PDA

View Full Version : oyunu bir türlü kuramıyorum lütfen yardım edin

baran özdamar
28.Ekim.2006, 13:42
oyunu kurmaya çalışmadan önce ilk olarak javayı kuruyorum klavyeyi ingilizce de yapıyorum ama sonra autorun ya da setup fm 2007 pc ye çift tıkladığımda ilk başta bir şey açılıyo gibi oluyor (install shield muhtemelen) ama sonra hemen bir hata cıkıyor. hatada şöyle yazıyor
"WARNING:could not delete temporary file C:\DOCUME~1\abc\Temp\ismp004" ve bunun sonuna numaralar eklenmiş iki adres daha.Aklıma gelen her şeyi denedim en basitinden kendim elle silmeye çalıştım o dosyaları siliniyorlardı ama tekrar fm yi yüklemeye çalıştığımda yine oluşuyorlardı ve yine hata veriyordu yükleme programı. Bu sorunu nasıl düzelticeğimi biliyorsanız lütfen yardım edin (z)

baran özdamar
29.Ekim.2006, 02:22
valla forumda sorunuma yardim alamadim ama kendim buldum: eger oyunu yuklemekte bile sorun yasiyorsaniz benim gibi ilk olarak
bilgisayarim=denetim masasi=bolge ve dil seceneklerine giriyorsunuz oradan
1.bolgesel seceneklerden standartlar ve bicimler yazan yerden `ingilizce(ingiltere)`yi seciyorsunuz konum yazan yerden de `birlesik krallik` i seciyorsunuz.
2.dillerden metin hizmetleri ve giris dillerindeki ayrintilar butonuna tiklayip varsayilan giris dilinden `ingilizce(ingiltere)-ingiltere`yi seciyorsunuz asagida EN(ingilizce) klavye beliricek bunlari yaptiktan sonra uygula butonuna bastiginizdan emin olun
3.gelismisten unicode olmayan program dilini ingilizce(ingiltere) ye ceviriyorsunuz
kod sayfasi donusturme tablolarinda da 10000(MAC-roman) kutucuguna tik atiyorsunuz ve bundan sonra oyunu oynayabilirsiniz:D fark ettiyseniz hep bunlar yuzunden turkce karakter kullanamiyorum :mad:

aykutp
29.Ekim.2006, 12:03
Bilgisayarının mevcut kullandığınız kullanıcı dil ayarları ile oynamak istemeyenler,

Başlat->Ayarlar->Denetim Masası ->Kullanıcı Hesapları

Ekranına gelerek yeni kullanıcı ekleyebilirler ve bu kullanıcı ile oturum açarak aşağıdaki adımları uygulayabilirler. Bu şekilde devamlı olarak kullandığınız kullanıcıya ait dil seçeneklerinde bir değişiklik yapmamış olacaksınız. Bu sistemi önermemizdeki amacımız her seferinde oyunu açmak için dil seçeneklerini değiştirmenin zor olduğu.

Mevcut kullanıcı ile yoluna devam edecekler veya yeni kullanıcı açıp dil seçeneklerini ayarlayacaklar için aşağıda uygulanan methodlar aynı.

Başlat-Ayarlar->Denetim Masası->Bölge ve Dil Seçenekleri

Ekranına kadar geliyoruz . Aşağıdaki şekilde görüldüğü üzere Bölge ve Dil Seçenekleri karşımıza çıkacak. Buradan Standartlar ve biçimler alanında Türkçe olan dil seçeneğini İngilizce olarak belirliyoruz. Konum seçeneğinide İngiltere olarak belirlemesekte olur.

http://futbol.turksportal.net/tsi/v2/image/Makale/fm2007_kurulum1.jpg

Bu işlemin ardından orta sekmede yer alan Diller seçeneğine tıklıyoruz. Metin Hizmetleri ve Giriş Dilleri seçeneği altında yer alan Ayrıntılar düğmesine tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki seçenek geliyor.

http://futbol.turksportal.net/tsi/v2/image/Makale/fm2007_kurulum2.jpg

Ayarlar içerisinde bilgisayarımızda mevcut dil seçenekleri listeleniyor. Buraya Ekle düğmesine tıkladığımızda ise giriş dili ekle penceresi ile karşılaşıyoruz. Buradan Giriş dilini İngilizce seçerek Tamam diyoruz.

http://futbol.turksportal.net/tsi/v2/image/Makale/fm2007_kurulum5.jpg

Dil ayarları kısmına İngilizce dili gelecek, Varsayılan giriş dili seçeneğini İngilizce olarak belirliyoruz. Daha sonra tamam diyoruz ve Bölge ve Dil Seçenekleri pencerisine geri dönüyoruz.

Son sekme olan Gelişmiş'e tıklıyoruz. Kullanmak istediğiniz Unicode olmayan programların dil sürümüyle eşleşen bir dil seçin mesajının altında yer alan listeden İngilizce'yi seçiyoruz. Daha sonra uygula diyoruz ve Windows kurulum sihirbazı bir takım dosyaları bilgisayara yükleyecek. Sizden Windows CD'si isteyebilir. Her duruma rağmen yanınızda Windows CD si bulundurmanızı öneririz.

http://futbol.turksportal.net/tsi/v2/image/Makale/fm2007_kurulum3.jpg

Dil ayarlarını başarıyla tamamladık.

Şimdi oyunu daha önceden çalıştıranlar için eski dosyaları ortadan kaldırma işlemimiz kaldı. Oyunu hiç kurmamışlar veya çalıştırmamışlar bu işlemi yapmak zorunda değiller.

Bilgisayarım->C:\(Yerel Disk)->Documents and Settings -> Oturum Açtığınız Kullanıcı Adı ->Application Data -> Sports Interactive

aykutp
29.Ekim.2006, 12:03
Umarım yardımcı olur..

baran özdamar
29.Ekim.2006, 15:11
yine bölge ve dil ayarlarından dillere giriyoruz ayrıntılara tıklıyoruz ordaki klavye resimlerinin olduğu yerden "ekle" butonuna basıp çıkan menüden giriş dilini "ingilizce(ingiltere)" klavye düzenini "türkçe Q" yapıyoruz sonra orda başka ingilice klavye ayarı varsa onu kaldırıyoruz sonra eklediğimiz dil ve klavye ayarını etkin hale getirip uygula diyoruz ve bundan sonra hem yazı yazarken türkçe karakterleri
kullanabiliyoruz hem de oyunu çalıştırabilioruz.
İŞTE BU DA BAŞKA BİR YÖNTEM. GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ ÇARELER TÜKENMİYOR :D

OgUzKaGaN
29.Ekim.2006, 15:26
Kardeş sadede gel.Sen oyunu çalıştırabildinmi?:D

baran özdamar
29.Ekim.2006, 15:31
çalıştırdım

BaD BoY
29.Ekim.2006, 17:02
ramam ozaman sorun yok :D

kerimoglu
30.Ekim.2006, 00:54
ya beyler saolun sayenizde calistirdim oyunu ama manager secemiorm yani oyuna baslayamiorm.bunu nsl duzeltcem bide buna yardim ederseniz cok sevinirim

baran özdamar
30.Ekim.2006, 19:51
forum içinde teknik sorunlarda araştır orda yazıyo.Galba application data geyikleri filan vardı :D

Stamina
30.Ekim.2006, 20:12
''' A serious error was encountred and the application will close. An error file has been generated in : murat/C:/Documents and settings/my/Desktop/Football Manager 2007

bu hata var bendede ne acaba :D kurmadım 2006 tıyıda sildik saveyi aldık Allah' tan yani :D bile bi arkadasımız varsa beni bilgilendirirse sevinirim

Stamina
30.Ekim.2006, 20:21
OYUNUN içine girdimde select namede kaldım next diyemiyorum ad soy ad yazacam ama hiç bir sey yapmayıyorum bir fikriniz var mı ?

Yeniçeri_58
31.Ekim.2006, 15:46
helea sana kardes (bu sayfayı açana diorum) çözdüm olayıı

baran özdamar
31.Ekim.2006, 20:16
OYUNUN içine girdimde select namede kaldım next diyemiyorum ad soy ad yazacam ama hiç bir sey yapmayıyorum bir fikriniz var mı ?

Menejer ekleyememe sorunu konusu var sabit ona bak.

EmRe_feb
31.Ekim.2006, 20:28
Arkadaslar benimde benzer bir sorunum var

InstallShield gayet normal basliyor hazirlaniyor diyor

Bu islem bittikten sonra setup baslamasi gerekirken hicbir gelisme olmuyor

Ne yapsam duzelmedi kuramiyorum oyunu

Biri lutfen yardim etsin cildiracagim :(

baran özdamar
31.Ekim.2006, 20:33
yukarda yazanları yaptın mı

EmRe_feb
31.Ekim.2006, 20:38
Evet yaptim:(

GLoBaL_DeeJaY
01.Kasım.2006, 13:56
bende installer paketimi yok oyun yüklenmiyo

burgu11
01.Kasım.2006, 17:42
arkadaşlar görev çubuğunda EN simgesini görmeniz gerek yoksa olmuyor eğer bu simgeyi görüyorsanız ayarları doğru yapmışınız demektir

baran özdamar
01.Kasım.2006, 20:33
sadece EN simgesini görmekle olmuyo bölge ve dil seçeneklerinede ne varsa ingilizceye göre ayarlamak gerekiyo bazı bilgisayarlarda. mesela bazı bilgisayarlarda sadece dili ingilizce(ingiltere) yapsan oluyo ama bazı bilgisayarlarda her şeyi ingiltereye göre ayarlamak gerekiyo (yere bile United Kingdom yani Birleşik Krallık şeklinde ayarlamak gerekiyo) sadece klavyeyi türkçe Q yapabiliyoruz 1. sayfada anlatılıyo o da. Bu sorun unicode olayından kaynaklanıyo eğer bilgisyarı ingiltereden alan varsa veya almış olsaydık hiç bir problem olmazdı çünkü o zaman bu ayarların hepsi ingiltere ye göre ayarlı olurdu

qOnT
02.Kasım.2006, 22:36
walla bi haftadır bende ugrasiom oyunu kuramadım su an cafedeyim ama eve gidince denicem eminim oluyodur. Teşekkürler