PDA

View Full Version : Ligini secmeden takımların Kadroları görmek için

barkinto
03.Kasım.2006, 18:53
Huge Database kullanmak oyununuzun hızını yavaşlatıyor diye şikayetci iseniz yapmanız gereken Milli Takımlar veya istediginiz bir Ülkenin İstediginiz Takımını kendiniz belirmek. Nasılmı?

1. LİG SECİMİ
Öncelikle Oynanabilirligi daha yüksek olan ligleri secinizki oyununuzda daha fazla oyuncunuz olsun. (Kolombiya,Zambiya ligi yerine İngiltere,İspanya,İtalya... gibi ligleri secmeniz tavsiye edilir. )

bunun yanında oyunun basında gormek istediginiz ama secersem cok fazla database im şişer ve oyunum ilerleyen yıllarda giderek yavaşlar yada UEFA,ŞL,Dünya Kupaları ve Lig maclarının Tümü oynanırken benim oyunum yavaslar gibi korkularla secemediğiniz Takım yada Milli takımları görmek artık daha kolay.

2. DDT Dosyaları
Bu iki DDT komutu sizin ilgilendiginiz liglerdeki takımların tüm oyuncularını o ligi secmeseniz bile görmenizi saglayacak.

“RETAIN_PLAYERS” ve “RETAIN_NATION_PLAYERS”

bir DDT dosyasına örnek olarak:

"RETAIN_PLAYERS" "Celtic"
"RETAIN_PLAYERS" "Rangers"
"RETAIN_NATION_PLAYERS" "China PR"

"RETAIN_PLAYERS" "Celtic" = bu komut tüm celtic oyuncularını görmenizi saglar.

"RETAIN_NATION_PLAYERS" "China PR" = bu komut Çin Milli Takımını, Çin ligini oyun basında acmasanız bile görebilirsiniz.

NOT 1 :"RETAIN_NATION_PLAYERS" sadece yeni oyunda gecerlidir.

NOT 2 : Diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise kulüp isimlerinin doğru yazılamsıdır. Oyunda kullanılan tam isimler kullanılmalıdır.

Örnegin,, Eger Q.P.R. takımının kadrosunu görmek istiyorsanız, database de gecen tam ismi olan "Queens Park Rangers" ismini kullanmalısınız.

3.DDT Dosyasını nasıl olusturabilirim?
Bir DDT dosyası olusturmak için Notepad yeterlidir.Şöyleki;
3.1- Yeni bir Notepad dosyası oluşturun.
3.2- İstediginiz klup için komudunuzu (Celtic için Örnek: "RETAIN_PLAYERS" "Celtic") yazın.
3.3- Notepad dosyasının sol üst köşesinde yer alan Dosya yı secin ardından Dosyayı Kaydet seçeneğini secin. Yeni açılacak Pop-up Diolog penceresinden Dosya türünü Tüm dosyalar secenegini secin ve dosyanıza herhangi istediginiz bir ismi verdikten sonra uzantısı olarakta .ddt yazın ve kaydedin.VE dosyayı kapatın.
Örnegin;

neildejyothin.ddt

4.DDT dosyasını nereye kaydedebilirim?İki tür oyun database i vardır. Bunlar; Orjinal Database (oyunla beraber yüklenen) veya FM Database Editor kullanılarak oluşturulan Databaselerdir.

5.Sizlerin kullandıgı siteme göre kaydetmeniz gereken yerler aşagıda belirtilmiştir.

PC (Orjinal Database ):
C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\db\700\edt\

Mac (Orjinal Database ):
\Applications\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\db\700\edt\

PC (FM Database Editor kullanılarak oluşturulan Databaseler):
My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2007\db\<your database here>\edt\

Mac (FM Database Editor kullanılarak oluşturulan Databaseler):
\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2007\db\<your database here>\edt\

Saygılarımla. Umarım Faydası olur.

distance
03.Kasım.2006, 20:08
eyvallah aga sağol..

barkinto
06.Kasım.2006, 16:19
bu konuyla ilgilenen hiç mi olmadı yani

Stamina
06.Kasım.2006, 16:26
ya benim dikkatimi cektide ben Salihliliyim Yeni Salihlisporla oynamak istiyorum bu uygulama onunla oynamama olanak saglar mi ve ben nasil Y.Salihlisporu Lig B ye tasirim ?

barkinto
06.Kasım.2006, 16:57
yeni salihlispor hangi ligde?

Stamina
06.Kasım.2006, 21:58
Turkiye hocam nerde olcak ama Turkiye B Liginde yoq onu b ligine nasil cikarticaz

barkinto
07.Kasım.2006, 20:18
Türkiye liginde oldugunu tahmin etmiştim hehe. ancak Yenisalihlispor eger oyunda sadece amator takım olara gorunuyorsa ve belirtilmiş liglerde yer almıyorsa onu var olan liglere tasıma ihtimali yok gibi. SAdece oyuna baglı olarak yeni lige yukselenlerde torpil yaparsa olabilir. yada sen en alt türkiye liginde bir takımın herseyini edit leyerek yenisalihlispor olusturabilirsin.

Stamina
09.Kasım.2006, 19:13
ola bilirde bu melet editor bende surekli cakiyor ve cok yawas nasil yapacaz bilmiyorum :S

penchemir
10.Kasım.2006, 22:34
bende yeni salihlispor kendiliğinden lig B ye yükseldi

robben.16
11.Kasım.2006, 15:36
Çok güzel bir çalışma olmuş gerçekten oyunum devam ediyor ama yeni oyun açtığımda mutlaka deneyeceğim ellerine sağlık...:7: