oynuyoz ama turkce yamasi geldiginde de oyundaki savelerimizi otomatik olarak turkcelescekmi merakla bekliyorum turkce yamayi en yakin zamanda cikartmanizida sabirsizlikla bekliyorum.....

zaza21
02.Aralık.2006, 20:50
kesinlikle doğru bu kadar sorun var ama düzeltilir heralde

gilamaniac
04.Aralık.2006, 00:04
aw bu sakatlıklardan bıktım. ilk 3 hafta bitti suanda tam 16 sakatım var

daha da antermanım agır degil ve tacklingim easy de yeter be
yeni transferlerimin hepsi sakat

forveterden 3 yabancı ile umit necati hasan ozgurcan cafercan sakat insaf ya ne kadar dangalak bir oyunmus bu bole

0z4n
14.Aralık.2006, 14:18
Alım gücü zayıf olan türk vatandaşındamı ?
Yoksa orjinal oyun satıslarına yöre strateji belirleyen SI de mi?

Yorumlarınızı buna istinaden yapmanızı isterim.

Bilmeden yorum yapmayalim arkadaslar.. Alim gucu zayif olan Turk vatandasi diyorsun ama sunu hic dusunmuyorsun. Avrupada Turkiyeye oranla ucuz olan oyun niye burda pahali ? Sebep devletin ustune bindirdigi vergiler... O bakimdan oyun yapanlara laf etmeden once oturun etrafiniza bakinin hata kimde once bulun sonra oyun yapanlari yargilayin.

Ayrica bir laf etmek istiyorum yukaridaki arkadas alinmasin; oyun yapmayi kolay sanan arkadaslar oyun yapmak icin son derece ust duzey matematik vs gerektigini biliyor mu ve hayatlarinda hic oyun yapmislar mi sormak istiyorum ?

psiko
17.Aralık.2006, 14:52
bi menagerlik oynayalim dedik baska program yukleyemez olduk be

wonderangel
17.Aralık.2006, 16:54
ilici ve mondragonu satmak istiyorum ama bedavaya birakmama ragmen kimse almiyor.oyuncularimi baska takimlara önermeye calisiyorum ama hic bi takim ismi cikmiyor.bilen varmi neden?

Mateja-Burak
17.Aralık.2006, 18:18
gerçektende koca bir hiç
ama oyunun iyi yanlarıda var

BaD BoY
19.Aralık.2006, 13:59
Sakatlık Olmasa Mükemmel Olcak

psiko
19.Aralık.2006, 18:13
evet bide çok sakatlık olayları oluyor

sonergul67
06.Ocak.2007, 12:35
çok kırmızı kart çıkıyor yaa

tigris
10.Ocak.2007, 15:34
cm 00-01 oynadığım yıllarda 2007 yılının menajerlik oyununun bu kadar kötü olacağını söyleseler inanmazdım...

jaguar
20.Ocak.2007, 19:11
oyunda cok hata var cok herkes yukarida yazmis yalniz bence en buyuk hata Turkiye liglerine hic onem vermemisler Turk futbolcularina da oyle boylar yetenkeler ozellikler birbiriyle ortusmuyor. Umarim duzeltilir.

Zekeriyya174
22.Ocak.2007, 12:00
neden oyunun orijinalinde turkiye ligi bu kadar kotu? Cok fazla kirimizi kart cikiyor !! Kiralıklar bile tam ayarlanmamamış ? Oyuncuların özellikleri saçma sapan ? Db patchiyle halledilir diyorsunuz da niye orijinalinde yapmıken tamö yapmiyorsunuz ? UNUTMAYIN Kİ HERSEY ORİJİNALİYLE GUIZELDİR !!!!
.
.
.

wonderangel
12.Şubat.2007, 17:30
oyuncularimi baska takimlara önerirken hic bir takimin ismi cikmiyor.bilen var mi nedenini?

yugi
12.Şubat.2007, 19:16
bendede çıkmıyo takımlar ama bende bi kaç takım kabul etmişti oyuncuyu..

tmac_91
12.Şubat.2007, 21:58
evet oyun 2006 ve 2005 'ten çok çok daha hızlı

2005 den 5 kat hızlı ama 2006 dan hızlı değil aynı

mateja17
12.Şubat.2007, 22:27
bıktım artık fmden

fm26mer
13.Şubat.2007, 17:17
ben 12 saaatten bi kere fazla oynamıştım