PDA

View Full Version : Besleyici Kulüpler (Feeder Clubs)

Pages : [1] 2

batuhan1905
20.Temmuz.2006, 21:58
galatasarayım pilot takım aldım volkan bekçi fevziyi özgürcanı öyle bir kaç oyuncuyu gndermek istedim ama kabul etmiyolar her seferinde rejects diyo pilot takım eyüpspor.ne yapmam lazım :s7:

karacoder
02.Ağustos.2006, 01:15
fenerbahçe ile oynuyorum fakat dinamo tiblis bana pilot oldu. 2 tane daha pilot takımım var. oyuncularım dinamo tiblise gitmeyi kabul etmiyor neden çok güçlü diyemi ?

cydel
14.Ağustos.2006, 10:02
Gerçekten sağol.Faydalı..

Eray Dengiz
27.Ekim.2006, 17:41
Her sene bizlere gerçek futboldan bir parça alıp koyan Football Manager oyunu bu sene bizlere Pilot Takım uygulamasını getirdi. Pilot Takım uygulamasıyla, genç oyuncularınızı kiraya yollayıp, gelişmelerini sağlayabilir, elinizde kalmış veya oynatmak istemediğiniz futbolcuları yollayabilirsiniz.

Bu uygulama hakkında aklınızdan geçen bir kaç soruya açıklık getirmek istiyorum..

- Pilot Takim almak istiyorum. Nasıl alabilirim?
Öncelikle oyun ekranina geldiğinizde Manager bölümünden, Board Room seçeneğine tıklayarak, karşımıza sizin isteklerinizi yönetime bildiren bir oda geliyor. Burada sol altta yer alan, Make Board Request seçeneğinden, Request feeder club seçeneğine tıklayıp, yönetimin bizlere pilot takım bulmasını bekliyoruz.

- Yönetim Pilot Takımı ne kadar bir sürede bulur?
Bu süre yönetimin bulacağı kulüp sayısınca değişebilir. Eğer pilot takım olmak isteyen bir kulüp yoksa bu süre uzun sürebilir. Çünkü yönetiminiz pilot takım bulmak için alt kulüplere mesaj yolluyorlar. Alt kulüplerde pilot takım olmak istiyorlarsa bu olay gerçekleşiyor. Tahmini süre, 2 hafta ile 2 ay arasında bulunabilir.

- Pilot Takim buldular, peki istedigim takimi nasil seçecegim?
Pilot takım buldukları takdirde karşınıza 4 adet Türk veya yabancı kulüpler gelecektir. Bu kulüplerden herhangi birini seçmek için sayfanın aşağısında yer alan, seçeneklerden uygun olanına tıklayıp seçmek istediğiniz pilot takıma basıp confirm butonuna basarak, pilot takımınıza kavuşabilirsiniz.

- Birden fazla pilot takım seçilebiliyor mu?
Evet siz istediğiniz ve yönetiminiz buna izin verdiği sürece pilot takım seçebiliyorsunuz.

- Pilot takımlardan birini nasıl iptal ederim?
Takımınızın olduğu sayfada solda bulunan menüde Affiliated Clubs seçeneğine gelip, herhangi bir pilot takımınızın üstüne gelip, sağ altta bulunan Cancel Link seçeneğine tıklayarak pilot takımınızla olan ilişkinizi iptal edebilirsiniz.

- Pilot Takımıma nasıl oyuncu gönderebilirim?
Göndermek istediğiniz oyuncunun profiline geliniz, ardından oyunucu menüsünde bulunan Move to Affiliate seçeneğinden herhangi bir pilot takımınıza oyuncunuzu kiralık olarak gönderebilirsiniz.

- Pilot Takımımdan nasıl oyuncu geri çağırabilirim?
Gönderdiğiniz oyuncunun profiline geldikten sonra, oyuncu menüsünde yer alan Recall From Loan seçeneğine tıklayarak oyuncunuzu geri çağrabilirsiniz.

- Oyuncumu Pilot Takımıma gönderebiliyorum. Niye acaba?
Pilot takımınıza sadece transfer dönemlerinde oyuncu gönderebilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz vakitte oyuncunuzu pilot takımınızdan geri çağırabilirsiniz.

Bunlarla birlikte sizlere bir kaç ipucu vereceğim.
Elinizde bulunan genç futbolcuları öncelik sırası Türk takımlar olmak üzere 2-3 sene üstüste pilot takımlarınıza yollayınız. Erken gelişim gösteren futbolcularınızı geri çağrıp, oynattığınız zaman mükemmel bir performans sergilecektir. Bununla birlikte pilot takımlarınızda oynatılmayan veya iyi bir performans sergilemeyen oyuncularınızı geri çağırmanız uygun olacaktır. Bu futbolcularıda transfer dönemlerinde başka pilot takımlarınıza göndermek için elinizde tutabilirsiniz.

Pilot Takım uygulaması sadece genç, gelecek vaad eden futbolcularınız için geçerli değildir. 36 yaşındaki bir futbolcuyu bile pilot takımınıza yollayabilirsiniz. Bu futbolcuları yani oynatılmayan futbolcuları, alt yapılarda tutmak yerine pilot takımlarınıza yollayarak, hem yaşı ilerlemiş futbolcuların oynamasını sağlamış olursunuz, hemde 1-2 sene pilot takımda oynadıktan sonra sizin takımınıza döndüğünde takımdan ayrılmak yerine, futbolu bırakıp hocalığa terfi etmesini sağlayabilirsiniz.

Pilot takımlar hakkında anlayamadığınız bir bölüm varsa bu konu altında sorularınızı sorabilirsiniz..

Elimden geldiğince sizlere bu uygulama hakkında yardım etmeye çalıştım.

İlgili link,
http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/rehber/?tsi=oku&id=102

Saygılarımla, Eray Dengiz

mgungor
27.Ekim.2006, 17:44
Gerçekten sağol.Faydalı..

MaTRaKaN
27.Ekim.2006, 18:38
güzel paylaşım saol

Krusty
27.Ekim.2006, 18:42
Teşekkürler Eray. Çok yararlı bir çalışma..

barahir
27.Ekim.2006, 18:44
Teşekkürler Eray abibu konu çok yararlı oldu. Bakalım daha kaç kişinin işine yarayacaktır. Saolasın

dick
27.Ekim.2006, 18:56
Yine mükemmel bir yazı olmuş ermoon.Çok teşekkür ederim bizi bilgilendirdiğin için.

Eray Dengiz
27.Ekim.2006, 19:03
Teşekkürler. İnşallah tüm üyelerimizin işine yarayan bir yazı olur.

senderson
27.Ekim.2006, 19:25
abi bide benmi göremedim ama "Ekonomik Partnerlik" türünde bir olay da var.Ben Fenerbahçe olarak Yokohoma F Marinos ile ekonomik olarak anlaştık.Sanırsam geliri arttırıyor bu tür anlaşmalar.Birde ben yanlışlıkla feeder takım seçecekken reddetim:DAcaba bu sezon birdaha isteyebilirmiyim??

ArJeN_hamdinho
27.Ekim.2006, 19:29
paylasim icin saol
klavye eng fm 2007 oynuyorum o yuzden

Gttso
27.Ekim.2006, 19:33
TEşekkürler kardeş saolasın

Cyzio
27.Ekim.2006, 19:38
çok yaralı bilgiler saol

altug_
27.Ekim.2006, 19:50
Peki mesela biz 2.lig takımıyız bize üst liglerden pilot takım teklifi gelirmi mesela gs benden pilot takım olmamı istiyebilrmi?

Scocco
27.Ekim.2006, 20:21
Bu pilot takım uygulamasını açıklayıcı bir biçimle anlattığın için teşekkür ederim Eray:) Birçoğunun işine yarayacaktır.

Eray Dengiz
27.Ekim.2006, 22:03
abi bide benmi göremedim ama "Ekonomik Partnerlik" türünde bir olay da var.Ben Fenerbahçe olarak Yokohoma F Marinos ile ekonomik olarak anlaştık.Sanırsam geliri arttırıyor bu tür anlaşmalar.Birde ben yanlışlıkla feeder takım seçecekken reddetim:DAcaba bu sezon birdaha isteyebilirmiyim??

Valla daha önce duymadım ama olabilir. Board Room kısmında bir kaç seçenek daha vardı deneyemedim. Gelecek sene bir kez daha isteyebilirsin.

Peki mesela biz 2.lig takımıyız bize üst liglerden pilot takım teklifi gelirmi mesela gs benden pilot takım olmamı istiyebilrmi?

Orada pilot takım olmak istiyorum diye bir seçenek var. Diyelim Eskişehirspor takımındasın, yine Board Room seçeneğinden pilot takım olmak istiyorum diyorsun, kulübün sana pilot takım arayan kulüpler buluyor. Böylece büyük takımların pilot takımı oluyorsun.

tonifan30s
28.Ekim.2006, 00:49
abi baya güzel olmuş sağolasın eray abi

EkReM_GS
28.Ekim.2006, 01:35
gercekten cok faydali bir yazi cok tskler...

aLka
28.Ekim.2006, 03:17
bu da çok iyi olmuş "player interaction" gibi,çok sagolun gerçekten..

altug_
28.Ekim.2006, 10:17
Saolasın valla güzel oldu bunları öğrendik :)

3kk
28.Ekim.2006, 10:55
5 yıldız, +1 rep

senderson
28.Ekim.2006, 12:59
http://img90.imageshack.us/img90/2964/ads305znx0.jpg

Abi bu takıma oyuncu yollanmıyor.Zaten menfaat olarak Financial diyor bundan bahsetmiştim...

Eray Dengiz
28.Ekim.2006, 13:09
http://img90.imageshack.us/img90/2964/ads305znx0.jpg

Abi bu takıma oyuncu yollanmıyor.Zaten menfaat olarak Financial diyor bundan bahsetmiştim...

Oyuncunun üzerine gelip Affiliate Club diyip bu takımı seçtikten sonra oyuncu gitmezse o zaman istemiyordur. Yani bazen oyuncuyla ilgilide oluyor. Japonya'da oynamak istemiyordur. Bundan sonra bir kaç kulüp daha arattır. Biraz daha tanınmış kulüp olursa o zaman futbolcuların gidebilir.

aLka
28.Ekim.2006, 15:33
yollanmıyor diyor,sanırım gönderilecegi kulüplere baktıgında bu takım görünmüyor,milan'da da böyle bi takım vardı,sanırım bu parasal bi yardımlaşma için,oyuncu alışverişi yok ;)

Flawless Victory
28.Ekim.2006, 17:20
Peki bu pilot takım olayı için "şu kadar yıl için geçerlidir" gibi bir şey seçebiliyor muyuz? Anlatım için çok sağol..

Eray Dengiz
28.Ekim.2006, 18:04
Peki bu pilot takım olayı için "şu kadar yıl için geçerlidir" gibi bir şey seçebiliyor muyuz? Anlatım için çok sağol..

