PDA

View Full Version : En iyi defans sistemi nedir ?

toutatis
03.Kasım.2006, 02:18
Defans sisteminizi nasıl kuruyorsunuz arkadaşlar. En iyi defans sistemi nedir ? Closing Down , Tight marking , mentality gibi ayarları burada paylaşırsanız iyi olur. Genellikle her takımda çok rahat pozisyon buluyorum ama defansta sorun çekiyorum .. Bunu çözümü , en iyi defans sistemi nedir ? Sizler için.. Yorumlarınızı bekliyorum ...

tigris
03.Kasım.2006, 02:22
en iyi defans mı ? tabiki takım savunması...etkili presi takım halinde yapıp defansın yer kaybetmesini önlemek.. iyi bir alan paylaşımı ile kademe anlayışı..ileri uç oyuncularının geriye yardıma koşması..hava toplarındaki hakimiyet..

burak_okan
03.Kasım.2006, 02:26
bu söylediklerini arkadaş da bilir galiba, nasıl yapcağını anlatsan daha iyi olur bence:D

toutatis
03.Kasım.2006, 02:40
bu söylediklerini arkadaş da bilir galiba, nasıl yapcağını anlatsan daha iyi olur bence:D

Takım savunması :) Çok güzel .. Ama bunların FM de uygulanışını sordum ben .. Yazdıklarını FM ye çevir :)

Ilhan
03.Kasım.2006, 02:44
4 defans.

çizgi geride. adamların normal tackling yapsın.

tight marking yapsın. defansif mantalitede olsun.

ve fazla ileri çıkmasın.

işte budur.

yakuli_
03.Kasım.2006, 14:01
Iyi taktik

tigris
03.Kasım.2006, 15:19
Takım savunması :) Çok güzel .. Ama bunların FM de uygulanışını sordum ben .. Yazdıklarını FM ye çevir :)

haklısınız :D

ama mesele büyük..

modern futboldaki başarılı düşünceleri FM ye çevirmek hakkaten kolay değil..

benim tavsiye defansın presini 8/20 yapıp tacklingi hard yapmak ve tight markingi de uygulamak...defansları defansif anlayışa geçirmeye bence hiç lüzum yok,çünkü takım defansına uymayan bir hamle olur bu.

ersinoztas354
03.Kasım.2006, 15:27
haklısınız :D

ama mesele büyük..

modern futboldaki başarılı düşünceleri FM ye çevirmek hakkaten kolay değil..

benim tavsiye defansın presini 8/20 yapıp tacklingi hard yapmak ve tight markingi de uygulamak...defansları defansif anlayışa geçirmeye bence hiç lüzum yok,çünkü takım defansına uymayan bir hamle olur bu.

modern futbolu bu oyunda uygulamak baya zor, total futbol olarak toplu hücum ve toplu defans yapmaları için ayarlarla baya oynamak gerekiyor. ben fm 2006 da başarmıştım bunu. fm 2007 de de başardım gibi bişey ikinci sezonum bitince ss leri yayınlarım. tabi taktiğide yayınlıcam

GLoBaL_DeeJaY
03.Kasım.2006, 15:36
ben 4-1-2-1-2 oynuyorum ama ortasahadakiler ml-mr olarak taç çizgisine yakın

tigris
03.Kasım.2006, 15:45
modern futbolu bu oyunda uygulamak baya zor, total futbol olarak toplu hücum ve toplu defans yapmaları için ayarlarla baya oynamak gerekiyor. ben fm 2006 da başarmıştım bunu. fm 2007 de de başardım gibi bişey ikinci sezonum bitince ss leri yayınlarım. tabi taktiğide yayınlıcam

yayınla taktiğini görelim fikir edinelim...

LaigLeNoiR
04.Kasım.2006, 19:19
evet yayınlada bakalım nasıl

vefacaglar
04.Kasım.2006, 22:28
ben sıkı markaj uyguluyorum, oyuncular sahada dar bir sekilde yayılıo savunmayı geride tutuyorum böle bişi

bu arada ersinoztas354 yayınla bakalım taktigini merak ediyoz

tigris
04.Kasım.2006, 23:51
man marking eski cmlerde işe yarardı fm lerde kötüydü fm2007 de fena değil deneyin

vLad_tepes
05.Kasım.2006, 16:01
4'Lu defans yap backLaRi biRaz okLa iLeRLet ama biRaz :mrgreen: