PDA

View Full Version : Dünya'yı düzeltmenin yolu

yeniay
14.Temmuz.2005, 18:41
Adam,bir haftanın yorgunlugundan sonra pazar sabahı kalktıgında keyifle eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacagını hayal ediyordu.Tam bunları düşünürken oglu koşarak geldi ve parka ne zaman gideceklerini sordu.Baba ogluna soz vermişti ;bu hafta sonu parka goturecekti onu;ama hiç dışarıya cıkmak istemediginden bir bahane uydurması gerekiyordu.Sonra gazetelerin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti.
Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve ogluna uzattı.
"Eger bu haritayı düzeltebilirsen seni parka götüreceğim" dedi.
Sonra düşündü;"Oh be,kurtuldum! en iyi cografya profesörü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez!"
Aradan on dakika geçtikten sonra oglu babasının yanına kosarak geldi:
"Babacıgım,haritayı düzelttim.Artık parka gidebiliriz" dedi
Adam önce inanamadı ve gormek istedi.Gördüğünde de hayretler içindeydi ve ogluna sordu.Çocuk Şu ibretlik açıklamayı yaptı;
"Baba verdiğin haritanın arkasında bir insan resmi vardı.İnsanı düzelttigim zaman dünya kendiliğinden düzelmişti"

emirduman
14.Temmuz.2005, 18:44
:mrgreen: :mrgreen:

10_Osmanozc
15.Temmuz.2005, 21:54
Vay beah harbi güzelmiş ne felsefe

Frank_Castle
15.Temmuz.2005, 23:20
....kifayetsiz kaldım

Ronaldinho_99
16.Temmuz.2005, 11:34
:mrgreen: :mrgreen:

tombul taho
16.Temmuz.2005, 14:36
Ronaldinho lütfen bi dahakine daha dikkatli ol. Biliyosun ki cevaplarınızda sadece smiley bulunması yasak!

Ayrıca bişey söyleyecem kopacaksınız şimdi : BEN HİÇ BİŞEY ANAMADIM YAF BUNDAN ??? :?: (e) (l) (r)

yeniay
16.Temmuz.2005, 19:19
ya cmylmz harbi koptum he harbiden anlamadınmı bir sey ya işte insanlar duzelirse dunyada guzel bir yer olucak bu anlatmak istiyor yani ufacık cocuk bile farkında ama dunyanın onde gelenleri bunun farkında değil

tombul taho
16.Temmuz.2005, 22:40
Hııııı.... Biraz felsefii bi yaklaşım.. O yüzden anamadım.. Saol aydınlattığın için (ı) harbi iyi konuşmuş çocuk bravo helal olsun

ToFy
18.Temmuz.2005, 21:32
yaf cocuk uydurmamış arkasında insan resmi vardı onu yapınca dünya düzeldi demiş..anlatmak istediği şey,felsefesi çok güsel beendim

gezenti
19.Temmuz.2005, 19:55
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sergen yalçın
20.Temmuz.2005, 01:05
cevaplarınızda sadece smiley bulunması yasak gökhan

VoLkaN BaROs
20.Temmuz.2005, 02:28
çok güzel bir mesaj...

capriceman
21.Temmuz.2005, 13:18
Daha öncede okumuştum, sanırım TIME'da yazılmış bir hikayeden alıntıydı bu.

PhotoGrapher
22.Temmuz.2005, 12:37
Benim de buna benzer bir lafım vardı.Yaklaşık 4 sene önce bir yere misafirliğe gitmiştik onlarda da digitürk vardı orda bi ara hallmark diye bi kanal açtılar kanalın logosuda tac dı.Babam da bana:
-''bu kral tv mi'' diye sordu(O zaman onların logosuda tacdı)

ve ben bilmeden özlü bir laf ettim

-''Her tacı olan kral değildir''

Laz_Asker_61
22.Temmuz.2005, 19:11
ewet gerçektan güzel bir cevap vermiş çocuk ama totti nin kide fena değil

yeniay
24.Temmuz.2005, 00:33
Daha öncede okumuştum, sanırım TIME'da yazılmış bir hikayeden alıntıydı bu.

hayır TIME değil yerel bir gazete