Hayır öyle bir seçenecek mevcut değil ama pilot takımını seçtikten sonra sen iptal etmeyene kadar pilot takım yerinde durur. :)

Mc.Speedy
28.Ekim.2006, 18:38
Eray bu yararlı Bilgilerin için Teşekkürler ;)

RoNNiE91
28.Ekim.2006, 20:01
çok teşükkürler,bu bilgiler çok işimize yarayacak

abcd123
28.Ekim.2006, 22:11
turkiye liginde galatasaryda oynuyorum
pilot takim secmem icin ikinci ligidemi acmam gerekiyor
pilot takim bul dedim 1.5 ay oldu hala birsey yok
yardiminizi bekliyorum

Redrum
28.Ekim.2006, 22:16
çok yararlı oldu tşk. eray abi...

sivaslizoro
28.Ekim.2006, 22:32
ya arkadaşlar ben oyuna başlayalı 3 4 ay oldu fenerbahçedeyim ama hala pilot takım bulamadı yönetim.ankarasporun bile var ama benim yok.neden acaba?????

erdemarican
28.Ekim.2006, 22:37
Altay ile oynuyorum. Galatasaray' ın pilot takımıyım. Yasin Karaça' ya teklif yaptılar. teklif otomatikman kabul edildi ve takımın en iyi topçusu gitti. bunun pilot uygulamayla ilgisi var mı? kontratda minimum ücret maddesi yok. :(

Redrum
28.Ekim.2006, 22:39
ya bide bişi dicem adam giderken bide takımı beğenmiyo ohoo kimse gitmek istemio eyüpspora olmuyo ki...

Eray Dengiz
28.Ekim.2006, 22:47
turkiye liginde galatasaryda oynuyorum
pilot takim secmem icin ikinci ligidemi acmam gerekiyor
pilot takim bul dedim 1.5 ay oldu hala birsey yok
yardiminizi bekliyorum

Hayır 2.ligi açmana gerek yok, biraz daha beklemelisin. Bazen çok uzun sürüyor, takım bulamamış olabilirler. Biraz daha sabret.

ya arkadaşlar ben oyuna başlayalı 3 4 ay oldu fenerbahçedeyim ama hala pilot takım bulamadı yönetim.ankarasporun bile var ama benim yok.neden acaba?????

Dediğim gibi biraz daha bekleyin arkadaşlar..

Altay ile oynuyorum. Galatasaray' ın pilot takımıyım. Yasin Karaça' ya teklif yaptılar. teklif otomatikman kabul edildi ve takımın en iyi topçusu gitti. bunun pilot uygulamayla ilgisi var mı? kontratda minimum ücret maddesi yok. :(

Yasin Karaca'yı geri çağırmayı deneyebilirsin.

ya bide bişi dicem adam giderken bide takımı beğenmiyo ohoo kimse gitmek istemio eyüpspora olmuyo ki...

Bazen öyle oluyor, yıldız futbolcuların gitmek istemiyor. Örn: Aydın ve Arda. Daha gelişmemiş futbolcularını yollayabilirsin.

alisefer
28.Ekim.2006, 22:48
cok sagol arkadas ya...klavyene saglık..

senderson
29.Ekim.2006, 00:16
Oyuncunun üzerine gelip Affiliate Club diyip bu takımı seçtikten sonra oyuncu gitmezse o zaman istemiyordur. Yani bazen oyuncuyla ilgilide oluyor. Japonya'da oynamak istemiyordur. Bundan sonra bir kaç kulüp daha arattır. Biraz daha tanınmış kulüp olursa o zaman futbolcuların gidebilir.

yollanmıyor diyor,sanırım gönderilecegi kulüplere baktıgında bu takım görünmüyor,milan'da da böyle bi takım vardı,sanırım bu parasal bi yardımlaşma için,oyuncu alışverişi yok ;)

alka kardeşimin dediği gibi oyunda böyle bir özellik var.Hatta şuanda Salt Lake(USA) ile de aynı şekilde parasal bir anlaşma yaptım....

alonso88
29.Ekim.2006, 10:04
Bence gayet guzel ve aciklayici olmus ellerine saglik bende deneyecegim. Bu arada herkese merhaba bu benim ilk mesajim.

real_footballer
29.Ekim.2006, 13:36
saol bilgilendirdigin iyi oldu

DoLZ
29.Ekim.2006, 15:54
tşkkler saolasın

Redrum
29.Ekim.2006, 16:07
Hayır 2.ligi açmana gerek yok, biraz daha beklemelisin. Bazen çok uzun sürüyor, takım bulamamış olabilirler. Biraz daha sabret.

Dediğim gibi biraz daha bekleyin arkadaşlar..

Yasin Karaca'yı geri çağırmayı deneyebilirsin.

Bazen öyle oluyor, yıldız futbolcuların gitmek istemiyor. Örn: Aydın ve Arda. Daha gelişmemiş futbolcularını yollayabilirsin.
oğuz falan da gitmek isteimoyr paflarda ve u18 deki adamlar da gitmiyo volkan bekçi fırat ugur deimrok falan gitmiyolar..

gilbert
29.Ekim.2006, 16:54
pilot takım teklifimi bjk yönetimi reddetti bulamamışlar.bu ne anlama gelir napmam lazım

Flawless Victory
29.Ekim.2006, 22:03
Bence gayet guzel ve aciklayici olmus ellerine saglik bende deneyecegim. Bu arada herkese merhaba bu benim ilk mesajim.

Hoşgeldin Kemal.. Harry'yi öldürmeni istiyorum :D :D :D

aRiF_34
30.Ekim.2006, 08:15
Ben Feneri aldım İsanbulspor benim pilot takımım.Ben istanbulspordan Sümer Beyhan ı almak istiyorum Beleşe .Ne Yapmam Lazım ?

Eray Dengiz
30.Ekim.2006, 11:07
Ben Feneri aldım İsanbulspor benim pilot takımım.Ben istanbulspordan Sümer Beyhan ı almak istiyorum Beleşe .Ne Yapmam Lazım ?

Bedavaya teklif yap veya kiralama yoluyla oyuncuyu istemeyi deneyebilirsin.

Ilhan
30.Ekim.2006, 11:32

Beleşe kim kime gider ki? Biraz parana kıymalısın arkadaşım.

Stamina
30.Ekim.2006, 14:23
peki pilot takıma göndereceğimiz oyuncular karşı cıkıyormu gitmek istemeye bilir mi acaba ?

Bu pilot takım harika olmus elimdeki gençler oynayamıyordu kiraya vermek istiyorduk alan olmuyordu böylelikle oyuna bu kadar güzel bir şey eklemeleri güzel

legolas165
30.Ekim.2006, 14:59
peki pilot takıma göndereceğimiz oyuncular karşı cıkıyormu gitmek istemeye bilir mi acaba ?

Bu pilot takım harika olmus elimdeki gençler oynayamıyordu kiraya vermek istiyorduk alan olmuyordu böylelikle oyuna bu kadar güzel bir şey eklemeleri güzel

yukarıdaki mesajları bir okursan anlarsın arkadasım.

delgadoh
30.Ekim.2006, 21:04
hemen denemeye basliyorum..kesinlikle cok faydali olacak

Stamina
30.Ekim.2006, 22:25
ya bende 8. ayin 24 de falan diyor 1 tane pilot takim var onuda secemiyorum cancel link diyorum 8. ayin 24 falan diyor her halde bekleyecez o zamana kadar ama bu pilot uygulamasi bi harika ya

Sasa22ilic
31.Ekim.2006, 04:37
abi eyvallah sağolasın valla arkadaşlarda belirtmişler sayende saçma sapan şeyler yapıp sonra aa olmadı demekten kurtuluyoruz. ingilzce diye bir harf görüp budur herhalde diyip basıyorduk sonrası hüsran...

Gerçekten çok sağol arşiv şeklinde topluyorum yazılarını bilgisayarıma oradan baka baka elimiz alışacak.

vendeta34
31.Ekim.2006, 14:06
juventusla ikinci ligdeyim , yönetime pilot takım bul dedim , 1 ay geçti ses çıkmadı .

ercücan
31.Ekim.2006, 14:08
juventusla ikinci ligdeyim , yönetime pilot takım bul dedim , 1 ay geçti ses çıkmadı .

bende de fenerde öyle oldu ne kadar sürede buluyolar bu pilot takımı??

bayrak111
31.Ekim.2006, 16:29
biri bana faydasını anlatsın????????? lütfen

Ilhan
31.Ekim.2006, 16:32
biri bana faydasını anlatsın????????? lütfen

Genç oyuncularını yıllık ücretleri sana ait olmak üzere kiralayabileceğin, istediğin zaman da çağırabileceğin kulüpler.

Örnek: Gençlerbirliği- Gençlerbirliği OFTAŞ

Stamina
31.Ekim.2006, 18:30
bana buldular sparta prag böyle yazılıyordu galiba neyse o kadar oyuncuyu göndermeye calıstım , sadece 1 kişi kabul edip gitti diğerleri yedek kadaroda kaldı reddettiler yaw :D

GLoBaL_DeeJaY
01.Kasım.2006, 19:00
şimdi kavradım konuyu

abcd123
01.Kasım.2006, 21:59
galatasarayda yönetim pilot takım teklifimi reddetti
ne yapmam lazım

Stamina
01.Kasım.2006, 22:03
bendeki sorunda oldu bu sefer fiorentinaya gittim ordaki yonetim AUE yi buldu sozlesme imzaladik kime git desem gidiyor guclerinde yukselmeler oluyor

kusdal_e
02.Kasım.2006, 00:43
galatasarayda yönetim pilot takım teklifimi reddetti
ne yapmam lazım

bendede aynısı oldu 2. sezon bitti galatasaray da adamlar bi türlü plot takım ayarlayamadı red ediyorlar neden anlamadım yok gerek yokmuş bilmem neymiş. daha ne kadar bekliyecem bilmiyorum :(

bluwje
02.Kasım.2006, 11:51
Güzel Çalışma
TBR EDERİM

Eray Dengiz
02.Kasım.2006, 12:03
bendede aynısı oldu 2. sezon bitti galatasaray da adamlar bi türlü plot takım ayarlayamadı red ediyorlar neden anlamadım yok gerek yokmuş bilmem neymiş. daha ne kadar bekliyecem bilmiyorum :(

İşte orası yönetimin bileceği bir iştir. Malesef bazen böyle oluyor. Bildiğim kadarıyla beklemekten başka şansınız yok.

fransadadogdu
02.Kasım.2006, 15:28
Teşekkürler

Sirius James
02.Kasım.2006, 16:02
Bilgiler için teşekkürler.Ama pilot takım uygulaması Türkiye'de pek işe yaramıyor.Mesela Milan'ın pilot takımıyım ben.Onlar oyuncu kiralamak istiyorlar ama yabancı sınırına takılıyor bu çok kötü oluyor.O yüzden Türkiye'de Türk takımları pilot takım yapmak biraz daha mantıklı.

Tekrar teşekkür ederim.

Sasaİlic
02.Kasım.2006, 17:14
pilot takımın özelliklerinde first option derse onja adam yollayamazsınız sadece o takımdaki futbolcuya teklif gelirse sizede soruyor almak isterseniz kontrat öneriyorsunuz sonra futbolcu tercihini yapıyor. Pilot takım açıklamasında loan filan yazan bir anlaşma var sadece o kşübe adam gönderebiliyorsunuz

Fiyaskoyum
03.Kasım.2006, 01:03
benım merak ettiğim su ufak takımlarda kendiliginden pilot takım olmamız ıcın teklif geliyor mu?yoksa illa yonetime ben pilot takım olmak istiyorum demek zorunda mıyız?

Eray Dengiz
03.Kasım.2006, 12:03
benım merak ettiğim su ufak takımlarda kendiliginden pilot takım olmamız ıcın teklif geliyor mu?yoksa illa yonetime ben pilot takım olmak istiyorum demek zorunda mıyız?

Evet, yönetime ben pilot takım olmak istiyorum demek zorundayız..

S-B-Z
03.Kasım.2006, 14:57
faydali ve guzel bi calisma sagolasin eray.

Universal
03.Kasım.2006, 15:09
Eray yazın için teşekkür ederim. ;) Sana iki sorum olacak;

Bu pilot takıma kendi kadorumuzda yabancı kontejanı açılsın diye yabancı oyuncu gönderirsek kontejanımız açılıyor mu?

Bu gönderdiğimiz oyuncu karşı takıımda yabancı kontenjanı dolmasına rağmen gidebiliyor mu?

Sirius James
03.Kasım.2006, 17:09
Ben cevap vermeye çalışırsam sanırım ikisi de hayır.

Kiralık gönderdiğin oyuncu yine de senin kadronda gözüküyor.Mesela x'i pilot kulübüne kiraladın.O sezon sonu takıma tekrar geri döneceği için bir oyuncu alamazsın çünkü 7 yabancın olur.

Aynı şey karşı takım için de geçerli yani gönderemezsin.

Kesinlikle emin değilim ama mantıklı bir tahmin yaparsak durum böyle olur :)

aykut59
03.Kasım.2006, 17:26
su oyunun biraz zevkini çıkaralım birde türkçe yaması çıksın pilot takım olarak devam etcem o takımı pilot olduğum takımdan daha üst seviyeye çekip üst takımımdan teklif gelmesini bekliycem :D :D ben bu oyunun en çok 3. liginden başlayıp yan lig olarak açığım premier lig veya la liga dan teklif gelmesine bayılıyorum hele güçlü bir takımı zor durumdayken devr almak en zevklisi oluyor...

emre_fb_58
04.Kasım.2006, 13:10
Saol çok güzel anlatmışsın.

Universal
04.Kasım.2006, 17:12
Ben cevap vermeye çalışırsam sanırım ikisi de hayır.

Kiralık gönderdiğin oyuncu yine de senin kadronda gözüküyor.Mesela x'i pilot kulübüne kiraladın.O sezon sonu takıma tekrar geri döneceği için bir oyuncu alamazsın çünkü 7 yabancın olur.

Aynı şey karşı takım için de geçerli yani gönderemezsin.

Kesinlikle emin değilim ama mantıklı bir tahmin yaparsak durum böyle olur :)

Teşekkürler yanıtın için. ;) Mantıklısı bu zaten bende denidim seninkiyle aynı oldu.

Şimdi başka bir sorum olacak;

Pilot takımlar başka ülkeden olabiliyor mu?

Stamina
04.Kasım.2006, 17:49
pilot takımın özelliklerinde first option derse onja adam yollayamazsınız sadece o takımdaki futbolcuya teklif gelirse sizede soruyor almak isterseniz kontrat öneriyorsunuz sonra futbolcu tercihini yapıyor. Pilot takım açıklamasında loan filan yazan bir anlaşma var sadece o kşübe adam gönderebiliyorsunuz

zaten pilot takimin gorevi o futbolcuyu gonderirsin orda oynar bende 3 tane pilot takim var gencleri ve oynatmayi dusunmediklerimi gonderiyorum orda oynuyorlar gucleride yukseliyor bu arada

2. aek da bulunun adami bana onerdiler galiba sozleme oner falan cikti ben kabul etmedim ne oldugunuda zaten anlamadim :D Turkce olunca daha ayrintili anlariz

BaD BoY
04.Kasım.2006, 19:32
Teşekkürler yanıtın için. ;) Mantıklısı bu zaten bende denidim seninkiyle aynı oldu.

Şimdi başka bir sorum olacak;

Pilot takımlar başka ülkeden olabiliyor mu?

oluyor harelde (tam emin değilim) çünkü ben ispanyol klüblerde ingiliz klublerde çok rastladım ama türkiye liginde hiç rastlamadım harelde türkiye ligindede olur

BaD BoY
04.Kasım.2006, 19:34
Bide Arkadaslar Ben Bi Pilot Takım Alamadım Fbye 1.5 sene oldu hala cvp yok oyuna basladıgımda basvurmusdum 1 sene olmusdu cvp gelmeyince yine basvurdun 3-4 ay oldı hala cvp yok neden

vLad_tepes
04.Kasım.2006, 21:12
ben Lyonda basLadim Lyonun zaten kendi bir pilot takimi vardi bende baska pilot takim almadim ama 2 tane adamim pilot takima gitmeyi reddetti bende baska bir pilot takim aldim (vicenza) ona gittiler ikisine (: (:

Universal
04.Kasım.2006, 22:15
oluyor harelde (tam emin değilim) çünkü ben ispanyol klüblerde ingiliz klublerde çok rastladım ama türkiye liginde hiç rastlamadım harelde türkiye ligindede olur

Ben F.Bahçe ile teklif yaptım ve sadece 2. Lig ile 3. Lig takımları çıkıyor şu ana kadar hiç yabancı takım görmedim.

Sirius James
05.Kasım.2006, 00:00
Evet oluyor.Benim pilot takımlarım Celta Vigo ve Ethnikos.Parent Kulübüm ise AC Milan :)

Cengo
05.Kasım.2006, 00:57
Eray yazın için teşekkür ederim. ;) Sana iki sorum olacak;

Bu pilot takıma kendi kadorumuzda yabancı kontejanı açılsın diye yabancı oyuncu gönderirsek kontejanımız açılıyor mu?

Bu gönderdiğimiz oyuncu karşı takıımda yabancı kontenjanı dolmasına rağmen gidebiliyor mu?

Gerçek hayatta bu böyle değil.

Kiraladığın oyuncu kadronda gözükmez.
Kiralık gönderdiğin her yabancı, bir yabancı kontenjan hakkı açılmasını sağlar.
Eğer geri çağırırsan hepsine aynı anda lisans çıkartmazlar, en fazla kontenjan sayısı kadar lisans çıkarabilirsin.
Mesela 7 tane yabancı oldu, sırasıyla 6. oyuncuya kadar çıkardın.
6. oyuncuyu da seçtin, onu da verdin diğer oyuncuya lisans çıkarmak için belgeleri gönderince lisansın çıkartılamayacağı için belgeler geri gönderilir.

Bunu SI tek yöntemle aşabilir, her sezon başı senden yabancı lisansı isteyecekler.Bazılarının canını sıkabilir bu ama çok gerekli bir durum..

BaD BoY
05.Kasım.2006, 12:05
evet ama işte bunu bi yapamadılar bütün serilerde böleydi

Redrum
05.Kasım.2006, 17:54
benim de bir sorum olacak: parent club olarak arsena lbana teklif etti ben de kabul ettim(rizeyim) ben ne yapabilirim yani sadece onlar mı bana oyuncu yollayabiliyolar?

Eray Dengiz
05.Kasım.2006, 18:04
benim de bir sorum olacak: parent club olarak arsena lbana teklif etti ben de kabul ettim(rizeyim) ben ne yapabilirim yani sadece onlar mı bana oyuncu yollayabiliyolar?

Sen kiralama yoluyla onların oyuncularını kiralayabilirsin. Arsenal takımı kabul eder ama oyuncular kabul eder mi bilmiyorum. Yinede şansını bir denemelisin. :)

Redrum
05.Kasım.2006, 18:24
lauren, eboe, walcott,,djorona(zannedersem böyleydi) kulup kabul etmedi, a.song,bide italyan bi forvet vardı onlarda kendileri istemedi..

tiberias
05.Kasım.2006, 20:50
YA BEN gs ile oynuyorum anasini satayim uc ay oldu hala bi pilot takim bulamadilar bu normal mi

Universal
05.Kasım.2006, 21:12
Gerçek hayatta bu böyle değil.

Kiraladığın oyuncu kadronda gözükmez.
Kiralık gönderdiğin her yabancı, bir yabancı kontenjan hakkı açılmasını sağlar.
Eğer geri çağırırsan hepsine aynı anda lisans çıkartmazlar, en fazla kontenjan sayısı kadar lisans çıkarabilirsin.
Mesela 7 tane yabancı oldu, sırasıyla 6. oyuncuya kadar çıkardın.
6. oyuncuyu da seçtin, onu da verdin diğer oyuncuya lisans çıkarmak için belgeleri gönderince lisansın çıkartılamayacağı için belgeler geri gönderilir.

Bunu SI tek yöntemle aşabilir, her sezon başı senden yabancı lisansı isteyecekler.Bazılarının canını sıkabilir bu ama çok gerekli bir durum..

Sana katılıyorum elimde biri kiralanmış yedi oyuncu var bu yüzden elimdeki oyuncu ile sözleşme imzalayamıyorum bu yüzden birisini gönserdim Sigames buna çözüm bulmalı...

narakan1969
05.Kasım.2006, 21:51
ya ben antepspor um pilot takımım da birkirkara ama hiç bir futbolcum gitmiyor hepsi de reddediyor pilot takımdan felan kaynaklanabilirmi

BaD BoY
05.Kasım.2006, 23:01
evet pilot takımın kötü ise futbolcu gitmek istemez

narakan1969
06.Kasım.2006, 00:41
ya bu pilot takımımızı sözleşmesi bitmeden iptal edemezmiyiz

Maksic
06.Kasım.2006, 02:03
teşekkürler çok yardımı geçti bişey sorucam ama o pilot takımdaki başka oyuncuları ücretsiz kendi kulübüme alabilir miyim?

Eray Dengiz
06.Kasım.2006, 11:05
ya bu pilot takımımızı sözleşmesi bitmeden iptal edemezmiyiz

Tabi edebilirsin. İlk sayfada belirtmiştim.

- Pilot takımlardan birini nasıl iptal ederim?
Takımınızın olduğu sayfada solda bulunan menüde Affiliated Clubs seçeneğine gelip, herhangi bir pilot takımınızın üstüne gelip, sağ altta bulunan Cancel Link seçeneğine tıklayarak pilot takımınızla olan ilişkinizi iptal edebilirsiniz.

teşekkürler çok yardımı geçti bişey sorucam ama o pilot takımdaki başka oyuncuları ücretsiz kendi kulübüme alabilir miyim?

Ücretsiz alamazsın. Sonuçta pilot takımın kötü bir takım olduğu için para bekleyebilir, oyuncu bekleyebilir. Uygun bir fiyata belki alabilirsin. En kötü kiralama yolunu denemelisin.

sukrusevim
06.Kasım.2006, 13:31
Pardon,heralde ben göremedim.Oyuncumu pilot takıma gönderebilme şansım sadece transfer dönemindemi gerçekleşebilir.Yoksa; U20 ye gönderıyomus gıbı gonderıp cagırabılıyormuyum :)

Teşekkürler

BaD BoY
06.Kasım.2006, 13:36
Ben Sarıyeri Aldım Takıma Yedeklerimi Yolladım Bakalım Birinci Lige Kadar Gelebilecek mi ???

narakan1969
06.Kasım.2006, 17:01
[QUOTE=ermoon;375675]Tabi edebilirsin. İlk sayfada belirtmiştim.

tıklıyorum oraya ama şöyle bi yazı çıkıyor "....cancelled until 3.9.2007" ve iptal olmuyor burda da herhalde sözleşme devam ediyor gibi şeyler diyor herhalde

tiberias
06.Kasım.2006, 18:09
YA BEN gs ile oynuyorum anasini satayim uc ay oldu hala bi pilot takim bulamadilar bu normal mi

saygıdeger yonetıcı tayfası! SORUYU CEVAPLAYACAK YOK MU?

Eray Dengiz
06.Kasım.2006, 18:13
Ben Sarıyeri Aldım Takıma Yedeklerimi Yolladım Bakalım Birinci Lige Kadar Gelebilecek mi ???

Eğer kaliteli oyuncularını yolladıysan elbet çıkarlar. :)

yclyngl
07.Kasım.2006, 13:37
vaybe oyunda su an amator kumede mac yapmakda olan vefa bile var he
valla haberim olsa gecen gun kucukpazar- vefa(1-1 bitti) macini ayri bi gozle izlerdim

bu arada pilot takim ozelligi sahane olmus ama ben onume gelen 3 takimdan isdedigimi degilde hep en bastakini sece biliyorum o yuzden unlu olan takimi secemiyorum

amorti
07.Kasım.2006, 13:45
Ben eger "reserve" veya "u-21" takimlarimin ligi varsa feeder club ozelligini hic kullanmiyorum.. Neden derseniz ligi varsa zaten bircok maca cikacak form tutacak .. ayrica "feeder club" in altyapi ve antreman-antrenor kalitesi benimkinden ustun olamayacagindan , kendi alt takimimda mac yapip form tutarken kendi antrenorlerim sayesinde cok daha fazla gelisiyor.. Genelde hersene oraya buraya kiralanan oyunculardan da pek hayir gelmez diye dusunuyorum...
Ayrica feeder club ile anlasma yaparken daha fazla alternatif olmasini isterdim..

Ralph
07.Kasım.2006, 14:14
feeder kulüp ne kadar küçük olursa okadar ii..büyük takım olunca gönderdiin adamları oynatmıolar...

Ralph
07.Kasım.2006, 15:16
nedemek bu ???

VdG
07.Kasım.2006, 15:19
****arsenal'ın gerçek feeder club'ı BEVEREN dir.****ikincisi eğer oyunda boyle birşey varsa süper.////

Ralph
07.Kasım.2006, 15:24
hmmm... anladım

aykut59
07.Kasım.2006, 15:25
benim takımlarımda genç oyuncularn şans bulamamsı gibi bir sorumn olamaz kadromda kendim yetiştirmediğim sürece 26 yaş üstü oyuncu bulunmaz ilk sezonun ardından, ilk sezonda zaten 30 yaş üstünü postalıyom...transferlerim her seferinde farklı olur hiç bir zaman bulduğum oyuncularla yetinmem bir zamanlar herkesin ezberlediği tsigalko todorov roncatto gibi yıldızlar benim takımlarımda sadece 1 kez yer almışlardır...

Ralph
07.Kasım.2006, 15:26
aslında en güzeli kendin yetiştiricen gençleri daha ii olmazmı oyunun zewki daha güzel çıkar.

vLad_tepes
07.Kasım.2006, 15:27
bence pilot takim oLmasi cok guzeL bisi nie kotuLuyosunuz anLamioRm :S :S benim 2 tane pilot takimim waR egeR bi adamim gitmeyi kabuL etmesse diger takima gondeRiyoRum kolayca gelisiyo adam

Ralph
07.Kasım.2006, 15:31
biz kötülemioruz ki tabii güzel bi olay ama kendin yetiştirince oyuncuları daha bi zewkli oluo sen keşfetmiş oluosun...

L.R.Adriano
07.Kasım.2006, 15:34
abi türkçesi bir çıksaydı acaba turksportal fm 2006 için yaptığını 2007 içinde yaparmı
hani türkçeleştirme prog. yapmıştı ya
bekliyoz

Ralph
07.Kasım.2006, 15:39
ewet kardeş geçici olarak bişe yapılmıştı ondan yararlan...

demlicay
07.Kasım.2006, 15:42
bence oyuna renk katmıs ve cokta yararlı

aykut59
07.Kasım.2006, 15:43
valla hiçte kötülemiyorum kullanmak isteyenler tabii ki kullanabilirler...hatta çok güzel düşünülmüş bir özellik gerçekçiliği arttırıyor...

biz sadece eğer antreman sistemin ve takım yapın sağlamsa kendi yetiştirdiklerin çok daha iyi oluyorlar...

Ralph
07.Kasım.2006, 15:45
yaw şu oyunda herşey yerliyerinde ama ben bi türlü antremanı düzenleyemiorm :( CM den beri

Ralph
07.Kasım.2006, 15:46
eeet orası ööle zaten

cureshot
07.Kasım.2006, 19:14
feeder club, oyunu oynayanlar görecektir sadece oynayamayan futbolcularınızı göndereceğiniz bir yer değil. oyunu yapanları burada kutlamak lazım ki feeder club opsiyonunuzu değişik amaçlar için kullanabiliyorsunuz. mesela benim gs olarak üç kuluple bağlantım var. birincisi kasımpaşa ve amacına baktığınız zaman lokal bi anlaşma olarak gözüküyor sadece yani bildiğimiz anlamda oyuncularımızı göndermek için ve yıllık 56k gibi bir para veriyorum. ikinci isteğimde yunanistandan ethnikos klubünü önerdiler ve amaç orada yetişebilecek genç oyuncuların ilk satın alma opsiyonuna sahip olmak. yıllık vereceğim ücret yine aşağı yukarı aynı para. asıl ilginç olan son anlaşmam. bu da japonyadan bir takımla karşılıklı olarak finansal anlamda bir yarar sağlamak için kuruldu. anlaşmada japonyadan sağlanacak ekstra merchandising gelirlerinden bahsediliyordu ve adamlara bunun için yıllık olarak ödeyeceğim para dikkatinizi çekerim 4.7 milyon dolar. nasıl ilginç değil mi?

tiberias
07.Kasım.2006, 19:33
arkadaslar tam 3 AY OLDU PILOT takim isteyeli galatasaray ile oynuyorum hala bir ses seda yok bu normal mi yoksa yeniden oyun mu acmam gerekir bi yarim edin allahin seven varsa

poeman
08.Kasım.2006, 02:56

feeder clup secenegı ıle pılot takım alıyorsun ama parent clup secersen pilot klup olmak ıstıyorsun. gene bıkac hafta sonra yonetım sana pılot takımı olabılecegın kluplerı gosterıyor.ıste bu kadar

poeman
08.Kasım.2006, 03:04
sectigimiz pilot takimlar sadece oyuncu kiralamak icin kullanilmiyor. anlasma ozelliklerini okursaniz baya bi gelir getirici maddeleri olan anlasmalar da yapildigini goreceksiniz.ornegin ben bir cin takimini pilot takim yaptim ve anlasma geregi sezonda 1.5 milyon euro veriyorum(bildiginiz uzerenormalde 55bin euro oluyor)ama karsiligini merchandisingte manyak bi gelir patlamasi olarak goruyorum.2006-2007 merchandising geliri 2milyon euroyken 2007-2008 merchandising geliri 19 milyon dolara dayandi. anlayacaginiz buradan cok da iyi kar saglanabiliyor. yani SI GAMES fmyi sadece takim yonetmekten kurtardigini buradan gostermis bulunuyor bize

poeman
08.Kasım.2006, 03:12
sectigimiz pilot takimlar sadece oyuncu kiralamak icin kullanilmiyor. anlasma ozelliklerini okursaniz baya bi gelir getirici maddeleri olan anlasmalar da yapildigini goreceksiniz.ornegin ben bir cin takimini pilot takim yaptim ve anlasma geregi sezonda 1.5 milyon euro veriyorum(bildiginiz uzerenormalde 55bin euro oluyor)ama karsiligini merchandisingte manyak bi gelir patlamasi olarak goruyorum.2006-2007 merchandising geliri 2milyon euroyken 2007-2008 merchandising geliri 19milyon dolara dayandi. anlayacaginiz buradan cok da iyi kar saglanabiliyor. yani SI GAMES fmyi sadece takim yonetmekten kurtardigini buradan gostermis bulunuyor bize

Eray Dengiz
08.Kasım.2006, 12:05
saygıdeger yonetıcı tayfası! SORUYU CEVAPLAYACAK YOK MU?

Öncelikle düzgün bir uslüpla cevap verirsen sevinirim!

İlk sayfada yazdım, normaldir.. Biraz daha beklemelisin!

tıklıyorum oraya ama şöyle bi yazı çıkıyor "....cancelled until 3.9.2007" ve iptal olmuyor burda da herhalde sözleşme devam ediyor gibi şeyler diyor herhalde

3.9.2007 tarihinden önce iptal edemezsin. Muhtemelen en az 1 sene pilot takımın olmak zorunda, daha sonra o seçenekten iptal edebilirsin.

aykut59
08.Kasım.2006, 12:20
güzel bir noktaya değinmişsiniz...bende hiç çıkmamıştı ve incelelmemiştim ama yeni açıcağım oyunda ( diğerleri silindide ) mutlaka bu özelliği bulana kadar pilot takım istiycem :D

Ronaldinho_Fb
08.Kasım.2006, 13:26
sadece bir oyuncumu gondrdim

samhaini
08.Kasım.2006, 15:13
gencler birligindeyim arsenal beni feeder club olarak secti ....
denilsonu bedavaya kiralik yolladi.fenada olmadi yani...
ligde liderim...

poeman
08.Kasım.2006, 18:46

takımda kıralık oyuncun falan varsada sozlesmesının bıtmesınden sonra ıptal edebılırsın. kolay yolu oyuncularını gerı cagırırsın.pılot takımda adamlarından bırakmazsın sonra ıptal edersın sozlesmeyı

GLoBaL_DeeJaY
09.Kasım.2006, 10:37
ben şimdi real madridle pilot takım anlaşması yapsam robinho'yu-raul'u oynatmak kendi takımıma alabilirmiyim

Eray Dengiz
09.Kasım.2006, 11:26
ben şimdi real madridle pilot takım anlaşması yapsam robinho'yu-raul'u oynatmak kendi takımıma alabilirmiyim

AS oyuncularını, kaliteli oyuncularını yollamazlar, yollasalar bile futbolcular kabul etmezler. Çoğunlukla alt yapıdan kiralama yolunu deneyebilirsin.

eagle30
10.Kasım.2006, 01:12
ya arkadaşla fm genie scoutta takımların reputationa nasıl bakıcaz?

ironmaiden90
10.Kasım.2006, 20:20
iki sezon gecti hala pilot takim bulamadi yonetim ilgincc

tiberias
10.Kasım.2006, 22:58
yok ya lig bitecek pilot takim yok insan igdir sprola bile anlasamaz mi be ya

S-B-Z
11.Kasım.2006, 12:35
bazen kulüp bütçesinin yetersiz kalması durumunda bir pilot takımla anlaşma yapılmayacağı konusunda mesaj geliyor yönetimden.sakın o mesajı görmemiş olmayasın.

mastiff_61
11.Kasım.2006, 16:13
güzel bişe benziyo.inşallah yanılmıyorumdur.sağolasın

y_layta
11.Kasım.2006, 18:22
Ya Bu Pİlot Takim Tsde Orduspordu 1lİge Çikti SÖzleŞme Bİttİ Hep Kibris Lİgİ Gelİyo Şİmdİ İdman Yurdu Daha BÜyÜk Mesela Teabzona Sebat Olsa Ama Genelde KÜÇÜk Takim Olcak Heral

BaD BoY
11.Kasım.2006, 23:37
Arkadaslar Bende Pilot Takım 3 Tane Var Ama Ben 2 Tanesini Kullanıyorum Pilot Takımlarım Şunlar : Atromitos , Columbus , Sariyer Ben Columbus Takımını Kullanamıyorum Futbolcu Yollayamıyorum Move To ... ya basınca columbus takımı çıkmıyor neden

cureshot
11.Kasım.2006, 23:41
Arkadaslar Bende Pilot Takım 3 Tane Var Ama Ben 2 Tanesini Kullanıyorum Pilot Takımlarım Şunlar : Atromitos , Columbus , Sariyer Ben Columbus Takımını Kullanamıyorum Futbolcu Yollayamıyorum Move To ... ya basınca columbus takımı çıkmıyor neden

kulüple olan linkinin amacına bi baksana belki sadece finansal amaçlıdır.

BaD BoY
12.Kasım.2006, 12:33
Harelde Öle Ne iŞe Yarıyor Bu
BiDe alttaki ss bakarsanız iiyi olur çünkü tam emin değilim

http://img154.imageshack.us/img154/8321/gensjz3.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=gensjz3.jpg)

narakan1969
12.Kasım.2006, 14:23
ben sadece bir pilot takım alabiliyorum "Request feeder club" seçeneğine bir daha tıklayamıyorum...bu arada antepspor'um

cureshot
12.Kasım.2006, 14:26

http://img154.imageshack.us/img154/8321/gensjz3.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=gensjz3.jpg)

aynen öle. pilot takımına yılda 4 milyon dolara yakın bir gelir sana da amerikadan merchandising gelirleri sağlayacak olan finansal bir çıkar anlaşması bu.

cureshot
12.Kasım.2006, 14:27
ben sadece bir pilot takım alabiliyorum "Request feeder club" seçeneğine bir daha tıklayamıyorum...bu arada antepspor'um

belli bir süre sonra bu seçenek yeniden aktif hale gelecektir. yönetim kurulu bu uygulamaya yeniden ihtiyaç olduğunu hissettiği zaman.

BaD BoY
12.Kasım.2006, 17:17
aynen öle. pilot takımına yılda 4 milyon dolara yakın bir gelir sana da amerikadan merchandising gelirleri sağlayacak olan finansal bir çıkar anlaşması bu.
Şimdi Abi Ben Ona Yılda 4 Milyon € Vericem , Banada Amerikadan Merchandising Gelirleri Benim Olcak Bu Gelirler Lig,Televizyon Gelirleri vs. Bunlar Benim Mi Olcak
Bide Bu Yararlı Bişey Mi ???

narakan1969
12.Kasım.2006, 19:05
ya ben 4 defa arattım hepte malta dan buluyolar neden böyle

best61
12.Kasım.2006, 19:08
bir soruda ben sorucam... pilot takım istediğimde karşıma 4 takım geliyor bir süre sonra... bunlardan 3ü yunan bir tanesi de farklı ülkenden oluyor hep... ben bunlardan birini secemiyorum... sağ altta çıkan butona bastıgımda kendiliğinden birini seciyor ve bu hep yunan takımı oluyor bende bunu reddetiyorum... ilk sezonu mu oynadım ama bir pilot takım bulamadım(yunanlar hariç)... bu çıkan 4 takımdan istediğimi mi secemiyor muyum? yönetim mi belirliyor hangisi oldugunu? bu arada trabzonsporum ve bir yunan takımını pilot takımın istemiyorum... biraz önce yine 4 takım sıralandı karşıma ve ben iskoçyadan bir takımı istediğim halde sağ altta ki tuşa basınca yine o dört takım içinden yunan takımını karşıma çıkardı.... lütfen bilen biri varsa yardım etsin kulübün buldugu takımlardan istediğimizi nasıl seciyoruz...

fenerbahce_1907
12.Kasım.2006, 19:13
sag alt tusa tikladiginda cikan yerde sag kosede wiew yazr odan sec

best61
12.Kasım.2006, 19:14
Şimdi Abi Ben Ona Yılda 4 Milyon € Vericem , Banada Amerikadan Merchandising Gelirleri Benim Olcak Bu Gelirler Lig,Televizyon Gelirleri vs. Bunlar Benim Mi Olcak
Bide Bu Yararlı Bişey Mi ???

tabi ki yararlı sonucta o ülkeye senin ürünlerin satılıyor ve bunun karşılığında finansal acıdan gelir elde ediyorsun...

best61
12.Kasım.2006, 19:14
sag alt tusa tikladiginda cikan yerde sag kosede wiew yazr odan sec

çok çok teşekkür ederim o kadar baktım kurcaladım ama bulamadım... yardımın için çok sağol...

fenerbahce_1907
12.Kasım.2006, 19:17
çok çok teşekkür ederim o kadar baktım kurcaladım ama bulamadım... yardımın için çok sağol...

onemli deil kardes benim icin zevkti:D

BeeTLeJuiCe
12.Kasım.2006, 19:28
bi sorum olacakti ya simdi yonetime find feeder club diorum buluyo ama sonra 2. bi feeder icin istek yapamiyorum nie acaba bakiyorum oynun basinda i takimin hoc affiliate takimi yok ben kendime 1 tane aiyom snra donp ona bakiyom adamda 2 tane olmus bende 1den fazla afiiliate takim istiyorum bunu nasil yapabilirim aciklarsaniz cok mutlu mesut olacam

best61
12.Kasım.2006, 19:33
bi sorum olacakti ya simdi yonetime find feeder club diorum buluyo ama sonra 2. bi feeder icin istek yapamiyorum nie acaba bakiyorum oynun basinda i takimin hoc affiliate takimi yok ben kendime 1 tane aiyom snra donp ona bakiyom adamda 2 tane olmus bende 1den fazla afiiliate takim istiyorum bunu nasil yapabilirim aciklarsaniz cok mutlu mesut olacam

bir süre sonra pasif olan istek kısmı aktif oluyor... yani sen istedin ve yönetim buldu veya bulamadı neyse bu durumda tekrar isteyemiyorsun... fakat bir süre sonra tekrar sana isteme hakkı veriyor... 3-5 hafta da bir girip kontrol edersen board room u göreceksin ki sana istek hakkını tekrar veriyor... tabi finansal acıdan iyi durumdaysan bazen finansal acıdan zayıf oldugu için yönetim ek yük istemiyor...

BeeTLeJuiCe
12.Kasım.2006, 19:44
teskur ettim bekleyip gorecem :D

poeman
13.Kasım.2006, 00:25

bunu kabul etmişsindir insallah sana cok buyuk malı katkı getiriyor. ben 2 milyon verdiğimde 20 milyon dondu geriye

poeman
13.Kasım.2006, 02:21
arkadaslar simdi buldum. bu anlasmalarda pılot klupler uzerinden o takımların scout edılmesı %100 oluyor. bende juventude sayesinde brezilya motherwell sayesınde iskocya HJK sayesinde finlandiya bide bi yunanla cin takımı sayesinde yunanıstan ve cın scoutu %100. ayrıca ornegin juventude sayesınde brezilya scoutlarım &100 olurken guney amerika ulkelerının yuzdelerı de %60 ila %80 cıvarına cıktı.

poeman
13.Kasım.2006, 02:24
şimdi bir başka şey daha buldum benim pilot takımlardan istanbul b. belediye spor vasıtasıyla malta scoutlarım %100 oluyordu. arastırdım nasıl olur diye ve karsıma cok ilginc birsey cıktı. benim pilot klubum istanbul b.belediye kendine maltadan bir pilot takım bulmus ve bu sayede malta scoutları%100 bu sayede belediye spor vasıtasıyla benımde malta scoutum%100 olmus :D

BaD BoY
13.Kasım.2006, 10:17
bunu kabul etmişsindir insallah sana cok buyuk malı katkı getiriyor. ben 2 milyon verdiğimde 20 milyon dondu geriye

tabiki kabul ettim demekki çok yarı var bana :D

sefaburan
13.Kasım.2006, 13:47
pilot takımı iptal edemiyorum cancel diyorum ama pilot takım kabul etmiyo

erpeker1907
14.Kasım.2006, 13:52
bir soru sormak istiyorum mesela plot takiminz 2. ligde daha sonra sizin liginize cikti boyle bir sey basina gelen var mi?

poeman
14.Kasım.2006, 15:39
bir soru sormak istiyorum mesela plot takiminz 2. ligde daha sonra sizin liginize cikti boyle bir sey basina gelen var mi?

evet olabiliyor.mesela ben aek yı pilat takım almıstım ve aek şampiyonlar libinde ii mi:D

kafkastik
14.Kasım.2006, 21:14
beyler futbolcu eğer gitmek istemiyorsa kadro durumunu not important yapın bir de öyle deneyin.ben bunu real madridde denedim raul-robinho-diarra espanyola gitti ama cannavaro ile beckham gitmedi tabii tamamen deneme amaçlı almıştım madridi.denedim ve şe yaradığını gördüm siz de deneyin bence

barcelos
14.Kasım.2006, 23:44
1 yili bitirmek uzereyim.2-3 kez pilot takim istedim yonetimden ama olan bisey.baktim butun buyuk kulup ler pilot takim mulmus 6-7 tane bulan bile war ama yonetim hala bana pilot takim bulamadi

Universal
14.Kasım.2006, 23:48
F.Bahçe'yi yönetiyorum ve ilk sezon başında Büyükşehir Belediyespor'u pilot takım olarak aldım ve yirmibirinci haftadayım şimdi ikinci bir klup almak isityorum ama seçenecek bende tıklanmıyor yani istekte bulunamıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

BaD BoY
15.Kasım.2006, 12:16
F.Bahçe'yi yönetiyorum ve ilk sezon başında Büyükşehir Belediyespor'u pilot takım olarak aldım ve yirmibirinci haftadayım şimdi ikinci bir klup almak isityorum ama seçenecek bende tıklanmıyor yani istekte bulunamıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

transfer dönemi falan gelsin çıkıyor

Eray Dengiz
15.Kasım.2006, 12:21
Belli bir süre geçince kendisi otomatik olarak çıkıyor. Şuan 2.senemin ortasındayım ve 5. pilot kulübüme sahip olmak üzereyim.

Flawless Victory
15.Kasım.2006, 12:41

bunu kabul etmek için birşey yapmıyoruz değil mi? cancel e tıklatmazsak kabul etmiş oluyoruz diye biliyorum

poeman
15.Kasım.2006, 16:38
bunu kabul etmek için birşey yapmıyoruz değil mi? cancel e tıklatmazsak kabul etmiş oluyoruz diye biliyorum

onaylama tusu var anlasmayı onaylamadan nasıl yuyurluge koyabilirizki.

S-B-Z
15.Kasım.2006, 18:45
kulübünün sana önerdiği takımları sağ üstteki butondan görebilir ve kendine en uygun olanı secebilirsin.

aşık
20.Kasım.2006, 14:09
ben pilot takim istedim bana ayarlamadigim ligler cikiyo bilmem yunan ligi brezilya ligi futbolcuyo gondermemin bir anlama yok ki

Eray Dengiz
21.Kasım.2006, 12:29
ben pilot takim istedim bana ayarlamadigim ligler cikiyo bilmem yunan ligi brezilya ligi futbolcuyo gondermemin bir anlama yok ki

Ayarlamadığın liglerde çıkıyor, eğer futbolcunu o ülkerlerdeki bir takıma gönderirsen, onlar sen görmesende maç yapıyorlar.. Genelde o tarz kulüplere elinde kalmış, yaşlı futbolcuları fln gönderirsen, takım içinde o futbolcular sorun çıkarmaz.. Sende rahat etmiş olursun.

uA_izmirli
21.Kasım.2006, 20:07
peki pilot takım çok başarılı olur ve aynı lige çıkarsa pilot takımlık devam ediyor mu yoksa siz mi o takımın pilot takımı oluyorsunuz?

Eray Dengiz
21.Kasım.2006, 20:23
peki pilot takım çok başarılı olur ve aynı lige çıkarsa pilot takımlık devam ediyor mu yoksa siz mi o takımın pilot takımı oluyorsunuz?

Zaten genelde büyük takımların pilot takımı olur, yani siz onların pilot takımı olmazsınız. Sizin seçtiğiniz pilot takım sizinle aynı ligde oynamaya başlarsa tabiki pilot takım görevi devam eder. Siz iptal etmedikçe, pilot takımlık görevi sürer gider..

GLoBaL_DeeJaY
22.Kasım.2006, 15:35
karşı takımdan oyuncu alınabilirmi?

Eray Dengiz
22.Kasım.2006, 18:04

Tabi alınabilir, diğer takımlara karşı senin şansın daha yüksektir. Tabi bedavaya değil, herhangi bir ücrete, veya kiralama yoluyla (karşı taraf kabul ederse) alınabilir.

TheTrooper
22.Kasım.2006, 18:51
hatta pilot takımdan adamları ucuz bi fiyata sana teklif ediyolar

eran
23.Kasım.2006, 00:11
Sizce pilot takım çokluğu ne gibi avantajlar sağlıyor?Veya böyle bir durumun dezavantajları nelerdir?

Brooklian
24.Kasım.2006, 21:54
paylaşımın için saol ermoon..

lamakay
26.Kasım.2006, 13:48
abi bize çoookk yardımcı oldun sağolasınnn.

Eray Dengiz
26.Kasım.2006, 18:53
Sizce pilot takım çokluğu ne gibi avantajlar sağlıyor?Veya böyle bir durumun dezavantajları nelerdir?

Pilot takım çokluğu şu bakımdan iyi oluyor. Elinde 5 tane pilot takımın varsa bunlar kendince sıra yapabilirsin. Bu sıraya göre paf takımda bulunan 17 yaşındaki futbolcunu yaptığın sıraya göre her sene bir takıma yollarsın, 22 yaşında oyun bir çok kulüp gezmiş, futbol bilgisini, dilini, yeteneklerini ve kendine olan güvenini geliştirmiş olarak kulübüne geri döner.

Elinde kalmış, yaşlanmış bir futbolcun var ama yollayamıyorsun veya yollamak istemiyorsun. İşte bu pilot takımlarından en iyi pilot takımına yollayıp orada oynamasını sağlayabilirsin..

Hemde parasal yöndende bir avantaj sağlıyor.

Sekopej
26.Kasım.2006, 18:56
Pilot takım çokluğu şu bakımdan iyi oluyor. Elinde 5 tane pilot takımın varsa bunlar kendince sıra yapabilirsin. Bu sıraya göre paf takımda bulunan 17 yaşındaki futbolcunu yaptığın sıraya göre her sene bir takıma yollarsın, 22 yaşında oyun bir çok kulüp gezmiş, futbol bilgisini, dilini, yeteneklerini ve kendine olan güvenini geliştirmiş olarak kulübüne geri döner.

Elinde kalmış, yaşlanmış bir futbolcun var ama yollayamıyorsun veya yollamak istemiyorsun. İşte bu pilot takımlarından en iyi pilot takımına yollayıp orada oynamasını sağlayabilirsin..

Hemde parasal yöndende bir avantaj sağlıyor.

Ek olarak ben de şunu söyleyeyim, mesele 1 takıma gönderdiğin oyuncuyu takımın hocası oynatmıyor ve senin oyuncun orada boş boş duruyor, onu geri çağırıp başka takıma, oyayabileceği bir takıma gönderebilirsin...

poeman
27.Kasım.2006, 16:47
arkadaslar ben bir cin klubuyle maddi olarak pilot takım anlasması yapmıstım.anlasmadan 2 sezon sonrasında new england takımıylada maddi bir pilot takım anlasması yaptım bundan itibaren 1 sezon gectikten sonra cin klubu maddi anlasma artık bana kar sağlamıyor diyerekten kendisi anlaşmayı bozdu. demek oluyor ki sadece biz iptal edeceğiz diye bir sey yokmus. karsı klupte pilot takım anlasmasını bozabiliyormus

mert_cocuk
30.Kasım.2006, 01:25
arkadas oncelikle ben fb deyim pilot tatim arattim buldu istanul belediyesi felan iste ama ben oyuncularimin bazilari gitmek istemiyorlar acaba ben bu takimi reddetsem bastan takim arasam daha iyisini bulurmu yoksa aynilari veya daha kotusunumu bulur?
vede mesela o klube 5 6 tane oyunu gonderdikten sonra o takimi iptal edebiliyormuyum? oyuncular geri geliyorlarmi?
ve son olarak ben birden fazla pilot takim secemiyorum yada secmeyi bilmiyorum nasil yapabilirim???(bu arada klub economisi cok iyi onunla alakasi oldugunu dusunmuyorum)

Eray Dengiz
30.Kasım.2006, 01:31
arkadas oncelikle ben fb deyim pilot tatim arattim buldu istanul belediyesi felan iste ama ben oyuncularimin bazilari gitmek istemiyorlar acaba ben bu takimi reddetsem bastan takim arasam daha iyisini bulurmu yoksa aynilari veya daha kotusunumu bulur?
vede mesela o klube 5 6 tane oyunu gonderdikten sonra o takimi iptal edebiliyormuyum? oyuncular geri geliyorlarmi?
ve son olarak ben birden fazla pilot takim secemiyorum yada secmeyi bilmiyorum nasil yapabilirim???(bu arada klub economisi cok iyi onunla alakasi oldugunu dusunmuyorum)

ilk aramalarında Türk kulübü, ikinci aramalarında bir yabancı kulüp bulurlar. 3. veya 4. denemende daha iyi bir kulüp çıkabilir.

evet belli bir süre sonra iptal edip, oyuncularını geri her zaman çağrabiliyorsun..

pilot takım seçiminden belli bir süre geçtikten sonra board room kısmından devamlı pilot takım seçme butonuna bakanız.. açıldığını 2., 3., 4. vs. pilot takımlarınız olacaktır..

mert_cocuk
30.Kasım.2006, 12:04
bilgi icin tskler

mert_cocuk
30.Kasım.2006, 19:49
ilk aramalarında Türk kulübü, ikinci aramalarında bir yabancı kulüp bulurlar. 3. veya 4. denemende daha iyi bir kulüp çıkabilir.

evet belli bir süre sonra iptal edip, oyuncularını geri her zaman çağrabiliyorsun..

pilot takım seçiminden belli bir süre geçtikten sonra board room kısmından devamlı pilot takım seçme butonuna bakanız.. açıldığını 2., 3., 4. vs. pilot takımlarınız olacaktır..

arkadas tskler
ama ben oyuncular geri geliyorlar derken geri gelmelerini istemesemde geliyorlarmi? kulubu iptal ettigim zaman yani kiralik olarak oynamaya devam ediyorlarmi?

erdem44
02.Aralık.2006, 13:58
saoool ya çook işimize yarıcak gibi görünüyoo

y_layta
05.Aralık.2006, 12:21
bu uygulamayı iyi düşünmüşler parent club olamıyorum sebatla.bide sorum olcak ben kendime pilot takım alırsan kendi takımım hala pilot takım olabilirmi(ben sebat)

ERSIN-GS
05.Aralık.2006, 16:46
anladım bizim pilot takımımız oluyorda biz başka bir takımın pilot takımı olabiliyormuyuz?

ERSIN-GS
07.Aralık.2006, 17:28
yani bizim dışımızda yeni pilot takımı almak isteyen takım olmuyomu , oluyosa biz de o takımın pilotluğuna başvuramıyormuyuz?

riddfb
10.Aralık.2006, 12:13
coq tesekkur ettik saolasn!!!

lusiancan
12.Aralık.2006, 13:18
Şu anda Galatasaray ile 3.sezonu bitiriyorum ama bir türlü pilot takım seçemidim. Her sene yönetime pilot takım bulunması için teklifte bulunuyorum ama yönetim hala pilot takım seçmem için herhangi bir seçenek sunmuyor bana. lig olarak sadece süper ligi seçmiştim. Bunun bir etkisi olabilirmi. Yoksa ben mi birşeyler atlıyorum. Yönetim pilot takım bulupta hangisini tercih etmem gerektiği istediğinin bilgisi haberler bölümünde gelmeyecek mi ? yanlış yerdemi bekliyorum?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden TEŞEKKÜRLER

chooper
14.Aralık.2006, 19:40
cok saol da bız nasıl pılot takımı oluruz baska takımın ya da olabılıyormuyuz

yardımlarınızı beklıorum

Murderer26
18.Aralık.2006, 00:58
cok saol bunu ariyordum

Dark_Endless
18.Aralık.2006, 02:19
paylaşım için teşekkürler...

mert_cocuk
18.Aralık.2006, 14:17
hocam ben 2 kere red ettim onerdigi klubleri yaklasik bir ay arama kabul etmediler sonra bi arattim sevilla yi buldular:)

yeehit
18.Aralık.2006, 19:24
ben 3. sezonumdayım bana garıp bişey oldu barcelonayla bi anlaşma yaptık pek bişey anlamadım bi bakıma ortaklık bana oyuncularını uygun fiyata satıyo bendende uygun fiyata almaya çalışıyo örnegın jose sosa yı kıraladı bende zambrottayı kıraladım boyle seyler oluyo çözemedim ama baya yararlı oluyo

KORNy
18.Aralık.2006, 22:42
yaw pilot takım istediğimizde önümüze ortalama4 takım gelio peki biz illaki bunlardan birini mi seçmek zorundayız yani 4 taneden 2 tane seçemezmiyiz

kafkastik
20.Aralık.2006, 22:55
hayır sadece 1 tane birader

ixrex
21.Aralık.2006, 22:47
Bi de ticari ortaklık cıkıyo 4. veya 5. olan pilot takımınızda... Mesela Fenerle aylık ticari gelirim 3m $ iken 8 e cıktı devasa bir fark yani... Bunu yıla vurursanız o pilot takımına vereceginiz yıllık 4-5-6 m$ onun yanında bi hiç kalıyo...

Bu ne ya deyip iptal etmeyin hatta sakın kacırmayın :)

Cengo
22.Aralık.2006, 01:51
Sanırım Real Madrid Çin gezisi olayı yapılmış.

Finansal Pilot takımınız ile maç/maçlar/turnuva vs.. yapıyorsunuz, diğer taraftan da merchaising gelirleri elde ediyorsunuz.Bunun için de belirli bir ücret önenmesi lazım.Aynı zamanda bu takımın spor satış noktalarında ürünleriniz satılmaya da devam ediliyor.

Yine aynı zamanda bu kulüp bir oyuncusunu satacağı zaman gelen teklifi kabul ederse size de soruyor aynı fiyata alır mısın diye.Kabul ederseniz oyuncu öncelikli olarak size gidiyor oyuncu ile anlaşırsanız :)

Biraz tahmin, bir de sslerden gördüğüm kadarı ile.Yanlışsa lütfen düzeltin..

ixrex
22.Aralık.2006, 14:14
Aynen dediğin gibi ABOOO kardeşim ben su anda 2. ticari anlaşmalı pilot takımımı aldım ve aylık sadece ticari gelirim 14 m$ bu yüzden finansal hiçbir sorunum yok.. Dünyanın en zenginleri arasinda 6. sıraya cıktım :) Fener ile en büyük olacam :)

Ayrıca dedigin gibi oyuncularda da önceliginiz var teklif geldiginde size soruyolar istermisiniz bu oyuncuya teklif var diye.. İstersen aynı teklifi verip oyuncuyu kapabilirsiniz.. Ama genelde iyi oyuncu olmuyo orası ayrı mevzu :)

Selametle...

kafkastik
23.Aralık.2006, 00:11
aynen Uzak Doğu'ya falan açılıyon paralar geliyo:)

esmeria
23.Aralık.2006, 00:51
valla bende 3 tane pilot takım var ama sadece bir tanesi işime yarıyo çünkü diğerlerinde oyuncu gönderemiyon bi suru sey ama anadolu uskudar benim pilot takımım ok işime yarıyo oyuncularda gittigi gibi geliyor kardeşim

shahinler
23.Aralık.2006, 09:21
Diğerleriyle sadece hazırlık maçı yapmak üzere anlaşma yapmış olabilirsin.Yani sadece hazırlık maçı yapabiliyosun öyle oyuncu filan gönderebilme yok.Bide o hazırlık maçının gişe hasılatını da genelde diğer takım alıyor.Bu yüzden oyuncu gönderemiyor olabilirsin.

ParduS
26.Aralık.2006, 16:54
Güzel yazı.Teşekkürler.

kolpacino
27.Aralık.2006, 10:46
en iyisi ufak bi takım bulup gençleri göndermek

Barlas
29.Aralık.2006, 14:26
ya bende olmuo pilot takım seçme...

board roomdan requeste baktım pilot takım isteme komutunu seçemiyorum diğerleri seçilebilio nasıl olcak yaf :(

Sekopej
29.Aralık.2006, 14:31
Onun belirli bir zamanı var. Sen oynamaya devam et, arada orayı kontrol edersen o seçeneğin aktif olduğunu göreceksin. Seçim yaptıktan sonra yine bir müddet beklemen gerekiyor yeniden seçmek için...

Barlas
29.Aralık.2006, 14:36
Onun belirli bir zamanı var. Sen oynamaya devam et, arada orayı kontrol edersen o seçeneğin aktif olduğunu göreceksin. Seçim yaptıktan sonra yine bir müddet beklemen gerekiyor yeniden seçmek için...

teşekkürler kardeş saolasın..

ahmettugra
29.Aralık.2006, 19:22
ben fazla gelısme goremedim pilot takıma gonderdıklerımde

karizma
31.Aralık.2006, 11:20
Valla benim gördüğüm ilk sene aldın aldın daha sonraki seneler yönetim pilot takım almıyor.Ben Ordusporla oyunuyorum 3 senedir pilot takım almıyor yönetim kasada parada var oysaki...

sonergul67
31.Aralık.2006, 12:23
saol tşkler abi

Barlas
01.Ocak.2007, 17:27
ya beyler parent club işareti seçilemio :( fenerbahçe ile 6.sezonum ve hala açılmadı ne yapabilirim :(

franzkafka
01.Ocak.2007, 17:28
bilader demek ki yönetim pilot klüp istemio.

Barlas
02.Ocak.2007, 16:38
ya iyi de ben istiyom :) yönetim gitsin o zaman

RaSenGan
02.Ocak.2007, 17:12
benim bir sorum olucak ben pilot takım olmak istiyorum ne yapmam gerekir

Mustafapasa
05.Ocak.2007, 00:44
s.a pilot takımına zannedersem 18 yaşından küçük oyuncuları gönderemiyoruz bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim hürmetler!!!

TeNaciOUS MidFieLdeR
13.Ocak.2007, 16:09
cok gusel inceleme
bize yol gosterdigin icin tesekkur ederiz :D

cbaday
13.Ocak.2007, 16:14
ya beyler parent club işareti seçilemio :( fenerbahçe ile 6.sezonum ve hala açılmadı ne yapabilirim :(

Sen zaten parent kulüpsün, Fener den büyük takımmı var ki parent olsun.:D
Doğal olarak feeder klüpğ seçebilirsin.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Şu anda Galatasaray ile 3.sezonu bitiriyorum ama bir türlü pilot takım seçemidim. Her sene yönetime pilot takım bulunması için teklifte bulunuyorum ama yönetim hala pilot takım seçmem için herhangi bir seçenek sunmuyor bana. lig olarak sadece süper ligi seçmiştim. Bunun bir etkisi olabilirmi. Yoksa ben mi birşeyler atlıyorum. Yönetim pilot takım bulupta hangisini tercih etmem gerektiği istediğinin bilgisi haberler bölümünde gelmeyecek mi ? yanlış yerdemi bekliyorum?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden TEŞEKKÜRLER

Eğer bütçeni transferlerle bitirdiysen, finansal sebeplerden board kabul etmeye biliyor.Çünkü anlaştığı takıma yıllık para veriyorsun.En iyisi takımı alır almaz board dan pilot takım istemek ondan sonra transferlere girişmek.

BlueSoul
14.Ocak.2007, 00:49
gerçekten saol burdan aldığım bu bilgiyle bu özelliği kullanmaya başladım iyi oyuncular gelmesede yetenekleri kiralamak işe yarıyor. :D

wolfson
16.Ocak.2007, 00:33
Bunlar bizim çok işimize yarıcak saollll...

Ahmet_77
20.Ocak.2007, 21:55

İTİBARI ulusal ve üstündeki takımlar parent club olamaz...

Aspanax
22.Ocak.2007, 22:12
Cok faydali bilgiler tskler.

Oghuse
23.Ocak.2007, 16:18
Arkadaşlar en fazla kaç tane pilot takımımız olabilir?Bunu için bir sınır var mı?

perpetua
26.Ocak.2007, 20:07
Temizlik icin konunun sabitini kaldiriyorum, eger sabitli olmasinin daha dogru oldugunu dusunuyorsaniz lutfen bana belirtin.

gslianil58
26.Ocak.2007, 20:42
bu 7.0.1 guncelleme dosyasinin linki neden calismio

Ahmet_77
26.Ocak.2007, 22:26
Arkadaşlar en fazla kaç tane pilot takımımız olabilir?Bunu için bir sınır var mı?

bi sayısı yoq
yani sınırsız
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

bu 7.0.1 guncelleme dosyasinin linki neden calismio

çalışıo ama senin oyunun orjinal olması
gerek korsanlarda çalışmıo

ozgur576
27.Ocak.2007, 05:23
sağol kardeş

BACKER
27.Ocak.2007, 15:40
çok faydalı bir paylaşım teşekkürler

yatebos
04.Şubat.2007, 05:40
arkadaslar suanda bnm tam 29 tane pilot klubum war ss koyamıorm cunku hepsi birden bi anda gosukmuo okla assa indirmek lasım.. ewet bnde 29 tane war peki sizde???????

Ralph
04.Şubat.2007, 11:48
Ben 29'a ulaşamadım ama en fazla 15 yapmıştım.

Memedov
04.Şubat.2007, 11:58
Benim 4 Tane PiLot kLubum var..:)

eXcitinG
04.Şubat.2007, 12:41
çüşş o kadar piLot takımı ne yapicaksın kardes :D

spider3784
04.Şubat.2007, 12:59
12 adet var

garydelgadov
04.Şubat.2007, 13:05
çüşş o kadar piLot takımı ne yapicaksın kardes :D

:) :):):) güzeeeel

Sirius Black
04.Şubat.2007, 13:07
2 tane var =)

alperekm
04.Şubat.2007, 13:24
financal benefit demese de para kazandiriyo mu_

yatebos
04.Şubat.2007, 13:29
yok financal benefit olması lasım para için ama bn burda bi arkadasın gosterdii formulle aldım bu klupleri bi kerede 5 tane alınabiliyo bnde ole aldım saten

gslianil58
04.Şubat.2007, 13:29
0 tane:D maalesef alamiorum bi turlu

yatebos
04.Şubat.2007, 13:32
ooo anıl sendede ne cok warmıs nası aldın o kadar takımı:D:D:D:D

gslianil58
04.Şubat.2007, 13:36
sivasspor dayım 4. senesini dolduruyorum sadece 1 kere pilot takımım oldu onu da anlaşmayı iptal ettim ondan sonra ne zman istediysem bulamıo dingiller
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yönetim odasında bişiler yazıo ama pek anlamadım

http://img248.imageshack.us/img248/9...derclupfg7.png

RaSenGan
04.Şubat.2007, 14:28
bunun için 2 3 konu var zaten biraz forumu araştır bulursun

Ahmet_77
04.Şubat.2007, 14:30
bi ara 25-30 tane fln vardı
5i TÜRKdü
bida isteyince yönetim bulmuyodu
sora başkan deişti türkler hariç hepsini iptal etti
5 tane kaldı

T_A_N_E_R
04.Şubat.2007, 14:45
benim topicime bakarak daha fazla alabilirsiniz :p

RAMBO
04.Şubat.2007, 14:54
2 tane var :(

yatebos
04.Şubat.2007, 16:18
ewet taner haklısın saten bn snn sayende o kadar tkmla anlasabildim:D:D:D

gslianil58
04.Şubat.2007, 16:20
kardesim ben klube diorum takim bulamiolar banada gelse takim bende kabul etcem ama klup bulamiolar:S

yatebos
04.Şubat.2007, 16:23
sivasın basındasın adam sana nası bulsun anıl:D:D

gslianil58
04.Şubat.2007, 16:26
ole sey olur mu ya gıtsın amatorlerden bulsun turkıye 3. lıgınden bulsun onu da bulamıo *****lar dıvrıgıdemırcelıkspor var onu bıle bulamıo *****lar dıvrıgı sıvasın ılcesı

yatebos
04.Şubat.2007, 17:56
ii o saman dicek bişi yok işalla baskanın deişir:D

Sinanteker
04.Şubat.2007, 22:00
bende 4 tane var :D

Nedvedmania
04.Şubat.2007, 22:02
arkadaslar suanda bnm tam 29 tane pilot klubum war ss koyamıorm cunku hepsi birden bi anda gosukmuo okla assa indirmek lasım.. ewet bnde 29 tane war peki sizde???????
sende 2-3 tane ss al :)

kral_67
04.Şubat.2007, 22:14
1 tane var yetiyor oda zaten :)

tosunpasa
04.Şubat.2007, 22:23
En fazla 3 tane pilot takımım vardı. Ayrıca klüp değil kulüp:).

QaaN-07
04.Şubat.2007, 23:18
1 tane yetmio mu?

yatebos
05.Şubat.2007, 00:40
tosunpasa kulup diil cunku klup saten turkce bişi diil ingilizce club tan turkceye grmiştir we bazı yerlerde kulup bazı yerdelerde lşup olarak kullanılır.. ama ağırlıklı olarak kulubu derken u kullanılır sadece klup derken u kullanılmas

TheTrooper
05.Şubat.2007, 11:32
7tane var ama 3ünü kullanıyorum

gerrrard
05.Şubat.2007, 11:33
''0'' tane var :D

srsri_45
05.Şubat.2007, 20:45
2 tane var galatasaraydayim biri istanbul b.b. digeri kartalspor bana yetio bunlar zaten finans kotu

realmadrid
05.Şubat.2007, 21:29
benim 10 tane var butun reserve takimi kiraliyorum onlara.Ama genede chelsea ninki gibi PSV gibi bir kardes kulubum olsun isterdim.

crespo1992
05.Şubat.2007, 21:34
4 tane var bende

yatebos
05.Şubat.2007, 22:17
ama artık bnm yonetim yeni klup bulamıo yaa napıcam bn acaba işe yaramayanlardan bi kac tanesini bıraksam mı?

ozgur576
06.Şubat.2007, 00:30
ya nasıol aldın 29 tane birden.habire sen scout'tan 17 yaşında oyuncu araştırıp transfer ediyosun heerhalde.birzz takım deniştir:Dhep aynı takım da oynama ya bayar admı.bnim en fazla 4 tane olmustu biride trabzondu

gslianil58
06.Şubat.2007, 01:33
ama artık bnm yonetim yeni klup bulamıo yaa napıcam bn acaba işe yaramayanlardan bi kac tanesini bıraksam mı?

sen benle dalga gecerdin :D:D:D

yatebos
07.Şubat.2007, 16:39
sen benle dalga gecerdin :D:D:D

walla anıl etme bulma dunyası die basuna dememişler:D:D:D:D:D

_manyak_
08.Şubat.2007, 16:01
arkadaşlar oyunun ilerleryen yıllarında bir oyuncunun dünya yıldızı olacak kadar yani wonderkid olcağını nasıl anlarız....nereye bakmamız lazım veya 2012 ye gelen bir arkadaş bir kaç futbolcu örn. verebilir mi

barahir
08.Şubat.2007, 16:07
Adamın Özelliklerinden anlarsın.. Genie Scout kullan bak ordan anlarsın.

spider3784
08.Şubat.2007, 16:11
Fm Genie Scout tan bilinir ayrıca bazı wonderkidler (yada olacaklar): Luka Modric, Vedran Corluka, Anderson, Cesc Fabregas, Edu (Lyn), Nuri Şahin, Richars( Man. City), John Obi Mikel, Sergio Aguero, Leo Messi, Sergio Ramos, Raul Albiol, Giuseppe Rossi, N'zogbia, Nicolas Millan, Silva, Lucas(Gremio) Aklıma bu kadar geliyor.

taylan11
09.Şubat.2007, 01:10
carlos vela,raul garcia,sergio agüero,gianpaolo pazzini

spider3784
09.Şubat.2007, 12:30
ewt raul garciada var barcelonaki giovanni dos santos chivedo ki Victor obinnada çok iyi

yatebos
09.Şubat.2007, 13:03
vitti rafa kerlon adu higuain kalou bunlarda ii adamlar

niyazi_kurt
09.Şubat.2007, 13:07
Ben Sahar ve Nicolas Millan..2010 dayım gerçi..

Orchuna
09.Şubat.2007, 18:38
Akınfeev,Jo,Lennon,

crespo1992
09.Şubat.2007, 18:43
celsinho ,eduardo ratinho

Orchuna
09.Şubat.2007, 19:02
eduardo ratihno wonderkıd mı crespo hangı yılda oluyo?

Crysis
11.Şubat.2007, 13:58
Kerlon,Gonzalo Higuan,Rafinha,Jesus Navas..vs daha çok war.Zaten özelliklerinden belli ediyor.Önemli olan Word Republic yani dünyada tanınmışlığı.Bazı topçular dünyada çok tanınmıyor ancak özellik olarak bir wonderkid'i aratmıyor...Mesela Rafinha buna en güzel örnek..

fatih öksüz
12.Şubat.2007, 13:23
personel bölümünde labelled next herhangi bir futbolcu ismiş yazar örneğin labelled next zidane burdan anlarsın

submarine_18
15.Şubat.2007, 14:15
arkadaşlar japon takımıyla feeder club oldum ama oraya adam gönderemiyorum neden acaba oyuncunu profiline geliyorum gönder yerinde çıkmıyor takım.Bi de onlar bana para vericek m???:confused:

deniz.91
15.Şubat.2007, 14:40
onşlar sana para falan vermiyolar bildiim kadarıyla oyuncuyu tarbsfer dönemlerinde yollayabilirsin

submarine_18
15.Şubat.2007, 14:54
transfer dönemlerindede kapalı gönder yerinde çıkmıyor diger takımlar çıkıyo mesela ergotelis yunan takımı çıkıyo o çıkmıyor

submarine_18
15.Şubat.2007, 14:57
hmm tamam yok benim dikkatimi şey çekti bütün büyük takımların japonyadan feeder kulüpleri var

deniz.91
15.Şubat.2007, 15:23
ewet o kuluplerin transfer dönemi tarihi farklı

emrecants
15.Şubat.2007, 16:06
japon takımlarıı ii para werioo

cristobalinho
15.Şubat.2007, 16:18
japon takimlariyla sadece ticari gelir elde ediosun ii para veriolar oyuncu yollanmio

leventhocaaa
15.Şubat.2007, 16:19
evet hemde cok iyi para veriyo?bana 7.9 milyon verdiler?şaştımk valla?oyuncu falan gitmiyo?olsun para geliyo? :-)

emrecants
15.Şubat.2007, 16:23
saçma olmuşş aslında adamlaraa hiçbi katkın olmuoo ama para gelioo:D

cristobalinho
15.Şubat.2007, 16:31
o takimlarinda senle dostluk maci duzenleme haklari var elde edilen gelirde onlara kalio. aldigin parayida o takim vermio orda reklamin oluo forma satisindan filan kazaniosun

Ahmet_77
15.Şubat.2007, 16:39
japon klübün itibarı kıtasaldır kesin
kıtasal takımları pilot klüp yapınca oyuncu yollayamıoz
ulusal yerel fln onlara yollayabilioz

ihsan1987
15.Şubat.2007, 16:58
Para nasıl geliyor durup dururken mi?Bilgilendirirseniz sevinirim.

cristobalinho
15.Şubat.2007, 17:06
forma satisindan vs. vs.

submarine_18
15.Şubat.2007, 17:11
ewet para nasıl geliyor bana hiç gelmedi ya da benim gözümden kaçtı

Gonziarm
15.Şubat.2007, 17:12
Arkadaslar olay asyada forma satmak ün yapmak.O birlikteliklerin transferle alakası yok.real madridin falan japonyada takımı var forma satısı için tanınmak için ayarlanan birliktelikler onlar.Eger böyle bir klup bulabiliyoprsanız kacırmayın.Finansal ortaklık yapmıs oluyorsunuz onlarla ve orada satılan forma vs gibi seylerden para kazanmıs oluyorsunuz.Büyük klup olma yolunda iyi göstergeler bunlar.

ozgur576
15.Şubat.2007, 17:19
Bir tek japonya değil bütün asya kıtası takımlarına gönderemiyosun.amerikadab bir takıma bile gönderilmiyo.

Umut.xs
15.Şubat.2007, 17:21
Benim Feeder Club Maltepespor. Ama hiç oyuncu yollayamıyorum. Anlamadım gitti nasıl iş.

Ahmet_77
15.Şubat.2007, 17:22
oyuncumu qitmek istemio
yoksa yollanmıomu

cristobalinho
15.Şubat.2007, 17:28
feeder club takimini cinden veya amerikadan yaptiginizda cok fazla para gelio (uu)

Omerdinho
15.Şubat.2007, 17:42
transfer dönemlerindede kapalı gönder yerinde çıkmıyor diger takımlar çıkıyo mesela ergotelis yunan takımı çıkıyo o çıkmıyor

japon liginin transfer donemleri ayri oluyo.

yusuf52_
15.Şubat.2007, 17:59
en iyisi bi japon clup bulmakk:D:D

leventhocaaa
19.Şubat.2007, 16:21
yahu arap yada japon takımı feeder yaparsanız?yılda 7-8milyon dolar para veriyo?
ayrıca?istemediğin futbolcu hemen gidiyo?
kadro şişkinse feedereda faydası olur?sanada?
ben her zaman isterim?gereksizleri iptal ederim?katardan takım gelse zengin olurum valla?
ha bu arada?en üsttekini secen arkadaş?orda bi buton var altta ona bas istediğini sec?ok?

ufukaslan82
21.Şubat.2007, 15:28
bencede diğer kulübe gidip oynaması kendi paf maçlarımda oynamasından iyi

ufukaslan82
21.Şubat.2007, 15:42
hemen uzakdoğudan pilot takım bulup deneyeyim bakalım

ufukaslan82
21.Şubat.2007, 15:51
o kadarını ne yapacaksınız. 3 kulup bence ideal sayı

yusuf52_
21.Şubat.2007, 15:56
yok financal benefit olması lasım para için ama bn burda bi arkadasın gosterdii formulle aldım bu klupleri bi kerede 5 tane alınabiliyo bnde ole aldım saten

vallahi bende o arkadaşın yöntemiyle aldım şuan 8 tane

jaku88
21.Şubat.2007, 16:08
benim 6tane war suan ençok para werende chicago nedir o takım amerikadaki 3m ytl weriyoo şu an

rockinmylife
21.Şubat.2007, 16:36
arkadaşlar pilot takım nasıl birşey takımda ne gibi etkileri var ve nasıl oynayacağım lütfen biraz bilgi ne yapmam gerekiyo !

zzzeeeggg
21.Şubat.2007, 17:29
ya benim anlamadığım kulüpten feeder clup istediğimde beğenmezsem haber menüsünden tavsiye et tıklayarak. açılacak ekranda sol alt köşede menüde en alttakini tıklarsam bana yeni feeder clup mı öneriyorlar ?

2. sorum her istediğim feeder clup diğerlerini siler mi ? istediğim ülkeden seçebiliyor muyum ?
merchandising nedir ? cvp alırsam sevinirim.

futbolog37
21.Şubat.2007, 17:35
24 tane var.Başkandan yenilerini istedim ama artık bulmuyor.